„DE VIER JAARGETIJDEN", EEN NIEUW EETHUISJE IN ZONNEMAIRE Christelijke Nationale School adopteert derde kind in S.O.S.-dorp te Bangkok STAD VAN MIJN HART HOTEL „BOM" BESCHIKT THANS OVER EEN PLATE-SERVICE RESTAURANT 4 Han Berman en Truus van Damme STREEKNIEUWS Resultaat van verbouwing Intérieur van „De Vier Jaargetijden". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZONNEMAIRE, 23-5. Woensdagmiddag ontvingein Han Herman en Truus vaii Damme familie, vrienden en bekenden in hun zo juist gereed gekomen eethuisje „De vier jaargetijden" op de Dijk van Bommenede in Zonnemaire. Ouderavond te Haamstede HAAMSTEDE, 2S-5. In de grote zaal van de Combischool te Haam stede hield de Chr. Nationale School Vereniging Haamstede verleden week een. vergadering in een sfeer van een ouderavond. Dit gezellig ogende eethuisje is ge vestigd in het voormalige café van de heer P. Kotoun, dat wel een klei ne verbouwing heeft ondergaan, maar waar de bouwstijl duidelijk Gehandhaafd bleef. huis in Zonnemaire vestigde hoeft hij geen moment na te denken. „Toen ik het geveltje voor de .eerste keer zag, wist ik meteen dat ik hier wilde be ginnen". Vrydag opende „De vier Jaargetij den" haar deur voor het publiek. Het eethuisje moet niet beschouwd wor den als een scizocnbcdryf, maar is het gehete jaar geopend. Bijna veertig dorpelingen hebben zieh voor de reis opgegeven maar er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Ook oud-Kerkwervenaren, die in rusthuizen elders verblijven, kun nen aan het reisje naar de Biesbosch deelnemen. Inlichtingen kunnen daarvoor worden ingewonnen bij de heer B. Neelc (telefoon 01110-2943), Kerkweg 34a. 's Avonds worden de reizigers opgewacht door „Oefening cn Uitspanning" uit Nieuwerkerk- Bruinisse. Zo'n vijftig drummers, majorettes en verdere muzikanten zorgen voor een vrolijk welkom. DREISCIIOR Demonstratie tingieten In het dorpshuis te Dreischor hield de heer Roessingh een demonstratie over het tingieten voor de Platte landsvrouwen, afdeling Brouwersha ven en Noordgouwe. Zijn t'amilieoe- drijf van meer dan honderdvijftig jaar oud is het enige bedrijf in Ne derland dat zijn mallen zelf maakt uit Brusselse aarde (mergel). Om iets te laten zien van deze manier van gieten aan de plattelandsvrouwen uit Noordgouwe en Brouwershaven had hij allies in het klein meegeno men. Bakkerij verkocht De bakkerij van de familie Blaas in de Ring no. 20 is verkocht. De nieuwe eigenaar is bakker G. P. Son- nemans uit Burgh, die het bedrijf op dezelfde voet voortzet. Tevens ver andert er in de bakkerij te Burgh ook niets. OOSTERLAND Muzikaal evenement Onder auspiciën van de plaatse lijke Oranjevereniging zal er op za terdagmiddag 9 juni e.k. op het sportterrein „De Saele" een muzikaal evenement plaatsvinden, nl. een show-optreden van de muziekvereni ging „Wilhelmus" uit Sliedrecht. Dit op te treden korps telt ongeveer 55 mannelijke leden in de leeftijd van 17 tot 45 jaar. De muzikale leiding berust bij de heren H. J. J. Lem- mens, dirigent en A. van Dijk, slag- werkinstrukteur. Het slagwerk be staat uit twaalf marstroms, twee' ro- totroms, metallophone, een grote trom en twee stel bekkens. 'De blaas instrumenten zijn: twintig trompet ten, vier baritons, tien schuiftrom- bones en vier sousaphoons. Het vol gende programma zal uitgevoerd worden: Eerste show „Wilhelmus", dan optreden, of andere festiviteit. Tweede show „Wilhelmus", optre den, of andere festiviteit, verder Russische show „Wilhelmus". De plaatselijkemuziekvereniging „Oos- terlands Fanfare" met de drumband zal eveneens medewerken aan dit muzikaal gebeuren, onder leiding van de directeur, de heer G. de Waal. Geen tik van de molenwiek Doordat de omheining rond de ko renmolenbelt aan de Molenweg thans gereed gekomen is het inrijhek, betekent dit het einde van de molen restauratie. Er is thans een afgeslo ten geheel ontstaan waardoor het mogelijk zal worden op gezette tijden de molen te laten draaien. Het is na melijk verboden de molen in wer king te stellen wanneer het omlig gende terrein niet algeheel afgeslo ten kan worden, zodat er gevaar be staat dat men een tik van de molen wieken kan krijgen, wat veelal ern stige gevolgen kan hebben. Ooster lang mag zich gelukkig prijzen dit aloude kuituurmonument weer on geschonden in bezit te mogen heb ben. Dit is op verschillende omlig gende plaatsen niet het geval. Diefstal uit auto Bij de rijkspolitie deed H. J. V. aangifte van vermissing van kon- taktsleutels uit zijn auto. De auto was niet afgesloten en een der sleu tels zat in het kontakt. BRUINISSE NCVB bijeenkomst Vorige week kwam de afdeling Bruinisse van de NCVB bijeen in ,.'t Durps.'uus". Ditmaal onderleiding van de vice-presidente mevrouw VeriOn_van der Weele. Na de gebruikelijke opening hield zij een meditatie naar aanleiding van enkele verzen uit Psalm 104. Hierna verwelkomde zij de heer B. dc Groot die deze avond zou spre ken over de op handen zijnde Euro pese verkiezingen. 7 juni van het Europees Parlement. De heer de Groot gaf in zijn duidelijke uiteen zetting weer, hoe belangrijk deze verkiezingen ook voor de bevolking van Nederland zijn. Met aandacht werd door de dames naar de spreker geluisterd, waardoor zij ongetwij feld een beter inzicht hebben ver kregen over de problemen die zien op Europees gebied voordoen. Het tweede deel van de avond werd verzorgd door mevrouw Op 't Hof uit Sirjansland. die op boeiende wijze vertelde over haar reis die zii kortgeleden maakte naar Zambia. Tevens vertelde zij over 't werk van haar zoon, die enkele jaren geleden werd uitgezonden om werkzaamhe den tc verrichten op landbouwkun dig gebied, en de bevolking daar te Er waren zelfs stoelen tekort om voor iedereen een plaats te waarbor gen. Het is een fijne avond geworden helpen bij het ontwikkelingswerk. Na een dankwoord van mevrouw Verton werd de avond beëindigd met dankgebed, uitgesproken door me vrouw Op 't Hof. Examenuitslagen Rode Kruis Voor examens van het Nederland se Rode Kruis zijn de volgende deelnemers van de colonne Bruinis se geslaagd. Voor Helpster 3e klas de dames. J. v. d. Berge; L. Jumelet-van Oeve- ren; R. Kik-Verboom; E. Klink; J. K. de Jonge-van Doorn en H. Kik. Voor Helper 3e klas de heren: J. Knop, W. Koster en J. Verkamman. Examinatoren waren: dokter F. J. J. Buytendijk en mevrouw A. Jume. let-Okkerse en gecommitteerden de dames: H. N. Kuyper-Vijverberg en L. van Doorn-van Boven. met- name door het enthousiast op- tredeh van de kinderen uit alle klas sen. De voorzitter, de heer C. A. van Oord opende de vergadering met bij bellezing en gebed en heette van het gemeentebestuur afdeling onderwijs zaken, mej. A. C. Houtman welkom. Verder vroeg hij aandacht voor de kinderen uit de derde wereld. Nieuwe vergadering Een voorgestelde wijziging in de statuten werd ingeleid door de se- kretaris de heer J. in 't Veld, en om vat de clausule dat de bestuursleden in het vervolg niet meer aansprake lijk zullen zijn voor eventuele strop pen op financieel gebied. Verder wordt het huishoudelijk reglement aangepast aan de huidige inzichten op onderwijsgebied. Na goedkeuring van de vergade ring worden deze veranderingen no tarieel vastgelegd. Daar dc vereiste meerderheid niet aanwezig was, zal op zeer korte termijn een niéuwe vergadering worden vastgesteld. OUWERKERK. Een delegatie van de reddingsbrigade D.L.R.G. uit Herzogenrath en Kolscheit bracht Zaterdag een bezoek aan de reddingsbrigade ZierikzeelDuive- land. Deze Duitse reddingsbrigade telt ruim 400 leden, waaronder on geveer tachtig Nederlandse leden uit Kerkrade. Het gezelschap werd tij dens de ontvangst in restaurant „De Vier Bannen" toegesproken door burgemeester J. D. de Kam, die de gasten een vaantje van de reddings brigade Zierikzee/Duiv eland over handigde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het woord was toen aan de kinde ren. Er waren diverse blokfluitgroep jes, er werd gezongen o.a. het zelf gecomponeerde kruiwagenlied van de heer W. Troost. De hoogste klas sen deden hun zegje in toneelvorm. Om „bij te blijven" was er een op treden van „Ome Joop" en niet te vergeten de „dames Luv". Een groots applaus klonk spontaan op, toen voorzitter Van Oord de kinderen dankte voor hun talentvolle kreaties. Schenking Na.de koffiepauze deed de heer J. W. Geleijnse de jaarrekening uit de doeken en daaruit bleek dat de vere niging er goed" voorstaat. Er werd een schenking van f 1500 gedaan aan een christelijke school in de binnenlanden van Australië, die het daar heel moeilyk heeft. Een der de kind werd geadopteerd in het SOS-kindcrdorp in Bangkok. Als bestuurslid werd de heer J. in 't Veld herkozen. Het schoolhoofd, de heer S. Kartens gaf een overzicht over het afgelopen schooljaar met vele hoogtepunten, waaronder de ge slaagde schoolreisjes. van de dorpsring is een nieuwe in gang gekreëerd naar het gevel-ont werp van dc archhekt J. A. A. Fransen v. d. Putte te Serooskerke. Nieuwe apparatuur Een belangrijke verbetering is aangebracht door de doorbraak wel ke van de zaal naar de keuken is gemaakt. In de keuken werd geheel nieuwe apparatuur voor het klaar maken van de gerechten geplaatst. Zeer velen maakten van de gele genheid gebruik om de fam. Evertse hun gelukwensen te komen aanbie den, waarbij dc familie talrijke fraaie bloemstukken in ontvangst mochten nemen. Namens het gemeentebestuur van Westerschouwen bood wethouder P. M. v. d. Aarsen dc fam. Evertse ge lukwensen npn. „Een eethuis met een Frans tintje", zegt Han Berman enigszins trots over zijn eerste zelfstandige horeca- initiatief. Samen met Truus van Damme hoopt hij vele gasten in „De vier Jaargetijden" te mogen ontvan gen. Hij gaat zelf de scepter zwaai en in de fraaie open keuken. Han Berman heeft reeds vele jaren erva ring in het horecavak. „Het frites bakken heb ik van Piet Gast ge leerd", lacht Han, een opmerking voor insiders. Ia eigen beheer De verbouwing van deze zaak nam ongeveer drie weken in beslag. Alles werd naar eigen inzicht en in eigen beheer uitgevoerd. De fraaie open haard met schouw werd gehandhaofd Bijzondere aandacht werd besteed aan de gezellige bar om voor of na het eten nog enige tijd te vertoeven. Burgemeester C. Slabbekoorn gaf woensdagmiddag ook acte de présen te en wenste Han en Truus namens het gemeentebestuur veel sukses met dit zakelijk initiatief. Op de vraag waarom Han zijn eet- KERKWERVE Volleybal WIK Woensdag 30 mei houdt de s.v. WIK, afdeling volleybal, een leden vergadering in de kantine op het oude sportveld. Op deze avond zul len o.a. aan de orde komen: voorstel over kontributie-wijziging, medische keuring, het een en ander over trai ningen en kompetitie. Bovendien wordt er nu een bestuur gekozen. De volgende kandidaten worden voor gesteld: Kees van Sluys (voorzitter), Jan Stouten (sekretaris), Margreet van Cleef (penningmeesteresèe), Rini Ravia (wedstrijdsekretaris) en Anita de Jongh (jeugdkommissie). Voor tijd zie agenda. Bejaardenreisje De bejaarden van Kerkwerve zul len op 6 jui een dag op stap gaan. Omhelzend wil ik alles weer ontmoeten dc poorten cn het Haven plein de straten van mijn hart zal ik begroeten die eeuwenlang door zoveel voeten in levensgang betreden zijn. Stad van mijn hart hen jij altijd gebleven- alsof ik door jon werd gekust met deze plek voel ik mij verweven hier mag ik stil geluk beleven omgeven door serene rust. Lr was in mij het eindeloos begeren naar dc vervulling, hier tc zijn met een verlangen naar mystieke sferen waar ik in zinvol mediteren jouw schoonheid zie van kleur cn lijn. Lief Zicrikzeeje oude gevels spreken van een vergankelijke tijd verstilde woorden die gedichten leken /onder het zwijgen tc verbreken want heilig zijn ze en gewijd. Waar witte meeuwen rond dc toren zeilen cn elke straat cn ieder huis mij in herinnering zal doen vei wijlen wie zal dan nog mijn vreugde peilen wanneer ik weet, hier ben ik thuis. JAN TUINDER HAAMSTEDE, 28-5. Vorige week werd door de fam. P. M. Evertse'aan familie, zakenrelaties en bekenden de gelegenheid geboden om' het pas gereed gekomen plate-service restaurant in hotel „Bom" te bezichtigen. Door het slopen van de scheidingsmuur, van maar liefst 60 cm dikte, werd een vrije ruimte verkregen tussen de eetzaal-vergaderzaal en de zgn. rechtskamer. Dc rechtskamer heeft haar naam te danken aan de zittingen wcike er in lang vervlogen tyden door de kan tonrechter van Zierikzcc werden gehouden. Door het samenvoegen van deze Kijkje in hel nieuwe plate-service restaurant. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) twee ruimten is nu een zaal verkre gen, welke plaats biedt aan onge veer 60 personen. Het geheel, dat voor een belangrijk deel in eigen beheer in samenwerking met de heer J. Put tc Haamstede is uitge voerd, ziel er bijzonder verzorgd uit. Door de woninginrichting Paauwc te Zonnemaire werd het geheel voorzien van nieuw meubilair en vloerbedekking, terwijl de verlich ting werd verzorgd door de heer J. dc Rcgt te Zicrikzee. Aan de zijde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4