H.G.Freriksbv 01114-17101 Gemeente Bruinisse wil aantal woonwagens niet uitbreiden Zilveren jubileum jumelage Airconditioning nodig? VERBOUWING VAN BROGUM-BOERDERIJ GAAT LANGER DUREN ZATERDAG VOOR PINKSTEREN GROTE BAZAR EN ROMMELMARKT VOOR KERK 'UIT IN NEDERLAND ffSjs* Proef met geluidsinstallatie STREEKNIEUWS Evenementenprogramma Renesse In Kerkwerve Nederland in? BONDSSPAARBANK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2S mei 1979 Ne. 22511 3 BRUINISSE, 25-5. De gemeente Bruinisse gaat be zwaar maken legen <le plannen tot uitbreiding van bet aantal woonwagens door g.s. van Zeeland. In een ze vental punten wordt de reden daartoe uiteengezet. I-Iet voorstel van g.s. om het aan tal van zes standplaatsen te bren gen op 10, is gebaseerd op een prog nose, waarin de groei van de woon wagenbevolking in aanmerking is ge nomen tot 1985. Na een, opmerking van de heer Van de Bos zal aan die bezwaren nog worden toegevoegd, dat niet al leen de belangen van Aquadelta in het geding zijn, maar ook die van de eigen bevolking. Bij proef waren er vrijdagavond, tijdens de raadsvergadering, toen dit besluit werd genomen, een geluids installatie met zeven microfoons op gesteld. Indien deze aan de wensen zal voldoen, zullen b. en w. een voorstel tot aanschaf doen op een volgende vergadering. De heer Van Oostenbrugge werd voorgesteld aan de raad. Hij is de notulist, die in dienst der gemeente is gekomen wegens vertrek van de heer Goudzwaard. (Vervolg van 1) grenzen naar beneden te halen, de mensen te benaderen en te vereni gen. De direkte kontakten tussen twee steden noemde hij de beste ma nier om de eenheid tot een onsterfe lijk begrip te maken en tot een broe derlijke vriendschap. „De veelheid van deze kontakten kan de argwaan tussen de verschillende volken weg nemen en de gelegenheid geven el kaar te leren kennen en te waarde ren en tenslotte een klimaat van to lerantie, begrip en vertrouwen voor de toekomst van de mensheid bevor deren", aldus burgemeester Guine- bault. Na het officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen oia onder het gebruik van een drankje en een hapje het fraaie stadhuis ie bezichtigen. Zaterdag maakten de gasten uit St. Hilaïre op gedetailleerde wijze kennis met de Hollandse meimaand tijdens hun uitstapje naar Gouda. De heer Kakebeeke, gemeentcsekre- taris van Gouda, vond het als oud- Zeeuw een voorrecht de bezoekers in het stadhuis aldaar te mogen rond leiden. In Gouda werd verder een bezoek gebracht aan het museum eu aan de St. Jan. De zondag werd samen met de gastgezinnen doorgebracht en heden (maandag) morgen is het gezelschap weer naar St. Hilaire vertrokken. Vijf-en-twintig jaar jumelage, bur gemeester Guinebault bekrachtigde hel vrijdagmiddag met: „Leve Zie- rikzee - Vive Saint Hilaire". Bij het voorlezen der notulen in formeerde de heer Bal naar het re sultaat betreffende, parkeergelegen heid. Gift kleuterschool Hij zei voorts niet tegen de gift aan Rwanda van de kleuterschool i.l. te zijn maar hij vond dat toch wel gemeenschapsgeld wordt gegeven waarin de raad niet is gekend. De voorzitter was het hiermee niet eens, al vond ook hij, dat deze gift toch als een gebaar van de bevolking van. Bruinisse kan worden aangemerkt. Het overschot na liquidatie is, aldus de voorzitter, echter ontstaan uit gelden die door de ouders bijeen zijn gebracht ter verkrijging van een re- servesaldi. Aan dokter F. J. J. Buitendijk werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als gemeentearts. Hij werd tevens benoemd tot onbezoldigd ad viseur van de medische gezondhek? zorg voor Bruinisse. Dokter J. L. Braber, Ring 5, arts te Dreischor, is bereid de voor de ge meente Bruinisse noodzakelijke werkzaamheden te verrichten. Het gevraagde krediet ad f 3.889,28, voor aanschaf nieuwe hoofddeur grote loods gemeentewerken, werd verleend op voorbehoud, ook aan vraag te doen bij andere firma's. Bij gering verschil krijgen b. en w. het gevraagde krediet. Het parkeren op en bij het Grevelingenstrand heeft in het verleden al heel wat narig heid teweeg gebracht. Om de problemen wegens ille gaal parkeren van woonwagens op te lossen is de parkeerverordening gewijzigd. In samenwerking met de andere omliggende gemeenten aan het Grevelingenmeer, hoopt men nu tot uniforme bestrijding van illegaal parkeren te komen. De overdracht van grond aan de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Schoolonderwijs, kon na enige diskussie zijn beslag krijgen. Het gevraagde krediet, groot f 14.750,voor ,het aanbrengen van 4 meerpalen werd z.h.s. verleend. Jengdsociëteit Het voorstel vari b. en w. om twee lokalen van de voormalige christelij ke basisschool beschikbaar te stellen aan jeugdsoeiëteit „De Pul", ont moette ernstige bezwaren. De heren Schot en.Bal wilden dit liever eei*st nog eens in beraad hou den, omdat dit voorstel nogal ingrij pende gevolgen kan hebben en zij wat meer informatie willen, alvo rens hierover een uitspraak te doen. Ook de heren Van den Bos en Meeuwsen waren het daarmee eens. Voor deze zaak schorste burgemees ter Hekman de vergadering om in besloten zitting hierover van ge dachten te kunnen wisselen. Na heropening deelde de voorzit ter mede, dat het voorstel wordt in getrokken. Op een volgende verga- Advertentie Bel de vakkundige Carrier dealer^ snelle levering vakkundig advies gunstige prijs ruim assortiment vrijblijvend begroting Van den Abeelestraat 7,4307 BM Oosterland (Z) dering zal deze zaak opnieuw aan dc orde worden gesteld. Weekmarkt Agendapunt 17 ontlokt' heel wat gespreksstof betreffende de wijze waarop de seizoenweekmarkt werd gehouden. Burgemeester Hekman voerde aan, dat deze markt geheel nieuw is voor Bruinisse en de prak tijk moet uitwijzen, waar zich even tuele knelpunten voordoen. „Er zul len nog kinderziekten te overwin nen zijn. De eerste marktdag heeft wel al uitgewezen, dat de opstelling, uitsluitend in de Korte Ring, veel problemen meebrengt," aldus de voorzitter. De marktkommissie zal zich aan staande maandag over de problemen buigen. Men hoopt door een andere situering tot een oplossing hiervan te komen. Het parkeren van auto's zal daarbij ook de nodige aandacht krijgen. Om tot rekonstruktie te' komen van de Kerkstraat, was het nodig hiervoor een perceel grond te ruilen met de heer J. de Ronde. Hiertoe werd besloten. ZIERIKZEE Bloemendemonstratie In tegenstelling tot een eerder be_ richt dat de heer J. Jonker van bloemisterij Romijn één van de deelnemers was bij een grote bloe mendemonstratie, wordt thans ge- meldt dat hij als enige een demon stratie zal geven van bruidsboeket ten voor ongeveer 150 bloemisten in de bloemenveiling in Antwerpen. Hij doet dit op verzoek van de Kon. Unie der Floristen in België. Opening filiaal Moniek B.V. Na de eerste fase van de verbou wing en restauratie van het pand Melkmarkt 2 opent Moniek BV daar een nieuw filiaal onder de naam „Nicole Fashion". PvENESSE Algemene vergadering Rabobank Schouwen Donderdag 31 mei wordt in de zaal van het dorpshuis van Renesse de algemene vergadering gehouden van de Coöperatieve Rabobank Schouwen W.A. De direkteur, de heer E. Hop zal verslag uitbrengen en de balans en winst- en verliesrekening 1978 zal worden vastgesteld. Vervolgens zal de verkiezing van een bestuurslid aan de orde komen. Aftredend en herkiesbaar is voorzitter K. J. K. v. d. Slikke. Voor de Raad van Toe- zich is de heer mr. A. Gast aftre dend, ook hij is herkiesbaar. Na de officiële vérgadering zal de avond worden besloten met de ver toning van twee films. Futuristische film in Ned. Herv. Kerk Op zaterdagavond 2 juni draait in de Ned. Hervormde kerk te Renesse de film „A Thief in the Night", of wel „Als een dief in de nacht". •Het is een futuristisch verhaal, dat als tweede titel en er zal geen schuilplaats meer voor ze zijn!" heeft meegekregen. Uitgangspunt is de vraag: wat kan er gebeuren als Jezus terugkomt? Centraal gegeven is het gevecht tegen de tijd dal een aantal mensen moet leveren teneinde het leven te redden van een jongen die door een cobra is gebeten. Ook is er het meisje Patty dat uit de gevangenis durft" te ontsnappen en daarna ge- konfronteerd wordt met „Het Impe rium", een wereldregering die ieder een die niet door haar geregistreerd is als vijand beschouwt. De voorstel ling van zaterdagavond is vrij toe gankelijk. Geslaagd Een dezer dagen slaagde, aan de Rijks Universiteit te Leiden, mej. Loes"Goedbloed uit Renesse voor het examen kandidaats Japans. KERKWERVE, 26-5. Oj> do zaterdag voor Pinksteren, 2 juni, wordt op de dorpsring te Kerkwerve een grote bazar en rommelmarkt gehouden. De opbrengst kom! ten goede aan de restauratie van de Ned. Hervormde Kerk. RENESSE, 28-5. In samenwerking met andere verenigingen is voor Re nesse een aantrekkelijk evenementenprogramma samengesteld voor het toeristenseizoen door de evenementenkommissie van de VVV Renesse. Op zaterdag 2 juni wordt het sei zoen geopend met het traditionele concert van het fanfarekorps „Luk- tor et Emergo" in de muziektent. Seizoenweekmarkt Op 9 juni verzorgt het muziek korps „Jong Jubal" 's avonds een concert aan de Lange Reke. Dit eve nement wordt georganiseerd door de middenstandsvereniging „Renesse". Van 16 mei tot en met 5 september wordt er iedere'woensdagochtend een seizoenweekmarkt gehouden aan de Kromme Reke. Tijdens de week markt van 13- en 20 juni zullen en kele bijzondere attrakties worden georganiseerd zoals bijvoorbeeld de monstratie schaapscheren en spin nen. Vanaf 27 juni tot eind augustus zijn er iedere donderdagavond rond leidingen rondom Slot Moermond. Deze rondelidingen staan onder lei ding van de heer W. L. Kristelijn. Kaarten hiervoor zijn vooraf ver krijgbaar bij het V.V.V.-kantoor. Van 4 juli tot half augustus wordt er - iedere woensdagavond een bui- tengéwone dienst verzorgd in de hervormde kerk van Renesse. De eerste avond heeft als titel Renesse Ouverture én daaraan wordt mede- gewérkt door het fanfarekorps Luk- tör et Emergo uit Renesse o.l.v. de heer J. H. Blom, het Hervormd Kerkkoor Renesse o.l.v. mevrouw J. Lemsom-Daane en verder zullen en kele leden van de Renesser toneel vereniging Op Drift deklamaties ver zorgen. Avond-driedaagse De avond-driedaagse zal worden gehouden op 9 ,10 en 12. juli. Alledrie de. avonden vertrekken de wande laars 's avonds om zeven uur vanaf het V.V.V.-kantoor. 9 em; 18 juni zal er voor de kindereneen .sfcrandaTctie worden, georganiseerd. 21 -juli zal er een autocross zijn. en 22 juli éen fietstocht, 'georganiseerd door de Toerclub Schouwen'-Düive-~ land. De jaarlijkse kermis zal. dit:jaar worden gehouden op ,23;. 24 en 35 juli. Het camping voetbaltournooi, ge organiseerd door de S.V. Renëssé, vindt plaats van 23 tot en met 27 juli. 9 augustus wordt op het-parkeer terrein aan de Laöne een wedstrijd ringstekente paardgeorganiseerd. Op 11 augustus organiseert de VVV voor de tweede maal een Tap toe Renesse op hét oefenveld van SV Renesse. Op 17 augustus zal het seizoen worden afgesloten met de traditio nele lampionoptocht, die vanaf het dorpshuis van start gaat. Men hoopt ook dit jaar weer over twèe korpsen te kunnen beschikken om de optocht muzikaal te begeleiden. Plattelandsvrouwen maken fietstochtje Morgen (dinsdag)middag besluit de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle en omstreken het seizoen met een ge zamenlijke fietstocht. Om twee uur vertrekt men vanaf het dorpshuis te Renesse voor een tochtje van zo'n kilometer of tien. Bij §ventueel slecht weer heeft het bestuur een aardig alternatief achter de hand. Vernielingen en diefstal In de nacht van zaterdag op zon dag zijn in Renesse weer vernielin gen aangericht. Zo werd o.a. een op een terrasje staande tafel meegeno men en een voorruit van een auto vernield. Een aantal jeugdige perso nen uit Rotterdam zijn in verband hiermede aangehouden. Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen" Onlangs hield de Herv. Vrouwen groep „Wees een Zegen" een feeste lijke jaarvergadering. De leiding be rustte bij de presidente, mevrouw Schot-de Regt. Nadat gezang 409 was gezongen ging men voor in gebed. De schrift lezing volgde met Lukas 24. Na de overdenking volgde het jaarverslag en de gebeurtenissen van het afgelor pen jaar. Mevr. Van Kosten droeg enkele schetsen voor. Na de pauze Een Spaanse dansgroep had veel succes in de circusvoorstelling, za terdagmiddag in Zierikzee. Helaas waren „Bassie en Adriaan",. onder welke naam het circus optrad, tot verdriet van de jeugdige toeschou- wertjes niet aanwezig. De circustent stond opgesteld op de parkeerplaats voor Borrendamme op de hoek Scheldéstraat Laan van St. Hilaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) was, mevr. Van Kosten, opnieuwr in de gélegenheid vqor voordracht. Sa men met de orgarii'ste, mevr. Doret kreeg, zij een 'blqemetje aangeboden. Na het zingen van lied 392 sloot de presidente de avond met dankgebed. Donateursak tie Mórgen (dinsdag) 'startde :'K.H. ■„Kunst.: én'Eer" mét' zijir dónateurs- aktie..Zes weken lang, iedere dins dag','Trekt „Kunst-en Eer" doorZae- 'rïkzée. Hüis-aan-huis zal* -men .trachten 'donateurö te werven. burghsluis Reddingboot voer uit De reddingboot „President Jan Leis" werd vrijdagmorgen, omstreeks 05.00 uur opgeroepen om een in moeilijkheden verkerend jacht te hulp te'komen. Het bleek dat het jacht de „Sint Brandaen". thuisha ven niet bekend achter de Roompot lag, terwijl tevens een sleepbootje, „de Furie" uit Dinteloord juist arri veerde. Het jacht had geen hulp no dig, doch de schipper was de koers kwijtgeraakt en zocht al van don derdagavond 23.00 uur naar de juiste richting. Via de marifoon is de schip per toen maar begonnen om hulp in te roepen die van twee kanten na derde. De sleepboot heeft het toen de goede weg naar Zierikzee voorge varen, terwijl de „Leis" weer eens voor niets uitvoer. Haven wordt uitgebaggerd In de haven arriveerde dé bagger molen „Gouwzee"1-van Baggermij. v. d. Ardennen uit Sliedrechl die"* een begin maakte met het uitbaggeren van de haven. Een week werk voor het weer op diepte brengen van de haven. Vooral de ingang van de ha ven is door de vele oostenwinden deze winter vrij ondiep geworden. ZIERIKZEE, 22-5. De verwachting bestaat, dal de verbouwingswerkzaamheden aan de „Broguiii-boer- derij" aan de Julianastraat inplaats van op 1 juli pas op 1 oktober zullen zijn afgerond. Daarom had de raad er dinsdag avond geen moeite mee het tijdstip van dc huurovereenkomst en de be talingsverplichting naar die datum te verschuiven. Wethouder W. den Boer krijgt ge regeld verslag van de vorderingen en had ook zelf gekonstateerd, dat die gemaakt worden. Er Is wat op onthoud door vertraging bij leve ranties en „bij vrijwilligerswerk is het de kunst om vol te houden". Hij sprak de hoop uit. dat misschien wat Advertentie Na een voorbereiding van bijna een jaar kan de restauratiekommis sie zich nu presenteren met een goed georganiseerd geheel. Naast de rommelmarkt, die zeer veel te Vlie den heeft, is er een grootscheepse bazar. Om enkele aktiviteitcn te noemen: schiettent, ballen gooien, sjoelen, ez.eltje-prik. grabbelton spijkerbalk. enveloppenstand en hot rad van at'ontuur. Een aantal kraampjes zijn inge richt met boeken, handwerkjes, zelf gemaakte gipsbeeidjes, planten en bloemen, limonade, snoep, wafels en poffertjes. Bovendien wordt een de monstratie gegeven op een spinne wiel. Op deze dag zijn ook een aan tal brandweerwagens te bezichtigen, van vroeger en nu. Alleszins de moeite waard dus om op 2 juni een bezoek tc brengen aan Kerkwerve om zo een „steentje" bij te dragen aan do uit 1900 daterende Hervorm de kerk. 'n Dubbeldik reisboek, boordevol tips voor dagje weg of weekendje uit. Handig meeneem formaat met honderden ldeuirijke foto's. - Een exclusieve uitgave van de Spaarbank voor rekening- houders en zij die het willen worden. meer ouders zich voor deze zaak zouden inzetten. Godsdienstlessen Dc heer L. S. P. van Velthovch vond de vergoeding van de leer kracht die sinds 1 mei godsdienst lessen verzorgt aan dc lagere scholen aan dc magere kant. Maar volgens wethouder Den Boer ge beurde dat in overleg met de be trokkene. Burgemeester De Meester stelde voordat men in eerste instantie op deze basis zou werken, waarna de zaak later kan worden bezien. Kunstwerk „De schade vak wel mcc. het kan zo wetrr worden recht gebogen", wak de mening van de heer Dr Meester, over de schade aan het kunstwerk, bevestigd aan de voorzijde van de Concertzaal. Door een betere konstrukt\e. dié een begrotingswijziging van ruim 2300 gulden vergt, hoopt men de ver lichting minder kwetsbaar te maken. Voor ombouw en aanpassing vèo de centrale verwarming in de mut z.ickschool werd 36.000 gulden be schikbaar gesteld. De lichtinstallatie in het Maritiem Museum zal worden verbeterd, waarvoor een krediet van 1850 gulden werd gevoteerd. Wan neer de vochtregeling niet voldoen de 7^1 kunnen worden beheerst, kunnen in het museum cventujbej andere minder klimatologisch ge voelige voorwerpen worden onder gebracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3