BEWONERS POORT AMBACHT-VI IN GEWEER TEGEN GEPLANDE BOUW GARAGE AAN HARINGVLIETSTRAAT MUZIKALE SHOW BRENGT KERKWERVE OP DE BEEN Evenementen VVV Brouwershaven Nieuwe direkteur voor LHN0 en MHNO "Prinses Juliana" WERKINGSGEBIED „ZOMERWONINGEN" IN BROUWERSHAVEN UITGEBREID STREEKNIEUWS PvdA voor algemeen verbod ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Dimdug 22 mei 1979 Nr. 22509 ZIERIKZEE, '22-5. Op de lijst van ingekomen stukken zoals die staat vernield op de agenda voor de Zierikzeese raadsvergadering van heden (dinsdag)avond, is een schrijven opgenomen van een drietal inwoners van de wijk Poortambacht, waarin zij bezwaren geformuleerd hebben tegen het plan voor de bouw van een garagebedrijf in Poortambacht VI. Peest in het dorp! Het schrijven is gedateerd 2 april j.l.; afzenders zijn mevrouw J. Bron- setna en de heren P. Kouwenhoven en P. de Groene. B. en w. adviseren de raad het stuk „ter afdoening" in hun banden te stellen. Met deze brief, zo is daarin te lezen willen de afzenders uiting geven aan hun „bezorgdheid" over de in het bestemmingsplan voorziene bouw van een garage met een benzinever kooppunt aan de Haringvlietstraal. (Voor het eerste huizenblok (de nummers 2 tot 8) aan de rechter zijde.) „Gevaarlijke verkeerssituatie" Die bezorgdheid geldt allereerst de naar hun mening „uiterst ge vaarlijke verkeerssituatie die ont staat op het kruispunt Grevelingen- straat-Haringvlietstraat". De afzen ders wijzen erop, dat dit kruispunt erg onoverzichtelijk is, hetgeen „herhaaldelijk bewezen wordt door aanrijdingen." Zij verwachten daar om dat deze situatie nog in belang rijke mate zal verslechteren als hier een garage wordt gebouwd. Immers „er zal ook moeilijk te zien zijn welke auto's geparkeerd staan voor de garage (benzinepomp) en welke er weg rijden." „Overlast" Voorts wijzen de schrijvers van de brief op de verkeersintensiteit die ter plaatse zal toenemen, en geven zij de gemeenteraad in overweging, dat de nieuwbouw van een garage- bedrijf „nu juist" de mogelijkheid bied om „terdege rekening te hou den met de overlast (door stank en geluid) die zo'n bedrijf geeft, door deze bij voorkeur niet in of aan dicht bevolkte woonwijken te plaat sen." Van dat laatste is namelijk sprake, omdat het zich laat aanzien dat de toekomstige garage geheel in gebouwd gaat worden, aldus de af zenders. Zij pleiten ten slotte voor her overweging van het bestemmings plan, wat betreft de bestemming van het onderwerpelijke stuk grond aan de Haringvlietstraat. Handtekeningen Separaat bijgevoegd was een lijst met ruim zestig handtekeningen van „toekomstige" direkte omwonenden van het geplande garagebedrijf, die de afzenders in hoedanigheid van aktievoerders eind maart verzamel den. Misverstand Het was de bedoeling van de ak- tievoerders/afzenders dat hun schrij ven werd opgenomen op de lijst in gekomen stukken van de vorige raadsvergadering (op 19 april). Daartoe richtten zij hun brief aan de gemeenteraad; hij werd echter overhandigd aan de burgemeester. Blijkbaar ontstond daardoor het misverstand dat de brief aan b. en w. was gericht en het kollege liet ZIERIKZEE, 21-5. Met ingang van 1 augustus 1979 is aan dc school voor LIINO en MHNO „Prinses Juliana" te Zierikzee tot direktcur benoemd de heer II. van Dam te Rtfnsaters- woude. De heer Van Dam is sinds 1969 werkzaam aan de 's-Gravcnhaagsche Vakschool en heeft daar als leraar bij het huishoud- en nijverheidson derwijs een ruime ervaring opge daan. Momenteel is hij teamleider van het JHNO en schooldekaan, in welke funktic hij onder meer betrok ken is bij het organiseren van de voorlichting over alle opleidingen die rond de tijd van de vorige vergade ring aan de aktievoerders weten, dat het „de aangevoerde bezwaren niet zodanig vond dat zij op dit punt het bestemmingsplan wilden her zien." Waarmee het schrijven niet in de raad kwam en de raadsleden hun licht niet op deze kwestie kon den, laten schijnen. Vanavond zal dat dus wel gebeuren. Optie Inmiddels hebben de aktievoer ders een nieuw rondschrijven voor de buurtbewoners opgesteld, dat eind vorigeweek werd rondge- stuurd.' Daarin wordt Garagebedrijf Braai - nu gevestigd aan de Varre- markt - met name genoemd als de „toekomstige buurman". In eerder stadium volstond Gemeentewerken Zierikzee desgevraagd, met de me dedeling dat de heer L. Braai optie op genoemd stuk grond had. Volgens het jongste rondschrij ven van de aktievoerders echter heeft de heer Braai twee tamelijk gedetailleerde plannen voor bebou wing van het perceel. Tijdens twee gesprekken zou hij deze plannen met de aktievoerders hebben doorge sproken en bereid zijn gebleken re kening te houden met sommige te gen de bouw ingebrachte bezwaren; in het bijzonder die ten aanzien van het „milieu" in dit wijkdeel. Schrijfavond Amnesty International Door de werkgroep Schouwen- Duiveland wordt op maandag 28 mei weer een schrijfavond georganiseerd. In Zierikzee in een lokaal van de Chr. Scholengemeenschap (ingang Calandweg) en in Haamstede in een zaal van de Geref. kerk. Op die avond kan aan de hand van voor beeldbrieven onder meer geschreven worden voor vrijlating van gevan genen in Ecuador, Laos, Tunesië. In Uruguay zitten een aantal leden van één familie op een geheime plaats gevangen. Aan autoriteiten daar wordt gevraagd om bekendmaking van hun verblijfplaats en de tegen hen ingebrachte beschuldiging(en). In Irak worden gevangenen ernstig mishandeld. Gevraagd zal worden om stopzetting hiervan en om een openbaar en onpartijdig onderzoek naar de doodsoorzaak van een aan tal met name genoemde gevangenen. Voor tijd zie agenda. ZIERIKZEE Reisje Plattefandsvrouwen Donderdag maakten de leden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Schouwen het jaarlijkse uitstapje, 's Morgens aan de school zijn verbonden. Be halve met hot individueel huishoud en nijverheidsonderwijs en het lager huishoud- en nijverheidsonderwijs heeft hij daarbij te maken met dc opleiding kinderverzorging en jeugd- verzorging. De heer Van Dam is 35 jaar - ge huwd- cn heeft twee kinderen. Hij volgt de heer P. de Moor op. die in 1977 met ziekteverlof ging. waarna in 1978 een vervroegde pensionering volgde. Het direktoraat werd gedu rende deze jaren waargenomen door de adjunkt-dircktricc mejuffrouw E. v. d. Stadt. Het terrein aan de Haringvliet straat dat bestemd is voor de bouw van een garagebedrijf. Een aantal bewoners van de omliggende huizen Haringvlietstraat en Krabstraat) maakt bezwaar tegen de bouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Opmerkelijk in dit rondschrijven is overigens de passage waarin wordt gemeld dat de heer Braai voorkeur zou hebben voor vestiging van zijn bedrijf aan de hoek Laan van St. Hilaire-Haringvlietstraat, maar dat de raad hier afwijzend te genover staat. Zulks omdat dit ge bied, waar nu nog de gemeentelijke kwekerij is gevestigd, voor bestemd schijnt voor zgn. „schone" bedrij ven, „zoals o.a. de kantorenflat van Beter Wonen." om 8.30 uur vertrokken de deelne mers vanaf het ZWN-station met een bus van de firma Van Oeveren. Via het veer Kruiningen-Perkpolder arriveerde het gezelschap om 10.30 uur in Koewacht, te Zeeuws Vlaan deren voor een bezoek aan een vlas fabriek. Onder het genot van een kopje koffie werd door een voor lichter van de vlasfabriek een in teressante uiteenzetting gegeven, die werd verduidelijkt met een film over de bewerking van vlas. De bezoek sters werden tevens in de gelegen heid gesteld artikelen van linnen te kopen. Na de lunch werd de fabriek be zocht. In Hulst kregen de dames ge legenheid te winkelen en voor het bezichtigen van de stad. De fraaie terugtocht voerde door het mooie Vlaamse land waar volop bloesem pracht was te bewonderen. Via Bres- kens-Vlissingen werd koers Zierik zee gezet, waar dé deelneemsters te 18.30 uur weer arriveerden. NCVB-bijeenkomst Woensdagavond kwam de NCVB afdeling Zierikzee voor de laatste maal in dit seizoen weer bijeen in het Herv. Verenigingsgebouw. De presidente mevrouw Van Opijnen- P.rouwor mocht die avond een volle zaal welkom heten. Hierna werd de bijeenkomst geopend met het zingen van lied 21 vers 1 en 7. Na het ge bed las de presidente een bijbelge deelte voor uit Prediker en uit Ti- mottius 4. Naar aanleiding van dit laatste gedeelte werd de meditatie gehouden. Hierna werd Lied 479 vers 1 en 4 gezongen. Gastspreker van de ze avond was de heer J. Vink van de Nederlandse Spoorwegen. De heer Vink kwam een praatje houden over liet onderwerp „Het avontuur van een reis", deze causerie werd bege leid met dia's en met een quiz. De heer Vink vertelde de aanwezigen over diverse vormen van reizen, vanaf de oudheid tot het heden. De dia's die vertoond werden gaven beelden te zien van koninklijke trei nen en wachtkamers uit verschillen de landen van Europa. Hierna werd de quiz gespeeld waarmee aardige prijsjes te winnen waren. De pz-esi- dente sprak tot slot een dankwoord tot de heer Vink voor zijn interes sante causerie en sloot, de vergade ring met het avondgebed van Lu ther. Bloemendemonstratie De heer J. Jonker, van bloemisterij Romijn in Zierikzee, neemt op dins dag 29 mei deel aan een bloemende monstratie in de bloemenveiling in Antwerpen. Dit gebeuren, waaraan 150 bloemisten deelnemen, wordt ge- organiseerd door de Koninklijke Unie der Floristen in Belgic. Het thema van deze demonstratie zal zijn; Bloemen, die huwelijk en trou werij omlijsten. CPJ-reisje De afdeling Schouwen-Duiveland van de CPJ zal donderdag 14 juni met de leden het jaarlijkse rcicje maken. Dit jaar zal het uitstapje voeren naar St. Jansteen, waar het stadhuis van Hulst bezichtigd zal worden cn een bezoek zal worden gebracht aan een pottebakkerij <n aan een gcitekaasfabriek. Deelne mende dames kunnen zich opgeven bij de sekretaresse tot 8 juni. Ver trekpunt 'is het ZWN-station, voor tijd zie agenda. De deelnemers die nen een kwartier voor vertrektijd aanwezig te zijn. Kindervoorstelling in Concertzaal-bioskoop Donderdagmiddag, op Hemel vaartsdag dus, draait de Concertzaal voor jeugd en jeugdigen de film „Donald Duck in 't Wilde Westen", waarin deze beroemde eend, de wa penen omgord en de sheriff-ster op zijn rever, de orde tracht te hand haven in wat eens was the Far West. Wat hem allemaal overkomt is wel zo'n beetje te raden, daar kennen we Donalds kapriolen al lang genoeg voor. Bovendien ont moet hij zoals gebruikelijk een hele ceel andere bekende Disney-figuren. In tegenstelling tot zijn verschijning blijfl hij dus niet in zijn „eendje". Vrouwencafé Heden (dinsdag)avond wordt in café De Witte Raaf weer vrouwen café gehouden. Voor tijd zie agenda. BURGHHAAMSTEDE Geslipt Gistermiddag om 13.45 uur kwam P. B. uit Burgh-Haamstede een uit rit aan de Zandweg uitrijden. J. B. uit Renesse naderde .in een auto op de Zandweg. J. B. schrok van de achteruitmanoeuvre van P. B„ rem de en slipte de sloot in door de kie zels op het wegdek. P. liep snijwon- den op en mej. R. de M. uit Zonne- maire, bij P. inzittend, kreeg een lichte hersenschudding. Dokter Stenger verleende eerste hulp. De auto van P. raakte zwaar bescha digd. SEROOSKERKE Botsing Gistermiddag zijn bij de stoplich ten van Serooskerke om 13.15 uur twee spiksplinternieuwe auto's op elkaar gebotst. Z. v. K. uit Tilburg reed richting Zierikzee en stopte voor het rode licht. R. v. O. uit Ca- pelle a/d IJssel reed achter hem en meende dat het stoplicht op groen stond en reed op K. Beide auto's lie pen materiële schade op. SCHARENDIJKE Opening wolwinkeltje Aan de Ingridstraat 15 te Scharen- dijke komt een, wolwinkeltje. Het wordt gedreven door Joop en Ria Kristelijn, die de opening van ,,'t Woluus" hebben vastgesteld op vrij dag 25 mei. In hun wolwinkeltje „kan men alles vinden op het gebied van breien, haken, borduren, kno pen, weven, naaien, kortom alles wat met handwerken te maken heeft." DREISCHOR Bejaardenreisje Vorige week maakten de bejaarden van Dreischor het jaarlijkse uitstap je. Om zeven uur 's morgens ver trokken de deelnemers mei een bus van de firma Van Oeveren. De reis voerde via de Zeelandbrug naar Hoogerheide, waar koffie met gebak werd gebruikt. Hierna werd koers gezet naar Vaals waar de koffietafel alle eer werd aangedaan. Na de mid dag ging de tocht door Klein Zwit serland, ook wei de Alpenroute ge noemd. In Gulpen werd de theepau ze gehouden en een uurtje kregen de deelnemers de gelegenheid wat rond te kijken of wat te wandelen. Hierna ging de reis naar Zevenberg- se Hoek waar een uitstekend diner zich heerlijk deed smaken. Over de Vóór 1 juni moet die lijst zijn in geleverd, voor zowel de heer v. d. Bijl als de heer C. J. de Munnik (PvdA) een te korte tijd om over zo'n belangrijke materie te beslissen. Wethouder Ph. J. van Ast (VVD) wees er op dat het een „overgangs regeling" is. „In 1981 of '82 moeten we de zaak voor vier jaar klaar maken. nog moeilijker voor zo'n lange termijn. In dc rijksbijdrage regeling, die in de plaats komt van de bestaande rijkssubsidieregelingen, gaat de gemeente optreden als recht streekse subsidiegever aan de plaat selijke instellingen, terwijl het Rijk deze kosten onder zekere voorwaar den weer in zijn totaal aan de ge meenten zal gaan vergoeden. B. en w. hebben die lijst opgesteld en zü zullen er de Dorpsraad van Noordgouwe cn de hobbyklub Zon- nemaire, waarvoor startsubsidies werden verleend, aan toevoegen. Zomerwoningen Het voorstel van de PvdA om in het gehele gemeentegebied van Brou wershaven geen zomerwoningen meer toe te staan, behaalde dc stem men van die fraktie. plus die van KERKWERVE, 19-5. De viering van het vijftigjarig bestaan van de enige dorpswinkel in Kerkwerve, de fa. Jonker-Landman, is tot een kom- plete feestweek geworden. Vorige week al waren fleurige fol ders uitgedeeld waarin onder andeie een bon stond afgedrukt, waarmee men gratis een enveloppe in de win kel kon trekken. Iedereen ging met 'n prijsje naar huis, al waren er enige gelukkigen die een mooiere beloning kregen. In de winkel was het de he le week door drukker dan normaal Deze was feestelijk versierd en van buiten was het al duidelijk te zien, dat er iets bijzonders aan de hand was. Een groot spandoek duidde op de reden van het feesten. Dinsdagavond was er een drukbe zochte receptie in de zaal van de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Bcatrixstraat voor familieleden en zakenrelatie^. Het werd een gezellige avond waarop tientallen planten en bloemstukken in ontvangst werden geomen. Kinderen Ook de kinderen van Kerkwerve kwamen aan hun trekken. Alle lage re school kinderen kregen een „knalapparaatje", de kleuters een kleurig balletje aan een elastiek en de peuters een fraaie toeter. Boven dien werden ze verrast met een spe ciale zwart-geje sticker met als op schrift „Zelfbediening Jonker-Land man, 50 jaar". Voor de hele dorpsgemeenschap was het afgelopen zaterdagavond feest. Een uur lang werd de bevoi- king vermaakt door het fanfarekorps „St. Cecilia" en het majorette-pele - ton „Show Girls", beide uit 's He^- renhoek. Eerst werd een rondgang over het dorp gemaakt, daarna vond ei een show plaats op de Ring. Volkeraksluizen werd de terugweg aanvaard. Mevrouw V. d. Werf-Va- ne sprak aan het einde van de tocht een dankwoord tot de chauffeur, voor zijn goede begeleiding en tot mevrouw Slabbekoorn voor het mee maken van de reis, en zuster Adriaanse voor haar hulp. Mevrouw Slabbekoorn bedankte op haar beurt voor de uitnodiging voor deze reis en hoopte op een spoedig weerzien van de bejaarden van de kern Brou wershaven op 13 juni in het Tonnen- magazijn. Rond half tien waren al len weer terug op Dreischor na een heerlijke dag met prachtig weer. OOSTERLAND Geslaagd Dorpsgenoot de heer J. Uil, onder wijzer aan de openbare basisschool slaagde vrijdag 18 mei, bij de gehou den examens te Leiderdorp, voor de akte geschiedenis M.O.B. deel I. De studie werd gevolgd aan de Leidse Onderwijs Instelling, te Leiderdorp, onder leiding van Dr. H. Klompma ker. Bejaardensociëteit Onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen zal de plaat selijke bejaardensociëteit woensdag 30 mei weer het jaarlijkse reisje houden per autobus. Het uitstapje gaat dit keer naar het Overijsselse Giethoorn. Vertrekpunt dorpshuis „Oosterhof", voor tijd zie agenda. de heer C. L. Soeters (CDA), der halve niet toereikend (5 voor en 7 tegen). Het oorspronkelijke voorstel van b. en w. behaalde wel de meer derheid van stemmen en dat be helsde een uitbreiding van het wer kingsgebied. De raad ging akkoord met de ove rige voorstellen, waaraan waren loc- gevoegd ccn voorbcrcidingsbcsluit besetmmingsplan Zonncmaire, aan de Oostwcg, ten behoeve van het uitbreiden van de bestaande werk plaats van het landbouwmechanisa- tiebedryf van dc heer A. L. de Bic. Verkeersveiligheid De heer Soeters pleitte nog voor een extra verkeersmaatregel bij de uitgangen van de kleuterschool aan hot Kerkepad cn de lagere school aan do Korenmarkt. Hij was ver heugd over het plan tot aanleg van een zebrapad ter hoogte van de split sing Schuitkade-Jacob Calsstraat, met name voor de leerlingen van het nieuwe scholenkomplex. Ook bij dc ingekomen stukken was een handeling over verkeersveilig heid. de beantwoording van vragen uit de vorige vergadering over de Honderden mensen waren op de been om dit schouwspel gade te slaan, daarmee hun waardering te kennen gevend voor de aardige geste van de familie Jonker-Landman. BROUWERSHAVEN. De evene- mentenlijst van de V.V.V. ziet er (buiten de sportaktiviteiten) voor het komend seizoen als volgt uit: 22 juni: Concert in de N.H. Kerk te Brouwershaven door de muziek vereniging „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire. Aanvang 20.00 uur. 29 juni: Concert in de Drjekonin- genwerk te Noordgouwe door Fol- kert Grondsma. Aanvang 20.00 uur. 3 juli: Orgelconcert in de N.H. kerk te Brouwershaven door Reneé Mas tenbroek. Aanvang 20.00 uur. 5 juli: Orgelconcert in de Geref. Kerk Vrijgemaakt, Haven N.Z. te Brouwershaven door Dirk Jansz. Zwart. Entree f 2,50, kinderen t/m 14 jaar f 1,25, aanvang 20.00 uur. 12 juli: Orgelconcert in de Geref. Kerk Vrijgemaakt, Haven N.Z. te Brouwershaven door Dirk Jansz. Zwart. Entree f 2,50 kinderen t/m 14 jaar f 1,25, aanvang 20.00 uur. 17 juli: Orgelconcert in de N.H. kerk te Dreischor door Dirk Jansz. Zwart,, aanvang20.00 uur. 17 juli: Concent in de N.H. kerk te Brouwershaven dor Flip Veld- mans, orgel, en Henny de Klerk, dwarsfluit. Aanvang 20.00 uur. 21 juli: Brouwse dag (nadere gege vens volgen t.z.t.). 24 juli: Orgelconcert in de N.H. kerk te Dreischor door Dirk Jansz. Zwart, aanvang 20.00 uur. 24 juli: Orgelconcert in de N.H. kerk te Brouwershaven door Kees van Eersel, aanvang 20.00 uur. 28 t/m 31 juli: Kermis te Brou wershaven. 31 juli: Orgelconcert in de N.H. kerk te Dreischor door Dirk Jansz. Zwart, aanvang 20.00 uur. 2 augustus: Openstelling tot be zichtiging van het historische stad huis te Brouwershaven van 19.00- 21.00 uur. Vrij entree. 7 augustus: Orgelconcert in de N. H. kerk te Brouwershaven door Bram Beekman. Aanvang 20.00 uur. 21 augustus: Concert in de N.H. kerk te Brouwershaven door de Har monie „Kunst en Eer" uit Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. 25 en 26 augustus: Open Belgische kampioenschappen Europe en Laser klasse RYCB, WSV Brouwershaven. 31 augustus: Concert in de Drie- koningenkerk te Noordgouwe door Anton den Boer, orgel, en Art de Jonge, dwarsfluit. Aanvang 20.00 uur. 2 juni t/m 1 september: Land bouwmuseum Schouwen-Duiveland te Dreischor, Mr. P. Moggestraat. Geopend dagelijks van 13.30-16.30 uur. Zondags gesloten. hoek Molcnweg-Welleweg te Drei schor. B. en w. z(jn van mening dat hei bcstratingsplan, zoals nu uitgevoerd - met een verruiming van en het plaatsen van paaltjes in de gewraak te bocht - als juist niocl worden aangemerkt. Mevr. J. Roggeband-Geld of werd eervol ontslag verleend als beheer ster in tijdelijke dienst van de ge meenschapsruimte te Dreischor. Me vrouw A. A. M. Jankok-Van der Pluijm werd daartoe met ingang van 1 juli 1979 benoemd. De raad ging akkoord mei de af wijzing van het verzoek om schade vergoeding. ingediend door de heer J. P. van der Linde te Dreischoren met het ongegrond verklaren van ccn beroepsschrift tegen het weigeren van een standplaatsvergunning af komstig van kaashandel G. J den Dekker te Wijk en Aalburg. Advertentie Stapt U maar aens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op toto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U an daar vindf U alle ktvalifeifsmerken. BROUWERSHAVEN, 21-5. ,Het wordt mij steeds on duidelijker", zei dé lieer .1. A. v. d. Bijl (CDA maan dagavond tijdens de raadsvergadering, toen de vast stelling van de opgave van sociaal-kulturele aktivi- teiten. waarop de rijksbijdrageregeling van toepassing is, aan de orde was. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3