Schouwen-Duiveland negen standplaatsen erbij moeten krijgen Dorpsraad Noord gouwe krijgt tweeduizend gulden subsidie ZOU 9 -Piano's.™ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Alcoholgebruikers (1400) moesten te voet verder Hoorzitting ontwerp-woonwagenplan BEDRAG VOORSTEL VERDUBBELD •IfcDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING tolefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: iit! pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Rodakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- A/ckken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zes ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95.15. Losse mmmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm, „Succesjes" (hm 4 regels) 4.60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exc'usief 4 BTW in dit nummer: Handtekeningenaktie in Poortambacht procent van de onder invloed ver kerende bestuurders weigerde een bloedproef af te laten nemen. De CPVC noemt dat zinloos, aangezien het weigeren van de bloedproef ook een misdrijf is dat even zwaar wordt aangerekend als het rijden na erg veel gedronken te hebben, „Het is dus zonder meer verstandiger voor de bestuurder zijn medewerking niet te weigeren". De CPVC vindt overi gens dat in dit verband eigenlijk nauwelijks van verstand gesproken kan worden wanneer men bedenkt dat dagelijks in ons land vijftien do den en gewonden vallen als gevolg van alcoholgebruik in het verkeer. niet uit van de begroting. Met zijn slem voor en die van de irakt ies der PvdA en CDA viel de stemming uit in het voordeel van de Noordgouwse Dorpsraad. De drie tegenstemmers waren de wethouders Van Ast en P. de Moor (PvdA) en de heer Goe- mans. Excuses Tijdens de vorige vergadermg waren de gemoederen over deze kwestie nogal hoog opgelaaid. Burgemeester Slabbekoorn kwam daar maandag aan het begin van de vergadering op terug door overigens zonder een naam te noemen zijn ex- kuses aan te bieden voor opmerkin gen zijnerzijds, die nogal pijnlijk waren overgekomen. Aannemelijk is dat zün verontschuldigingen gcrieht waren tot mevrouw Loschacoff. Advertentie CHEHNY 2.795.- Zimmerm»nn' L2*Sr- 2.845.- Peirof' 3.395.- Schimmel mn; 5.400.- Y«maha 544ÏT- 3.375.* Aug. Förster 5^50? 3.390.* Feurich* I4WT- 5.450. Rich. WEBER 5.195. 5.900.- Undbtrgh JJ43T. 2.695.- BECHNER LUWT. 9.900.' iMvr. 5.295- Ste in way Som* ïuwr11.900.- TCHAfKA LXI20 uwr. 6.450.- 5.410.- Keus uit meer dan 500 piano's. Occasion piano's nnal 1000 gld. RECHT VAN KOOP Vleugels^SS^ Blüthner 8.900.- (180.- per maand) Grotrian-- aaa Stem*eglA.TW.- (280.- per maand) 8echstein 9.500.- (190.- per maand)] 6.900, Keus uit meer den 100 vleugels o.a. Ibech, Estonia. Bechner en Yemah» Vleugels v.a.4500gld. Dinsdag 22 mei 1979 135ste jaargang e Nr. 22509 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMFN (1797 - 1889) ZIERIKZEE. Aan het Luitje ver rijst het nieuwe havenkantoor. De bouw bevindt zich reeds in ver ge vorderd stadium. (Foto. Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's f Zelden maakt door de weri'Ui trekken een mens welgestel- l der. Regnier Desmara's ZIERI ESCHE grootte van een centrum geldt een aantal van 15 standplaatsen. Zeer grote centra zouden in de loop der jaren teruggebracht moeten worden tot 25 standplaatsen. De heer L. C. Hoogerhuis, verte genwoordiger van de gemeente Wes- terschouwen in het Woonwagen schap, een samenwerkingsverband tussen de gemeenten, ging uitvoerig in op het plan het tijdelijk opvang centrum in Renesse, met drie stand plaatsen, een definitief karakter te geven. Hij wees erop dat dit ter- reintje in de buurt van slot Moer-" mond, destijds was ontstaan om drie van de zes gezinnen uit Bruinisse op te vangen, die door wateroverlast op het havenplateau van hun stand plaatsen verdx-evën werden. „Niet naar hun zin" „De woonwagenbewoners staan in Renesse niet naar hun zin, zo heb ben in de kop van Schouwen met hun handel ook niets te verdienen. Er is geen werkgelegenheid. U duwt ze regelrecht in de armen van de sociale dienst", luidden de argumen ten van de heer Hoogerhuis. Hij was verder van mening dat het aantal van 25 gezinnen woonwagenbewo ners veel te veel is voor Schouwen- Duiveland en trok in dit verband een vergelijking met Zuid-Beveland, waar grotere diensten bestaan om deze mensen te begeleiden. Ook was hij van mening dat een woonwagen bewoner in een stil land als Schou- wen-Duiveland met de vinger wordt nagewezen. „De woonwagenbewoner voelt zich hier niet thuis", aldus de heer Hoogerhuis, die ook de finan ciële kant van.de zaak belichtte. Hij wees erop dat het tijdelijke woon- gënterreint.jein Renesse bestemd is voor de bouw van bungalows en voor sociale woningbouw. „Het zal de gemeente Westerschou- wen veel gelrl gaan kosten een nieuw woon- en sloopterreintje in te rich- (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 19-5. De landelijke alcoholcontrole onder weggebruikers in de nacht van vrijdag op zaterdag 'heeft er toe geleid dat 1.400 bestuur- "dei?K hun voertuigen moesten laten staan, zo heeft de Centi'ale Politie Verkeerscommissie (CPVC) gemeld. De CPVC noemde het een triest re sultaat. Gekonstateerd werd ook dat tien Voor Zeeland kwam dit neer op een toename van 23 standplaatsen in Noord-Midden Zeeland en 34 in Zeeuws-Vlaanderen. Zoals uit het bovenstaande blijkt, gaat men in het ontwerp-plan uit van een groei van negen standplaatsen op Schouwen- Duiveland, zodat het totale aantal in deze regio óp 25 zou komen. Het tij delijk centrum in Nieuwerkerk met. twee standplaatsen, zou volgens het plan, gezien de minder geschikte plaats, in de toekomst moeten ver dwijnen. De werkgroep Woonwagenplan is In Kerkwerve was hel afgelopen weekeinde groot feest wegens het vijftigjarig bestaan van de firma Jonker-Landman, de enig overgeble ven dorpswinkel. Majorettes en een fanfarekorps uit 's Heerenhoek ver kondigden de feestvreugde op res- pektievelijk charmante en klinken de wijze. Bij hun rondgang door het dorp lokten zij velen mee naar de Dorpsring, waar de jubilerende dorpszaak is gevestigd. Daar werd een uur lang gedanst en geconcer teerd. (Zie ook elders in dit nummer). Verwachting tot woensdagavond: Wisselvallig Eerst veel bewolking met regen, morgen overdag van het zuidwesten uit opklaringen; minimumtempera turen circa 10 graden; middag tempe raturen omstreeks 16 graden; vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaluur: om. Max.-temperatuur: omstreeks 17 Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog et ma: 60 procent. N.B. Voor de tempera".uur voor donderdag een ma-ie graden rond de opgegeven v. a-rdci. ZON- EN MAANSTANDE N 23 mei. Zon op 5.36, onder 21.38 Maan op 4.44, onder 18 31 24 mei. Zon op 5.35, onder 21.39 Maan op 5.13, onder 19.44 25 mei. Zon op 5.34, onder 21.41 Maan op 5.46. onder 20.53 Nieuwe maan: 26 mei (2.00) HOOG- EN l.AAGWATER 23 mei 24 mei 25 mei Doodtij Hoogwater 1.48 14.28 2.49 15.23 3.39 16.11 Laagwater 7.42 20.07 8.33 20.52 9.19 21.35 Temperatuur zeewater te Vlissingen: 12.4 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 22-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Een lagedrukgebied lussen IJsland en Schotland bepaalt het weer in west-Europa. Aan de Oost flank van deze depressie wordt met een zuidwestelijke luchtstroming ta melijk onstabiele lucht van de oce aan naar onze omgeving gevoerd. In deze stroming trok in de nacht van maandag op dinsdag een front met veel bewolking, waaruit buien vie len, ovef ons land naar Duitsland. De neerslaghoeveelheden die dins dagochtend afgetapt werden bedroe- 'gen in het algemeen enkele millime ters. Een storing die dinsdagochtend ten westen van Spanje lag. zal naar verwacht wordt in de loop van de komende nacht ons land passeren en voor veel bewolking met neerslag zorgen. Toename 23 standplaatsen ZIERIKZEE, 21-5. Het tijdelijk wonnwagencentrUni in Renesse een definitief karakter geven, liet te reali seren woonwageiieentriiin aan de Klerksweg in Zierik zee uitbreiden van 10 tot 12 standplaatsen en het cen trum in Bruinisse uitbreiden met 4 tot tien stand plaatsen voor woonwagenbewoners. Deze plannen worden bekend ge maakt in het ontwerp-woonwagen plan Zeeland, dat is voorbereid door de werkgroep Woonwagenplan. Het plan werd maandagmiddag tijdens een hoorzitting in hotel „Mondra- gon" nader toegelicht door gedepu teerde de heer R- van Ommeren en drs. H. H. Vogel van de Provinciaal Planologische Dienst. verder van mening dat nieuw te rea liseren woonwagencentra op korte afstand van de woonkern gelegen dienen te zijn, hetgeen niet inhoudt dat bestaande centra verplaatst zou den moeten worden. ACs maximale Advertentie BROUWERSHAVEN, 21-5. Noordgouwe (met name de doipsraad) had maandagavond tijdens de raadsvergadering een streepje voor. De frak- ties van de P.v.d.A. en het C.D.A. waren het er unaniem over eens om de startsubsidie, die het college van b. en w. voorstelde, te verdubbelen tot tweeduizend gulden. Het voorstel kwam van mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter, dat zij „als een redelijk applaus van de kant der gemeente" omkleedde. Zij beklemtoonde nog eens het be lang van de aktiviteiten van de Dorpsraad, vooral nu de „Leefbaar heid der kleine Kernen" zo centraal staat. Bescheiden en schriel In verhouding het aantal aktivi- teiten en de hoeveelheid mensen, van jong tot oud, die daarbij be trokken zijn, vond zij duizend gul den maar een bescheiden bedrag. De heer J. A. v. d. Bijl (CDA) steunde haar. Ook hij achtte het be drag maar „schriel" en hij wilde de Dorpsraad de kans geven zich vol ledig te ontplooien. Hij ging zelfs nog verder door het kollege te vragen om op zo kort mo gelijke termgn uit te zien naar e-a vaste voorziening voor die aktivitci- ten, waarbij hij een gymruimte voos de schoolkinderen inkalkuleerdc. Waarschuwing Daarna waarschuwde burgemees ter C. Slabbekoorn nog eens na drukkelijk, dat een verdubbeling van de subsidie in strijd zou zijn met de geldende subsidie-verorde ning. „Een startsubsidie bedraagt bijna altijd vijfhonderd gulden," zo voerde hij aan. Hij was het er be slist mee eens, dat deze kern (Noordgouwe en Sehuddebeurs) eens wat extra's mag hebben, maar vond duizend gulden maximaal verant woord. Hij wees er op. dat eigenlijk slechts stichtingen of verenigingen startsub" sidics verleend kunnen worden, ter wijl de Dorpsraad dat (nog) niet is en dat de ingediende begroting (dirt maandagochtend opnieuw ingediend) op tal van punten mankementen ver toont. Ook wethouder Ph. van Ast (VVD) was het niet eens met het voorstel van mevrouw Loschacoff: „Het zet de deur open voor meer van dit soort zaken." Zijn fraktiegenoot P. C. S. van Hattum (inwoner van Noordgouwe) beschouwde deze subsidiëring als een uitzonderlijk geval: „We moeten proberen deze bmding in Noordgou we te houden", zei hij. Bij zijn standpuntbepaling ging hij daarom De heer Van Ommeren wees her haalde malen op het feit dat in het verleden bij het realiseren van woon wagencentra geen rekening is gehou den met de belangrijke toename van deze bevolking, waardoor een lande lijk tekort van 1100 standplaatsen is ontstaan. De gedachten van de mi nister van erm dit tekort dan maar gelijkelijk over de elf provincies te verdelen, vonden geen doorgang, om dat bij het kreëi'en van woonwagen centra ook rekening gehouden moet ■worden met een achterland voor de handel van deze bevolkingsgi'oep (sloop, antiek, bepaald dat de gèn voor de opvang van van de „eigen" woonwagenbewo- nex-s. De heer J. K. Goemans vroeg schox-sing van de vergadering om met zijn fraktie te kunnen overleg gen, waarvoor de burgemeesterska mer ter beschikking werd gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1