'Kunst en Eer', 'De Lofstem' en 'Sjaloom' brachten lange avond muziek in Concertzaal Informatiefolder in aanbouw zijnde zorgwoningen Bruinissé Gemeenteraad Brouwershaven Toneelvereniging „Op Drift" hield algemene ledenvergadering Bejaardensociëteit Haamstede besluit seizoen met broodmaaltijd STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 mei 1979 Nr. 22508 3 Het was aan de jeugd om de avond te openen. Onder leiding van diri- BROUWERSHAVEN. De gemeen teraad van Brouwershaven verga dert maandagavond 21 mei. Op de agenda staan onder meel de volgende onderwerpen: een be roepschrift tegen weigering stand plaatsvergunning G. J. den Dekker; verkoop perceel grond in het be stemmingsplan Delingsdijk te Brou- wershaver aan .de Staat (Centrale Afdeling Gebouwen P.T.T.); verkoop perceel grond in het bestemmings plan Delingsdijk te Brouwershaven aan de heer A. van Donge te Brou wershaven; verkoop premie wonin gen Jacob Catsstraat 7 en 9 te Brou wershaven aan de heren R. van Snippenburg en A. de Jonge; vast stelling verordening tot beperking van het verstrekken van alcohol houdende drank voor gebruik ter plaatse in de gemeente Brouwersha ven; vaststelling opgave 1979 inge volge Rijksbijdrageregeling sociaal- culturele aktiviteiten; vaststelling 2e wijziging tot verpachting van de jollenhelling met jukkenveld aan Watersportvereniging „Brouwersha- ven"; verzoekschrift J. P. van dei- Linde te Dreischor, strekkende tot het verkrijgen van schadevergoe ding; verkoop perceel grond in het bestemmingsplan Delingsdijk aan de heer Th. W. van Dijk te Brouwers haven; verlening startsubsidies aan de Dorpsraad Noordgouwe/Schudde- beurs en Hobbyclub Zonnemaire; verlening bijdrage Personeelsver eniging gemeente Brouwershaven; wijziging gemeenschappelijke rege ling „Stichting Rode Kruis Zieken huis Schouwen-Duiveland"; vast stelling verkeersmaatregel in de kern Brouwershaven; verlening eer vol onslag en benoeming van een beheerster in tijdelijke dienst ge meenschapsruimte Dreischor. HAAMSTEDE. 17-5. Woensdag avond kwamen het bestuur, leden ereleden cn dc thfcschcnksters van dc Bc.jaardensocictcit Haamstede bij een in dc rekreatiezaal van het Rust huis Duinoord om als afsluiting van liet seizoen gezamenlijk een uitge breide broodmaaltijd te gebruiken. Mevrouw Röell-Cramer had d<- blocmenva/.en verzorgd met tulpen die dc bloembollenkweker H. Lan- degent (Dapperweg) gratis ter be schikking had gesteld. Dc presidente mevrouw M. Kik-Verton sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de dcklamatrice mevrouw N. d. Bruinhorst. Uit eigen keuken van het rust huis werd een heerlijk kopje soep genuttigd, gevolgd door een kroket met daarbij verschillende soorten brood en tot slot ijs met slagroom en advokaat. Tussen de gangen door werd gezongen en droeg mevrouw Van de Bruinhorst voor waarbij ze veel had opgediept uit het werk van Annie G. Sehmid. Brief van burgemeester Verder werd een brief van de in- gent Mar van der Veer zongen dc „jeugdig" geklede leden van „Sja- loom" (de helft was in spijkerbroek) een vijftal liederen. Het sterkst was dit koor in het stemmig gezongen „Lift up Your head" en „Fear thou not", respektie- velijk het openings- en slotstuk. „In een nieuwe wereld' (op de me lodie van „I'ill never find another you" van The Seekers), „Je hebt een droom' en de negro spiritual „My Lord, what a morning" klonken niet zo overtuigend. In het eerst genoemde nummer speelden de zenuwen soliste Rineke de Oude waarschijnlijk te veel par ten om zuiver ie blijven zingen. Dit in tegenstelling tot Leen Moei-land, die „soleerde" in de negro spiritual. Drummer Marcel Muller begeleidde in dit lied, waarin hij zijn ietwat weifelend spel bij „Je hebt een droom" niet hrehaalde. Pianist was Art .de Jonge. De Lofstem Voorda' „Si.Yoom" meer van zijn kunnen kon „tonen", stelde „De Lof- stem' zich op het podium om op ze ven liederen ten gehore te brengen onder direktie van - ook - Mar v. d. Veer. Begonnen werd met twee liederen uit de Geneefse Psalter, een bunde ling van liederen - zo legde des kundige/presentatrice Riet van den Dungen uit - die ontstonden in de eerste periode na de reformatie. Calvijn echter achtte ze, wegens hun vierstemmigheid, te „frivool" voor lithurgisch gebruik, maar stond wel „huiskamer"-gebruik toe. „Dc Lofstem" heeft zich dus niet aan Calvijns zaliger nagedachtenis ge stoord en voerde Psalm 121 (van Goudimel) en 72 (Jambe de Fer) „voldi-agen" uit. Chronologisch en muziekhistorisch hierop aansluitend stond J. S. Bachs „Nu zegeviert de Zoon van God" op het programma, waarna de. oratoria „U zei de glo rie" van Handel (met in het tweede couplet een twee-sterVimig en het derde een drie-stemmig vrouwen koor), cn Mendeblssohns „Wer bis an das Ende" werden vertolkt. Afwisselend Minder gedragen dan deze stuk middels uit het' ziekenhuis ontsla gen burgemeester H. P. Everwijn voorgelezen waarin hij de soos be dankte voor de attentie met Konin ginnedag orftvangeQ. Mevrouw Leeu- we gaf een overzicht van wat er met het geld van het koffie- en thee- busje werd gedaan en mevrouw Boot-Hnnsc dankte namens de be jaarden het bestuur voor deze fijne avond en bood de presidente een fraai geborduurd tafellaken aan. Er waren bloemen voor mevr. Den Engelsman voor de goede verzorging. Dank werd gebracht aan de .direk- leur en het bestuur van het Rust huis voor dc gebruikmaking van de /aal om dc veertien dagen. Mede dank aan de staf van thceschcnkstcrs die een kleine attentie in ontvangst mochten nemen. Mevrouw Everwijh-v. d. Bout was ook een uurtje aanwezig en ook zij bedankte een ieder die aan het wel slagen van het sooswerk had gehol pen en verder bracht /ij een groet van haar echtgenoot, dc burgemees ter Tot slot hoopte de presidente in september iedereen weer terug te zien. Het Jeugdkoor „Sjciloom" stond vrijdagavond onder leiding van Mar v. d. Veer tweemaal op de planken in de Concertzaal bioskoop. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ken was de anglicaanse „anthem" „Lead me, Lord" van Wesley en daarom een welkome en derhalve goedgekozen afwisseling. Dat laatste in een dubbele betekenis, want de zgn. wisselzang komt veelvuldig voor in dit lied; andere passages daarentegen zijn bijna vrolijk dan weer ingetogen. Besloten werd met P.salm 100; het „Juich aarde, juich alom de Heer", kwam krachtig uit de ke len en dat werd tot dan toe eigen lijk gemist. Geestdrift mag toch eigenlijk niet ontbreken bijvoor beeld in een lied-Ms „U zij'de'glo rie", waarin het getuigenis der kerk; de „Opgestane Heer" besloten ligt. Israël Voor de aanvang kwam „Sjaloom" nogmaals voor het voetlicht, nu met een aantal Israëlische en jiddische volksliedjes die vaak dansend wer den uitgevoerd. Het jeugdkoor was deze maal geheel overtuigend en dat liet ook het publiek merken, dat tijdens de opvoering en na af loop duidelijk van zijn enthousias me liet blijken. De uitbundigheid waarmee de liedjes werden ge bracht, werd eenmaal onderbroken, mei „Sabbat Licht" kreëerde soliste Hanny v. d. Hoek een bijna serene sfeer, ook al droeg zij niet het juiste aantal kaarsen in haar „menora Alkoholkontroles dag 20-21 mei werden op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland al koholkontroles gehouden. In het to-, taal werd één persoon bekeurd, wer den twee blaastestcn afgenomen, twee rijverboden opgelegd, en één bloedproef afgenomen. ZIERIKZEE jaarvergadering rWees een Zegen" De Hervormde vrouwengroep „Wees een zegen" houdt op woens dagavond 23 mei in het Hervormd Verenigingsgebouw haar jaarverga dering. Dc avond, die toegankelijk is voor leden en genodigden, zal een lecstclijk tintje dragen. Foto Bob Noomen Vrijdagmiddag 25 mei houden Bob en Wilma Noomen opnc huis in hun nieuwe fotohandel in de Korte St. Janstraat 4. Foto Bob Noomen ver huist vanaf Oude Haven 29. ZIERIKZEE/BRUINISSE Auto's vernield In do nacht van zaterdag op zon dag werden in de Lange Nobelstraat te Zierikzee en in vier straten te Bminisse diverse auto's vernield. Bij één wagen werd de achterruit inge slagen bij dc andere v erden de an tennes cn de spiegels vernield. Van de daders ontbreekt ieder poor. RENESSE Aanrijding Zondagmorgen te 01.00 uur vond op een parkeerplaats aan de Hoge Zoom een aanrijding tussen twee wagens plaats. Een auto bestuurd door W. v. G. uit Rotterdam reed de parkeerplaats uit en reed tegen M. Z. R. uit Rotterdam aan, die eveneens van dc parkeerplaats af reed. Ruiten vernield Zondag 20 mei te 23.00 uur werden een viertal ruiten van de strandtent, vier die in het strandpaviljoen ver eigendom van M. vernield. Een bou- In de nacht van zondag op maan- bleef kon erger voorkomen. fungeerde. De opleiding werd ver zorgd namens de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Ro de Kruis door mevrouw C. P. Kos- ter-v. d. Wekken cn mevrouw C. A. de Vrieze-v. d. Bijl. De geslaagde leerlingen zijn: Co- linda Daane, Jacky Kwaak, Erik-Jan Elenbaas, Jacco Heijboer, Tonnie op den Brouw, Peter Ribbens cn Patrick Brondgeest van de openbare basis school te Ellemeet en: Leon Bakker en Jasper Ouwenbroek van de open bare basisschool te Serooskerke (S). SCHARENDIJKE Openbare vergadering De VVD-afdeling Middenschou- wen houdt op donderdag 31 mei een openbare vergadeiing in „De Put- nieet". Spreker op deze ax'ond zal zijn de heer 'mr. A. Geurtsen. Hij zal spreken over „Liberalen zijn voor Europa". Bekeuringen In de loop van zondag 20 mei wer den aan een vijftal woonwagenbe woners proces-verbaal opgemaakt, daar deze geparkeerd slondori aan het Grcvelingenmeer, waar een par keer verbod geldt. Een zorgwoning - zo zou men kunnen zeggen - houdt het midden tussen zelfstandig wonen en verblij ven in een bejaardentehuis, waar men volledig wordt verzorgd. Be woners van een zorgwoning leven en wonen zelfstandig, zorgen zoveel mogelijk zelf voor hun maaltijden en het schoonhouden van de ruim ten. De inrichting is zoveel mogelijk aangepast aan de oudere mens. Zo worden in het huis geen drem pels aangetroffen, zijn dc binnen deuren extra breed (85 cm) met het oog op in'validcwagentjes, is een elektrisch fornuis geïnstalleerd, heeft toilet doucheruimte een extra hoge klosetpot (met aan de muur een handgreep voor het opstaan) en een stroeve vloer, en wordt het huisvuil centraal verzameld, zodat bewoners niet met vuilniszakken in huis hoeven te blijven zitten tot de vuilnisman is- geweest. Bovendien is er op enkele plaat sen in het huis een trekschakelaar aangebracht, door middel waarvan men in geval van nood de hulp kan inroepen van het verplegend perso neel van „In 't Opper". Bejaardenhuis Dc zorgwoningen zijn namelijk in de onmiddellijke nabijheid van di( bejaardencentrum aan de Dr. de Kockstraat geprojekteerd. Het kom- plox bestaat uit een algemene gan* in het midden, met aan weerszijden acht woningen op de begane grond eij zelfde aantal woningen vormt de eerste (cn enige) etage. De wonin gen verspringen per vier stuk-. Aan de zijde van het bejaai den- centrum ligt de hoofd-entree met een trappenhuis. Vlak daarbij vind; men dc zespersoonsliftaan de an dere kopgevc) bevindt zich hel noodtrappenhuis (vluchtweg). NaaM de hoofdentree bevinden zich de fietsenberging en het centrale ketel huis. terwijl in de hoofdentree zelf een bellenbord. huistelefoon en di brievenbussen hangen, zoals dat bij de doomsee flats hef geval is. ,.24-unr bewaking" Bewoners van een zorgwoning zijn verzekerd van permanente hulpver lening. door do aanwezigheid van een -overdekte en verwarmde - loop- Opbrengst kollekle De kollekte voor de kinderbe scherming heeft het mooie bedrag van f 420,opgebracht. Een'dank woord aan gevers en kollektanten is zeker op zijn plaats. Autoservicè Duiveland b.v. Ter geleggenheid van de overna me - per 1 mei jl. - van Automo bielbedrijf Visser, houdt eigenaar J. Bonneur van Autoservice Duiveland, B.V. aan do. Noordstraat 11 op vrij dagmorgen van elf ot één uur een feeselijke receptie. BRUINISSE Classicale vergadering Tijdens de Classicale vergadering van Schouwen-Duiveland, St. Phi- lipsland en Tholen, werd ds. W. ,J. Gorissen (Stavenisse) gekozen tot voorzitter van de classis Zierikzee der Nederlandse Hervormde Kerk. Tot afgevaardigde naar de verga deringen van de Generale Synode werd benoemd ds. R. H. M. de Jon ge (Bruinissé). Van deze Generale Synode werd onlangs in het breed modcramen (bestuur) benoemd ouderling Jac. Haeck uit Hoevela ken. De heer Haeck werd geboi-en te Bruinissé en is inspecteur "der be lastingen in zijn woonplaats. brug van hun komplex naar het be jaardencentrum. Het verpleegkundig personeel heeft met andere woorden, direkte toegang to de zorgwoningen als daar via het over de afzonderlijke woningen ver takte alarmsysteem een signaal om hulp binnenkomt. De loopbrug heeft ook nog een an der voordeel. Bewoners van het kom plex kunnen gemakkelijk „In '1 Op per' bereiken, waar /ij gebruik kun nen maken van bepaalde voorzienin gen (doktor, bibliotheek, kapper, re kreatiezaal. toko). 'I oewijzingen De woningen zijn in principe be- Uit dit verslag bleek er een nadelig saldo aanwezig te zijn van f 1333,46. dekt door de gemeentesubsidie van f 1000 die d<- vereniging nog te goed heeft, maar ook dan blijft dus nog een nadelig saldo van 1' 333,46. Om in deze situatie verandering Ie brengen met 1' 10.te verhogen, aangeno- werd het voorstel, de conlributie men. Vervolgens werd een nieuwe kas- Jcommissie benoemd. Hierin werden gekozen de heer J. Verboom, me vrouw M. M. B. v. d. Roest-Zwarter en als reservelid de heer E. Jonker. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende mevr. C. Hoogerhuis-v. d. Linde herkozen, voor de niet her kiesbare heer G. van Splunder werd de heer W. Lokker gekozen. Ook in de keuzekommissie was de heer G. van Splunder aftredend en niet her kiesbaar, zijn plaats in de kommis sie zal worden ingenomen door mevr. A. Schalleven-Jonker. Daarna dankte de voorzitter regis seur D. Dokman voor, 12v/s jaar re gisseren bij -Op Drift, woorden rlie hij vergezeld liet gaan van een ge schenkenbon. De heer Dokman dank te voor de vriendelijke woorden en het geschenk en sprak de hoop uit nog vele jaren regisseur bij Op Drift te kunnen blijven. Op dp vraag van mevr. A. v. cl. Wiel-Janse of Op Drift met enkele deklamaties wil medewerken aan de Renesse-avond (die op 4 .juli in het kader van de reeks van bijzondere diensten, in de Hervormde kerk van Renesse zal worden gehouden) werd positief beslist. Afgelopen seizoen werd door de Renesser toneelvereniging acht maal uitgespeeld hetgeen minder is dan in vorige jaren. Oorzaak hiervan is dat nogal wat verenigingen zelf een toneelstuk instuderen voor hun feestavond. Plannen Op de vergadering werd besloten om tijdens de november-uitvoering van het komend seizoen weer een verloting te houden ten bate van de kas. Er zullen weer drie stukken op repertoire worden genomen waarvan er thans reeds twee bekend zijn. „Het engeltje" en „Met hartelijke geluk wensen". Mevrouw van Oeveren-de Feiter stelde zich weer beschikbaar als soufleusse voor het komende sei zoen. Tot slot nam de sekretaris op ver zoek van de vergaderihg op zich om een inventaris op te maken van de spelers en wanneer zij beschikbaar zijn. De keuzekommissie en de regis seur zullen dan bij dee beslissing over de rolbezetting in de verschil lende stukken hiermee rekening houden. stc-md voor alleenstaanden'en echt paren boven de zestig jaar. wier ge zondheidstoestand dusdanig is. dat zij verzekerd moeten zijn van per manent aanwezige deskundige hulp. De toewijzingen zullen geschieden door een arts. vertegenwoordigers van de Chr. Woningbouwvereniging Na de toewijzing wordt met de laatstgenoemde inslantie door de in aanmerking gekomen bewoner(s) een huurovereenkomst aangegaan. Af hankelijk van hun inkomen zijn be paalde subsidies mogelijk. Weerslag In de loop van augustus zullen enkele voorlichtingsmiddagen wor den gehouden Er is dan inmiddels wat meer zicht op de bouw gekomen, die door de vorstperiode begin dit jaar al behoorlijk i> vertraagd. Dat vindt bijvoorbeeld weer zijn weer slag op andere bouwplannen, zoals die voor de eenpersoonwoningen aan dc Beursstraat, Deze zijn voor enige tijd in de ..ijskast beland. Auto gestolen In de nacht van zaterdag op zon dag werd een auto gestolen die ge parkeerd stond aan de Oude Mool- weg. Dc wagen was eigendom van de heer A. D. uit Brouwershaven. Zondagmorgen vroeg Averden te Et- ten-Leur twee personen door de po litie aangehouden die in een gesto len wagen reden. Te KaalsbeuveJ was door de twee de auto van D. achtergelaten en hadden zij met een andere gestolen auto dê reis voort gezet. Van een auto eigendom van A. P. uil Roterdam, die geparkeerd .•-tond bij hel postkanoor werd een lochtraampje ingeslagen. Ontvreemd werden een rijbewijs, kentekenbewijs een diplomatenkoffertje en kleding. Het diplomatenkoffertje werd later leeg te Renesse teruggevonden. De twee aangehouden personen uit Et- tcn-Leur worden eveneens van dit misdrijf verdacht. ELLEMEET i E.H.B.O.-examens Aan de openbare basisschool te Ellemeet werd de jeugd-EHBO-cur- sus-A op 14 mei afgesloten met een examen, waarbij de heer J. L. Flai h, huisarts te Renesse als examinator RENESSE, 21-5. Donderdagavond hield de toneelvereniging „Op Drift" uit Renesse haar jaarlijkse leden vergadering in de bovenzaal van het dorpshuis van Renesse. De opkomst ■voor deze vergadering was dit jaar met 17 leden, niet zo groot. Voorzit- tcj M. de Hamer opende de verga dering. Hij verwelkomde in het bij zonder de regisseur de heer D. DoU- map en het nieuwe lid mevr. Vol kers-Pijpers. Verder dankte hjj alle joden voor de getoonde inzet in hel afgelopen toneelseizoen. De kaskommissie stelde voor het financieelvcrslag goed te keuren. DREI.SCUQR De helft wordt f 50.000 Het blijkt, dat de heer II. Doele- man te Dreischor, die het Monu- mentenpand Ring 5 bewoont, niet de helft van de 250.000 gulden res tauratiekosten heelt kunnen subsi diëren. De heer Doeleman, van be roep bankdirekteur, noemde het ge tal vijftig. In het „bapkjargon" wp'rdt daarmee 50.000 gulden en geen vijftig procent bedoeld! r N1EUWERKERK ZIERIKZEE, 18-5. Vrijdagavond traden in een voor iets meer dan. de helft gevulde Concertzaal, de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer'', het Chr. Geref. Koor „De Lofstem" en het Jeugdkoor „Sjaloom" op, in een ruim drie uur durend programma. BRUINISSE, 18-5. Vandaag, 21 mei, wordt in de gemeente Bruinissé en Duiveland huis-aan-huis de folder „32 zorgwoningen Bruinissé" ver spreid. De zestien pagina's tellende uitgave, geeft informatie over het samenwerkingsjrojekt van het bejaardencentrum „In Opper" en de Chr. Woningbouwvereniging dat resulteerde in de aanvang van de bouw van het komplex zorgwoningen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3