DFS had weinig geluk in treffen met Lewedorpse Boys 2-3 •2p2 K/\nPI0EHi979^#«. ERIC DE NOORMAN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET 5 Schouwen - Duivelandse Sportspiegel INGEZONDEN STUKKEN VRIENDSCHAPPELIJKE WED STRIJDEN T.T.V. "KERKWERVE" De ontembare KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG DFS had in deze ontmoeting vrou we Fortuna beslist niet op haar hand. Gedurende de eerste helft kwam DFS uitstekend voor de dag, maar desondanks keek men bij het af sluiten van de eerste speelhelft te gen een 2-1 achterstand aan. Lewedorpse Boys kwam op wel zeer goedkope wijze aan haar eerste twee doelpunten. Al in de 4e minuut konden de be zoekers voorsprong nemen toen Pe ter Fooy te zacht op doelman Robbie van Dijke terugspeelde waardoor Ad Menheere vrij simpel kon scoren (0-1). DFS was hierna zeker niet de min dere en het doel van Nol Verdonk ontsnapte enige malen ternauwer nood aan een doorboring. llakballetje Toch kwamen de bezoekers in de 21e minuut met 2-0 voor toen een hakballetje de uit zijn doel gekomen Van Dijke totaal verraste en Jan van Garsel voor een leeg doel een'niet te missen kans kreeg. Na een goede kombinatie slaagde Kees de Feiter, die een uitstekende le helft speelde, er na een half uur spelen in de ach terstand tot 1-2 te reduceren. Twaalf minuten na rust liad DFS weer tegenslag toen Van Dtfkc uit z\jn doel gekomen en valüend naar een doorgebroken aanvaller een strafschop veroorzaakte welke door Theo Huiskes werd benut (1-3). DFS kreeg hierna wel een veldovcr- wicht maar bü het afwerken van de aanvaClen ontbrak het net aan het kleine beetje geluk om te kunnen scoren. Een fraai schot van Daan Blom werd door Verdonk met een uiterste krachtsinspanning nog net over de lat gewerkt. In de voorlaatste minuut wist Kees de Feiter doelman Verdonk nog een maal te verschalken (2-3), maar de tijd was hierna tekort om nog een puntenverdeling uit het vuur te sle pen. Zierikzee gaat op bezoek hij het ernstig in degradatiegevaar ver kerende Axel DFS speelt tegen Robur. Een puntenverdeling moet erin zitten Dreischor kan de wedstrijd tegen ROS III tot een goed einde brengen ZSC en Mevo strijden in de 2e klasse om de promotie naar de le klasse. VOETBAL KNVB DISTRIKT ZUID 1 ZONDAGKOMPETITIE Zondagmiddag zal in de 2e klasse B het laatste programma van het seizoen 1978-1979 worden afgewerkt. Zierikzee, dat niets meer te winnen of te verliezen heeft, gaat op bezoek bij het in ernstig degradatiegevagr verkerende Axel, dat er zeker alles aan zal doen om op de valreep de dans nog te ontspringen. De beide andere kandidaten voor de 2e de gradatieplaatsen, SC Gastel en Ter- neuzen spelen beide een uitwed strijd en hebben één puntje meer dan Axel. SC Gastel gaat op bezoek bij kampioenskandidaat Rood Wil, terwijl Terneuzen de strijd zal moeten aanbinden met Ma- dese Boys. De kans dat er nog een verlengstukje komt in de vorm van een of meerdere beslissings wedstrijden is hierbij zeker niet uit gesloten. Dit geldt eveneens voor de bezetting voor de bovenste plaats. Op papier heeft Rood Wit schijn baar met de thuiswedstrijd tegen SC Gastel een gemakkelijker opgaaf dan Sarto dat op bezoek gaat bij Vlissingen. AFDELING ZEELAND In de le klasse speelt DFS zon dagmiddag op het sportpark van Zuijen tegen Robur, dat zondag jl. met de verrassende nederlaag tegen Hulsterloo haar kansen op de kam pioenstitel verspeelde. Spelend zoals donderdagavond tegen Lewedorpse Boys, en dan met een klein beetje minder pech, moet er een punten verdeling voor de thuisklub inzitten. In de reserve le klasse staan de re serves van Zierikzee in de uitwed strijd tegen Jong Ambon voor geen gemakkelijke opgaaf. In de 2e klasse loren. De duinbewoners legden in de le helft de basis voor overwinning. Invaller Koos Verwoei bezorgde Re- nesse een 1-0 voorsprong welke hij even later tot 2-0 wist op te voeren. Jan Quist liet bij het nemen van een strafschop de kans liggen om de stand op 0-3 te brengen. Dat gelukte wel aan Sjaak Vasseur die een goede kombinatie op de juiste wijze af rondde. De thuisklub wist hierna tegen te scoren (1-3) met welke stand de eer ste speelhelft werd afgesloten. Na rust bleef Renesse overwegend het beste van het spel behouden, maar de verdediging van Zeeland Sport slaagde erin de schade te be perken tot nog een treffer van Sjaak Vasseur (1-4). Zomeravondvoetbalkompetitie Rayon Zierikzee Maandag 21 mei: Zeelandia-ZZ'72 (Zierikzee) 19.00 uur; Velocitas- Stella Boys (Serooskerlce) 19.00 uur. Dinsdag 22 mei: DSV-Toren Boys (Serooskerke) 18.30 uur. Woensdag 23 mei: DSV II-Zierik- zee Vet. (Serooskerke) 18.30 uur. ZWEMMEN Algemeen overzicht Tijdens het tien-jarig bestaan van zwembad Dolfijn in Nieuwerkerk is een algemeen overzicht naar voren gekomen. In september 1978 gaf het minis terie van O. en W. toestemming om voor de diploma's A en B en zwem- vaardigheidsdiploma 1 in éigen bad af te zwemmen. In de afgelopen tien jaar hebben 500.000 bezoekers het zwembad bezocht en voor de school verlaters van de lagere school was er elk jaar een zwemwedstrijd. In 1975 is voor de eerste maal een onderlin ge zwemwedstrijd met Stellendam gehouden, wat is uitgegroeid tot een vijf kamp, waaraan de basisscholen van Goedereede, Dirksland, Middel- harnis, Bruinisse en Nieuwerkerk delenemen. Het hoogtepunt was het bezoek van dr. C. Boertien, kómmis- saris van de Koningin in Zeeland B mag Dreischor in staat worden geacht om de ontmoeting tegen RCS lil tot een goed einde le bren'gen. SVO WK krijgt het le Ouwerkerk wat lastiger in het treffen met Cor- gene. Renesse, de laatste weken weer wat beter op dreef, gaat op be zoek bij Kwadendamme, waar de rood witten een goed resultaat moe ten kunnen boeken. In de 4e klasse E maakt- Zierikzee IV in de thuis wedstrijd tegen hekkesluiter Hans- weertse Boys IV wel een kansje op de inzet. Renesse IV krijgt thuis de handen vol aan Cortgene III, terwijl Zonnemaire bij kampioenskandidaat Kwadendamme II het ook beslist niet gemakkelijk gaat krijgen. Drei schor 11 moet bij Robur IV winst kunnen boeken, terwijl Renesse III bij Goes V al tevreden zal zijn met een puntenverdeling. ZATERDAGKOMPETITIE In cle 2e klasse staat voormor- genmiddag te Scharendijke de vori ge week uitgestelde ontmoeting tus sen ZSC en MEVO op het program ma. In deze belangrijke wedstrijd, welke beslissend kan zijn wie van deze twee eventueel naar de le klasse gaat promoveren, verwachten wij weinig krachtsverschil. In de reserve le klasse gaat WIK II haar uitstekende seizoen afsluiten met de thuiswedstrijd tegen GPC II, terwijl in de 4e klasse 'A Brouwershaven III favoriet is in de uitwedstrijd te gen SKNWK II en Duiveland II thuis de beste papieren in handen heeft tegen ZSC lil. Zeel. Sport III-Renessc 1-4 Renesse behaalde donderdagavond te Vlissingen een verdiende 4-1 over winning op hekkesluiter Zeeland Sport in, waarvan thuis was ver- aan het bad. De opzet v"an het „alter- natief-kleuterzwemmen" is dat do kleuters hun angst voor het water kwijtraken in het bijzijn van de ou ders en na verloop van tijd naar de gewone zwemles overgaan. Mensen die voor hun gezondheid moeten zwemmen, kunnen op de vrijdag te recht, Namens de gemeente krijgt Dolfijn een geluidsinstallatie aange boden. PAARDENSPORT Wedstrijden Ruiter- vereniging- Renesse Zondag 20 mei organiseert ruiter- vereniging Renesse op manége Grol wedstrijden dressuur en springen in de A, B en L klasse voor paarden. Aan deze wedstrijden, die om tien uur beginnen en die tot ongeveer 4 uur duren, wordt deelgenomen door leden van de ruitervereniging Ste venshof uit Hoogerheide en leden van de organiserende vereniging. Aan de inwoners van Kerkwerve Gaarne willen we reageren op het stukje uit Kerkwerve in uw krant van 8 mei j.l. Het nieuwe Oranje- komité stelt dat het wei of niet doorgaan van de bejaardenreis on zeker was door de lege kas die het „oude", wij zouden zeggen „vorige" komité, overgedragen is. Er stond op de bank voor de rijtoer f 101,79 en 'voor de Oranjefeesten f 412,25. Wij willen dit graag aan de bewoners van Kerkwerve bekendmaken. Namens het voormalige Oranjekomité A. Lemson, voorz. J. Boot-Viergever, penn. diWlWPV TAFELTENNIS Hoewel de tafeCteniskompetitie eerst in september weer begint, wordt er toch nog volop gespeeld in Kerkwerve. De kompetitiestop wordt benut voor het spelen van een aantal vriendschappelijke wed strijden. De dames van Kerkwerve speelden de return tegen de dames van Scaldina. Ook op eigen bodem werden Ria Huigens, Joke Meerbeek en Marleen van der Wekken overtuigend met 7-3 verslagen door het Zierikzeese team. Scaldina II en Kerkwerve III, bei de gepromoveerd naar de derde klasse, wilden ook hun krachten eens meten. Cor Smalheer, Bram Vrbegop en Wim Kelderman bleken te sterk voor het team van Kerk- ZIERIKZEE. Het pupillen korfbalteam van All Ready II wist beslag te leg gen op het kampioenschap van haar klasse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 40. Even later zitten allen aan do dis en doen zich tegoed aan de gerechten die Olaf's die naren aandragen. Eric cn Svcin, die klaarblij kelijk als voornaamste gasten beschouwd wor den. zitten aan weerszijden van Olaf cn het blijkt al gauw dat de twee geweldenaars best met elkaar overweg kunnen. Tegen de tijd dat het gevogelte op tafel komt, geven ze elkaar steeds vriendschappe lijke klappen op de schouder, waar Eric van rilt; klinken hun bronzen bekers tegen elkaar alsof ze stuk moeten en het gerstenat in het rond spat en beginnen elkaar opgewonden verhalen te doen over hun eigen enorme hel dendaden. „Jij mag eens mee op de berenjacht, vriendje", buldere Olaf, die dit wel zo onge veer de grootste weldaad schijnt te vinden die hij uit kan delen. Eric slaat dit alles met een glimlach het ontgaat hom niet dat Erwin zich uitermate koest houdt, maar als hij de blikken opmerkt waarmee zijn zoon zo onverschillig mogelijk in de richting van Olaf's dochter loert, be gint hem iets te dagen. Aan deze vrolijkheid komt echter onver wachts een einde. Eén van Eric's ruiters stormt binnen. „De wacht bij de paarden is neergeschoten, de paarden zijn op de loop. Ottar heeft ons omsingeld". Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ol zeventien, in bezit van fiets ot bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 22SS, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. werve, bestaande uit Piet Degenaar, Jaap Huigens en Jan van Urk. Ze behaalden een ruime 8-2 zege. Naar Voorne-Putten Dinsdag 15 mei vertrokken drie seniorenteams voor het eerst naar Voorne/Putten om door middel van wedstrijden kennis te maken met de tafeltennisvereniging Euroglas uit Vierpolders. Het werd een sportieve avond. De wedstrijden gaven weinig krachtsversch'il te zien. De uitslagen: Vierpolders I-Kerkwerve I 5-5, Vier polders II-Kerkwerve II 3-7, Vier polders III-Kerkwerve III 6-4. Voor zaterdag 19 mei staan nog enkele ontmoetingen tussen jeugd teams van Kerkwerve en Scaldina op het pro gramma. Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.00 uur ds. Assendorp, 9.30 uur ds. Schaap, 10,00 uur de heer Rouw. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Delhaas. Serooskerke: 10.00 uur ds. Baks, 11.30 uur zondags school. Burgh: 9.30 uur ds. Seele- man. Haamstede: 10.00 uur ds. Plan- te (jeugddienst met Ger. kerk), 19.00 uur ds. De Jonge. Renesse: 9.30 uur ds. C. den Engelse. Noordwelle: gez. dienst te Renesse. Scharendijke: 11.00 uur ds. Delhaas. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Seeleman, gez. dienst met Zonnemaire (Grote Kerk), 12.15 uur zondagsschool. Zonnemaire: 9.45 .uur zondagsschool, 11.00 uur dienst 'te Brouwershaven. Noordgouwe: 11.00 üur ds. Geers. Dreischor: 9.30 uur ds. Geers, 9.30 uur zondagsschool Ouwerkerk: 11.00 uur ds. Schaap. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Kolkert. Oosterland: 10.00 uur ds. Smits, 18.00 uur ds. Delhaas. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. Van der Valk. Brui nisse: 10.00 uur ds. De Jonge, 17.00 uur ds. Smits, Haamstede. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur de heer A. Jor- ritsma, Vlissingen. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. W. C. P. Den Boer, Harderwijk.Haam- stede: 10.00 uur gez. dienst in Herv. kerk, 19.00 uur ds. Eikelboom. Scha rendijke: 9.30 en 14.30 uur kand. J. Moll, Kampen. Brouwershaven: 10.00 uur ds. Koppe (H.A.). Zonnemaire: 15.00 uur ds. Koppe (H.A.). Nieuwer kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. S. Rienstra, Anjum (Fr). Bruinisse: 10.00 uur de heer A. J. Venema, Rot terdam, 17.00 uur ds. A. S. Rienstra, Anjum (Fr.). Geref. Kerken (vrij gemaakt) Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Urban. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. V. d. Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. Oostenbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur de heer A. v. d. Heijden, Veen. Nieuwer kerk: 10.00 en 15.00 uur Ieesdienst. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur Iees dienst, 18.30 uur stud. A. B. van der Heijden, Veen (N.-B.). Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur Iees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur Ieesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur Ieesdienst. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Vlaardingen; dr. G. H. van de Graaf, Zuidland. Gereformeerde Kerken Beroepen te Coevorden; H. Klein Ikkink, De Wilp. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zaandam; T. Wendt, Gees. Kontaktblad Ned. Herv. Gemeente In „Van achter de Beuze", dat de ze week verscheen, wordt een aantal zaken aangestipt die spelen in de Nederlands Hervormde gemeente te Zierikzee. In de „opener", getiteld „Rondom De Open Hof", schrijft ds. K. Schaap over het jeugdwerk, de catechisatie en de huisavonden. Mevrouw T. Schaap-Breman schrijft in de ru briek „Uit de pastorie' een korte „overdenking" m.b.t. de paasweek; scriba, de heer J. van Loo doet ver slag van de op 4 april gehouden ver gadering van de wijkkerkeraad en schrijft voorts over de taak van de ouderling in de gemeente. Ds. J. B. Assendorp pleit ervoor koffie en thee uit ontwikkelingslanden te kopen en mevrouw Assendorp-v. d. Linden laat positieve geluiden horen over de jeugd „van tegenwoordig". P. van Splunder heeft een aantal algemene berichten uit de kerkvoogdij ver zorgd en H. Uil dook in de Archief kast een „Kerkbalans" uit 1879 op. SCHEEPVAART Abida. 16-5 85 noord-noord-oost Port Said naar onbekend. Acteon. 16-5 van Reunion naar Perz. Golf. 'Aludra, 17-5 te Genua verwacht. Amersfoort. 16-5 van Puerto Cortes naar Christobal. Diloma, 16-5 van Rotterdam naar Houndspoint. Ondina, 17-5 te Bangdar Mahshahr. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur ieesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur Ieesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommel&dljk: 10.00 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. Leger des Heil* Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katbolieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur; Haamstede: za. 19.00 uur zo. 10.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. nr. 16, Zierikzee Zierikzee: zondag 10.00 uur open bare lezing, 11.00 uur Wachttoren bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30^-20.30 uur, dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. OVERDENKING Gods lof in de seizoenen „Maar ik ben als een groenende olijfboom in het huis van God, ik vertrouw op Gods goedertie renheid, altoos en immer." Psalm 52 10 Deze regels schrijf ik bij heerlijk lenteweer. Alles lacht je tegen. Je bent dankbaar voor al dat moois na de lange kou van winter en voor jaar. De natuur kan soms een over weldigende indruk op je maken. Onze bremstruik, die al zo prachtig was onder de sneeuw is nu 'één geu rende bloemenweelde. Ik moest den ken aan de eerste .regel van Psalm 52 5 in de Nieuwe Berijming: „Gods lof draag ik door de seizoe nen". De schoonheid van de natuur die uitbundig de Schepper looft. Maar als je dan verder doordenkt, komen tegelijk ook de problemen.' Niet iedereen zal dat immers zó er varen. Vanuit ëen stilstaande auto in een rouwstoet ziet al dat jonge groen én die bloesem er heel anders uit. Je kunt dat dan eigenlijk niet hebben en je kunt het niet rijmen: de vogels fluiten en de bomen en de struiken bloeien en tegelijk ziekte en dood. En, ja, er zijn ook zieke bomen en doodgevroren struiken. Blijkbaar zijn de natuur en het mensenleven geschonden en ontluis terd. De Bijbel zegt dat op zijn eigen manier in Genesis 3: de mens is in opstand gekomen en heeft de natuur meegesleept in zijn val. En sindsdien heeft de mens nog weinig geleerd. In onze hebzucht en onze eigenwijs heid zijn we nog steeds een bedrei ging voor elkaar én voor diezelfde natuur, waar we zo intens yan kun nen genieten. Het is een vlucht uit onze verant- woordelijkhied, wanneer we zeggen: al die wereldproblemen geven we maar aan God over, die zal het wel in orde maken. De Bijbel wijst ons een andere weg! Lees Psalm 52 eens door, dan zult u zien, dat de dichter inderdaad steunt op Gods goedertie renheid (dat is: Gods trouw aan zijn eens gegeven belofte). Maar te gelijk protesteert hij tegen het kwaad van de geweldenaar. In de Oude Berijming zongen we in Psalm 52 7 „Mijn God, U zal ik eeuwig loven, omdat Gij 't hebt gedaan; 'k verwacht Uw trouwe hulp van boven. Uw waarheid zal bestaan;" Het is jammer dat juist deze regels in de Nieuwe Be rijming zijn weggevallen (ze staan overigens wel in de grondtekst „Voor altoos zal ik U loven, omdat Gij het gedaan hebt"), want ze kun nen in feite niet gemist worden. God heeft het inderdaad gedaan in d«* zending van zijn Zoon. Pasen en He melvaart getuigen van de overwin ning van Jezus Christus. Maar wie in het geloof uit deze overwinning mag leven, die kan de dingen van deze wereld niet op zijn beloop la ten. Voor hem zijn het werk van Amnesty International, de zaak van de kernenergie en zelfs de Europese verkiezingen een volstrekt serieuze zaak. Wie gelooft heeft het zeker niet gemakkelijker dan wie niet ge looft! Het genieten van de natuur brengt ons dus niet zonder meer tot dc lof van God. Daar hebben we op zijn minst de bril van de schrift voor nodig, zei Calvijn al. Anders begrij pen we niet wat God \'an ons wil. Laat de schoonheid van de natuur, die we ontvangen als een geschenk van God, ons brengen tot de vraag: waarvóór ben ik, mens, in die schepping? Wie tot die vraag niet komt, heeft het doel van zijn leven gemist. K. Schaap

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5