Htyc, Schoolraad tegen voorstel van Christelijk onderwijs Tewaterlating "Mytilus" voor bodemverbetering sluitgaten Korte aktie in honderd metaalbedrijven AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT 'Raamstraat" afgekeurd Landi den Hartog gasinstallaties Auto Louis Goedbloed Auto Louis Goedbloed Noordwelle VERDICHTINGSSCHIP OOSTERSCHELDE 1STA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE rijilag 18 mei 1979 135ste jaargang Nr. 22507 WAAHIN OPGENOMEN H707 1689) REOAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" RedakteuiM. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse "ummers 55 ceni - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Regionale Onderwijsdag ZIERIKZEE, 17-5. De Gemeenschappelijke School raad van de gemeente Zierikzee heeft donderdagavond in het gemeentehuis de nota betreffende de ontwikke lingen in het kleuter en lager onderwijs besproken. Advertentie inbouw overbouw en onderdelen reparaties voor alle merken automo bielen Zierikzee Tel. 4951 LEEUWARDEN. Het Hof in Leeu warden heeft de praktijk-archeoloog Tjerk Vermaning uit Assen een vor dering, f 5000, op het Rijk voor ge leden immateriële schade toegewezen Op de nota zelf waren wenig op- of aanmerkingen. Uitgebreider werd gesproken over de ervaringen van de werkgroep. Zoals bekend wenst het openbaar onderwijs drie geïntegreerde scholen. Poortambacht buiten beschouwing gelaten, omdat de kleuterschool daar - juist op tijd - bij de lagere school is gekomen, streeft men naar de ver vanging van semi-permanente schoolgebouwen van „Binnen de Veste" en de Theo Thijssenschool". De Nutskleuterschool is bereid te in- gegreren met „Binnen de Veste", maar verbindt daaraan de uitdruk kelijke voorwaarde dat de school aan de Baden Powellvveg blijft ge vestigd. Het voorstel van de zijde van het Protestant Christelijk Onderwijs, waarby van schoolgebouwen zoA moeten geruild, werd betiteld „als een soort koehandeC" en werd zelfs een „onzindelijk voorstel" genoemd. Dat voorstel kwam er uiteindelijk op neer, dat het openbaar basison derwijs terecht zou komen in de Raamstraat, waar nu de Chr. „J. W. van den poelschool" is gevestigd. Tegenargumenten Daartegen werd een aantal nega tieve argumenten aangevoerd. Zo vond de schoolraad het een verou derd gebouw, dat te dicht in de na bijheid van ,,'t Kofschip" gelegen, zonder integratie-mogelijkheden, ter wijl bovendien de Raamstraat in het UTRECHT, 16-5. In ruim honderd, over het hele land verspreide grote en kleine metaalbedrijven mei in totaal 44.000 werknemers is het werk rond het middaguur korte tijd onderbroken. Rond 150 bonds- en distriktsbe- stuurders van de Industriebond FNV stelden de werknemers voor, tijdens en na de middagpauze, op de hoogte van de stand van zaken bij de onder handelingen over de metaal-c.a.o. Ook bondsvoorzitter Arie Groene- velt was op pad, hij informeerde de werknemers van Bronswerk in Utrecht. De bestuurders namen stelling te gen de metaalwerkgeversorganisatie F.B/LE. waarmee nog steeds geen c.a.o. is afgesloten, terwijl in andere industriële bedrijfstakken inmiddels wél akkoorden zijn bereikt. Op 23 mei wordt in de metaal een laatste poging gedaan om tot overeenstem ming te komen over een nieuwe c.a.o. struktuurplan zal worden doorge trokken naar de Laan- van St. Hilai- re, waardoor er een drukke verkeers weg zal ontstaan. Op het Christelijk onderwijs doelend zei de heer H. M. van der Post, voorzitter: „Zij willen een nieuwe school - wij ook." Er is een tekening gemaakt voor een nieuw gebouw, dat precies op de huidige Theo Thijssenschool „zou pasen", maar deze plaats is van ho gerhand ongeschikt verklaard, om dat die - voor een schoolgebouw - te dicht by de ryksweg is gelegen. Waar komt de derde? Blijft de vraag waar komt die der de basisschool. Er is in dit opzicht nog gepraat over een perceel bij de „Woelwaters", waarbij het gebouw van „De Maltarakkers" in de toe komst aan de gemeente zou worden overgedaan. Met „De Maltarakkers" zou daar wel over zijn te praten. De Schoolraad was van mening, dat over „Binnen de Veste" niet meer gepraat behoefde te worden, omdat de Baden Powellweg daar voor als püaats als is aangewezen. De raad blijft van mening, dat-de plannen voor beide scholen tegelij kertijd ontwikkeld dienen te worden, waarna te zijner tijd de eerste moge lijkheid tot de bouw van een perma nente school moet worden benut. Er wordt voor „vervanging" gepleit, niet voor „nieuwbouw". Bovendien blijft het gebruik van eikaars (Christelijk en openbaar onderwijs) lokalen een uitgangspunt. Kleuterleidsters In de rondvraag werd er voor ge pleit om ook kleuterleidsters op te nemen in het „hoofdenconvent", o.a. om dezen meer te betrekken bij de besprekingen over de integratie en de vakantie-planning. Ook werd de aandacht gevestigd op een gebeurtenis in het Christelijk kleuteronderwijs, waarbij leerlingén van de ene kleuterschool enige we ken zouden zijn „uitgeleend" aan de andere om zodoende voor het vol gende jaar eenzelfde aantal leidsters te waarborgen. Kritiek was er op het feit, dat van Christelijke en Katholieke zijde veel ouders van toekomstige scholieren persoonlijk zijn benaderd, om zo doende het bestaan van de betref fende scholen zekerder te stellen. „Het gevolg hiervan is een vorm van schoolstrijd te noemen", aldus voor zitter Van der Post. NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Vrijdagochtend bevond zich in het overgangsgebied tussen koele en warme lucht boven zuid-Frankrijk een storing. Het zag er toen naar uit, dat deze storing, nog wat in beteke nis toenemend, naar noNord-west- Duitsland of Nederland zou koersen. Het gevolg hiervan zal zijn dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag veel bewolking zal zijn en perioden met regen. In de lóóp van dé och tend zal het weer van het zuidwes ten uit verbeteren. Wel zijn eerst nog enkele buien mogelijk, maar op de nadering van een rug van hoge luchtdruk mógen geleidelijk meer opklaringen tegemoet worden gezien. Het lijkt er dan ook op, dat de zon dag met goed weer zal beginnen. Over de oceaan nadert echter een nieuwe slechtweerzone Advertentie WEGENS FABRIEKSBEZOEK: Dinsdag 22 mei 1979 is onze zaak de gehele dag GESLOTEN. KLOOSTERWEG 2 - NOORDGOUWE - TEL. (01112) 347 Official GM-dealer - OPEL VAUXHALL BEDFORD ZIERIKZEE, 18-5. Bij Bnele's Scheepswerven en Ma chinefabriek te Bolnes zal op zaterdag 19 mei het ver- dichtiiigsschip voor de hodemverbetering in de sluit gaten van de Oostersclielde te water worden gelaten. Aan het Sluispad te Haamstede is de eerste paal geheid voor een bijzonder kompier woningen, bijzonder door de voorgeschiedenis. De toekomstige be woners, veertien gezinnen in totaal, hebben namelijk de handen eendrachtig ineen geslagen, waardoor na inventarisatie van wensen en mogelijkheden en veelvuldig overleg tussen alle deelnemers en „Interbouw Zeeland" een schetsplan voor de betreffende huizen werd ontworpen. Men was daar eigen, lijk toe gedwongen, omdat de gemeente de betreffende bouwgrond alleen rechtstreeks aan de toekomstige eigenaars ivilde verkopen, maar daarbij toch de bepaling opnam, dat er dubbele huizen moesten worden gebouwd. Als afgevaardigde van de toekomstige bewoners viel de heer H. J. Theunissen de eer te beurt de eerste paal voor dit komplex te slaan. De doop en tewaterlating zullen worden verricht door mevrouw M. Engel-Colim echtgenote van ir. II. Enge., hoofd van de Deltadienst van Rijkswaterstaat, Met dit schip zal in de komende jaren de bodem in de drie stroom- geulen waarin de pijlers voor de stormvloedkering komen te staan, worden verdicht. Dat is nodig om een goede fundering voor de pijlers te verkrijgen. Vier trihiaaldvn Het verdichtingsschip, dat de naam Mytilus (mossel) krijgt, is uitgerust met vier trilnaalden, die een bodem ten. De trilnaalden zorgen ervoor dat laag tot 15 meter dik kunnen verlich- het zand in de Oosterscheldebodem op de plaats waar dc zware pijlers komen te staan, dichter in elkaar komt te zitten, waardoor de onder grond steviger wordt. Deze trilnaal den zijn met tussenruimten van 6.50 meter achter elkaar geplaatst in een zogenaamde beun, een gleuf in het midden van het schip van beertig meter lang cn bijna vijf meter breed. uw dealer voor: m Tel. (01114) 1495 - Sint Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48 ZIERIKZEE. Deze eenmans duikboot was een dezer dagen te zien in de haven van Zierikzee. ,Deze 9 m lange torpedo van Duitse afkomst werd tentoongesteld in het oorlogsrnuseum in Middelburg. Dit museum werd op geheven en de torpedo zal nu een plaatsje krijgen in het binnen afzien bare tijd te openen oorlogsmuseum in Bruinisse, dat samen met een vis serijmuseum en een bibliotheek in de voormalige kleuterschool aan de Dreef ondergebracht zal worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Door te veel disputeren, raakt de waarheid zoek. Publiliys Syrus Zy kunnen met mechanische ta kels worden opgehesen als het schip vaart en neergelaten als er mee ge werkt moet worden. De Mytilus is ruim 68 meter lang en 33 meter breed. Met de bouw van het schip is een bedrag van 32 miljoen gulden gemoeid. Het schip moet begin ok tober lf.aar zyn en zal vervolgens drie maanden worden beproefd. Dadelijk na de jaarwisseling zal de Mytilus in bedrijf komen. De aanne merscombinatie Dosbouw is namens het Rijk opdrachtgever voor dc bouw van het verdichtingsschip. Verwachting tot zaterdagavond: Veranderlijk In de nacht en ochtend veel bewol king en af en toe regen; later perio den met zon; minimumtemperaturen ongeveer 9 graden, middagtempera- turen circa 15 graden; matige wind uit uiteenlopende richtingen. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 13. Min.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. HOOG- EN I.A \GW,VTER 19 mei. Zon op 5.41, onder 21.33 Maan op 2.52, onder 13.29 20 mei. Zon op 5.40, onder 21.34 Maan op 3.22, onder 14.45 21 mei. Zon op 5.39, onder 21.35 Maan op 3.50, onder 16.01 Laatste kwartier: 19 mei (02.28). ZON- EN MAANSTANDEN Hoogwater Laagwater 19 mei 9.37 22.00 3.03 15.46 20 mei 10.53 23.17 4 14 16.59 21 mei 12.11 5.23 18.08 Doodtij: 22 mei. Temperatuur zeewater te Vlisslngcn: 12.3 graden. JAKARTA. Vietnam hooft laten veten dat het bereid is 10.000 vluch telingen direct naar drie westerse landen te sturen maar de Verenigde Staten hebben dit plan onrealistisch genoemd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1