Marco van der Have speelde een testwedstrijd bij PSV Sportevenementen Brouwershaven voor komend seizoen Weinig belangstelling bij vergadering van „De Kopjielirig" Tour de France zeker over radio Prijsuitreiking bedrijfsvo in sporthal „Onderdak" D.F.S. gaat volledig* over naar zaterdag voetbal Stand kompetitie "De Krabbe" Zierikzee-voetballer Marco van der Have in aktie. (Fotoi-Zierikzeesche Nieuwsbode) „Hij heeft goed gespeeld. Wat hij kan heeft hij laten zien.. Aanvallend en in zijn opbomv is hij sterk, alleen zijn verdedigend werk is- niet zo best", aldus G. Olyhoek, de trainer van voetbalkub Zierikzee. Marco van der Have kreeg vorige week woensdag schriftelijk een uit nodiging van de ere-divisieklub PSV maandagavond 14 mei een testwed strijd te komen spelen. Na Adrie Koster en Marcel van Grunsven mocht ook hij aan de mogelijkheid ruiken van een profcarrière in het voetbal. Op de vrijdagavond in de kantine op het sportterrein van Znyen ge houden buitengewone ledenverga dering heeft de sportvereniging DFS definitief besloten volledig over te gaan naar het zaterdagvoetbal. Staakten bij de enige weken gele den gehouden vergadering de stem men, nu werd het bestuursvoorstel om volledig over te gaan op het za terdagvoetbal aangenomen met 27 stemmen voor, 5 tegen en 2 onthou dingen. Het bestuur kwam nogmaals met dit voorstel daar de huidige gang van zaken geen bevrediging schenkt. Momenteel heeft men voor het zondagvoetbal nog maar de be schikking over 18-spelers waardoor men iedere week genoodzaakt is een aantal A-junioren in te zetten. Voorkeur Bovendien vallen de jeugdelftallen steeds weer uiteen daar een gedeel te de voorkeur geeft aan het zater dagvoetbal en de rest aan het zon dagvoetbal. Van de 8 A-junioren die in het komende seizoen bij db senio- rc n gaan spelen hebben er 5 de voor keur gegeven aan het zaterdagvoet- hal. De voorzitter de heer M. I. Bak ker deed na de stemming een beroep op de zondagvoetballers om de ver eniging nu niet de i*ug toe te keren, maar eensgezind mee te werken aan de toekomst van de vereniging. Veel kansen om zich bij de top- klub waar (te maken heeft hij niet. Waartoe Marco in staat is moest hij gisteravond in de bijna tweemaal vijfenveertig minuten durende wed strijd op het hoofdveld van PSV la ten zien. Indruk „Als je het stadion binnen komt maakt dat wel indruk op je, vooi*al het publiek dat achter de hekken zit. Maar dat. is vlug over, als je eenmaal speelt zie je het niet meer", aldus Marco op weg naar huis na zijn eers te stadion-e2*varing. Samen met elf andere gastspelers uit den lande speelde hij met spelers uit het C- team van PSV en de A-jeugd een testwedstrijd. Onder de gastspelers bevond zich ook Ad Poortvliet uit Arnemuiden, een achterneef van de PSV'er, Jan Poortvliet. Durf Als laatste man speelde hij een re delijk goede wedstrijd, waarin hij durfde te komen en vooral zijn kop- trap- en passeertechniek toonde. Al vlug kwam zijrt ploeg op een 3-0 achterstand. Bij de eerste tegengoal leverde Marco het voorbereidende werk. Van af het strafschopgebied nam hij de bal mee naar voren, vanwaar hij op rechts Ad Poortvliet bediende, die de hal inkopte. Een fraaie aktie van de twee Zeeuwse spelers. Lagere school AI vanaf de lagere school voetbal de Marco bij s.v. Duiveland. Vorig seizoen ging hij over naar Zierikzee, omdat hij verder vooruit wilde. De eind mei achttien jaar wordende Oosterlander heeft zijn Havo-diplo ma. Wat te gaan doen als het prof voetbal niet doorgaat weet hij nog niet. Momenteel werkt hij bij zijn vader in een garagebedrijf te Oos- terland. Zijn ouders hebben geen be zwaar tegen het betaalde voetbal. Hij mag zelf kiezen. Voorlopig wacht hij op het bericht van PSV, wat hem deze week bereiken zal. BROUWERSHAVEN. 11-5. Dc VVV Brouwershaven heeft voor het ko mende seizoen de volgende sporteve- menten (vooral zeilwedstrijden) op haar programma staan. 24 tot en mot 27 mei: Open Ned. kampioenschappen Cadetklasse. WS V Brouwershaven; 20 mei: Wan deltocht van dc ASV Brouwers haven, 8 en 15 km, start om 14.00 uur van af het sportpark ..Onder do molen": 26 en 27 mei: Sorie- wedstrijden Variënklasse op de Gre- velingen, WSV Brouwershaven; 2 tot en met 4 juni: Europacupwed strijden Sailhorseklasse op de Gre- vclingen, WSV Brouwershaven; 2 t/m 4 juni: Seriewedstrijden Flying Dutchmanklasse op dc Grevelingen; 23 en 24 Juni: Fotorally voor jach ten op de Grevelingen. W.S.V. Brouwershaven; 20 en 30 juni, 1 en 2 juli: Open Ned. Kampioenschap pen Europeklasse op de Grevelin gen, WSV Brouwershaven; 7 en 8 juli: Open Belgische kampioen schappen Windsurf op de Grevelin gen, RYCB; 15 en 16 augustus: Open Belgische kampioenschappen Finn- klasse op de Grevelingen, RYCB. De Kaag, WSV Brouwershaven; 19 en 18 augustus: Benelux kampioen schappen 470 en Laser klasse op do Grevelingen, RYCB, De Kaag, WSV Brouwershaven; 18 augustus: Gon delvaart door leden van de WSV Brouwershaven vanuit do haven te Brouwershaven op de Grevelingen. Aanvang 22.00 uur; 1 en 2 septem ber: Belgisch kampioenschap 470 cn Open Belgissch kampioenschap 485 klasse, RYCB en WSV Brouwers haven; 8 en 9 september: Belgisch kampioenschap Optimist klasse op de Grevelingen RYCB en WSV Brouwershaven; 29 en 30 september: NKK Weekend op de Grevelingen, WSV Brouwershaven. ZSC III-SKNYVK IV 1-5 De Nieuwerkerkers toonden zich in deze ontmoeting uitgesproken de sterksten. In de ploeg van de blauwzwarten zat meer opbouw dan bij de thuis- klub, die maar zelden tot een goed opgezette aanval kwamen. Met vier doelpunten had Rein van Klinken een groot aandeel in de zege van do Nieuwerkerkers. Met doelpunten in de 30e en-' 35e minuut gescoord, bezorgde hij SKNWK met het ingaan van de rust een 2-0 voorsprong. Na de rust werd het door Sietse Stins 0-3 en Rien van Klinken 0-4. René Flohil redde hierna voor ZSC de eer, waarna Rein van Klinken zijn produktieve bui met de eind stand op 1-5 te bepalen. SSV II-WIK II 1-4 De reserves van WIK behaalden te Goes een verdiende 4-1 overwin ning op het reeds gedegradeerde SSV II. Het team uit Kerkwerve had ge durende de gehele wedstrijd over wegend het beste van het spel, wat men met vier doelpunten tot uit drukking wist te brengen. Gerrit Kooman zorgde er voor dat de bezoekers de le speelhelft met een 1-0 voorsprong konden afslui ten. Na de rust nam WIK definitief afstand van SSV. Door twee doel punten van Adrie Berrevoets, de tweede uit een strafschop, werd de voorsprong opgevoerd tot 3-0. Ad Quist bracht hierna de stand op 0-4, waarna 5 minuten voor tijd de thuis- klub nog de eer wist te redden (1-4). Duiveland-Wissenkerke 5-0 De Oosterlanders, die na de min der goede resultaten na de winter stop nog in degradatiegevaar waren gekomen, hebben nog net op tijd de goede vorm te pakken gekregen. In een goed gespeelde wedstrijd behaalden de geel-zwarten zaterdag middag een overtuigende en ver diende overwinning* op het bezoe kende Wissenkerke, waardoor men te Oosterland weer wat rustiger adem kan halen. Na een afwezigheid van acht weken was Cees Zwager weer in de gelederen van de thuis- klub present, wat voor de aanvals- linie een welkome versterking be tekende. In de le helft wist Adrie Bal met een schitterend schot Duiveland voorsprong te geven. Kees Zwager zorgde er hierna voor dat Duiveland de le helft met- een 2-0 voorsprong kon afsluiten. Na de rust bleef Duiveland het initiatief behouden. Nadat Kees Stouten voor 3-0 had gezorgd was er voor de thuisk'.ib geen vuiltje meer aan de lucht. Adrie Bal kopte zijn ploeg naar een 4-0 voorsprong, waar na tenslotte Kees Stouten voor een 5-0 eindstand zorgde. Patrijzen-DFS 4-0 Het heeft koploper Patrijzen niet veel moeite gekost om in de ontmoe ting tegen DFS twee puntjes aan haar totaal toe te voegen. Voor de rust wist DFS de schade nog te be perken tot een door Albert de Jonge in de 20e minuut uit een vrije trap gescoord doelpunt 0U0). Na de her vatting legde de ithuisklub een groot veldoverwicht aan de dag. Door doel punten van Albert de Jonge, Nol Oostdijk en nogeens Albert de Jonge werd de eindstand op 4-0 gebracht. Yerseke-Rruse Boys 4-1 Bruse Boys kreeg in feite reeds in de eerste 10 minuten van de wed strijd de genadeslag. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen toen Jaap v. d. Berge met een hoofd wond het strijdperk moest verlaten. Eer er 10 minuten waren verstreken moeét ook doelman Rinus Quist het veld ruimen en vervangen worden door Freddie Hoofdman onder de lat. De Bruse ploeg, kennelijk aangesla gen door deze tegenslag, werd door twee doelpunten van Hans Zoeteweij naar een 2-0 achterstand gespeeld. Adrie de Jonge slaagde er hierna wel in tegen te scoren (2-1) maar nog voor het afsluiten van de le helft werd het door André Nieuwenhuijze 3-1. Vijf minuten na rust kwam Yer- seke door Hans Zoeteweij op 4-1 waarmee de strijd was gestreden. Goes IV-Renesesse II 1-2 Hoewel de duinbewoners in deze ontmoeting een groot veldoverwicht hadden heeft het hen nog heel wat moeite gekost om op beide puntjes beslag te kunnen leggen. Door de rood witte aanvallers werden een groot aantal doelrijpe kansen om zeep geholpen waardoor tot het laat ste fluitsignaal de uitslag onzeker bleef. Renesse kon door Remon van de Nieuwenhof de leiding nemen (0-1) waarna Ad Wadel een straf schop voor de duinbezoekers onbe nut liet. Wim Veerhoek zorgde er voor dat Renesse de le speelhelft met een 2-0 voorsprong kon afsluiten. Na de rust eenrichtingsverkeer op het doel van Goes, maar geen doelpun ten. Bij een uitval slaagde Goes er zelfs nog in de achterstand tot 1-2 terug te brengen. Renesse Ill-Cortgene II 3-1 Renesse zorgde in deze wedstrijd voor een verrassing door kampioens kandidaat Cortgene met een 3-1 ne derlaag huiswaarts te sturen. Door fwèe doelpunten van Kees Everaers wist de thuisklub in de le helft een 2-0 voorsprong te nemen. Na de thee scoorde de bezoekers wel tegen (2-1) maar het laatste woord was aan de thuisklub die door Siem Koopman dc eindstand op 3-1 bracht. Kenesse-Luctor II 7-0 Renesse tOQnde zich in deze wed strijd over de gehele linie de betere rlocg. Reeds in de le helft domineer den de duinbewoners volledig, maai de bezoekers wisten de schade nog te beperken tot een uit een vrijetrap van Dick Hart gescoord doelpunt (1-0). Na de rust sneed de rood wit te aanval als een vlijmscherp mos door de Luctor verdediging, die van het kastje naar de muur werd ge stuurd. Uit een strafschop zorgde Sjaak Vasseur voor 2-0 waarna Jaap van Oeveren nummer drie liet aan tekenen (3-0). De Luctor verdediging bleef hierna onder zware druk staan waarbij doelpunten niet konden uit blijven. Sjaak Vasseur bracht de voorsprong van de thuisklub op 4-0, Cor Kooman zorgde voor 5-0 waarna Sjaak Vasseur weer raak schoot (6-0). Ten slotte zorgde Jaap van Oeveren voor de zevenklapper door de eind stand op 7-0 te bepalen. PUPILLEN Groep Dl: ZSC DI-WIK Dl 18.45; DFS DI-Duiveland Dl 18.45; Renesse Dl-DFS DII 18.45; Zierikzee DIII- Zierikzee DII 18.45. Groep EI: DFS EI-MEVO EI 18.00; SKNWK EI-Bruse Boys EI 18.45. Groep EIÏ: Dreischor EI-Renesse EI 18.45. ZONDAGKOMPETITIE Donderdag 17 mei le klasse: DFS-Lewed. Boys 19.00; Husterloo-Oostburg; Corn. Boys- Schoondijke. Reserve le klasse: Goes III-Zie- rikzee II; Jong Ambon II-Aarden burg II. 2e klasse B: Zeel. Sport III-Renes- se: Luctor II-Vlissingen V. 3e klasse D: Goes IV-Hansw. Boys IT. 4e klasse E: Renesse IV-Dreischor II 19.00; Zierikzee 2V-Robur IV !9 00; Hansw. Boys IV-SVOWK II; Cortgene Ill-Goes V; Kw'damme II- Cortgene II. Zeeuwse UEFA-team speelde gelijk tegen Sparta A-junioren Maandagavond speelde het Zeeuws UEFA-team (jeugdspelers) op het sportterrein te Bruinisse een oefen wedstrijd tegen de A-junioren van het Rotterdamse Sparta, welke in een 1-1 puntenverdeling eindigde. Vooral aanvallend bleef de Zeeuwse ploeg wat onder de maat in deze wedstrijd waarin beide elftallen el kaar weinig ontliepen. De le helft, welke met blanke stand werd afgesloten, was uitge sproken de beste. „Na de rust veel foutieve passes en gebrek aan tempo en spelinzicht. Door een kopbal van George Hilke- meijer nam Sparta voorsprong (0-1), waarna Danny Blind (RCS), ook met. een kopbal, de stand weer in even wicht bracht. HENGELSPORT L. v. d. Berg vierde bij internationaal concours Bij het internationale hengelcori- cours van de Halsterse Sportvissers, met 300 deelnemers, werd L. v. d. Berg van de h.s.v. Oosterscheid e" vierde. Met twee vierde, één zestien de en één vierendertigste plaats komt L. v. d. Berg in aanmerking voor een goede "klassering in de stand om het Deltakampioenschap. Bij het hengeleoncours van G.B.V. uit Roosendaal behaalde mevrouw Smit de 25ste prijs. Aanstaande zaterdag kunnen de leden van de h.s.v. „Oosterschelde" deelnemen aan het hengeleoncours van „De Krabbe" en kunnen zich hiervoor van te voren opgeven bij de secretaris. Internationale zeehengelwedstrijd Aanstaande zaterdag organiseert de h.s.v. „De Krabbe" voor de twaalfde maal een internationale zeehengelwedstrijd. De wedstrijd vindt plaats tussen Schelphoek en de Plompe Toren. Er wordt gevist van 13.00 tot 16.00 uur. Tot 12.00 uur is er voor de hengelaars de gelegen heid om zich, in café-bar „De West hoek" te Burgh, te laten inschrijven. De wedstrijd geldt tevens voor het Deltakampioenschap. Het inschrijf geld is f 6,— p.p., junioren f 3,p.p. en korpsen f 10,Aan deze wed strijd kunnen alle hengelaars deel nemen, ongeacht of ze lid zijn van een hengelklub of niet. Zoals gebrui kelijk zijn er weer vele prachtige prijzen. Tevens is er een grote ver loting met een dekbed, elektr. klok radio, elektr. friteuse en vele andere prijzen. Voor de hengelaars is dit al*- tijd een aantrekkelijke wedstrijd en bij goed weer wordt op een grote deelname gerekend. Door de he'ngelsportvereniging „De Krabbe" te Burgh-Haamstede" wer den tot nu toe zeven wedstrijden voor de klubkompetitie gehouden. De stand-in deze kompetitie ziet er momenteel als volgt uit: 1. B. Nelisse 3818; 2. M. A. v. d. Wielen 2903 pnt.,* 3. A. Provoost 2750 pnt.; 4. L. J. Ste- ketec 2728 pnt.; 5. P. Kort 2571 pnt.; 6. P. dc Rijke 2307 pnt.; 7. W. Pro voost 2194 pnt.; 8. J. Hart 2193 pnt.; 9. G. Kruithof 2044 pnt.; 10. Chr. de Graaf 1849 pnt.; 11. H. J. Leenen 1831 pnt.; 12. A. P. Deurloo 1665 pnt.; 13. L. de Braai 1657 pnt.; 14. A. J. Deurloo 1580 pnt.: 15. A. J.Kenters 1547 pnt.; 16. C. Lcnsen 1485 pnt.; 17. A. v. d. Bos 1351 pnt.; 13. J. P. van Leenen 1315 pnt.; 19. J. v. d. Bos 1225 pnt; 20. M. v. d. Velde 1145 pnt. Junioren: 1. Nico v. d. Bos 2446 pnt,; 2. A. D. van Leenen 1699 pnt.; 3. P. Kouwen 1345 pnt.; 4. M» de Braai 1325 pnt.; 5. Arjan v. d. Zande 1302 pnt; 6. Marja Provoost 1250 pnt.; 7. R. Visser 712 pnt.: 8. E. Boo- gerd 644 pnt.; 9. N. Tuinman. 300 pnt MOTORSPORT HAAMSTEDE, 11-5. In hotel Vlieg veld vergaderde vrijdagavond deMo- torklub „De Koppeling". De belang stelling was zeer gering, hetgeen de voorzitter, de heCr J. v. d. Klooster in zyn openingswoord ten zeerste TENNIS herenkompetitie Zondag finale Op de Zierikzeese tennisbanen wordt zondag beslist wie zich kam pioen mag noemen van de afdeling zes van de hcrenkompetitie in de. Overgangsklasse. Zowel. Zierikzee als Krimpen a/d IJssel leiden met zes punten uit vier ontmoetingen. „Zierikzee" kon zondag niet op volledig esterkte tegen Waranda in Oosterhout aantreden. De overwin ning op Harry Koster met 6-4, 4-6, 6-4 was in feite al beslissend. Feiko Postma verloor met 2-6, 4-6. Het dubbel De Vlieger/Koster ging niet door, zodat slechts Postma/Schaap speelden. Zij wonnen met 4-6, 4-6. De stand: Zierikzee 4-6, Krimpen a/d IJssel 4-6, Waranda 4-3 en Vleuten de Meern 4-1. HILVERSUM, 14-5. De directe ra dio-uitzendingen vanuit de Tour de France van dit jaar, die van 27 juni tot en met 22 juli wordt gereden, zijn veilig gesteld door een nauwe sa menwerking van de NOS met Radio Luxemburg. De.NOS is namelijk met de Luxemburgers, overeengekomen dat men gebruik zal maken van een vliegtuig voor het overbrengen van de dirèkte reportages. speet. Deze deelde verder mede dat, gezien de vele nog te gebeuren.werk- zaamheden aan het cross-terrein bij Schelphoek de kontrib|itles omhoog zullen moeten. Voor de senioren zal dit f 25,- gaan bedragen en voor de .junioren f 15,-. Een toilet zal aangebracht worden terwijl tevens de caravan openge steld moet worden om in. te schuilen. De voorzitter hield een pleidooi voor elke motorrijder op Schouwen- Duiveland om lid van de KNMV le worden. In Zierikzee zijn slechts zes leden van de rijders en in Renesse vier mensen aangesloten. De Koppe lingleden zullen in de toekomst ook op de woensdagavonden'mogen gaan trainen mits er toestemming van de Reinigingsdienst verkregen wordt. Rekreatiecrossers Dan komt er een plan om rekrea tiecrossers in te voeren. Dat zijn le den die te weinig kapaciteiten heb ben om hun KNMV start licentie waar te maken en daarom zal er een selektie plaats vinden. Het. is een soort veiligheidsmaatregel bij de mo torsport. Gezien de minder goede loop in de vereniging omdat er nooit eens wed strijden worden georganiseerd, wil het bestuur proberen om klubwed- strijden in overweging te nemen. Er is veel animo voor wedstrijden, doch er zijn nogal wat hindernissen te nemen voor het zover is. Parkeer- moeilijkheden voor het publiek o.a. Het bestuur wil alles doen om „De Koppeling" het gezicht van vroeger uit de jaren van kort na de oprich ting, terug te geven. Een klubwedstrijd met medewer king van de zusterverenigingen uit Herkingen, Vlissingen en andere plaatsén zou moeten kunnen. Een voorbereidingskommissie werd be noemd en hierin zitten R. v.'d. Werf, J. de Bil en A. v. Sol., Samen met.het bestuur/zullenzijpröberèn om'buy. begin .augustus- weer een 'echte wed strijd- in elkaar te "zetten. Verder kwam er deze avorid niets meer tér, sprake. .■>- VOLLEYEAL Het team van Mazda 1. dat kampioen werd van poule A. (Fofo: Zierikzeesche Nieuwsbode) Mazda 1, kampioen van poule A, speelde vrij dagavond zijn laatste niet voor de stand van de kompetitie belangTÜke wedstrijd van het sei zoen. Tegenstander Mevo 1 maakte het Mazda erg moeilijk, maar ver loor uiteindelijk met 2-1. Kwiek, op de derde plaats geëin digd in poule A, supporterde Mazda op grootse wijze. Zou Mazda met L-l winnen dan eindigde Kwiek op de derde plaats. Prijsuitreiking In een sfeervolle kantine van de sporthal sprak de heer J. L. Alofsen, voorzitter van de afdeling volleybal van Mevo een paar inleidende wooi - den. Hij bedankte een ieder voor de medwerking in' t afgelopen seizoen. De heer J. Hoekman, voorzitter van Mevo reikte de prijzen uit. In poule A mocht Mazda 1 voor de vijfde maal de kampioensbeker in. ont vangst nemen. Een grootse prestatie als men bedenkt dat dit het zesde volleybalseizoen was. Zeeanldia 1 eindigde als tweede, en Kwiek 1 als derde. In poule B werd Luktor kam pioen, Kwiek 2 tweede en Onderdak derde. Frisol 2 behaalde de hóógste plaats in poule C, Mevo 2 de tweede plaats en Zweeds Rode Kruis Zieken huis de derde plaats. Dames In poule D, de dames won Flakkee met grote overmacht. De ploeg mocht de beker plus de wisselbeker in ont vangst nemen. Cluzona eindigde als tweede en Kwiek als derde. Voor de kompetitie van volgend seizoen zijn lwee-en-veertig teams ingeschreven en staan zeven teams op de wacht lijst. Luctor werd kampioen'in poule B. (FotoZierikzeescheNieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4