Trimklub mag niet meer in de school VEEL BELANGSTELLING VOOR SHOW ZELF GEBOUWDE SCHEEPSMODELLEN Gemeenteraad vergadert op dinsdag 22 mei Zes "soldaatjes" uit Renesse vertederen de koningin Uitstel voor wijkcentrum MOEILIJKE TAAK VOOR JURY Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg. Dus brengt ze naar De Slegte. De Slegte is een goeie oude boeken\J_J voor uw STREEKNIELIWS IN NOORDGOUWE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag IS mei 1979 Nr. 22505 3 's Morgens werden de ruim zestig fraaie modellen beoordeeld door een deskundige jury, die bestond uit burgemeester Th. H. de Meester, de heer C. de Vos en de heer Houthui- De juryleden stonden voor een moeilijke taak. De modellen vari eerden in grootte van 15 cm tot 1,"0 m. Er waren voorbeelden van oude schepen, van slepers en van zeer moderne exemplaren. De hobbyisten die zeer vele uren aan de bouw van hun schepen besteed hebben, waren 'niet alleen afkomstig van Schouwen- Duiveland, maar ook uit Middelburg, Vlissingen, Goes en van. Goeree- Overflakkee. Varend en statisch model Er werd gejureerd in twee kai.3- gorieën, te weten; statische en va rende modellen, die beide weer on derverdeeld waren in de groepen: volwassenen en jeugd. De prijzen werden als volgt toegekend; volwas senen (varend model) de heer L. W. Buth uit Middelburg voor de ,.Smiih Enterprise", statisch model: de heer C. Lodder uit Vlissingen voor sleep boot „De Schelde". Jeugd (varend model) Herman Slager uit Haamste de voor de viskotter B 25 en statisch •model; Rien van Almenkerk voor een fraaie zeilboot. Alle prijswinnaars kregen een bouwpakket aangeboden van de heer J. Lindhout. De heer Vaanc uit Brui- nisse kreeg een eervolle vermelding voor z\jn op schaal nagemaakte ZZlü, het bekende Zierikzeese mossel vaar tuig van de gebrs. Schot. De expositie voor het publiek weic 's middags geopend met een wei- komstwoord van de heer Lindhout en met de bekendmaking van de prijswinnaars door burgemeester De Meester. Do belangstelling voor deze show van scheepsmodellen bleek bijzonder groot. Ruim 350 mensen kwamen vol aandacht deze mooie ZIERIKZEE. 15-5. De gemeente raad van Zicrikzee vergadert dins dagavond 22 mei. Op de agenda staan o.m. de vol gende voorstellen: Aankoop van het pand Hoge Mo lenstraat 11 van de heer L. Quant te Zierikzee; aankoop van een pand aan cle Baden Powellweg van de fa. Rog geband en Zoon te Zierikzee; ver koop van een perceel bouwgrond, ge legen in het bestemmingsplan Poort ambacht VI. aan Bouwbedrijf Rogi geband B.V. te Zierikzee voor de bouw van drie woningen; vaststel ling van een nieuwe 3e Winkclslui- tingsverordening; wijziging van dc huurovereenkomst met dc „Stichting Jongerensociëteit Brogum'; vaststel ling presentiegeld leden stembureaus voor de verkiezing van de Neder landse leden van het Europese Par lement; het verlenen van een bij drage aan de „Stichting Samenle vingsopbouw Schouwen-Duiveland" in de kosten van een nader onder zoek naar de taak van het overkoe pelend Orgaan Bejaardenwerk Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland op het terrein van de be- jaardenproblematiek; toetreding als lid tot de Raad der Europese Ge meenten; het beschikbaar stellen van een krediet voor het geven van gods dienstonderwijs op de openbare la gere scholen; wijziging van de ge meenschappelijke regeling „Stich ting Rode Kruis Ziekenhuis Schou wen-Duiveland". Voorts komen de volgende begro tingswijzigingen ter tafel: wegens het beschikbaar stellen van een krediet voor het geven van voorlichting; het verlenen van subsidie aan de Neder landse Blindenbibliotheek over het jaar 1979; het beschikbaar stellen van kredieten voor de vernieuwing van de brug buiten de Zuidhaven poort; het treffen van diverse voor zieningen aan het pand Poststraat 43; het herstellen en verbeteren van de verlichting van het kunstwerk aan het balkon van de Concertzaal; het verrichten van werkzaamheden aan de verlichting van de Noordha venpoort. Advertentie Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën.literatuur, atlassen, oude pren ten, en/.. Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. Boekhandel J. de Slegte b. v. Coolsingel 83.3012 AF Rotterdam.Tel.010 -13 8305. staaltjes hobby-bouwkunst bekijken. „Waarschijnlijk een reden om er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken", aldus de heer Lindhout. nam de bocht te ruim, zodat de twee wagens met elkaar in botsing kwa men. Aan beide voertuigen ontstond materiële schade. OOSTERLAND Rode Kruis kollekte In de week van 14 tot en met 19 mei zullen ook hier ter plaatse weer de bekende zakjes uitgereikt worden waarin de burgerij giften kan depo neren ten bate van de jaarlijkse Ro de Kruis kollekte. In de week van 21 tot en met 26 mei zullen de gevulde envelopjes weer opgehaald worden. Eén van de jongste deelnemers toont trots zijn schip. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-5. Zaterdag werd een grote show van zelfgebouwde scheepsmodellen gegeven in de bovenzaal van de Geref. Kerk in de St. omusstraat. De organisatie van deze tentoonstelling was in handen van Speelgoedhuis Verhage. NOORDWELLE/SEROOSKERKE Jcugd-EHBO-examen A Aan de openbare basisschool te Noordwelle werd de voor de open bare basisscholen Noordwelle en „de Schelphoek" uit Serooskerke gege ven cursus jeugd-EHBO-A afgeslo ten met een jeugd-EHBO-examen-A. Als examinator-arts fungeerde de heer J. L. Flach, huisarts te Renes se, tenyijl de opleiding van de leer lingen werd verzorgd door mevrouw A. P. Hendrikse-Baumann, lid van de Rode Kruis colonne. 14 van de 16 leerlingen slaagden voor het examen, t.w. Ronald Bakker, Erik Bakker, Joh. de Glopper, Chris Schoneman, Petra de Ruiter, Janna Smallegange, Jeanet Hanse, Sandra Paap, Betsy de Boer, Amieke Dooge, Jolanda Wes- clorp. Jan Goense, Ad Wesdorp en Arthur de Glopper. De dinsdag afgesloten cursus werd georganiseerd door de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Ne derlandse Rode Kruis. NOORDWELLE Autopuzzelrit van jeugdsoos Op zaterdagmorgen 19 mei houdt de Jongerensoos Noordwelle in sa menwerking met de Vereniging Dorpsgemeenschap een autopuzzelrit, waaraan iedereen kan meedoen. Startpunt en finish liggen bij het Dorpshuis, waar ook de prijsuitrei king, plaats vindt. De rit duurt onge veer twee uur. De opbrengst komt ten goede aan de soos. Opgave is mogelijk door een briefje met naam en adres te zenden aan het sekreta- riaat van de jongerensoos, p/a Mar ja Verweel, Ingridstraat 11, Noordwel le. Voor tijd zie agenda. KENESSE Bowlingavond PJZ De op zaterdagavond door de PJZ gehouden bowlingavond in het bow lingcentrum is een succes geworden. Zo'n vijftig sportievelingen waren naar Renesse gekomen. Er werd een kompetitiewedstrijd in groepen ge speeld. Nadat van 2100 tot 2300 pun ten gespeeld was, ging bij de heren met 109 punten de eerste prijs naar René de Waay, de poedelprijs ging naar Peter Vijverberg. Bij de dames sleepte Ada Paauwe de eerste prijs in de wacht met 107 punten, de poe delprijs was voor Corrie Stols. Speelmiddag zondagsschool Zaterdagmiddag 12 mei organi seerde de leiding van zondagsschool Mirjam te Renesse een speelmiddag voor de zondagsschoolkinderen tot en 'met 8 jaar. Om twee uur kwam men in het Trefpunt bij elkaar, waar mevrouw L. Vlam iedereen begroette. Naast de 35 kinderen van de zondagsschool uit Renesse waren er ook nog 5 kinde ren van de zondagsschool uit Noord welle te gast. Na een traktatie werd door me vrouw M. Fennet uitgelegd dat er een speurtocht was voorbereid. De kinderen werden in groepen verdeeld en om half drie gingen de eerste groep op pad. De speurtocht voerde de kinderen rond de Vroonplas. Onderweg wer den allerlei leuke spelletjes gedaan zoals bijvoorbeeld een hardloopwed strijd, koekhappen en schipper mag ik overvaren. Op een weitje moest zelfs een feestmuts worden gemaakt. Verder werd onderweg nog wat li monade gedronken en er was ook nog een zakloopwedstrijd in de tocht verweven. Rond vijven waren alle groepen terug in „Het Trefpunt waar werd genoten van frites met worst en ap pelmoes met een ijsje toe. Alles bij elkaar een heerlijke middag voor de kinderen en veel voldoening voor de leiding. BROUWERSHAVEN Feestavond Zaterdagavond 19 mei organiseert de Middenstandsvereniging te Brou wershaven voor alle ondernemers in de gehele gemeente een feestavond, welke een uitvloeisel is van de ge houden St. Nikolaasaktie met als doel het onderling kontakt te ver stevigen en te verbreden, zowel voor de bedrijven in de detail-* en horeca- sector als de bedrijven welke am bachtelijk werkzaam zijn. Tijdens deze feestavond zal het aan een muzikale noot niet ontbre ken, terwijl er een sprekershock zal worden ingericht om vragen te stel len c.q. een discussie te openen. De feestavond wordt gehouden on der het motto: „Het kan voor meer dere bedrijven bijzonder belangrijk zijn als eens bij een kollega kan worden aangeklopt". DREISCIIOR Aanrijding Maandagmiddag 14 mei vond op dc kruising Moggestraat-Welleweg een aanrijding tussen twee personenau to's plaats. Over de Moggestraat reed C. J. K. uit Renesse. Vlak voor de kruising met de Wellestraat stond een wagen geparkeerd, K. reed deze voorbij maar korrigeerde te laat naar rechts. Van de tegenovergestel de richting kwam de Moggestraat in. M. J. C. K.-W. uit Preischor, deze De plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" heeft in sa menwerking met de drumband za terdagavond 12 mei op de mobiele muziektent aan het Koningimieplein het zomersezioen 1979 weer ingeluid. De weersgesteldheid was ditmaal zeer gunstig zodat veel belangstelling voor de gebeuren bestond.Onder leiding van de direkteur de heer G. de Waal werden in totaal een twaalf tal nummers ten uitvoer gebracht. Vuil-containers Om het wegwerpen van vuil op de openbare wegen, plantsoenen en slo ten tegen te gaan zijn door de Rei nigingsdienst „Schouwen-Duiveland op verschillende plaatsen in deze ge meente vuil-containers geplaatst. Onder meer aan d'e Hofweg, waar allerlei rommel, puin en dergelijke in de sloot achter de voormalige school wordt geworpen. Hopelijk zal de bevolking gebruik maken van de ze vuilbakken die verankerd zijn, omdat ze anders waarschijnlijk spoedig in een nabijgelegen sloot zouden belanden. BRUINISSE Informatie Europese verkiezingen Op vrijdagavond 18 mei en zondag middag 20 mei wordt respektievelij k in de jeugdsoos De Pul en Jeugdsoos Trace een informatieavond gehouden over de naderende Europese verkie zingen. Bij die gelegenheden wordö de film „Een parlement voor Euro pa" gedraaid, welke (in twintig mi nuten) een beeld moet geven van het werk van het Europese Parlement. Er zullen ook informatiekranten over Europa en de EEG verkrijgbaar zijn. Vergadering NCVB Op donderdag 17 mei a.s. houdt de NCVB afdeling Bruinisse weer een bijeenkomst in ,,'t Durps'uus", Mo lenstraat 52. Voor deze avond was uitgenodigd, de heer M. J. Bij de Vaate uit Zierikzee, doch wegens ziekte kan dit geen doorgang vinden. Hiervoor in de plaats is bereid ge vonden, mevrouw Op 't Hof-uit Sir- jansland, welke zal spreken over het onderwerp: Ontwikkelingswerk in Zambia. (Vervolg van pag. 1) Belangengroep Poortambacht (werk groep peuterspeelzaal) al van ge dachten had gewisseld. Noodoplossing Zo zou er de mogelijkheid zijn, dat een deze zomer leeg komend lokaal in ,,'t Mierennest" als noodbehuizing kan gaan dienst doen. De peuter speelzaal kan dan tegelijk met het nieuwe schooljaar van start. De Be langengroep, die al akties t.g.v. de opening op stapel had staan, heeft dat idee gunstig ontvangen, ondanks de teleurstelling om de uitgestelde bouw van de „eigen" akkommodatie. De heer Groen noemde dit idee „positief", maar hg maande, dat de ze tussenoulossing de inzet om zo spoedig mogelyk tot het realiseren van het wijkcentrum te komen, niet mag doen verminderen. „Het mag geen uitstel betekenen noch het tem po vertragen". Hij verklaarde, met deze woorden de „angst" onder woorden te brengen die onder de Belangengroep Poortambacht heerst. Zes jongens van ,,'t Staepel'of" in Renesse. Zonder bloemen, want die hadden zij juist tevoren overhandigd aan koningin Juliana. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 10-5. De dag dat koningin Juliana tijdens haar bezoek aan Zeeland ook Renesse aandeed, werd een grote dag in het leven van enige jongens van de openbare basisschool 't Staepel'of te Renesse. Toen zij in de klas hoorden, dat de leerlingen van de school zich tijdens het be zoek t an de koningin langs de route zouden opstellen om te zwaaien, rijpte bij zes jongens spontaan het plan om wat geld bij elkaar te leggen om boemen voor hun koningin te kopen. De bedenking dat de koningin in een auto langs zou rijden en geen tijd zou hebben om te stoppen kon hen niet van het plan weerhouden. Met alle geweld wilden ze het pro beren. Voor het geval, dat het niet zou lukken, wist ook een der jongens een oplossing. Ze zouden dan immers altijd nog dje bloemen aan hun moe der kunnen geven. Vandaar dan ook dat afgelopen donderdagmiddag de jongens, voot de gelegenheid verkleed als soldaat (waarom wisten ze zelf ook niet goed) samen met alle andere leerlin gen van de basisschool van Renesse langs de route stonden opgesteld. Gelukt Stram iri het gelid en vol spanning stonden ze te wachten, toen de auto naderde. En, wat ze eigenlijk nauwe lijks hadden durven hopen gebeurde. De wagen stopte en koningin Juliana opende het raampje om de boeketten (waaronder een bos zedig naar be neden kijkende tulpen) aan te ne men. De vorstin was duidelijk inge nomen met het vriendelijk gebaar en haar woorden „Dank je wel, o wat schatting", vormde een grote belo ning voor de zes stoere „soldaten" van zo'n jaar of elf. Toen de wagen echter verder reed bleef er van de stoere, stramme sol daten weinig over. Ze veranderden in uitgelaten jongens, die een vreug dedans begonnen op de kreten „Het is gelukt, het is gelukt!" A NOORDGOUWE, 15-5. De voorlopige Dorpsraad van Noordgouwe en Scliuddebeurs heeft een aantal tegen slagen te verwerken gekregen. Zo zal de trimklub. wanneer er niet buiten op het sportveld kan worden gegymd, voortaan geen gebruik meer mogen maken van dc hal van de la gere school. Aanvankelijk had het gemeentebe stuur daar - mondeling toestem ming voor gegeven, maar deze is - dit keer schriftelijk weer ingetrok ken. Een wederom tijdelijke oplos sing is nu gevonden Öoor de welwil lendheid van penningmeester Gan- zeman. Hij stelt namelijk zijn grote loods beschikbaar, alwaar de trim mers - tussen de landbouwmachines - bij slecht weer kunnen sporten. Ook de gebruikelijke warming-up voor de veld-training kan daar ge beuren. Geen discontinue Deze kwestie is dus gedeeltelijk opgelost, maar voor de jeugdsoos van dertien tot zestienjarigen ziet de toekomst er somberder uit. Dc Dorpsraad zelf heeft namelijk dc zolderruimte afgekeurd, waar de ze jongelieden 's zaterdags hun dis- co-aktiviteiten bedrijven; men Is be vreesd dat ze vandaag of morgen door dc vloer zakken, levensgevaar lijk dus. De jeugdklub kan daar op woens dagmiddag nog wel aan handenat - beid doen, omdat het er dan veel rustiger toegaat. Sportdag Op 2 juni, de zaterdag voor Pink steren, organiseert de Dorpsraad een rekreatieve sportdag op het sport veld voor inwoners van Noordgouv. e en Schuddebeurs. Jong en oud, hele gezinnen, iedereen is welkom. HAAMSTEDE. Vorige week vierde de Ned. Vereniging van Huisvrou wen afdeling Westerschouv)en het gouden jubileum met een uitgebreid feestprogramma. Tijdens de officiële receptie mocht het bestuur vele ge lukwensen in ontvangst nemen. (Foto*: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3