Rapport van instrukteur van Doden bij ongeluk meer belang bij rij-examen Haringvlietbrug Handtekeningenaktie voor behoud Rode Kruis - Ziekenhuis 2 Herkenningsregeling Grote ravage Bezetting Zeeuws Consultatiebureau opgeheven STREEKNIEUWS Comité wil Menten ui,s,aPle bejaarden opsporen Zomerweer bezorgt Rijnmond stank Het leven werd 0,6 procent duurder Verdachte moord Gorkumse vrouw aangehouden Verkeersongeval in Kampen Doden bij aanslag- in Israël AGENDA POELDIJK, 14-5. Minister Tujjnman van verkeer en waterstaat wil het accent Van het rij-examen verleggen naar de opleiding, waarvoor een zo genaamde herkenningsregeling de hoeksteen zal moeten vormen. Bij kan didaten, die op grond van deze regeling zijn opgeleid, zal bij het examen rekening worden gehouden met de tijdens de opleiding behaalde resultaten. Dit heeft maandag in Poeldijk drs. P. Allewijn, direkteur verkeersvei ligheid van het ministerie van ver keer en waterstaat, verklaard op de jaarvergadering van de BOVAG-af- deling Auto- en Motorrijscholen. In een herkenningsregeling zullen rijscholen een afgeronde oplei ding volgens een vastgestelde metho diek moeten garanderen. Dit moet MIDDELBURG, 14-5. De bezetting van het Zeeuws consultatiebureau voor alkohol en drugs (ZCAD) in Middelburg door een veertigtal Vlis- singse drugverslaafden is maandag tegen het middaguur opgeheven. De groep deelnemers aan het zogenaam de huiskameropvangprojekt voor drugsverslaafden van het Vlissingse echtpaar De Puister, eiste financiële steun van. het ZCAD. Dit bureau heeft namelijk steeds de werkwijze van het huiskamerpro- jekt, waar partikulieren methadon verstrekken aan harddrugsverslaaf- den afgewezen. Het echtpaar verza melt doktersrecepten voor methadon van de verslaafden en zorgt voor de distributie onder hen. De bezetters hebben maandag niet hun zin gekregen. Het ZCAD zal het huiskamerprojekt niet financieel steunen. zichtbaar worden gemaakt door het vermelden van de opleidingsresulta ten op een instruktiekaart. Verder moet er een goede „kontaktregeling" komen voor de verhouding tussen xljschool en leerling. De garantie hiervoor zal moeten worden onder steund door een onafhankelijke in- spektie. Methodische opleiding Indien de konsument overtuigd kan worden, dat een afgeronde me thodische opleiding de beste en meest succesvolle weg is voor een veilig rijgedrag en dus voor het behalen van het rijbewijs, dan ligt de weg naar een erkenningsregeling open. De voorzitter van de BOVAG-af- deling auto- en motorrijscholen, de heer A. Dijkstra, had eerder ver klaard dat er aanvullende maatrege len genomen zouden moeten wbrden op grond van de in 1977 in werking getreden wet rij-onderricht motor rijtuigen, die op grond van de vrij heid van onderwijs de rij-opleiding niet heeft geregeld. Dan kunnen de problemen, die aan de opleiding kleven, worden opge lost. Hjj meendedat de problemen zfjn ontstaan door het ontbreken van een wettelijke regeling voor de rij- BROUWERSHAVEN AMSTERDAM, 14-5. In Amster dam is maandag een comité gevormd met als doel Pieter Menten op te sporen na de uitspraak van de Hoge Raad op 22 mei in de zaak van deze aan oorlogsmisdaden schuldig bevon den man. In het comité hebben als bestuurslid zitting genomen: de jour nalist Hans Knoop, de Maastrichtse advocaat Max Mosckowisz, de Haag se arts ilr. G. Bialystock en drs. A. H. Doornik uit Voorburg. BRUIN1SSE. Vrijdagmiddag 11 mei werd op feestelijke wijze het woon huis aan de Marijkestraat no. 7 in gebruik genomen. Dit pand viel on der een renovatieplan ten aanzien ,van een aantal woningen in deze straat. De andere panden naderen voltooiing. De bewoners van num mer 7", de familie J. de Looze, wer den door Woningbouwvereniging Beter Wonen uit Zierikzee in het zonnetje gezet. Voor de woning overhandigde de aannemer bij wijze van overdracht de sleutel aan Beter Wonen-voorzit ter de heer De Vos. Na een bezich tiging van de in renovatie verkeren de woningen, begaf een gezelschap o.m. bestaande uit burgemeester T. C. Hekman en gemeentesekretaris de heer J. de Groot, de heren F. K. de Vos en C. Kloet van Beter Wonen, direkteur gemeentewerken de heer Bunshoelc, de architékt de heer Job- se en aannemer de heer v. d. Woes- tijne, zich naar het Dorpshuis. Daar overhandigde verenigings voorzitter Vos een versierde sleutel aan de familie De Looze, waarna de burgemeester, de architékt, de aan nemer en de heer Vos het woord voerden. Het officiële gedeelte was daarmee afgelopen. En toen was er een borrel. De bewoners van de onderwerpe- lijke woningen kregen een bloemetje aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verleden week hebben de leden van de ;,Brouwse' bejaardensociëteit een uitstapje gemaakt naar de Keu kenhof. Burgemeester Slabbekoorn was ook van de partij. De rit, die een vrolijke noot kreeg door de humo ristische explikaties van chauffeur C. Dekker, ging door het Westland en vervolgens, langs de Houtrust- hallen en het (gerestaureerde) Kur- haus, naar de Waalsdorper vlakte. Na een kleine versnapering reed het ge zelschap de bollenstreek in. In Vo gelenzang werd de middagmaaltijd gebruikt, voordat het eigenlijk doel van de tocht, de Keukenhof, werd aangedaan. Aan het eind van de middag dineerde men te Kinderdijk, na vanuit de bus de vele molens in de omgeving te hebben bekeken. Zuster v. d. Schelde-Bos offerde haar vrije dag om de bejaarden onderweg te kunnen verzorgen. BRUINISSE Supportersbus voor Twaalf provinciënspel Zaterdagmiddag uiterlijk 16.30 uur vertrekt vanaf het gemeentehuis in Bruinisse de supportersbus voor het Twaalf Provinciënspel. Voor deze bus zijn nog 15 a 20 plaatsen be schikbaar. In totaal zijn er honderd toegangsbewijzen, zodat er bij vol doende belangstelling nog een twee de bus zou kunnen rijden. De kaar ten zijn verkrijgbaar bij de Rabo bank in Bruinisse. Kop-staart botsing Zondagavond ontstond bij de brug van Bruinisse een kop-staart bot sing tussen twee personenauto's. De brug was geopend voor het door laten van enkele vaartuigen, waar door zich een kleine file vormde van auto's. Bestuurder H. J. J. d. K. uit Oisterwijk zag deze file te laat en reed tegen de auto van H. W. d. H. uit Dordrecht. Er ontstond materiële schade. scholen. Genoemde wet heeft als doel mensen opleiden tot veilige wegge bruikers. Na ervaring met de wet zouden er aanvullende maatregelen worden ge nomen, heeft de minister verteld. Die moeten er nu komen, omdat de sociaal-economische positie van de rijschoolhouder somber is en de kon- kurrentie weer toeneemt, aldus Dijk stra. ROTTERDAM, 14-5. Het fraaie weer bezorgt de Dienst Centraal Mi lieubeheer Rijnmond veel klachten van mensen in dit industriegebied over stank. Als gevolg van de stabie le atmosfeer blijven de uitwc.peo van de fabrieken en installaties iu de lucht hangen. De mensen klagen voornamelijk over zware olielucht en benzinedampen. De klachten ko men voornamelijk 's morgens bij de meldkamer binnen. DEN HAAG, 14-5. Het leven is voor werknemersgezinnen met een bruto inkomen van minder dan 31000 gulden tussen midden maart en midden april 0,6 procent duurder geworden. Duurder werden vooral kleding, schoeisel en vakantie, goed koper onder meer koffie, zo heeft hét Centraal Bureau voor de Statistiek berekend. Van de in Nederland beschikbare goederen en diensten werd 36 pro cent duurdermet een invloed op het totale pakket van plus 0,7 procent. Negentien procent werd goedkoper met een invloed van min één procent. Voor de resterende 45 procent bleef de situatie ongewijzigd. GORINCHEM, 14-5. De politie van Gorinchem heeft de 33-jarige A. de B. uit die stad aangehouden, ver dacht van moord op de 49-jarige Stijntje van Herp. Haar lijk werd zondag gevonden in de duinen bij Oostvoorne. De B., die ontkent de moord te hebben gepleegd, was vorige week al door de politie verhoord in ver band met de vermissing van de vrouw. Hij werd weer vrijgelaten, omdat hij een alibi had. Bij nader onderzoek bleek dit echter niet te sluiten. Direct na de vondst van het li chaam van mevrouw Van Herp is de B. echter weer aangehouden. De man is een kennis van het slachtoffer. ZIEIMKZEE, 15-5. Bij een ernstig verkeersongeluk op de Haringvlietbrug zijn heden-dinsdagmorgen even na zes uur tenminste twee mensen om liet leven ge komen en een dertigtal gewonden gevallen. Volgens de rijkspolitie in Driebergen zijn er vermoedelijk nog meer dodelijke slachtoffers. Het ongeluk gebeurde toen bij mist op de oostelijke weghelft minstens honderd auto's op elkaar botsten. De verdere oorzaak is vooralsnog onbe kend. Op die oostelijke weghelft is een grote ravage ontstaan. Kraanwagens reden vanochtend af en aan om de wrakstukken weg te slepen. Het wegverkeer werd omgeleid omdat beide rijbanen gestremd zijn. De situatie op de haringvlietbrug blijft ook voor de Rijkspolitie on overzichtelijk. Er zijn „erg veel" ge wonden, van wie de mieesten naar Rotterdamse ziekenhuizen zijn ver voerd met tien ambulances. Er zijn licht- en zwaargewonden. KAMPEN, 15-5. Door een ver keersongeval op de provinciale weg Kampen-Wezep zijn lieden (dinsdag ochtend) een inwoner van Kampen om het leven gekomen en een nog onbekend aantal personen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde als gevolg van zeer dichte mist, aldus de Rijkspolitie. Het slachtoffer van. het verkeers ongeval in de buurt van Kampen is de 48-jai-ige A. Kroon uit Oldebroek. Drie mensen, onder wie een. politie man, raakten gewond. Het ongeluk gebeurde rond zes uur op de weg Kampen-Wezep ter hoog te van De Zande. Twee personen auto's reden frontaal op elkaar, de heer Kroon werd daarbij op slag ge dood. Een politiewagen, die daarna voor assistentie kwam, werd op de plaats van het ongeval van achteren aangereden. Zowel de bestuurder van de politiewagen als die van de personenwagen raakten gewond. In totaal werden vijf auto's vernield. TEL AVIV - BEIROET, 14-5. Bij een bomaanslag in de Israëlische stad Tiberias zijn maandag twee mensen om het leven gekomen en 37 gewond, van wie er vier in levens gevaar verkeren. In Beiroet heeft de Palestijnse be vrijdingsorganisatie (PLO) de ver antwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. De bom was verstopt in een afval emmer in een drukke straat. Aanvankelijk diacht men dat de bom was ontploft in een autobus, maar deze blijkt bij het passeren tijdens de explosie te zijn beschadigd BURGH-H AAM STEDE, 14-5. „Ik heb vijf weken lang mijn. man moeten bezoeken die in het Zweedse Rode Kruis-Ziekenhuis lag. Als dit ziekenhuis er niet was geweest en mijn man bijvoorbeeld in een Rotter dams bad gelegen, bad ik zeventig maal vijf kwartier ondenveg geweest" zo zegt mevrouw, N. J. Oostendorp-Quist uit Burgh-Haamstede. „Eerst deed het mij niet zoveel, dat dit ziekenhuis mogelijk gaat ver dwijnen," vertelt ze, ,m,aar nu ik er noodzakelijkerwijs mee in aanraking ben gekomen en daardoor pas goed bij de situatie ben gaan stilstaan, vind ik dat het ziekenhuis er moe', blijven". „Geen doen" „Als dat niet gebeurt zullen de meeste patiënten wel belanden ir. Rotterdam. Dat is toch geen doen, om als bezoeker zo'n tijd onderweg te zijn. Bovendien vaart de patiënt er zelf ook niet wel bij, want die zal zo toch wel wat minder bezoek krij gen. Hoe zouden we trouwens zon der eigen ziekenhuis kunnen, als er tijdens de drukke zomermaanden ongelukken gebeuren? In dat soort gevallen zijn tijd en afstand vaak cn vanzelfsprekend van belang". Uit de bevolking Mevrouw Oostendorp sprak daar eens over met haar arts, die meende dat initiatieven tot behoud van net ..iekenhuis het beste uit de bevolking kunnen komen. Die woorden vatte mevrouw Oostendorp als devies op cn nu begint zij in haar woonplaats een handtekeningenaktie tot behoud an het Rode Kruis Ziekenhuis. Het beste vindt zij, is dat de hele eilan delij ke bevolking zich „roert" cn vandaar dat zij een oproep doet aan ..medestanders" om handtekening».-,-, in de eigen woonplaats te verzame len. (Mevrouw Oostendorp-Qufst woont aan de Christinastraat 37 ;n Burgh-Haamstede: tel. 2407). DEN HAAG. Het Landbouwschap wil verbetering van het referentie- prijsstelsel voor tuinbouwprodukten van de Europese Gemeenschap, en toevoeging van paprika, aubergine, courgette en aardbei aan de onder dit stelsel vallende produkten. Zonnemaire Café Bommenede, Afd. Brouwers haven Rode Kruis, 20.00 uur. Woensdag 16 mei Middelburg Provinciehuis, Statenkommissies over Provinciaal WelzijnspJan, 15.30 uur. Zierikzee St. Willibrorduskerk, zangkoren- avond, 19.30 uur. Zaal Ger. Kerk, Statenkring CDA, 20.00 uur. Hervormd Verenigingsgebouw; bij eenkomst NCVB; 20.00 uur. Hotel Van Oppen: Vergadering Vrouwenkonlakt in de PvdA; 20.00 uur. Donderdag 17 mei Verwachting tot woensdagavond: Minder warm Vannacht enkele mistbanken; weinig wind en minimumtemperaturen rond 10 graden; overdag van het noord westen uit meer bewolking met mo gelijk een bui, maar in Limburg nog geruime tijd droog en zonnig; maxi mumtemperaturen van 17 graden aan zee tot circa 25 graden in Lim burg; tot matig toenemende zuid westen wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur :70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge -van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 mei. Zon op 5.45, onder 21.28 Maan op 0.49, onder 9.50 17 mei. Zon op 5.44, onder 21.30 Maan op 1.37, onder 10.59 Laatste kwartier: 19 mei (20.28) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 mei 6.59 19.20 0.20 12.33 17 mei 7.44 20.04 1.04 13.26 Doodtij: 22 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-5. Het K.N.M.l. deelt mede: Met uitzondering van Scandi navië en hel westen van de Britse eilanden, is het in heel Europa zo mers weer, met temperaturen van 23 tot 27 graden, in Spanje ruim 30 gra den. Hogedrukcentra bevinden zich boven oost-Europa en ten zuidwes ten van Ierland, met een verbinding daartussen boven zuid-Engeland en zuid-Duitsland. De warme lucht veroorzaakt bo ven het nog koude zeewater uitge breide mistgebieden. Ook boven land ontstaan in de nacht mistbanken, die in de ochtend weer snel oplossen. Bij Schotland en boven Scandina vië staat een westelijke stroming van belangrijk koelere lucht. De voorste begrenzing hiervan veroorzaakt een wolkenzöne met wat regen of een bui en kan in d§ loop van woensdag ons land bereiken. In het oosten van het land zal het eerst nog zonnig zijn met hoge temperaturen. Daarna wordt een flinke afkoeling verwacht, vooral aan zee. iedere maandagmiddag Nicuwcrkerk „Ons Dorpshuis", bejaardengymna- stiek, 14.00-15.00 uur. Iedere woensdagavond Zierikzee Gymzaal Raamstraat Trimavond van de Zeeuwse Sportraad; 20.00 uur. Tot 30 mei (werkdagen) Middelburg Tot 30 mei (werkdagen). Zeeuws mu seum 14.00-17.00 uur. Dinsdag 15 mei Goes „Prins van Oranje" te Goes; voor lichtingsmiddag over CDA/EPV; 14.00 uur. Zierikzee Raadszaal: Openbare vergadering kommissie verkeer: 19.30 uur. Zaal cGref. kerk, bijeenkomst NCVB. 19.45 uur. Verenigingsgebouw 14.30 uur; be- jaardensoos. RTM-station, vertrek reisje Platte landsvrouwen afd. Schouwen, S.30 uur. Huis van Nassau, fraktievergade- ring VVD, 20.00 uur. Kommissiekamer stadhuis, 20.00 uur, gemeenschappelijke schoolraad. Herv. Verenigingsgebouw, vergade ring vrouwengroep, 20.00 uur. Mavogebouw RSG aan de Caland- weg: Voorlichtingsavond Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap; 20.00 uur. Renesse Dorpshuis, 20.00 uur, jaarvergade ring Toneelvereniging „Op Drift". Brouwershaven Tonnenmagazijn. 117e jaarvergade ring V.O.O.; opening expositie 08.45 uur, huishoudelijk gedeelte 09.30; 11.00 uur voorlichtingsprogramma musische vorming, 14.00 uur bezoek „Hernesseroord" Middelharnis. De tijden zijn bij benadering gegeven. Nieuwerkerk Dorpshuis, 9.39 uur, vertrek zomer reis ANBO. Bruinisse Scholenkomplex Molenstraat, Leer lingen-examen EHBO. 't Durps'uus, 19.45 uur, vergadering NCVB, afdeling Bruinisse. Vrijdag 18 mei Zierikzee Concertzaal 20.00 uur Concert Kon. Harmonie „Kunst en Eer", Chr. Ger. Koor „De Lofstem" en jeugdkoor „Sjaloom". Huis van Nassau, 20.00 uur Prov. Vergadering Reewildcommissie Zee land. Kerkvverve Verenigingsgebouw, 20.00uur, op- richtings- en ledenvergadering van de tennisver. WIK. Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, vergadering Chr. Woningbouwvereniging. Jeugdsoos De Pul; informatieavond Europ. Verkiezingen, met film, 20.00 Zaterdag 19 mei Goes „Prins van Oranje", distriktsvoor- jaarsvergaderiiig NVV, NKV en FNV 10.30 uur. Noordwelle Dorpshuis, start autopuzzelrit Jon- gerensoos i.s.m. Vereniging Dorpsge meenschap, 18.00 uu2\ Kerkvverve Dorpsring; Show Drumband en Ma- joretten peleton uit 's Heerenhoek, 19.00 uur. Zondag 20 mei Scharendy'ke Jeugdsoos Trace; informatieavond Europ. Verkiezingen, met film, 15.00 uur. Maandag 21 mei Zierikzee Huis van Nassau. 19.30 uur Fraktie- vergadering P.v.d.A. Haamstede Gemeentehuise, 19.30 uur, raadsver gadering. Dinsdag 22 mei Zierikzee Stadhuis, gemeenteraadsvergadering, 20.00 uur. Haamstede Gemeenschapszaal kombi-school. 19.30 uur; ledenvergadering C.N. schoolvereniging Haamstede. Zaterdag 26 mei Brouwershaven Sportpark „Onder de Mo'en" 14.00 uur wandeltocht. Bruinisse Muziektent Jubileumconcert. Rond gang drumband en majorettes, ,,'t Durps'uus". 19.30 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall iet Redaktie (01110) 4669. (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging '(01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2