„GROTE MOEILIJKHEDEN VOOR VEEHOUDERS DOOR HET WINTERWEER" ;P;- M. van der Sluijs bevestigd als predikant te Kerkwerve Van Veldhuizen: Waddeneilanden nationaal park? ONZE PUZZELRUBRIEK Joop den Uyl: „Vieze smaak" INGEZONDEN STUKKEN GOES, 9-5. „Door het te koude en te natte weer kampen de veehou ders met grote moeilijkheden", zo konstateerde de heer Van Veldhuizen in zijn inleiding op de hoofdhestuursvergadering van de Zuidelijke Landbouw- Maatschappij. De grasgroei is verlaat, waardoor er nog weinig koeien naar buiten zijn gegaan. Gelukkig beschikken de meeste bedrijven over een voldoen de hoeveelheid ruwvoer. Alleen de genen die dat niet meer hebben krij gen nu te maken met een extra hoge rekening voor krachtvoer. De meng voederindustrie moet alle zeilen bij zetten om aan de vraag van dat ex tra krachtvoer te kunnen voldoen. De eierprijzen in de pluimveesektor zijn veel te laag, waardoor de indi viduele pluimveehouder niet met winst kan werken. hoging zag hij als niet direkt te ver wezenlijken." Tot slot zei de heer Van Veldhui zen dat hü. wat betreft de melkhef- ting, nog steeds er vanuit gaat, dat deze in hoogte voor het gehele EEG- gebied gelijk dient te blijven. Een vrijstelling voor bedrijven, die 15.000 lot 20.000 kg melk produceren zou neerkomen op een extra belasten van bedrijven, die hun totale inkomen uit de melk moeten halen! Produktiebeperking „Bedrijven die geïntegreerd zijn kunnen iets meer verdragen, omdat daar gewerkt wordt met een risico spreiding en omzetbonussen, hetgeen dan misschien wel het ontstaan van grote geïntegreerde bedrijven in deze sector doet verklaren", aldus Van Veldhuizen. Risicospreiding „Er wordt nog steeds gesleuteld aan het zuivelprobleem. Het zoge naamde Noorse systeem (produktie beperking met premie), mits aange past aan de E.E.G.-omstandigheden, zou een oplossing kunnen bieden. Een verlaging van de melkproduktie en daramee gepaard gaande prijsver- MAASTRICHT. Het onlangs opge richte Aktie-comité Rijksuniversi teit Limburg-ziekenhuis is hoogst on tevreden over de gang van zaken ten aanzien van de ombouw van het be staande Sint Annadal-ziekenhuis in Maastricht tot Academisch zieken huis. DEN HAAG, 10-5. De Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB meent dat de vier Waddeneilanden zo spoedig mogelijk moeten worden uitgeroepen tot nationaal park. Met de aanwijzing van de eilanden Texel, Vlieland, Terschelling en Schiermonnikoog tot nationaal park kan eigenlijk niet langer worden ge wacht, zo meent ing. R. H. ter Heide, chef van de afdeling dagrekreatie van de bond. Hij stelt zich op het standpunt, dat deze aanwijzing „hoge prioriteit" moet hebben. De vier Waddeneilanden maken deel uit van een even omvangrijk als ambitieus regeringsplan om in ons land te komen tot een aantal van ruim twintig nationale parken met uitzondering van Groningen - over geheel ons land verdeeld. Naast de drié reeds bestaande nationale par ken voorziet dit plan in de instelling van de Grevelingen als dergelijk ge bied. De belangstelling voor de puzzel rubriek neemt gelukkig nog steeds niet af, want ook de afgelopen week kwamen weer ontzettend veel reak- ties binnen. Uit de forse stapel met juiste oplossingen werden weer twee winnaars geloot, die zo spoedig mo gelijk de boekenbon krijgen toege stuurd. Voor de puzzelliefhebbers volgt hieronder weer een nieuwe op gave waar zij hun hart aan op kun nen halen. Eerste prijs De heer M. den Boer Thz. Corneliastichting kamer 105 ZIERIKZEE Tweede prijs Mevr. H. van Leenen-Meeüse Julianastraat 11 SCHAREND1JKE De nieuwe puzzel HORIZONTAAL; 1. verouderd foltertoestel; 6. deel van een auto; 12. diehtbehaarde huid van sommi ge roofdiren; 14. geneesheer; 15. per adres (afk.); 17. eminentie (afk.);- 18. hansworst; 20. uitroep; 21. Techni sche Hogeschool (afk.); 22. plaats in Noord-Brabant; 24. jaargetijde; 26. struisachtige vogel; 28. Nederlandse rivier; 29. vis; 30. buffet voor dran ken; 32. troefnegen bij diverse kaartspelen; 33. titel (afk.); 34. ten naaste bij; 35. stekelhuidig dier; 37. en dergelijke (afk.); 38. kleine, niet- parochiale kerk; 39. roofdier; 41. vo gel; 42. vervelend; 43. corpulent; 47. afstand tussen kammen, groeven enz.; 50. voltooid; 52. klèur; 53. krabwerktuig; 54 0,1 liter (afk.); 55. deel van het lichaam; 57. schuine kant aan een beitel; 58. Europeaan; 59. grasveld; 60. vogelwonirig; 62. vogel woning; 62. lawaai; 64. eetbare wortel; 65. bekend sportevenement (afk.); 66. en andere (afk.); 68. lote rijbriefje; 69. uitroep; 70. de onbe kende (afk. Latijn); 71. schop; 73. strook grond langs wegen; 75. een jarig plantje met een blauwe vier- bladige bloemkroon; 76. telwoord. VERTICAAL: l. soort bladkever; 2. niet parkeren (afk,); 3- lichaams deel; 4. weide in het hooggebergte; 5. Nederlandse Spoorwegen (afk.), 7/ uitroej?; 8. bontgekleurde pape gaai; 9. afgescheiden deel van iets; 10. stoomschip (afk.); 11. stof, ge schikt om met olieverf op te schil deren; 13. jong van een schaap; 16. bloedvat; i8. tamelijk, in zekere mate; 19. opstandeling; 21. telwoord; 23. eerstkomende (afk.); 24. gebied, landstreek; 25. bevlieging die vele mensen meesleept; 27. voorzetsel; 29. dunne waas op de oppervlakte van zeer veel vruchten en planten; 31. zoogdier; 34. vrouwelijk beroep; 36. gedetacheerd vestingwerk in de vorm van een bastion; 38. wig om hout te klieven; 40. zwakke plaats in het ijs; 44. hemellichaam; 45. zoogdier; 46. platte vierkante vloersteen; 47. paal die de scheiding vormt tussen de verschillende koei en en paarden in de stal; 48. in die tijd (in het verleden); 49 alvorens; 51. soort bunzing; 54. Europeaan; 56. motorschip (afk.); 59. pei'soon- lijk voornaamwoord; 61. wijkplaats voor overstroming in onbedijkt land in Friesland; 63. roofdier; 64. deel; 67. bloeiwijze; 69. etiket aan de hals van een medicijnflesje; 71. voorzet sel; 72. overkleed van ruwe stof; 73. insekt; 74. muzieknoot. v tf-KÏ In Zierikzee ZIERIKZEE/KERKWERVE, 10-5. Donderdagavond werd in een volle Chr. Gereformeerde Kerk te Zierikzee kandidaat M. van der Sluijs bevestigd als predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk te Kerkwerve. Ds. W. van Sorge uit Nunspeet leidde het eerste deel van deze dienst. Mevrouw Corry Uyl, sekretciresse van de voorlopige Dorpsraad in Noord- gouwe, staat hier voor het pastorie-gebouwtje van de Hervormde Kerk aan de Ring. Alle clubs, die de leefbaarheid van het dorp nu al bevorderen, vinden daarin een onderkomen. Helaas is het woekeren met de ruimte, re den waarom mevrouw Uyl en haar medestrijdersin de Dorpsraad met spanning wachten op een oplossing van deze zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De oplossing van de vorige puzzel is als volgt; HORIZONTAAL: 1. steekspel; 8. c.a.o.; 9. kas; 10. don; 12. ribes; 13. repel; 15. later; 16. bef; 18. leges; 20. adel; 21. Latijn; 23. rust; 24. baro nes; 26. la; 28. Pau; 29. gal; 31. en; 32. Andorra; 33. bejaard; 34. Ne; 35. lei; 37. rem; 38. fa.; 40. termiet; 44. enig; 47; ramen; 48. snor; 50. rebel; 52. per; 53. stand; 54. gelig; 55. ti ras; 56. rul; 57. tja; 5.9. rok; 60. kanteloep. VERTICAAL: 1. sabel; 2. toer; 3. e.k.; 4. kaketoe; 5. s.s.; 6. edel; 7. loper; 8. citer; 11. negus; 12. rad; 14. les; 15. Laplander; 16. bar; 17. fijn; 19. standaard; 21. laurier; 22. nege ren; 24. baret; 25. sajèt; 27. Ane; 28. pol; 30. lam; 31. erf; 36. ommetje; 39. Tiber; 41. rap; 42. Ier; 43. snaak; 45. neg; 46. geluk; 48. strop; 49, ons; 51. lila; 53. sire; 57. T.T.; 58. al. DEN HAAG, 10-5. Oppositieleider Den Uyl heeft een vieze smaak in zijn mond van de koppeling, die CDA en kabinet voorstaan tussen korting op sociale uitkeringen en af topping van prijscompensatie voor hogere inkomens. Den Uyl heeft dat donderdag gezegd in de Tweede Ka mer bij de voortzetting van de be handeling van de voortgangsnota Bestek 81. Concreet betekent dat, dat iemand met een inkomen van 80.000 gulden aanzienlijk minder netto inlevert dan iemand met een uitkering, aldus de socialist. FlitsenX uit het buitenland PARIJS. Frankrijk wil dat de vrije oliemarkt in Rotterdam ónder toe zicht van de EEG komt te staan om de sterke prijsstijgingen van de laat ste tijd tegen te gaan. Uit welinge lichte bronnen is vernomen dat .Pa rijs" de'EËG-partners van dit voor stel op de hoogte zal brengen. Tol nu toe werden dé ontwikkelingen op de Rotterdamse oliemarkt alleen maar nauwlettend in het oog gehou den door de Gemeenschap. LONDEN. De nieuwe, Conserva tieve regering van Groot-Brittannië is voor een „denationalisering" van staatsbedrijven. Vooral de National Enterprise Board (NEB), eèn staats- houdstermaatschappij, zoii weer in partikuliere handen moeten kómen. Onder de vorige Labour-regering heeft deze maatschappij diverse be drijven opgekocht. De NEB speelde in het economische leven van Groot- Brittannië een grote rol. U kunt niet alles iveten PANNESPONZEN VAN ST AAL WOL roesten niet indien u ze na het gebruik op zachte zeep legt. ALS HET DOPTE VAN EEN TUBE niet gemakkelijk los gaat, duw dil knopje dan even in warm water en het leed is geleden. WILT U EEN VETVLEK uil een gewitte muur verwijderen, dan moet u over deze plek eerst een dun laagje blanke lak ivrijven, waarna u de plek kunt witten. LEKKENDE VAZEN ivorden aan de buitenkant bestreken met paraf fine of bijenwas. KOPEREN DEURBESLAG BLIJFT BLANK, indien dit eenmaal per week afgewreven wordt met een wollen doekje waarop ival geest van salmiak. OM HET WEGGLIJDEN VAN DE MAT onderaan uw trap te voor komen, zet u er aan weerskanten een gordijnring aan en schuift do- ze over de onderste roede van uw traploper. CITROENSAP is ceer goed voor het verwijderen van bruine aanslag op de vingertoppen door het ro ken. SCHEEPVAART Acmaea. 8-5 te Stanlow Aldabi. 8-5 30 oost noord oost Sao Tome naar Sao Scbastiao Maasbree. 8-5 500 noord Belcm naar Kaapstad Maeoma, 8-5 60 zuid z.uid oost Durban naar Mena al Ahmadi Mercurius. 8-5 van IJmuiden naar Paramaribo Geachte meneer de Redakteur, Kort geleden ontving ik een brief uit leper van mijn jonge Vlaam- schen correspondentie-vriend Pieter Jan Vevstvaete, die mij vroeg: hoe precies de familie-relatie was tus- schen Lode Baekelmans, wijlen de bekende Vlaamsche schrijver (1879- 1965) en diens grootouders die uit Zieriks-ee zouden zijn gekomen. Het eerste wat ik toen deed was: in het Jaarboek van de Maatschap pij der Nederlandse Lettei'kunde (Leiden), 1967-1968, het „Levensbe richt" van wijlen Lode Baekelmans (Antwerpen 26 jan. 1879-Antwerpen 11 mei 1965) geschreven door Ger Schmook er op nalezen. In dat „Levensbeidchl" vond ik: dat Lode Baekelmans in het „Zeeuws Tijdschrift" van mei 1954 (4de jg. do. 3) een artikel heeft ge publiceerd getiteld „Mijn Zeeuwse Familie". Welnu, dank zij de. hulpvaardig heid van onzen gemeente- en streek-archivaris den hèer W. H. Keikes alhier, ontving ik eén foto kopie van het opstel-Baekelmans uit dat Zeeuws Tijdschrift 1954. waarmede alle vragen zijn opgelost. Daar het de echte Zierikzeesche inwoners stellig wel moet interes seeren, citeer ik bij dezen een'ge deelte uit het stuk van Baekelmans; Verleden jaar trok ik naar Schouwen, om er de herinnering aan mijn herkomst op te frissen. Mijn overgrootvader-langs-moeders- zijde kwam in 1804 van Oude water te Zierikzee, huwde er Eva Her mans, géboren te Oude-Tonge. Hij was aannemer. Grootvadei; Hendrik Sirre zag het licht in december 1822. Hij huwde in 1848 te Bommel (lees: Den Bom mel, Overflakkee) mijn daar gebo ren grootmoeder Johanna Jakobse (11 febr. 1823). Te Zierikzee was grootvader Hendrik Sirre dus) logementhouder, in het pand A. 352, waar, tQt vóór |het oprichten van het nieuwe zie kenhuis, het R.K. Ste-Cornelia Lief- iehuis gevestigd was. Nu woont in „De Mossel", het al oude huis aan de Oude Haven - jwaar .eenmaal Karei V in juli 1540 te gast. was bij den opperdijkgraaf Levinus de Huybert - de arts van. het ziekenhuis. In de tuin van hel huis waar mij ne mpeder geboren werd, was de boomgaard, in den tijd van Keizer Karei, schooner dan elders, en groeiden er amandelen, vijgen en meloenen. Het „paradijs" zal al verloren zijn geweest, toen mijn grootvader hel onzalig idee kreeg te Antwerpen een logement over te nemen en met vrouw en kinderen te verhuizen Was hij de „torenkruiers" en „scha pekoppen" beu? Had hij genoeg van de Zierikzeese jicht, of volgde hij maar het voorbeeld van velen die Zierikzee verlieten voor het Land van Belofte? Ik weet het niet, maar op 27 me' 1856 vertrok het gezin naar Antwerpen, 't Was dé tijd van de Zierikzeese uittocht, en de Ant werpse uit-groei.'" Tot zoover dus Lode Baekelmans anno 1954. Zieriks-Ee dr. mr. H. P. SCHAAP Aan de inwoners van de gemeente Westerschouwen Vrijwilligers gevraagd voor Op initiatief van alle kerken van de gemeente Westerschouwen heb ben een aantal mensen zich opnieuw gebogen over het vraagstuk van een rnaaitijdvoorziening voor hen die door ziekte of door het ontbreken van goede hulp, op langer termijn verstoken blijven van een warme maaltijd. Alle zieken of hulpbehoevende be jaarden en/of alleenstaanden, wo^j nende in de gemeente Westerschou-f wen kunnen hiervoor in aanmer king komen. Om het een en ander goed voor tej bereiden, is er een werkgroep ge vormd bestaande uit vertegenwoor-1 dïgers van de kerken, gemeente Wes terschouwen en het rusthuis „Duin oord". Behalve de benodigde middelen| om een dergelijke organisatie te kun nen financieren, z-n er vrijwilligers! nodig: a) de administratie te ver zorgen en b) tegen km-vergoeding del maaltijden bij toerbeurt te bezorgen' bii de deelnemers. Hoe meer vrijwiligers er zich vóór 23 mei a.s. aanmelden bij de direktie van het rusthuis „Duinoord" (telef. 01115-2120), hoe groter de kans van slagen de maaltijdvoorziening te kun_ nen stareten. Werkgroep rnaaitijdvoorziening „Tafeltje dek je gemeente Westerschouwen". KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.00 en 1.9.00 uur ds. Schaap, 9.30 uur ds. K. D. Jenner. Kerkwerve: 11.00 uur ds. Delhaas. Serooskerke: 10.00 uur ds. B. Baks. 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. Schaap. Haam stede: 10.00 en 19.00 uur ds. Smits (H.A.). Rencsse: 9.30 uur ds. Sinke, Goes. Noordwelle: 10.45 uur de heer B. J E. Blank. Dordrecht. Scliaren- dijke: 930 uur ds. Delhaas. Brouwers haven: 9.30 uur ds. Seeloman (Ver enigingsgebouw), 11.45 uur zondags school. Zonncmaire: 11.00 uur ds. Seeleman, 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. M. G. Kampstra', Goes, 17.00 uur zondags school kleinen. 19.00 uur zondags school groten. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. E. Kuin. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Kolkert. Oosterland: 10.00 uur ds. J. G. Barnhoorn. Kapelle, 18.00 uur ds. Radstrate, Heinkenszand. Sirjans- land: 10.00 en 18.30 uur ds. V. d. Valk. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. De Jonge. Luthers? Kerk Zierikzee: geen dienst Geref. Kerken Zierikzee: 9.00 uur kand. W. J. W. Schelters, Kampen, 17.00 uur ds. A, P. Hcincr jr. Colijnsplaat. Haamste de: 10.00 en 19.00 uur ds. Eikelboom. Scharendijke: 9.30 cn 14.30 uur kand. J. Bool. Alphen a d. Rijn. Brouwers haven: 10.00 uur de heer v. d. Schee, Spijkenisse. Zonncmaire: 15.00 uur de heer v. d. Schee, Sijkenisse. Nieuwer kerk: 10.30 uur kand. W. J. W. Schel ters, Kampen, 17.00 uur kand. A. J. Rotte, Kampen. Bruinisse: 10.00 uur kand. A. J. Rotte, Kampen, 17.00 uur kand. W. J. W. Schelters, Kampen. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst. 18.30 uur ds. Urban, Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. De Graaf, 18.00 uur ds. J. Verhage, Goes. Kerk werve: 10.00 en 18.00 uur ds. V. d. Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds Oosterbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur ces- dienst'. Nieuwerkerk: 10.00 en 15.00 uur stud. M. Goldverdinge, Bent huizen. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst, 18.30 uur stud. M. Golverdinge, Benthuizen. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 cn '17.00 uur leesdienst. Oud-Gereforraccrde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur icesdiensl. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. G. Bloe- mcndaal, Delft. Leger des Ilcils Zierikzee: 10.00 Uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur; Haamstede: za. 19.00 uur zo. 10.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. nr. 16, Zierikzee Zierikzee: zondag 10.00 uur open bare lezing, 11.00 uur Wachttoren bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur, dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20 00 uur. Als tekst yoor de prediking had hij gekozen 1 Korinthe 3 vers 11 „Want niemand kan een ander fun dament leggen, dan hetgeen er ge legd is, hetwelk is Jezus Christus". Na het lezen van het Formulier voor de bevestiging van de Dienaren des Woords en hel stellen en beant woorden van de vragen, werd de nieuwe predikant bevestigd. Aan de handoplegging namen zestien pre dikanten deel. Hierna werd ds. M. van der Sluijs Psalm 134 vers 3 toe- geznogen: „Dat 's Heeren zegen op u daal Ds. Van der Sluijs deed zijn in trede met een prediking uit 1' Ko rinthe 4 vers 1. Hij sprak over de vereiste van een ware dienstknecht, die zijn opdrachtgever volgt en die de ontvangen opdracht volvoert. Na de zegen werden nog enkele woorder. gesproken door de praeses van de kerkeraad, de heer C. Quist. Namens de klassis voerde ds. B. Oosterbroek uit Haamstede het woord. Tot slot dankte ds. Van der Sluijs de sprekers, alle aanwezigen, familieleden en mede-studenten voor de belangstelling. Aan het eind van deze dienst werd een loflied aangeheven „Sion, loof met dankb're stem. God, uw Heer, die eeuwig leeft". Extra kerkdienst Geref. Gemeente NIEUWERKERK, 11-5. In het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwerkerk zal op donderdag 17 mei een extra kerk dienst worden gehouden. Voorgan ger is ds. M. J. van Gelder te Gou da. Aanvang half acht. OVERDENKING Los van Mij kunt gij niets Als je een tak van een boom af zaagt, dan verdort hij en sterft ie af. De tak kan alleen maar leven, als ie verbonden blijft met de stam van de boom. We weten het allemaal, en we L vinden het een vanzelfsprekende Izaak. We zien het ook dagelijks om ions heen. Hetzelfde zegt Christus ook van Ions in de gelijkenis van de wijnstok Jen de ranken. Helder en duidelijk lzegt Hij: „Los van Mij kunt gij Iniets". Hij is de wijnstok en wij zijn ide ranken, en zonder Hem kunnen [wij niets. Christus zegt: „Ik ben de ■wijnstok gij de ranken. Wie in Mij [blijft, terwijl Ik blijf in hem, die [draagt veel vrucht, want los van ■Mij kunt gij niets. Als iemand niet fin Mij blijft, wordt hij weggewor- pen als rank en verdort; men brengt ze bij elkaar, gooit ze in het vuur en ze verbranden" (Johannes 15, 5 en 6). We kennen de gelijkenis allemaal, en ze is voor ons heel duidelijk. En toch, naar mij dunkt, staan we er niet voldoende bij stil. Zijn wij wel echt verbonden met Christus, zodat we dagelijks vruchten van christe lijk leven voortbrengen? Zijn we wel van Hem doortrokken en leven we wel echt vanuit zijn Geest? We weten wel een hoop dingen van Christus, en we leggen ze ook wel niet zo maar naast ons neer. Maar geven we er niet vaak onze eigen uitleg aan; misvormen we niet vaak Christus' woord in ons eigen voordeel? Is het dan nog wel 't 'WoordAran Christus, dat leven geeft, of is het ons eigen woord geworden, waarmee we niet verder komen. Naar mij dunkt, ontbreekt ons vaak de echte verbondenheid van Christus, en daardoor komen wij vaak niet tot echt christelijk leven Een rank of tak leeft immers niet uil zichzelf, maar ontvangt alle le venssap en levenskracht van de stam, waarmee hij verbonden is. Zonder die verbondenheid kan hij niet leven. En zo ook wij niet, in dien wij niet hecht verbonden zijn met Christus. Er is veel verdeeldheid onder christenen, zowel tussen de ver schillende christelijke kerken als onder christenen van eenzelfde kerk. En komt dat niet. omdat wc teveel ons zelf zijn en willen zijn, en le weinig „van Christus", omdat we niet voldoende leven vanuit, zijn Geest. „Wie in Mij blijft terwijl Ik blijf in Hem, die draagt veel vrucht, want los van Mij kunt gij niets". Zonder Christus kunnen we niets, en zijn we nergens, mét en in Hem zijn we tot alles in staat. Over enkele weken is 't weer Pinksteren: het feest van de Geesi, die in licht en kracht neerdaalde over de apostelen en de eerste chris tenen, en hen maakte tot vurige vol gelingen van de Heer, verbonden met elkaar in hechte liefde ondanks menselijk falen en tekortschieten. Het is deze Geest, die nog altijd leeft en neerdaalt over ons, mensen, in de Kerk van Christus. Ook nu nog is 't Pinksteren en moet het Pinksteren worden, opdat wij ver vuld worden van de Geest van Christus, die Hij.ons heeft toege zegd, en opdat wij vervuld of dron ken van die Geest, met hart en ziel verbonden mogen zijn met Christus, cn vanuit zijn Geest mogen leven in de meest gewone dingen van iedere dag. God geve ons een gevoelig oor voor de stem van de Heer, opdat we sterven aan onszelf en echt in Hem mogen leven. H. de Graaf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5