Kantonrechter buigt zich over aanvaring pijler Zeelandbrug Vereniging van Huisvrouwen sluit jubileumviering af Zwembad „Dol-Fijn" viert tweede bestaanslustrum Schipper en bemanning in slaap „Hooggeleerde heer buschauffeur" Receptie en kabaretvoorstelling ZIERIKZEE, 10-5. Donderdagmiddag tijdens de zitting van liet kan tongerecht hoorden de schippers J.J.L. en H.W.B., beiden uit Ovicldorp een vonnis van voor elk I 300,- of 6 dagen over zich uitspreken. Ze ston den terecht wegens de aanvaring met een pijler van de Zeelandbrug in de nacht van 31 op 22 september vorig jaar. Schipper L. was gezagvoerder van de O.D. 11. aan welk schip op het moment van de aanvaring de G.O. 35 - van schipper B. - gekoppeld zat. Door de harde botsing met Zeeland- brugpyler was de G.O. 35 losgeraakt van het eerst genoemde schip en had ruim drie uur met een slapende be manning op de Oosterschelde geva ren. De gezagvoerder van de O.D. 11 had zijn bemanning toestemming ge geven te gaan slapen tijdens deze tocht van Burghsluis naar Stellen dam. Toen het schip de Zeelandbrug op zeer korte afstand naderde, raak te men plotseling in een dichte mist bank. Hot leek L. toch beter de be manning wakker te maken. Nog voor hij dat echter kon doen, was het schip al in aanvaring gekomen met de pijler. De O.D. 11 werd hierdoor flink beschadigd en moest een on derkomen zoeken in haven De Val bij Zierikzee. In diepe rust De G.O. 35 was, zoals gezegd, los geslagen door de klap. Gezagvoerder B. en zijn bemanning waren en ble? ven echter in diepe rust en zo kon het gebeuren, dat het schip geheel onbestuurd drie uur op de Ooster schelde voer. Het voorval had beide schippers al een berisping van de commissie binnenvaart opgeleverd én voor'een verdere straf verschenen zij donderdag voor kantonrechter mr, W. F. van Solinge. De officier, mr. W. van Nierop was van mening dat deze gebeurtenis niet in twee feiten moest worden uitgesplitst en eiste voor elk van de beide schippers f 300 of 6 dagen. Met een vonnis dat kon- form was aan deze eis en een „goede vaart", sloot de kantonrechter deze zaak af. W.P.B. uit Zierikzee stond terecht wegens overtreding van art. 455 van het Strafrecht. Op 27 juni vorig jaar werd in een weiland bij Zierikzee een ernstig gewonde pony-veulen aangetroffen, waarvan B. de eige naar was. De twee politiemannen, die het dier in deze toestand aantrof fen, schakelden een dierenarts in. Deze moest konstateren dat het een wond van bijna twee weken oud be trof van ongeveer 30 cm groot. Het was een vervuilde, etterende wond en zelfs >de ingewanden van het dier bleken zichtbaar. „U hebt het dier verwaarloosd", was de me ning van de kantonrechter. B. bleek het daar helemaal niet mee eens te zijn. „Ik ga elke tien dagen bij mijn dieren kijken. Ik heb ook nog nooit last met de dierenbescherming ge had". Het ontbreken van gevoelens van piëteit bij B. ontlokte bij mr. Van Nierop de opmerking: „Ik heb me even zitten opwinden bij de be handeling van deze zaak". Gezien de reaktie van de verdachte voelde de officier niets voor een voorwaarde lijke straf en eiste f 350.of 7 dagen hechtenis. Weer hersteld B. wees erop dat de betreffende pony inmiddels geheel was hersteld en nodigde de heren achter de tafel uit maar eens te gaan kijken hoe ge zond zijn andere dieren erbij liepen. Mr. Van Solinghe bleef volharden in zijn verwijt aan B. het dier verwaar loosd te hebben. ,.U hebt ook geen argument waarom u het beest niet verzorgd hebt", aldus de kanton rechter. die konform de eis vonniste. Reeds tijdens de zitting gaf B. te kennen het boetebedrag niet te zul- ZIERIKZEE. Kijkje in het Lange Groendal. Pittoresk dat wel, maar het wachten is nog steeds op nieuw bouw en restauratie. Jen betalen en dat hij zijn straf zou gaan uitzitten. l.P.C. uit Krimpen a/d IJssel wil de in juli vorig jaar een paadje ma ken b\j zijn caravan. Daarvoor had liü zand nodig en dat had hij zien liggen langs de kant van de weg bij Zierikzee. De hoeveelheid zand al daar behoorde toe aan aannemer M. C. v. d. D. Verdachte wist dat niet, maar ver klaarde donderdagmiddag tijdens de zitting wel geïnformeerd te hebben bij diverse voorbijgangers. Toen C. voor de tweede maal 'een vrachtje zand kwam halen op die 15e juli, arriveerde de eigenaar plotseling, „Dat is mooi, dan kunnen we meteen afrekenen," was de reaktie van C. geweest. Tot de kantonrechter zei hij„Als ik dat zand had willen ont vreemden, had ik dat. niet op klaar lichte dag gedaan". Mr. Van Solinge vond hel een rare manier van han delen en zei dat C. het zand gewoon bij de handel had moeten kopen. De verdachte liet nog weten dat het maar om zeven emmertjes ging en dat hij bovendien niets aan het zand gehad had, omdat het niet geschikt was voor de door hem beoogde doel einden. C. kreeg, konform de eis van de officier een boete van f 75,of 2 dagen opgelegd. ..longen van de weg" „Ik ben'een jongen van de weg. ik rijd 80.000 km per jaar", luidde het kommentaar van P. d. J. uit Wol- phaartsdijk op het proces-verbaal, waarin hem werd verweten 120 km (50 km teveel) te hebben gereden op de Zeelandbrug. Mr. Van Solinge in formeerde of er bijzondere omstan digheden waren dat d. J. zo hard reed. „Ik zou geen enkele reden we ten te bedenken, waar u kontent mee bent", zei d. J. Mr. Van Nierop her innerde eraan dat hel al de tweede keer was dat d. J. voor dit feit te recht stond en eiste f 150,of 3 da gen. De kantonrechter volgde hem daarin. W. v. L. uit Zierikzee kreeg een boete van f 30,- of 1 dag voor het parkeren in de Lange Nobelstraat zonder een juist ingestelde parkeer- schijf. „De kinderen hebben er mis schien aan zitten draaien", zei v. L. Verder hield zij een kort pleidooi voor het beschikbaar stellen van een soort taxi-ezeltjes omdat het volgens haar ondoenlijk is met zware bood schappen te sjouwen of ver te lopen naar een dokter. De kantonrechter wilde dit pleidooi wel aanhoren, maar kwam tenslotte toch tot bo ven genoemd vonnis. Inhalen Raadsman Mr. G.. Z. U. Viragh trad op als afgevaardigde in een viertal zaken. G. W. uit Mönchen- gladbach werd ten laste gelegd, dat hij op de rijksweg ter hoogte van Bruinisse had ingehaald en daar door een botsing met een tegenligger had vei'oorzaakt. Mr. Viragh wees op de moeilijke verkeerssituatie ter plekke, zoals de flauwe bocht, het overgaan van tweebaansweg naaf eenbaansweg en de aanwezigheid van een paralelweg, afgescheiden met struiken. De raadsman kwam tot de konklusie, dat het een onover zichtelijke situatie betrof. Mr. Van Nierop kwam naar aanleiding van het feit dat W. 120 km/u had gere den tot de konklusie:. „Hij had haast en heeft, niet goed opgelet". Zijn eis luidde f 300,of 6 dagen. Ook in deze zaak was de kantonrechter het eens met de officier. VV.B. uit Krefelcl parkeerde op 24 augustus vorig jaar zijn auto op het Kerkhof met twee wielen op het voetpad. De kliënt van mr. Viragh ontkende dat, evenals de vier overige inzitlenden. De raadsman informeer de dan ook naar de mogelijkheid van aanhouding voor getuigenverhoor. Nadat mr. Van Nierop het proces verbaal had ingezien, had hij geen enkele twijfel over hetgeen daarin stond opgetekend. „Dit P.V. is opge steld door een agent van de opvang- groep. Deze mensen worden in alles gekontroleerd en werken nog veel en veel nauwkeuriger dan een gewo ne agent", aldus do officier. Hij eiste f 30,of 1 dag. Het vonnis was kon-? form. K. H. L. uit WaldniehJ had een' reeds passerende brommer aangere den toen hij rechtsaf een parkeer plaats op wilde rijden. Mr. Viragh wees erop dat de brommer door het rechts passeren aanlejding had ge geven tot de gevaarlijke situatie. Do officier en de kantonrechter waren dat met hem eens, maar waren te vens van mening dat L. ook schuld had aan het gebeuren. Beiden kwa men tot een boete van f 100,of 2 dagen. Onoverzichtelijke situatie H. W. uit Braunschweig kreeg f 100,of 2 dagen voor het aanrij den van een van links komende auto toen hij een uitrit van de Kuier- damseweg in Haamstede uitreed. De officier was het met de rtaadspmn eens dat er sprake was van een on overzichtelijke situatie, maar vond tevens dat W. zich daaraan had moe ten aanpassen. V M.A. d. B. uit Halsteren had op 17 augustus zijn auto op de Schuitha ven in Zierikzee geparkeerd. De po litie had toen opgemerkt dat hij geen geldig kentekenbewijs deel III in be zit had. „Ik had het niet op tijd ge kregen. Ik heb toen gebeld naar Veendam, daar zeiden ze dat de zaak in de war zat en dat ik het wel zou krijgen", aldus d. B„ die een boete van f 100,- dan oolc helemaal niet te recht vond. Hij had daarom een brief naar de officier in Middelburg geschreven om zijn vei-weer kenbaar te maken. De betreffende brief was niet op de zitting aanwezig. „Hebt u kopiën van uw korrespondentie met Veendam en van de brief aan de officier", vroeg mr. Van Nierop. De B. moest daar ontkennend op antwoorden. De officier was van mening dat een di- rekteur van een verzekeringsmij. toch moest weten dat kopiën be waard moeten worden van alles wat schriftelijk gebeurt. „TJ hebt uw verhaal niet aannemelijk gemaald", zei de officier en eiste f 100,of 2 dagen. De kantonrechter bleek het deze keer niet met hem eens te zijn en hechte wel geloof aan het verhaal van de B. Zijn vonnis luide: „Ont slag van rechtsvervolging". Botsing door afslaan C. J. H. uit Zierikzee had bij het afslaan van de Zeeanemoonweg. naar de Jan van Renesseweg in Renesse eèri aanrijding met een brommer veroorzaakt. H. zei goed gekeken te hebben voordat hij afsloeg en dat de brommer nog maar in de verte was. De brommer bleek echter behoorlijk snel te rijden en derhalve was de aanrijding ontstaan. A. J. A„ pas sagier van H. tijdens het ongeval legde een gelijkluidende getuigenver klaring af. ,;U hebt het kruisingsvlak niet vrijgelaten", merkte de officier op en eiste f 100,óf 2 dagen. Mr. Van Solinge was wel van mening dat H. rekening moest houden met mensen die fouten maken zoals de brom fietser, die te hard reed, maar hield met dit laatste ook rekening bij het vaststellen van zijn vonnrif 50. of 1 dag. R.L. uit Rotterdam had op 2 sep tember vorig jaar op de Havenstraat in Oosterland achteruit gereden en had daarbij een andere auto aange reden. Hij kreeg cch boete van f 150.- ol 3 dagen. Kantonrechter en offi cier stipten alle twee aan dat L. uit een café was gekomen voordat hij in zün auto stapte, maar benadruk ten beiden alleen het schade veroor zaken door achteruitrijden te bestraf fen. NIEUWERKERK, 11-5. De heer M. J. van Poelje, lid van gedeputeerde staten van Zeeland heeft zaterdag 17| mei 1969 het overdekte zwembad in Niemvcrkerk „Dolfijn" geopend.' Donderdag 17 mei is het zwembad tien jaar in gebruik. i i WASHINGTON. Een commissie van het Amerikaanse congres heeft zich uitgesproken voor' een slop op de bouw van nieuwe kerncentrales. Het betreffende voorstel werd met 23 stemmen voor en zeven tegen aangenomen. Het Congres zelf moet zich er nog over uitspreken. UTRECHT, 10-5. De vervoersbond CNV vraagt zich ai' chauffeurs eerst een academische graad moeten ha len, voordat ze worden aangenomen als buschauffeur. In het bondsblad „Het Seinlicht" hekelt de -vervoers bond de strenge selectieprocedure die de busmaatschappijen hanteren. Dit ergert de vervoersbond des te neer omdat 'de busbedrijven' zitten te springen om chauffeurs. Een ander punt dat de gramschap van de vervoersbond CNV heeft op- gewékt is het feit dat 'buschauffeurs die eenmaal ontslag hebben genomen nooit meer kunnen terugkeren bij hun oude baas. „Opgestaan-plaats- vergaan". Een landbouwschuur werd omge bouwd tot het eerste zwembad op ISchouwen-Duiveland. Uit de rede voering van burgemeester Van Ee- ten bij de ingebruikname bleek dat het plan voor het zwembad in Dui- veland gemaakt is door het hoofd van gemeentewerken, de heer F. Schuillingh. Voor de naam van het zwembad werd een wedstrijd uitge schreven. Nelleke Clarisse en de heer H. M. v. d. Werf bedachten de naam „Dolfijn". Duizenden In het najaar van 1969 hadden al 4306 schoolkinderen aan het school zwemmen in „Dolfijn" meegedaan. Omstreeks dezelfde tijd telde het zwembad 34 geslaagden. In de loop van de afgelopen tien jaar hebben duizenden kinderen zwemlessen ge noten en diplom'a's behaald. Woens dag 16 mei zijn de schoolkinderen in de gelegenheid van één tot vier.uur 's middags gratis van het zwembad gebruik te maken, 's/Avonds van half acht tot half negen kan de trimklub gratis van het bad gebruik maken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEIDEN. De dagelijkse radiobe richten voor hooikoortspatiënten zul len dit jaar voor de derde maal wor den uitgezonden. Deze berichten be vatten een beoordeling van de weers verwachting die speciaal bestemd is voor mensen die last hebben van al lergie voor grasstuifmeel in de perio- van half mei tot half juli. ZIERIKZEE. Hel Zeeuws Orkest gaf woensdagavond in de Zierikzee- se Concertzaal een concert ter gele genheid van het 90-jarig jubileum. Op de foto: Solist Iiarro Ruijsenaars (cello) en dirigent Louis Stolijn (I.) nemen een enthousiaste ovatie v>an het publiek in ontvangst. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG. De Tweede Kamer gaat akkoord met Nederlandse deel neming aan een wereldwijd systeem voor maritieme satellieten. Twijfel heeft de Kamer over de beweerde commérciële haalhaarheid van het projekt en staatssecretaris Smit- Kroes van verkeer en waterstaat is te verstaan gegeven de hand op de beurs te houden en niet teveel geld uit te geven aan het projekt. DEN HAAG. „Er is al een tijdje een AR-dynastie op sociale zaken. Van mij mag men geen geweldige veranderingen verwachten ten op zichte van mijn voorganger Boers- ma, hoewel er wel accentverschui vingen zijn". Minister Albeda van sociale,zaken heeft dat gezegd in de Eerste Kamer. DEN HAAG. Hel gemeentebestuur van Den Haag heeft besloten een be slissing over het herstellen van de fietsroute in de Prins Hendrikstraat te laten afhangen van de adviezen van twee openbare commissies. De route in die straat werd woensdag morgen vroeg door winkeliers opge broken omdat zij er een bedx*eiging van hun omzet in zien. DEN HAAG. De Commissie Milieu projecten TNO kan met de derde fa se beginnen van het rekensysteem voor de luchtverontreiniging. Minis ter Ginjaar van volksgezondheid heeft TNO daar opdracht voor gege ven. In deze fase richt het onderzoek zich op de luchtverontreinigende stoffen als stikstofoxiïen en koolwa terstoffen. Dit in tegenstelling lot de eerste twee fasen waarbij het accent lag op de uitstoot van zwaveldioxide. HAAMSTEDE, 10-5. Het 50-jarig bestaan van de aid. Westerscliou- wen van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen is donderdagavond in de recreatiezaal van de Ger. Kerk besloten met een grandioos feest. Al vroeg in de avond kwamen de genodigden en leden, keurig in liet lang, bijeen om het bestuur te feliciteren met dit 50-jarig bestaan. Tijdens de receptie bleken diverse ond-presidentes acte de préscncc te hebben gegeven. De dames Westen- dorp-Boerma. Landegent Geuk. Fok ker-de Oude. Hack-SIoover, De Vlic. ger-Pino en Behrend-Sevcnhuizcn (deze laatste nog steeds aktief in het hrstuur) hadden als oud-gedienden op de eerste rij plaats genomen. Verder de landelijke presidente van de N.V.v.H., mevrouw M. G. C. Zaal. de penningmeesteresse me vrouw M. Demmenie en afgevaar digden van het Gewest Het Zuiden, van andere afdelingen en van zus terverenigingen. Het officiële gedeelte werd geo pend door mevrouw M. Behnend- Sevenhuysen die de oprichters dank te voor hun vruchtbaar werk en hel bestuur verzocht hel podium te be treden. Daar werd het bestuur een vaös met vijftig rozen aangeboden en niet te vergeten de bekende, heer lijk gebakken Sara-pop. Feestlied Een feestlied werd gezongen en de presidente, mevrouw M. den Hamer de Feijter begon haar welkomst woord tot de genodigden en de leden. Zij was blij dat in de voorgaande feestdagen de gemeenschap had meegeprofiteerd van diverse attrak- ties. hetgeen in de doelstelling van de vereniging is terug te vinden. Een toekomstig lid der Huisvrouwen, de jeugdige Trudie Kooman. bood daarop aan de oud-presidêntes een Biedemeijertje aan en tevens aan dc beide ere-leden mevrouw Boot-Fok ker en mevrouw Quaak. Loco-burgemeester J. C. de Feitcr memoreerde veel aktlviteitcn van de vereniging en het gemeentebestuur is dan ook vol lof voor hetgeen de Huisvrouwen al deden en nog gaan doen. Hy bood het bestuur boemen, een enveloppe piet inhoud voor dc aankoop van een schrijfmachine en 2 gemccntevlaggetjes aan. Ily wens te verder burgemeester Evcrwyn een spoedig herstel toe. Landelijk presidente mevrouw Zaal meende dal 50 jaar stand hou den een bzegrip is waaruit afgeleid kan worden dat men bij de tijd Wijfie. Zij had grote waardering voor de afdeling en besloot met hel aan bieden van de gouden ketting die de penningmeesleresse bij mevrouw Den Hamer om de hals hing. Me vrouw M. Krepel bracht de geluk wensen over van het Gewest Het Zuiden onder aanbieding van een geldelijke bijdrage voor de schrijf machine. De heer A. Damman, sprak namens het onderwijs in de West hoek en was dankbaar voor de wijze waarop de dames deze week de {tin- deren hebben bedacht en zei dat de huisvrouwen altijd een beroep op de kinderen kunnen doen. Steunpilaar Daarop riep de presidente me vrouw Everwijn-v. d. Bout op. het podium en benoemde haar, gezien de grote steunpilaar die ze voor de huis vrouwen altijd al was. tot Lid van Verdienste en speldde haar het daar bij behorende kleinood op. Zij wens te mevrouw Everwijn beterschap met haar echtgenoot toe. Zichtbaar onder de indruk sprak mevrouw Everwijn woorden van dank tot het bestuur en hoopte de speld nog lang te mogen dragen. Zij dook in de historie en meende dat de eerste kontakten met de Huis vrouwen tijdens het 35-jarig bestaan ontstonden toen ze de Simavi-kollek- verder voor de fraaie fruitmand die te overnam. Zij dankte het bestuur haar man deze ochtend in het zie kenhuis van de huisvrouwen mocht ontvangen. Mevrouw Den Hamer wimpelde de dank weg en sprak een actueel ge zegde in de Westhoek: „een goede burgemeester kunnen we weer wel krijgen, maar zo'n burgemeesters vrouw krijgen we nooit meer". Daarop werd ook mevrouw Beh- rend-Sevenhuysen tot Lid van Ver dienste benoemd en toen was het of ficieel gedeelte afgelopen. Met een grandioze cabaret-voor stelling hebben Wickc Mulicr en Jos Thomasse de aanwezigen enkele uren doen schateren van het lachen. Jos Thomasse als aangever en Wickc Mulicr als uitsmijtertje over het hui dige progressief zijn in ons land. Zij beeldde daarin een aantal type. tjes uit en vooral diverse verkeerd gebruikte woorden van onze Neder landse taal oogstten een daverend applaus. Het was kostelijk wat deze twee op het podium brachten en het werd met recht hot hoogtepunt van de avond. Aan het slot kregen bei den een groots applaus en werden bedankt door mevrouw Den Hamer, die beiden in de bloemetjes zette. Tot slot werden nog enige liederen gezongen door het Huisvrouwenkoor en kort na middernacht was ieder een uiterst voldaan thuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4