Een ingrijpende verbouwing bij Foto Verschoore op de Dam Vereniging van Huisvrouwen in de Westhoek viert feest STREEKNIEUWS Hel Zeeuws Orkest Programma op patiëntenschip werd bijzonder gewaardeerd Praktischer interieur Vijf tig-jarig bestaan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 mei 1979 Nr. 22302 3 De heer A. W. Verschoore, grondleggervan cle Verschoore-fotozaken. opent officieel het inwendig geheel vernieuwde pand van zoon Dick. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode; ZIERIKZEE, 9-5. De 82-jarige lieer A. W. Verschoore viel woensdagmiddag rond half vijf de eer te beurt de sleutel om te draaien van het - inwendig althans - ge heel verbouwde pand van Foto Verschoore aan de Dam. Drie maanden lang is daar gesloopt, getimmerd, weer opgebouwd en ge verfd. Het resultaat is een veel praktischer, hypermodern ingerichte zaak, plus ruimte voor een uitbreiding van de al goed geassorteerde artikelen. ZIERIKZEE Plattelandsvrouwen naar vlasfabriek Het jaarlijkse reisje van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Schouwen voert ditmaal naar Koewacht in Zeeuws- Vlaanderen, waar een bezoek wordt gebracht aan de daar gevestigde vlasfabriek. 's Middags kan in Hulst naar ver kiezing de kathedraal worden be zichtigd of wat rondgewandeld en gewinkeld. Na een rondrit door Zeeuws-Vlaanderen zal het gezel schap via het veer Breskens-Vlissin- gen op huis aan gaan. Voor tijd: zie agenda. Het koor van de plattelandsvrou wen heeft overigens een beste be oordeling behaald tijdens de twee jaarlijkse koortjesdag te Rhoon. Zangkorenavond Woensdag 16 mei wordt in de Rooms Katholieke kerk te Zierikzee een zangkorenavond gehouden, waaraan 8 verschillende koren nun medewerking verlenen. Voor tijd zie agenda. Exkursie Z.V.U. Vrijdag 11 mei vindt een exkursie van de Z.V.U. plaats naar het biolo gisch dynamisch bedrijf Loverenda- lc te Vrouwenpolder. De deelne mers worden verzocht 's morgens om half negen aanwezig te zijn op het busstaion Z.W.N.. Grachtweg in Zierik7.ee. Vakantie-aklivilcilen voor de jeugd In de vierde aflevering van haar „Informatie-Bulletin" doet de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland een beroep op inwoners van dorpen en wijken op Schouwen-Duiveland om werkgroepen te vormen die tijdens de zomermaanden vakantie-aktivl- teiten voor de jeugd mee-organise- ren. De werkgroepen werken zo zelfstandig mogelijk, maar worden indien gewenst ..specialistisch" bij gestaan door de stichting. Kerkwor- ve, Nieuwerkerk. Ouwerkerk. Re- nesse. Bruinisse en Zierikzee zullen hun jeugdige inwoners, naar ver wacht wordt, enige dagen tijdens de lange zomer aktief vakantievertier bieden. In het bulletin vertelt jaarstagiai re Kees Kuypcr, die zijn stage op 15 juni beëindigd, iets over zijn ak- tiviteiten in de afgelopen periode. Voorts ondermeer een lijstje met be schikbare informatie voor goedkope Jongerenvakanties, een instruktie voor het maken van maskers en een soort „Tijdschriften en brochures"- rubrick. zoals men die in onze ko lommen geregeld aantreft. De verbouwing, die tegelijk val', met het tienjarig bestaan van de zaak, kon geschieden door een goe de samenspraak met buurman-dro gist Dubel. Daarmee bezit de heer D. Verschoore samen het achtergelegen pand Meelstraat 2, maar de verde ling daarvan was nogal onpraktisch. Een hernieuwe indeling leidde ertoe, dat de verkoopruimte van de foto zaak achterin kon worden vergroot, met zo'n twintig vierkante meter. Daarin zijn nu een kantoortje en, enigszins verscholen, de plaats voor het maken van pasfoto's onderge bracht. Aanrijding Woensdagmiddag 9 mei vond op de kruising Fonteine-Korte St. Jan straat-Lange St. Janstraat-St. Do- musstraat een aanrijding plaats tus sen een bestelauto en een bromfiets. De bromfietser A. A. R. uit Ooster- land kwam vanuit de Lange St. Janstraat en verleende bij de krui sing geen voorrang aan de bestel wagen die bestuurd werd door J. G. de B. uit Zierikzee. Aan beide voer tuigen ontstond materiële schade. Vergadering vrouwengroep De Hervormde vrouwengroep komt donderdag 17 mei weer voor een vergadering bijeen in het Hervormd verenigingsgebouw. Voor tijd zie agenda. Op maandag kregen de peuterscho len van Renesse en Haamstede be zoek van een deputatie uit het be stuur die aan de peuters oen fietsje aanbood ter aanvulling van het an dere speelmateriaal. De leiding en niet te vergeten de kleintjes zelf wa ren maar wat blfj met dit geschenk. Dinsdag kwam Wim Joppo uit Middelburg met zijn poppentheater Parcival naar de Westhoek om de kleuterscholen te vermaken cn de Icerlingotjes hebben hun ogen uitge keken en goed geluisterd naar datge- Langs beide zeer lange wanden zyn speciale opbergkasten voor fo tomaterialen opgesteld, uit Duitsland geïmporteerd en voor het eerst In Nederland toegepast. Oud-blauw Archilektenbureau Schuch en Kra mer heeft ze in oud-blauw en zilver achtig laten uitvoeren, waarbij het overige interieur, tot en met de nieuwe trap is aangepast. Schilders bedrijf Hagesteyn uit Noordgouwe deed die werkzaamheden. De Spirt zorgde voor bijpassende vloerbedek king, de firma Deurloo voor de ver warming en air-conditioning, de fir ma Steutel voor de elektriciteit en Deko-Varsseveld voor andere nodige interieur-zaken. De algehele verbou wing was in handen van aannemers bedrijf M. J. van der Klooster. Na de officiële opening van de zaak was er een geanimeerde recep tie en werd tegelijkertijd „open huis" gehouden. Daarbij was ook belangstelling van de vier broers van de heer Verschoo re, plus een neef, die allen - als zelf standige ondernemers - in de voet sporen traden van vader Verschoore. Deze begon namelijk zestig jaar gele den met een fotozaak in Goes, Reisje Herv. Vrouwengroep Dinsdag 8 mei maakte de Her vormde vrouwengroep „Wees een Zegen" het jaarlijkse reisje met een touringcar van de firma Van Oevé- ren. De dames vertrokken half acht 's morgens vanaf het Havenplein, en via de Haringvlietbrug zette chauf feur Willemse koers naar het plaats je Haastrecht, waar de vrouwen groep een kaasmakerij bezochten, daar werd een kopje koffie genoten en werd tevens de broodmaaltijd ge nuttigd. Na de lunch ging het rich ting Keukenhof. Na hier enkele uren vertoefd te hebben zette de reis zich voort naar Zevenbergen waar in restaurant de Zeven Bergsche Hoeve het diner werd gebruikt. Half negen waren de dames, die allen zeer van het reisje genoten hadden, weer te rug in Zierikzee. Bezoek uit Saint-Hilaire In het kader van het>. 25-jarig be staan van de jumelage met Saint- Hilaire heeft het gemeentebestuur van Zierikzee een deputatie van het gemeentebestuur van Saint-Hilaire uitgenodigd een bezoek aan Zierik zee te brengen van 24 mei tot 28 mei. Op vrijdagmiddag 25 mei zal een of ficiële ontvangst plaatsvinden in de trouwzaal van het stadhuis. Vergadering Kegelbond Vrijdagavond neemt de heer J. Volkeri als voorzitter afscheid van de Zierikzeese Kegelbond, waarin hij jarenlang een bestuursfunktie heeft bekleed. Dat gebeurt tijdens de algemene vergadering in kegel huis „Geluk". Enige kandidaat voor de voorzitteïsfunktie is de heer M. der Weduwen. Voor tijd: zie agen da. HAAMSTEDE Bijeenkomst N.C.V.B. Dinsdagavond 15 mei houdt de Ne derlandse Christen-Vrouwenbond, afdeling Haamstede een bijeenkomst in de zaal van de Gereformeerde kerk. De heer G. Roodhart zal tijdens deze avond spreken over het onder werp „De betekenis van het psychia trisch ziek zijn". Voor tijd zie agen da. RENESSE Ophaalronde voor rommelmarkt/ braderie t.b.v. kerkorgel Vrijdagavond 11 mei wordt te Re- nesse een grote ophaalronde gemaakt nc wat Joppe en zijn gezelschap ten tonele brachten. In de voormiddag een vertoning in Haamstede en des namiddags in Renesse. Astrix oil Cleopatra Woensdag waren de basisscholen aan de beurt. De leerlingen kregen een filmprogramma voorgeschoteld. Hoofdfilm was Asterix en Cleopa tra cn deze titel waarborgde een zeer aandachtig en meelevend pu bliekje. om spulletjes in te zamelen voor de braderie annex rommelmarkt, die onder het motto „Allen aan het werk, voor de braderie van de kerk". De opbrengst is bestemd voor de res tauratie en reparatie van het orgel van de Hervormde kerk. De ophaalroute begint 's avonds om half acht vanaf het dorpshuis van Renesse. Muzikaal begeleid door hel fanfarekorps „Luctpr et Emergo" zal men alle straten van Renesse door gaan om te kijken of de mensen iets willen afstaan. Voor de rommelmarkt kan eigen lijk alles worden gebruikt, als het maar heel is, ook oude kleding en schoeisel. Zelfgemaakte of gekochte etens waren en lekkernijen als bijv. koek jes, cakes, babbelaars enz., maar ook boeken, grammofoonplaten, galante riewaren en eigenlijk alles wat ver koopbaar is, wordt dankbaar aan vaard voor de braderie. RENESSE Diefstal Een dezer dagen deed S. D. G. uit Nieuwerkerk aangifte van een dief stal van zijn brommer die in de nacht van zaterdag op zondag ont vreemd werd. De brommer stond, niet afgesloten voor een bar te Re nesse geparkeerd. KERKWERVE Bejaarden naar Tholen Samen met de sozen van Ellemeet rn Scharendyke zijn twintig bejaar den uit Kerkwerve per bus naar Tholen geweest. Doel van de trip was een hereniging met mevrouw cn burgemeester Baerends. Tijdens de mooie tocht, die door het prachtige weer nog kleurrijker werd, stapte mevrouw Baerends in. De bejaarden kregen heel wat te zien van Tholen. In recreatie-centrum Haestinge in St. Maartensdijk werd koffie gedronken. Daar werden dia's vertoond van Zeeland op z'n mooist. Voordat de koffietafel werd geser veerd werd een wandeling gemaakt c'oor het nieuwe gemeentehuis van Tholen. De bejaarden genoten zicht baar. Omstreeks negen uur werden de Kerkwervenaren weer thuis af gezet. i Handweikspullen voor bazar De rommelmarkt/bazar, die ten ba te van de restauratie van de Ned. Hervormde Kerk te Kerkwerve wordt gehouden, komt in zicht. De datum is nl. 2 juni, de zaterdag voor Pinksteren. Men is al weken druk doende het gebeuren te organiseren. „Rommel" is er volop, de handwerk - spullen ontbreken nog. Zij, die heb ben gehandwerkt voor bovenstaand doel, kunnen de werkstukken (-stuk jes) inleveren bij de familie Coo- raans, Verseputseweg 10. Na een te lefoontje (01110-4763) worden ze af gehaald. ZONNEMAIRE Openingskoncert „Nut en Uitspanning" Zaterdagavond verzorgt de harmo nievereniging „Nut en Uitspanning" het eerste koncert van dit seizoen. Onder leiding van dirigent E. A. de Looff zal een geheel nieuw repertoire worden gebracht. Het koncert wordt gehouden op de mobiele tent op het schoolplein. Voor tijd: zie agenda. Ophalen oud-papier Zaterdagochtend komt de mu ziekvereniging „Nut en Uitspan ning" weer langs om oud papier op te halen. Gebundeld gereed zetten bevordert een snelle afvoer. DREISCHOR Oud-papieraktie „Crescendo" Aanstaande zaterdagochtend houdt de muziekvereniging „Cres cendo" weer een oud-papieraktie in het dorp. In de polder wordt reeds vrijdagavond opgehaald. De inwo ners wordt vriendelijk verzocht het oud-papier (geen plastic) goed te bundelen en tijdig gereed te zetten. Geslaagd Ernst Braacx slaagde voor het exa men B op trompet aan de Muziek school in Goes. Dinsdagmiddag in de rekreatiezaal van de Ger. kerk was er een specia le middag voor alle bejaarden uit de Westhoek. De zaal was keurig ver sierd en vooral de voorjaarsbloemen waren massaal gebruikt voor een feestelijke aanblik. Er waren bijna stoelen tekort, zo groot was de toe loop voor deze middag, die werd ge opend door de presidente van de ju bilerende vereniging, mevr. Den Ha mer-de Feijter. De middag werd verzorgd door de conferencier Rien de Jonge uit Kloe- tinge in zgn krcatic van Jilles de Puut. Medewerking op de accordeon verleende Wim de Vis. Een prachtige middag waar de aanwezigen gewel dig hebben genoten. Namens de bejaarden sprak mevr. C. v. d. Klooster uit Wcstenschouwen een algemeen dankwoord en ze bood daarbij een enveloppe met inhoud aan. Het Zeeuws Orkest heelt woens dagavond het publiek en zichzelf een fraai geschenk aangeboden voor het 90-jarig bestaan met een fantas tisch concert in een redelijk gevul de Concerzaal in Zierikzee. Hoogtepunt van de avond werd gevormd door de adembenemende uitvoering, waartoe dirigent Louis Stotijn zijn musici wist te brengen, van de Eerste Symfonie van Johan nes Brahms, ten onrechte destijds aangeduid als de „Tiende van Beet hoven". De etiek van strijd en over winning is weliswaar ook bij Brahms overheersend, maar wordt door deze komponist veel lyrischer behandeld. Onderscheidend is ook het optreden van een koraalthema. Vooral de finale van deze Brahms Symfonie kent een grandioos begin. De musici konden er duidelijk mee uit de voeten. Solist Harro Ruijsenaars (cello; deed reeds vorig jaar tijdens het tra ditionele. najaarsconcert van zich spreken. In de uitvoering van de ze ven variaties en coda op een Roco co Thema van Tsjaikowski steeg hij tot zeer hoog niveau. De cellosolo partij gaf hem de mogelijkheid zijn virtuoziteit te bewijzen. De musici droegen zorg voor een uitstekende begeleiding. Jammer, dat het ru moer achter het toneel bij deze uit voering een storend element vorm de. Na een niet zo overtuigend be- ZIERIKZEE, 9-5. Woensdagmid dag legde de m.s. „Prins Willem Alexander" aan in de Nieuwe Haven of hij nooit anders heeft gedaan. Aan boord bevonden zich zo'n zestig be woners van het Diakonessen-Ver- pleeghuis „Hemelse Berg" te Ooster beek. Om klokslag twee uur 's middags haalden een twaalftal mensen van de Rode Kruiscolonne een aantal pa tiënten op die in staat waren om (in rolstoel) de stad te bezichtigen. On der leiding van mevrouw R. Kuyper werd het stadhuis aangedaan, de Dikke Toren bezichtigd en, natuur lijk, volop gewandeld. Een echte meevaller was het zeer geschikte weer. Is Avonds had de afdeling Rekre- atie voor Zieken en Verpleegden van het Rode Kruis Zierikzee als van ouds een programma voor aan boord in petto. Ingeleid door draaiorgel klanken afkomstig van het op de kade spelende „Alanti" kwam tegen zeven uur de bekende verschijning aan boord van mevrouw J. M. Hage- Speelman, die gehuld in Schouwse klederdracht fleurige corsages uit reikte aan de gasten. SCHARENDIJKE Bejaardenreis Dinsdag 29 mei zullen de bejaar den uit Scharendijke en omgeving weer een jaarlijks reisje maken. De ze keer zal met het touringcarbediijf Van Oeveren een rit door de Achter hoek worden gemaakt, daar zullen tevens de tuinen van kasteel Warme- lo bezocht worden. Ook oudere niel- soosleden kunnen zich voor deze reis opgeven bij mevrouw J. Dorreman- Bom. gin van dit concert - Canzona Quarla van Giovanni Bastista Grillo - kreeg het publiek de première van „Ruimten". Daan Manneke (oor spronkelijk afkomstig uit Kruinin- gen) tekende voor deze kompositie in opdracht van de minister van c.v.m. ten gunste van het 90-jarig bestaan van het Zeeuws Orkest. Daan Manneke moet in vergelij king met de vorige grootmeesters (Brahms en Tsjaikowski) gezien worden ais een „science-fiction" komponist. Afkeuring van moderne komponisten in eerste instantie zou niet op z'n plaats zijn, maar de vraag blijft wel of het Zeeuws Or kest zich aan „Ruimten" niet enigs zins vertilde. „Ruimten" bleek een moeilijke kompositie, die in de uit voering van woensdagavond niet de bedoelde uitwerking kreeg. De in zetten van de musici waren vrij aar zelend, waardoor het geheel moest inboeten aan kracht. Niets van die aarzeling was echter te merken bij de uitvoering van de werken van Brahms en Tsjaikowski. Reeds voor de pauze een staande ovatie van een dankbaar publiek voor solist Harro Ruijsenaars en zijn begeleiders. Burgemeester Th. H. de Meester onderstreepte deze waarde ring met de aanbieding van een fraai boeket bloemen. Aan het slot van de avond herhaalde de eerste burger deze handeling ten opzichte van dirigent Louis Stotijn. Verder sprak de heer De Meester zijn ge lukwensen uit met het 90-jarig ju bileum tot de voorzitter van het Zeeuws Orkest. Ir. M. de Vink. Ook het publiek bracht spontaan en langdurig hulde aan de musici. A. P. Kleuters Het eerste grote programma-on derdeel werd verzorgd door de kin deren van de Chr. kleuterschool „De Maltarakkers" onder leiding van hoofdleidster mevrouw L. E. de Jon- ge-van 't Hoff. De kleuters brach ten, onderbroken door een pauze, een vertederende serie liedjes en ge dichtjes, o.m. over wat zij doen op school. Vooraf zongen zij een aantal christelijke liedjes. Vervolgens boden de meisjes van de afdeling LHNO van de Chr. Scholengemeenschap Mavo-LHNO onder leiding van ad- junkt-direktrice mevrouw J. Quant door de leerlingen zelf gebakken taarten aan. „Sjaloom" Het laatste muzikale onderdeel nam het Chr. Geref. Jeugdkoor „Sja loom" o.l.v. dirigent Mar v. d. Veer voor zijn rekening. Afwisselend wer den Engelse en Israëlische liedjes gezongen. De heer F. Bergsma, kapi tein bij het Leger des Heils, besloot de avond m<?t een overdenking naar psalm 90 12, over de Eeuwige toe vlucht voor de vergankelijke mens. Omdat het optreden van de kleuters nogal was uitgelopen, werd het pro gramma om tien uur beslbten. Hier door kwam de geplande samenzang o.l.v. de heer v. d. Veer te vervallen. Enthousiast Het verplegend personeel, waar onder vijf „echte" diaconessen in (de zeldzaam geworden) officiële dracht, toonde zich bijzonder enthousiast over het geboden programma. Even als de patiënten, die zelfgemaakte presentjes aanboden aan de aanwezi gen. Zo kregen de 14 kleuters boe kenleggers, adjunkt-direktrice me vrouw Quant twee hand-gemaakte poppen en mevrouw Hage een stola aangeboden. 30 mei keert de „Prins Willem Alexander" terug met bewoners van „Het Zonnehuis" uit Doorn. Een aantal lichamelijk gehandicapte opvarenden van de Prins Willem Alexander" werd door een twaalftal mensen van de Rode Kruis-kolonne aan de kade afgehaald voor een wandeling door Zierikzee. Links één van de vijf diaconessen die meevoeren. Diaconessen - zeker in hun officiële dracht - worden steeds minder gezien in Nederland. Zij behoren tot een vrij sterk behoudende protestantse orde die zich inzet voor de ver pleging van zieken. De direktrice van hel Verpleeghuis Hemelse Berg", ook een diacones, is Zr. Christine. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 10-5. De afdeling Westersehoiiwen van dé Ned. Vereniging van Huisvrouwen bestaat 50 jaar en een groots feestprogramma begon al op maandag. Hel bestuur beeft gemeend dit feest door oud en jong te laten meegenieten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3