*1 S<i 1 Geen beslissing subsidie voor kleedakkommodatie hockeyklub Nieuwerkerkse A.N.B.O. tien jaar verenigd V \é\G\é 1 Incident in Unifil-gebied vooralsnog geen stappen Dertig doden bij een treinongeluk DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie Sport- en Volksgezondheid DOEKHOUDING "NQÖRÜ-ZEEUfilF D. Rentier ere-lid NIEUWSBODE Donderdag 10 mei 1979 135ste jaargang Nr. 22502 WAARIN OPGENOMEN '1797 1889 REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255 Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 24,95, per jaar 95.15. Losse "ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 0 T.W in dit nummer: Ondernemersvergadering in Bruinisse ders bericht dat ze wegmoeten en plaats de noodvoorziening daar in september." ZIERIKZEE, 8-5. „De sport is een belangrijke zaak voor hel welzijn in de gemeenschap", aldus de heer L. J. van Gastel, wethouder van sportzaken, tijdens de eerste bijeenkomst van de vaste kommissie van advies en bijstand voor sport- en volksgezondheid in de raads zaal dinsdagavond. Ondanks deze mening van de wet houder is de huidige sportakkommo- datie op het sportpark „Bannink" veel te klein. Het plaatsen van een klubgebouw ten behoeve van de hockeyklub op het sportpark was het belangrijkste agendapunt. Twee bestuursleden van HSD plus afgevaardigden van andere sport- parkgebruikers hadden plaats geno men op de publieke tribune. De heer H. Blom, voorzitter van HSD had ton toevoeging aan het eerste agenda punt. Hij was (uiteraard) overtuigd van de wenselijkheid en noodzake lijkheid van een sportakkommodatie op „Bannink" en hoopte dat de tij delijke akkommodatie geplaatst zal worden. Afwijzend De heer Van Gastel lichtte tof ..De gemeente heeft in eerste instan tie afwijzend gereageerd op net voorstel van de hockeyklub. Naar aanleiding van een schrijven is de gemeente er toch weer op terug ge komen. Wij stellen f 8000 beschik baar voor de realisatie van de nuls werkzaamheden, plus een maximale bijdrage van f 1200 op jaarbasis voor de lasten. Daarnaast vraagt HSD een eenmalig bedrag van f 6200." Corneliastichting De kleedkamerakkommodatie k^n uitgebreid worden door het verlenen van die eenmalige subsidie. Zo niel, dan zit HSD de komende drie jaai zonder. De heer H. Asma had v-at kritiek op een en ander; „Ik sta verbaasd over het snelle alternatief. Na vele .vergaderingen waren we eindelijk tot het besluit van een noodakkommodalie geko men, één briefje van de Cornelia stichting en het plan is van de baan." (De Cornelia wil uitbreiden cn heeft grond elders in de gemeente nodig. Red.). De heer Asma vei - volgde: „Het enige logische is dat op het moment dat het kollege de briet De heer D. Rentier, vanaf de op richting bestuurslid van de ANBO afdeling Nieuwerkerk. ontvangt een kado van waarnemend noorzitter A. Stins. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) van de Corneliastichting ontvirg, het gelijk bij het nut aan de bel had moeten trekken en moeten zeggen wij hebben die grond in september nodig. De Cornelia zou dan vervan gende grond krijgen". De f 6000 was voor de heer Asma geen punt. 'Hij stelde voor te proberen binnen de korst mogelijke tijd andere grond in handen te krijgen. „Stuur de tuin- Advertentie Jegen redelijk tartef Administratiekantoor 01113.1619 - 01677-354 Vraag De heer Van Gastel wilde wel leis op het sportpark, maar niet ten kos te van andere belanghebbenden. Zo was het naar zijn mening met de volkstuinen ook, zij moeten niet weg voor een veldsport. De wethoudei legde de vraag aan de kommissie voor wat het kollege moet doen, of de f 8000 plus de jaarlasten of de f 8.000 plus de jaarlasten plus ac eenmalige subsidietoekenning. De heer L. de Oude stelde voor de stuk ken op te stellen en het bedrag van f 6200 open te houden. In de raad van 22 mei zal het wel of het niet toekennen van de subsi die besproken worden. Grondzaken „Het gaat er in eerste instantie om de grond te vergaren, hoe groot dc oppervlakte wordt komt later wel. Een werkgroep moet ingesteld woi- den voor wat er op het sportveld komt. Het belangrijkste is in ieder geval dat de wethouder van grond zaken grond gaat verwerven", ald^s de heer De Oude. De heer P. de Rijke had er zijn twijfels over of de wet houder van grondzaken al gevorderd was met zijn bezigheden van grord verwerven. Eerst was het plan dat de akkom modatie op de noodvoorziening zou komen, nu doet het kollege eigen- handig een voorstel de akkommoda tie toch op het sportpark te zett'-.n. De stuurgroep betreurde het dat ze niet ingelicht waren betreffende de akkommodatie op het sportpark. STRAATSBURG, 9-5. Eerst nadat zij een duidelijk inzicht heeft gekre gen in wat precies is gebeurd in het Unifil-gebied in Libanon, zal de Ne derlandse regering besluiten of stap pen noodzakelijk zijn. NIEUWERKERK, 8-5. Met ongeveer honderd bezoe kers heeft de Algemene Nederlandse Bond van Oude ren afdeling Nieuwerkerk dinsdagmiddag in het Dorpshuis het tienjarig bestaan gevierd. Op deze feestelijke bijeenkomst nam tevens de heer D. Rentier afscheid als voorzitter. Tevoren had de lieer Rentier een overzicht gegeven van het wel en wee van de vereniging over deze tien jaar. Als geen ander bleek hij op de hoogte te zjjn. Hjj immers had de af deling, in alle funkties tien jaar ge diend. Onder zijn toehoorders bevonden zich hoofdbestuurslid De Graaf, ra yon-secretaris Potter, vertegen woordigers van alle regio-afdelin gen en van het gemeentebestuur. Zij waren verwelkomd door waar nemend voorzitter A. Stins, die bo vendien de heer Rentier een oorkon de overhandigde, waarin de schei dende voorzitter werd benoemd tot lid van verdienste. Als blijk van waardering kwam daar bovend.en nog een royale boe- kenbon bij. Mooiste beloning De heer Rentier was zeer vereerd met onderscheiding en geschenk, maar zonder iets te willen afdoen aan de waardering daarvoor, vond hij toch de mooiste beloning in het feit, dat hij de afdeling groot en bloeiend mocht overdragen aan het bestuur. In zijn dankwoord betrok de heer Rentier de talrijke mede-bestuur ders uit „zijn" tijd en allen die de afdeling, door hun vele aktiviteiten, hebben groot gemaakt. Die groei is ook merkbaar in het distrikt Zeeland van ANBO. Sekreta- ris Potter vertelde dat Zeeland in J978 met 1000 eden is gegroeid en thans met 14.000 leden tot de sterke rayons behoort. De harde groei van de afdeling heeft daartoe prachtig bijgedragen, aldus deze spreker. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken verklaard naar aanleiding van de konfrontatie tussen Nederlandse en Israëlische troepen, woensdag bij Shaqra. Drie Israëlische compagnieën, een kleine negenhonderd man, kwamen oog in oog te staan met 160 man Nederlandse troepen met dertig voertuigen. De Israëliërs waren het gebied van de VN-vredesmacht bin nengedrongen op een moment dat de Ierse Unifil-troepen, die in een gebied grenzend aan dat van het Nederlandse detachement surveille ren, zouden worden afgelost. Niet verdeeld Van Nederlandse zijde werd er de nadruk op gelegd dat het gebied waarin de Nederlandse VN-vredes macht is geleggen een geheel is en niet kan worden verdeeld in een Nederlands Iers onderdeel, en dat het incident in eerste instantie de Verenigde Naties aangaat. Woensdag was er geen gelegen heid voor officiële stappen. De Is raëliërs trokken zich op hun eigen grondgebied terug nadat zij enige tijd tegenover de Nederlanders had den gestaan. Behoud rechten Hoofdbestuurslid De Graaf wekte de toehoorders op in ieder geval te streven naar behoud van de thans verworven rechten voor oudere mensen, wat vooral doeltreffend kan geschieden via de in het Cosbo ver enigde bonden, waarvan de ANBO met 200.000 leden ook volle erken ning geniet van de minister. Zowel de heren De Graaf als Potter als, alle vertegenwoordigende afdelin gen, brachten felicitaties over. De afdeling Nieuwerkerk mocht daarbij ettelijke enveloppes met inhoud in ontvangst nemen. Na de tweede pauze, ook tevoren waren al wat konsumpties verstrekt, vertolkten een aantal dames een leuk stukje toneelspel. Alle medewerksters ontvingen een aandenken. De echtgenote van de scheidende voorzitter mevrouw Rentier kreeg een prachtige bos bloemen. Zeeuwse Landdag De heer Van den Eynde uit Zie rikzee, een der voorbereiders van de op 17 mei te houden „Zeeuwse landdag", deed daarover nog wat me dedelingen. Hij deed een klemmend verzoek deze in groten getale te be zoeken. De afdeling Nieuwerkerk heeft daarover al een plan in petto, waaraan een fraaie reis vastzit en een diner te Hogerheide. ZIERIKZEE. Zaterdag 12 mei is het „De dag van de verpleging" (de ver jaardag van Florence Nightingale). Het personeel van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis vierde deze dag reeds woensdag met een volleybal toernooi voor alle medewerkers. Winnaar van dit toernooi werd het team van Intern'II. 's Avonds werd het feest voortgezet met een tele- foonspel, een kwis, waarbij de pa tiënten konden meeluisteren via de luidsprekers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Ouderdom is een zaak van het f gevoel, niet van jaren. f George William Curtis 1VJEW DELHI. 9-5. Tenminste der tig mensen zijn woensdag om het le ven gekomen toen in de zuidelijke staat Kerala in India een expres- trein en een bus met elkaar in bot sing kwamen. Dit heeft het nationale persbureau van India in New Delhi bericht. De slachtoffers vielen onder de buspassagiers. Bij de botsing werd de bus in tweeën gereten. Verwachting tot vrijdagavond: Mogelijk regen Veel bewolking met mogelijk regen; minimumtoiv.pt r.ttuur circa 6 gra der:, maar langs onze oostgrens enke le graden lager: middagtemperaturen omstreeks 14 graden; tot matige en aan de kust tot ti-achtig toenemende en naar zuidwest draaiende wind. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 5 tot 13. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van m.li- stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal 90 procent. N.B. Voor de temperaturen gelei', voor zaterdag een marge van 3 den rond de opgegeven waard. ZON- EN MAANSTANDEN 11 mei Zon op 5.53, onder 21.20 Maan op 20.33, onder 6 01 Volle maan: 12 mei (3.55). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 mei 3.48 16.14 9.32 21.44 Springtij: 14 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 10-5. Het K.N.M.I. doolt mede: Het ziet er naar uit, dat het weer vrijdag wat wisselvallig zal zijn. Een lagedrukgebied, dot don derdagochtend ongeveer 600 kilome ter ten westen van Ierland lag. wordt vrijdagmiddag boven Schotland of het noorden van de Noordzee ver wacht. De erbij horende wolkenzone zal dan ook bij ons veel bewolking bren gen. waarschijnlijk het meest in de zuidelijke provincies, hieruit zal af en toe regen kunnen vallen. De tem peratuur zal daarbij iets onder de voor de tijd van het jaar normale waarde, die ongeveer zestien graden is, blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1