Zeeland moet streng waken over zijn mossel ver waterplaatsen VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET BOERDERIJEN VAN DE HEERLIJKHEID OOSTER-SIRJANSLAND EN OOSTERSTEIJN ERIC DE NOORMAN D. Noomen winnaar van wedstrijd „Oosterschelde" „Gevaarlijke man" in Harlingen Een oude kaart 5 ZIERIKZEE BRUINISSE, 5-5. In de Ilarlingcr Courant verscheen een uitvoerig artikel over de inosselteelt op de Waddenzee, een stuk vol onjuist heden, dat wél, maar toch óók een stuk om aandacht aan te schenken en de man, die de geestelijke vader schijnt te zijn, nauwlettend In de gaten te houden wat zijn doen en laten betreft. We bedoelen hiermee de heer Si mon A. Lenger, eigenaar van een vis- verwerkende industrie in 't noorden des lands, die sedert enkele jaren zich ook toelegt op de verzending en de verwerking van mosselen en die met ingang van het nieuwe seizoen van het Produktschap van Vis en Visprodukten vergunning kreeg, om in Harlingen de mosselen kunstma tig te gaan verwateren. Deze mosse len zo lijkt het ons, zullen dus niet meer op de veiling te Yerseke bij inschrijving worden aangeboden c.q. verkocht. Een precedent Goed recht Nu is het natuurlijk het goed recht van dq heer Lenger, om een pleidooi te houden dat Harlingen, de plaats van Yerseke moet gaan innemen, wat betreft, het centrum van de mossel- handel of mosselexport in Nederland. Bedenkelijk is echter dat hij zich daarbij bedient van onware gegevens als „de ontwikkeling van het Wad, als gebied van mosselcultuur is 15 jaar aan de gang", terwijl dat in werkelijkheid bijna 30 jaar is.. Dat „tijdens het transport naar Zeeland 25 tot 30u/o van de mosselen de reis niet overleeft", is eveneens pertinent Brouwershaven II-SKNWK IV 4-1 Een verdiende overwinning voor de Brouwenaren die in de 2e helft de wedstrijd in hun voordeel wisten te beslissen. In de le helft wisten de Nieuwer kerkers nog aardig stand te houden. Door een doelpunt van Wies Jonker kon de thuisklub de le helft met een 1-0 voorsprong afsluiten. N.i de hervatting brachten de bezoekers de stand wel in evenwicht (1-1) maar hierna nam Brouwershaven het initiatief in handen Wies Jonker zorgde weer voor voorsprong (2-j), uit een door Leen Botbijl benutte strafschop werd het 3-1 waarna ten slotte Leo Lievense voor een 4rl eindstand zorgde. WIK IV-Brouwershavcn III 1-3 Voor de rust waren beide partijen na aan elkaar gewaagd. Jan Smal-- heer wist de Brouwenaren wel voorsprong te geven (0-1) maar dc thuisklub kon hierna de balans weer in evenwicht brengen (1-1). Na de rust toonde Brouwershaven zich pio- duktiever wat door Jelle Visser (l-2.« en Leo Clarisse (1-3) met twee tref fers tot uitdrukking werd gebrdcnt. Renessc li-Middelburg IV 2-1 In een aantrekkelijk en goed ge speelde wedstrijd is het de reserves van Renesse gelukt om een kleine maar toch verdiende 2-1 overwin ning op Middelburg IV te behalen. In de le helft legde de thuisklub da grondslag voor de uiteindelijke zege. Met goed opgezette kombinaties slaagde men er bij de rood-witten in de verdediging van de bezoekers on der druk te zetten en zich scorings kansen te scheppen. Wim Veerhoek slaagde erin de thuisklub een 1-0 voorsprong te geven waarna Ko Kooman er voor zorgde dat met een 2-0 stand de eerste speelhelft kon worden afgesloten. Na de rust gaven beide elftallen elkaar bijzonder wei nig toe en domineerden de verdedi gingen. Twee minuten voor tijd slaagden de Middelburgers er in de achterstand tot 2-1 terug te brengen, maar de overwinning voor de thuis klub kwam hierna niet meer in ge vaar. Rcnesso III-Renesse IV 1-2 Renesse III, dat in de laatste twee wedstrijden 17-doeIpunlen had ge scoord, zag zich zondagmiddag ver rassend door het eigen vierde elftal geklopt. De uiteindelijke 2-1 zege voor het vierde elftal kon zelfs nog niet eens onverdiend worden ge noemd. Wel nam Renesse III door een kopbal van Rinus Dalebout voorsprong (1-0) maar nadat Jaap Verboom eerst op de paal had ge schoten slaagde hij er even later uit een diepte pass van Rinus Koo man in de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Nu de rust wist Puit Verweel de wedstrijd in het voordcol van het vierde elftal te beslissen (1-2). I onwaar, terwijl de bewering, dat het werk van drs. A. C. Drinkwaard, verschillende jaren in het Horntje gedaan, alleen maar negatieve resul taten zou hebben opgeleverd, even eens aan twijfel onderhevig is. En de verhouding Zeeland/Wad wat de pro- duktie betreft is er helemaal naast. Maar dat veiling v£\n mosselen in_ Harlingen, waardoor de reis naar Zeeland zou komen vervallen, wat Krabbendyke II-SKNWK II 0-5 In een goed door de reserves van SKNWK gespeelde wedstrijd zijn zij erin geslaagd een overtuigende 5-0 overwinning op Krabbendijke II te behalen. Uitblinker in het team van de Nieuwerkerkers was invaller doel man Wim v. d. Zande, die met een aantal goede reddingen de thuisklub het scoren wist te beletten. De sco re werd geopend door Charles Sloot- maker (0-1) waarna Jan v. d. Velde voor een 0-2 ruststand zorgde. Na rust bleef SKNWK overwegend het beste van het spel behouden en wist het zich ook een aantal doelrij- pe kansen te scheppen. Door Jan v. d. Velde weid de voorsprong tot 3-0 opgevoerd waarna Rinie Matthijsse (met twee doelpunten voor een 0-5 (eindstand zorgde. |ZSC-Cadzand 1-0 ZSC heeft zaterdagmiddag een zware krachtsinspanning moeten le veren om het fel op de bal zittende Cadzand beide puntjes afhandig te maken. De thuisklub moest aantre den met invallers voor Bram Coo- mans en Cor Dorreman die beide met blessures sukkelen. De eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien waarin beide verdedigingen meester van hun terrein wisten te blijven. Ook na de rust bleef het een span nende strijd om het. bezit van de puntjes. Na een kwartier spelen slaagde Ben Louwerse erin de wed strijd in het voordeel van ZSC te beslissen door de doelman van de be zoekers kansloos het nakijken te ge ven (1-0). WIK II-Meeuwen III 1-1 De reserves van WIK, beter op i dreef dan vorige week tegen Krab bendijke II, hebben zich zaterdag middag te Noordgouwe nog terdege moeten inspannen om het goed voet ballende Meeuwen III de helft van de inzet te ontfutselen. Beide teams ontliepen elkaar bijzonder weinig en de uiteindelijke puntenverdeling gaf dan ook wel een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding in het veld. Nog juist voor het verstrijken van oe le helft slaagden de bezoekers er in van een foutje in de WIK-ver- aediging te profiteren en voorsprong te nemen (0-1). WIK stelde na de thee alles in het werk om de stand weer in evenwicht te brengen wat Bram Bevelander in de 25e min. ge lukte (1-1). VOLLEYBAL Uitslagen van vrijdag 4 mei Poule A: ASV Brouw II-PJZ 11-2; MEVO II-Mazda 1-2; Kwiek I-MEVO I 0-3. Poule B: Onderdak-Mazda II 1-2; Opel Team-Rabo Schouwen 0-2; De Putters-L. O. I 3-0; WIK I-Reis bureau Van Oeveren 0-3; Zweedse Rode Kruis ziekenhuis I-Zeelandia I 1-2. Poule C: Zweedse Rode Kruis zie kenhuis II-MEVO IV 0-3; Haven park-Reisbureau Van Oeveren II 3-0; PJZ II-Brogum 1-2; CJV I-Wil- libordus 2-1. Poule D (dames): DFS-PJZ III 3-0; CJV li-Zweedse Rode Kruis ziekern- huis III 0-3; Rabo Zierikzee-Cluzona 0-3; ASV Brouw II-WIK II 2-1. BERGEN (N.H.). De Europese vis serijbiologen, die dc EEG adviseren over dc visvangstbeperkingen, vin den dat het herstel van de haring vangst in de Noordzee te langzaam besparend zou werken, is natuurlijk niet van waarheid ontbloot. Vooral en hierop hoopt de heer S. A. Lenger, wanneer zou blijken dat de opening in de Oostersclieldedam van 14000 ms niet voldoende zal zijn, om de natuurlijke ver waterplaatsen in Yerseke te behouden. Of hun funktie zou dermate achter uit gaan, dat kunstmatigeverwatering de aangewezen weg zou worden. De grote itroef van Zeeland is alttijd ge weest, de verwaterplaatsen, die ner gens in Nederland, ook in op de Wad_ denzee werden geëvenaard, om de mosselen schoon en goed voor ex port af te leveren. Kunstmatige verwatering Als kunstmatige verwatering, waaraan de heer Lenger nu in indi vidueel al begint, Ook in Yersege noodzakelijk zou worden, dan heeft de heer Lenger gelijk dat het kosten besparend is, het meteen in Harlin gen te doen. Maar waar blijven de mosselkwekers, als de verkoop van hun mosselen niet meer via een vei ling zou gaan? De ouderen weten nog maar al te goed, hoe men vroe ger als kweker afhankelijk was, van c!c handelaai-, die eigenlijk kon doen en laten wat hij wilde. In het begin van de dertiger jaren, ongeveer een halve eeuw geleden, werd niet voor niets door de overheid ingegrepen, om aan de 'ten hemel schreiende toe standen in de mosselbranche een einde te maken. Daar moeten we in* elk geval niet naar terug. De heer Lenger zet zich dan ge weldig af, tegen de burgemeester en het gemeentebestuur van Harlingen, dat op rekreatie mikt, terwijl de heer Lenger het gemeentebestuur maant, alles in het werk te stellen, om van Harlingen het mosselcentrum van Nederland te maken: Niemand kan Simon Lenger tegenspreken als hij zegt, dat de kosten van het handha ven van de mosselkutuur in Zeeland vele malen, het overbrengen van de veiling naar Harlingen overtreffen. Hij heeft een en ander al met een kamerlid van de PvdA besproken en bepleit inschakeling van de vakbon den. Voor Zeeland in het algemeen (Zevibel) en voor Yerseke ip het bij zonder dus wel aanleiding om op te letten, wat de agitatie van de heer Lenger in Harlingen uitwerkt. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzec De uitslag van de wedvlucht, ge houden door de P.V. „Zierick", van uit Maastricht op 5-5 j.l. Afstand 153 km. In concours 266 duiven. Gelost 10.50 uur. Aankomst le duif 13.08. Laatste prijsduif 13.59. G. Bakker 1, 4, 5, 12, 14, 22, 27, 29, 32, 36, 45, 50 en 64; J. Snijders 2, 16, 26 en 46; J. Krij- ger 3, 34, 39, 57 en 58; B. P. Wesdorp 6, 9, 11, 19, 23 en 48; C. v. d. Hoek 7 en 65; J. den Hengst 8, 24, 43, 51, 53 en 62; J. Verwijs 10, 13, 38 en 41; H. v. d. Maas 15, 28, 37, 61 en 63; H. W. Merle 17, 18, 20, 44 en 47; M. v. d. Wielen 21, 49, 52 en 54; M. K. Krijger 25, 42 en 66; Comb. Berre- voets-Wesdorp 30; P. v. d. Welle 31, 33 en 60; E. Kloet 35 en 56; W. Hqij- boer 40 en 59; B. A. de Bruin 55 en 67. P.V. „De Bruse Trekker" Uitslagen wedvlucht d.d. 5 mei j.l. vanauit Maastricht, afstand 144 km. In concours 84 duoven. Gelost 10.40 uur. Aankomst le duif 13.06 uur. De laatste duif aankomst 13.40 uur. A. Schults 1, 3, 4 en 5; J. v. Pope- ring Lzn 2, 7, 8, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 19 en 20; J. J. M. Steketee 6, 14 en 21; Ph. Stektee 9 en 10; L. van Dui- vendijk 15. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wageningen: H. Bou- ter, Hilversum; te Waardenburg- Neerijnen: G. J. van Steeg, Dussen; te Windpsheim: P. Posthouwer, Ochten. Aangenomen naar Maarssen (wijkgemeente Maarssenbroek)T. Stehouwer, Nijverdal; naar Middel- harnis: G. C. de Jong, Moerkapelle, die bedankte voor Werkendam; het beroep door de Generale Synode dei- Nederlandse Hervormde Kérk tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (noodgemeente) Geradja Protestanan Malouka Di Belanda te Capelle aan de IJssel: D. F. Pela- monia, 11. predikant van de Prot. Molukse Kerk te Ambon, wonende te Culemborg. Bedankt voor IJsselmuiden: A. W. van der Plas, Rijssen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bunschoten-Spaken burg: J. H. Na wijn, Varsseveld. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Borssele: J. Mo), Rijssen; te Wageningen: A. Moer kerken, Nieuw-Beijerland. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of 2 zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK. Dinsdag 8e mei ds. Th. v. Stuyvenberg, 19.30 uur (be- vestigingsdienst diaken). Oud Ger. Gcmcnte Oosterland Dinsdag 8 mei, 19.30 uur, ds. J. Schitikelshoek te Stavenisse. Chr. Ger. Kerk Kcrkwcrve Bevestiging kandidaat M. van der Sluijs ZIERIKZEE, 5-5. Op donderdag 10 mei aanstaande wordt kandidaat M. van der Sluijs bevestigd als predi kant van de Christelijke Gerefor meerde Kerk te KerkWerve. Deze dienst zal, wegens de te verwachten belangstelling, worden gehouden in het gebouw van de Chr. Geref. Ge meente te Zierikzee, Zevengetijstraat en vangt aan om half acht 's avonds. SCHEEPVAART Acmaea, 3-5 van Stanlow naar Shell- haven. Amersfoort, 4-5 te San Juan verw. Diloma, 3-5 van Ventspil naar Fre- dericia. Mercurius, 4-5 te Rotterdam. Nedlloyd Tasman, 3-5 820 zuid-west Cristobal naar Suez. FINANCIËN EN ECONOMIE De Rabo-banken De aan de Rabobankorganisatie toevertrouwde middelen zijn in maart van dit jaar met f 530 min., te vergelijken met f 249 min. in (I) OOSTERLAND, 5-5. Van bevriende zijde kregen we inzage van eert prachtige oude kaart van de Heerlijkheid van Ooster- en Sirjansland en Oostersteyn, met alle boerderijen en boerderijtjes erop en dc naam van de bewoner: anno 1825. In samenwerking met de Genea logische Werkgroep „Schouwen- Duiveland" i.e. mevrouw Koster-van Buren te Ouwerkerk (secretariaat), stelde men een onderzoek in naar de herkomst van deze buitenbewo ners van genoemde Heerlijkheden „Ooster- en Sirjansland" en kwa men tot de volgende conclusies. We beginnen met no. 1. 1. Bartel de Glopper, geb. Ce Elle- meet 14 december 1797, gehuwd ge weest met Toontje Hoogenboom, geb. te Noordwelle 10 juni 1798. Ze kwamen na hun huwelijk jn 1819 uit Ellemeet naar Sirjansland en woonden op het einde van de toen malige Blindeweg. 2. Adriaan van der Maas, landb. geboren te Oosterland 14 december 1767, gehuwd met Elisabeth Kloet, geb. te Nieuwerkerke (Schutje). In gekomen uit Ouwerkerk naar Oos terland in 1801. Ze woonden in de Slikweg naar Sirjansland (In het Zeeuws de „Slekkewegt".). 3. Krijn Gillisz. van der Wiele, gehuwd met Laurina Cornelisse Klink.- Ze woonden Slikweg. 4. Cornelis van der Maas, geb. te Oosterland 16 mei 1777, gehuwd met Lena van Rij kei, geb. te Oosterland 1 april 1783. Ze woonden in den Driest onder Sirjansland. 5. Willem van Hoeve, geb. te Kou- dekerke 30 oktober 1768. Hij kwam van Breekerke naar Sirjansland en huwde met Adriana Elisabeth Wis se, geb. te Sirjansland 30 januari 1770. Ze woonden aan dc Dillings- weg te Sirjansland. 6. Marinus Flohil, geb. te Brui- nisse: januari 1771, ingekomen uit Bruinisse in 1796 samen met zijn vrouw Kaatje Tjoeke, geb. te Brui nisse 1 mei 1764, ze woonden aan de Middeldijk. 7. Joost Flohil, geb. te Ooster land 31 maart 1790. Gehuwd met Adriana Bal, geb. te Bruinisse op 7 september 1794. Ingekomen uil Brui nisse op 3 maart 1818. Ze woonden aan dc Graafjesweg, de tegenwoor dige rijksweg bij de Blauwe Keel. Hofstede staat er nog, wel bouw vallig. 8. Adriaan Verloo, geb. te Nieu- werkerk in 1775. Hij komt vanuit- Zierikzee naar Oosterland in 1811. Hij huwt in Ouwerkerk met Corne lia de Ruiter Jd., woont aan de dijk naar Nieuwer kerk. 9. Cornelis Filee, geb. te Ooster land 8 december 1768, gehuwd met Jacomina Klaasse, geb. te Ooster land 30 mei 1764. Ze woonden aan de Oud Heiligen Weg. 10. Dingenis van Dijke, geb. te Burgh 15 februari 1760, weduwnaar, gekomen van Ouwerkerk in 1784, en overleden te Oosterland 14 juli 1826. Woonde in de Oud Heiligen Weg, op de hoek van de Bosweg, dus bij de „Blauwe Keet". 11. Johannes Klippel, geb. te Sint- Philipsland maar 1767, en ingeko men uit de stad Tholen in het jaar 1800, samen met zijn vrouw Corne lia Dane, geb. te Poortvliet in 1767. Ze woonden in de Bosweg, (dat is het tegenwoordige gedeelterijksweg van de Blauwe Keet naar de Oude Dijk, richting Bruinisse), even voor de hofstede waar thans de heer Biemond woont. 12. Cornelis Padmos, geb. te Oos terland 17 november 1777, gehuwd met Adriana van der Sehraam in 1801. Woonde in de Bosweg op hof stede, waar nu de heer Biemond woont. 13. Jan Schulik, geb. te Zierikzee: 15 januari 1783, ingekomen uit Nieuwerkerk naar hier 1810, ge huwd met Pieternella Dorst, geb. te Stavenisse 7 augustus 1775, en in 1802 naar hier gekomen. Ze woon den aan de Platteweg. maart 1978, gestegen. Het aandeel van de spaarmiddelen hierin beliep f 205 min. tegen f 173 min. vorig jaar; de privérekeningen daalden met f 55 min. tegen een daling van f 4 min. vorig jaar, terwijl de zakelijke tegoe den toenamen met f 380 min., te ver gelijken met f 80 min. vorig jaar. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 8 MEI NED. 1: Om te beginnen het kin derprogramma De kinderkrant waarin de volgende onderwerpen: Flap-uit, de knutseltip en de puzzel. De vos en ik is de titel van een Ja panse natuurfilm over een dieren arts die op het eiland Hokkaido een fi\m maakte over de aldaar nog in het wild levende roodvos. In een muzikale ontmoeting treffen pan- fluitist Fred en organist Sander van Marion elkaar. Ze spelen onder meer Dank sie Dir Herr, Blijf bij mij Heer en Eens als de bazuinen klinken. Na afloop hiervan volgt de Amerikaanse documentaire Nixons rechterhand, over Chuck Colson die in het Watergate schandaal een dus danige rol had gespeeld, dat hij de gevangenis in moest. Achter de tra lies werd hij bekeerd en nu na zijn vrijlating zet hij zich ervoor in om gevangenen tot het geloof te bren gen. In Tijdsein wordt aandacht be steed aan een projekt van de Wage- ningse Landbouw Hogeschool in Tu nesië, waarna dominee Glashouwer in Tenslotte de epiloog uitspreekt De NOS heeft daarna nog een drie tal programma's in- petto te weten Den Haag vandaag, De fabeltjes krant voor de groten en De verzui ling, een aflevering uit de serie 58 miljoen Nederlanders en hun ker ken. NED. 2: Mensen van 9 tot 90 jaar kunnen zich weer voor de buis scharen voor een aflevering uit de serie JJ de Bom, voorheen de kin dervriend. Ook dit keer wordt inge haakt op de problemen die kinderen in hun brieven beschreven hebben. De konsumentenrubriek Koning Klant wordt gevolgd door een korte inleiding van Vara-visie op een ex tra lange editie van de opinieru briek later op de avond. Vervolgens het slot van Edward en mrs. Simp son. Op 7 december 1936 deelt Ed ward zijn oudste broer mee dat hij besloten heeft afstand te doen van de troon. Churchill probeert hem tevergeefs van dit besluit te weer houden, ook Wallis Simpson onder neemt een ijdele telefonische po ging. Nadat hij op 10 december de akte van abdikatie heeft onderte kend vertrekt hij als hertog van Windsor naar Frankrijk om aldaar zijn leven met mrs. Simpson te de len. Het huis dat Jack bouwde is de titel van een nieuwe zesdelige serie over de eerste tien huwelijksjaren van Jack en Lu. Op de bruiloft heeft de bruid zoveel alkohol tot zich genomen dat de veronderstelde genietingen van de huwelijksnacht aan haar niet meer zijn besteed. DINSDAG 8 MEI NED. 'l: 10.00 Schooltelevisie 13.00 Nieuws; 14.00 Schooltelevisie, 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Se samstraat; 18.45 Paspoort: 18.55 Nieuws; 18.59 De kinderkrant; 19.35 De vos en ik: 20.10 Een muzikale ontmoeting; 20.25 Nixoyis rechter hand; 20.50 Tijdsein; 21.24 Tenslotte, 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag van daag; 22.10 De Fabeltjeskrant: 22.20 58 miljoen Nederlanders; 23.25 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven: 18.25 Tcleac; 18.55 Nieuws; 18.59 J.J. de Bom, voorheen de kindervriend; 19.24 Koning klant; 20.00 Journaal; 20.27 Vara- visie; 20.32 Edward en mrs. Simp son; 21.22 Vara-visie; 22.52 Hel huis dal Jack bouwde; 23.27 Nieuws. gaat. De ontembare HENGELSPORT KERKWERVE, 5-5. Bij dc vierde kompctiticwcdstrijd kwam D. Noo men als winnaar uit de bus. Een wedstrijd die bij het Pikgat plaats vond en waaraan ruim zestig henge laars deelnamen. Dc vangst was ge varieerd van goed tot slecht. Er werd in totaal 11 kg platvis, bot en schol gevangen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. D. Noomen. 1101 pnt.; 2. L. v. d. Berg, 871 pnt.; 3. A. Ver loo. 712 pnt.; 4. C. Rossen, 676 pnt.; 5. F. Timmerman. 616 pnt.; 6. Mevr. Smit, 482 pnt.; 7. H. t. Haaf. 472 pnt.; 8 C. J Schot. 466 pnt.; 9. G. T. Bak ker, 457 pnt.; 10. E. W. Smit, 450 pnt.; 11. R. Ravia, 434 pnt.; 12. W. Schot 378 pnt.; 13. J. C. Berrcvoets 351 pnt.; 14. Mevr. Hilleman. 336 pnt. en 15. W. de Graaf, 312 pnt. Door deze uitslag heeft C. Rossen zijn positie in dc stand om het vere nigingskampioenschap verstevigd cn staat nu op 3562 pnt.; gevolgd door P. Roskam met 2404 pnt. De volgen de kompetiticwedstrijd is op 26 mei. Voor aanstaande zaterdag is er de zechengelwedstrijd van G.B.'V. uit Roosendaal die meetelt voor het Del ta Kampioenschap. Vertrek naar de/.o wedstrijd is 11.30 uur vanaf de Balie. 33. „Dc ruiterij van de Noorman ligt. hier niet ver vandaan", zegt een der krijgers, als Ottar zich bij hen voegt. „Ha. die wachten zeker op ons", grijnst Ottar. ..dan kunnen ze lang wachten. Zijn do anderen er ook?" ..Nog niet allemaal", geeft dc krijger ten antwoord, waarna hij Ottar gebaart stil te zijn. Zc bevinden zich aan dc rand van een steile rots. Beneden hen, op een kleine weide, heeft zich dc ruitertroep gelegerd, kennelijk met het doel het pad. dat zich op enige afstand bevindt, te bewaken. Oltor's ogen beginnen vreemd te schitteren als hij dc gestalte van Erwin herkent, die met enkele van zijn mannen bijna recht onder hun uitkijkpost zit. „Zo een kans krijg ik nooit Weer", gniffelt Ottar. ..je kunt hem gewoon niet missen", wendt hij zich tot de krijger naast hem. do enige die met pijl cn boog bewapend is. „Schiet hem neer!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5