IJssalon-Konditorei aan Ring Haamstede opent zijn deuren M.s. „Prins Willem Alexander" komt weer naar Zierikzee Seizoenmarkt in Renesse gaat op 16 mei van start Familie A. Hogenaar STREEKNIEUWS Met gasten uit Oosterbeek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 7 mei 197» Nr. 22300 3 HAAMSTEDE, 4-5. Vrijdag werd door de familie A. Hogenaar aan de Ring te Haamstede de nieuwe „IJs salon-Konditorei" geopend. Donderdagavond was er gelegenheid voor genodigden en zakenrelaties om de nieuwe zaak te bezichtigen, waarvan door velen ge bruik werd gemaakt. De nieuwe zaak is gevestigd in het voormalige pand van de lieer S. Raats-Geleynse waarin gedurende een groot aantal jaren een drogisterij was gevestigd. ZIERIKZEE Vernielingen aan auto's Zondagmiddag zijn op de Schuit- haven-eèn aantal jongelui bezig ge weest mét het aanbrengen van ver nielingen aan auto's, die daar ston den geparkeerd. Spiegels, antennes en ruitenwissers werden afgerukt of verbogen. Toen de politie na een waarschuwing ter plaatse arriveerde, waren de vogels gevlogen. Jubileum Sjaloom Het jeugdkoor „Sjaloom" is voor nemens het 10-jarig bestaan te vie ren op woensdag 16 juni. Het ligt in de bedoeling van de huidige leiding, ook oud-leden hierbij te betrekken. Kontaktadres hiervoor is, de sekre- taresse: mej. T. v. d. Velde, Bras- weg 3, Kerkwerve, Tel. (01110) 2236. WESTERSCHOUWEN Inbraak in strandpaviljoen Door het slot-van de achterdeur te forceren heeft men zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang ver schaft in het strandpaviljoen „Het Schouwse Strand". Men was kenne lijk op geld uit, want er werd niets vermist. Er werd slechts een porte monnee gevonden, maar ook die be vatte al geen cent. HAAMSTEDE Vuurtoren beschermd Met verschillende andere in Ne derland, is de Haamsteedse vuurto ren geplaatst op de aanvullende lijst van monumenten. De toren is 47 meter hoog en daarmee de hoogste van Nederland. RENESSE Kampweekend en kindeimiddag zondagsschool De leiding van de zondagsschool „Mirjam" heeft, zoals gebruikelijk tegen het einde van het zondags school-seizoen enkele leuke attrak- ties op touw gezet. Voor de kinderen van vier tot acht jaar wordt op za terdag 12 mei een gezellige kinder middag georganiseerd In het Tref punt. Met de kindoren van 9 jaar en ou der gaat men kamperen in „In de Bobgerd" te Haamstede, in het week end van 18 tot en met 20 mei. Men vertrekt vrijdagsavonds om zeven uur vanaf het dorpshuis te Renesse per fiets naar Haamstede. Zondag middag rond kwart over vijf denkt men weer terug te zijn in Renesse. Het seizoen wordt op Pinksteren afgesloten met een bezoek aan de zondagsschool van Noordwello. Jaarvergadering „Op Drilt" Donderdagavond 17 mei houdt de toneelvereniging „Op Drift" uit Re- nesse zijn jaarlijkse ledenvergade ring in de bovenzaal van het dorps huis te Renesse. Na opening door voorzitter M. de Hamer, de notulen en de verschillende verslagen zal de Dit pand.grenst aan'de bestaande brood- en banketbakkerij van de fa milie Hogenaar en is doormiddel van een doorbraak in. de zijgevel nu vanuit de reeds bestaande zaak ie betreden. Door een ingrijpende ver bouwing heeft de voormalige drogis terij een algehele gedaante verwisse ling ondergaan. De gehele beneden verdieping is uitgebroken waardoor een grote- ruimte is ontstaan. Een aanwinst De2é biedt plaats aan 56 zitplaatsen waaraan men ruim gezeten wat kan nuttigen. Het geheel ziet er uitste kend verzorgd uit en betekent zeker een aanwinst voor de kern Haam stede. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de familie Hogenaar met hun nieuwe aanwinst te feliciteren waarbij zij o.m. een groot aantal bloemstukken in ontvangst mochten nemen. Namens het gemeentebe stuur was loco-burgemeester J. C. de Feiter aanwezig om de gelukwen sen aan te bieden. Vrijdag werden de kinderen een gratis op naturelbasis bereid ijsje aangeboden, waarvoor de belang stelling van de jeugd bijzonder groot was. bestuursverkiezing aan de orde ko men. Aftredend zijn mevrouw C. Hoogerhuis-v. d. Linde en de heer G. van Splunder, de eerste wel en de tweede niet herkiesbaar. De heer Van Splunder is tevens aftredend en niet herkiesbaar in de keifzekom- missie. SEROOSKERKE Schelphoekwandeltocht Zaterdag vond te Serooskerke voor dc 9e maal de Schelphoekwandel tocht plaats. De te lopen afstanden bedroegen 8, 15 of 40 km. In totaal namen plm. 300 personen aan de wandeltocht deel. Bij de start van de 8 en 15 km, welke om 14.00 uur plaats had, verleende de Kon. Har monie „Witte van Haemstede" haar medewerking. In de avonduren werd een puzzelrit verreden, waaraan 40 automobilisten deel namen. Winnaar van de puzzelrit werd de heer J. Kloet te Serooskerke. De kollekte voor de Hartstichting bnacht ter plaatse f 196.00 op terwijl de kollekte voor het Astmafonds f 113,62 heeft opgebracht. KERKWERVE Kollekte kinderbescherming Vorige week werd in Kerkwerve en omstreken de nationale kollekte voor ,de Kinderbescherming gehou den door leden van de Werkgroep Jeugdaktiviteiten. De opbrengst was f 313,30, een aanzienlijk hoger bedrag dan de laatste jaren voor dit doel is pgehaald. Landelijke fietsdag Zaterdag 12 mei aanstaande zuilen weer heel wat mensen op de fiets stappen i.v.m. de landelijke fietsdag. Men kan dan verschillende afstanden fietsen en wel 25, 85 of 120 kilome ter. Het speldje, dat daarna in ont vangst kon worden genomen korres- pondfert met de overbrugde afstand (brons, zilver of goud). Deelnemers van Kerkwerve kunnen zich opgeven bij Rijwiel - bromfietshandel C. Hart Kcrkweg 13 te Kerkwerve (tel.: 01110 2248). De kinderen van de familie-Hoge naar in' de nieuïve ijssaiön-kondito- rei. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De verbouwing werd uitgevoerd' door het bouwbedrijf Prince, ie Haamstede, elektriciteit de. fïr.mw Saman (Burgh) en J. de Regt. (Zier rikzee) en schilderwerk S* Koomaiv (Haamstede). BROUWERSHAVEN f - Burgerlijke stand over april Geboren: 11. Diane, d.v. Jan C. vén der Weijde en van Anna P,;Moeskër. Overleden: 5. Hendrilca Klaasse, wed. van Grootjans, 73 jri Gehuwd: 27. Leendert C. -van As en Martina H.-Korstanje. OOSTERLAND Publieke verkoping Op vrijdagmiddag' 4 mei j.l. vond in de grote zaal van het café-restau rant „Neffen d'Eule" van de heer Adr. Dorst de publieke verkoping plaas van het woonhuis met berg plaats en erf aan de Kerkstraat no. 10, hier in Oosterland, groot 1 are 60 ca, zulks ten overstaan van notaris D. Karsten te Zierikzee voor de er ven van wijlen dhr. P. A. Rotte. Er bestond, voor dit perceel zeer weiniê animo en de enige bieder was de heer J. D. Dogger uit Kerkwerve voor de som van f 25.000,Het pand werd echter niet gegund voor deze prijs. BRUINISSE Burgerlijke stand over april 1979 Geboren: 4. Margaretha Elizabeth (Dirksland), d.v. A. Pinto Neto en M. E. H. van den Noordt; 29. Jan Marinus (Bruinisse), z.v. J. P. Giljam en A. S. Verhoek. Overleden: 6. Marinus Adriaan Mol (Zierikzee), e.v. S. P. Neele, 62 jaar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LOENEN. Ook de erebegraafplaats van de oorlogsgravenstichting in Loenen op 'de Veluwe zijn de doden uit de laatste wereldoorlog plechtig hei-dacht. EINDHOVEN. De gemeente Einho- ven start op 15 mei de aktie drie op één. De gemeente wil de Eindhoven- se bevolking op warme dagen, als de ozonconcentratie in de lucht erg hoog is, gaan vragen om de auto, de motor en de bromfiets te laten staan. GROESBEEK. Een tiental leden van een regionale actiegroep heeft zaterdagavond premier Van Agt aan de voordeur van diens woning in Groesbeek vierduizend handteke ningen aangeboden onder een petitie voor meer. personeel in de zieken huizen en verzorgingstehuizen. DEN HAAG. Het VARA/NIPO kie zersonderzoek over de maand maart geeft ongeveer hetzelfde beeld te zien als in februari: de regeringspar tijen CDA en VVD zouden bij ver kiezingen samen op' zeventig zetels uitkomen en de progressieve partij en handhaven zich mei 76 zetels op het niveau van ruim vijftig procent. DEN HAAG. Volgens voorlopige cijfers van. het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is in de periode 16 januari 1978 tot 16 januari 1.979 het aantal leerlingen bij het kleuter onderwijs gedaald met 27.800 tot 438.200. DEN HAAG. Minister De Koning voor ontwikkelingssamenwerking heeft besloten via het internationale Rode Kruis 500.000 gulden ler be schikking te stellen voor directe hu manitaire hulpverlening aan de slachtoffers van de recente oorlogs handelingen in Oeganda (ontheem den, gewonden en sevaneenen), DEN HAV O. Het kabinet is ak koord gegaan met de wetswijziging die nodig is om de provincies in staat te stellen met ingang van 1 april 1981 opcenten te gaan heffen op de hoofdsom van de motorrijtuigenbe lasting. DEN HAAG. Er. komt een energie besparingsprogramma voor bestaan de overheidsgebouwen. Het program ma kost 50 miljoen gulden, wordt uitgevoerd in een tijdsbestek van 10 jaar en zal na afloop daarvan ge middeld een jaarlijkse besparing op leveren van 53 miljoen kubieke me ter aardgas. LEUSDEN. De Stichting '40-'45 hee£t bij de burgemeester van Eus- den, mr. J. W. M. Rademaker, be zwaar aangetekend tegen het door gaan van de kermis op 4 mei, die wordt georganiseerd door de plaat selijke oranjevereniging. EINDHOVEN. De geneesheer-di- rökte'ur van het Eihdhovense Catha- rinaziekenhuis, dr, W. van dpr San- de, heeft zondag zijn ontslag aange boden, nadat tegen hem beschuldi gingen waren aangevoerd over fi nanciële onregelmatigheden. DEN HAAG. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer vindt dat de hoogste schijven in de inkomsten belasting best één procent omhoog mogen worden gebracht. De socia listen zullen deze gedachte donder dag naar voren brengen tijdens het kamerdebat over de voortgangsnota Bestek '81. xNOORDHORN. Een felle brand heeft het op de monumentenlijst staande bruine café De Gouden Leeuw, annex woonhuis aan de Langestraat in Noord horn (Gr.) ver woest. De schade is nog niet ge raamd, maar aangenomen mag wor den, dat die een paar ton bedraagt. ROTTERDAM. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een werkplaats aan de Rijnhaven in Rotterdam machines en gereedschap gestolen. De waarde van de buit be draagt ongeveer 60.000 gulden. De inbrekers verschaften zich toegang tot het pand met behulp van een valse sleutel. De daders zijn spoor loos. Tijd stond niet stil DEN HAAG, 3-5. De telefoon heeft in 1978 bepaald niet stilge staan bij het draaien van de tijd. Tot en met vorig jaar september heeft Nederland bijna 96 miljoen keer telefonisch gevraagd hoe laat het was (in 1977 was dat 126,5 mil joen keer). Voor het weer was de telefonische belangstelling minder groot. Toch werd nog 20 miljoen ■keer tol en met september 197Q hel weer-nummer 003 gedraaid (in 1977 20,9 miljoen). De AN P-nieuwsdienst kwam vorig jaar (over het hele jaar gerekend) met 43 miljoen aanvra gen als goede derde uit de bus, hoewel dat twee miljoen keer min der was dan het jaar daarvoor. Dit alles blijkt uit cijfers, die de PTT-persdienst donderdag desge vraagd verstrekte. RENESSE, 7-5. Nu het toeristen- seizoen voor de deur staat, zal de sei. /.oenmarkt van Renesse weer spoedig van start gaan. De eerste markt van dit jaar zal plaatsvinden op woens dagmorgen 16 mei en dan iedere woensdagochtend t/m 5 september. Zoals gebruikelijk wordt de markt gehouden op de Kromme Reke. SCHIPHOL. Een delegatie van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) onder leiding van vice-voor- zilter Wim Spit is zondagavond in ons land teruggekeerd- na een ver blijf van tien dagen in de Chileense hoofdstad Santiago. ROTTERDAM. De 43-jarige haven arbeider H. Jansen uit Gorkum is in de Rotterdamse St. Laurenshaven verdronken. De man had gewerkt op het Noorse zeeschip „Eva". Om de v;al te bereiken moest hij overstap pen op het langszij liggende Belgi sche schip „Zeebrugge". Daarbij viel bij tussen de schepen in het water aldus de politie. DEN HAAG. Staatssecretaris De Jong (onderwijs) betreurt het zeer, dat geen overeenstemming kon wor den bereikt in het overleg over de rechtspositie van het personeel bij o.e proefprojetoten voor 16- tot 18- jarigen. Hij zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van de PvdA- Kamerleden Worrell en Konings. DEN HAAG. De 75-jarige mevrouw E. C. Kamp Nuit Den Haag is om het leven gekomen toen zij op de krui sing Mient-Appelstraat in Haar woonplaats plotseling de weg over stak en een bus van de HTM on danks krachtig remmen haar niet meer kon ontwijken. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft de 29-jarige Turk H.H. aangehouden, die wordt verdacht van het plegen van een moord in Istan bul. Bij zijn.arrestatie in zijn woning aan de Prinsengracht bleek de ver dachte een geladen pistool bij zich to hebben. 's GRAVENLAND. Volgens de scheidende dirékteur van de Vere niging tot Behoud van Natuurmonu menten, mr. H. P. Gorter, is het be houd van het Hollandse polderland schap, de grootste opgave waarvoor Natuurbescherming zich geplaatst ziet. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft bij een inval in een pand aan de West-Kruiskade twee handelaren in heroine aangehouden. Bij hun arrestatie had het tweetal 124 gram van het verdovende middel bij zich. Het zijn de 24-jarige G.H. R A. en de evenoude N.A.N., beiden uit Rotterdam. SCHIPHOL. De Chartermaatschap pij Martinair wil op korte termijn een beslissing nemen over de aan koop van nieuwe vliegtuigen. Dit heeft Martinair-direkteur Martin Schroeder donderdagmiddag op Schiphol meegedeeld tijdens de pre sentatie van het jaarverslag over 1978 van zijn maatschappij. IJMUIDEN, 3-5. Staatssecretaris mevrouw Smit-Kroes van verkeer en waterstaat heeft in het kuststa- tion „Scheveningen-Radio" van de PTT in IJmuinden twee nieuwe Europa zegels gepresenteerd, die de PTT uitgeeft. Een zegel is gewijd aan het 75-jarig bestaan dit jaar van het kuststation. HARDENBERG. Door een ver keersongeluk op de Haardijk in Har- denberg is de 20-jarige Uilke van der Bij uit Opsterland vrijdagmorgen om het leven gekomen en werden twee mensen zeer zwaar gewond. DEN HAAG. Vrijdag werden acht chimpansees per vliegtuig (BCA) van Schiphol via Londen naar Gambia in Afrika gezonden. De vertrektijd vanaf de luchthaven is 17.00. uur De dieren werden vorig jaar december vanuit Sierra Leone naar Nederland vervoerd met als uiteindelijke be stemming circussen in Spanje en Mexico. AMSTERDAM. De 38-jarige Alge rijn V.L. heeft zich vrijdagmiddag in de verhoorkamer van het politie bureau Warmoesstraat in Amster dam van het leven beroofd. De man was kort daarvoor door het perso neel van een warenhuis in de hoofd stad aangehouden wegens diefstal en aan de politie overgedragen. ZIERIKZEE, 5-5. Op woensdag 9 mei koml het pa- tiëntenscliip M.s. „Prins Willem Alexander" weer in de Nieuwe Haven en neemt ligplaats ler hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat. Er zijn echter enkele uitzonderin gen. Zo gaat de markt van 23 mei niet door en de markt van 6 juni zal in verband met de Paardemarkt te Zierikzee worden verschoven naar donderdag 7 juni. In verband met de kermis van Renesse zal de markt van 25 juli op het parkeerterrein van sportterrein de Laone worden ge houden. Vyftig kramen Er zullen weer 50 kramen aanwe zig zijn in de volgende branches: baby- en kinderkleding, tassen en riemen, da rues- en herenmodeartike- leh, stoffen, bonnetterie, sieraden, groente en fruit, aardewerk, speel goed, gevogelte, schoenen en pantof fels, souvenirs, bloemen en planten, bad-, strand- en vrijetijdskleding, byouterie en zilverwerk, zuivelpro- dukten, noten en gedroogde zuid vruchten, Oosterse kledij, vis, cho colaterie, koek en banket, beelden, vazen, tuinkabouters en overige tuin- versiering. Verder zullen nog enkele grond- en standwerkersplaatsen worden bezet. Op de markt van 20 juni zal de Stichting peuterspeelzaal acte de présence geven en pogen pannekoe ken aan de man te brengen om de kas te versterken. Het Rode Kruis hoopt op 25 juli met verschillende artikelen aanwe zig te zijn en de hervormde vrou wengroep Marthh zal op 18 juli met een stand met eigengemaakte hand werken present zijn. Een bet overgrootvader OOSTERLAND, 5-5. De oud ste inwoner van ons dorp, de heer Johannes Goudzwaard I Kz. geboren op 17 augustus I 1885, dus thans 93 jaar, heeft j hei bijzondere voorrecht dat hij dezer dagen betovergrootvader is geworden, een feit, dat I slechts zeer zelden voorkomt en daarom het vermelden dub- l bel en choars waard. Zijn zoon Krijn Goudzwaard, geboren in hel jaar 1909, thans 70 jaar heeft een zoon Johannes, woonachtig in Alphen aan de Rijn en geboren in het jaar 1930. Deze bezit een dochter Krina, thans mevr. Verdoes- Goudzwaard, die op 26 april j.l. het leven schonk aan een zoon. En hierdoor kwam het dat de stamvader, de heer Joh. Goudzwaard betovergrootva der is geworden, dus vijf ge- slachten. Betovergrootvader- of -moeder Wordt men slechts als de grootvader of -moeder zelf ook nog een grootvader of -moeder heeft. Daarom komt dit feit slechts sporadisch voor. Aan boord bevinden zich circa 60 bewoners uit het Diaconessen Ver pleeghuis „Hemelse Berg" te Oos terbeek. IIet schip komt woensdag uil Antwerpen naar Zierikzee. Hieronder volgt het programma, samengesteld door de afdeling Re- kreatie voor Zieken en Verpleegden van dc Rode Kruis afdeling Zierik zee. 18.15 uur: Vrolijke klanken op dc kade van het draaiorgel „Atlanti" \an de familie M. A. Gieskes. (Al leen onder gunstige weersomstandig heden). 18.30 uur: Een fleurige corsage wordt uitgereikt door mevr. J. M. Hage-Speelman in Schouwse kleder dracht. 18.50 uur: Welkomstgroet. 19.00 uur: Liedjes, gedichtjes en nog veel meer in een kleuterpro gramma van dc Chr. kleuterschool De Maltarakkers" onder eiding van de hoofdleidster mevr. L. E. de Jon- ec-van t Hoff, wonende in Ooster land. 19.30 uur: Pauze. 19.45 uur: Voor de tweede keer wordt het kleuterprogramma van de C'hr. kleuterschool „Dc Maltarak kers" gepresenteerd (lot 20.15 uur). 20.20 uur: Een attentie wordt aan geboden door meisjes-leerlingen van de Chr. Scholengemeenschap Mavo- LHNO onder leiding van de ndjunkt- direktrice mevr. J. Quant. 20.30 uur: Pauze. 20.45 uur: Zang door hel Chr. Gc- rei. Jeugdkoor „Sjaloom" onder lei ding van de dirigent Mar van dei- Veer. 21.15 uur: Dc avondoverdenking wordt verzorgd door de heer F. Bergsma, kapitein van het Leger des Heils. Aansluitend samenzang onder leiding van Mar van der Veer. HAARLEMMERMEER. Op de Rijksweg 4 in de richting van Am sterdam bij Haaremmermeer zijn door sneeuwval glad geworden weg dek tien auto's en een vrachtauto op elkaar gebotst. Zeven mensen moes ten min of meer ernstig gewond naar een ziekenhuis in Amsterdam wor den overgebracht. GOUDSWAARD. Enkele honder den mensen hebben zaterdag in het Zuidhollandse plaatsje Goudswaard op vreedzame wijze gedemonstreerd tegen het feit dat de gemeente in overleg met het ministerie van c.r.m. de illegale jachthaven „De Put" met een damwand heeft afge sloten. EINDHOVEN. DAF Trucks kampt met problemen om voldoende mensen ie krijgen voor funkties in de pro- duktie. Het gaat in totaal om 140 arbeidsplaatsen, die moeten worden vervuld in verband met. de groei van dt produktie. Voor 55 jaar BRUINISSE. Het onweer dat zich boven Bruinisse ontlastte ging ver gezeld met hevige wind, die den muilen bovengrond der landerijen in huizenhooge dichte stofwolken deed opwaaien. Van een der sche pen brak dc mast welke met de hcc- le tuigage over boord sloep. Het schip verkeerde in een moeilijke positie doch werd spoedig door een sleepboot op sleeptouw genomen. ZIERIKZEE. Door een 70-tal aulomobielbezitters op ons eiland is een request verzonden aan de direc tie der RTM om het daarheen te willen leiden, dat billijken tarieven geheven zullen worden voor auto vervoer over de veerdiensten Zijpe- Anna Jacobapolder-Numansdorp. SCHELPHOEK. Het telegraaf-te- lefoonstation te Schelphoek resor- teerende onder Brouwershaven, is voor den telefoondienst nader in dienst gesteld op den voel van het bepaalde artikel 3 sub 3° van het rijkst el efoon regiem ent 1919. NOORDGOUWE. Vergadering van den raad dezer gemeente gehouden Dinsdag. Na opening werden voor kennisgeving aangenomen het be sluit van Ged. Staten betreffende vaststelling der jaarwedde van de Burgemeester en Wethouders. Be sloten werd de helft der kosten van het verharden van den zijkant van den weg af den Tol tc Schuddebeurs tot het hek van „Mon Plaisir" te be talen. ADVERTENTIE. Groote sortee ring in Heeren hoeden in slaji en styf model nana/ 3,25; Petten, En- gelsch model 1,25; Jongenspeiten 0,90.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3