Ouwerkerk vierde gevarieerd en zeer vrolijk Oranjefeest r&wstraWEDSTRIJDPROGRAMMA NIEUWERKERK VIERDE „OUDERWETS" FEEST NOORDWELLE DEED MEE MET FEESTELIJKHEID KLEUTERS ZONNEMAIRE BRACHTEN SPROOKJES OP KONINGINNEDAG 4 Op Koninginnedag- STREEKNIEUWS OUWERKERK, 30--1-. 1 )t- Oraiijevereiiigiig „Prinses Beatrix" heeft veel sukses gehoekt met het gevari eerde feestprogramma, dat op Koninginnedag werd afgewerkt. brouwershaven Bouwstenen voor feest Afdeling Rode Kruis Op dinsdag 15 mei wordt in café TXT TT)T TTAT/" TT? DT?1VTT?C?C!^7, Bommenede te Zonnemaire de alge- I I I i I f1j|\ I Pi. IPj mene ledenvergadering gehouden A J—i' AV-M-^x 1 van de afdeling Brouwershaven van het Rode Kruis. De gebruikelijke A. IV] P AI jVI agenda wordt afgewerkt, waarna VX-LJ-lx VJVJ JL T X1.1 i enkele Rode Kruis-films worden ver- berg". Voor tijdzie agenda. De ploegleider van de Ruitervereniging „Renesse" toont vol trots de bekers, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De dag werd geopend met koraal- in uzick vanaf de toren, verzorgd door leden van muziekvereniging „Nieuw Leven". Omstreeks tien uur werden in de King de kinderspelen gehouden. Alle delenemers mochten tot slot een surprise in ontvangst nemen. Het oplaten van de ballonnen verliep suksesvol. Ze dreven in de richting Oosterschelde. Na de middagpauze vertrok de feestelijke optocht, voorafgegaan door „Nieuw Leven". De jury maakte de volgende uit slagen bekend: kategorie individu eel: l. John en Harma Leering, in dianen; 2. Johnny Hage. viking; 2. Leen van Oeveren, zorro; 4. Annelies Bos, groentevrouwtje; 5. Sven Visser, berenjager; 6. Arthur en Elise Ver kerk, heksen; 7. Monique en Jacque line Harinck, Juliana 70; 8. Jackey Renters, indiaan; 9. Nathalie en Se- bastiaan van Toor, riksja; 10. Reinier Holm, vliegtuig. Groepen Kategorie groepen: 1. Kees van Goudswaard en Jan Willem Ravia, buurtbus; 2. familie Kuin, zioken- ploeg; 3. familie Manni en Mens, buurtbus; 4. Renate Kelderman cn Marjolein Boogerd, groentevrouw- tjes; 5. Carly en Annika Romeyn. met melk meer mans. Vol enthousiasme werd vervolgens deelgenomen aan de Zeskampspelen. Deze bestonden uit de volgende on derdelen: l. ringsteken in een krui wagen; 2. hinderniswedstrijd; 3. door zeilkruipen 4. zakkenlopen; 5. met balletje op lepel; 6. kussenge veent Er deden 56 personen mee, verdeeld in 14 groepen. De uitslag was als volgt: le prys, groep 4, Adri, Leny, Johan en Ineke de Kyke; 2e prijs: groep 1, Eelco Mens, Huib Bos, Marco Kaaysteker en Piet Kuyper; 3e pry's: groep Martine Bos, Kianne v. d. Maas, Hé- lène van der Sloot en Kathy Re- mceus. NOORDWELLE. 30-4. Noordwelle vierde weer op enthousiaste wyze Koninginnedag. De feestelijkheden begonnen op het schoolplein met het zingen van het Wilhelmus en met het hijsen van de vlag. Omdat het weer een nogal guur karakter had, werden de verschil lende wedstrijden niet op het sport veld maar in en bij de school gehou den. Na de tekenwedstrijd, trokken de kinderen, fleurig verkleed en voor zien van zelfgemaakte muziekin strumenten, in optocht door het dorp. Hierna werden de overige wedstrijden gehouden. Uitslagen De diverse uitslagen waren: te- 's Avonds trad een damesvoetbal elftal aan tegen de B-junioren. De dames hadden een veldoverwichl, maar wisten dit niet in doelpunten tot uiting te brengen. De wedstrijd werd met 5-3 in het voordeel van de B-junioren beslist. Veteranenelftal Vervolgens toonde het veteranen- elftal nog heel goed uit de voeten te kunnen. Zij traden aan tegen SVOWK II, waarvan ze met 4-3 wis ten te winnen. Het werd een spor tieve wedstrijd met veel publiek. Slotstuk van het Oranjeprogramma werd de kleurrijke lampionoptocht over het dorp. ken wedstrijd klassen 1, 2 en 3: 1. Annemarie Deïst; 2. Jan Dooge; 3- Leon de Meulmeester en 4. -Jean- Philippe Paap.' Tekenwedstrijd klas sen 4, 5 en 6: 1. Betsy den Boer; 2- Ad Wesdorp: 3. Edwin Smallegange en 4. Chris Schoneman. Hindernisbaan klassen 1, 2 en-3: 1. Jean-Philippe Paap: 2. Jan Doo ge; 3. Michael Berrevets en 4. Jaap- Jan den Boer. Hindernisbaan klassen 4, 5 en 6: 1. Petra de Ruiter; 2. Hans-Peter de Glopper; 3. Chris Schoneman en 4. Ad Wesdorp. Voetbalwedstrijd De festiviteiten \verden besloten met een gekostumeerde voetbalwed strijd op het inmiddels droog ge worden sportveld. De leden van de jeugdsoos moesten het opnemen tegen een „dames"-el£tal. De uitslag van deze komische wedstrijd zal wel altijd een vraag blijven. Geslaagd Voor het examen Brandwacht 2e klas, slaagden de heren N. van Vul pen te Brouwershaven en C. W. Kloet te Dreischor. Spelmiddag Op donderdag 10 mei wordt dooi de Stichting Spel en Sport weer een spelmiddag voor ouderen gehouden in het Verenigingsgebouw. De toe gang is gratis. Voor tijd: zie agenda. NIEUWERKERK Verkoopmiddag Welfarewerk Zaterdag 5 mei wordt in het Groene Kruisgebouw aan de Bad huisstraat een verkoopmiddag ge houden, uitgaande van het Rode Kruis. Ten bate van het „Welfare- werk" zal een grote sortering hand werken worden verkocht. Alle goe deren, kledingstukjes, kleedjes en wat dies meer zij, werden gemaakt door zieken en ouderen. Voor tijd: zie agenda. Stormschade De hevige storm in de nacht van dinsdag op woensdag heeft hier en daar nogal wat schade toegebracht. Verschillende huizen verloren de nodige dakpannen. Een grote boom, staande aan de Schoolstraat, dicht bij de Chr. Nat. School, woei omver en kwam terecht op het hek van het plein. Ook enkele kleinere bomen in hel dorp gingen door de harde storm verloven. Algemene leesbibliotheek De algemene Leesbibliotheek te Nieuwerkerk gaat per 3 mei boeken weer „in zomertijd" uitlenen. Dat wil zeggen dat er om de twee weken zitting is van 18.30 uur tot 19.15,uur in de Rehobothkerk. De tweede zit ting is dus op 17 mei, enz. Tienjarig bestaan Bejaardenbond Het bestuur van de afdeling ANBO heeft ter gelegenheid van het tienja rig bestaan een programma opgezet om dit feit in gepaste gezelligheid met leden en genodigden te vieren. De feestelijkheden zullen voor het grootste deel worden verzorgd door eigen krachten. Alle afdelingen van het eiland (dat zijn er zes) het rayonbestuur en eni ge andere instellingen zijn uitgeno digd op dinsdagmiddag 8 mei in het Dorpshuis aanwezig te zijn. Het bestuur, dat van mening is dat de voorspoedige groei van deze afdeling voldoende aanleiding geeft tot bijzondere aandacht aan het tienjarig bestaan, houdt als sluitstuk van de feestmiddag een verrassing „achter de hand". Vandaar dat niet kan worden, aangegeven, wanneer wordt geëindigd. Voor de zomerreis van de ANBO afdeling Nieuwerkerk is net pro gramma ook rond. Op donderdag 17 mei wordt de „Zeeuwse Landdag" bezocht, waarvan de ontspannings middag van uitzonderlijke kwaliteit zal zijn. Voor tijden: zie agenda. Bazar voor fanfarekorps Ten bate van het fanfarekorps „Oefening en Uitspanning" is er het afgelopen weekeinde een bazar ge houden in het Dorpshuis. Voorzitter A. Heyboer vertelde in zijn welkomstwoord, dat. het de be doeling was gelden bijeen te brengen om enkele heel nodige muziek in strumenten te kunnen aanschaffen. Er werden allerlei attrakties ge boden, terwijl in de hal van net Dorpshuis een rommelmarkt werd gehouden. Dankzij veler medewer king en zorg is de bazar bijzonder atlraktief geworden, de bevolking hielp mee door in grote getale te verschijnen. Daardoor kon een succesvol resul taat worden bereikt. De muziekvere niging zal de beoogde aanschaf voor een groot deel kunnen realiseren. Koninginnefeest voor kleuters De kleuters hebben in hun school gebouw hun eigen feest gevierd ter gelegenheid van Koninginnedag. De feestelijkheden begonnen met het zingen van enkele liederen on der leiding van mej. Gaanderse. Daarna werden de kinderen ver deeld in drie groepen om de volgen de wedstrijden te gaan spelen: vlag- gedans, hindemiswedstrijd en was- ophangen. Het werd wat rustiger tijdens een poppenkastvoorstelling', verzorgd door de leidsters van de kleuterschool. Het feest werd gc- klompeteerd met het uitdelen van prijsjes voor iedereen en versnape ringen. OOSTF.RLAND Ophalen oud paplei Zaterdag 5 mei hoopt men weer oud papier en vodden op te halen in het dorp ten bate van het zendings werk van dc Ger. Gemeenten. On geveer negen uur in de morgen gaat men van start met tractor en wagen, en dc inwoners van Oosterland worden beleefd verzocht, zo mogelijk hot papier en dc vodden aan straat of trottoir gereed te leggen, gebun deld, wat een vlotte afvoer in de hand werkt. Bij voorbaat zeer veel dank. RENESSE, 30-4. Renesse heeft - als reeds gemeld - de nodige bouw stenen aangedragen voor een opge wekt Oranjefeest. Zo was er gedip-ènde twee ~eiV een een half uur een.voor deelnemers en publiek amusant 'wedstrijdprogxam- ma, met o.m.: steltlopen, hobbelfiets- racen, een evenwichtsbalk met hin dernissen en de altijd spektakulairc groene zeephelling. Eerste werd de ruitervereniging Renesse; 2. s.v: Renesse; 3. De Stulp; 4r. Personeelsvereniging Brabe.- Groen Voorziening; 5. de in oprich ting zijnde Jeugdsoos; 6. Luctor et Emergo; 7. Personeelsvereniging Krijnse Locker; 8. de Bond van Plat telandsvrouwen afd. Noordwelle e.o.; 9. Op Drift en 10. de Country Club. Voor de best genoteerden waren er bekers, waar onder een wisselbeker, die ter beschikking was gesteld dooi de s.v. Renesse. Voor de andere ploe gen was er ,een medaille. ZONNEMAIRE, 30-4. Aan dc spe ciale verjaardag van koningin Julia na had ook de kleuterschool extra aandacht besteed. Er werden tijdens de optocht door de kleuters twee sprookjes uitgebeeld: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen", eu „Klein Duimpje". De kinderen waren prachtig aan gekleed cn zaten op twee versierde wagens met daarovovoor met vlag gen en papieren rozen versierde traktoren. De wagens waren versierd Het evenement trok zeer veel be langstelling, vooral in het begin was het erg druk, want er waren toen wel zo'n 1000 toeschouwers. Ringsteken Ook het laatste programma onder deel, het ringsteken mocht zich ver- h'èügen'in een'goéde belangstelling. Dit ringsteken vond 's avonds plaats op het parkeerterrein bij sportveld De Laone. Er werd gereden door ge- selekteerde ruiters volgens de wed- strijdregelementen van de Z.R.V. (Zeeuwse Ringrijders Vereniging). Inzet was de uit 1960 daterende~wis- selbeker die met 17 namen erop he lemaal vol gegraveerd was en daar om nu door de winnaar van de wed strijd definitief in bezit mocht wor den genomen. Na een spannende strijd werd Klaas Steur de winnaar van de beker. De winnaar van vorig jaar, de heer Frank Jachman bezette de tweede plaats en de derde plaats werd ingenomen door Chris Ooster ling. Met de prijsuitreiking bij het ring steken kwam een eind aan een zeer geslaagd koninginnefeest. met rozen en tekeningen en vlagge tjes gemaakt door de kleuters. Alle ouders van de kleuters waren weken bezig geweest om dit te rea liseren, onder leiding van de leidster mejuffrouw Anneke van Nieuwen - huijzen. Na de optocht kregen de kinderen een traktatie van de oran jevereniging en een beker met op schrift. Daarna werden er kringspelletjes in de school gedaan en om half één gingen alle kinderen 'moe. maar erg blij naar huis. NIEUWERKERK. 30-4. De Verenigingsraad, al tien jaar ang aktief bij feestelijkheden, heeft eer ingelegd met de aktiviteiten ter gelegen heid van Koninginnedag. Er was die dag veel volk op de been; van véle huizen wapperde de nationale driekleur; het was echt weer feest zoals vroeger op de Kerk- ring te Nieuwerkerk. Al om half 9 in de morgen begon het feest en werden eventuele langslapers gewekt door een rond gang van de Drumband „De Vier bannen". Vooral de schooljeugd was spoedig en in grote getale op straat. Vervolgens verzamelde de school jeugd zich op het Dor-pshuisplein en werd een zeer geslaagde puzzeltocht gehouden. Ieder kind kreeg versna peringen en een leuke verrassing. Opgetogen vertrok iedereen huis waarts om na 1 uur weer present te zijn, want toen werd de traditionele optocht opgesteld. Optocht Om half 2 vertrok de stoet ver sierde fietsen, wagentjes en een boot plus een heel grote wagen getrokken door traktor. Verschillende groepen trokken mee in de stoet, ook waren er enkele stellen en individuelen, voorafgegaan door de drumband en gevolgd door de fanfarekorpsen ..Oefening en Uitspanning" en „Nu met Hope", o.l.v. de heer A. Rade wol t. Voor vele voorbijgangers in en rondom de optocht was hel ook bij zonder leuk onze molen, voorzien van de drie kleur te zien draaien. De optocht trok met de muziek vele straten door, om tenslotte weer terug te keren op het Dorpshuisplein. Om half 3 begonnen op de Kerkring een gevarieerd spelprogramma, als: kruiwagenrace, skippy-bal-race, hoe pelen, kussengevecht, touwtrekken, doelschjeten zaklopen, ringsteken op de fiets en het rad van avontuur. De gehele middag door was het een drukte van belang, waarbij jong en oud bijzonder heeft genoten, onder- vrolijke klanken van muziek, ver zorgd door de fa. Lievense. Voor al le prestaties aan alle onderdelen van de attrakties werden beloningen uit gereikt. Een bijzonder moeilijk karwei bleek voor de jeugd het hoepelen. Ouderen (ze deden dat vroeger alle maal veel) brachten het er beter af. Er waren zelfs bejaarde dames ach ter de hoepel en goed! Voetbalwedstrijd Het feest werd besloten met een gekostumeerde voetbalwedstrijd op het sportterrein. De spelers en gese- lekteerd gezelschap waren allen in de leeftijd van 30 jaar en ouder. Uitslagen Feestelijk versierde wagens, fietsen enz. Ie prijs: De kleuterschoolkinde ren, als bakkertjes verkleed; 2e prijs De peuterklas met circus de frutte- pikkertjes. 3e prijs: Plan Gaanderse het huis te koop. De individuelen prijzen: 1. China taxi; 2. Juliana 70 jaar; 3. Klok; 4. Oud vrouwtje; 5. Boot met zeemeermin. De school- kinder-puzzeltocht bleek nuttig leer zaam. geslaagd en prachtig verlopen. Toneelvereniging „Op Drift" De toneelvereniging „Op Drift" gaf een uitvoering in het dorpshuis van Renesse. Op het programma stond het toneelspel „In Holland staat een huis" van P, L. van Prooij- en-Bogaerds. De avond werd geo pend door de voorzitter, de heer M. de Hamer, die ongeveer 100 belang stellenden kon begroeten. De belang stelling was daarmee minder dan men gewend is, mogelijk als gevolg van de uitzending van „Holocaust". „In Holland staat een huis" werd ge speeld onder regie van de heer D. Dokman, die ook een rolletje voor zijn rekening nam.Het wat statis tische stuk speelde zich af in een pension waarin onder meer enkele zeelui woonden. Een van hen werd, naar later bleek .volledig onterecht, verdacht van cocaïnesmokkel. De spelers werden aan het eind van het stuk beloond met een harte lijk applaus en enkele woorden van waardering door de voorzitter. De avond werd besloten met een gezel lig bal op muziek van „After Eight". Blauw/groene gevel met rode verf besmeurd De blauw-groen geverfde gevel van de viszaak „Het Seepaerdje" is in de nacht van zaterdag op zondag besmeurd met rode verf. Eigenaar J. O. R. uit Haamstede meldde bij de politie een schade van zevenhon derd gulden. BROUWERSHAVEN. Versierde fiet sen in de optocht te Brouwersha ven. In de schaduw van de Grote Kerk verzamelden de jongelui zich. Bij elknnr een „plaatje waard". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4