.JULIANA-BOOM' GEPLANT OP RING IN DREISCHOR JARENLANGE VERDIENSTEN ALS GEZAGVOERDER GEHONOREERD GOUDEN EREMEDAILLE VOOR C.D.A.- RAADSLID DE HEER J. A. VAN DER BIJL 4 Veel gebeurde binnenshuis STREEKNIEUWS J. de Regt in het zilver Koninklijke onderscheiding in Smalstad Bijl, wegens het feit dat hij gedurende dertig jaar het raadslidmaatschap bekleedt, de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in ont vangst nemen. Vernielingen De vergadering werd bijgewoond door familieleden en genodigden. Burgemeester C. Slabbekoorn stelde in zijn felicitatietoespraak vast dab dertig jaar de gemeenschap dienen niet gering is en dat het goed is dat hieraan aandacht wordt besteed. „Het is een periode waarin men moest kunnen geven en nemen, het vereist de kunst om aan te passen, soms standvastigheid, zorgvuldigheid omdat men meestal bezig is met ge- meenschaps- of partikulier belang". De heer Slabbekoorn schelste de problemen rond de herindeling, en de watersnoodramp waarbij grote verantwoordelijkheden op de tafel der bestuurders kwamen te liggen. De raadsvoorzitter stipte naast het raadslidmaatschap de diverse funk- ties aan welke de heer v. d. Bijl heeft of alsnog bekleedt zoals voorzitter van de CBTB afd. Schouw en-Duive- land, hoofdbestuurslid CBTB West- Nederland, taxateur bij de Grondka mer, jaren voorzitter van de Onder linge Waarborgmaatschappen van de Zeeuwse CBTB, bestuurslid Psy chiatrisch -Ziekenhuis Vrederust en lid van de kerkeraad. Klankbord In zijn felicitatiewoord betrok de heer Slabbekoorn ook mevr. v. d. Bijl: „U moet heel vaak als klank bord dienen als het wat tegen zit en ook wordt van u verwacht dat u voor een goede opvang zorgt. Daar om behoort deze onderscheiding ook u een beetje toe", aldus de voorzit ter die namens het gemeentebestuur zijn dank vergezeld liet gaan van een bloemstuk. Mevrouw Loschacoff-de Kanter feliciteerde de heer v. d. Bijl met deze „welverdiende" onderscheiding namens de PvdA-fraktie. Aan mevr. v. d. Bijl overhandigde zij een rode tulp. Namens de VVD-fraktie sprak de heer J. K. Goemans felicitaties uit, waarbij hij de "hoop uitsprak dat de heer v. d. BijL nog vele jaren het raadslidmaatschap zal mogen en wil len vervullen. Frakticgenoot J. J. Kiaassc gaf een terugblik op de jaren waarin sa men in de raad „gedobberd" werd. „U hebt zich steeds als een voor treffelijk frakticvoorzittcr gedragen en de fraktie goed geleid. Hy wenste de heer v. d. Bijl toe dat hy met Gods bijstand nog vele wyze raads besluiten zal mogen helpen nemen. De heer v. d. Bijl dankte H.M. de Koningin en hen, die er aan hebben meegewerkt om deze onderscheiding te mogen ontvangen en voor die lo vende woorden zowel van de voor zitter als de kollega fraktievoorzit- ters. Tot mevr. Loschacoff zei de heer v. d. Bijl, dat ondanks de ver schillen van opvattingen men elkaar toch steeds in de. dialoog kon vinden wat uitmondde in een goede besluit vorming. Dank aan gezin Zijn gezin werd dank gebracht voor de steun, die hij steeds mocht ontvangen om dit werk te kunnen doen. Ook dankte de heer v. d. Bijl de Almachtige die steeds de kracht heëft gegeven óm het werk in het belang dér gemeente te kunnen en mogen uitvoeren. Tenslotte zei de heer v. d. Bijl zich wel eens af te vragen of het nu langzamerhand geen tijd wordt om op te stappen. Nadat de raadsvoorzitter deze feestelijke vergadering had gesloten bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen voor een heildronk. DREISCHOR, 30-4. In Dreischor was men zo pessimistisch gestemd over de weersvoorspellingen, dat het Oranjekomitce het zekere voor het on zekere nam: de aktiviteiten werden zo veel mogelijk naar binnenshuis verplaatst en er werden sommige programma-onderdelen afgelast. Het planten van de „Juliana- boom" tegenover de ingang van dc toren bij de kerk, gebeude uiteraard wel buiten. Twee kleutertjes hadden de belangrijke taak die boom - ver sierd met een fleurig oranje lint - in de grond te zetten. Zij deden dat in het bijzijn van onder andere bur gemeester C. Slabbekoorn, verge zeld van beide wethouders P. de Moor en Ph. J. van Ast, die de fees telijke dag in Dreischor met een toepasselijk toespraakje opende. Tevoren had „Crescendo", nauw betrokken bij de organisatie, al een rondgang door hel vrolijk versierde dorp gemaakt. Oranjemarkt Deze muziekvereniging nam ook de „Oranjemarkt" voor haar reke ning, waarbij zij profiteerde van de opbrengst (ongeveer 1250 gulden) van het Rad van Avontuur, de schiettent, het ballengooien, het spij kers-slaan en de overige spelletjes. Het gebeurde allemaal binnen - in het Dorpshuis, in de middaguren, 's Ochtends was de jeugd daar ge weest om wat films te aanschouwen gemaakt door de heer H. Baren- drecht omdat de kinderspelen op de Ring vervielen. Oricnleringsrit Ook de tekenwedstrijd en de vos senjacht gingen niet door, maar wol startte in de avonduren bij hot Plaatsenhuis een oriëntcringsrit voor fietsen. Bea van Donge won die met maar een halve strafpunt. De prijsuitreiking geschiedde echter ook weer in het Dorpshuis, waar tevens een volksdansgroep van de Platte landsvrouwen optrad. De lampionoptocht ging niet door, maar die zal op 19 mei worden ge houden, tcgelyk met het openings concert van dit seizoen van „Cres cendo" in de muziektent. ZIERIKZEE Geen voorrang Op de kruising Grevelingenstraat- Haringvlietstraat ontstond zaterdag een botsing omdat de automobilist R. J. uit Nieuwerkerk geen voorrang verleende aan de van rechts komen de auto, bestuurd door M. V. uit Zierikzee. Er ontstond materiele schade. Aanrijding Vrijdag stond in de Poststraat een file auto's. Op een gegeven moment reed daarin een vrachtauto, be stuurd door C. J. K. uit Schore ach teruit en botste op de personenauto van B. v. d. G. uit Spijkenisse. Deze laatste kreeg schade aan dc voorzij de. Kommissie publieke weiken Op maandag 14 mei a.s. zal in de raadzaal van het stadhuis een open bare kommissievergadering plaats- ZIERIKZEE, 27-4. De heer J. de Regt, oucl-scliecji- vaartmeester D/gezagvoerder l>ij Rijkswaterstaat, kreeg vrijdagoehtend te zijnen huizo de ere-medaille in zilver uitgereikt. Hij werd toegesproken door ir. A. C. do Gaay, hoofd van dc hoofdafde ling millicu en inrichting van de Deltadienst van Rijkswaterstaat te Middelburg, die in gezelschop van zeer velen uit die kringen naar de Eendrochtstrant was gekomen. Het was een feestelijke bijeen komst, waarop de (langdurige) ver diensten van de heer De Regt nog eens werden gememoreerd. Deze be gon in 1938 als bootsjongen en mo tordrijver. Daarna werd hij gezag voerder op het ss „Christiaan Brui- nings", dat in de strenge winter nog als ijsbreker heeft gefungeerd. Na dc sloop van dit schip was de heer De Regt jarenlang gezagvoerder op het ms „Delta", een direktievaartuig. Zondagmorgen te 6.16 uur werd door inzittenden van een auto, waar van het kenteken inmiddels bekend is, een groot aantal vernielingen aangericht in. de buurt van Nieuw- Haamstede en Torenweg. Zo werden buitenlantarens van. huizen afgerukt, hekwerken vernield, ruiten inge gooid en brievenbussen uit de grond getrokken. Door het noteren van een kenteken zijn de daders békend. Diefstal twee brommers Twee jongelui uit Haamstede, C. A. P. en J. K. T. die zaterdagavond hun brommer bij de bushalte hadden neergezet 'en op slot gedaan en met de bus waren vertrokken, keerden aldaar om 23.00 uur weer terug. Hun brommers waren echter toen gesto len. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Woensdagavond 25 april hield de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle en omstreken een bijeenkomst in Riet- nisse te Renesse. De avond werd verzorgd door mevrouw Zandberg, die een diskussie leidde op het the ma „Jij en ik, hoe leven wij". Voor de pauze werd er in groepjes gediskussieerd en na de pauze werd de uitkomst van de groepsdiskussies met zijn allen besproken. Er werd zeer geanimeerd gepraat en het was dan ook een goed geslaagde avond. LOOPERSKAPELLE Diefstal Uit de opslagplaats van de Recrea tie Mij Zeeland BV aan de Kerkweg werd door een inbraak voor f 11.500 aan surfplanken, surfpakken, shirts, pakken, shirts, diverse gereedschap pen waaronder zagen, gestolen. De politie heeft deze diefstal in onder zoek. SCHARENDIJKE Doorgeleden na aanrijding In de Doprstraat te Scharendijke werd de auto van S. v. 't H. uit Brouwershaven door een Opel Ka- det aangereden. Deze laatste reed door, doch het kenteken kon opge nomen worden, zodat de dader be zoek van de politie krijgt. De schade aan de auto van v. 't H. was licht. BROUWERSHAVEN Brandstichting H. S. uit Duitsland die op 19 april zijn tweede woning in het bungalow park Den Osse weer opzocht, ont dekte binnen een grote puinhoop. In de week van 12-19 april moeten bal dadige jongelui door een dakraam binnen zijn geklommen en daar een ware ravage hebben aangericht. Zij stichtten brand in de w.c. en in het woongedeelte werden alle blikken met vloeibaar voedsel, zoals soepen en sauzen kwistig rondgeslingerd. Ook van het interieur waren diverse voorwerpen kapot of onder de in houd van de blikken geraakt. Er wordt echter niets vermist. Het scha debedrag is niet bekend. BRUINISSE Kettingbotsing Zondag reden, nadat de brug over de Grcvelingensluis had openge staan, bij het optrekken drie Rotter dammers op elkaar. Het waren H. B.. C. d. J. en C. v. J. Hun auto's wer den licht beschadigd. Woonwagens In de avond van vrijdag op zater dag zijn op een parkeerterrein aan de Grevelingendam 4 woonwagen families. vertoevende in grote per sonenauto's met dito caravans neer gestreken. Zij krijgen bezoek van de rijkspolitie. ZIERIKZEE. De heer J. de Regt, oud-scheepvaartmeester D van de Rijks waterstaat, mocht de eremedaille in zilver in ontvangst nemen. OUWERKERK. De heer J. P. Dekker werd onderscheiden met de eremedaille in zilver wegens zijn werk als kerkvoogd van de Hervormde Gemeente ge durende vijf-en-twintig jaar. BROUWERSHAVEN. De heer J. M. J. van 't Hof (geheel rechts) hesteller der PTT in Brouwershaven, mocht de eremedaille in zilver ontvangen tijdens een PTT-bijeenkomst in Middelburg. (Foto'.s Zierikzeesche Nieuwsbode) Velgendief zonder licht vinden. Het betreft hier een verga dering van de kommissie publieke werken. Op de agenda komt het vol gende punt voor: bespreking van de plannen inzake de stichting van een wijkakkommo- datie in de wijk Poort ambacht. (Voor tijd: zie Agenda). BURGH Zaterdagavond werd op de Lage- weg een auto staande gehouden door een politiepatrouille, omdat de auto geen verlichting voerde. De bestuur der kreeg een bekeuring en kon zijn weg vervolgen. Toen de politieauto eveneens doorreed word deze aan gehouden door enkele burgers, die de politiemensen attendeerde op diefstal van 4 dure velgen van een Duitse auto, welke diefslat door in zittenden van de geen verlichting voerende auto zou zijn gepleegd. De Duitse auto stond op het parkeerter rein van eamping Duinrand. De da der, M. T. A. J. uit Rotterdam werd zondag door de Gemeentepolitie Rot terdam aangehouden en naar het groepsbureau te Zierikzee overge bracht, waar hij na verhoor beken de. HAAMSTEDE Brand in caravan BROUWERSHAVEN, 27-4. In een buitengewone ver- Burgemeester C. Slabbekoorn speldt de heer Van der Bijl de koninklijke giulering van de gemeenteraad Brouwershaven, mocht onderscheiding op. de voorzitter van de CDA-fraktie, de heer J. A. van der (Folo: z'eritaeesche Nieuwsbode) Zaterdagmdidag ontstond brand in een splinternieuwe, houten sta-cara- van op de camping Duinrand te Haamstede. Eigenaar is de familie A. J. v. H. uit Poortugaal. Door een fout in de konstruktie van de oliekachel geraakte het interieur in brand en weid de brandweer gealarmeerd. De brandweer uit Haamstede nam deel aan de wedstrijden in Brouwersha ven, zodat Renesse uitrukte even la ter gevolgd door Kerkwerve. Inmid dels was met 3 schuimblussers van de camping het vuur succesvol be stredenen kon de brandweer nog wat nablussen. Door de schrik liep v. H. een shock op en werd bijgestaan door dokter Flach. De schade aan het interieur is groot. OUWERKERK. De heer A. de Later kreeg de eremedaille in zilver opgespeld door burgemeester J. D. de Kam als blijk van waardering voor zijn werk voor muziekvereniging „Nieuio-Leven".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4