Koraalmuziek leidde vanouds viering van Koninginnedag in SCHITTERENDE OPTOCHT IN ZONNEMAIRE HEEL NOORDGOUWE WAS OP DE DORPSRING FEESTFIETSEN EN -KARREN MAAKTEN TOCHT LANGS BEJAARDENWONINGEN Feest op schoolplein Op Koninginnedag Renesse wist raad met feest „Brouw" in Oranjeban STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 mti 1979 Nr. 22497 ZONNEMA1RE, 30-4. Met angstige gevoelens keken de bestuursle den van de Oranjevereniging en de inwoners van Zonnemaire 's morgens naar een dreigende hemel. Zou het zorgvuldig geplande feest wel door kunnen gaan? Koningin ontmoet Zeeuwse vrouwen KAPELLE, 28-4. Donderdag 10 en vrijdag 11 mei a.s, brengt de Ko ningin een werkbezoek aan Zeeland. Aan de Zeeuwse Vrouwenraad is verzocht het ochtendprogramma van de tweede dag te willen verzor gen. Om Hare Majesteit een beeld te geven van alle vrouwenaktiviteilen in Zeeland zal in gebouw de Vroone te Kapelle een „Zeeuwse Vrouwen- markt" gehouden worden. De 20 organisaties, aangesloten bij de Zeeuwse Vrouwenraad, zullen te- samen met een aantal niet aangeslo ten groeperingen zich in 4 groepen presenteren, t.w. een groep met al gemene organisaties, één met le vensbeschouwelijke organisaties, een politieke en een educatieve groepering. In marktkramen zal een overzicht gegeven worden van hun doelstellingen, aktivitietep, pro gramma's e.d. Konsulenle Rode Kruis Met ingang van 1 april is als kon sulenle Rode Kruis-korps in de pro vincie Zeeland aangesteld mevrouw G. P. Pettinga-Van Hooyen uit Vlis- singen. Standplaats van mevrouw Pettinga, die werkt als part-timer, is het Kringbureau van het Rode Kruis in Middelburg. ZIERIKZEE Avondvierdaagse De Zicrikzcesehe Avondvierdaag se is voor dit jaar op 18, 19, 20 en 21 juni vastgesteld. Iedere avond is de start vanaf het Havenplein om 18.45 uur. Voor deelnemers tot en met 13 jaar bedraagt de af te leggen afstand 8 km; voor deelnemers van 14 jaar en ouder 15 km. Tot en met vrijdag 15 juni is het inschrijfgeld f 4,per persoon, na die datum f 5,Groepen van min stens vijftien deelnemers, die de tochten volbrengen, komen in aan merking voor een groepsprijs. Kommissie sport en volksgezondheid Op dinsdag 8 mei a.s. zal in de raadzaal van het stadhuis een open bare kommissievergadering plaats- Het begon allemaal wat somber, want al om zes uur in de ochtend liep het versieren van de dorpsring op niets uit, vanwege regen en storm1. Een paar uur later zijn er toch nog wat slingers opgehangen, maar de hevige wind maakte daar later op de dag een janboel van. Maar goed de muziektent stond er, de kraampjes (met poffertjes en van Unicef) stonden met de „rug" in de wind en de „klimmast" was zo stevig verankerd, dat ook daar geen kwaad mee kon. En belangrijk feit: het he le dorp was op de been. Van. heel klein tot al lang volwassen nam daadwerkelijk deel aan de feestelijk heden, die een Koninginnedag ken merken. Altijd prijs Burgemeester C. Siabbekoom was 's ochtends met beide wethouders de heren P. de Moor en Ph. van Ast de opening wezen verrichten, waarbij de vlag officieel in top ging. „Con Amore" had inmiddels de schoolkin deren van het schoolplein naar de Ring begeleid, waar in de ochtend uren spelletjes werden gedaan met prijzen-voor-iedereen via een grab belton. 's Middags waren de groteren (en de volwassenen) aan de beurt met o.a. paalklimmen en beugel gooien. Het touwtrekken gebeurde niet over de gracht, omdat de weersom- Maar toen om half tien burge meester Siabbekoom van Brouwers haven een feestrede uitsprak, de in woners een fijne feestdag toewenste en de plechtige tonen van het Wil helmus weerklonken, was in de lucht al een stuk blauw zichtbaar, waar een grote matrozenbroek van geknipt zou kunnen worden. Optocht Toen de optocht voorafgegaan door de drumband en het volledige korps van „Nut en Uitspanning" zich in beweging zette, scheen zelfs de zon. vinden. Het betretf hier een verga dering van de kommissie sport en volksgezondheid. Op de agenda ko men de volgende punten voor: het plaatsen van een klubgebouw ten behoeve van de hockeyklub, op het sportpark „Bannink"; uitbreiding van de sportakkommo- datie in de gemeente Zierikzee. (Voor tijd: zie Agenda). Personeelsavond Corneliastichting Vrijdagavond werd in de oxide RK kleuterschool een feestavond gehóuden voor bewoners en perso neel van de Corneliastichting. Het programma bestond uit de opvoe ring van de klucht in twee bedrij ven: „Christina Karei en het Je- nevermysterie" en de sketsch: „Di- rektie houdt spreekuur". Beide stuk jes werden geschreven door broeder Ramondt en op de planken gezet door eigen personeelsleden. Na op voering van deze toneelstukjes werd er bingo gespeeld, waarbij mooie prijzen .te winnen waren. standigheden niet bepaald geschikt waren voor een nat pak De kleintjes vooral vermaakten zich bij een poppenkastvoorstelling. Tcd Stigter uit Noordgouwe en Fia Hoekstra uit Schuddebeurs brachtcu Jan Klaassen tot leven, die met to venarij en drie wensen te maken kreeg. Daarna trok bijna het gehele dorp naar het sportveld voor de gekostu meerde korfbalwedstrijd. 's Avonds Deelnemers van alle leeftijden waren - na het eten - welkom bij het ringsteken op de fiets. Daarna kwam „Con Amore" er weer aan te pas om de lampion-fakkeloptocht te begeleiden. Wie niet als deelnemer bij de Oranje-aktiviteiten betrokken was, was wel als begeleider aanwezig. Veel steun ondervonden de organi - sa toren ook van de jongeren van de jeugdsoos „De Gouwe", die zich overigens ook opperbest vermaak ten. Misschien heeft Noordgouwe trou wens volgend jaar wel een Oranje vereniging, want dc middenstand uit Noordgouwe en Schuddebeurs gaf zo gul voor deze dag, dat het restant van deze gelden als beginkapitaal voor zo'n vereniging kan dienen. De optocht oogstte veel bekijks, op twee prachtig versierde wagens, wa ren de kleuters van de openbare kleuterschool gezeten. Eén wagen beeldde het sprookje „Sneeuwwitje" uit, met een boven het zevental uit gerezen aantal dwergen. De tweede wagen was voor de gezinsleden van „Klein Duimpje", een inderdaad wat begrotelijk aantal voor de geplaagde ouders. Daarachter gingen dc kinderen van de beide lagere scholen, met versierde fietsen en verkleed als clowns, indianen, bruidsparen, tij gers. enz. Pr\jzcn De beide'wagens van de kleuter school bleven bij de beoordeling buiten mededinging. De eerste prijs kreeg Elaine van Oeveren als smurf. De tweede prijs werd gedeeld door Carlo Stoel en Marja Stoel als twee muizen en de derde prijs was voor Romanov Meysen. Na de optocht werden verwoede pogingen gedaan de balonnen op te laten, maar door de sterke wind wa ren ze verward geraakt. Eenmaal ontward en opgelaten belandden er een paar in de bomen, maar de rest koos het luchtruim, richting Zype. Hierna werden traktaties en at tenties aan alle kinderen uitgedeeld. Voor de kleuters was er een gebak ken aarden beker met hun naam, een theelepeltje met de koningin en wat snoep. De lagere schoolkinde ren kregen een lepeltje en een trak tatie. Schoolplein De kinderspelletjes werden ver plaatst naar het schoolplein, waai de grond droog was, en het tijdstip van aanvang werd verzet naar 1 uur 's middags, omdat het tijd kostte de benodigde materialen van het dras sige sportveld te verplaatsen. Er werd toen een reeks spelen gedaan, waarbij voor elke klas 2 prijzen, voor zowel voor een jongen als een meisje, beschikbaar waren. Het was jammer, dat de geplande spélen voor de oudere jeugd, vanaf 12 jaar moesten komen te vervallen. Toch kunnen de aktieve bestuurs leden van de Oranjevereniging van Zonnemaire terugkijken op een goed geslaagd feest ter ere van de 70-ste verjaardag van koningin Juliana. Kommissie verkeer Op dinsdag 15 mei a.s. ,al in de raadzaal van het stadhuis een open bare kommissievergadering plaats vinden. Het betreft hier een verga dering van de kommisise verkeer. Op de agenda komen de volgende pun ten voor: bespreking van een aantal punten betreffende verschillende verkeers situaties in de wijk Poortambacht (deze punten zijn door de Belangen groep Poortambacht, afdeling ver keer, in een schrijven aan het kol lege van b. en w. ter kennis ge bracht) het uitbrengen van een advies ten aanzien van het voorzien in de va- kature van parkeerwachter; verkeerssituatie op de Scheeps- timmerdijk, waarbij de parkeerover last, het instellen van een parkeer verbod en de aanleg van parkeer- stroken ter plaatse besproken zullen worden; instellen parkeerverbod Kromme Elleboog. (Voor tijd: zie Agenda). In de - vroege - ochtenduren liep het nog niet zo hard. maar naarmate de dag vorderde kwam heel Noord gouwe (en velen uit Schuddebeurs op de been om gezamenlijk op dc Dorpsring de verjaardag van de ko- ?iingiii te vieren. De muziektent was middelpunt van de gebeurtenissen. NOORDGOUWE, 30-4. Noordgouwe mag dan (nog) niet in het bezit zijn van een Oranjevereniging, de aktiviteiten waren er rond die genoeg lijke dorpsring niet minder om. De oudercommissies van de kleuter- en d openbare scholen hadden de handen ineengeslagen; de eigen mu ziekvereniging „Con Amore" was *s middags en 's avonds present. Een wagen uit de optocht. De persp- neelsvereniging van Braber Groen voorziening met het schip van „Wic- ky de Viking (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) schillende spelletjes en die ook dc ploegen aan het publiek voorstelde. Dankwoorden Voor het echter zo ver was werd eerst het woord gevoerd door de voorzitter van het Oranjekomité, de heer J. W. de Jonge. Hij dankte iedereen die op een of andere ma nier aan het welslagen van deze dag had meegewerkt, en vertelde dat er heel veel vrijwilligers aan de slag waren geweest. Een bijzonder woord van dank had hij voor de midden- st.andsvereniging, die hun financiële steun aan het evenement hadden ge geven. Tot slot stelde hij de aanwe zigen op de hoogte dat het bestuur van de oranjevereniging, namens iedereen, een felicitatie telegram aan de jarige koningin had gestuurd. Stoomtram Goes-Borsele gaat weer rijden Vanaf 6 mei (tot 30 september) gaat de stoomtram tussen Goes en Borssele dit jaar weer rijden. Aan begin en eind van deze periode, ge beurt dat alleen op de zondagen: tussen 3 juli en 17 augustus volgen de werkdagen (de maandag uitge zonderd) plus de zaterdag. Ook op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag kunnen uitstapjes gemaakt worden door het lage weideland en heggen- landschap met zijn rijke flora, nabij 's-Gravenpolder, en langs de kron kelige dijkjes en meertjes bij Kwa- dendamme. Extra attrakties zijn de 30 minu ten durende „stop" in Hoedekens- kerke, waar men vlak naast de tramlijn de dijk langs de Ooster- schelde kan beklimmen, de (voorlo pige) halte van Oudelande waar men kan zien hoe - heel nostalgisch - de stoomlokomotief geolied wordt en verder de speciale ansichtkaarten die men tijdens de reis al kan pos ten. Deze post wordt voorzien van een speciaal SGB-poststempel. In het natuurgebied rond Kwa- dendamme kunnen wandelingen ge maakt worden volgens een uitge stippelde route die op een gratis door de ti-amkonduktcur verstrekte kaart staat aangegeven. De eerste tram vertrekt 's morgens om half elf, de laatste loopt 's middags om 5 uur binnen. Vergadering Z.L.M. Hel hoofdbestuur van de Zuide lijke Landbouw Maatschappij (Z.L. M.) vergadert op maandag 7 mei in „De Prins van Oranje" te Goes. BROUWERSHAVEN, 30-4. Dc viering van Koninginnedag is in dc Smal- stad, mede dank 7,y het zonnige weer (het was wel wat guur, maar droog) een groot sukses geworden. Na klokluiden en uitsteken der vlaggen, maak ten de leerlingen van de scholen, vanaf het nieuwe scholenkomplex, vooraf gegaan door dc drumband van de Kon. harmonie „Kunst cn Eer" uit Zie rikzee, met feestelijk versierde fietsen, karren enz. een tocht langs dc be- jaarden woningen. Gearriveerd op hel havenplein volgde samenzang o.l.v. de heer Bert Gebben. waarna burgemeester C. Siabbekoom een feestrede uitsprak. De voorzitter der Oranjevereniging de heer P. de Moor hees vervolgens de driekleur, waarna de marktkra men open gingen met allerlei artike len. Er was voor de jeugd een Jik- kemienemarkl. terwijl in hel teken van het jaar van het kind de kleuters een poppenspel uitvoerden. Het voormiddagprogramma werd afgesloten met een volleybaldemon stratie uit de oude doos. 's Middags gingen de kramen weer open terwijl er voor de all-roundcrs zeskampselen werden georganiseerd. De kinderspelen, die eigenlijk op het dorpsplein zouden worden ge houden, werden met het oog op de slechte weersverwachtingen en de kou, gehouden in de binnenbak van manége Grol. Dit bleek een uitste kende uitwijkmogelijkheid waar de 3 lagere klassen van de basisschool en de leerlingen van kleuterschool „De Duinkonijntjes" volop de gele genheid hadden zich uit te leven in het gevarieerd spelprogramma dat voor hen was georganiseerd. Speurtocht Voor de leerlingen van de hoogste klassen van de basisschool was er een aardige speurtocht uitgezet, die de kinderen onder meer door de duinen voerde. Onderweg moesten verschillende vragen worden beant woord en opdrachten uitgevoerd. Voor de lagere klassen waren twee prijzen per klas beschikbaar. In de eerste klas werd de eerste prijs ge wonnen door Maurits Binnendijk en de tweede door Danielle Fait. In de tweede klas ging de eerste prijs naar Christian van Kluyven en de tweede naar Ingrid Hop. Eerste in de derde klas werd Patrick Akkermans en Si- mone van de Have won de tweede prijs. By de kleuterschool werd niet met prijzen gewerkt. Op hun tocht langs de verschillende spelletjes kregen de kleintjes een vlaggetje, een rol- tong en elk kind mocht graaien in dc grabbelton. Alle kinderen van basis- en kleu terschool werden getracteerd op een zakje chips met een bekertje limo nade en voor het naar huis gaan kreeg ieder ook nog een ijsje. Optocht Vanaf 1 uur konden deelnemers aan de optocht zich presenteren bij de jury. De verklede personen kon den terecht in het dorpshuis en voor dc andere kategorien stond een jury opgesteld op het parkeerterrein aan de Oude Moohveg. De zon stond in middels stralend aan de hemel zodat de vele fraaie kreaties volledig tot hun recht kwamen. Dc optocht werd dan ook een feestelijk gebeuren, dat terecht, veel belangstelling trok. De organisatie had de deelnemers als thema voor de optocht op gegeven T.V. of strips, hoewel ook de makers van een ander onderwerp voor een prijs in aanmerking kwamen. Padmos, van Toledo en de Vrieze. De personeelsvereniging van Braber Groenvoorziening won, eveneens met "Wïcky de viking de vierde prijs. In de kategorie der versierde karren werd discoqueen Saskia v. d. Wiel met haar Top Pop kar eerste. Een tweede prijs was weggelegd voor de peuterklas van Renesse, Jan Piet v. d. Hoek. en de broertjes Ronald en Peter Moerland werden met even veel punten eveneens tweede en deze plaats werd ook nog gedeeld met In ge en Sjaak Schaleven in hun vlieg tuig met het motto „vlieg er eens uit". Een derde prijs was er dan nog voor Sandy Troost. Bij de versierde fietsen was de eerste plaats voor Michel Fennet, Wilco Hoogerhuis werd tweede en de derde plaats werd gedeeld door An neke Verberk, Danielle Fait, Ange- Iiqué Berrevoets en Diane Verseput. Bij de groepjes verklede kinderen werd de eerste plaats bezet door Mark en Danielle Lemson terwijl de tweede plaats door Marit en Sander van der Vet werd ingenomen. Vijftien pryzen In de kategorie der verklede perso nen werden maar liefst 15 prijzen toegekend. Eerste werd grasmannetje Mariska Verseput,' Calimero Jeanet Kooman werd tweede en de derde plaats werd gedeeld door Sandokan Ad de Feiter, Ome Joop Leendert v. d. Waal, gelaarsde kat Arwin van der Waal, Bianca Nikark als Volen- da'ms meisje en Hilda Duinhouwer als leeuw. Vierde werd Mirjam Im merzeel, de vijfde prijs werd ge deeld door Marcel de Bil en Elma Oroenleer en de zesde prijs tenslotte door Saskia Wandel, Peter Messe- maker, Christy Verboom, Marlies Kooman en Nicolai Schiettekatte. De optocht werd ontbonden bij het sportveld waar het volgend pro gramma werd afgewerkt. Dat was een zeskamp een geheel nieuw element in het feestprogram ma op koninginnedag. Door de vele regen van de afgelopen dagen had het er even naar uitgezien dat dit programmaonderdeel zou moeten worden uitgesteld. Maar dankzy de inzet cn het har de werken werken van vele vrijwil ligers, die het speelveld met zyn ve lt ingewikkelde installaties ver plaatsten van het oefenveld naar het parkeerterrein, kon het festyn toch doorgaan. Pryzen Bij de wagons werd de eerste prijs gewonnen door de wagen „Kant. aan mijn broek" van do fam. W. Koo man, C. Kooman en P. F. de Ronde. Tweede werd C.J.V. de Schakel en derde het vikingschip van de Wicky de Viking, ten kreatie van de fami lies v. d. Aart, Canters, dc Keizer, Aan de zeskamp werd deelgeno men door zes ploegen gevormd uit verenigingen en bedrijven uit Renes se. Elke ploeg verzorgde een onder deel van de wedstrijd, aan dit on derdeel werd dan niet door deze ploeg deelgenomen. Het gehele ge beuren werd van kommentaar voor zien door de heer L. Brondgeest, die vooraf een toelichting gaf bij de ver- Barbcquc-festyn Het avondprogramma bestond uit een groot barbequefestijn op het marktplein onder hel motto .Eet eens buiten, je overleeft het". Heus. Het was een gezellige drukte waarbij de heer Gebben op elektronisch or gel voor een opwekkend achter grondmuziekje zorgde. Jammer dat wegens de financiën het eerder geplande optreden van een «show door het showkorps van „Rust Roest" uit Zierikzee geen doorgang kon vinden. Niettegenstaande, zowel voor dc inwoners als de Oranjevereniging een geslaagde dag. RENESSE, 30-4. Gehopen door onverwachts toch nog zonnig weer, werd op maandag 30 april, een zeer geslaagd koiiinginnefeest gevierd te Renesse. Dc traditionele koraalmuziek vanaf de kerktoren, die elk jaar het programma opent, moest weliswaar in verband met de slechte weersomstandigheden worden afgelast, maar alle andere onderdelen van het programma konden verder volgens schema worden afgewerkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3