deurloo SPORTVERENIGING RENESSE HEEFT DRINGEND TWEEDE SPORTVELD NODIG VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te ELLEMEET Jeans en Ribbroeken f. 59,- Bowlingclub „Country" huldigt klubkampioenen 1978-1979 zieiukzeescjie nieuwsbode Vrijdag 27 april 1979 Nr. 22496 Ledenvergadering ONZE PUZZELRUBRIEK INGEZONDEN STUKKEN Voor 55 jour.... korte berichten uit het binnenland) RENESSE, 26-4. Op de door de S.V. Renesse gehouden ledenvergadering, in de kantine op het sportpark, ves tigde de heer A. F, v. d. Roest in zijn openingswoord nog eens de aandaeht op de urgentie van ecu tweede speelveld. Momenteel heeft men de beschik king over én speelveld voor negen elftallen wat een enorme belasting betekent. Met het gemeentebestuur is hierover reeds geruime tüd gele den kontakt opgenomen maar tut een oplossing is men nog niet gekomen. De voorzitter zag loch in de toe komst ernstige problemen als men niet binnen afzienbare tijd de be schikking krijgt over een 2e speel veld. De lange gedwongen winterstop noemde de heer Roest een slechte zaak daar dit het verenigingsleven niet ten goede is gekomen. De op komst op de trainingsavonden zijn bijzonder goed al zijn de resultaten van het le elftal hiermee niet over eenkomstig. De voorzitter schreef dit in het bijzonder toe aan een aantal ongelukkige nedrlagen van wed strijden welke met een klein beetje geluk zouden zijn gewonnen. Geest opperbest Een belangrijk pluspunt is het, dat de geest in de ploeg hieronder niet heeft geleden en dat de sfeer altijd nog opperbest is. Het wonen in -een rekreatic gemeente brengt voor een vereniging als Renesse ook proble men met zich mee daar een aantal leden hierin werkzaam zijn. Met de paasdagen werd men hiermee gekon- fronteerd wat een grote handikap betekende tegenover de andere teams daar er geen enkel elftal volledig binnen de lijnen kon verschijnen. De voorzitter vond het een haalbare zaak, dat mén ook in het volgende seizoen weer met vier senior-elftal- Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. Aangezien het weer zich nog steeds niet van de zonnige zijde laat zien, is het voor veel puzzelaars eén aanleiding om de weekpuzzel ter hand te nemen. Op de redaktie kwa men dan ook vele inzendingen bin nen. Voor de liefhebbers volgt h'ier- onder weer een nieuwe opgave. EERSTE PRIJS: Sandra Biezen Gasthuis Ziekenhuis Kamer 18 d Middelburg TWEEDE PRIJS Mevr. Mv P. Schikkcr-Jonkcr Acacialaan 22 Bruinisse De oplossing van de puzzel is dc volgende: HORIZONTAAL: 1. banket; tijdbom; 11. oog; 12. dek; 14. koe; 15. alom; 17. motor; 19. elan; 21. kar- bies; 22. keelgat; 23. es; 24. eigen; 26. re; 27. wie; 29. set; 30. bas; 32. basta; 34. wants; 36. weg; 37. hatelijk; 38. rif; 39. nobel; 41. decor: 44. nar; 45. lijk; 47. roe; 49. I.M.; 51. bekér; 53. "Lt.; 54. kanarie; 56. parodie; 58. lcnot 59. Tunis; 61. node; 62. rum; 64. wee; 65. eng; 66. rommel; 67. ineens. VERTIKAAL: 1. blaker; 2. oNór 3i kombuis; 4. eg; 5. het; 7. ijk; 3. doelman; 9. Belg: 10. muntel; 12. do sis; 13. koket; 16. las; 17. mee; 18. ren 20. aar; 25. gemelijk; 27. wagon; *28. ether; 30. baker; 31. Stroe; 32. ben; 33. aal; 34. wijd; 35. sir;.40. balatum; 42. colonne; 43. kikker; 45. leeuw; 46. kepie; 48. steeds; 50. Man; 51. bit; 52. ras; 53. lid; 55. norm; 57. do ge; 60. net; 63. me 65. cn. l)e nieuwe puzzel HORIZONTAAL'. 1. ruimte in een schip onder het voordek; 8. kunst matige haardos; 12. sierplant; i3. spotvogel; 14. persoonlijk voornaam woord; 16. publieke wandelplaat;;. 17. effen, glad; 18. den lózer heil (afk. Latijn); 19. schoenmakerspriem; 21. naschrift (afk. Latijn); 22. morsig, vuil; 23. loterijbriefje; 24. strafvaar- tuig uit vroegere jaren; 26. ontken ning; 27. tijd van praktische oefe ning voor een kandidaat-notaris; 29. onderdeel v.e. tennispartij; 30. pun tig uitlopend; 32. bloeiwijzc; 34. droogplaats voor mout; 36. televisie (afk.); 38. flauwhartig; 39. Amster dams peil (afk.); 41. nummer waar op in een loterij geen prijs valt; 42. stoolwapcn; 44. muzieknoot; 45. be woner v..h. hoge Noorden; 47. mu zieknoot; 49. Ned. rivier; 51. eer be wijzen; 53. soort schoeisel; 56. weide in het hooggebergte; 58. stok waarop de kippen slapen; 60. telwoord; 61. melodramatisch toneelstuk; 63. split- singsprodukt v.e. molecule; 64. ou derloos kind; 66. zuidwest (afk.); 07. danspartij; 68. onbepaald hoofdtel woord; 69. vogel; 70. in die tijd (in het verleden); 72. op het. ogenblik; 73. bedrieglijke slimheid; 74. plotse linge en algemene angst; 76. voor zetsel; 77. bestaande uit een menge ling van schreeuwende kleuren. len zal kunnen uitkomen. Het aan tal jeugdleden is nog steeds groeien de, wat kan worden gezien als een enorme verdienste van de aktieve jeugdkommissie die bijzonder .veel werk verzet. Mctlc door de lange winterstop verwacht de voorzitter financieel een minder gunstig jaar daar dit een te rugval zal laten ten opzichte van de voorgaande jaren. Met dc rcklamc borden, waar nu reeds jaren over wordt gepraat, is men nog steeds niet rond. De inkomsten van lotto en toto blijven konstant op hetzelfde peil. Door een groep van 17 dames wordt op het sporterrein de voleybalsport beoefend wat wordt gezien als een eerste aanzet tot verdere uitbouw van de vereniging als men in de toe komst de beschikking zal kunnen krijgen over een zaal. De medische keuring van de leden is momenteel geheel afgewikkeld. De enquête over het beoefenen van andere sporten oopt voortreffelijk. Momenteel heb ben hierop 110 personen gereageerd en nog dagelij kt komen er formulie ren binnen.. Van deze reakties is 851"» geen lid van de vereniging. Andere sporten Grote belangsteling bestaat er o.m. voor het tafeltennissen en bad minton. Voor de volleybalsport werd door nog een 20-tal dames positief hierop gereageerd. Het bestuur kreeg van de vergadering volmacht om mei het genomen initiatief door te gaan. In mei zal een bijeenkomst worden belegd door de werkkommissie mei de kontaktgroepen waar men dan tot een afgerond geheel wil komen. Het kontrakt met de trainer de heer B. de Zeeuw is weer met een seizoen verlengd. Daar de kontributie in de laatste jaren ongewijzigd is gebleven werd op voorstel van het bestuur besloten, als inflatie korrektie, over te gaan tot een kleine kontributie verhoging. Door dc heer N. J. Schults werden mededelingen gedaan over het deze zomer te houden camping voetbal toernooi dat in principe zal worden gehouden van 23 juli tot 27 juli. Het programma is reeds geheel klaar, de aanvang van de eerste wedstrijd is een half uur verzet en zal nu om 18.30 uur zyn. De spccltyd voor de halve finales en de finale is op ver zoek van dc deelnemers vastgesteld op 2 x 40 minuten. VERTIKAAL: 1. insekt; 2. aard rijkskundige aanduiding^ (afk.); 3. snel vlug; 4. herkauwend dier in Centraal-Afrika; 5. onvriendelijk; 6. ligplaats voor schepen; 7. vogelpro- dukt; 8. kleur';. 9. hoek die door het boven- én voorlijk v.e. gaffelzeil wórdt gevormd', 10. bolgewas; 11. hèrbergier; 13. soort onderwijs (afk.); 15. groep leerlingen van eenzelfde leerjaar die gezamenlijk onderwijs ontvangen; 17. lichaamsdeel; 18. nachtverblijf; 20. voertuig zonder wielen; 22. herkauwer; 23. tussen heet en koud; 25. voedsel; 26. niet parkeren (afk.); 23. geheel de uwe (afk. Latijn); 30. hoofddeksel; 31. vuiststoot; 33. zenuwstillend middel; 35. Engelse titel; 37. dessertprijs; 40. wachtwoord; 43. korf voor vis; 46. eetbare wortel', 48. poedelhond; 50. morsdoekje; 52. Ned. Spoorwegen (afk.); 54. niet-deskundige; 55. met name (afk.); 57. hemellichaam; 59. onenigheid, ruzie; 61. grove werk- doek; 62. vogel; 65. boomloot; 66. ge bied, landstreek; 69. in het. water levend dier; 70. deel v.e. boom; 71. snavel v. e. vogel; 73. muzieknool; 74. per adres (afk.); 75. boksterm (afk.). Staande de vergadering zegden een aantal leden hun medewerking toe bij het organiseren van het toer nooi. De heer J. Bom, voorzitter van negatief punt dat men er tijdens dc de jeugdkommissie, noemde het een slaagd om de jeugd op de juiste wij- winterstop niet helemaal in was ge- ze op te vangen. De belangrijkste oorzaak hiervan was gelegen in het feit dat men niet de beschikking heeft over een zaal om daar iets met de jeugd te doen. Alleen op het strana .T,Pn noe oen mogelijk heid, maar dit was vaak »*verant- woord om daar naar toe te gaa». jeugdkommissie werkt goed, wel 'de heer Bom het aantal mensen die zich beschikbaar stelen voor de be geleiding nog graag iets groter. Om het terérin wat te sparen zal er dit jaar geen jeugd toernooi worden ge- I organiseerd. Toernooien DEN HAAG. De Haagse politie vraagt zich af of er weer proces-ver baal moet worden opgemaakt tegen leden van de Zuidmolukse ordedienst KPK. Donderdag zal daarover over leg worden gepleegd met het minis terie van justitie. ROTTERDAM. Een gasexplosie in een kelder heeft forse schade aange richt in de Iorsekestraat in Rotter dam-Zuid. Bij dertig huizen begaven de ruiten het en volgens de politie raakten ook vier auto's flink be schadigd. Niemand werd gewond. MADE. De Vereniging Behoud Biesbosch is fel tegenstander van dc aanleg van een vierde spaarbekken voor drinkwater in de Biesbosch. In een woensdag uitgekomen rapport zegt.de VBB dat dit de zoveelste aan slag op het Bicschboschlandschap zou zijn, waardoor circa 400 ha na tuurgebied verloren zou gaan. AMSTERDAM. De 31-jarige E. Delprado uit Amsterdam is 'gewond geraakt bij een steekpartij bij de Gliphoeve in de Amsterdamse Bijl mermeer. Na een twistgesprek in een ontmoetingscentrum werd Del prado door drie mannen aangevallen Hij liep een messteek in de inkerzij op. ROTTERDAM. De Kamers van Koophandel werken niet mee aan het legaliseren van niet-joodverkla- ringen voor bedrijven die zo'n ver klaring nodig hebben voor het doen van zaken met Arabische landen. Dit heeft de Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Ne derland geschreven aan de leden van de Eerste en de Tweede Kamer. EINDHOVEN. Bij een brand in het in aanbouw zijnde hoofdkantoor van de Centrale Rabobank in Eindhoven is een aanzienlijke schade ontstaan. Volgens de politie gaat het tenminste om enkele tonnen, er wordt echter rekening mee gehouden dat de scha de groter zal zijn. UTRECHT. De industriebond NVV heeft in een telegram aan de Argen tijnse president Videla verbijsterd v en verontwaardigd gereageerd op de arrestatie van 20 vakbondsleiders in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Vossejacht op Koninginnedag' Op koninginnedag zal er door „Brogum" en de „Mr, Bqkker Groep" een vossejacht gehouden worden. We willen de kinderen die daaraan mee willen doen (8-14 jr.; nu alvast uitleggen wat er van jul- Ièdere deelnemer krijgt een lijst- lie verwacht wordt, je met daarop 12 namen van sport mensen. Als je een van de twaalf vossen (herkenbaar - aan sportieve kleding en rugnummer) vindt in de oude binnenstad moet je de .naam van- één van de sportmensen van je - lijst zeggen teggen de vos. Je gaat een sportman kopen. De vos vult dan een bedrag in wat hij. op zijn eigen lijst heeft staan. Je moet pro beren voor zo weinig mogelijk geld alle sportmensen van de vossen te kopen. Let op: Je mag bij elke vos maar één sportman kopen. De inschrij ving begint om 10 uur maandagoch tend op het Havenplein. „Brogum" „Mr. Bakkergroep" Advertentie AA. ZfvV Mol 5-7 Zierlkze» Tel. (01110)2890 Boeken en brochures Woonwagenplan Zeeland Woonwagenbewoners vormen een (minderheids)groep, waarvoor lange tijd weinig aandacht bestond, of hij moest van negatieve aard zijn. Mede daardoor is er een landelijk en groot tekort aan staanplaatsen. Nu - ein delijk - de woonwagen gelijk is ge steld met andere vormen van huis vesting is elke provincie verplicht gesteld voor 1980 een woonwagen plan op te stellen, waarin de sprei ding van standplaatsen over de pro vincie wordt._ aangegeven. Voor Zee land is het órttwerp-plan inmiddels gereed; het werd voorbereid dooi oen werkgroep waarin gedeputeerde Van Ommeren, vertegenwoordigers van de twee woonwagenschappen in Zeeland, van de Stichting Woopwg- genwerk, vertegenwoordigers van dc woonwagenbevolking zelf, bureau Zeeland van c.r.m., de PPD, Stich ting Zeeland en de provinciale grif fie zitting hadden. In het plan wordt een spreiding van het aantal (in 1985) benodigde standplaatsen per ge meente aangegeven. Enige richtlij-' nen, zoals die door c.r.m. zijn gesteld: nieuwe centra moeten dicht bij de bebouwde kom liggen en mogen max-Tnaal 15 standplaatsen hebben. De bedoeling is het maatschappelijk isolement waarin veel woonwagen bewoners verkeren op te heffen. Tij dens drie openbare bijeenkomsten (21 mei in Zierikzee) zal de heer R. van Ommeren, gedeputeerde voor welzijnszaken, toelichting -geven op het plan dat in het komend najaar door provinciale staten zal worden opgesteld,- daarbij rekening houdend met de mening van alle tijdens de bijeenkomsten aanwezige personen. Daartoe zal de gemiddelde Zeeuw beter geïnformeerd moeten zijn en daarom heeft de provincie de bro chure ..Informatie over woonwagen plan Zeeland" uitgegeven, dat ook al aan alle woonwagenbewoners is toe gestuurd. Hierin o.m. een samenvat ting van het ontwerp-plan, wat in formatie over de Nederlandse woon wagenbevolking, hel woonwagenbe- leid en de situatie in Zeeland. Daar naast is aangegeven hoe men kan reageren op het plan. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de provinciale griffie in Middelburg. ADVERTENTIE. Speciale aanbie ding Heeren-, Jongeheeren en Kin- derkleeding van de goedkoopste lol de beste afwerking. Beslist kleerma- kerswerk. Heeren colbert cosluums van af f 16,50; Kindercostuums van af f 10,50; Kleeding naar maat, van af f 39,—. .ZIERIKZEE. In verband met de heden en morgen te houden verga dering der schippersvereeniging „Schutlevaer" worden de ingezete nen van Zierikzee verzocht de nar tionale driekleur te doen wapperen. ELKERZEE. Zaterdagmiddag trok eene windhoos over hel middenge deelte van Schouwen. Stofwolken die in de verte aan brand deden denken verhieven zich in de lucht. Voor zoover ons bekend werd, heb ben geen persoonlijke ongevallen plaats gehad. ZIERIKZEE. De Zierikzeesche Burgerwacht zul Donderdag 1 Ma in de schietbaan achter „Ons ge noegen" een onderlinge wedstrijd Houden. ADVERTENTIE. Groote rozijnen met pit, 40 cent per pond; krenten 35 cent per pond; rozijnen 30 cent per pond; sucade 30 cent per ons; abrikozen 50 cent per pond. Wel zal er door door de jeugd na de kompetitie worden deelgenomen aan toernooien te Piershil, Colijns- plaat, Brouwershaven, Ouddorp en Dinsdagavond werd door dc bow- Hansweert. Op 20 juli a.s. zullen de lingclub „Dc Country" tc Rencssc liet Tele-Stars weer een wedstrijd op het bowlingseizoen afgesloten met een sportterrein te Renesse spelen. 'gezellige avond in restaurant ..Lc Verder werd op de vergadering ïlabot" waarop ook dc klubkam- nog aandacht besteed aan het klub- [pioenen van het seizoen 1978-1979 blad, de slechte toestand van het bekend werden gemaakt, trainingsveld, de douche s (geven j koud water! on hol zich aanmelden Bj. d(, wist Ad Ruilenbé^ ind een spannende nek aan nek race als B-scheidsrechtcr. met geringe voorsprong op Peter van Putten beslag le leggen op de kam pioenstitel. De kampioen van het vo- PEKING China heeft donderdag Pge seizoen. Hans Everaers, moest het Vietnamese voorstel verworpen geze keer genoegen nemen met de om in het grensgebied tussen beide 9 ing„v0°r landen een gedemilitariseerde zótte in te stellen. Desondanks is de Chi nèse onder-minister van buitenland se zaken Zhong Xidong (Chung Hsi- Turig) niet van meninge dat de be sprekingen voor de oplossing van het grenskonflikt met Vietnam moe ten mislukken. ZUTPHEN. Het aanbod van lcej tc aanvaarden koopwoningen ligt oi: het ogenblik op het peil van 1975 ei neemt niet meer toe. De gemiddeld' prijs wijzigt zich dc laatste inaandci nauwelijks. UTRECHT. Vicc-voor/.itlcr A. T! J. Poeis van dc Nationale Zieken huisraad noemt het onbegrijpclij! dal de verantwoordelijke instantie niet willen inzien dat dc kwaliteit ii dc gezondheidszorg is aangetast DEN HAAG. Minister Albedu sociale zaken wil praten met aantal werkgevers- cn werknemers] organisaties over de voorgenomc korting op de ambtcnarensalarissc cn de gevolgen daarvan voor de z.c genaamde trendvolgers. AMSTERDAM. In het water acl ter het voormalige Haarlcmmermcci| station in Amsterdam-Zuid is h onthoofde lijk gevonden van man. Het lichaam kan een paar d: gen in het water hebben gelegen. I politie denkt voorshands nog aan et: ongeluk lerde achtereenvolgende maal dc kampioenstitel naar Irene Mculdijk, lie hiermee de Wisselbeker definitief in haar bezit kreeg. Zoals de cijfers tusen haakjes'van'het vorige seizoen te zien geven valt er over de gehele linie bij de spelers en speelsters een vooruitgang in de geléverde presta ties te zien. Prijsuitreiking De prijsuitreiking werd verricht door de voorzitter de heer Ad Rui tenberg en de sókretaris dc heer Pe ter van Putten. Het geheel werd op geluisterd door de ..Roots" uit Roo sendaal. De eindstanden, heren: 1. Ad Rui tenberg 143.7.(136.4); 2. Peter van Putten 142.5 (142.2); 3. Rini Hendrik- se 139.4 (128.2); 4. Jan Stoel 138.9 (128.7); 5. Klaas de Feiter 135.1 (132.6); 6. Ad Verseput 133.6 (125.8); 7. H. van Wagtendonk 132.4 (125.6); 8. Hans Everaers 131.1 (142.5); 9. Mar tin Krijger 122.6; 10. Hr. Schenk 121.3 (120.5); 11. Rinus Verseput 120.3 (121.5); 12. Henk Krijger 1185. 13. Hans Boosman 117.5 (112.1); 14. L. Rijstenbil 109.8 (94.1). Dames: l. Irene Meuldijk 138.1 (133.9); 2. Frarrsca Troost 126.7 (120.4) 3. Jdpie Meuldijk 126.3 (116.8); 4. Janny Versepul 120.5 (118.5); 5. Bar ry Rijstenbil 114.8 (110.1); 6. Marijke Verseput 113.6; 7. Corry Hazebrock 113.0 (109.8); 8. Annet Ruitenberg 110.0 (104,1); 9. Jannckc Everaers 109.2 (109.9); 10. mevr. Rijstenbil 105.7 (94.4); 11. Adrie Dalcbout 105.1 (100.6); 12. Riet Messemaker 103.6 (89.0); 13. Nel Zwiers 99.4 (95.7); 14. Neiie Verboom 96.8 (87.9); 25. mevr. Schenk 96.6 (99.0). De kampioenen Ad Ruitenberg en Irene Meuldijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) f V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 7