BALK EN SPLINTER 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: ontdooi de koelkast elke week. VAN DE EENHEID IN IRAN IS NIET VEEL MEER OVER 13 Twee doden in het verkeer ELEKTRO LIEVENSE ZIFRIKZFFSCIiE NIEUWSBODE Vrtfdaf 37 april 1ST» Nr. m»6 BLIK DOOR HET WERELD De ruzie tussen de Perzische revo lutionairen wordt steeds feller. Van de eensgezindheid waarmee de sjah werd verdreven is weinig meer over en eigenlijk mag dit geen verbazing wekken. Het wuren zeer uiteenlopende groeperingen die elkaar vonden voor het eerste doel: het afschaffen van een gehate monarchie. Nu dit ge beurd is gaat ieder zijn eigen twee de doel nastreven: hoe men de nieuwe republiek zal organiseren. Per referendum heeft de grote mas sa zijn zegen gegeven aan de idee- cn van ayatollah Chomeiny. Er moest een Islamitiesche republiek komen, ook al werd niet in details aangegeven hoe die eruit moest zien. Revolutionaire komité's De ayatollah en zijn aanhangers zullen niet len onrechte de gedachte lubben gehoest cn! da! ze ook op dat punt hun zin wel zouden kunnen doordrijven. Er is een regering waarin de aya tollah niet al te sterk vertegenwoor digd is, maar het eigenlek gezag wordt uitgeoefend door revolutionai re komité's en die zyn overwegend bezet door de geestelijke leiders en leken die voor Khomeiny zijn. Zo gaat het ook met de revolutio naire rechtbanken, waarvan offi cieel de samenstelling zo geregeld is dat de Chomeinymanneji alle of bij na alle vijf de zetels bezetten. Waar bij een merkwaardige konstruktie is dat de verdediger tevens een der vijf rechters is. Hoe en wat deze rechtbanken uitvoeren staat onder geen enkele kontrole, zeker niet die van de regering. Wraak En de wat democratischer gezinde strijders tegen de sjah zien tot hun verbijstering dat in deze geheime zaaltjes doorgaans geen recht wordt gesproken maar wraak uitgeoefend. Dat wil niet zeggen dat vele der vonnissen niet terecht geweest zou den zijn, als men eenmaal uitgaat van het bestaan van een doodstraf. Maar het gaat erom dat als deze mannen zich schuldig hebben ge maakt aan vergrijpen tegen de natie ze ook berecht behoren te worden ten overstaan van de natie die best mag vernemen wat ze allemaal op hun kerfstok hebben. Dat is de methode die bijvoorbeeld in Griekenland na het kolonelsregi me is toegepast en elders waar een diktator werd verdreven. Flitsen uit het buitenland BELFAST. In de buurt van Bel fast is een lid van het „Ulster de fensie regiment" doodgeschoten. Het Ierse Republikeinse leger heeft ver klaard verantwoordelijk daarvoor te zijn. BILBAO. De Baskische afschei dingsbeweging ETA heeft Japan ge waarschuwd geen investeringen '.e doen in een nucleair centrum, dat naar zij zwoer nooit in werking zal treden. De waarschuwing was ver vat in een brief aan de Japanse am bassade in Madrid waarvan kopiën naar Baskische kranten werden ge stuurd. WILLEMSTAD. Een fele brand heeft in de nacht een winkelcentrum in Willemstad op het Nederlands-An- tilliaanse eiland Curacao in de as ge legd. De schade loopt in de miljoe nen. JOHANNESBURG. Het vanwege zijn apartheidspolitiek sterk in het isolement gedreven Zuid-Afrika be ziet met groeiende belangstelling de mogelijkheid het centrum te worden van een neutraal machtsblok in Zui delijk Afrika. SALISBURY. Bij een bomaanslag in een supermarkt in Salisbury is één persoon om het leven gekomen en zijn twee mensen gewond, zo heeft de Rhodesische politie meege deeld. De politie verklaarde dat in de winkel een vernielde koffer en delen van een klok zijn gevonden, hetgeen duidt op een tijdbom. BELFAST. In Belfast werd de 32- jarige William Carson bij zijn huis doodgeschoten. Hij werd, in zijn huis, opgewacht door twee mannen die hem neerschoten toen hij binnen kwam. De politie tast nog in het duister over de motieven voor de moord op Carson. Als men zich als een democrati sche, althans fatsoenlijke staat wil laten zien, dan geeft men juist aan de handlangers van de diktator alle juridische kansen en rechten die de ze zelf nooit aan iemand hadden verleend. Niet beter Zoals het nu gaat met snelrecht zonder kontrole, zonder openbaar heid en zonder mogelijkheden van hoger beroep, is de situatie in we zen niet beter dan hij onder de sjah was. In een dergelijke sfeer die zo dicht tegen de nieuwe diktatuur aanleunt hoeft men ook niet veel hoop te hebben dal een grondwet tot stand komt die ook maar enigs zins tegemoetkomt aan de ideeën van de democratische groeperingen in Perzië. Vandaar dat de minister eau buitenlandse aken Sanjabi zfiri ontslag nam - onder deze omstan digheden kan de regering niet wer- kel\ik regeren. LISSABON. Portugal heeft woens dag gevierd dat precies vijf jaar ge leden, op 25 april 1974, een militaire staatsgreep een einde heeft gemaakt aan het dictatoriaal bewind van pre mier Caetano. WASHINGTON. President Carter heeft tegen de leden van de commis sie die een onderzoek instelt naar het ongeluk met de kerncentrale op Three Mile Island gezegd dat hij binnen een half jaar hun aanbeve lingen wil hebben en ze dan zal uit voeren ook. DAMASCUS. Staatssecretaris Van Lent van defensie is na een elf uur durende vlucht vanuit Amsterdam noodgedwongen in Damascus aange komen. WEST-BERLIJN. De Berliner Philharmoniker onder leiding van Herbert von Kara jan zal komende herfst op uitnodiging van het Chine se ministerie van cultuur drie con certen in de Chinese Volksrepubliek geven. Dit hebben orkestfunktiona- iissen woensdag in West-Berlijn be kendgemaakt. BARCELONA. Een Spaanse poli tieman die op wacht stond bij een bureau in Barcelona, is ernstig ge wond toen hij vanuit een passeren de auto werd neergeschoten. NEW YORK. President Carter .heeft besloten voor het ogenblik niet het Amerikaanse beleid ten aanzien van Rhodesië te wijzigen. Met name zullen de ecnomische sancties tegen dat land niet worden opgeheven. Dit heeft woensdag de woordvoerder van het Witte Huis, Jody Powell, ver klaard. NISTELRODE, 26-4. Bij een ver keersongeluk op de provinciale weg Oss-Uden ter hoogte van Nistelrode zijn woensdag de 45-jarige A. G. van Melis en de 41-jarige A. van Melis- Bosman beiden uit Beek en Donk om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen tijdens een hagelbui de auto van de slacht offers in een slip raakte en op de an dere weghelft terecht kwam. Een te genligger kon niet meer uitwijken auto. De bestuurder van de auto, en reed frontaal tegen de geslipte een 29-jarige man uit Tilburg raakte zeer ernstig gewond. Wal biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 28 APRIL NED. 1: In de vanmiddag uit te zenden aflevering van de Lappen- kat wordt gevlogen waarna Het hondje Ree weer op avontuur gaat. Na Zomaar, een Russisch teken filmpje volgt een filmpje met Char lie Chaplin. In de zesde aflevering van Peter Ramsëy de dierendokter gaat Peter naar een zeer verafgele gen boerderij om een zieke koe te onderzoeken. Maar hij verdwaalt in de bergen en ontmoet een zeer mys terieuze bewoner. Wieteke van Dort opent de uitzending met Zeg es aaahh In dit muzikale spel ligt de juf in het ziekenhuis en zij wordt verzorgd door kleuters. Vervolgens een aflevering van Columbo volgt, een aflevering van Colubo volgt. De schrijfstre Abigail Mitchell zet alles op alles om de dood van haar nichtje te wreken. Zij schuift de verdenking og haar neef Edmund Gadvin en zij overlaad inspekteur Coulmbo met theorieën die deze verdenken zouden moeten recht vaardigen. Columbu koestert echter nogal wat wantrouwen tegen dit soort overijverige assistenten. Na het journaal volgt Passport to Bra zil, een filmpressie van de toernee die de grape Passport onder leiding van Klaus Doldinger door Brazilië Tot slot AVRO's Sportpanorama. NED. 2: Ferry Maat presenteert allereerst De Tros Top 50. Na het journaal volgt een Engelse show uit de jaren twintig en dertig. All God's Children got rhythm. Onder muzi kale leiding i>an Jack Parnell. In Aktua tv wordt voorafgaand op de tweede aflevering van Holocaust uwer aandacht besteed aan de jo denvervolging en met name ook van de reakties die de anti-joodse ge beurtenissen in ons land teweeg brachten. Daarna Holocaust: Donke re wolken 1941-1942. De Duitse troepen hebben grote stukken van Oost-Europa veroverd. Overal ver rijzen kampen om de Oosteuropese Jodne op te kunnen bergen. In h'et ghetto van Warschau ziet Dr. Weiss zijn vrouw Berta terug. Samen mei zijn broer Moses zetten ze een ver zetsgroep op. Karl Weiss iv onder lussen iii Buchcnwald als schilder in de kunsienuarsajdeling terecht ge komen, waardoor hij iels meer kans op overleving lijkt te hebben. Rudi en zijn vriedin Helena zijn getuige I van de massamoord van Babi Yar. ZATERDAG 28 APRIL o NED. 1: 10.15 Teleac; 15.00 Nieuws; voor doven; 15.50 Nieuws; 15.32 Lap- penkat15.45 Het hondje Rexi15.55 Zomaar; 16.05 Charlie Chaplin; 16.20 Peter Ramsey, de dierendokter; 1S.00 Nieuws; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Zeg es aaahh 19.35 Kuifje; 20.20 Cohimbo: 21.37 Journaal; 21.55 Pass port to Brasil; 22.35 AVRO's Sport panorama; 23.00 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 De TROS Top 50; 20.00 Journaal; 20.27 All God's Children got Rhythm; 21.15 Aktua TV; 21.50 Holocaust; 23.30 Nieuws. ZONDAG 29 APRIL NED. 1: Het IKON brengt in de namiddag het tweede deel van dich terbij Paulus dat ditmaal tot thema heeft Bekering als levensgeschiede nis. 's Avonds om te beginnen Mis ter Kotter die zijn grijns lijkt te gaan verliezen door de komst van zijn oude schoolkameraad Lyle Fla nagan. Deze Flanagan heeft name lijk al heel wat in zijn leven bereikt, terwijl Kotter tot niet veel meer in staat is. The Bergin McHugh ex peditie is de titel van een Australi- ssche dokumentaire over de rekon- struktie van een historische expedi tie. In december 1S60 begonnen Burk en Wills en twee mede-avon turiers aan een tocht van Coopers Creek naar de Gulf. Van de expedi tie had in totaal een man de tocht overleefd. Nu, honderd jaar later, ondernemen Bergin en McHugh nog een poging. Vervolgens de derde af levering van Holocaust, 1942-1944. Karl Weiss wordt van Buchenwald naar het model-concentratiekamp Thereslenstadt getransporteerd. Ru di en Helena hebben zich in de Oekraïne bij een partizanengroep aangesloten, terwijl Josef en Moses in Warschau de gewapende opstand voorbereiden. In aansluiting hierop besluit Aktua tv de uitzending. NED. 2: Allereerst Studio Sport I en Sprekershoek waarin een evalua tie wordt gehouden met alle mensen in het afgelopen seizoen aan het woord zijn geweest. Daarna Spelen met kinderen waann de vijfjarige Martijn leert timmeren. Sesamstraat wordt gevolgd door Ot hoe zit dat nou met Sien? Vrouwen bespre ken seksuele misdadigheid binnen 't huwelijk de familie of vaste relatie. Na Studio Sport 2 en Vijf minuten bedjjktijd neemt de VPRO de uit zending over met AU in the family. Liz een nicht van Edith, is komen te overlijden. Archie ziet ogenblikke lijk een vette erfenis voor zich op doemen maar de zaken blijken er anders voor te staan. Voorts Hol lands spoor en De beide dames en de soulklinieken. En vervolgens de film die de titel draagt Hitier ein Film aus Deutschland, waarin hij heeft geprobeerd de Duitse ziel de Hitler in ons te ontleden. De VPRO brengt een editie uit het Oosten rijkse diskussieprogramma Club 2 die deze film tot onderwerp heeft. ZONDAG 29 APRIL NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws; 14.30 Teleac; 17.00 Dichterbij Paulus; 17.25 Wilde gan zen; 18.00 Nieuws: 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Mister Kotter; 19.30 The Bergin McHugh Expe ditie; 20.20 Holocaust; 21.50 Aktua Plus; 22.40 Nieuws. NED. 2: 13.00 Nieuws voo:r doven: 17.00 Nieuws: 17.02 Studio Sport: 17.50 Sprekershoek: 18.05 Spelen met kinderen; 18.30 Sesamstraat: 18.45 Ot en hoe zit het nou met Sien?: 19.20 Studio Sport; 20.30 Vijf minuten bedenktijd; 20.35 Nieuws; 20.40 All in the family; 21.05 Hol lands spoor; 21.35 De beide dames en... de soulklinieken; 21.50 Hitier. een diskussie uit Ocslevrijk: 23.10 MAANDAG 30 APRIL NED. 1: Ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van H.M. de Koningin brengt de NOS een uit drie onderdelen bestaand ochtend programma: de Felicitatie van mi nister-president Van Agt, de aan bieding vna het nationaal geschenk en natuurlijk het Défilé langs paleis Soestdijk, bekommentarieerd door Dick Passchier. De twee program ma's die de vooravond vullen heb ben ook een feestelijk tintje. Het eerste is De Unie van Utrecht 1579- 1979 waarin de ondertekening van het verdrag met een gedramatiseer de dokumentaire wordi gekon- strueerd. Het andere programma is Wie van de drie dat vanavond voor de honderdvijftigste keer op de buis is, Alstublieft Majesteit is de titel van een muzikal programma vanuit het Nederlnads Congres gebouw te Den Haag. Een deel van de op brengst van dit programma is be stemd voor het Internationale Jaar van het kind. Medewerkenden zijn onder meer, Maggie MacNeal, Bol land en Bolland, Jan Akkerman, Lenny Kuhr, Flairck, Ramses Shaf- fy, George Baker, Boudewijn de Groot, Thijs van Leer en Margriet Eshuys. Na het Dankdoor van H.M. de Koningin volgt het Judasspel een aflevering uit De terugkeer van de Saint. Bij een beklimming in de ber gen wordt opzettelijk het leven va,n Simon Templar in gevaaj wordt ge bracht. Verantwoordelijk hiervoor is een organisatie die Simons uithou dingsvermogen in een stres situatie wil testen. Niet lang daarna mag Simon opnieuw zijn krachten be wijzen, maar dan is het menes. NED. 2: In de vanavond uit ie zenden aflevering van Pommetje Horlepiep wordt dankzij de goedge- lovighid van Moppie Leutermans bewezen dat kletspraatjes vreemde gevolgen kunnen hebben. Voorts een Hier en Nu special waarin aandacht wordt besteed aan het Nationaal ge schenk dat voor een groot deel naar de aktie Het jaar van het Kind gaal. De rest wordt gebruikt om H.M. de Koningin geschilderde portretten van haar dóchters aan te bieden. In Geheim Commando wordt John Curtis verdacht van de moord op een Engels schrijver die verraad had gepleegd. Curtis wordt verhoord door Majoor Brandt en Sturmbann- führer Kessler. Vervolgens Wat heet 70 een feestelijke quiz te presen teren door Dick Passchier waarin kandidaten vragen moeten beant- lüoorden over de periode 1907-1979, aan de hand van archieffilmpjes. Tot besluit rondt de uitzending af. MAANDAG 30 APRIL NED. 1: 10.20 Felicitatie minister president: 10 25 Aanbied'no Natio- iiacl Geschenk: JD»,'.- Svest dijk: Ei.OU Nieuws mor dm r, jS.Rl» Défilé Soestdijk: IV.'W Scsant.-iroui. 18 45 Kortweg 18.55 Nieuws, js.».'/ De Unie van Utrecht; 19.30 Wie van de drie; 20.02 Alstublieft, Majesteit 21.30 Dankiooorcl H.M. de koningin. 21.42 Journaal; 22.00 De terugkeer van de Saint; 22.55 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws vooi doven; 18.25 Open school; 18.55 Nieuws; 18.59 Pommejte Horlepiep: 19.25 Hier en Nv-special: 20.00 Jour naal; 20.27 Geheim Commando; 21.20 Wat heet 70 22.50 Tot besluit; 23.10 Nieuws. DINSDAG 1 MEI NED. 1: In Het Kleine Huis ziet alles ernaar uit dat het kind van Caroline eerder gaat komen dan werd verwacht. Daardoor moet haar echtgenoot het werk overnemen. De aanstaande moeder is erg benieuwd of ze een meisje dan wel een jon gen zal krijgen. Daarna Windkracht 16 een jongerenmagazine dat han delt over het onderwerp Afscheid nemen en loslaten. Vervolgens Licht in het duister een programma over de kunstsschilder Jan Mekkes die in de afgelopen vijf jaar onder de noemer dodenherdenking een serie schilderijen heeft vervaardigd, waarmee hij vooral de jeugd heefi willen wijzen op de verschrikkin gen van de oorlog. In Ars Musica wordt Johann Sebastian Bachs Pas torale in F groot ten gehore ge bracht door organist Karl Richter. De samenstellers van de rubriek Tijdsein stellen de vraag, Waar gaan we met de ontwikkeling van almaar nieuwe .raketten naar toe Aanleg. Elektr. en waterinstaLIaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio apparatuur Televisie - video enz. De wiskundeleraar bereikt met zijn methoden inderdaad goede re sultaten. Neem nu die Tommie Bronst, die hadden de Ieraren al af geschreven. Na kerstmis niet meer terug. En zie nu eens: dat jong is in eens 'aan het leren geslagen, dat de vonken er afvliegen. Als je objektief wilt zijn, moet je daar toch wel re spect voor hebben. Inderdaad, de victorie is begonnen bij Van Splun- teren. Maar om dit allemaal te er kennen, dat is toch een heel ding Jannie spreekt er als steeds schande van, maar ze heeft ditmaal geen vat op haar man. Hij wuift haar spraakwaterval af met een: „Laat maar Jannie, er is immers niets meer aan te doen Een poos later is de man verdiept in zijn krant als er wordt gebeld. Jan gaat naar voren om open te doen en ziet tot zijn verbazing de predikant op de stoep staan. Jan maakt meteen een uitnodigend ge baar: „Komt u verder, dominee dat is een verrassing. Ik dacht vast, dat u met vakantie zou zijn." De man komt binnen en volgt de ander naar de voorkamer om in de aangewezen stoel neer te vallen, na dat de mannen elkaar de hand heb ben gegeven. „Was ik ook," zegt do minee Van Vierssen. „Uw vrouw ook thuis?" „Zeker", zegt Jan, weer opstaande „ik zal haar even roepon." Jannie is buiten bezig de droge was van de lijn te halen en als haar man zegt, dat de dominee er is, kijkt ze haar man verwonderd aan. „Wel, wel, heeft hij eindelijk eens de weg naar ons huis kunnen vin den? Ik kom zo." Terwijl Jan terugloopt naai- de kamer, rekent hij uit, dat dominee Van Vierssen zeker al vier jaar in Dopsbcrgen staat, maar nog nooit bij hem op huisbezoek is geweest. Terwijl hij van kollega's weet, dat hij hier en daar al zijn opwachting heeft gemaakt. Soms meerdere ma len. Misschien komt het, omdat ik de laatste tijd niet zo'n trouwe kerkganger meer ben. Best mogelijk, dat het daarom gaat. Tenslotte ben ik leraar aan een chriselijke school en dat schept inderdaad zekere ver plicht ngen. „Mijn vrouw komt zo, dominee. Maar heb ik goed verstaan, dat u zei een poos met vakantie te zijn?" „Inderdaad. Ik meende onder an dere voor deze aangelegenheid terug te moeten komen; mijn vrouw is wat overspannen, misschien hebt u het gehoord. Daarom hebben wij de wintervakantie nu al opgenomen en de zon op gezocht. Op Mallorca." Jan Boode knikt. Van de kollega's heeft hij zo het een en ander verno men. Ook daar waarschijnlijk ge zinsmoeilijkheden. Jannie komt bin nen, de bezoeker komt overeind en drukt de vrouw de hand. En pas als iedereen gezeten is, begint de domi nee: „Ik had zelf een paar proble men, waardoor ik besloot voor korte tijd terug te keren naar Nederland De kwestie is het gaat over uw zoon. Als ik goed ben ingelicht, stu deert hij aan de Vrije Univers.teit in de theologie?" Jannie knikt. „Ja, dominee, en hij is al tweedejaars. Studeert erg hard." De dominee kn kt en denkt na. Jan vraagt, omdat een bang gevoel hem bekruipt: „Er zijn toch geen moeilijkheden met hem?" De bezoeker zucht. „Mag ik vra gen komt hij regelmatig thuis? Weekeinden bijvoorbeeld?" Jan antwoordt: „Hij studeert erg hard cn blijft doorgaans het weck- Vrijdag 27 mei: Nederland 2 Ses- sion-on-programma van ,de KRO. Een van de medewerkenden aan dit programma is de Engelse groep The Brotherhood of Man. Deze rubriek wordt als gebruikelijk afgesloten met een aflevering uit et- serie Voor ons leven. De NOS zet de uitzending voort met Den llaag vandaag, de Fabeltjeskrant voor de groten en 58 miljoen Nederlanders en hun kerken: de negentiende eeuw. NED. 2: De VARA-uitzenüiuy be gint met J. J. de Bom voorkeu de kindervriend, waarin Titia Konijn, Hein Gatje en de nostalgische speel- goedhandelaar weer proberen een aantal kinderen mei hun problemen een beetje op weg ie helpen. Deer het vandaag Dag van de Arhe tl houdt de VARA een 1 mei viering in de Arenahal. te Deurne. Enkele -ai- de medewerkenden zijn George Moustaki, André Bialek en het Ne derlands Folkloristisch danstheater In de zesde aflevering van Edu-urd en Mrs. Simpson krijgt Wallis Simpson het advies een morgana tisch huwelijk aan te gaan: ze zal dan geen koningin zijn en eventuele kinderen zullen geen recht van op volging genieten. Premier Baldwin voelt hier echter niets voor en Alt- lee evenmin. Afgezien van Nieuw- Zeeland stemmen alle Dominions voor troonafstand. Vervolgens weel een tv-spel in de serie Ons goed recht. Het betreft het spel De brand netelkoning geschreven door Dick Walda met Frits Lambrechts in de hoofdrol. In een chemische fabriek komt een ketel tot ontploffing het geen tot gevolg heeft dat de hele hal onder de smurrie komt te zitten. Een schoonmakersploeg moet de rommel opruimen. Voor schoonma ker Frans Messing zal deze klus meteen ook het laatste karwei zijn. In V AR A-visie wordt de 1 mei vie ring voortgezet. DINSDAG 1 MEI NED. 1: 10.00 Fryske Teleboerd; 10.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws; 14.00 Schooltelevisie; 18.00 Nieuws voor doven; 18.30 Sesamstraat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws: 18.59 Hei kleine huis; 19.50 Windkracht 16; 20.25 Licht in het duister; 20.40 Ars Musica; 20.50 Tijdsein; 21.27 Jour naal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Fabeltjeskrant; 22.20 58 mil joen Nederlanders; 23.20 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor doven; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 J. J. de Bom, voor heen kindervriend; 19.24 1 mei-vie ring; 20.00 Journaal; 20.27 Edward en Mrs. Simpson21.17 Ons goed recht; 22.27 Vara-Visie; 23.42 - Nieuws. Door G. FORTIUS eind in Amsterdam. Zo af en toe is hij en dag of twee hier." „Ja, broeder Boode er zijn in derdaad problemen. Een kollega van me heeft me er op geattendeerd; een dag vóór we vertrokken naar Mal lorca. Op dat moment had ik geen gelegenheid meer er met u over te spreken, maar nu ik toch terug ben in ons land, besloot ik u op te zoo ken. We zullen er maar niet lang omheen draaien: uw zoon heeft al lange tijd omgang met een prostitué, die aanvankelijk in Amsterdam haar werkterrein had, maar hel sinds en kele maanden verlegd heeft naar Hoogeveen. Het is zelfs op de uni versiteit bekend geworden en een der hoogleraren heeft hem hierover onderhanden genomen. Uw zoon is daar tegenin gegaan. Hij ontkent zeer heftig, dat hij iets anders op het oog heeft met die vrouw dan te proberen haar aan dat leven te ont trekken. Daartoe heeft hij haar weggehaald uit Amsterdam en naar Hoogeveen gebracht, waar ze haar intrek heeft genomen bij oen fami lielid. Gebleken is, dat de betrokken vrouw de dominee zoekt in zijn jas en haalt er een briefje uit, waar van hij leest: „Willemien Pronk. Dc betrokken vrouw is jaren ouder dan uw zoon Albert. Enfin, zc s veertien dagen geleden betrokken geweest bij een vechtpartij in Hoogeveen met enkele louche lieden. Uw zoon was er ook bij en is er niet zonder kleerscheuren van af gekomen. prostitué :s aangehouden en heeft de nacht in het polit ebureau door gebracht. En na een procc-vci 1 aa! de volgende morgen vrij gelaten. Uw zoon is wat opgelapt in het zie kenhuis cn kon daarna terugreizen naar Amsterdam." 'wordi vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 13