„De Zeeuwse Stromen" gaat het twintig-jarig bestaan vieren Afdeling Noordgouwe e.o. Plattelandsvrouwen te Dreischor REÜNIE VAN OUD-NIEUWERKERKERS Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg. Dus brengt ie naar De Slegte. De Slegte is een goeie voor uw oude boeken.\JiJ Motel Congrescentrum „Flifsen" uit het buitenland Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. Boekhandel J. de Slegte b.v t'oolsingel83,3012AK Rotterdam.Tel.010-1383Oi TEHERAN. 180 personen zijn om hut leven gekomen bij de gevechten die sinds vrijdag mei tussenpozen aan de gang zijn in de Iraanse stad Naghadeh. in het westen van het land. Dil is maandag bekendgemaakt door het Iraanse persbureau PARS. dat niet nader bevestigde berichten citeerde. PARIJS. De' woning van wijten generaal Charles de Gaulle zal voor het publiek als museum worden opengesteld, zo heeft zijn -zoon Phi lippe zaterdag meegedeeld. TEHERAN. Ayatollah Chomeine heeft de 'critici die het niet eens zijn met zijn revolutionaire cömité's en kele lichte concessies verleend, maai de eis dat de militie-organisaties die de macht uitoefenen in steden en provincies van Perzie van de hand gewezen. LAS PALMAS. In Monrovia, de hoofdstad van de westufrikaanse staat Liberia, zijn bij rellen sinds vorig weekeinde minstens 50 mensen om het leven gekomen, zo hebben Spaanse vluchtelingen die op de Ca- narische eilanden zijn aangekomen verteld. CHARLEVOIX. Michigan, De kernreaktor van Big Rock, bij Char levoix in do Amerikaanse staat Mi chigan, is vrijdag buiten bedrijf ge steld nadat een bepaalde hoeveelheid „zeer radio-aktief" water was vrijge komen binnen de installatie zelf. BEIROET. Dc militie van majoor Saad Haddad heeft maandag de plaats Ebel es Saqi in Zuid-Libanon met zware artillerie beschoten, zo is uit linkse bronnen vernomen. Had dad had deze plaats, waar een Noor se VN-post ligt, beschoten, omdat de inwoners hadden geweigerd zich bü het door hem uitgeroepen „Vryc Li banon" aan te sluiten, aldus deze bronnen. JINJA. Tanzaniaanse troepen zijn zondag Jinja binnengetrokken, de tweede stad van Oeganda. Zij ont moetten weinig tegenstand. De sol daten werden uitbundig begroet door de bevolking die uitriep: „Wij zijn vrij". RIO DE JANEIRO. In een volks wijk van de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn de afgelopen negen da-.- gen de lijken gevonden van 22 men sen, die waarschijnlijk het slachtof fer zijn geworden van het „Eskader desnoods". MOSKOU. Vijf Sowjetrussisehe Joden die acht jaar geleden veroor deeld waren wegens medeplichtig heid aan een poging tot het kapen van een vliegtuig in Leningrad heb ben van president Brezjnjev gi'atie gekregen, zo heeft een van hen vrij dag meegedeeld. DREISCHOR. 23-4. In het Dorps huis van Dreisehor werd een bijeen komst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noord- gouwe en omstreken, gehouden. Deze avond stond voor éénmaal onder leiding van een alternatief be stuur, bestaande uit de dames Trudy van Hattem, Betty Schapekölter, Nel van Nieuvvenhuyze, Heieen Goeniuns Op papier genoeg ROME, 21-4. De graait, en vleesproduktie over de hele wereld is het afgelopen jaar met ongeveer drie proeent toe genomen, zo heeft de F.A.O., de wereldorganisatie van de Verenigde Naties in Rome be kendgemaakt. De graanpro- duktie nam toe met vijf pro cent, wat een record betekent. De graanvoorraad over de hele wereld (met uitzondering van China en de Soivjet-Unie) is ook groter geworden en be- draagt aan het eind van het seizoen 1978-1979 vermoedelijk 205 miljoen ton - volgens de statistieken voldoende om de hele wereldbevolking te voe den. KOPENHAGEN. Denemarken heeft plannen voor een nieuwe internatio nale luchthaven op een „vogeleiland" geannuleerd. Het heeft thans beslo ten, de luchthaven van Kopenhagen uit te breiden, zo is maandag verno men van de zijde van het Deense ministerie van vervoer. BEIROET. Israëlische vaartuigen hebben maandagmiddag het Pales tijnse vluchtelingenkamp Al Bass, vlak bij de zuid-Libanese kustplaats Tirus gebombax-deerd, zo hebben verslaggevers uit. dat gebied meege deeld. Een groot aantal burgers is getroffen, aldus de coxTespondenten. en Clasien Mandemakt?r. Deze laat ste opende de avond en zij heette alle aanwezige dames van harte welkom en in het bijzonder de volksdans groep onder leiding van dc heer A. van Oosterom en de heer J. Jonker c*n zijn assistente mej. Geluk, van Bloemsierkunst te Zievikzee. Corsage Als dank voor het vele wej'k dat het dagelijks bestuur van de bond dit jaar had verricht, bood mevrouw Mandemaker namens het alterna tieve bestuur de leden een fraaie corsage aan. Hierna werd een volksdansdemon- stratie gegeven, waar twee Griekse, één Joegoslavische en één Ameri kaanse dansen werden getoond. De groep danste voorti'effelijk en de aanwezigen genoten aanzienlijk van dit optreden. Na deze demonstratie maakte dc heer Jonker de vier winnaressen be kend van de blocmstukjes die door de aanwezigen waren gemaakt. Deze winnaressen ontvingen al Jen een ge graveerde medaille, terwijl dc eerste prijs nog werd bekroond met een standaard met inskriptie, die me vrouw De Jonge uit Zonnemaire in ontvangst mocht nemen. De bloemstukjes wei'den na de ju rering tentoongesteld in de zaal van het Dorpshuis, hetgeen een fleurig aanzien gaf. De heer Jonker en mej. Geluk ga ven hiei-na een uur lang een demon stratie van bloemsierkunst. „Schrooisels" Nadat in de pauze Schouwse „schrooisels" waren getrakteerd, ver zorgde de volksdansgroep nog een opti'eden. De gasten wei'den hierna hai'telijk bedankt voor hun opti'eden. Mevrouw Mandemaker bood de heer Van Oostei'om een platenbon aan en de heer Jonker en mej. Geluk moch ten een fles wijn in ontvangst nemen als dank voor hun aandeel op deze avond. De heer Jonker bood op zijn beurt een bx-uidsboeket aan mevrouw Roggeband aan, voor haar hulp in het Doi'pshuis. Mevrouw Mandemaker besloot ver volgens deze gezellige avond. JERUZALEM. Het Israëlische ka binet heeft zijn goedkeuring gehecht aan het vestigen van twee nieuwe nederzettingen bij de Ai'abische plaats Nabloes op de bezette weste lijke oever van de Jordaan. Dit is zondag in een communique meege deeld. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Bo tha heeft zondag gezegd dat de wes telijke mogendheden het gebruik van geweld om politieke macht te krij gen in Afrika zouden steunen als zij de uitslag van de Rhodesische ver kiezingen zouden verwerpen. WASHINGTON. Cambodjaanse ballingen hebben president Cai'ter en het congres gevraagd,, hun invloed aan te wenden opdat er een eind komt aan de Vietnamese inval in hun land. MANAGUA. De echtgenote van een uitgesproken voorstander van president Somoza van Nicaragua is door een aantal gewapende mannen doodgeschoten, zo is uit officiële kringen vernomen. PARIJS. De voorlopige regering van de Afi'ikaanse republiek Tsjaad heeft de burgers opgeroepen zich te mobiliseren en de wapens op te ne men om de Libische invasiegroepen terug te slaan, zo wex'd in Fi'anse pei'sbei'ichten gezegd. MADRID. Bij een schietpartij in de Spaanse hoofdstad Madrid is één van de leiders van de Gi-apo, een links- exti'emistische groep, om het leven gekomen. De man, Delgado Codex, werd beschouwd als het brein ach ter Gi-apo-aanslagen op politieman nen in Madi'id en Bax'celona. AUGUSTA (Maine). Tijdens een sluiting die was opgedragen door de kommissie voor regeling van kern energie is in maart ï-adio-aktief wa ter gelekt uit de Yankee-kerncen- trale van Maine. TEHERAN. Een detachement van het Iraanse leger is zondagavond de stad Naghaden, 700 km ten westen van Teheran, binnengetx*okken, waar sinds vrijdag gevechten tussen dc Koerdische en de Turkse gemeen schappen aan dc gang zijn. Advertentie SANTIAGO DE CHILE. Chileense ouders van vermisten hebben vrij dag een katholieke kerk in dc hoofd stad Santiago bezet. Het militair be wind heeft een 1-mei-manifestatie verboden. De weduwe van de dich ter Pablo Neruda heeft vcrklaaid woensdag zeven uur te zijn vast go- Als knliiwirc inleiding vnn de dag werd getrakteerd op Zeeuwse bolussen. houden en geslagen door de politie. REIVESSE, 24-4. Op 9 mei beslaat liet motel-congres centrum „De Zeeuwse Stromen", gelegen aan de Jan van Renesseweg, precies 20 jaar. Een bewogen tijd voor de pioniers, die in deze tijdspanne, door middel van hard werken, een uiterst modern en effeiënt be drijf uit de grond hebben gestampt. Aan dit 20-jarig bestaan zal danl ook niet zonder meer worden voor-i bijgegaan. Op 5 en 6 mei is er voorl zowel de gehele bevolking als voorl de vaste bezoekers en relaties een* uitgebreid programma samengesteld.l De negende mei 1959 was de da tum waarop de toenmalige burge meester Tonckens van Renesse het bedrijf opende. Het was opgezet door de heren K. J. F. Hazebroek, A. J van Pesch en de broers C. en M. Breekweg, die elkaar via een adver tentie in Elseviers Weekblad hadden gevonden en nu op ongeveer 1 ha grond een bedrijf begonnen, be staande uit een hoofdgebouw en 16 kamers. In september .1960 wei'den 6 appartementen bijgebouwd en na dat van de Stichting Renesse IV2 ha grond was bijgekocht, werd het be drijf in de loop van de jaren enonn uitgebreid. Idie voor kongi-essen gebruikt woi'den. Behalve vijf grote vei'gadei'zalen en zes vei'gaderkamex's beschikt men daar over een eigen drukkei'ij, een administratiekamer, een dix-ektie- kantoor en 'n zeer modern videocen trum. Alle vex'gadei*zalen en kamers beschikken namelijk over eigen vi- deoapperatuur en het is mogelijk el kaar vanuit verschillende i*uimten aan het werk te zien. KAMPALA.- In een laatste uit barsting van wreedheid zond de ge heime politie van Amin een ploeg moordenaars uit in het noorden van het land. Volgens een ooggetuige, een missionaris, werden alleen al in de kleine plaats Lira, 180 km ten noorden van Kampala, zeker 50 men sen in de afgelopen weken gedood. Eraaie zalen Op de benedenverdieping van hei hoofdgebouw zijn nu verschillende fraaie zalen gesitueerd, tex*wijl het bedrijf ook beschikt over een eigen zwembad in een plastic overdrukhal. Op de bovenvei'dieping van het hoofdgebouw liggen vooral die zalen LONDEN. In de opwex'kingsfa- briek voor kei'nbrandstof in het nooi'dwest-Engelse Windscale is vo- rige maand een niet geringe hoeveel heid i'adio-actieve vloeistof ontsnapt, die de bodem over een tiental vier kante meters heeft besmet, zo is zon dag in Londen vernomen. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse minister van buitenlandse zaken Pik Botha heeft zondag in een eerste of ficiële Zuidafrikaanse reactie op het verloop van de Rhodesische verkie zingen het westen en „gematigde" Afrikaanse landen geadviseerd de nieuwe regering in Rhodesië te er kennen. Het huidige Motel Congrescentrum aan de Jan van Renesseweg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Om alle gasten onder te brengen beschikt het motel momenteel over 96 eenheden waardoor men in staat is 200 gasten te herbergen. Overigens is het motel al sinds jaren niet meer geheel afhankelijk van het „seizoen" maar draait men het grootste deel van het jaar op de congressen, die er door grote bedrijven worden georga niseerd. Zaterdag 5 mei van 10 tot 16 uur kan iedereen het bedrijf komen be zichtigen. Men houdt dan open dag en men zal laten zien welke aktivi- teiten er zoal worden ontplooid. Hiertoe zullen de zalen worden in gericht met alle apparatuur waarmee op dit moment gewerkt wordt. Aan de ingang zal iedex'een een rondleid- gids ontvangen die een optimale be zichtiging van het bedrijf waarborgt. Een speciaal voor deze dagen ver vaardigde videofilm van i 40 minu ten over de 20 jaar van het bedrijf zal men kunnen bekijken, tex-wijl er in een aparte zaal voor de kinderen speciale kinderfilms zullen worden gedraaid. Receptie Tenslotte zal iedere bezoeker een presentje ontvangen. Vanaf 17 uur worden daarna de genodigden ver welkomd. Om 19 uur is er een recep tie waarna zij vanaf 21.30 uur een' feestavond in de vorm van een ge kostumeerd bal krijgen aangeboden. Op zondag van 11-14 uur houdt men dan open dag voor deze geno digden die voornamelijk bestaan uit relaties en vaste bezoekex:s waarna als slot van de feestelijkheden een speciale bijeenkomst zal plaatsvin den waarvoor men nog verschillen de vex-rassingen in petto heeft. LONDEN. Tei'roristen hebben in het Noordierse graafschap Armagh bij de gi-cns met de Ierse republiek een goederentrein overvallen en die met zware ontploffing opgeblazen. CAIRO. Egypte heeft maandag be sloten zyn diplomatieke betrekkin gen tc verbreken met Saocdi-Arabië en Koeweit, als antwoord op het be sluit van deze twee hun banden met Cairo door te snyden. TEHERAN. Leiders van elkaar be strijdende stamleden in de west- iraanse plaats Naghadeh hebben een akkoord bereikt over een bestand. Dat gebeurde op de derde achtereen volgende dag van gevechten tussen Kocrdistaansc en Turks-sprekende stamleden die zich naar de omrin gende dorpen leken te zullen uit breiden. KUALA LUMPUR. De laatste 76 Vietnamese vluchtelingen, die zich nog op het vrachtschip de Hai Hong voor de kust van Maleisië bevonden, zijn naar de Verenigde Staten gevlo gen. Zij zullen zich daar mogen ves tigen. Hiermee is een einde gekomen aan hun verblijf van zes maanden aan boord van het schip. HONG KONG. De autoriteiten van Hong Kong hebben 571 Vietnamese bootvluchtelingen van het schip „Ha Long" toegestaan aan land te ko men, zo is officieel meegedeeld. NIEUWERKERK. Zaterdag was dc dag van de reünie van oud-Nieuwerkerkers. De voorzitter van het organiserend komité, de heer J. v. d. Graaf te Rijnsburg, heeft weer enkele oude bekenden ontdekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4