Kollege geeft inzicht in een aantal vergaderingen Duivelandse bejaarden hebben behoefte aan konkrete hulp i Belegering V.N.- hoofdkwartier Nederlanders verongelukt n Salt II OE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee Landi den Hartog gasinstallaties AuioLouisGoedbloed ISTA - OOSTERLAND Bij huishoudelijk werk en ziekte Enorme heroïne-vondst Auto Louis Goedbloed Noordwelle ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijda» 20 april 1979 135ste jaargang Nr. 22492 WAARIN OPGENOMRN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: d.u pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur- M J. Bij de Vaate. Uitgave 8.V. Drukkerij v/h Lakenman Och'.man, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95. per |aar 95.15 Losse nummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t'm 4 regels) 4.60 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BTW in dit nummer: Jonge boeren tegen Brussel ZIERIKZEE, 19-4. In een ter visielegging voor de raadsleden van een kollege-schrijven, blijkt liet aantal vergaderingen en uren, die de leden van het kollege jaarjijks besteden aan hun taken. Zulks bleek op de donderdag gehouden raadsvergadering, onder voor zitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De opgave bevat de vergadering van kommissies, gemeenschappelij ke regelingen plus een opgaaf van het aantal uren, dat de kollege-leden in de periode september 1978-maart 1979 aan de uitoefening van hun funktie hebben besteed. Het raads lid Groen had hier op een vorige vergadering naar ge-informeerd. De voorzitter zei, dat de opgaaf feitelijk nog een bescheiden beeld toont, want er zijn ook nog talrijke n iet-meegetelde vergaderingen (ad hoc-vergaderingen e.d.), plus een (aantal uren dat tussentijds aan ge- 1 meentezaken wordt besteed. Niet meegeteld zijn ook de kolle gevergaderingen (46) en de 12 raads vergaderingen. In totaal komt het kollege op 512 vergaderingen. Het ligt thans niet in de bedoeling, volgens 'de voorzitter, hier een te be spreken voorstel uit te distilleren. Het lijkt beter, dat deze zaak eerst nog eens wordt doorgesproken in het Seniorenkonven't en eventueel in de frakties. Wethouder Den Boer wilde bij het totaal nog wel optellen de uren van lezen van stukken en telefoongesprekken. De heer Groen vond hel zinvoller er eerst intern nog eens over te praten. Hij werd hierin gesteund door de heer De Rijke. Subsidie partikuliere panden Onder de ingekomen stukken be vond zich verder een schrijven van het ministerie van c.r.m., betreffende het verlenen van subsidie door dit ministerie aan eigenaren van te re habiliteren panden te Zierikzee. De regeling, is sneller afgekomen dan gedaqht. De heer v. d. Ouden sprak hierover zijn voldoening uit. De voorzittej merkte op dat sprake is van eenhoopvolle toezegging, maar de definitieve beslissing wordt nog deze maand vernomen. „Er is in ie der geval hoop voor mensen, die plannen hebben tot woningrehabili tatie". Wethouder Den Boer vulde aan, dat er nog geen zekerheid is over aantallen. Presentiegelden In het kader van de agenda werd een voorstel behandeld, dat - uit gaande van zeven stemubureaus en drie leden per stembureau f 1575 presentiegeld moet worden uitge trokken voor de Europese verkiezin gen. De vergoeding per lid is f 75. De heer Bij de Vaate vond de vergoe ding niet hoog en stelde f 100 voor. Het kollege had in andere Zeeuwse Advertentie inbouw overbouw en onderdelen reparaties voor alle merken automo bielen Zierikzee Tel. 4951 gemeenten naar de normen ge-infor meerd, waaruit bleek dat f 100 hier mede overeenstemt. Een voorstel van de heer Bij de Vaate vond ondersteu ning en werd aangenomen. Benoemingen Tot leden van de Kommissie Sport en Volksgezondheid werden gekozen de heren Jonker en De Rijke. Tot leden van de Kommissie Musea, de heren Groep en Bij de Vaate. Tot bestuurslid van de Stichting Samen levingsopbouw werd de burgemees ter gekozen en wethouder Den Boer tot plaatsvervanger. Drs. Sayer her innerde/ aan een schrijven var\ het NVV, waarin de wens wordt geuit tot een vertegenwoordiging in de stichting. De voorzitter zegde toe, dat met die wens rekening zal worden gehouden. Wethouder Den Boer bepleitte op grond van een brede(re) vertegenwoordiging óok participatie var» de ^„zken. De voorzitter zegde toe, dat de zaak zal worden bekeken. - De raad besloot medewerking te verlenen aan de Stichting Katholiek Onderwijs voor de aanschaf van au- dio-visuele apparatuur. Met name wordt op deze wijze een ontvreemde platenspeler vergoed. Cv-installatie Een krediet van f 11.579,81 wordt beschikbaar gesteld voor vervanging van de cv-installatie in de „Theo Thijssenschool. De installatie - al- (Vervolg pag. 2) Advertentie uw dealer voor: M Tel. (01114) 1495 - Sini Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraai 48 NIEUWERKERK, 19-4. De bejaarde inwoners van de gemeente Duivelaiid hebben behoefte aan konkrete hulpverlening in het huishouden, hij hel boodschap pen doen en in geval van ziekte. Dit blijkt uit een rapport, dat is opgesteld naar aanleiding van een onder de bejaarden van deze gemeente gehouden enquête. Tydens een perskonfe- rentie in het gemeentehuis te Nicuwcrkerk donderdagmiddag gaf burge meester J. D. de Kam een nadere toelichting op het open bejaardenwerk in de gemeente Duiveland. Het voorstel als gemeentebestuur de behoeften onder de bejaarde be volking te peilen, kwam in februari 1978 aan de orde in samenhang met het voorstel financiële steun te ver lenen aan het zorgwoningen-projekt in Bruinisse. Het door de raad aan genomen voorstel voor dit projekt een bijdrage van f 60.000,te ver strekken, werd later echter door g.s. verworpen. Zorg naar bejaarden In dit kader ging het gemeentebe stuur ook nadenken over de vraag: „Moet je de bejaarden naar de zorg brengen, of de zorg naar de bejaar den?" Met andere woorden: „Wat moet je doen om de bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen laten wonen?" Dc hulpverlening, die op dit ge bied reeds werd verstrekt door de Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging, werd inmiddels beperkt door de bezuinigingsmaatre gelen van het ministerie van c.r.m. De bejaardenzorg werd hierdoor met 25% verminderd. Een aspckl. dat belangrijk heeft meegespeeld bij het besluit als gemeentebestuur de be hoeften aan open bejaardenwerk te onderzoeken. De eerste aanzet tot dit onderzoek was de vorming van een werkgroep bejaardenzorg Duiveland, bestaande uit burgemeester De Kam, de heer E. P. Kuin (namens de bejaarden bonden) en mevrouw A. Waasdorp- Walraven (namens het kruiswerk). De werkgroep begon met het ver strekken van vragenlijsten onder de bejaarden van Duiveland. Dez<= lijs ten bevatten vragen naar: algemene informatie, woning, gezondheid, be weging, verzorging eigen lichaam, kontakten naar buiten en waarvoor hulp nodig. In totaal werden 340 vragenlijsten (- 73n/o) terug ontvangen. Zoals ge zegd, bleek uit deze enquête dat op het gebied van huishoudelijk werk en verzorging bij ziekte, konkrete hulpverlening is gewenst. Rejjelmatig bezoek Verder kwam uit de antwoorden naar voren, dat do bejaarden, die kinderen hebben, vrij regelmatig be zoek krijgen. Vaiv de in totaal 84 be jaarden. die in een bejaardenwoning wonen is het merendeel tevreden over de indeling van de woning. In enkele gevallen zijn klachten gesig naleerd, die met name do kwaliteit van de woning betreffen. Voor wat betreft de verzorging van de maaltijd zijn er geen problemen. Enerzijds wordt dit zelfstandig ge daan en anderzijds met gebruik van de diensten van „Tafeltje, dek je" vanuit „In 't Opper" te Bruinisse. Óp- merkelijk is, dat bij de antwoorden op de vraag welke hulp bij ziekte aanwezig is, een groot aantal bejaar den onwetend is. Verder bleek uit de enquête dat vrywel iedereen lid is van een kruis vereniging, dc verzorging van het lichaam geen overwegende proble men geeft en slechts enkele bejaar den behoefte hebben aan meer kon- takt met anderen. Nadat de werkgroep tot deze we tenschap was gekomen, werd advies uitgebracht aan het kollege van b. en w., waarbij werd aangedrongen op de samenstelling van een voor lopige kommissie bejaardenzorg Dui veland. Het kollege nam dit advies over en de voorlopige kommissie kreeg de volgende samenstelling: De heer J. Op t Hof (namens het kolle ge van b. en w.), mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens cn dc heer A. van Klinken (namens de gemeen teraad). mevrouw L. M. de Kam-van Willegen (namens de gezamenlijke bejaardensociëteiten), mevrouw A. Waasdorp-Walraven (namens het kruiswerk) en de heer E. P. Kuin (namens dc gezamenlijke bejaarden bonden). (Vervolg pag. 4) BEIROET, 20-4. Het hoofdkwartier van de Unifil in het zuid-Libanese Nakoera werd vrijdagochtend nog steeds belegerd door leden van de rechtse militie van majoor Saad Had- dad, zo hebben verslaggevers ge meld. Vrijdagochtend werden er in de omgeving van het hoofdkwartier schoten gehoord. In de nacht van donderdag op vrij dag hebben zich ongeregeldheden voorgedaan bij Beit Yahoen tussen leden van de militie en Ierse solda ten van de V.N.-vredesmacht, aldus verslaggevers. Onder de V.N.-solda ten zijn geen slachtoffers gevallen. DEVENTER, 19-4. De pol:tie heeft in de nacht van woensdag op don derdag in het Epscrbos in Gorssel (bij Deventer) een partij heroine van zes kilo onderschept. Vier handela ren konden worden gegrepen, maar volgens een woordvoerder kon de hoofdverdachte ontsnappen. De waarde van de heroïne wordt ge schat op anderhalf miljoen gulden. DUIVSLAND. Het weer is dan niet iedere dag helemaal als waarvan gedroomd wordt, maar schoonheid is - na Pasen - overal. Dit bijzondere landschap ontrolt zich in het Duive landse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het is goed om zonder on deugden te zijn, maar niet goed om zonder verleidingen te zijn. Bagehol Advertentie DEN HAAG, 19-4. Bij een ver keersongeluk tussen twee vracht auto's in de buurt van Moncalieri in Noord-Italië zijn donderdag, de 31- jarige Johannes Hoezen uit Hoeven en de even oude Petrus Looy uit Willemstad om het leven gekomen. Een derde Nederlander, M. P. Dij kers uit Oud-Gastel raakte ernstig gewond. Dit heft de Italiaanse pol - tie donderdag meegedeeld. Het ongeluk gebeurde op een in- voegstrook van een autoweg ten hoord-oosten van Turijn. Door nog onbekende oorzaak reden de twee vrachtauto's frontaal op elkaar. NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD OM. dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 STOCKHOLM. 20-4. Het Zweedse agentschap T.T. meldt vrydag dat de kans groot is dat volgende maand in Stockholm het Salt 2-akkoord ge tekend zal worden door president Carter van de Verenigde Staten en president Brezjnjev van de Sowjet- Cnie. Voor het bericht worden krin gen rond de Zweedse premier UM- sten aangehaald. Deze heeft donder dagavond een onderhoud gehad met de Amerikaanse vice-premier Mon- dale. Advertentie -Nationaal Comité KoninginJuliana 70 zaak je Stort uw bijdrage voor het verjaardagsgeschenk aan de koningin op 7 postgironr.41979 70 of op uw bank op het speciale rek.nr 7919 tn.v.het Nationaal Comité.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1