CORNELIASTICHTING-BESTUUR HEEFT PLAN VOOR BOUW VAN NIEUW VERPLEEGHUIS L. TIELEMAN LOOPT BOOS UIT RAADSVERGADERING KOLLEGE WIL INFORMATIE OVER HET BEGROTINGSTEKORT worterk cn Oosterland .-!li f 1500. RODE KRUIS-ZIEKENHUIS c Niet aan Havenpark STREEKNIEUWS In Westerschouwen Gemeenteraad Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 19 april 1979 o Nr. 22491 3 Corneliastichting het kollege van burgemeester en wethouders ver zocht medewerking te verlenen aan do bouw van een nieuw verpleeghuis elders in de gemeente. ZIERIKZEE, 18-4. IL-t bestuur van de Corneliasiieli- ling heeft in een schrijven aan het kollege van h. en w. van Zierikzee meegedeeld dat het voornemens is een nieuw verpleeghuis voor somatische en psychogeria trische patiënten te houwen. Het streven is er op ge richt deze nieuwbouw in 2 a 3 jaar te verwezenlijken. Bijeenkomst Rooie Vrouwen in de P.y.d.A. Heden (19 april) vindt in het vere nigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland, een bijeenkomst plaats van Rooie Vrouwen in de PvdA. Thema van de bijeenkomst is: „Rooie vrouwen, waar staan we?" Spreekster is de landelijke kont aki - vrouw Pijko Sóhröder. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE Gemeente gaat energie besparen Ook de gemeente Zierikzee heeft van het ministerie van binnenlandse zaken het verzoek ontvangen het ge bruik van aardgas en aardaliepvo- dukten te beperken. Het kollege van burgemeester en wethouders is van mening dat aan dit verzoek gevolg gegeven dient te worden. Onderzocht zal worden wel ke maatregelen genomen kunnen om te komen to.fr een beperking van het gemeentelijk energieverbruik. Voorts zullen aan de gebruikers van gemeentelijke gebouwen 'een aantal suggesties worden gedaan voor het beperken van het energieverbruik. De aandacht zal voornamelijk gericht worden op besparingsmogelijkheden bij de verlichting en de verwarming van de gebouwen. Eeuwfeest Ger. Kerk In ons (vrijdag)-artikel over het komend eeuwfeest van de Gerefor meerde Kerk, is - ten aanzien van het z.g.n. Kerkbriefje - een histo risch foutje geslopen. Het afgedrukte bericht was gedateerd op 31 decem ber 1880, hetgeen dus inhield dat per 1 januari 1881 de predikbeurten in de Zierikzeesche Nieuwsbode, wer den gepubliceerd. Onze veronderstelling dat gelijk tijdig ook de Kerkbriefjes verdwe nen voor de Ned. Hervormde Kerk is niet juist. Die briefjes hebben „door gelopen" tot 5 februari 1923. Openlucht concert Op zaterdag 21 april verzorgt het fanfarekorps „Finus Coronat Opus" (F.C.O.) uit Bosschenhoofd (N.B.) een concert in de Beurs. Dirigent is de heer W. Laseroms. Voordien (14.00 uur) maken F.C.O. en de K.H. „Kunst en Eer" gezamen lijk een rondgang door Zierikzee. Het optreden wordt afgesloten met uitvoering van de mars „Drumbo" van W. Laseroms, uit te voeren door de beide korpsen met hun drum bands. „Kunst en Eer" "als organiserende vereniging, hoopt zeer op een goede publieke belangstelling. Afscheid zusters Corneliasfichfing Het afscheid van de zusters" van de Corneliastichting dat in januari, in verband met de slechte weersom standigheden, moest worden uitge steld, zal plaats vinden op zaterdag 12 mei. Het afscheid gaat gepaard met een Eucharistieviering in de Willebrorduskerk en zal gevolgd worden door een receptie, die plaats vindt in restaurant „Mondragon". In opdracht van de stichting heel'l een architektenburcau een onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid de nieuwbouw op de huidige lokatie te realiseren.Uit dit onderzoek is echter gebleken, dat nieuwbouw aan het Havenpark onmogelijk is. Naar aanleiding van het resultaat van' dit onderzoek heeft het bestuur van de Vergadering De Vrouwen in de Partij van de Arbeid, afdeling Zierikzee houdt dinsdag 24 cypril,. de maandelijkse vergadering. Op de agenda staat naast, het huishoudelijke gedeelte nog een verkiezing vdn een bestuurslid Vrouwenzaden voor de Streekfede- ra tie op het programma. Voorts zal de heer R. Kok direkteur van het gezinsvervangend tehuis „Schouwen- oord" als;gastspreker optreden. Voor tijd zie agenda. Ledenvergadering P.v.d.A. Op woensdag 25 april wordt in het Huis van Nassau een ledenvergade ring gehouden van de PvdA. Voor tijd: zie agenda. Rectificatie Het nieuwe filiaal van „De Scha- pekóp" ligt niet, zoals wij abusieve lijk schreven, aan de Poststraat, maar aan de Visstraat. RENESSE Toneeluitvoering Zaterdagavond 28 april geeft de toneelvereniging „Op Drift" uit Re- nesse haar voorjaarsuitvoering in het dorpshuis van Renesse. Op het programma staat het to neelspel in drie bedrijven, In Hol land staat een huis van P. L. van Prooijen-Bogaerds.' Het verhaal speelt in een pension' waar onder meer enkele zeelieden wonen. Een van hen wordt verdacht van cocaï nesmokkel. Het spel wordt op de planken gezet door de dames I. Vol kers, K. K. G. v. d. Kuijl, A. Verse- put-Sitters en C. Hoogerhuis-v. d. Linde en de heren E. Jonker, J. Ver boom, D. Dokman, G. van Splunder en D. S. Kooman. De heer Dokman tekent voor de regie, J. Schults ver zorgt de grime en mevrouw M. J. de Feiter-van Oeveren is souffleuse. De avond wordt besloten met een bal met muziek door het combo Af ter Eight.'(Voor tijd: zie agenda). Voor het echter zo ver is speelt „Op Drift" het stuk eerst aleen keer in Kerkwerve en wel op zaterdag 21 april voor de vereniging voor openbaar onderwijs V.O.O. C.J.V. kamp ,Het a.s. weekend organiseert de Rcnesser CJV „De Schakel" een kamp weekend voor haar leden. Vrij dagavond vertrekken zo'n 35 teeners met hun begeleiders per fiets naar Haamstede om daar in het kamphuis op het kampeerterrein In de Boogert een gezellig kampweekend door te brengen. KERKWERVE Programma Koninginnedag Het nieuwe Oranjekomitee heeft in de afgelopen weken een plan op gesteld om zodoende de zeventigste verjaardag van onze vorstin niet on gemerkt voorbij te laten gaan. Van af tien uur worden in de Ring kin derspelen gehouden voor de. lagere schoolkinderen tot en met de vierde klas. De overige twee klassen gaan op weg voor een puzzeltocht door het dorp. Om half twee begint een Zeskamp waar. men kan zaklopen, bussen gooien, fietsen met hinder nissen, hardlopen en verkleden. Er wordt tonbal gespeeld en ook de eyenwichtsbalk is dan van de partij. Er zal in drie groepen worden ge speeld, van 12 t/m 15 jaar, 16 t/m 20 jaar en 20 jaar en ouder. Opgave bij de heer B. Neele, Kerkweg 34a. Om zes uur kan men met de aulo op weg om te gaan puzzelen. Hopelijk doen alle burgers mee, het inschrijfgeld bedraagt een riks. Ook hiervoor kan men zich opgeven bij de sekretaris (de heer Neele). Om acht uur vangt het Oranjebal aan. Tijdens dit bal vindt de uitreiking van prijzen plaats (van de Zeskampspelen en de -puzzclrit). Het kan een gezellige dag worden voor de Kerkwervenaren! Steekt u allen de vlag uit?! Paasviering N.C.V.B. Vorige week hield de NCVB afde ling Kerkwerve haar vergadering in het gemeentelijk verenigingsgebouw o.l.v. de presidente, mevrouw 1VI. Poot-Brand. De vergadering werd geopend met het zingen van Gezang E vers 4 en gebed. Hierna vond een bestuursverkiezing plaats waar bij mevrouw A. Matthijsse-de Jonge werd gekozen. Na het voorlezen van de notulen kwam mevrouw Lokker Meyering uit Zierikzee aan het woord. Ze verzorgde de Paasliturgie door het lezen van Bijbelgedeelten en gedichten, waarbij de dames ge- zamelijk de Paasliederen zongen. Na de pauze vertoonde mevrouw Lok ker prachtige dia's uit het Canyon- gebergte. De meeste dames van de vrouwenbond waren echt onder de indruk van de schoonheid van het gebied. Na het zingen van Psalm 118 vers 1 eindigde de presidente met dankgebed. Feestavond V.O.O. Zaterdag 21 april vindt de jaax-- lijkse feestavond van de Vereniging Openbaar Onderwijs plaats in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Op deze avond zal de toneelvereniging „Op Drift" het blijspel „In Holland staat een huis" opvoeren. In de pau^- ze, tussen de twee bedrijven door zullen loten worden verkocht. De avond wordt besloten met een dans- festijn. „De Melodia's" zorgen voor de muziek. Iedereen is welkom, de leden hebben gratis toegang en van niet leden wordt een kleine bijdrage gevraagd. Voor tijd zie agenda. Verkoop dierenbescherming In de afgelopen weken verkocht Coby van Leenen weer spulletjes ten bate van de dierenbescherming. Het resultaat was goed, n.l. f 172,35. Hartelijk dank wordt gezegd aan al len die hiertoe hebben bijgedx-agen. BROUWERSHAVEN Afdeling Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 24 maart organiseert de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, een bijeenkomst in het „Tonixenma- gazijn". De avond wordt verzorgd door het Produktschap vóór Groen ten en Fruit, dat een interessant voorlichtingsprogramma brengt. ZIERIKZEE. Andermaal kwam- (woensdag) de Brittaniain dé ha ven van Zierikzee, een reuze-Rijn schip dat veel bekijks trok. (Foto: Zierikzeesche "Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, 18-4. Woens dagavond zijn tijdens de gemeente raadsvergadering de gemoedéren zo hoog opgelopen, toevalligerwijs bij.- de behandeling van punt 13 van-de agenda, dat CDA-er L. Tieleman de bijeenkomst boos verliet. Naar zijn zeggen stond de sfeer hem niet langer aan na opmerkingen van P.v.d.A.-er J. Lustig, die de ge woonte heeft nogal luidkeels te in terrumperen. Tevoren al. had Lustig in de clinch gelegen.met.dr. H. J.van Ziiylen (VVD). Ook deze laatste- had- te kennen gegeven, dat hij „het zat was." Het was bepaald geen toeval, dat de inhoud van dat .agendapunt in feite de inleiding tot dat geharreivar was: dat betrof het al dan niet in openbaarheid vergaderen van ge meentelijke adviescommissies, een onderwerp dat al menigmaal dis- kussies heeft xdtgelokt. Slechts één kommissie, die van advies en bij stand jeugdbeleid wilde openbaar vergaderen. Het begon ermee,' dat dr. Vein Zuy- len pleitte voor het openbaar ver gaderen van de commissie midden- en kleinbedrijf, wegens de mogelijk-' heden van spreekrecht en meer in spraak van het publiek. P.v.d.A.- fraktieleider Lustig, vóór openbaar heid van alle kommissies, zei het- snerend een hele prestatie van de VVD te vinden om al „voor twee openbaar vergaderende kommissies te zijn." Hij hanteerde op deze punten de programma's van zowel VVD als CDA op een wijze, die tegenstand opriep bij de raadsleden uit die krin gen, met name de woede van:de he ren Van Zuylen en Tieleman,-waarop de laatste opstapte. Wethouder P. M. van den Aarsen; (CDA) betreurde het vertrek van de heer Tieleman en vróeg toestemming om het initiatief te nemen hem terug de'halen-. Wethouder J. C: de F ei ter, ^die we gens ziekte van burgemeester H. P. Everwijn voorzat, schorstte daarvoor de -vergadering. De heer Lustig on dervoed geen weerklank, tóenhij voorstelde verder te vergaderen, ter wijl de twee CDA-ers nóg jiiêt iba- ren teruggekeerd. Bij zijn terugkeer legde de heer Tieleman een verklaring af,waaruit bleek dat hij van zins is afscheid te nemen van de raad, wanneer de sfeer voortaan zo zal blijven. ,,Er moet eerbied kunnenworden opgebracht voor elkaar, men moet niet beledi gend tegenover élkaars partijen zijn", was zijn mening. „Op - deze manier kan er niet konstruktief worden ge werkt." Voorzitter De Feiter sloot zich bij zijn-woorden aan en riep op tót-res- pèkt voor elkaar: De heer J. v. d. Berge van dé Reformatorische Unie riep de algemene beschouwingen in herinnering, waarop alle raadsleden- hadden toegezegd dat (3e goede sfeer in de raad behouden zou blijven. „Ik beledig nóóit iemand", riep de heer Lustig nog uit, „ik haal aan wat een ander gezegd heeft. Zélf durf ik de waarheid ook wel aan te horen." Waarop wethouder De Feiter de diskussie afhamerde en de vergade ring toch wel wat rustiger verliep dan tevoren. Botsing Dinsdagmorgen half elf ontstond op de hoek Haven-noordzijde-Baan- slop materiële schade aan twee au to's toen C. B. uit Rijswijk geen voorrang verleende aan de van rechts komende A. L. W. uit Rotter dam. Kraampjes De afdeling Brouwershaven van cle Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, heeft het initiatief genomen op ko ninginnedag aanwezig te zijn met kraampjes op de Markt. ZONNEMAIRE Programma Koninginnedag Hieronder volgt het programma van de feestviering op Koninginne dag. 9.30 uur: Opening door de burge meester, 1 C. Slabbekoorn op het schoolplein. 9.45 uur: Rondgang door het dorp m.m.v. muziekvereniging Nut Uit spanning, waarbij de kinderen van de basisscholen en de kleuterschool verkleed of met versierde fietsen mee zullen doen. 10,45 uur: Aankomst op het sport veld, waar de kinderen ballonnen zullen oplaten. Dan volgt de prijsuit reiking van de optocht, plus een traktatie. 11.00 uur: Kinderspelen op het sportveld voor de scholen. Pauze. 14.00 uur: Behendigheidswedstrij- deh voor personen boven 12 jaar. zoals kruiwagenrace, ringsteken op de fiets, mastklimmer! cn kussenge vecht. Ieder die hieraan mee wil doen, graag even opgeven voor 25 april bij het bestuur. Pauze. 19.00 uur: Gekostumeerd voetbal voor personen boven 25 jaar, die af- DREISCHOR. Leden van de afde ling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, hiel den zich woensdag druk bezig ijiet bloemschikken, o.l.v. de heer J. Jon ker van Bloemsierkunst Romeijn te Zierikzee. Na afloop werd het resul taat getoond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gehaald worden bij de kleuterschool door de muziek. Opgave bij het be stuur. 20.30 uur: Lampionoptocht met de muziek. Lampions zijn gratis. 's Middags zullen 2 kraampjes op hetsportveld staan. Ballengooien voor een zacht prijsje en versnape- x'ingen. Bij slecht weer festiviteiten op het schoolplein. De burgerij wordt verzocht de vlag uit te steken. Bond van Opzichzeli Staanden Op vrijdag 20 april ox-ganiseert de Bond vgn Opzichzelf Staanden een gezellige avond in „Bommenecle" te Zonnemaix-e. Op woensdag 25 april is men pre sent in Bowling Renesse. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Midden- schouwen vex^gadert op woensdag 25 april in het raadhuis te Scharen- dijke. Een voorstel behelst de vast stelling van het bestemmingsplan „SportteiTein Scharendijke"; een ander verkoop van het klubgebouw op de sportvelden te Kerkwerve. B. w. willen een kx*ediet beschik baar stellen voor de aanleg van ten nisbanen te Kerkwerve en tot ver huur aan de Tennisvereniging Kerk werve. Een verordening op de kampeer plaatsen en op de kampeermiddelen dient vastgesteld. Idem een herzie ne kostprijs voor bouwgrond in hel bestemmingsplan „Putmeet I". Ver der dient vastgesteld een huurover eenkomst van kantoorruimte aan de Technische Dienst Kring Bruinisse- Middenschouwen in hel gemeente-- huis van Middenschouwen. BRUINISSE Telefoonnummer korrespendent De koxTespondent van de Zierik zeesche Nieuwsbode te Bruinisse, ae heer G. v. d. Weele, is telefonisch aangesloten onder nummer: 01113- 2290. Demonstratiedag manege „De Korenzolder" Zaterdag 28 april organiseren de regionale ruitèrverenigingen Weste lijk Schouwen, Schouwse Ruiters en Bru een demonstratiedag bij mane ge „De Korenzolder", Groene Weg 1 in Bruinisse. In de morgenuren ver zorgen de organiserende verenigin gen enkele dresiiurproeven. 's Mid dags geven de gehandikapte ruiters uil Vlissingen een demonstratie. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND, 18-4. Op dinsdag 21 april wordt in het gemeentehuis tc Nieuwer kerk, een vergadering ge houden van de gemeenteraad van Duiveland. Voorgesteld wordt wethouder J. Op 't Hof te benoemen als gemeen telijk vertegenwoordiger in de Stich ting Samenlevingsopbouw. Een an der voorstel heeft betrekking op verkoop van een strook grond aan dc Schoolstraat te Nieuwerkerk, aan de heer W. J. van Dijke. Het stuk grond is 190 m- groot cn de voorge stelde verkoopprijs is f 1900 de msa- sa. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Inzake de gemeentelijke bijdrage in het tekort Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis (over 1978: f 930.376) wil het kollege eerst informatie bij het Rode Kruis-ziekenhuis inzake d1 verdeling der kosten nl. welke niet en welke wel door het C.O.Z. wor den genomen, met de motivatie waarom hel C.O.Z. bepaalde kosten niet neemt. Een krediet wordt gevraagd van f 18.000 voor de aanschaf van een mnnimachinc. Verder een krediet van f 21.830 t.b.v. plankosten voor een nieuwe begraafplaats te Nieu werkerk, met de aanleg waarvan in het najaar dient te worden begon nen. Krediet voor Koninginnedag In verband met de jaardag van de koningin wil de gemeente een onder steuningsbedrag geven voor aktivi- tciten, tot een totaalbedrag van f 3900. te verdelen als volgt: Nieu- Voorgcsteld wordt de rekonslruk- tic van het sportterrein te Ouwcr- kerk onderhands aan te besteden aan de Grontmü N.V. Aanvullend dient grond te worden verkocht aan Bouw- en Aanoe-' mingsbedrijf Van Engelen B.V. te Dordrecht voor de bouw van gara ges aan Den Domp Ie Ouwerkerk; plm 40 ca voor f 1843,16 de massa. Bouw woning De heer W. E. van Ooijen tc Zwijndrecht diende een verzoek in voor het aankopen van een perceel grond in het bestemmingsplan Sir- jansland. groot plm. 823 ca. voor f 46.313,66 de massa (inkl. b.t.w.). zulks voor een te bouwen woning. Ouwerkerk f 600 en Sirjansland f 300 A4V717XJ fJlUllJJilAlUlU drag van f 3000 voor traktatie van de schoolkinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3