Uitnodiging F.N.Y. dringt bij minister aan op aanpassing van de Rijksweg Traditionele bejaardenrei$ voert dit keer naar Brussel Doorstroming' en veiligheid STREEKNIEUWS Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE v.uaag ia aprti 19/9 Nr. 22499 3 De I'cderatie van Ouders en Vrienden van de geestelijk gehan dicapten op Schouwen en Duivcland bestaat dit jaar 10 jaar! Om dit heugelijke en unieke feit te vieren wordt er des avonds op 25 april a.s. een feestelijke bijeenkomst gehouden in de Con certzaal te Zierikzee. Aan deze avond werken mee: Het huisorkest van de Zwakzinnige inrichting ..Vijvervreugd" te Middelburg; Een volksdansgroep van het dagverblijf „Brug Zicht" te Zierik zee; l)c heer J. J. Vermeulen, voorzitter Provinciaal beraad Zee land van de Vereniging van ouders en geestelijk gcluiulicaprcn en voor zitter van de Stichting Sociaal Peda gogisch Welzijn te Zeeeinvs-VIaande- rcn. Zowel het huis-orkest als de dansgroep v illen n een indruk geven waartoe gehandicapten in staat 'ijn. De heer Vermeulen zal ons een en ander vertellen over de ontwikkelingen in de zwakzinnige zorg en het reageren hierop door de maatschappij. Wij zouden liet zeer op prijs stellen indien u san uw belang stelling wilt blijk geven. De avond begint om S' uur. - ioegang vrij. Graag tot woensdagavond 25 april a.s. De federatie van ouders en vrienden van de Geestelijk Gehandicapten op Schouwen en Duivcland Dc voorzitter. De secretaris. P. r. MES R. VAN BAI EN Caransa duizendje Donderdag werd bij de Rabobank in Zierikz.ee door P. W. L. Th. v. d. V. uit Zierikzee een biljet van l' l.nou aangeboden dat deel uit heeft ge maakt v'iin het losgeld dat destijds werd betaald voor de ontvoerde za kenman Caransa. V. d. V. mul het duizend gulden biljet ontvangen' van veehandelaar v. A. uit Noordgouwe. die het op zijn beurt had ontvangen op de veemarkt in Den Bosch. Aanrijding Donderdagavond ontstond een aan rijding tussen een auto en een brom mer in de Poststraat. De'brómmer bestuurd door P. J. v. d. V. uit Zie rikzee reed kort achter de auto, be stuurd door G. T. M. V. uit Weurt. Toen de auto plotseling moest stop pen, reed de brommer tegen de wa gen op. Er ontstond materiele schade. RENESSE Eerste rondleiding jlot Moermond Donderdagavond 12 april werd de eerste rondleiding over het terrein van Slot Moermond te Renesse ge houden, zoals gebruikelijk onder dc leiding van de heer W. L. Kristelijn. De evenementencommissie van de V.V.V. Renesse is zeer verheugd dat de huidige bewoners van 'het Slot toestemming hebben verleend dit wekelijks evenement, dat ieder jaar ruime belangstelling trekt, té orga niseren. Dezo eerste rondleiding van hel seizoen trok 20 belangstellenden, die ondanks een onweersbuitje, om ze ven uur van start gingen. De volgen de rondleiding zal pas half juni plaatsvinden en vanaf dan iedere donderdagavond. HAAMSTEDE Bejaardensoos-middag De soosmiddag van de bejaarden uit Haamstede, zoals gewoonlijk ge houden in het Rusthuis Duinoord, week ditmaal af van de normale gang van zaken. In de plaats van de spelletjes en de samenzang werd de aanwezigen een mooie dia-middag aangeboden. Mevr. Hamaker-Boot uit Burgh vertoonde een prachtige dia-serie over haar gemaakte reis naar de Si- nai-woeslijn en het gebergte waar door Mozes met zijn volk trok. Me vrouw Hamaker is oen boeiend ver telster en de middag was zo om. Me vrouw Kik-Verton, de presidente, was de tolk van alle aanwezigen in haar "dankwoord. Spreekster mocht een herinnering en een boeket bloe men in ontvangst nemen: KERKWERVE Christelijke schoolvereniging „Samuël" Vrijdag 20 april aanstaande wordt in het gemeentelijk verenigingsge bouw aan de Beatrixstraat de jaar lijkse ledenvergadering gehouden van de christelijke schoolvereniging „Samuël". Het wel en wee van het afgelopen jaar zal aan de orde ko men. Er zal een bestuursverkiezing plaatsvinden. De aftredende be stuursleden mevrouw M. v. d. Wek- ken-Maijs en de heer J. Fraricke zijn beiden-herkiesbaar. Het belooft een interessante bijeenkomst te worden omdat de heer C. Stam. werkzaam bij de politie in Dordrecht, afdeling drugs, een praatje komt houden over ..Drugs". Het is mogelijk om naar aanleiding daarvan mondeling of schriftelijk vragen te stellen. Aan het eind van de avond zal worden gekollekteerd voor de Stichting ..De Hoop". Evangelisch krisis-opvarig- centrüm voor verslaafden te Dordrecht. Een goede opkomst is ge wenst. Ophalen Rommelmarkt-spullen Zaterdag 21 april vindt de tweede - ophaalrondc van „goede rommel" plaats. De spullen worden op de ba- zar/rommelmarkt. die op 2 juni t.b.v. de restauratie van de Hervormde kerk zal worden gehouden, ten ver koop aangeboden. Alle inwoners hebben via een stencil te kennen kunnen géven of er nog spullen zijn om weg te geven. In deze week wer den de formulieren weer opgehaald. Wanneer iemand niet thuis was. dan kan het stencil alsnog worden inge leverd en wel bij mevrouw J. de Regt-van Maanen. Schoolstraat 6. Blikseminslag Tijdens het hevige onweer gistor- (donderdag)avond sloeg de bliksem in bij de familie G. de. B. in de Vloed straat. waardoor de televisie defekt raakte. De heer De B. wilde juist de t.v. uitschakelen toen een geweldige klap volgde. BROUWERSHAVEN Brand wecrwedstrijden Op zaterdag 28 april worden brandweenvedstrijden gehouden m Brouwershaven. In het speciaal hi< r- voor uitgegeven programmaboekje staat vermeld, dat de wedstrijd dit jaar weer moeilijker zal zijn dan voorgaande jaren Dc deelnemende brandweerkorpsen zijn: Brouwers haven, Dreischor. Scharendijke. \V<- terschouwen. Bedrijfsbrandweer 1> Schelde. Vlissingen, Kerkwerv Duivcland. Bruinisse. Zierikzee en Kamperland. NIEUWERKERK Kollekte „Hel Hoogcland" Van 17 tot 21 april wordt te Nieu- werkerk de jaarlijkse kollekte ge houden voor de Stichting ..Het Hoo- geland". Nog altijd is hot werk van het Hoogeland. voor mensen, die het niet alleen in het loven kunnen red den. broodnodig. Een aanbeveling is derhalve nauwelijks nodig. Opening sport-komplex De heer S. Overbeeke. oud-wet houder van de gemeente Duiveland, opent vrijdag 20 april het nieuwe sportkomplex (19.30). Aansluitend hierop verricht de voorzitter van de sportvereniging S.K.N.W.K., de heer J. H. v. d Zan- de. de opening van het sportgebouw. Daarna volgt een receptie in het nieuwe gebouw. Het sportveld is ge situeerd achter het gebouw van de openbare basisschool aan dc West- straat. Kollekte Hartstichting De huis-aan-huis gehouden kollek te yoör de Nederlandse Hartstichting bracht te Nieuwerkerk op het mooie bedrag van f 917,63. Namens het plaatselijke kollekte-komité aan alle gevers en kollektanten hartelijk dank. BRUINISSE Programma Koninginnedag' Hieronder volgt het programma voor de Koninginnedag. 8.00 uur: Klokgelui. 8.15 uur: Een koperkwartet van Nu met Hope" zal vanaf dé toren enige koralen ten gehore brengen. 8.30 uur- Herauten te paard zullen de verjaardag van H.M. dc Konin gin aankondigen. 9.00 uur: Vanaf het dorpshuis star ten de muziekverenigingen „Nu met Hope" en ..Oefening en Uitspanning voor het ophalen van de schoolkin deren. 9:45 uur; Ten overstaan van het kollege van- B en W. wordt bij hei gemeentehuis het Wilhelmus len ge hore gebracht en de vlag gehesen. 10.30 uur: Kinderspelen op hei sportterrein voor de kinderen van do beide iagere_ en kleuterscholen. 14.00 uur: Kinderfilms in liet dorpshuis. Vertoond worden een film van Stan Laurel en Oliver Har dy en tekenfilms. 13.00 tot 14.00 uur: Gezelligheids- rit voor auto's. Start tussen 13.00 en 14.00 uur bij café-rest. „Storm". Aankomst vóór 16.00 uur. Prijsuit reiking om 16.30 uur in Recr.-oovd „Stoofpolder". Inschrijfgeld f 2.-. mei gratis toeristen kaart. 16.00 uur: Puzzeltocht voor fietsen in twee groepen, t.w. (a) voor kinde- ren van 9 lot 12 jaar en (b) van 12 jaar en ouder. Start en finish bij hel dorpshuis. 18.45 uur: Demonstratie van de Bruse jeugdbrandweer op het haven plateau. 20.00 uur: Film in het dorpshuis oor de oudere jeugd. Vertoont wordt de karate-film ..Exit the dragon'-en- ler the tiger". Toegang gratis. Ieder wordt verzocht de vlag uit te steken. Jeugdsoos „De Pul" Hot bestuur van jeugdsoos ...De Pul", verzoekt mede te delen, dat het vertrekpunt verzamelpunt, bij het „Durps'uus" is aan de Molenstr. 52. Van daaruit gaat dc eierzoekwed- slrijd beginnen. Dus niet bij het. ge noemde Nieuwlandje. Dit om mis verstand te voorkomen. DEN HAAG. Het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf (AVBB) is ver baasd ovej de woensdag aangekon digde plannen van Amsterdam en Rotterdam om deel te nemen in twee bouwbedrijven van hel Nederhorsl- concern. Een woordvoerder van het verbond verklaarde donderdag dat door deelname van beide sleden het gevaar van konkunvnticvervalsing dreig! Advertentie ZIERIKZEE, 13-4. De FNV afdeling Schomvon-Duive. Iutul heeft een dringend beroep gedaan te bewerkstel ligen dat de Rijksweg van de Grevelingendatn, via Zierikzee naar Haamstede en Renesse op zeer korte termijn wordt aangepast. By die aanpassing verdient, vol gens de mening van de FNV naastl de gewenste doorstroming in het bij-I zonder dc veiligheid de aandacht. DitI verzoek is gericht tot de minister I van verkeer en waterstaat, de vastcj kamerkommissie, g.s. van Zeeland cn| tot dc Staten van Zeeland. In de brief wordt gewezen op het 1 feit dat al een aantal'jaren sprake is van overbelasting van deze weg dat er vooral in de-weekeindes zoveel verkeer op weg is dat het voor de bewoners van Schouwen-Duiveland moeilijk wordt zich tc verplaatsen. Niet zonder gevaar „In de zomer is het verkeer op ge noemde weg bij herhaling een chaos. ZIERIKZEE Bijenzwerm in de Concertzaal-bioscoop ZIERIKZEE, 12-4. Komend weck end begint officieus het toeristen- seizoen en komend* weekend draait de Concertzaal-bioskoop een film die op maandagavond nog een keer wordt gedraaid. Er is dus spra ke van een voorstelling extra en we zullen er de komende maanden nog ■Niettegenstaande er op het gedeelte ■Zierikzee Grevelingendam parallel- Iwegen zijn, loopt het verkeer op deze ■route regelmatig finaal vast. Het ■kruisen van deze weg is vaak bijzon- Ider moeilijk en niet van gevaar ont- Ibloot", aldus de briefschrijvers. Ver ader konstateert dc FNV dat thans lrceds het verkeer op genoemde weg ■belangrijk is toegenomen als gevolg fvan de Oosterschelde-werken. Een tweede brief, die in FNV-ver band werd opgesteld is het schrijven aan het bestuur van dc Stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen-Dui- veland. Zoals reeds gemeld, isv de FNV van mening, dat zy met een achterban van 2000 leden een zetel in het bestuur van de Stichting Sa menlevingsopbouw behoort te heb ben. Beide bovengenoemde brieven zul len waarschijnlijk ook ter sprake komen tijdens de jaarvergadering van het NVV afdeling Schouwen- Duiveland, op donderdag 19 april in het „Huis van Nassau". Belangrijk punt op de agenda van deze jaarver gadering is de vorming van een defi nitief FNV-bestuur voor de afdeling Schouwen-Duiveland. In het jaarverslag van het NVV wordt vermeld dat een der belang rijkste beslissingen in het afgelopen jaar was de algemene bestuursver gaderingen toegankelijk te maken voor de leden. Ieder lid krijgt nu de kans om mee te praten, of problemen voor te leggen. Invullen belastingformulieren In 1978 werd ook weer de moge lijkheid geboden om via de afdeling behulpzaam te zijn bij liet invullen van belastingformulieren. Er wordt verder een dringend beroep gedaan op de leden zich indien mogelijk, als invuller op te geven. Het bestuur en het dagelijks be stuur kwam bijna maandelijks bijeen. Op 13 oktober vorig jaar werd het 60-jarig jubileum in het Dorpshuis in Bruinisse gevierd. Het financieel jaaroverzicht over 1978 sluit met een batig saldo van f 382,55. Na het huishoudelijk gedeelte van de jaarvergadering op 19 april zal een inleiding over de Oostcrscheldc- werken worden gegeven. Bejaaidenmiddag NCVB Op woensdag 9 mei (en dus niet op 2- mei) wordt Weer een bejaarden- middag gehouden, georganiseerd dooi de N.C.V.B.-afdeling. Paaskaarten-aktie Met de Paaskaarten-aktie van de kerkenvoorgevangenen' in verschil lende landen, wordt ook deelgeno men door het.L,eger des Heils,-zulks als aanvulling op het bericht in dc donderdag-editie. Dijkversterking Couweveerpolder Men deelt ons het volgende mede van de zijde van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Naar aanlei ding van de in de pers verschenen advertentie inzake de onteigenings- proceduré, wordt - ter voorkoming van misverstand - mede gedeeld, dat de werkzaamheden aan de dijkver sterking langs de Gouweveex*polder zijn begonnen en op normale wijze voortgang kunnen vinden. Er zijn geen belemmeringen ten- aanzien van het gebruik van de benodigde gron den. De onteigeningsprocedure is een aangelegenheid, welke in - gang was gezet voordat de nodige toestemmin gen waren verkregen. N.C.V.B.-afdeling wel heel wat krijgen. Het „nieuwe tijdperk" luidt de Concertzaal-bioskoop in met een er fenisje uit 1976. toen de filmmakers ui'. Hollywood geld zagen in beeld verhalen waarin diex*en mensen ter roriseren. Zij deden die ontdekking na het succes van „Jaws" („De zo mer v3n de witte haai"). De eerste imitatie die al gauw verscheen was ..Grizzly", welke vorig jaar ook in Zierikzee draaide; een andere was „The Swarm", die de komende dagen hier draait. „The Swarm" gaat over een grote zwerm Afrikaanse bijen wier steken dodelijk zijn voor de mens. Natuur lijk volgen er slachtoffers. Weten schappers tijgen aan het werk om middelen ter bestrijding te ontwik kelen. maar als zij daadwerkelijk —illen optreden moeten zij aanvan kelijk de medewerking van argwa nende militaire autoriteiten ontbe ren. (Anders was de film te snel af gelopen). Als de militairen dan toch tot helpen bereid zijn. wordt het ge vaar, na een speklakulairc nou- ja - vondst, gekeerd. Dat die vondst ongeloofwaardig is mag de goede af loop niet in de weg staan; de bios- koopganger gaat gerust naar huis. Of was hij misschien helemaal niet van zijn stuk gebracht door de „bijt jes"? Overigens: een keur aan bekende akteurs. ZIERIKZEE. In de Zoete Gracht, te- rjenover het Z.W.N.-busstation, houdt zich een ganzenmoeder op, met par mantig achter zich aan kleine gans jes, pas uit het ei. Een vroegertje na de strenge winter en de kille aan zet van het voorjaar. Ver. „Stad en Lande" De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland houdt een .le denvergadering op vrijdag 20 april in „Mondragon". £>p deze vergade ring komen de jaarstukken aan de orde.' Bestuursverkiezing vindt plaats door het aftreden van mevr. C. Reits- ma-d' Ancoha en de heer H. Üil, die i iet herkiesbaar zijn. Als kandida ten zijn gesteld: de heer J. D. de Kam te Nieuwerkerk en A. J. Verhulst te Haamstede. Na de pauze spreekt de heer H. Janse tc Amsterdam over het onderwerp: „Kerken en torens cp Schouwen-Duiveland". Op woensdag 2 mei ZIERIKZEE, 12-1. Op woensdag 2 mei zal dit jaar de traditionele reis door de Zierikzeese bejaarden wor den gemaakt. Dc tocht voert dit keer naar Antwerpen, waar onder meer de Koninklijke tuinen bezocht zullen worden. De deelnamekaarten zullen op woensdag 25 april verkocht worden in rusthuis „Borrendamme" en in de winkel „De Rookende Moor" in de Korte St. Janstraat. Voor alle bejaarden Het organisatiekomité wijst erop Op woensdag- 18 april vindt een bijeenkomst plaats van de N.C.V.B.- afdeling. Spreker is'de heer. M. Rouw te .Ouwerkerk', mét, als .ondeni*erp: „Islam én Christendom". Tentoonstelling „Leefbaarheid" Het kan voor inwoners van Schou wen-Duiveland interessant zijn de tentoonstelling ..De leefbaarheid in kleine dorpen" te bezoeken, die van af woensdag 25. april in Kruidingen wordt gehouden. De expositie' wordt geaccentueerd door een uitvoering van.de toneelgroep De Noorder Com pagnie. die bereid is nog enkele voor stellingen in Zeeland te brengen. dat deze reis niet uitsluitend is be doeld voor de leden van de Algeme ne Bejaardenbond of van de sociëteit van de U.V.V., maar voor alle Zie rikzeese inwoners boven zestig jaar. Zoals bekend worden de reizigers bij terugkeer elk jaar opgewacht bij de Laan van St. Hilaire door de Kon- Muziekvereniging „Kunst en Eer die de bejaarden tot het Havcnplein voorop gaat. Het organisatiekomité hoopt dat velen blijk van hun be langstelling zullen geven bij aan komst van deze groep op het Haven plein. OUDE TONGE. Voor de negende maal wordt dit jaar in de grote expositiehal in Oude Tonge de „E.vpo" gehouden. Vele bedrijven nonen deel non deze grootse manifestatie, die elk jaar ook veel publiek van Schouwen-Duiveland trekt. Onder de deelnemers bevond zich ook mevrouw J. Knijper-Dolst uit Zonemaire, die samen met haar dochters een demonstratie spinnen en weven gaf. (Foto: Zierikzeesc-he Nieuwsbode) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3