BALK EN SPLINTER 5% e BH) móet toch haalbaar zijn: pak'ns bus of trein. EEN GROTE TWEEDAAGSE BAZAR IN ONS DORPSHUIS" TE NIEUWERKERK Ontwerp over onderwijsnota wordt eerst bestudeerd Uniformen werden aangeschaft zonder een raadsbesluit De kortere werkweek 'n Ei hoort erbij ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Poiult'l'ilug 12 Voor „Oefening en Uitspanning" Werkgroep ingesteld „Vreemde zaak" Man doodt vriendin april 1979 Nr. 22188 Advertentie 99 NIEUWERKERK, 11-4. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 april wordt in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, een grote bazar gehouden ten hate van de muziekvereni ging „Oefening en Uitspanning", die verschillende instrumenten hard nodig heeft. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Vijftien Zuidmoluk- se en Nederlandse organisaties heb ben staatssecretaris Haars (justitie) gevraagd om met spoed een regeling te treffen, waardoor Zuidmolukse gedetineerden op 25 april in de ge vangenis de Zuidmolukse nationale feestdag kunnen vieren. EINDHOVEN. De Eindhovense ge meentepolitie heeft acht Chinezen aangehouden, van wie niet duidelijk is of ze over een verblijfsvergunning beschikken. De aanhouding vond plaats na afloop van de vertoning van een Chinese film in een Eindho vense bioskoop. ARNHEM. Arnhemse politieagen ten hebben bij een routinekontrole op de Apeldoornse Weg in die stad in een auto 14,5 kilogram hasjiesj aangetroffen. De partij heeft een waarde van 130.000 gulden. De has jiesj zat in een tas op de hoeden- plnnk van de wagen. SCHIPHOL. Minister De Ruiter van justitie is dinsdagochtend op Schiphol teruggekeerd vanuit de Verenigde Staten, waar hij op uitno diging van de Amerikaanse regering oen oriëntatiebezoek bracht aan de Federale Drug Enforcement Admini stration. De DEA houdt zich bezig met de naleving van de wettelijke bepalingen ten aanzien van drugs. ARNHEM. De vliegende brand- v acht boven de Veluwe is voor het eerst dit jaar in aktie geweest. Er hebben zich de afgelopen weken in het Veluwe-gebied al verschillende kleine heidebrandjes voorgedaan. DEN HAAG. De president van Ka meroen en mevrouw Ahmadou Ahid- jo zullen op uitnodiging van konin gin Juliana en prins Bernhard van 4 tot 7 juli een Staatsbezoek aan Ne derland brengen, aldus is officieel in Den Haag meegedeeld. Met name heeft het korps enkele grote bas-instrumenten nodig en aan koop zal een flink bedrag vergen, in de orde van grootte van f 10.000. Gepoogd zal worden met deze ba zar een flink bedrag bijeen te krij gen. Verschillende evenementen zijn goprogrameerd, als: schietbaan, bal- ZIERIKZEE, 10-4. B. en w. wil de ontwerpnota over de vooruitzichten van het lager- en kleuteronderwijs in de gemeente atef dislaissiestuk laten dienen van een werkgroep, die is samengesteld uit vertegenwoordigers uit het „on derwijsveld". Zij willen door middel van deze werkgroep trachten te bereiken, dat alle bij dit onderwerp betrokkenen zoveel mogelijk „op één lijn zitten". Advertentie Stapt U maar eens binnen bij één van de méérdan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U «He kwaliteitsmerken. K'/t 'i '"UwbuüZ"""' UTRECHT. In do gezinsvervangen de tehuizen voor gehandikapten wordt het aantal arbeidsplaatsen met ongeveer 330 uitgebreid. Dit is vol gens de ABVA het gevolg van het besluit van het Centraal Orgaan Zie kenhuistarieven, de basisbezetting in de tehuizen met één pedagogische medewerker te verhogen. BREDA. Staatssecretaris De Graaf (suciale zaken) heeft woensdag een beroep gedaan op de leiding van het Nederlandse bedrijfsleven om te hel pen het ziekteverzuim in ons land terug te dringen. Volgens De Graaf moet dit gebeuren door middel van verbetering van het arbeidsklimaat in alle opzichten. LISSE. Het bloemencorso van Haarlem naar Noordwijk gaat door op zaterdag 21 april. Uitstel van een week, zoals aanvankelijk de bedoe ling was omdat wegens de strenge winter de hya-cinten nög niet bloeien in de bollenstreek, is niet mogelijk wegens de grote hoeveelheid aktivi- teiten rond het corso. ARNHEM. Ruim de helft van de 2000 Turken in Arnhem heeft zijn handtekening gezet onder een brief aan de Landelijke Huisartsenvereni ging (LHVj, waarin gevraagd wordt om een eigen Turkse huisarts in Arn hem. EINDHOVEN. In zuid-oost Bra bant zijn bij de regionale brandweer in Eindhoven de eerste meldingen binnengekomen van kleine ruigte- en bosbrandjes. BROUWERSHAVEN, 11-4. Aan het slot van de raadsvergadering ontspon zich een diskussie tussen de heer A. J. Kommer (PvdA) en de voorzitter inzake de tiende wijziging van de begroting 1979, waarin de heer Kommer een post zag van ruim f 2500 betreffende de aanschaf van een viertal uni formen voor de G.W.-lieden om tjjdens bepaalde gebeurtenissen (o.a. begra fenissen) representatief voor de dag te komen. Aldus luidde het advies van het hoofd gemeentewerken. De heer Kommer stelde vast, dat de uniformen reeds vijf weken gele den waren aangeschaft en hjj vond het vreemd dat de raad over deze uitgave eerst nu pas moet beslissen. „Ik stem dan ook beslist tegen", al dus de heer Kommer, die zegde niet gediend te zijn van deze praktijken. Dc raadsvoorzitter gaf ruiterlijk loe dat hier inderdaad fouten zijn gemaakt. Na de eenstemmigheid in het kollege heeft de betrokken amb tenaar de uniformen besteld, zonder dat deze post in de raad is geweest. „Een dergelijk gebeuren geschiedt sneller met een klein bedrag dan wanneer het over een kapitaal be drag gaat. Wanneer men echter een fout, (te goeder trouw) maakt moet men deze ook weer recht kunnen trekken, aldus de voorzitter, die niet temin zijn spijt betuigde over het ge beurde. De heer J. A. v. d. Bijl (CDA) zei het een vreemde zaak te vinden: „We hebben als raad nu slechts maar „ja te knikken". Deze waarschuwing dient kracht bij gezet te worden vond do heer v. d. Bijl, die daarom even als de heer Kommer wilde tegen stemmen. Wethouder van Ast stelde, dat deze soort „afstraffing" maar een vreemde zaak is. Tegen de aanschaf stemden de he ren v. d. Bijl en Kommer, terwijl de Loschacoff, mevr. Schouwenaar en leden van de PvdA-fraktie mevr. de heer C. J. de Munnik zich van stemmen onthielden. Met 5 stemmen vóór werd het voorstel aangenomen. De raad ging akkoord met de over name van wegen van het waterschap Schouwen-Duiveland voor de koop som van f 1»- Geen bezwaar ondervond de bij drage in de exploitatie van het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee wat een extra uitgave vergt van f 40.980,- Alle frakties pleitten voor behoud van het ziekenhuis voor deze regio. Vastgesteld werd het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de Raad. Z.h.s. werd verder besloten tot ver koop van percelen grond in het be stemmingsplan Dreischor aan de he ien J. P. de Lang en M, H. Alder- litste te Brouwershaven, een strook grond aan het Spuislop te Brouwers haven aan de heer A. v. d. Male. Aan de heer D. L. Obbink te Brou wershaven werd een perceel grond verkocht in het bestemmingsplan Delingsdijk voor de bouw van een vrijstaande woning. In verband met opschoning meetconsorten in het ka daster werd besloten tot aan- en ver koop van diverse perceeltje grond. Tot vertegenwoordiger in de Stich ting Samenlevingsopbouw Schou wen-Duiveland werd gekozen de beer C. Slabbekoorn en tot diens plaatsvervanger wethouder Ph. J. van Ast. Geen bezwaar ontmoette de \aststclling van dc voorhereidingbe- sluiten bestemmingsplan Buitenge bied en bestemmingsplan Schudde- beurs. Tenslotte vroeg de heer C. J. de Munnik of de mogelijkheid bezien kan worden om de raadsleden de no tulen van de vergaderingen van b en w. en s. en een besluitenlijst van het kollege van b. en w. de doen toe komen. De werkgroep, die recent is inge steld, is als volgt samengesteld: voor zitter: de wethouder van onderwijs; 3 vertegenwoordigers uit de school raad voor het openbaar onderwijs, 3 vertegenwoordigers van de Vereni ging tot Bevordering van het Chr. Onderwijs te Zierikzee; 1 vertegen woordiger van de Stichting Katholiek Onderwijs te Zierikzee; 1 vertegen woordiger van de Nutskleuterschool. B. en w. hebben de betreffende in stellingen inmiddels verzocht tot aanwijzing van de vertegenwoordi gers over te gaan. Zodra de definitieve samenstelling van de werkgroep bekend is, zal de betreffende nota worden toegezon den. Nadat de werkgroep haar stand punt daarover heeft bekend gemaakt zal een definitieve versie van de on derwijsnota ter behandeling aan de- raad worden voorgelegd. SCHIPHOL. Ruim 34.600 Neder landers hebben geboekt bij Neder landse luchtvaartmaatschappijen voor een paasvakantie in het zonni ge zuiden. In de periode 6 tot en met 16 april vervoert, de charterlucht vaartmaatschappij Martinair- onge veer 14.600 passagiers naar zonnige, zuidelij keooi'den. HAARLEM. De provincie Noord- Holland wil de bestaande 21 water schappen in de Kop van Noord-Hol land terugbrengen tot twee grote waterschappen. In de voorberei dingsfase zullen deze Zand en Waard en Grootgeestèrambacht worden ge noemd. DEN HAAG. Binnen de totale Ne derlandse land- en 'tuinbouw heeft de bloementeelt dit jaar het ergst door de vorst geleden. Door omzet verlies (35 miljoen) en directe stook kosten (45 molj oen) en directe vorst- schade raakte deze sektor in totaal naar schatting 85 miljoen gulden kwijt. DEVENTER. De politie van Deven ter heeft een de vorige week in Mid delburg gestolen vrachtwagenkom- binatie met 25.000 kilo koper terug gevonden in Deventer. De oplegger werd ontmanteld op het woonwagen kamp in Deventer teruggevonden evenals de gehele lading koper die onder de autowrakken op het kamp verstopt was. DEN HAAG. „Help een handje met je voeten: loop ze uit het slop". Dat is het motto van een nationale wandeltocht op zaterdag 19 mei, waarmee Unicef Nederland geld bij een hoopt te brengen voor de slop- penkinderen in Peru, Thailand en Zambia. DEN HAAG. Naar de mening van de PvdA-fraktie in de eerst Kamer moeten de bibliotheekkosten voor bejaarden en voor houders van het cultureel jongeren paspoort (CJP) niet worden verhoogd. De socialist Tummers zei dat dinsdagmiddag in het CRM-debat in de Eerste Kamer. Advertentie lengooien, touwtrekken; verder een lolly-tent, een rad van avontuur, raadspelen (poppennaam en aantal bonen in een flos), grabbelton, spij- kerbalk en nog het een en ander. Rommelmarkt In de hal van het dorpshuis zal een kleine rommelmarkt worden ge houden. Voor liefhebbers en/of ama teurs zijn op de bazar enkele oude instrumenten te koop. Gerekend wordt op een brede medewerking om de bazar - die gratis toegankelijk is - tot een succes te maken. Het ko- mité doet alles aan de voorbereiding; het woord is straks aan het publiek en de daad natuurlijk. ROTTERDAM. Het Griekse vracht schip „Fribourg", dat vorige week in Rotterdam aankwam, komt onder de hamer. Een Amerikaanse scheepshy- potheekbank heeft besloten het schip eind mei te verkopen, omdat de Griekse eigenaar, de reder Galu- nis, in financiële moeilijkheden zit. UTRECHT. Het CNV vindt het on begrijpelijk dat de regering in de voortgangsnota - waarin tussentijds bestek wordt opgemaakt van Bestek '81 - geen enkele aanduiding heeft gegeven van de gevolgen die Bestek '81 voor de werkgelegenheid heeft. DALFSEN. Bij de inbraak in een Chinees restaurant in Dalfsen is naar schatting 30.000 gulden wegge nomen. De exploitant van het hore cabedrijf betrapte de inbreker op he terdaad. De dader wist echter met het geld te ontkomen. DEN HAAG. De schade aan rijks wegen en de kosten, verbonden aan gladheidsbestrijding in de afgelopen winter belopen 90 a 100 miljoen gul den tegenover ongeveer 15 miljoen gulden in „normale" winters. AMSTERDAM. De rechtstreekse investeringen van het Amerikaanse bedrijfsleven in Nederland zullen dit jaar waarschijnlijk 585 miljoen dol lar (ongeveer 1,2 miljard gulden) be lopen. Dit schat de American Cham ber of Commerce, die dinsdag haar jaarvergadering heeft gehouden. UTRECHT, 11-4. Verkorting nog dit jaar van de (gem ddelde) werk week tot 39 uur is voor de Indu striebonden FNV niet van de baan, ook al hebben ze d e eis in de me taal dan ingeslikt. In de andere be drijfstakken en ondernemingen waar de industriebonden c.a.o.-on- derhandelingen voeren - v bij voor beeld Philips, Hoogovens, Chemie Textiel - blijven de industriebonden uitgaan van het standpunt dat er minstens over een gefaseerde ver korting tof de 35-urige werkweek te praten moet zijn met gemiddeld 39 uur per week als minimum-Inzet. DEN HAAG, 11-4. De 38-jarige Haagse plantsoenarbeider P. A. S. heeft zijn 44-jarige vriendin H. T. Rijgersberg in haar woning aan de Zweelostraat om het leven gebracht. Na zijn daad gaf hij zich bij de poli tie aan. Hij verklaarde de politie tot zijn daad te zijn gekomen omdat zijn vriendin weer een hevige aanval van epilepsi had. Daarvan had zij de laat ste tijd veel last, ook omdat een an dere ziekte haar conditie aantastte. Hij kon haar leed dinsdagavond na een kwartier niet langer aanzien en kneep haar keel dicht tot zij dood was. De man is ingesloten. Wol biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 13 APRIL NED. 1: De hoofdpersoon van de aflevering uit de tekenfilmserie De Nitwits van vanavond is de gemene Dokier Sy Klops. In V/ie van de drie? moeten de beroepen slager en vrouwelijke gids geraden worden. In Geheimen der zee, neemt de be roemde Jacques Yves Cousteau de kijker mee naar het eiland Isabella voor de kust van Mexico, waar al lerlei elkaar bekonkurrerende vo gelsoorten wonen. De stille getuige is de titel van een dokumentaire <>rer dc lijkwade van Turijn, etn doek die de beeltenis can een ge kruisigde man dragen Sommigen menen dat bel de In-citen i a.i ('hrhitus is. aaderen bestrijden dal. Vele geleerden hebben zich er mee be:ig gehouden vooral mei de blond- vlekken en er bestaan de mees: ftm- las'isehe theorie/n over. Willem Duys presenteert vervolgens zijn programma Voor de vuist weg. waarna het IKON met een passie spel u,i Zimbabwe komt. \'ED. In de vierde aflevering var. Er uur eens... probeert Mues li o een groep mensen te leren hoe ze i cr' ve-- moeien 'nda nmen Er vo-den steden gebouwd en lang zaam verrijzen de p-ram,dm uil het ,'U,n zand. I de Mnppet show is Jean Siaplevm ie gast. bij de kijker '■eter bekend als F.diih Bunker, waar zij ijverig met de anderen meedoet met het gooien met dekor- s! ukken en rekwisieten. In de t iende aflevering ran Centennial wordt Charlotte verliefd op Jim IJogd. Voor ze gaan' troiiuen, brengt ze eerst nog een bezoek aan Clcmma Zendt. Pasquinvls kleindochter. She riff Dumire en Philip Wendell slui ten, terwijl Hans Brumbaugh de eerste Mexicaanse immigranten ont vangt. Vervolgens Die geleden heelt onder Pontius Pilatus, een program ma met teksten van Gab/iel Smit bij kruiswegstaties van van Charles Eyck. Daarna Le Martyre de Saint Sebastien een oratorium van Claude Debussy op tekst van Gabrielle cl.'Annunzo, ui:pert-erd door het Re do PhilharmonLsch orkest en de i:o- ren Robert Falier .uil L uc.\0nne. Als laatste programma-oiuLeraeel Goede Vrijdag te Rome, een samenvattende reportage van de kruisweg zoals die door Paus Johannes Paulus II werd gebeden. VRIJDAG 13 APRIL NED. 1: 13.00 en 18.00 Nieuws voor slechthorenden; 18.30 Sesam- sttaat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 De Nitwits; 19.10 Wie van de drie?; 19.45 Geheimen der zee; 20.35 De stille getuige; 21.30 Journaal; 21.40 Voor de vuist weg; 22.50 Pas siespel; 23.20 Nieuws. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor slechthorenden; 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Er was eens, 19.25 De Muppet show; 20.00 Jour naal; 20.20 Centennial; 21.50 Die ge leden heeft onder Pontius Pilatus; 22.10 Le martyre de Saint Sebastien; 23.25 Goede Vrijdag te Rome; 23.45 Nieuws. „Ouwe zeur," mompelt Marga, bijtig vanwege het extra werk. Ze is helemaal niet gek op Frans en nu dit nog. Jan Boode mag dan negen en veertig jaar oud zijn, de oren ver staan nog scherp. „Ga je maar mel den bij de direkteur. Met de kompli- menten van de ouwe zeur." „Dat rijmt ook nog," ontvalt Ber nard Grootheveen, zoon van een rijk geworden boer, die nu renteniert aan de periferie van het stadje. „Heeft Bernard soms zin Marga te vergezellen?" Het klinkt snijdend. „Jawel, maar niet nu. Liever on der andere omstandigheden," zegt de jongen adrem. En dat veroor zaakt een gejoel. In deze ogenblik ken gaat Marga de deur uit. Jan Boode houdt zich ditmaal met moei te in. „Ik houd er niet van een klas kollektief te straffen, maar als het niet anders kan, wil ik met genoe gen jullie allemaal beide genoemde thema's laten vertalen. Sollicitanten voor." Niemand waagt het verder kom- mentaar te geven of een grapje te debiteren. Jan Boode is ongemak kelijk, 'als je het met hem aan dc stok krijgt, dat weet iedereen. Het is doodstil. Tot slot zegt de leraar: „In den vervolge reken ik op de gebrui kelijke egards." En gaat dan over tot de orde van dit uur. Dit muisje zal voor Jan Boode nog een staartje hebben, maar aan zoiets denkt hij in het geheel niet. Als die idioot van een Van Splunteren van zijn klas een commune wil maken, is dat zijn zaak en zijn verantwoor ding. Maar daar doet de leraar Frans niet aan mee. Als de dames ep heren dat in dc oren wil knopen? En goed alsjeblieft? Orde en afstand moet er zijn. Tenminste als hij les geeft. Het kan niet uitblijven: de tegen stellingen spitsen zich eerder toe, dan dat men tot elkaar komt. De methode, die Jaap van Splunteren tijdens zijn lesuren hanteert, botsen met de aloude regels, die golden vóór de wiskundeleraar zijn intree deed op deze school. De verstand- houd, ng tussen hem en de meeste andere leraren is onveranderd kil en op een afstand. Dc beide lerares sen zijn wat soepeler. Betsie Düfi vindt het maar „zielig", dat nooit iemand bij Jaap aan het tafeltje komt zitten tijdens het koffiedrin ken, dus strijkt ze te hooi en te gras bij hem neer. Schoorvoetend ge volgd door Joke Peilsma, want die is van hel type: zo mogelijk de kool en de geit sparen. Vriezen zit dit al les met toenemende zorg. Hoewel hij beroepsmatig ook wel enige bezwa ren heeft tegen de nieuwe methode van Van Splunteren, begrijpt hij terdege, dat je de klok niet kunt stilzetten. Hij heeft in deze weken zo eens zijn licht opgestoken bij kol lega's in omliggende gemeenten. Is er bij een paar zelfs tijdens de schooluren op bezoek geweest om zich voor wat de moderne onder wijsmethoden betreft te oriënteren en is tot de konklusie gekomen, dat het bij vrijwel alle leerlingen goed overkomt. Men is vrijer tegen el kaar, amicaler, vertrouwelijker mei de leraren. Mij dunkt, dut moet do onderwijsresultaten toch ten goede komen. Van zijn kollega «lirekleuren hoort hij, dat inderdaad de vorde ringen bevred gend zijn. Er is nog iets anders: Jaap van Splunteren geeft nooit straf. Er zijn trouwens in de uren. dat hij les geeft nooit moeilijkheden, want men is vrij om in en uit te gaan, zich met anderen te verstaan of desnoods staande te luisteren en te kijken. Een onvertogen woord valt er zel- ZATF.RDAG 14 APRIL NED. 1: Jan Spaans opent de mid dag w,; zending mei de elfde les van blokfluit Spelenderwijs, gevolgd door een aflevering uit de poppen- filmserie voor de kleuters De Astro naut jes. Daarna de laatste Stuif es in van dit seizoen. Tot besluit brengt de NOS beelden van de Wereld kampioenschappen ijshockey. Hel avondprogramma wordt geopend door een aflevering van de teken filmserie Pcrpeye dat gevolgd wordt door T Spant erom, gepresen teerd door Piet Römer. Rita Corita is in deze spelshow te gast. In de daaropvolgende aflevering van Love boat wordt kapitein Stubing gekon- fronteerd met een ree1, ar sering/ pro bleem. Hij crawit uch uam-elijl: al oi hij al dan n.e; een me.:s e om zini y.srhip ino"' a"i'in-tn< t.'ct zich vroeger schuldig hecji ge uaukj aan wiukeldiefslnl. D.w as Innlnirg. de klok var, Simjuhhtrp is dc iel eau pen Nederlandse spt-e'i iet Tom AI ander-. n <)e hnafdr-.d. uit 1H64. Dorus belandt 111 1 gelmehl Sinipeldrnp om het paniekerig kerk bestuur van een last te bei rijden I-Ict maandelijks sportmagazlne van de VARA Vora-vis'e Sport wordt gevolgd door de Sonjc.'s Goed nieuws show, waarin Sou ja Barend haar gasten d'.t leer ontvangt in de Heilige Stad Jeruzalem. Na het laat ste n euwr. volgt de Paaswake van uit de omroeppariKlnckcrk van dr il. Francises X are rins te Amers foort. NED. 2: IITips en d- pa rade- plaat daar draait hei zoels a'tijd om in Dc Tros Top 50 gepresenteerd door Ferry Ment. Iloc Urm ds'.eder verzorgt daarna dc pre.cntaUe van de Shcwb'izzqviz. waarin driekandi- datenparen op hun kennis ven Zvea- ter. film revue en televisie gelest worden. De gasten zijn Order oude re Lou RawC. BZ.V. Ben Cru >or en Ria Valk Na deze spelshow rol.gr de vierde aflevering van De Stalen illusie. Tot leedvermaak ran Baiter is de leiding met de ontwikkeling van de „havik" gestopt. Ba., ter is nog steeds boos dat Adam zijn enige dochter heeft afgesnoept en laat hem volkomen onvoorbereid deelne men aan een televisiedebat over de auto-industrie. De uitzending is rechtstreeks en Adam blijkt al snel met een mond vol tanden te staan: het fiasco is kompleet. F.ric-i Tren ton zit ook niet zonder zorgen nu ze last begint ie krijgen van kleptoma- ne aanvallen. De uitzending wordt beëindigd met Aktua tv. ZATERDAG 14 APRIL NED. 1: 10.45 Teleac; 13.00 Nieuws voor slechthorenden; 15.30 Nieuws; 15.32 AVRO-Academie, 16.00 De astronautjes; 16.10 Stuif es uit; 17.45 W.K. ijshockey: 18.30 Se samstraat. 18 45 Paspoort: 18.55 Nieuws: 18.59 Popeye: 19.05 't Spant erom; 20:00 Love boat; 20.50 Dorus in Limburg; 21.37 Journaal; 21.55 V AR A-Visie sport; 22.30 Sonja's Goed Nieuws show; 23.30 Nieuws; 23.35 Paaswake. NED. 2: 13.00 en 18.00 Nieuws voor slechthorenden; 18-.25 Teleac, 18.55 Nieuws; 18.59 De Tros Top 50; 20.00 Journaal; 20.27 De showbizz- quiz; 21.45 De stalen illusie: 22.35 Aktua TV. 23.30 Nieuws. Door G. FORTIUS den of nooit. Er zijn in de midden klassen een paar leerl ngen, die het niet zien zitten en het daarom wel geloven. Jaap maakt er zich beslist niet druk over, gedachtig aan het spreekwoord: met onwillige honden is het kwaad hazen vangen. Hij iso leert ze ongemerkt: ..Als je denkt er zonder wiskunde te kunnen komen, is dat jouw goed recht. Maar dan je op de verkeerde school. Wanneer je het in je latere leven wel nodig hebt, moet je je ervoor inspannen. Het is helemaal niet mijn belang, want ik heb de benodigde diploma al. Jij niet. Denk daar maar een: over na. De zweep is helemaal uit d' mode. dus ik kan je n el opjagen Jij bent de motor, ik dc striteij snap je. De starter doet liet vrij we altijd; als de motor dan niet v\ij draaien, mankeert er wat aan. n et'. Tegen zo'n redenering is ma., weinig in te brengen. In diezelfdl klas zit Tommie Bronst. Elke leraa weet nu al, dat de jongen in decern ber een zodanig slecht rapport z; krijgen, dat hij daardoor de schot zal moeten verlaten, want hij hee al een klas gedoubleerd. De jonge houdt er namelijk een standpunt c na, dat de meeste leraren als ie belachelijks verwerpen, maar Jat van Splunteren toch wel tot nadei ken stemt. Hij heeft op een midd: na schooltijd een gesprek met Ton mie Bronst gehad. Ziin vader >- vrij grote aannemer met werk' ver buiten de Stad. En het nod. personeel. Tom me is d" jongste twee kinderen. Er is nog een oudt dochter, die aan de universiteit deer. Op wie vader Bronst meer d trots is. Des le meer zorgen ba hem zijn enige zoon en stamhour die hij bestemd heeft als opvol van de zaak. (wordt vctv«»I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 9