„Ramp in Borssele onwaarschijnlijk werd ongeslagen kampioen 4 rs Verklaring PZEM Provinciale Staten over kerncentrales de Stad Parijs STREEKNIEUWS a ft BORSSELE, 11-4. De riirektie van do Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij (PZEM) heeft het vol tallige personeel bij dit bedrijf - zo"n 1200 mail - woensdag geïnformeerd over de gebeurtenissen bij de kerncentrale in Harrislmrg en de eventuele relatie die er bestaat tussen de kerncentrale van de PZEM in Borssele en die van Harrislnirg. Zij deed dit aan de hand van ge gevens die ingenieur C. Kalverboev van de kerncentrale Borssele (KCB) de afgelopen week in Amerika over het ongeluk heeft verzameld. Uit deze gegevens blijkt, dat een soort gelijk ongeval bij de kerncentrale Borssele, onwaarschijnlijk klein is. Volgens de PZEM houdt dit ver band met het noodkoelsysteem van de centrale in Borssele en de rege ling van het reaktorgebeuren. De kerncentrale Borssele heeft in tegenstelling tot die van Harrisburg. een automatische beveiliging, die niet door menselijk ingrijpen ver stoord kan worden. De direktie van de kerncentrale heeft volgens ingenieur A. Tiktak op grond van de in Harrisburg ver zamelde gegevens een hypothetische beschouwing opgezet. Daaruit blijkt dat de kans op een Harrisburg-ramp voor de KCB onwaarschijnlijk klein Vragen De PZEM heeft zijn personeel ge ïnformeerd over deze zaak in ver band met het grote aantal vragen waarmee de werknemers gekonfrou- teerd worden in verband met het on geluk in Harrisburg. Volgens een woordvoerder van dc PZEM zal de rijksoverheid binnen kort een slotverklaring afleggen over deze zaak aan de hand van gegevens van drie deskundigen, die in Harris burg: zijn goweesl. ZIERIKZEE. 12-4. De Provinciale Staten van Zeeland vergaderen vrij dagochtend 20 april in de Statenzaal. Daar wordt onder meer de proble matiek behandeld, die is gerezen naai* aanleiding van de gebeurtenis sen rondom de kerncentrale te Har risburg. Een brief daarover is onder an dere binnengekomen van de PPR Borsele met het verzoek om stop zetting van de kerncentrale in Bor sele te overwegen. Ook de noordelijke werkgroep Energie (intergewestelijke werk groep) ern de Friese werkgroep Ener gie van de PvdA hebben naar aan leiding van de bij na-ramp een ver klaring gezonden. De werkgroepen bestaan o.a. uit statenleden, g.b.le den en deskundigen uit de provin cies Groningen, Friesland en Drente. De werkgroepen zijn van mening, dat de landelijke betoging tegen kernenergie op 2 juni te Gasselte al le aandacht verdient. De stralingskontroledienst van de PZEM heeft aan de hand van be schikbare strallngsgegevAis bere kend dat de hoogste straling die de mensen in Harrisburg, hebben opge lopen, dezelfde is als die welke men ondergaat bjj het maken van een borst-röntgenfoto. De hoogst geme ten stralingswaarde in Harrisburg werd vastgesteld op tachtig milliroin. Precies wat u wilt een mooi kostuum of een gexetlig pak Ook in grote maten midden in de poslslraat-zierikzee De zwaluwen zijn er weer Eén zwaluw maakt nog gc-en lente, maar op woensdag 10 april kregen we al drie meldingen van waarge nomen zwaluwen binnen. Mevrouw P. in Zierikzee was de eerste. De heer H. B. in Oosterland zag de vo gel in de buurt van zijn boerderij an mejuffrouw A. v. K. zag de zwaluw in de buurt van Nieuwer kerk. Een welkome lentebode na de lange bar re winter. Om een inclrnk te krijgen van de speel-werk-ruitnte in de nieuwe kleuter school, die in Dreischor geïntegreerd tegen de basisschool wordt „aange plakt", een voorbeeld van een dergelijke ruimte in het nieuwe scholenkonx- plc.r te Brouwershaven. Dc kleintjes krijgen dc beschikking over moderne ggmtoestellen, die speciaal voor hen zijn ontworpen. ZIERIKZEE „Stadsberigten" De tweede „Stadsberigten" van dit jaar opent met een artikel over cle waterputtenaktie die de provincie Zeeland heeft georganiseerd voor Rwanda. De gemeente Zierikzee legt, evenals de provincie, voor elke ingezamelde gulden daar' een kwart je extra bij. Vervolgens worden twse pagina's in beslag genomen met een nieuw verhaal over de Eu ropese verkiezingen en treft men nog een artikeltje over de welstands kommissie. Tenslotte nog enkele al gemene mededelingen (bijvoorbeeld dat niet alleen hondenbezitters maar ook paardrijders wel eens beter op mogen letten waar hun viervoeter „ballast uitwerpt"). Op het achter blad worden de mannen voorgesteld die zo naarstig getracht hebben de Zierikzees'e bevolking zo min moge lijk op zijn gezicht te laten .vallen: de strooiploeg. C.P.B. vergadering Dinsdag 24 april a.s. hopen de le den van de C.P.B.-afdeling Schou- wen-Duiveland weer in vergadering bij een te komen in het Ned. Herv. Ver.gebouw in 't Vrije in Zierikzee. De vergadering zal worden verzorgd door „Europa Kinderhulp". Twee medewerkers van de stichting komen vertellen over kinderen die in moeilijke omstandigheden verkeren en waarvoor een zorgeloze vakantie bittere noodzaak is. Voor deze stich ting 'zal in de pauze een kollekte worden gehouden. Voor tijd zie agenda. „Knakie voor een Zakie" De kabouters en welpen van de Mr. Bakkergroep uit Zierikzee en de Zekatogroep uit Nieuwerkerk gaan in. de paasvakantie weer van start met: de aktie „Knakie voor een Za kie". De aktie die vroeger „Heitje voor een Karweitje" heette is vorig jaar omgedoopt in „Knakie voor een Zakie". Een titel die wat meer past in deze tijd. Met deze aktie willen de leden proberen geld te verdienen door bij iedereen een „Zakie" op te knappen. De opbrengst van de aktie wordt besteed aan de aanschaf van nieuw kampmateriaal. Europese verkiezingen Donderdagavond 26 april doet de PSP-Schouwen-Duiveiand een duit in het voorlichtingszakje omtrent de naderende Europese verkiezingen. In het Huis van Nassau houdt deze partij een openbare vergadering waarop Bouwe Kalma, bekend als politionele dissident en nu Europees o lijsttrekker, zal spreken over de Europese verkiezingen. Paaszangdienst in Chr. Ger. Kerk .Op T\yeede Paasdag wordt in. de Christelijke Gereformeerde Kerk, Zeyengetü^traat de traditionele Paas- za'ngdiértst gehouden. Het thema van 'dit jaar is: Zié, Hij: gaat, u voor naar 'Gylilea, Medewerking verlenen het 'chr. 'ger. koor De Bolstern, het kin derkoor De Sjofar onder leiding van Mar van der Veer, Anton den oer en Jan Flikweert, orgel, Art de Jon ge, piano, Kora den Boer en Eist Kleinjan, dwarsfluit, Jaap Knuist en Joost de Oude, trompet, schrift lezingen en verkondiging ds. B. de Graaf. Er is sarrienzang en beurtzang De koren zijn apart te horen in wer ken van J. S. Bach, J. Staden, B. de Vries en Fr. Mehrtens. HAAMSTEDE Brandje Dinsdagmiddag omstreeks 14.00 uur werd brandalarm gegeven we gens brand op een open stuk gras ahn dc- Kamperfoelieweg ter hoogte van pand 13 van aannemingsbedrijf G. in Haamstede. De brand ontstond door met vuur spelende kinderen. De brandweer van Haamstede heeft het vuur geblust. Er ging 100 m2 door de brand verloren. Stoppen voor portemonnaie Woensdagmiddag omstreeks 17.00 uur ontstond een aanrijding tussen twee brommers in de Bernhardstraat tengevolge van het spélen met een portemonnaie aan een draadje door een groepje kinderen. Bromfietser J. A. G. M. R. uit Tilburg stopte voor de portemonnaie, waardoor de ach terop komende brommer bestuurd door E. v. O. uit Tilburg tegen hem op reed. Er ontstond schade aan bei de voertuigen. BURGH Bejaardenreis Het komité Bejaardenreis Burgh heeft dit jaar een reisje op woens dag 9 mei gepland naar De Keuken- 1 of. Vanaf Burgh wordt via de Brou- wersdam naar restaurant Deltapoort gereden, waar de koffie zal worden gebruikt! Dan wordt een rondrit ge maakt door het Westland en via de bollenvelden wordt koers gezet naar Hillegom. De koffietafel zal worden genuttigd in restaurant Treslong te Hillegom. Na de middag wordt een bezoek gebracht aan de Keukenhof waarna de terugreis wordt aanvaard. Pen afscheidsdiner vindt plaats in restaurant De Blauwe Keet te Oos terland. De deelnemers worden tus sen 20.00 en 20.30 uur te Burgh te rug verwacht. Voor vertrektijd zie genda. BURGIISLUIS E.H.B.O.-examens In de kantoorruimte van Dosbouw werden dinsdagavond door dokter J. W. F. Loubert, E.H.B.O. examens afgenomen, waarvoor ale kandida ten slaagden; mevr. J. M. Witte, en c.e heren J. C. Brekelmans, A. Wat- tcl, K. de Noover, P. A. Willemse, G. C. Rog. A. Hoek. F. Kraayeveld, J. van Belzen, L. de Bruyne, K. Schiettekatte, L. J. Linders, J. v. Tiel, M. C. Verburg, A. J. Petiet, J. J Hogenstein, Frendorff, Nobels, Borsjes, De Oude, V. d. Horst, SEROOSKERKE Aanrijding door „Moeder de Gans" Heden (donderdag)morgen om streeks 07.10 uur ontstond een aan rijding oji de Provinciale Weg ter hoogte van Serooskerke, tengevolge van het oversteken van de weg door een gans. Een auto bestuurd door M. J. uit Middel harnis stopte voor het dier, maar de bestuurder K. D. uit Ooltgensplaat had dit te laat in de gaten, waardoor hij op de auto van J. reed. Er ontstond materiële scha de. BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over maart Geboren 7. Gerardus Jan, z.v. Willem Cor nells van Bommel en van Anna Jannetje Kik; 15. Leendert, z.v, Oli vier Bartel Boot en van Adriana Mechelina Scheele; 5. Bianca, d.v. Toni Fischer en van Sonja Johanna Maasbach (Zierikzee); 20. Jaeoba Helena, d.v. Jan Wouter'van Weele en van Adriana Jannetje van dei- Klooster (Dirksland). Gehuwd1 2. Johannes Paauwe en Adriana Pieternella Jaeoba van den Berge, wonende te Zonnemaire; 30. Johan nes Flikweert (Zonnemaire) en Jan- ny Pieternella Goudzwaard Zierik zee. NOORDGOUWE Bezoek aan Opelfabrieken Naar aanleiding van de heropening van het aanzienlijk vergrote garage bedrijf van Akkerdaas enkele weken geleden, zal dit bedrijf woensdag 18 april met een groep klanten een be zoek brengen aan de Opel-fabriekon in Antwerpen. NIEUWERKERK/ZONNEMAIRE „Sparta"-rit Op maandag 16 april (Tweede Paasdag) zal de M.A.C. „Sparta" weer een gezelligheidsrit organise ren. De inschrijving is vanaf 12.30 uur n.m. bij de „sponsor" van deze rit „Paauwe Meubelen"B.V., Zuid- weg 29, Zonnemaire. De reeds vroege inschrijving is bedoeld om ieder ruimschoots gelegenheid te geven, om op het formulier een kwis in te vullen. De volgende rit wordt op Hemel vaartsdag - 24 mei - gereden. DUIVEL AND Aanrijding Woensdagmorgen omstreeks 09.55 uur ontstond een aanrijding op Rijksweg 18 ter hoogte van de afslag Vissersweg. Een auto bestuurd door M. K. uit Rotterdam reed over Rijks weg 18 en wilde linksaf de Vissers- weg in slaan, terwijl in tegenover gestelde richting een auto, bestuurd door M. J. B. uit Breda naderde. K. verleende geen voorrang aan B, De beide auto's werden zwaar bescha digd en moesten door garagebedrijf Ista worden weggesleept. Bestuurder B. moest voor onderzoek naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis ver voerd worden. OOSTERLAND Inter-schiereilandelijke trip bejaardensoos Begunstigd door frflai zomerweer hebben de Oosterlandse bejaarden- sociëteitsbezoeksters en bezoekers- dinsdagmiddag een mooi uitstapje gemaakt per autobus van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee' met als chauffeur Piet Manni. Onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen als leidster van de „soos" werd om twee uur van het dorp vertrokken met ongeveer 50 deelnemers en ging het eerst via cle rotonde bij Zierikzee op Scharen- dijke aan voor een bezoek aan het Dolfinarium aldaar, waar men ge noot van een leuke show. Van te vo ren had de leidster allen hartelijk welkom geheten. Vertrokken van Scharendijke ging het via de Ramp- weg op Renesse aan voor een bezoek aan het „Jagershuis" waar de koffie werd gebruikt. Omstreeks vijf uur vertrok men in de richting Goeree- Overflakkee via de Brouwersdam, en werd over Oud dorp, Stellendam, Dirksland, Middelharnis naar huis gereden over de Grevelingendam. Omstreeks half zeven arriveerde men weer op het dorp. Een der deel nemers, Kees de Later, sprak na mens de bejaarden een dankwoord tot het bestuur en de chauffeur voor zijn uitleg tijdens de rit waarvan allen zeer genoten hebben. Mevrouw Poelman gewaagde van de gezellige sfeer tijdens deze mooie trip. Kollekte zendingswerk In maart werd weer gekollekteerd ten bate van het Zendingswerk der Gereformeerde Gemeenten. Onder leiding van de heer Joh. van der Ha ve Jac.z. geschiedde de inzameling door de jongedames Ria Bolle, Fieke van 't Hoff, Cobie Olree, Corine Knop, Marja de Visser en Marianne de Waal. De opbrengst van de bus jes bedroeg in de maand maart f> 195,38, waar nog bij komt f 147,99 voor het opgehaalde papier in ge noemde maand. Zodoende kon een bedrog van f 343,28 aan deze zending worden overgemaakt. Een dankwoord is op zijn plaats. Kollekte „Het Hogeland" In de week van 17 tot en met 21 april a.s. zal weer de jaarlijkse kol lekte plaats vinden ten bate van het werk van de Stichting „Het Hoge land" te Beekbergen. Er worden op deze op deze inrichting meer dan 500 mensen verzorgd en verpleegd waaronder veel minder validen, li chamelijk en geestelijk gestoorden, iongens die geen thuis hebben e.a. Daarom wordt dit werk zeer aanbe volen. Opbrengst kollekte Onder leiding van mevr. Klaas- sen-Meijer werd hier ter plaatse weer de jaarlijkse huis-aan-huis kollekte gehouden voor de Ned. Hartstichting. De volgende dames waren zo bereidwillig dit te realise ren: mevr. R. Ba]-Rotte, mevr. J. Dorst-Struijk, mevr. J. Gebraad- Bolle, mevr. W. de Haan-van der Have, mevr. Plante; mevr. T. Ver- straaten-de Bruine en mevr. Van dé Zande-Dekker. Verder de jongeda mes: Annet Bolle en Jeanet Ista. De opbrengst bedroeg het mooie bedrag van 1' 868,43, waarvoor zeer veel dankwoorden aan de milde gevers en geefsters, en zeker niet minder aan de leiding en de kollektanten wel op zijn plaats zijn. SIRJANSLAND Programma Koninginnedag Hieronder volgt het programma van de koninginnedagviering. 10.00 uur: Balonnen oplaten; 10.30 uur: Optocht versierde fietsen; 13.15 uur: Goochelshow Verenigingsge bouw; 15.00 uur: Kinderspelletjes de voetbalwedstrijd, Sportveld; 20.00 Dorpsstraat; 19.00 uur: Gecostumeer. uur: Muziek. BRUINISSE Auto tegen brommer Dinsdag ontstond een aanrijding tussen een brommer en een auto op de kruising Ds. Waardenburgstraat- Kerkplein. De bromfietser M. C. S. uit Bruinisse reed de Ds. Waarden- burgstraat in terwijl de auto, be stuurd door W. J. v. d. B. uit Brui nisse daar juist uitkwam. In de bocht werd de brommer in de flank door de auto geraakt. Er ontstond mate riële schade. SPORT TAFELTENNIS Burgerlijke stand over maart Seniorenteam van Scaldina Geboren 3. Eva Hermijntje, d.v.. C. W. Ni- kerk en T. H. Anker, Oosterland; 17. Jacqueline, d.v. J. A. L. A. Cortie en S. M. Huijzer, Nieuwerkerk; 19. Monque, d.v. W. J. Andeweg en A. E. Schults, Nieuwerkerk; 21. Léonie Rosanne Merlijn, d.v. A. M. Leij- dekkers en J. J. Schiettekatte, Nieu werkerk; 26. Maris Bastiaan, z.v. C. van riel en B. Dorst, Oosterland; 25. Cornelie Henriëtte Jacqueline; d.v. J. M. Schiewold en J. A. H. Noord- hoek, Nieuwerkerk. Gehuwd 9. Dingeman Heijboer, 40 jr. te Sirjansland en Yolande Irene .van Dijk, 23 jr. te Schipluiden; 16. Jacob Marinus van der Werf, 24 jr. en Cornelia de Bruine, 20 jr., beiden wonende te Oosterland; 23. Maarten Otte, 23 jr. te Oosterland en Janna $an der Maale, 18 jr., te Nieuwer kerk; 30. Johannes Jan Steenpoorte, 23 jr. en Lourina van der Have, 18 jr., beiden wonende te Oosterland. Overleden 21. Adriaan Vijverberg, 46 jr., Ouwerkerk. OUWERKERK Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond Op woensdag 18 april wordt in het dorpshuis te Ouwerkerk, een bij eenkomst gehouden van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Mevrouw Koppert vertelt bij een dia-serie over haar werk in Malawie (Cen traal Afrika). Ze werkte in dit ge bied enige tijd voor het Werelddia- konaat-projekt „Moeder en Kind zorg". NIEUWERKERK Vergadering Woensdagavond 18 april zal in de schoolgebouwen aan de Molenstraat een algemene vergadering worden gt houden van de vereniging „School met dc bijbel" te Nieuwerkerk. Hoofdmoot tijdens deze vergadering zal zijn het voorstel Statenwijzgiing (tweede maal), en ook het voorstel wijziging Huishoudelijk reglement zal tijdens deze bijeenkomst bespro ken worden. Voor tijd zie: agenda. De reünie De regelingen rond de reünie van oud-Nieuwerkerkers zijn rond en ruim 150 mensen hebben zich opge geven naar het Duivelandse dorp te komen op zaterdag 21 april a.s. Voor een goed begrip diene, dat ook dorps, bewoners gelegenheid hébben de zaal van „Ons Dorpshuis" te betreden, teneinde met oud-dorpsgenoten te kontakten. Ze kunnen uiteraard niet deelnemen aan de koffietafel. De reünisten kunnen/mogen vergezeld zijn van hun partners. Twee teams van Scaldina zijn er in geslaagd beslag op de kampioens titel te leggen en zo naar een hogere klasse te promoveren- Het le senio renteam speelde een uitmuntende thuiswedstrijd tegen PNL. Thomas v. d. End begon in deze wedstrijd met een goede le set waarna hy ten slotte makkelijk van Nico Gouw met 21-13 won. Aart Quist speelde de 2e set tegen de Duitser Wittig waarvan v. d. End (Scaldina's beste speler) in de le wedstrijd net had verloren. Quist speelde uitstekend en won terecht met 22-20; 19-21 en 21-16. Ronald de Rijke moest het in de volgende set opnemen tegen de Fransman Ra- nauls. Wat voorzichtig spelend won hij de le game met 21-17, maar in de 2e game zette hij alles van zich af en won deze gemakkelijk met 21- 3. Door. deze resultaten kreeg Scal dina een 3-0 voorsprong'. Dubbelspel Het altijd belangrijke dubbelspel gaf een schitterende strijd te zien tussen v. d. End/De Rijke en Gouw/ Wittig. Scaldina won de le game met 21-14. PNL vechtend voor hun laatste kans wonnen terecht de 2e game. De 3e game werd een schit terende strijd waarin de Zeeuwse kampioenen v. d. End/De Rijke met 25-23 de winst wisten te behalen. De strijd was hiermee gestreden. PNL kwam via Aart Quist wel van de nul af, maar alle overige set's wer den gemakkelijk in 2 game's gewon nen, waarmee de eindstand 9-1 werd. Dit betekende het kampioen schap van de 3e klasse en promotie naar de 2e klasse. Het team van Scaldina wist door deze overwinning ongeslagen beslag te leggen op de kampioenstitel, Waaraan coach P. v. d. Borght ook duidelijk een steentje toe heeft bij gedragen. Het 2e seniorenteam werd zonder te spelen kampioen. Batavo II, dat de laatste weken onder grote druk speelde en één verliespuntje minder had dan Scal dina II, verloor haar laatste wed strijd afgetekend met 8-2 van Ka- pelle II. Hiermee werd het Zierik- zeese team met Bram Vroegop, Wim Kelderman en Cor Smalheer nog verrassend maar terecht kampioen en promoveert het naar de 3e klasse. Het 3e team speelde tegen PNL III. Dankzij een uitstekend spelende Leo de Ruiter, die 2 sets won en net zijn 3e set in de 3e game met 2 puntjes verschil verloor, en het dubbel met Rita de Oude in 2 sets won zorgden zij voor een 5-5 pun tenverdeling, daar Rita ook 2 sets wist te winnen. De jeugd Het le jeugd-team won gemakke lijk de uitwedstrijd tegen Wilno. Mar Holkers en Hans Volkeri bleven zelfs ongeslagen cn alleen Michel Holm liet het één set zitten. Daar Volkeri/Holkers ook het. dubbel in winst wisten om te zetten werd Wilno le Vlissingen mei 9-1 geklopt. Het 2e team speelde een thuiswedstrijd tegen kampioen Ma rathon III waarvan met 8-2 werd verloren. Ondanks de duidelijke cijfers werd er door de Scaldina spelers toch met veel inzet gespeeld. Vooral André Romijn speelde uit stekend en kreeg met 1 winstpuntje veel te weinig. Ger Boot zorgde ver rassend voor het 2e puntje. Het kampioen-team ran Scaldina 1. f 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4