Tapperij ,,'t Sloepje", bruin café aan de Melkmarkt geopend GEBRUIK RIJWIELPAD ZEELANDBRUG MISSCHIEN TOLVRIJ STREEKNIEUWS Zwakzinnigen zorg in de regio Stijlvolle Paasviering Bejaardensoos Smalstad Jeugd vond verstopte Paaseieren snel terug Interkerkelijke viering Stille Week en Pasen BEDRAG VOOR VERBETERINGEN IN POORTAMBACHT VI VAN 16.000 GULDEN Leen en Anneke Bakker Kommissie P.W. ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 april 1879 Nr. 22488 ZIERIKZEE, 11-4. Heden-donderdagmorgen opent Tapperij ,,'t Sloepje", aan de Melkmarkt, liaar deur voor het publiek. Anneke en Leeti Bakker, eigenaars van Bistro ,,"t Schuitje" aan de Schuithaven, breiden met dit initiatief hun horeca werkzaamheden aanzien lijk uil. 3 'Zl EU Ik/Kt-,, KM. W aiineer cl<* a'gemene vergadering van aandeel' 'houdersrvan ck nv PZBM akkoord gaat met het voorstel san de raad san koinmissarissen. zullen voetgangers, fietsers en bromfietsers de Zee- landbrüg voortaan tolvrij mogen pa.wn-n. Tapperü ,,'t Sloepje" is gevestigd in het pand van het voormalige Chi nees/Indisch eethuis „Bali". Tijdens een verbouwing vanaf half januari onderging dit pand een totale intc- rieursvemieuwing. De Tapperij ademt onmiskenbaar de sfeer van een bruin café. „Dat is ook helemaal de opzet", zegt Leen Bakker, „het is de bedoeling er een gezellig café voornamelijk voor over dag van te maken". Dat wil niet zeg gen dat ,,'t Sloepje" in de avonduren niet open zou zijn. BROUWERSHAVEN. 11-4. De bc- jaardensocicteit te Brouwershaven heeft op stijlvolle wijze het Paas feest gevierd, waarvoor een goede belangstelling bestond. In haar openingswoord verwel komde de presidente, mevrouw Slabbekoorn in het bijzonder de beide predikanten, het bejaarden koor, de organist, de dirigent en de heer A. Fierens (oud-Brouwenaar in rusthuis Duinoord). Het koor begon het programma met een viertal liederen, dat herin neringen opriep aan de tijd van de lagere school. Hierna ging ds. J. A. J. Seeleman voor in gebed, waarna samenzang gezang 221. Ds. M. J. Koppe hield vervolgens een medita tie, waarin de opstanding centraal stond. Koor- en samenzang volgden cl- Zoekerij te Kerkwerve Terwijl elf hulpvaardige dames honderd vijftig eieren verstopten, mochten de kindfren een kaart kleuren bij wijze van paasgroet voor bejaarden. Tachtig bejaarden (boven de zeventig jaar) en zieken kregen namelijk een door de kinderen ge kleurd ei en een paasgroet. Na het kleuren van de kaarten werden de drie groepen er op uit gestuurd. De kleinsten (klas 1 en 2) mochten gaan snuffelen in dc speeltuin ach ter de kleuterschool, de midden klassen zochten rond de kleuter school en het verenigingsgebouw en de kinderen van de hoogste klassen verkenden het gebied bij dc Ring. Schoolstraat en Noordstraat. Veel tpd was er niet nodig om de honderdvijftig eieren weer in de mandjes van dc vrijwilligsters te krijgen. Natuurlijk bleven alfc (ge kookte) eieren niet heel. Na he eierenzoeken werden de eie ren gekleurd. Voor zichzelf mocht ieder een ei houden: de rest was be stemd voor de bejaarden en zieken. Naast de Bistro Leen en Anneke Bakker besloten die bruine café te realiseren naar aanleiding van de duidelijk merk bare wens naar een dergelijke ak- kommodatie van de gasten in hun bisti'O. Zelf blijven Anneke en Leen de scepter zwaaien in ,,'t Schuitje", ter wijl de heer Wim de Haan bedrijfs leider in ,,'t Sloepje" zal worden. Blikvanger bij binnenkomst van kaar op waarna een mooi verhaal werd verteld door mevrouw J. van Sluis-v. d. Weele getiteld „Morgen is het Paasfeest'" hetgeen met grote aandacht werd gevolgd. Dcklamatie Mevrouw De Bruyn deklameerde een door haar zelf gemaakt lente liedje. waarna ze het verhaal voor las van „De waaiman". Aan het slot van deze feestelijke paasviering ging ds. Seeleman voor in dankgebed waarna de presidente een algemeen dankwoord sprak tot alle medewerkenden en de bejaar den, die nog een traktatie kregen. Meegedeeld werd dat op donder dag 19 april eveneens in het Vereni gingsgebouw van 2-5 uur 's middags een bazar wordt gehouden die uit gaat van dc bejaardensociëteit. Tussendoor mochten alle jeugdigen nog een versnapering in ontvangst nemen. Prijzen Ook werden nog prijzen uitge reikt aan degenen die dc meeste eieren gevonden hadden en aan hen die hun eieren het mooist haddon gekleurd. In de prijzen (bestaande uit leuke boekjes en grote chocolade eieren) vielen; bij dc jongste groep Thalitn Hendrikse. Marten Bij dc Vaate. Jacco Coomans. Evelien Stouten en Elmar Verhage. Bij de middengroep: Carolien Boot. Jan- Kei s Noordijke. Richard Verhage. Pieter Francke en Anita Bijl. Bij de oudste groep: Petra Noordijke, An- nolien bij de Vaate, Liannc de Graaf. Wim Root en Erica Berre- voets. Aan het eind van de middag wer den de paasgroeten bij de bejaarden bezorgd. Zonder de hulp van de vrijwilligsters had deze fijne middag niet kunnen slagen. Daarom werd een ieder dank gezegd voor de me dewerking. Kijkje in het interieur van tapperij ,,'t Sloepje", (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dc tapperij is het fraaie nostalgische buffet met daarvoor een aantal brui ne houten krukken. Een trapje naar beneden leidt naar de „leeszaal", een ruimte met grote tafel, stoelen en gezellige lampjes aan de muur. Leen zegt dat de gasten hier de gelegenheid hebben onder het genot van een drankje, een krantje te lezen of een kaartje te leggen. Een andere trap voert naar dc bo ven gelegen ruimte met een aantal aparte zitjes. Opmerkelijk zijn de fraaie oude platen aan de muur. Het enige, dat van het oude interieur be houden bleef is de mooie muur met „zeedijk-stenen". Inrichting De tapperij werd geheel near eigen inzicht ingericht en in eigen beheer verbouwd. Alleen firma Joop de Reg't kwam er aan te pas om de ver lichting aan te leggen. Woensdagavond werd voor vrien den, familie en relaties een open huis gehouden. Vanaf vandaag zullen ook inwoners en toeristen van-harte wel kom zijn. Jaarverslag Natuur- en Vogelwacht De bestuurlijke struktuur van de dit jaar 30 jaar bestaande Natuur- cn Vogelwacht Schouwen-Duiveland zal worden gewijzigd. Het komt eroo neer dat het algemeen bestuur klei ner wordt van samenstelling, maar dat er - aanvullend - kommissies en werkgroepen in het leven worden geroepen. Dit staat genoemd in het jaarverslag van de Natuur- en Vo gelwacht over 1978, dat zojuist is ge publiceerd. Voorts wordt ondermeer melding gemaakt van het tijdelijk samenwerkingsverband met, Vereni ging voor Natuur en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee, wel ke in de oprichtingsfase verkeert. Deze vereniging heeft een snelle groei meegemaakt (thans 208 leden). De Natuur- en Vogelwacht is op weg naar de duizend leden. ZIERIKZEE Benoemingen Burgemeester Th. H. de Meester cn wethouder W. den Boer zullen, wanneer dc raad met het voorstel ak koord gaat. als lid en plaatsvervan gend lid vertegenwoordigd zijn in het bestuur van de „Stichting Sa-' menlcvingsopbouw Schouwen-Dui veland". Beide heren hadden in deze funk- ties al zitting in het voorlopig be stuur. ook als gemeentelijke verte genwoordigers. Aangezien de vaste kommissie Sport en Gezondheid nog slechts twee leden telt (te weten dc l.ercn L. Jonker en L. van den Ouden) zal deze kommissie met 1 of 2 raads leden moeten worden aangevuld^ Eenzelfde aantal is ter aanvulling nodig in de vaste kommissie Musea, waarin namens de raad mevrouw H. G. Gilden-van Geesbergen cn de heer L. S. P. van Velthoven reeds zitting hebben B cn W. stellen de raad voor deze extra leden tijdens de volgende vergadering uit haar midden te be noemen. Schoolblad Kinderen cn onderwijzers van de J. H. de Jongcschool en kleuterschool dc Maltarakkers schrijven in het jongste nummer van hun gekombi- neerde schoolkrant over allerlei za ken die zij de afgelopen maanden hebben meegemaakt. Zo komen we met ajleon de verslagen tegen van de jaarvergadering van de ouder kommissie, een voetbaltoernooi, de inspanningen ten bate van het wa- terputprojekt in Rwanda en ouder avonden, maar ook stukjes oyer de nieuwe damklub op school, het to neelstuk dat de kinderen hebben be zocht, het strenge winterweer en de bcomplanldag. Wat de kinderen dit jaar, nog niet mee hebben gemaakt is Pasen. Nou, dat komt dan vanzelf wel en in afwachting daarvan is et- door plaatjes en versjes ruimschoots voor in de sfeer te komen. Een aan tal illustraties in dit nummer is van de kinderen zelf afkomstig. Schoolblad De Voorjaarskrant heet de school krant van de Willjbrordusschool en kleuterschool Onder de Wieken deze Leer. Helemaal in stemming begint die met een paar lente versjes. En verder ontbreken de werkstukjes die op de paasdagen zijn afgestemd na tuurlijk ook niet. Het overgrote deel van de krant is trouwens gevuld met werkstukjes van de kinderen zelf: verhaaltjes, e,en rebus, gedichtjes, te- koningen en drie strips. Een onbe- 1 end gebleven auteur uit klas 5 heeft z'ch, in de beschutting van de ano nimiteit, ongeremd kunnen uitleven uitwerpselen en geweld zijn zijn the ma's. Het zorgt voor een heel ander verhaal dan men doorgaans leest in ten schoolkrant, maareen zekere kwaliteit heeft het (daardoor?) wel. Van de kant van de volwassenen: een dankwoord van juffrouw Backc- landt voor de belangstelling die zij bij haar 25-jarig jubileum heeft on dervonden en mededelingen van re- claktie en schoolbestuur. Afdeling Schouwen PiattelandsvrpMwenJbond Op woensdag 18 april vergadert de afdeling" Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Mondra- gon". Een causerie over dialekten vordt gehouden door de heer P. v. de. Sneppen. Op 24 april wordt te Goes de provinciale jaarvergadering gehouden in de „Prins van Oranje". Dan wordt een feestelijk programma afgewerkt in verband met het 25- jarig jubileum van mej. A- van der Leeden, provinciaal sckretaresse. Plaat oude orgels In ons artikel, opgenomen in het dinsdagnummer, over de grammo foonplaat met opnamen van de his torische kerkorgels van Zierikzeè en Eurgh, is een cijferfout geslopen in he; betreffende gironummer. Hier volgt het juiste nummer:, Giro 3 8 7 6 5 4 7. t.n.v. Penningmeester Werkgroep Muziek, Hammersjköld- l.aan 23, Middelburg. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland Op dinsdag 24 .april vergadert de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland in „De Zeeuwse Herberghe'V Aan de orde komt o.m. het rapport Jeugd werk in Zeeland van de Zeeuwse Jeugdraad en de stand van zaken m.b.t. het werk van de jeugdwerk leider en de stagiaire. Vertoond wordt de film „De Verstoppertjes" Reis bejaarden Op woensdag 2 mei wordt de jaar lijkse bejaardenreis gehouden. Be zocht worden de koninklijke tuinen te Brussel. Apart stijltje te Renesse RENESSE. 11-4. In de Hervormde Kerk van Renesse te Renesse is de viering van dc Stille Week en Pasen dit jaar anders dan andere jaren. Uitgaande van de gedachte dat Jezus op de avond voor zijn kruisi ging met zijn discipelen het laatste avondmaal gebruikte. wordt op de avond van de Witte Donderdag het heilig avondmaal gevierd. Hierbij wordt medewerking' verleend door een zanggroep uit het kerkkoor van Renesse. Daardoor za| de wekelijkse repetitie van het kerkkoor wat later aanvangen dan gewoonlijk. Op Goe de Vrijdag wordt, naar overoud her vormd gebruik, eveneens het laatste avondmaal gevierd. Hierbij zal Mat jan de Wit op dwarsfluit haar mede werking verlenen. Tevens zal een bevestiging als lidmaat plaatsvinden. Op dc late avond van de Stille Za terdag, om tien uur. wordt het Paas feest ingeluid met een paaswake. Een belangrijk onderdeel hierbij ic Zo moeten er nog enkele speelter reinen worden aangelegd die. zo legde direkteur openbare werken d? héér J. J. Lomverse uit, achterwege zijn gelaten bij de uitvoerende werk zaamheden in het kader van het groenstruktuurplan. Het vaststellen van do te plaatsen speeltoestellen (een p.ost van f 5.000.zal gcschie- En wanneer het voorstel om het tarief voor het personenvervoer in lijnbussen af te schaffen wordt aangenomen, wordt de rit per auto bus ook voordeliger. Autobussen Het tolgeld, dut voor de lijnbussen moet worden betaald, zal namelijk Paasgroet aan gevangenen In de Zierikzeese kerken zijn na de morgendienst op Eerste Paasdag, reeds gezegelde en voorgeschreven prentbriefkaarten te koop, met de bedoeling deze te versturen aan ge vangenen in verssehiliende landen, die om het geloof in hechtenis zijn genomen. Ook vorig jaar werd een dergelijke aktie gehouden, die (oen - evenals nu - een initiaitef is van de J.W.Z. (Interkerkelijke Werk groep Zievikzee). De werkgroep be treurt intussen dat niet alie kerken meedoen: de wel participerende zijn: de Hervormde Kerk, de Gerefor meerde Kerk en de R.K.-kerk. Op de kaart staat afgedrukt in het Engels of Russisch: „Christus is herrezen". Jaarverslag O.V.B. Het .jaarverslag van de Organisa tie ter Verbetering van de Binnen visserij' is uitgebracht in de vorm van een keurig boekje. Aan het 25- jaing bestaan.' dat in de periode van I april 1977 l./m 31 maart 1978 viel, is geen bijzondere aandacht besteed. Wel wordt in de inleiding van dit verslag in zeer kort bestek ingegaan op de ontwikkeling die de O VB in deze 25 jaar heeft doorgemaakt. 'Voorst worden in een afzonderlijk- artikel de resultaten behandeld van een onderzoek naar de invloed van geslikte en drietandige haken op de overleving van de met hengel ge vangen snoek. Meer belangstelling voor haven In Zierikzee is de opbrengst van de haven en liggelden over het jaar 1.978 aanzienlijk hoger geweest dan werd verwacht- Door een toenemende belangstel ling van de haven (met name een toename van passanten) kwam er eeft bedrag van f 17.500,meer bin-, nen dan, werd verwacht. Daardoor wordt de te ramen- opbrengst voor 1979 met dit bedrag verhoogd tol -f 212.500.B. en w. stellen de raad daartoe een begrotingswijziging voor. Subsidies Tweeëntwintig van de 23 eigena ren van te rehabiliteren panden, die op een definilieve toezegging om subsidie van c.r.m. wachtten, heb ben een positief antwoord ontvan- de verspreiding van (kaars) licht. Muzikale medewerking wordt ver leend door een blokfluitgroepje be staande uit mej. M. Bliek, en de he ren J. H. Blom en A. Damman. Interkerkelijk De verantwoordelijkheid voor de drie diensten berust bij de hervorm de gemeente van Renesse en de gere formeerde kerk van Haamstede. Do paasmorgen begint met een paasont- Lij1 van de zondagsschoolkinderen, gevolgd door een paasviering. Jntus- ,i n is dan in de kerk de eerste paas- dienst begonnen. Hieraan wordt me dewerking verleend door het Her vormd Kerkkoor van Renesse o.l.v. mevr., J. Lemson-Daane. Er is nog een tweede paasdienst waaraan me dewerking wordt verleend door de bariton J. v. d. Oude uit Hoofddorp en twee trompettisten Tussen beide kerkdiensten in is er met do bezoe kers van de beide diensten een paus- zang op het dorpsplein. den in overlég met de Belangengroep PoOrtambacht. waarvan twee afge vaardigden overigens gebruik had den gemaakt van de nieuwe moge lijkheid om de vergadering bij te wonen. Nou geen b. cn w.-advies Zij werden echter gedeeltelijk te niet via de tarieven voor het open baar vervoer in rekening worden gebracht aan de passagiers. Bromfietsers, fietsers cn voetgan gers bel aaiden tot op heden 1,— om de brug te passeren. Wijziging van het tarief voor de bussen zal tot gevolg hebben dat de afschrijvings periode enkele maanden (minder dan «jen half jagv) langer wordt. gen, zo blijkt uit de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van volgende week. Opbrengst bazar Dc* grote bazar die enige dagen geleden op de scholen „'t Kofschip" en het „M ierenést". gehouden werd. is een groot sukses geworden. Een bedrag van ruim f 2800,netto ten bate van het watgrputtenprojekt in Rwanda werd daarmee opgehaald. Zeeuwse Vrouwenraad vergadert later De openbare vergadering te Mid delburg van de Zeeuwse Vrouwen raad, waarvoor ook de plaatselijke afdelingen waren uitgenodigd, is van 23 april naar een latere datum verschoven. „Phllatelica" Op maandag 23 april wordt in. de bovenzaal van het „Huis van Nas sau" een bijeenkomst gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica". (Vervolg van pag. 1) enz.) mogelijk te maken en daarmee de dwangpreduktie wat af te zwak ken. Tenslotte acht hij het ook be langrijk dat M.L.K.-leerlmgen na hun vervolgopleiding eengoe<&e be geleiding krijgen. Hij heeft de erva ring dat déze mensen zonder bege leiding in de maatschappij geheel kunnen afknappen en dan' toch" op een sociale werkplaats terechtko men. Zijn mening is dat een begelei dende funktionaris goed de vinger aan de pols moet houden en knel punten voor deze mensen in het be drijfsleven zou kunnen oplossen. Schaamte „Ouders schamen zich vaak nog voor het feit een geestelijk gehandi- kapt kind te hebben. We wijzen hen erop dat hel een mens is. dat ze hebben gekregen en dat ze het ook als zodanig moeten behandelen", zegt de heer Mes. Hij acht het van belang dat het probleem uit de emo tionele sfeer gehaald moet worden en dat de ouders geholpen dienen te worden met konkrete problemen. Een eerste stap daartoe zal binnen kort gedaan worden. Eén keer per maand zal de Federatie in kombi- natié met de Rechtswinkel een zit tingsuur houden, waar ouders van geestelijk gehandikapten met hun problemen terecht kunnen. Hel tienjarig bestaan van de Fede ratie zal overigens niet ongemerkt voorbij gaan. Op woensdag 25 april zal in de Concertzaal een feestelijke bijeenkomst plaatsvinden. Daar zal het huisorkest van de zwakzinnigen inrichting ..Vijvervreugd" te Middel burg optreden, evenals de volksdans groep van dagverblijf „Brugzicht", Verder zal de heer J. J. Vermeu len in twee korte referaten spreken over ..Hoe ontwikkelt de zv akzinni- genzorg zich' cn ..Hoe reageert de maatsschappij daarop'. De heer Vermeulen is voorzitter van het Prov. Beraad Zeeland van dc Ver. van Ouders van geestelijk gehandi kapten en voorzitter van de Stich ting Sociaal Pedagogisch Welzijn in Zeeuws-Vlaanderen. Alle belang stellenden zijn van harte welkom bij deze bijeenkomst. leurgesteld toen voorzitter V»'. den Boer meedeelde dat er inzake de sc- mi-ponnanenlé wijkakkommodatie Poortambacht nog geen advies aan b. cn \v. kon worden geformuleerd. De tekeningen voor dit projekt wa ren hiervoor te laai binnengekomen bij de kommissie. Een cn ander be tekont, dat een aktie die de belan gengroep had gepland om de bewo ners meer bij hun wijkgebeuren 1e betrekken mei minstens een maand wordt vertraagd. KERKWEI'VE. 11-4. Woensdagnvddag waren bijna zeventig kinde ren present in het Verenig ngfgebouw aan de Beatrixstraat. De werk groep jeugdakliviteiten had voor de kinderen weer iets in petto voor de ze paasvakantie -middag. ZIERIKZEE. 9-4. Met diverse verbeteringen in Poortambarht VI is een bedrag gemoeid van f 16.000,Er komen uit de ze wjjk klachten over slecht (watcr)doorlatende grond en er zijn nog bepaalde voorzieningen door de gemeente te treffen die passen in het Groen volumeplan. Pil bleek tijdens de eerste openbare kommissievergadcring Publieke Werken, maandagmiddag in het stadhuis gehouden. i 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3