Opnieuw pleidooi voor grotere opening in Oosterscheldedam P.W. Kommissie- vergadering Asyl voor Duitser? Europa en de kernenergie Gevechten in Kampala Stadhuis en theater voor Amsterdam? KEUZE „STUURGROEP" WELZIJNSPLANNING Rekreatieve ontwikkeling Vergadering Zevihfjl Provinciale coördinatie Geen asyl voor Eritreërs Kippen en hanendrama AGENDA 2 Vreugde en teleurstelling over hetzelfde onderwerp. Dat kan in het leven; het kan ook in de regio Schouwen-Duiveland en het komt voor. De grote ontwikkelingsprojek- ten, respcktievelijk te Bruinisse en in Den Osse, kregen „groen licht" van de Kroon. De vreugde zit na tuurlijk bjj de plannenmakers en hun financiers en de teleurstelling bij degenen, die vinden dat het reeds lang welletjes is met de ontwikke ling van de toeristische infrastruk- tuur en de natuurbelangen al te ge redelijk in de knel kunnen komen. Bij de aanvang van de „toeristi sche revolutie" - misschien is het nuttig dat nog eens in de herinne ring terug te halen - is altijd gezegd, dat ook de „groene long" Schouwen- Duiveland het niet zonder kompro- mis zal kunnen stellen. Het geldt voor zoveel zaken; bijvoorbeeld ook ten aanzien van de verdeling in het Grevelingenbekkeu, maar dus ook bij de verdeling tussen rekreatie en natuurbehoud in dit gevoelige ge bied. Jachthavens, grote zeer am- bitieuse - ontwikkelingsprojektcn valt het echter allemaal nog binnen de normen van het kompromis? Een interessante vraag Wat betreft de jongste beslissin gen heeft de Kroon zonder twijfel ook het werkgelegenheidsaspekt in ogenschouw genomen. De industriële ontwikkeling van de regio is uiter mate bescheiden en gelegenheids werken (Oosterschelde) zijn geen duurzame bron voor werkgelegen heid; de nieuwe ekonomische steun- poot is derhalve de rekreatie en op wat wijder zicht komt de redelijk heid van een en ander in het vlak van de be-oordeling. Een sterk accent toch zal in de toekomst worden gelegd op de ont wikkeling van het binnenlands toe risme. De recente uitspraken van de minister van financiën duiden daar mede op. De Nederlanders brengen jaarlijks zoveel geld over de grenzen, dat de limiet meer dan bereikt is, uit een oogpunt van ekonomische wen selijkheid. De opvangmogelijkheden in het binnenland zullen dus voor een verdere toekomst, op een omge bogen ontwikkeling afgestemd die nen te zijn. Dat alles kan aan Schou wen-Duiveland niet voorbij gaan. Vandaar de zaken, waarmee de regio thans wordt gekonfronteerd. Maar' men zal nergens vol kunnen houden, dat op deze wijze ook een begerenswaardig en feitelijk onont beerlijk evenwicht in de natuur zal kunnen worden bewaard. Wat dit betreft is de beduchtheid van de Natuur- en Vogelwacht zo reeël als wat. Voor nog verder gaande ont wikkelingen is geen ruimte meer en die afremgedachte is gelukkig ook gevonden bij het provinciaal bestuur. Daarnaast zal veel met „pleisters'' moeten worden gewerkt; pleisters in de vorm van groen, Bomen rond een rekreatiegebied zijn tenslotte ook bomen. (Vervolg van pag. 1) gemaakt worden) en het feit dat de vernieuwing duurder wordt naar mate die wordt uitgesteld. Niettemin achtte de heer Van Velt- hoven het moeilijk voorstelbaar dat de centrale overheid voor een „bouw werk van dergelijke importantie" geen subsidie beschikbaar wil stel len. De heer Louwerse deelde mede dat - „het is tenslotte geen moderne be- tonbrug" uitputtend overleg heeft plaatsgehad met de Rijksdienst voor Monumentenzorg, bijvoorbeeld over de hameipoorten met balansen. Voor „schilderwerk" en onderhoud heeft nauw kontakt bestaan met het verf- technisclie adviosburo van Rijkswa terstaat. Politieke herten HILVARENBEEK, 9-4. De direktie van het safaripark De Beeksebergen in Hilvarenbeek heeft een veertiental nieuwe herten genoemd naar de frak- tievoorzitters in de. Tiveede Kamer, de voorzitter van die_ Kamgr, de minister-president' en de vice-minister-president. Een en ander uit erkentelijk heid voor de handhaving van het vier-procent-BTW-tarief voor safariparken. Omdat er - met het oog op de voortplan ting - meer vrouwtjes dan mannetjes zijn, moesten enke le namen in de vrouwelijke vorm worden omgezet. VLISSINGEN, 7-4. Op de vergadering van Zevibel heeft de voorzitter, de lieer J. van den Bos, gewezen op de ongunstige ekonomische ontwikkeling die zich echter niet meedeelde aan de kottervisserij (garnalen visserij en platvisserij) en de mosselarij. Goede resultaten werden behaald, waardoor de kostenstijgingen werden achterhaald, zodat weer kan worden gesproken van een bloeiende visse rij tak. Het is de taak van de overheid deze visserijtak positief te benade ren, maar dat is niet altijd het geval. Een voorbeeld daarvan noemde spre ker de opening van 14.000 m- in de pijlerdam die de Oosterschelde gaat afsluiten. Ondanks argumenten en eventuele besprekingen met Kamerkommissies van het Zevibel-bestuur, staat men in regeringskringen onwrikbaar op het standpunt, dat in het afsluitings- besluit van de Oosterschelde geen wijziging meer komt. Een gesprek met bedoelde vaste kamerkommissie kon nog niet worden verkregen. Een vermeende besparing van 160 miljoen gulden zal blijken uit te komen op een meer uitgaaf van 250 miljoen. Nogmaal wilde spreker daarom een dringend beroep doen op dc overheidsinstanties om de hele zaak van de Oosterschelde afsluiting nog maals te heroverwegen, opdat de verstrekkende nadelige gevolgen voor de visserij zullen kunnen wor den voorkomen. Het deed spreker deugd, dat in de inrichtmgsnota Oosterscheldégebied de visserij met name werd genoemd, de visserij de plaats kreeg die haar toekwam, maar het zal niet bij woorden op papier alleen kunnen blijven. Bestemmingsplannen indrui sende tegen het visserijbelang moe ten worden afgewezen of voorkomen. Wadtleiizeekommissie In de Waddenzeekommissie ge- DEN HAAG. De geldomzet van dc Nederlandse horeca lag in 1978 ge middeld ruim negen procent hoger dan in 1977. Dat jaar toonde ten op zichte van 1976 een omzetstijging van veertien procent. Er was dus sprake van een afnemende groei, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. HAMBURG, 7-4. De Westduitser Helmut Oldefest, die tot een jaar- gevangenisstraf is veroordeeld na de gewelddadige onlusten op het bouwterrein van de kerncentrale in Grohnde, bevindt zich waarschijn lijk in Nederland. De 32-jarige Olde fest had zich een week geleden bij de gevangenis moeten melden. Hij verscheen echter niet en sloot zich aan bij de tegenstanders van kern energie die de Petrus-kerk in het centrum van Hamburg hebben be zet. De advokaat van de Westduitser verklaarde maandag dat Oldefeste in Nederland om politiek asiel wil vragen. LUXEMBURG, 9-4. Bij een aan tal Europese ministers bestaat, na het ongeval met de kerncentrale in Harrisburg, een duidelijke bezorgd heid inzake de veiligheid van kern centrales (de Benelux en Denemar ken). Andere Europese ministers (zo als de Franse) willen eventuele vei ligheidsmaatregelen wel aanscher pen, maar blijven vastbesloten een kernprogramma tot uitvoering té brengen. Dat is de mening van de Neder landse minister van volksgezondheid Ginjaar, na afloop van het debat - maandag in Luxemburg - over kern energie. In West-Duitsland is vol gens de minister het kern-veilig- heidsaspekt na Harrisburg toch meer bespreekbaar geworden. NAIROBI, 9-4. In diplomatieke kringen in de Kcniase hoofdstad is maandag meegedeeld, dat de Oegan- dese politie vrijdag vier buitenlan ders - mogelijk een groep Zweedse cn Westduitse journalisten heeft doodgeschoten, in de veronderstel ling. dat zij deel uitmaakten van het Tanzaniaanse huurlingcnleger :n Oeganda. De vier mannen werden vrijdag gearresteerd bij Kioga, ongeveer 140 km ten oosten van Kampala, toen zij uit een smokkelvaartuig op de oever van het Victoria-meer aan land gin gen. Dc ma nnon werden op ccn po litiebureau verhoord cn kort daarna doodgeschoten, aldus diplomatieke kringen in Nairobi. vormd door 10 departementen, 3 pro vincies en 29 gemeenten, met verte genwoordigers varr verschillende maatschappelij ke belangengroepen werd geen plaats ingeruimd voor de visserij. Gezien het grote belang dat met name de mosselvisserij in het Wad dengebied heeft, zal worden getracht \oor Zevibel daarin alsnog een plaats te claimen. Zandwinning in de Oosterschelde dient voor zover het schadelijk is voor de visserij té worden verboden. Zandwinning als dit beslist nood zakelijk is, zou kunnen plaatsheb ben op de Yersekse Bank, waar sinds 1963 een groot aantal braak liggende oesterpercelen zyn verzand; dit zou struktuur verbeterend kun nen werken. Een ambtelijke misslag was het verstrekken van mosselzaalvisver- gunningen in de Waddenzee. Hier botsten de belangen van de ene be drijfstak met een andere, maar wat gedaan is, is strijdig met de be schermingsgedachte zoals die tot ui ting komt in het struktuurplan kustwateren. Bescherming percelen Zevibel heeft aan de overheid ver zocht de beschikking visserij, visse rijzone, zeegebied en kustwateren zodanig aan te vullen dat de rechts bescherming van de gehuurde per celen verbeterd wordt en de kontro- le meer effektief gemaakt wordt om stroperij en vernielingen op mossel percelen te voorkomen en tegen te gaan. Aanvullende wettelijke voorzie ningen zijn hier dringend gewenst. „Buitenom varen" Positieve resultaten verwachtte spreker van het onderhoud, dat hij had gehad met het hoofd van de scheepvaart inspektie in hét vierde distrikt te IJmuiden, over het z.g.n „buitenom varen". De route via de Noordzeekust van Zeeland naar de Waddenzee of omgekeerd, die wet telijk voor mosselkotters is verbo den, maar die toch eigenlijk achter haald is door de feiten. Grote sche pen miet eerste klas nautische appa ratuur uitgerust, wordt een verbod opgelegd, voor wat voor ieder ander vaartuig hoe-gebrekkig ingericht ook wel is toegestaan. Een verandering in gunstige zin achtte spreker, op korte termijn realiseerbaar. Advies werd uitgebracht in de kommissie Schelpdierenonderzoek om maatregelen te krijgen die tot verbetering van transport, schoning en verwatering kunnen leiden, als mede de bestrijding van zeesterren. Percelen Waddenzee Een heet hangijzer is de uitgifte van nieuwe mosselpercelen in de Waddenzee. Noodzakelijk voor de mosselsektor voor een gezonde ont wikkeling van de bedrijven. Gehoopt werd op gunstige resultaten van de procedure die in dit opzicht in gang is gezet. Aangedrongen werd op het geven van gelegenheid tot het vissen van mosselzaad in het Grevelingenmeer. Betreurd werd de gang van zaken betreffende het visserijbeleid in EEG-verband, met de verschillende quota on vangstbeperkingen, al was spreker blij met verhoging van het tong en scholquotum. Iets dergelijkse hoopte hij ook voor de kabeljauw vangsten. Bij de nieuwbouw van visserij - schepen dient de nodige voorzichtig heid in acht te worden genomen, terwijl de 60 dagen regeling voor de garnalenvisserij gemist kan worden. Verheugend is, dat aan de ram penbestrijding de nodige aandacht wordt besteed'. Rijkswaterstaat heeft rampenplannen gereed liggen voor kalamiteiten als een olieramp, een scheepsbrand en een gaswolk. De vergroting van de maaswijdte van visserynetten, zal tot gevolg hebben dat nieuwe netten moeten worden aangeschaft en dat de vis aanvoer zal verminderen; het is een EEG-maatregel, die om verschillende redenen wordt genomen. Dat na de aanvankelijk geslaagd lijkende pogingen om te komen tot één grote federatie van visserij orga nisaties, de grootste deelnemer, de Nederlandse Vissersbond afhaakte, was een bittere teleurstelling v<3or de overigen. Spreker besloot mét een oproep toch door te gaan, opdat uit eindelijk de organisatie kan worden verkregen, die nodig is, om een be leid te helpen ontwikkelen dat ook de vissersman aan boord van zijn schip begrijpt en aanspreekt. Zevibel is op zijn terrein een voorbeeld in het klein over wat met samenwer king kan worden bereikt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Nederlandse Ro de Kruis verzendt dinsdag per schip uit Rotterdam naar Tripoli in Liba non vijftig invalidenwagens en hon derdvijftig paar krukken, die be stemd zyn voor Libanese kinderen en volwassenen die als gevolg van de burgeroorlog verminkingen hebben opgelopen. ARNHEM. De eind vorig jaar verschenen publikaties rond de Nij meegse hoogleraar dr. W. Penn over het stralingsgevaar bij het nemen van röntgenofto's, heeft een daling teweeg gebracht van het aantal deel nemers aan het Stima-bevolkings- onderzoek naar longziekten. EINDHOVEN. Uit een motel in Eindhoven zijn de afgelopen nacht twee koffertjes gestolen met daarin de bestelformulieren voor zestig nieuwe auto's. De koffertjes waren eigendom van een garagebedrijf, dat in het motel een autoshow had ge houden. Het bedrijf beschikt niet over duplicaten van de bestelformu lieren. DEN HAAG. De sterke styging van de prijs van dieselolie nood zaakt het wegvervoer ertoe de vrachtprijzen met drie procent te verhogen. De instelling van deze stuurgroep is één van de uitgangspunten in de diskussienota „Op Weg naar een pro vinciaal welzijnsbeleid" van januari 1979, die morgen (woensdag) wordt behandeld tijdens dc vergadering van de statenkommissie onderwijs. G.s. stellen voor in te stemmen met de uitgangspunten zoals die in de nota staan vermeld. Woensdag 18 april wordt dit rapport besproken door de kommissie voor sociale zaken, volks gezondheid en maatschappelijk werk. De kommissie, die onder de noe mer „Stuurgroep" zou gaan funktio- neren, zal in eerste instantie tot taak hebben het voorbereiden van een eerste wolzijnsplan overeenkomstig de door provinciale staten vastge stelde procedure cn het adviseren over een meer definitieve struktuur van de provinciale welzijnsplanning. De kommissie zal dan voorts als volgt worden samengesteld: voorzit ter en een lid uit ged. staten, drie le den van prov. staten, negen verte genwoordigers van gemeentebestu ren voor respcktievelijk de regio's Schouwen-Duiveland dus 1, Tholen en St. Philipsland 1, Noord- en Zuid- Bcveland 2, Walcheren 2, Wcst- Zeeuws-Vlaandcrcn 1, Oost-Zeeuws- Vlaandcren 2. Deze vertegenwoordi gers zullen door dc gemeentebestu ren moeten worden aangewezen. Vertegenwoordigers Vorder zullen er zes vertegenwoor digers zijn op aanwijzing van hel be stuur van het provinciaal opbouw Inspraak Het koncept-welzijnsplan en -pro gramma wordt, nadat het is voorge legd aan de betrokken instellingen en maatschappelijke groeperingen voor kommentaar, in het kollege van g.s. besproken, dat tot taak heeft een ontwerp-plan op le stellen. Daarin zal dc gehele voorbereidingsproce dure, de resultaten van de inspraak en het advies van de stuurgroep ver meld staan. Daarna is het aan prov. staten het wolzijnsplan en het jaar programma al dan niet gewijzigd vast te stellen. ZIERIKZEE, 9-4. Van de gemeentebesturen van de regio Schouwen-Duiveland zal één vertegenwoordiger zitting gaan nemen in de „Stuurgroep Coördinatie Welzijnsplanning", die liet provinciaal bestuur zal ad viseren over de welzijnsplanning in de provincie Zee land. orgaan Stichting Zeeland, van wie één vertegenwoordiger van respek- tievelijk de Zeeuwse Kulturele Raad, de Zeeuwse Sportraad, de Raad voor de Maatschappelijke Dienstverlening en de Zeeuwse Jeugdraad. Daarbij komen nog twee leden uit de bevol king, aan te wijzen door ged. staten op voordracht van de Stichting Zee land, plus vertegenwoordigers uit de Zeeuwse Bibliotheekraad, de Provin ciale Onderwijskommissie, de Pro vinciale Raad voor de Volksgezond heid, de Zeeuwse Rekreatieraad, de Zeeuwse Vrouwenraad en de Pro vinciale kommissie Bejaardenvoor zieningen. De Stuurgroep zal worden gekompleteerd met adviserende le den en een ambtelijk sekretaris. De nota beschrijft onder meer uit gangspunten ten aanzien van poli tieke voorbereiding, voorlichting en informatieverstrekking en inventa risatie, zoals de Stuurgroep die zal moeten volgen. AMSTERDAM, 9-4. B. en w. van Amsterdam hebben de regering voorgesteld op het Waterlooplein in de hoofdstad een muziektheater te bouwen in kombinatie met een ver eenvoudigd nieuw stadhuis. Dit om dat de regering niet het groene licht wil geven voor een nieuw stadhuis volgens de oorspronkelijke plannen. Verwarming en verlichting van zo'n stadhuis zouden te veel energie ver gen, vindt het kabinet. Goedkeuring van het bouwplan strookt niet met de bedoeling op energie te bezuini gen. AMSTERDAM, 9-4. Vier Eritrese vluchtelingen, die zich een half jaar geleden als verstekeling op een Grieks schip hebben verborgen, heb ben hun aktie moeten bekopen met een min of meer onvrijwillige aan monstering voor onbepaalde duur. Daar ziet het althans naar uit, nu de vier maandag een kort geding om trent hun verwijdering uit Neder land hebben verloren. Dinsdag ver trekt het schip weer met bestem ming Karachi met de verstekelingen aan boord. Hoelang ze hun zwerf tocht nog moeten voortzetten is vooralsnog onzeker. EERSEL, 9-4. Ten gevolge van een kleine brand in een pluimveeschuur in .het Brabantse Eersel zijn maan dagmorgen ongeveer achtduizend kippen en hanen gestikt. De oorzaak van de brand is niet bekend. De schade wordtvolgens de rijkspolitie' geraamd op ongeveer 125.000 gulden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schuur kon worden be houden. Iedere vrijdag Zonnemaire Dorpshuis, algemene soos voor oude ren, 14.00 uur. iedere maandagmiddag Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", bejaardengymna- stiek, 14.00-15.00 uur. Iedere woensdagavond Zierikzee Gymzaal Raamstraat: Trimavond van de Zeeuwse Sportraad; 20.00 uur. Tot 30 mei (werkdagen) Middelburg Tot 30 mei (werkdagen). Zeeuws mu seum 14.00-17.00 uur. Dinsdag 10 april Zierikzee Her. Verenigingsgebouw, Personeels vereniging Stichting Maatschappelijk Werk; Bingoavond, 20.00 uur. Vrouwencafé „De Witte Raaf", dis- kussie-avond „De zin van het gezin". Haamstede „Graaf v. Haamstede", lezing Ned. Ver. v. Huisvr., afd. Westenschou- wen, 14.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof", reisje bejaar- densoos, 14.00 uur. Oostehof". Afd. Veilig Verkeer, 20.00 uur. Woensdag 11 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, ontspan ningsavond U.V.V., 19.30 uur. Penesse Bowling, Bond van Opzichzelfstaan- den, 20.00 uur. N.C.V.B. vergadering Verenigingsge bouw, 19.45 uur. Donderdag 12 april Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel, 19.00- 20.00 uur. Zonnemaire f Café „Bommenede". Klaverjaswcd- strijden 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Installatie Werkgroep Kleine Kernenbcleid. 15.00 uur. Bruinisse Rode Kruisgcbouw (Molenstraat); stort speurtocht voor dc jeugd; 14.00 uur. Zaterdag 14 april Haamstede Beatrix school, 14.00 uur, start Rode Kruis wandeltocht, 8 en 15 km. Goes „Prins van Oranje", CDA-Zeeland bijeenkomst, 19.30 uur. Dinsdag 17 april Zierikzee Huis van Nassau (Bovenzaal), frak- «ievergadering V.V.D., 20.00 uur. Woensdag 18 april Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw, be jaardenmiddag N.C.V.B., 14.30 uur. Dorpshuis. Afd. Noordgouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond. 20.00 uur. Zaterdag 21 april Brouwershaven Hotel „Floris V", start wandeltocht Rode Kruis, 14.00 uur. Woensdag 25 april Zierikzee Jaarvergadering bestuur speeltuin Meester Breetvelt, aanvang 20.00 uur. Middenschouwen/Scharendü ke Gemeenteraadsvergadering; 19-30 uur Donderdag 26 april Zierikzee Havenplein 24, Rechtswinkel, 19.00- 20.00 uur. Maandag 30 april Zierikzee Bar Mirabelle, Oranjefeest met Max Collie Rhythm Aces, 21.00 uur. Vrijdag 4 mei Scharendijke „Putmeet"; Volksdansavond CPJ; 20.00 uur. Zaterdag 26 mei Brouwershaven Sportpark „Onder de Molen" 14.00 uur wandeltocht. (OHIO) 22S5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 5396 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 VERDWENEN In de stilaan legendarische tijd van de huisslachtingen leefde in het Scliouwse een vertegenwoordiger van het geslacht Sus (zwijn), dat reeds aanmerkelijk aan korpulentie had gewonnen en onvermijdelijk toe groeide naar de spekton. Deze Sus was een beest met alles er op en er aan; een tolronde dik huid, bezet met stevige borstels, waaraan straks heel wat af te bran den zou zijn; een veélhoevige met een monstersnuit getalenteerd om de aarde om te woelen, kortom een pracht beest. Het „Uur U" naderde nu snel en de slager, behangen met zijn steek- dolken, messen en zagen, was in aan tocht. Onder hevig gebrul werd deze schitterende vijfhonderd ponder uit zijn hok getrokken op weg naar de executieplaats, even binten het dorp. Vegetariërs zullen dit geen prettig verhaal vinden, maar er is vrienden een tijd geweest dat de keus bestond uit spek eten of hongeren en deze milde toelichting, kan wellicht veel kommer om vroeger leed voorkomen. Wie beweert, dat de huisslachter (slager) geen routinee was, voegt een onwaarheid toe aan de vele, die in historische schrijfsels voorkomen. De slachter was een geroutineerd man en zeg maar een man die wist wat hij deed en het kort maakte. Enkele assisterende mannen trokken onver wachts aan de keu, die van schrik op zij rolde en onmiddellijk daarop stak de slager toe. Zonder enige twijfel in grote nood nam het zwijn evenwel - tot verbazing der. beschou wers - de kuierlatten cn verdween in een omvangrijk rietveld. Paniek genoeg natuurlijk, want wie laat 500 pond spek, ham en vlees zo maar wegwandelen. Een omvang rijke zoekaklie vond plaats, die uren - zeg maar een dag - duurde, maar het zwijn was en bleef weg. Het is nooit meer gevonden, althans niet als varken. Enkele jaren nadien deden riet- snijders een merkwaardige vondst. Ze stuitten op een verzameling uit- gebleekte botten en ach gut, ze dach ten eerst nog aan een mens, maar een ferme landbouwer die in dc buurt ivoondc en het alweer oude verhaal kende, zei heel gedecideerd: ,,'t is van un vaarke". Intussen hoeft niemand meer een traan weg te pinken; 'l is echt al een (heel) eindje terug gebeurd. De ge- diipcerdcn hebben misschien wel wat van dc buren mogen mcc-eten. 't Is allemaal voorbij; huisslachtingen z{in er niet meer eii het leed van het var ken in hel riet is wclwcggewaaid met de wind, die over zee komt aan zeilen en strijkt over het Schónwsc land. Oooit bakte een vrouw ten panne- koek: zij gooide hem energiek de lucht in om hem weer op ie vangen met de pan. Maar dc koek was ver- dwenen en bleef weg, tot de grote schoonmaak. Toen hing hij achter de spiegel aan een touwt)". Een varken iverd geslacht en verdr wen en bleef uwg tot SCHIEREILANDMA.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2