M Ondernemers-gemoederen in beweging bij de Z.O.C. Donderdag „de dag voor Bruse Philatelica" WARME BAKKERIJ J. C. G. BOUWMAN TE OOSTERLAND WEER IN GEBRUIK 3 Promotion Zierikzee Bestuurswisseling bij de Z.O.C. STREEKNIEUWS Van oud naar „nieuw" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 april 1979 Nr. 22483 ZIERIKZEE, 2-4. De lezing van W. J. Perquin jr. over „Promotie Zierikzee en wat daaraan vastzit" heeft maandagavond tijdens de jaarvergadering van het Z.O.C. (op het stoomschip „Viëra y Clavyo") de ondem nemersgemoederen van de toehoorders aardig in be weging gebracht. Het bestuur van de Zierikzcesc Ondernemers Centrale gaat in elk geval de schouders eronder zetten, zo beloofde voorzitter E. Saman, om in samenwer kingsverband kollektief en efficiënt te funktioneren en een konseptplan voor een jaarprogramma aan de ondernemers te presenteren. ZIERIKZEE. Een klas leerlingen van de christelijke school uit Den Burg (Texel) maakte vrijdagmiddag in Zierikzee de huwelijksplechtigheid mee van hun onderwijzer Wim Tinholt. Hij trouwde met Ar ja van Vulpen, onder wijzeres van de eerste klas van de Jan Wouter van den Doelschool. Ook van haar school was er grote belangstelling in de Gasthuiskerk. Op deze wijze zullen de onderne mers een inzicht krijgen, volgens de heer Perquin, wat de mogelijk heden zijn die verkregen worden voor vijftien gulden per week. Want dat geld zal er nodig zijn, zo had hij aangetoond, om Zierikzee in ondernemers-opzicht goed te promo ten. Hij vond dat een redelijke jaar basis (de bijdrage is per ondernemer fiskaal aftrekbaar), hoewel hij tevo ren al had uitgelegd, dat er altijd een kosten verdeelsleutel kan worden sa mengesteld. Van de vergadering uit klonk be reidheid door om die vijftien gulden per week op tafel te leggen, ondanks het feit, dat men tot op heden (en dat al dertien jaar lang) maar zestig gulden kontributie per jaar betaalde! Men is er echter van overtuigd, dat er iets moet gebeuren. De heer Sa- man had in zijn openingswoord de situatie al niet rooskleurig genoemd, omdat de regio achterblijft bij het landelijk gemiddelde. Gematigd op timistisch toonde hij zich evenwel, gezien recente verbouwingen en nieuwe vestigingen. Hij drong er vooral op aan de presentatie, de be diening en de service te verbeteren. Ivollekliviteit Ook de heer Perquin vond dit een belangrijk aspekt. De grootste faktor voor de toekomst is volgens hem ech ter kollektiviteit, plus de samenwer king met de instanties, die er al zijn. Hij acht het daar hoog tijd voor. „Zierikzee heeft alle aspekten in zich om regionaal en in rekreatief opzicht een stad te zijn", voerde hij aan. Hij drong er op aan, dat het bestuur met het konsept-plan niet zou wachten op de uitslag van het Distributie Planologisch Onderzoek, waarover bestuurslid F. A. de Jager ZIERIKZEE, 2-4. Bij de bestuurs verkiezing tijdens de jaarvergade ring van de Stichting Zierikzeesche Ondernemers Centrale, stelde sekre- taris H. M. Vorwerk zich na dertig jaar niet meer herkiesbaar. Hij werd summier dank gezegd door voorzitter E. Saman, vooral voor zijn werkzaamheden rond de Sint Nicolaasaktie. Op een later tijdstip zal zijn afscheid een officieel gebeu ren worden. Ook de heer Jack v. d. Brand stelde zich niet meer herkiesbaar. Voorgestelde kandidaat Bob Noomen werd door het bestuur benoemd, la ter werd een vakature ingenomen door de heer Van Hout. CDA-bijeenkomst Inhet kader van de aktiviteiten rond de Europese verkiezingen op 7 juni 1979, zal het C.D.A. Staten- kringverband „Schouwen-Duive- land" op woensdag 16 mei 1979 een bijeenkomst beleggen te Zierikzee. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer B. Heringa te Schuddebeurs het woord voeren. De heer Heringa iè geruime tijd werkzaam geweest in Brussel. De plaats van samenkomst zal nader gepubliceert worden. Brochure S.G.S. Schouwen-Duivelend De Staatkundig Gereformeerde Studievereniging op Schouwen-Dui- veland heeft in een door haar uitge geven brochure die onder leden en belangstellenden worden verspreid, het thema: Minister Wiegel en de kleine gemeenten aan de orde ge steld. Zoals bekend overweegt de huidige minister van binnenlandse zaken, de kleine gemeenten van de kaart te vegen, of liever een aantal gemeenten samen te voegen tot een inwonertal van minimaal 10.000. Ln- BRUINISSE. 2-4. De eerste don derdag van de maand, is voor de postzegelverzamelaars in Bruinissc altijd een grote dag. want dan Is het ruil- en koopavond. Het bestuur van de afd. Bruinisse van „Philatelica" probeert ook nu weer de avond een aantrekkelijk ka rakter te geven, door het organiseren van een bescheiden veiling. Er zal geen handelaar aanwezig zijn, maar als voorzitter van de begeleidings kommissie van het D.P.O. een toe lichting had gegeven. D.P.O.-plan Dit Distributie Planologisch On derzoek omvat geheel Schouwen- Duiveland en zal een inventarisatie zijn van wat de regio te bieden heeft. Het wordt in drie fasen afgewerkt. Er komt een onderzoek naar het on dernemersbestand (deze zomer), en er worden een consumentenonder zoek en een toeristisch onderzoek ge pleegd. ter is hij daarop iets terug gekomen en werd het getal 7 a 8000 genoemd. In genoemde brochure komen een aantal prominente inwoners (de eer ste is gedeputeerde R. van Ommeren) aan het woord over de voordelen en de nadelen van de eventuele nieuwe samenvoegingen en de nu al werken de gemeenschappelijke regelingen. Schilderijen van Gerrit v. d. Ven Donderdagmiddag 5 april opent Galerij „de cleene Cattle" een nieuwe galerij aan de Lange Geere 18, met een expositie van recente schilderijen van Gerrit van der Ven. ZIERIKZEE K.H. „Kunst en Eer" 150 jaar In „de Zeeuwsche Herghe" vond een werkvergadering plaats van het bestuur van de Kon. Harmonie Kunst en Eer en enkele genodigden o l.v. de vooriztter de heer H. Asma. In 1980 bestaat Kunst en Eer 150 jaar. Het behoort daarmee tot de vijf oudste korpsen van Nederland. Ter voorbereiding van deze viering zijn twee kommissies in het leven geroepen: een financiële kommissie onder voorzitterschap van de heer M. C. J. Mol en een programmakom missie onder voorzitterschap van de heer J. Willemse. De leden van Kunst en Eer zijn al geruime tijd bezig met allerlei akties om de nodige financiën bijeen te brengen voor een groots Zierikzees feest. Terrein Zeesterpad Zowel in het bestemmingsplan Poortambacht VI als in het daarvan afgeleide groenvolumeplan is voor het braakliggend terrein aan het Zeesterpad een speelterrein aange geven. Bewoners in de omgeving van dit terrein hebben een klacht bij het kollege van burgemeester en wet houders ingedined. De klacht omvat voornamelijk de hoeveelheid water die op dit terrein aanwezig is, welke de nodige overlast veroorzaakt voor de omwonenden en tevens een ge vaar vormt voor de vele peuters die in dit gebied de dag doorbrengen. De kommissie publieke werken zal in haar vergadering van 9 april aanstaande verzocht worden haar advies in deze zaak uit te brengen. Vervolgens zal het kollege van bur gemeester en wethouders de ge meenteraad verzoeken in haar ver- gaderin van 19 april aanstaande een krediet van f 5.000,beschikbaar te stellen voor de aanleg van het speel terrein aan het Zeesterpad. Moederkursus Het Groene Kruis start dinsdag middag 10 april een moederkursus onder leiding van de heer v. d. Leer. Aanstaande moeders kunnen zich aanmelden bij zr. G. H. de Croo en T. de Ronde, Jannewekken 10, tel. 2930. Kop-staart botsing Maandagmiddag 2 april te 12.30 uur vond op de Zeelandbrug een kop-staart botsing plaats. De eerste auto bestuurd door A. v. B. uit Til burg reed over de Zeelandbrug ach- er zullen wel zegels (en goede) van eigenaar kunnen verwisselen. De le den brengen eigen materiaal mee, terwijl er mededelingen zullen wor den gedaan over de op 6 oktober in Bruinisse te houden regionale ten toonstelling „De dag van de post zegel". Het wordt in verband met de opknapbeurt van het verenigingsge bouw waarschijnlijk de laatste «avond in dit winterseizoen. De heer Saman drong aan op me dewerking van de ondernemers, om dat de resultaten van belang kunnen z(jn btf o.a. aanvragen tot vestiging van grootwinkelbedrijven. Stimulering Dat de heer Perquin met zijn betoog inderdaad stimuleerde en met zijn suggesties de vergadering al een heel eind op streek bracht, bleek uit het feit dat op meer inspraak werd aangedrongen. Sommigen waren van mening dat de ZOC in plaats van een stichting een vereniging zou moeten worden, omdat er dan meer bestuurswisselingen kunnen plaats vinden. Samenwerking V.V.V. Ook werd een oud probleem aan gedragen met betrekking tot die sa menwerking met bestaande instan ties, namelijk die met de VVV, wat betreft de organisatie van de toeris- tendagen. Er werd zelfs te berde gebracht om vóór 1980 de toeristische en de andere attrakties onder één noemer en onder één financiële pot te bren gen. ter hem reed een wagen bestuurd door H. P. J. v. S. uit Den Haag', in verband met brugwerkzaamheden moesten de auto's afremmen, v. S. zag dit te laat en botste achterop B. Beide auto's liepen ernstige schade op. SEROOSKERKE Toneeluitvoering Op uitnodiging van de bejaarden sociëteit te Serooskerke waren de bejaarden van Burgh en Haamstede zaterdagmiddag te gast in het Dorps huis te Serooskerke. De leidster van de bejaardensociëteit te Seroosker ke mevrouw M. van Nieuwenhuize- Goslige heette alle aanwezigen har telijk welkom, waarna' een kopje thee werd aangeboden. Na het gezamenlijk zingen van enkele liedjes gaf de toneelgroep „Serooskerke" een heropvoering van het blijspel „Tropenkolder". Gezien het spontane applaus werd Het 91 jaar oude bedrijf, dat al ge ruime tijd uit zjjii jasje gegroeid bleek te zijn, won aan oppervlakte met een vijftien vierkante meter. Voorts werden interieur en inventa ris drastisch herzien. De nu 35 m2 tellende zaak is voor zien van een nieuwe, ruime vitrine, een broodwand en een open diep- vrieskast voor waren als gebak, ter wijl een vloer van verglaasde pla vuizen werd ingelegd en een nieuw plafond (met indirekte belichting) aangebracht. Belangstelling Voor de heropening van de zaak was van vele kanten belangstelling. Van officiële zijde was burgemeester dit spel door de bejaarden bijzonder gewaardeerd, In de pauze werd een kopje koffie gedronken en aan het eind van de middag was er een gratis verloting met vele mooie prijzen. Mevrouw Everwijn-v. d. Bout dankte namens alle aanwezige be jaarden voor de gezellige middag. WESTHOEK Rode Kruis wandeltocht Zaterdag 14 april organiseert de afdeling Schouwen Westhoek van het Nederlandse Rode Kruis een wandeltocht van 8 en 15 km. Het beginpunt van de wandeltocht is de Beatrixschool aan de Burghseweg te Haamstede. Medewerking verleent de Koninklijke Harmonie „Witte van Haemstede". Iedere deelnemer ontvangt na af loop een fraai herinneringsvaantje. Voor tijd: zie agenda. BROUWERSHAVEN Afscheid van Welfare-werk Vrgdag nam mevr. Van der Velde- Kok afscheid van het Rode Kruis- Welfare-werk. IVleVr. Van der Velde heeft zich sterk voor dit werk inge zet en had vooral de oudere mens op bet oog. Zij moet het Welfarewerk neerleg gen wegens haar vertrek naar Ka pel le-Biezelinge. De afscheidsmiddag vond plaats in het verenigingsge bouw. Dia's over Australië werden deze middag getoond. Dankwoorden en geschenken vielen de scheidende Welfare-werkster ten deel. In een sfeer van spijt om het vertrek, maar ■)ok van dankbaarheid, nam men af scheid. Geslaagd Een dezer dagen slaagdé de heer Eliza Stoel voor het examen aan de Opleidingsschool van de Rijkspolitie in Hoorn. De heer Stoel is inmiddels beëdigd als wachtmeester in Hoorn. SCHUDDEBEURS Eenzijdig ongeval Maandagmorgen te 10.00 uur vond op de Lange Blokweg te Schudde beurs een eenzijdig ongeval plaats. Een kleine vrachtwagen beladen met volle zuurstofflessen reed over de Lange Blokweg de auto kreeg een klapband en besturuder A. M. v. d. Z. uit Achthuizen durfde niet af te remmen. Om de auto tot stilstand te brengen reed de chauffeur de wagen in de bosjes. Hierdoor werd 60 meter van de bosjes weggevraagd. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. J. D. de Kam met echtgenote ter feli citatie aanwezig., De „warme bakker" mocht zeer veel bloemstukken en ka- do's ontvangen. Gesticht in 1888 De bakkerij werd in 1888 gesticht dcor een middenstander die zijn am- oacht in zijn naam meevoerde, name lijk Adriaan Broodman. Het vak had hij van zijn vader, Jacob Broodman, geleerd die een zaak had aan het Groenendaal. (Latpr werd in deze bakkerij een timmerwinkel geves tigd). Rond de eeuwwisseling deed Adriaan Broodman zijn zaak over aan de heer L. Beije. Nadat de zaak een aantal jaren in eigendom van de heer A. Hirdes was geweest, ging deze tien jaar geleden NOORDGOUWE Ouderavond Vrijdagavond werd door de open bare basisschool in Noordgouwe een zeer geslaagde ouderavond gehou den. De hal van de school was tot de laatste plaats bezet door ouders en overige belangstellenden, waaron der burgemeester C. Slabbekoorn en wethouder P. de Moor. Voor de pau ze werd de kindermusical „Zeg's A" opgevoerd. Na de pauze werd het toneelstuk „De Gouden lepels van de Koning", door de leerlingen op de planken gezet. De musical en het toneelstuk werden onder leiding van de leerkrachten ingestudeerd. over in handen van de huidige eige naar. De heer Bouwman voorzag zich van de modernste apparatuur en ma chines en werkte zijn zaak op tot een bloeiend bedrijf. Dat daar hard voor is gewerkt moge duidelijk zijn n? de wetenschap dat hij, van de oorspronkelijke zes warme bakkers in dit groeiende dorp, een van de twee overgebleven Oosterlandse bak kers is. Alleen al het voorzien van de klantenkring met de eigen produkten brengt, een ontzaglijke hoop drukte met zich mee. Eigen beheer De familie Bouwman heeft de ver bouwing voor een groot gedeelte in eigen beheer uitgevoerd. Timmer- en metselwerk verzorgde de fa. Jan P. Boogert BV; het schilderwerk werd uitgevoerd door de firma Dane. De jongste generatie in hei ver nieuwde winkelinterieur, (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Inbraak In de nacht van zondag 1 en maan dag 2 april werd in een vrachtauto van T. geparkeerd staande op een parkeerterein te Noordgouwe inge broken. De dader(s) verschafte zich toegang tot de wagen door een tocht- raampje te forceren. Ontvreemd werden 205 D.M., f 167,en 2 dozen tachograaf-schijven. Zondag 22.45 uur werd door bewoners wel een personenauto zonder licht op het parkeerterrein gesignaleerd. NIEUWERKERK Algemene Bond voor Ouderen De Algemene Bond voor Ouderen, afdeling Nieuwerkerk gaat op 8 mei het tienjarig bestaan vieren met een bijeenkomst in het Dorpshuis. Hier voor zullen afgevaardigden van het rayon en van de Schouwse afdelin gen worden uitgenodigd. De zomerreis is gepland op 17 mei. Een programma voor deze dag zal nog nader worden uitgewerkt. Op 26 april zullen vier afgevaar digden de Rayonvergadering in Ka- pelle bezoeken. Daar zal ook de agenda voor de Zeeuwse Landdag in de veilinghallen te Kapelle-Bieze- linge besproken wox-den. Met de nieuwe bestuursleden van de afdeling Nieuwerkerk zijn af spraken gemaakt in vei-band met de werkverdeling in de toekomst. Na enige tijd zullen de „wijken" wor den aangepast, hetgeen de kontak ten met de leden kan bevoxxleren. De afdeling telt thans 220 leden. Ledenvergadering Vrijdagavond 6 april zal in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwex-kerk de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering worden gehou den van de schoolvereniging „School met de Bijbel". Naast de algemene agendapunten, zal ook de vaststel ling van de kontributie wox-den be sproken, en zal een bestuui-sverkic- zing plaats vinden. Aftredend en herkiesbaar is de heer J. J. Brouwer, als tegenkandi daat is de heer P. Bom gesteld. In een vakature is het dubbeltal de hex-en A. van Dijke Djz. en J. v. d. Velde gesteld. Tenslotte zal het voorstel van de wijziging der statuten aan de orde komen, dit in verband met het nieu we verenigingsrecht en een wijzi ging van het huiselijk reglement. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Onder leiding van mevrouw J. Bouwman-van der Reest werd ook hier ter plaatse de bekende jaarlijk se kollekte gehouden ten bale van het werk van Simavi, het medische werk in de tropenlanden, door de dames R. Bal-Rotte, E. van der Maas-Rotte, Mattie Boogert, Rianda en Jeanet Dalebout, Anja van Dijke, Els van der Have, Mieneke van der Maas, Arie en Bram Speelm«an '*n Corrie en Jeanet van der Werf. De opbrengst bedroeg dit jaar de som van f 464,15, waarvoor dankwoord >n aan de milde geefsters, gevers en ook aan de leiding en de kollektun- len wel op z'n plaats zijn. BRUINISSE/SCIIUDDEBEURS Nelly Nelisse exposeert Mevrouw Nelly Nelisse- Jumelet exposeert momenteel met zeven schilderijen in de hal van het nieuwe gemeentehuis. Molenstraat 65 te Bruinisse. Mevrouw Nelisse is oor spronkelijk afkomstig uit Bruinissc. Ze ontving haar opleiding in de olie verftechniek van de kunstschilder Leo Stigter uit Noordgouwe. en ze volg! momenteel de schilderscursus in de „Lichtboei" te Zierikzee o.l.v. Marja de Lange. De expositie duurt tot ongeveer eind mei. OOSTERLAND, 2-4. Maandagavond openden de kin deren van de familie J. C. G. Bouwman officieel de uitgebreide èn vernieuwde winkel van hun ouders, de warme bakkerij aan dè St. Joostdijk. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3