V.V.Y. Duiveland komt met een uitgebreid pakket evenementen Wijzigingen van bestemmings plannen Malta I en II en Karsteil 7 C MINISTER BEREID TOT STEUN AAN R.S.V. Marijnen koelkasten diepvriezers AMIN GEVLUCHT DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tijdens voorjaarsvergadering Gemeenteraad Zierikzee 1STA - OOSTERLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 maart 1979 135ste jaargang Nr. 22481 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hall zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse emmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: W ut liehl op ivirwfir WIR iül&HKSSBMS^ ZIERIKZEE DUIVELATND, 28-3. Hoewel het huiten veel meer herfst dun lente was, kwam de V.V.V. Dui veland woensdagavond tijdens de voorjaarsvergade ring in de lounge van het stoomschip „Viera Y Cla- vijo" met een uitgebreid zomerprograiiiina. Voorzitter de heer VV. Bolijn gaf een overzicht van de aktiviteiten, waarvoor een totaalbedrag van f 2.000,- is begroot. Nieuw in het evenementenpakket zijn de kiene kermissen op Nieuwerkerk, Ooster- land en Ouwerkerk. Voor deze mini-kermissen, die ook „zomerfestival" genoemd mogen wor den, zijn de volgende data vastge steld: van 6 t/m 10 juli in Nieuwer kerk, van 13 t/m 17 juli in Ooster- land en van 20 t/m 24 juli in Ouwer kerk. Aan dit evenement zullen plaatselijke attrakties verbonden worden. Zo vindt er in Oosterland tegelijk met de kermis een rommel markt plaats en wordt er in Ouwer kerk een braderie gehouden. In Nieu werkerk wordt nog gezocht naar een bijpassende aktiviteit. Attrakties De attrakties. op deze zijn: een Advertentie autoscooter (21x13 m.) een schiettent, een baby molen, een balco, een olie bollentent en een bingo. Verdere evenementen, die op het programma staan, zijn: Een demonstratie met modelvliegtuigen op 17 of 19 juli in Nieuwerkerk, de badkuiprace op de kreek in Ouwerkerk, die vorig jaar zo'n groat sukses werd, is gepland op 27 juli, een kampvuur en een gondelvaart op 11 augustus in Ouwerkerk, demonstraties van de brandweer en van de politiehonden vereniging en een optreden van een koor. Verder bestaan er ook nog plannen voor de organisatie van een zoge naamde Motortrial door een groep van de Kon. Ned. Motorvereniging. Als dit evenement doorgang kan vinden, zal deze motortrial meetel len voor het Nederlands kampioen schap. Tenslotte werkt men ook aan dc organisatie van een race met mi ni-stockcars op een terrein in Sir jansland. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Bolijn zijn onte vredenheid uit over de grote hoe veelheid vergunningen, waardoor ^sommige sporten aan banden worden gelegd. Zo wees hij op de noodzake lijk aan te schaffen „papierwinkel" "Vbor de hengelsport, de onderwater sport en binnenkort waarschijnlijk ook voor de surf sport. Verder was hij van mening datde toeristen steeds minder lui aan het strand blijven liggen en steeds meer aktief willen rekreëeren. In dit verband deed hij een beroep op de leden gebruik te maken van de V.V.V.-informatie om de bezoeker op de vele ontspannings mogelijkheden te wijzen. Fietsroute De heer Bolijn vestigde ook de aandacht op de fraaie fietsroute, die vorig jaar in kaart werd gebracht. Deze fietsroute kwam tot stand in samenwerking met de V.V.V. Duive land en Bruinisse en met A.N.W.B. en Stichting Fiets. Tijdens deze vergadering kwam verder aan de orde de plaatsing, van wegwijzers in Nieuwerkerk, Ooster land en Sirjansland. De vorige jaar gc-plaatste toeristische wegwijzers in Ouwerkerk, blijken door de bezoe kers zeer gewaardeerd te worden Derhalve werd besloten dit jaar ook twee wegwijzers in Nieuwerkerk en Oosterland en én in Sirjansland te plaatsen. Leden van de V.V.V. mo gen op eigen kosten (f 50,-) een bord je aan de wegwijzer laten plaatsen. Na de pauze gaf het bestuurslid de heer J. Holm nog een nadere toe lichting op de zogenaamde I-kanto- ren, een benaming die 61 V.V.V.'s in den lande mogen gaan voeren als ze aan bepaalde eisen voldoen. Die eisen houden in: Een bepaalde balie-oppervlakte, een vaste bezet- t:ng van twee vakkundige krachten van maandag t/m zaterdag van 9.00- 17.00 uur. De instelling van deze I- kantoren kwam op voorstel van de oy erheid naar aanleiding van de -ne gatieve betalingsbalans in het toe ristenverkeer. Er werd een bedrag van f 3 miljoen voor uitgetrokken. De heer Holm was van mening dat (Vervolg pag. 4) DEN HAAG, 29-3. Minister Van Aardenne van ekonomische zaken is bereid tot steun aan het RSV-kon- cern. Het gaat om 550 miljoen gul den voor de komende vier jaar. De f-rwitidsman heeft er echter wel de voorwaarde aan verbonden dat het scheepsbouwbedrijf samen met de bonden en de overheid tot een aan tal maatregelen komt voor het goed fïmktioneren van de onderneming. Dit deelde de heer D. Rfjksc, bondsbestuurdcr van de industrie bond NVV, danderdag na overleg met de minister in Den Haag mee. Het kabinet zal heden, vrfjdag, be slissen of de regering, die in het ver leden al financiële steun heeft Ver leend aan het koncern, ertoe zal overgaan opnieuw veel geld in de noodlijdende werf te steken. ZIERIKZEE. Vandaag (vrijdag) vindt in ,,'t Kofschip" de bazar jilaats voor het Rivanda-puttenprojekt. De leerlingen deden donderdag al aan de nodige promotionvan „hun ba zar", die wel slagen-moet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's BRUINISSE. Het Rode Kruis pa tiëntenschip de „J. Henry Dunant" meerde donderdagmiddag af in de Gemeentehaven in Bruinisse. De gasten aan boord kregen in de avonduren een gevarieerd ontspan ningsprogramma voorgeschoteld van de plaatselijke Rode Kruis afdeling. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERÜvZEE, 28-3. De gemeenteraad van Zierikzee besloot, op de jongste vergadering, te verklaren dat een wijziging van de bestemmingsplannen Malta I en Malta II wordt voorbereid. In dit verband deelde het kollege mee dat met de stedebouwkundig alviseur een afrondende bespreking zal plaats vinden over de ontwerp-herziening van de beide plannen. Het wettelijk voorgeschreven vooroverleg kan dan uitein delijk eind april worden geopend. Drs. Sayers attendeerde er op dat een jaar geleden ook al een voorbe- reidingsbesluit werd genomen, waarna werd toegezegd dat een be stemmingsplan zou komen, maar een jaar is voorbij gegaan en nu wordt het weer zo gezegd. De voorzitter erkende dit wel, maar vroeg: „welk belang is er tenslotte mee ge schaad?". De heer Sayers meende wel een voorbeeld te hebben, zo is de bestrating er slecht. Wethouder Den Boer vulde^ aan, dat de kwestie van de woonerven vertragend heeft gewerkt. Men wilde eerst een proef nemen in Poortam bacht om daarna aan Malta toe te komen. Bovendien is er veel extra werk geweest. De voorzitter onderstreepte de noodzaak van een exploitatie-opzet. Data in soortgelijke gevallen kunnen door allerlei omstandigheden ook niet altijd worden aangehouden. Er zijn vaak urgentere zaken aan de orde trouwens. „Karsteil" Een voorbereidingsbesluit „Kar steil" was nodig i.v.m. het bouwen van een garage aan de Kapelle- straat. De voorzitter was nog al ge ëmotioneerd dat voor'dergelijke mi ni-zaken de procedure moet worden gevolgd van een wijziging van het bestemmingsplan, in casu het „Ha venkwartier". „Daartoe heeft het pietepeuterig gedoe met de R.O. ge leid", zo zei hij. Hij vroeg zich af, waar dat heen moet? Veel beter zou zijn, dit rechtstreeks zelf als ge meente te regelen, want „men moet zich ook niet afvragen wat zo'n pro cedure allemaal kost; meer dan de te bouwen garage zelf". Drs. Sayers merkte op dat ter plekke tenslotte twee woningen stonden. Dit in aan merking genomn vond hij de voor gestelde wijziging nog niet zo dwaas. Bouwvergunning Zuidervaart Vastgoed Exploitatie te Maarssen, vroeg de raad voorzie ning tegen het besluit, waarbij een bouwvergunning werd geweigerd voor de uitbouw van de achterzijde van het pand Havenplein 3. De wethouder gaf hierop een toelich ting. Hij erkende dat in een eerste fase .min of meer de indruk is gewekt". dat het met die vergunnnig wel goed zou komen. De heer Groen had hierop ge-al- tendeerd; hij zei dat sommige brie ven inderdaad die indruk geven. Het is in dergelijke verbanden noodzaak brieven zo zorgvuldig mogelijk te redigeren. Hoewel er gronden zijn voor de afwijzing, werd gezien deze ge wekte indruk, toch besloten de toe stemming voor de bouw te gunnen. Drs. Sayers wilde ge-acht worden Ic hebben tegen gestemd. Advertentie Hartstochtelijke uitdrukkin gen en heftige verzekeringen zijn nog geen argumenten. Chillingworth Advertentie WELTEVREDEN Tel. (01110) 2805 en Gewoon erg goed BAGDAD. Dc minister van buiten landse zaken van Irak, Saadoun Hammadi heeft donderdag verklaard dat de Arabische ministers, bjjeen in Bagdad, er na drie dagen van be sprekingen niet in zijn geslaagd over eenstemming te bereiken over hoe Egypte gestraft moet worden voor het sluiten van het vredesverdrag met Israël. UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Auto Louis Goedbioed Noordwelle Telefoon (01116) 1245 DAR ES SALAAM. 29-3. President Amin van Oeganda is uit de hoofd stad, Kampala gevlucht. Dit heeft het pas opgerichte Oc- gandese bevrijdingsfront donderdag in de Tanzaniaanse hoofdstad Dar es Salaam bekendgemaakt. Daarin wordt voorts gezegd dat Oegandese guerrillastrijders, gesteund door Tanzaniaanse troepen, op het punt staan Kampala te veroveren en dat niets de inname van Entebbe meer in de weg staat. Van diplomatieke zijde in Kampa la was eerder op de dag al gemeld dat op een „steenworp afstand" van de hoofdstad werd geschoten. Waar president Amin momenteel verblijft is niet bekend. Advertentie uw dealer voor: Tel. (01114) 1495 - Sint Joostdijk 41 - Burg. v. d. Havestraat 48

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1