Minder gemeentelijke inbreng in „Samenlevingsopbouw" Zierikzee te pronk in Julianahal van jubilerende „Keukenhof" □I Bi Brand te Vlissingen: drie doden Openbare vergadering in Dreischor A Grootste dia van Nederland gordijnenshow TUINMAN BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" 2EQT Dl BILT L(S^ L ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 maart 1979 135ste jaargang Nr. 22480 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95 per jaar 95,15. Losse uimmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Verontruste ondernemers in regio DREISCHOR, 27-3. Tijdens de openbare algemene bestuursvergadering van de Stichting Samenlevings opbouw Schouwen-Duiveland, dinsdagavond in hel Dorpshuis te Dreischor, werd het merendeel van de avond besteed aan twee onderwerpen. Het eerste betrof de aanzet tot de samenstelling van het definitieve be stuur. Het tweede diskussicpunt was de relatie van de Stichting Samenle vingsopbouw tot de welzijnsplanning van de gemeenten. Ook werden de aktiviteitcn van de opbouwwerker ten aanzien van de werkgroep Kulturelc Raad besproken. Al op een vorige vergadering was besloten dat het bestuur zal worden gevormd door 19 personen, te weten 6 gemeentelijke vertegenwoord gers. 6 vertegenwoordigers uit het parti- kulier initiatief van elke gemeente, 5 vertegenwoordigers uil aktie've werkgroepen en twee bestuursleden op titel (bijvoorbeeld een penning meester op andere funktionaris, wanneer die niet onder de vorige drie {categorieën zou worden gevon den). Dinsdagavond overheerste de me ning. dat de gemeentelijke inbreng wat minder direkt zou moeten zijn. Burgemeester H. P. Everwijn vroeg zich af of niet zou kunnen worden volstaan met 1 of 2 door B. W. en S. aan te wijzen vertegenwoordigers. Burgemeester C. Slabbekoorn sprak namens ziin kollege .de voor keur uit voor 3 inplaats van 6 ge meentelijke vertegenwoordigers, waarbij gemeenten zonder gemeente lijke afvaardiging dan 2 partikuliere vertegenwoordigers zouden inbren gen. Partikulier vertegenwoordigers Opbouwwerker B. P. Does wijk deelde mee, dat er nog geen offi ciële berichten zijn over vertegen woordigingen van instellingen of groepen. Zeker is wel, dat voorzitter drs. P. Vis als partikulier vertegenwoordi ger van Zierikzee zal gaan optreden en de heer D. de Wilde die plaats voor Middcnschouwcn zal gaan in- Wethouder-C. J. v. Burg van Mid- clciió<j[iou\veri vfoeg zich af in hoe verre de Stichting Samenlevingsop bouw is te gebruiken in de opzet van de gemeentelijke welzijnsplan- Aclvertentie iPils super J& 12 flesjes 0,3 liter, afhaalprijs NU 395 Startsubsidies De Stichting Samenlevings opbouw heeft startsubsidies (van 250,verstrekt aan de. Jeugdsocicteit Noordgouwe en de werkgroep Peuterspeelzaal Zierikzee. De aanvraag van het Vrouwencafé te Zierikzee werd afgewezen, omdat het hier geen eerste initiatief be- t rof. Als richtlijn bij het ver strekken van die startsubsi dies geldt, dat deze wordt verstrekt als de Stichting de aanvraag als positief ervaart 'en als de gemeente niet sub sidieert. ning. De heer Doeswijk verklaarde, dat zijn uitvoerende taak wat dit betreft is weg genomen, omdat de Stichting een onderdeel van een aantal welzijnsvoorzieningen vormt. Inventarisatie Wethouder W. den Boer van Zie rikzee was van mening, dat het doel van de kennismakingsbijeenkomsten toch was een inventarisatie van be paalde behoeften. Burgemeester Everwijn benadruk te, dat de hele welzijnsplanning een taak is van de gemeente, maar dat de Stichting wel via de opbouwwer ker bouwstenen kan aandragen voor het totaalpakket van gemeentelijke welzijnsplanning; de heer Doeswijk heeft een begeleidende en signale rende taak. Kulturelc Ruud Wethouder Van Burg vond hel rapport van de werkgroep Kulturelc Raad vele slappen te ver gaan: er werden al strukturen aangegeven, men houdt zich niet slechts aan het aspekt kuituur en het rapport zou niet parallel lopen met de gemeen telijke onderzoekingen. De heren Everwijn en Vis bestreden deze op vatting. Burgemeester Everwijn was juist verheugd, dat deze werkgroep al zo ver is. „De werkgroep probeert alleen een regionale culturele raad te vormen. Misschien kan die later worden uitgebouwd tot welzijns- raad." De spreker prees het voorbe reidend werk van de werkgroep. De heer Vis vond het heel belangrijk dat het werkstuk uit partikulier initiatief is voortgekomen. „We moe ten profijt trekken van deze eerste aanzet." Samenwerking De heer Van Burg bleef toch van mening, dat de werkgroep K.R. een 'stapje verder was dan ambtelijke werkgroep van de gemeente in hei aangeven van de struktuur hoe lot welzijnsplanning te komen, maar de heer Vis dacht dat door een span ningsveld te creëren misschien wel een goede oplossing kan worden ge vonden. „Het is och bijzonder goed dat partikulier initiatief en ge meente elkaar vinden, met begrip voor elkaar naar elkaar 'toegroei en". De heer Doeswijk, adviseur van de werkgroep, vulde nog aan, dat de werkgroep" de gemeenten in eerste, instantie wel 'had uitgenodigd bij hun vergaderingen, maar dat deze te kennen hadden gegeven die wel te willen volgen, maar het partikulier initiatief te willen laten prevaleren. De werkgroep K.R. vergadert open baar op 5 april in „Mondragon". Het werkverslag van de heer Doeswijk behelsde zijn kennisma kingsbijeenkomsten en begeleidin gen bij groepen, instellingen en pro- jekten. Voor 1 juli zal het jaarver slag verschijnen. Het dagelijks be stuur heeft alle werkgroepen ge vraagd hun ervaringen op schrift te stellen, om op basis daarvan tot het jaarverslag te komen. Zodoende zal het zijn samengesteld door de ïnensen die zelf aktiviteiten onder nemen. Het gecoördineerd verslag zal tij dens de volgende vergadering, op dinsdag 19 juni, worden behandeld. Penningmeester Ever wijn gaf een toelichting op het financieel verslag van eind 1977 en het jaar 1978. Be sloten werd de schuld van de ge meenten vooralsnog tot nader afre kening te laten bestaan om deze geiden te kunnen gebruiken als kasgeld, totdat de subsidie van rijkswege zal zijn ontvangen. L1SSE, 28-3. Ter opluistering van hel 30-jarig jubi leum van <le Keukcnholt heeft Kodak Nederland B.V. deze hloemenmanifestatie voorzien van de grootste dia van Nederland. In het Juliana-paviljoen wordt een panorama-opname van 10 x, 3 nieter van Zierikzee geloond. Een groot aantal faktoren moesten in gunstige zin samenvallen voordat de fotograaf Jan Gitz over zijn foto te vreden was. Bovendien moest het 'fototeam ch verzekeren van de medewer- k ng van politie en Gemeentewerken Ook het VVV van de stad Zierikzee heeft zich, wat medewerking be treft, niet onbetuigd gelaten. Negen maal Ondanks alle medewerking moest de reis naar Zeeland negen maal gemaakt worden, vóórdat de situatie was zoals gewenst werd. Vanwege de zonnestand kon slechts gefoto grafeerd worden tussen 12.00 en 14.00 uur. Gedurende deze periode moest hel ook hoog water zijn. want slechts dan lag het schip op vol doende hoogte aan de kade. De overkant van de haven wordt normaalweg als parkeerplaats ge bruikt. Echter, om de mooi geres taureerde bouwwerken goed te laten uitkomen, moest dat gedeelte van de haven ,'s ochtends in alle vroegte worden afgezet, zodat geen auto's daar konden parkeren. Niet alleen de zonnestand was van belang, maar ook de wolken in de lucht. Immers, het „Hollands" land schap is niet kompleet zonder mooie wolkenpartijen. Tenslotte mag de stad ook niet uitgestorven lijken. Vandaar dal er enige figuranten nodig waren. Dat was nog het minste probleem, er zijn altijd wel een paar jongetjes te vinden die hun hengeltje in de ha ven willen uitwerpen. Twee opnamen De panorama-opname werd ver kregen door twee opnamen naast elkaar te monteren. Deze opnamen werden vanuit hetzelfde standpunt gemaakt en dc opname-hoek werd verkregen door de voor- en achter- standaard van de camera elk 6 cm zijdelings te verschuiven en tegen gestelde richting. Labor Grieger in Ostfildern Nel- lingen bij Stuttgart vergrootte de negaLeven op 11 banen Ektaeolor printfilm, en monteerde deze tot cón geheel. Achter de dia, die in een metalen raam opgespannen hangt met een rubberband, bevindt zich een diffu sie-film. Daarachter bevindt zich een paneel mot 2ft0 TL-buizen half-om- half van 65 en 40 watt. De dia is enigszins rond opgehan gen. Hierdoor ontstaat een betere ruimewerking. De voorgrond is met echte rekwisieten uitgebouwd, waardoor een zeer natuurlijke in druk ontstaat. Het totale paneel heeft echter een lengte van 14 me ter en wordt geflankeerd door 3 de tail-opnamen, eveneens dia-positie ven. met een grootte van 70 x 100 cm. Deze dia's zijn geplakt op acryl- piaten. VLISSINGEN, 28-3. Woensdagmid dag zijn bij een felle uitslaande brand in de Vlissingse binnenstad vier huizen volledig uitgebrand en hebben diverse panden brand- en waterschade opgelopen. Brandweer en politie hebben drie kinderen ongedeerd uil de branden de woningen kunnen halen. Een brandweerman werd gewond doordat hij onder een omvallende schoor steen stond. Alle brandweerkorpsen van Wal cheren en de bedrijfsbrandweer van De Schelde werden ter assistentie opgeroepen. Slachtoffers Bij de brand zijn drie Duitse kin deren om hel leven gekomen. .Eén kind wordt nog vermist. Dit is woens dagavond meegedeeld op een pers conferentie op het Vlissingse politie bureau. De moeder van de kinderen is in een ziekenhuis opgenomen. Drie b-andweermannen zijn ook opgeno men in een ziekenhuis. Een van hen raakte gewond toen hij onder een vallende schoorsteen terechtkwam en 'wee anderen raakten door rook be vangen. Advertentie Op onze t/m 7 april Kiest u: de mooiste de nieuwste de voordeligste overgordijnen en vitrages bij: INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE TEL 01110-2987 Advertentie Een goed verzorgde tegen redelijk tarief Administratiekantoor 01113-1619 - 01677-35* RENESSE Dit zijn de vier dwerg geitjes van de heer E. V Renesse. Moeder-geit zorgde voor een vierling en dat is in de dwerggciicnwereid uniek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 16 pagina's t De gewoonte is één van de f f grooiste krachten der zwak- f f herd. f f f A Vinet f t WAT v(S///m8 Verwachting tot vrijdagavond: Noordenwind Veel bewolking en een kie ne kans op regen; tot vrij krachtig toene mende en naar noord draaiende wind; minimumtemperaturen onge veer 2 graden, middagtemperalurcn van 4 graden in het Waddengebied tot 9 graden in de zuidelijke provin cies. Voor zaterdag; Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 1 gr Max.-temperatuur: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 maart Zon op 6.21, onder 19.09 Maan op 7.46, onder 22.13 Eerste kwartier: 4 april (12.04) HOOG- EN LAAGWATEK Hoogwater Laagwaler 30 maart 4.45 17.14 10.23 22.28 Springtij: 30 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 29-3. Het KNMI deelt mede: Het weer bij ons blijft aan de koude kant. Vrijdag /al met een noordoostelijke wind ltichl worden aangevoerd waarin de middagtem- pcraturen ongeveer hetzelfde zullen zijn als de afgelopen dagen. Er be vindt zich in deze luchtstroming nog wat bewolking. De neerslagkan- sen zijn evenwel niet zo groot. Een uitgestrekt lagedrukgebied, met een centrum dat sinds woensdagmorgen boven dc Noordzee tussen Neder land en Engeland lag. veroorzaakte in bijna heel Wcsl-Europa vceJ slecht weer. Het afgelopen etmaal heeft boven de Britse eilanden een storm met regen en sneeuw gewoed. Boven het Alpengebied is inmiddels een nieuwe centrum in het lage- druksysteem ontstaan. Zowel in de Alpen als het omringende gebied komt nu op veel plaatsen regen en sneeuwval voor. V I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1