Jeugdsoos Brogum luidde met groot feest en rock'n'roll eerste fase van bestaan uit Wel herbestrating maar geen verkeersdrempel in Krabstraat De Belgische krisis GELD NODIG Marijsien koelkasten diepvriezers Gewoon erg goed Landi den Hartog gasinstallaties AutoLouisGoedbloed W DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee j| Wijnaendts Francken V 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Einancieriiigskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstrnat 28 Telefoon (III 113) 1619 Leden van het huidige „Brogum"- hestuur voor aanvang van het af scheidsfeest in het verdwijnende soosgebouw. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 25-3. Zondagmiddag namen de leden van jeugdsociëteit ..Brogum" swingend, drinkend en toch een Beetje treurig, afscheid van het gebouw aan het Kerkhof, dat hen gedurende bijna zeven jaar onder dak heeft verschaft en dat de soos aan zijn naam hielp. Volgende week gaat de slopershamer er tegenaan, omdat op die plaats een belastingkantoor moet gaan verrijzen. Maar het soosbestuur heeft ervoor gezorgd dat de Brogum-gangers iets hebben om op terug te zien, in ieder géval tot de tijd dat de „Brogum-Boerdcrij" aan de Julianastraat gereed is om betrokken te worden. De Amsterdams-Utrechtse rock'n 'roll-formatie „Smokey Bibob's Gang!' was uitgenodigd om „keihard en swingendte kómen spelen voor een ieder die het maar horen wilde, v ant er was vrije toegang. En toen he) optreden, dat rond vier uur be gon, tegen half zeven besloten werd, was er vrij drinken voor alle bijna 200 aanwezigen. De laatste „rondjes van het huis" dienden om de laatste loodjes wat lichter te doen lijken, zo scheen het, want pas tegen achten liep het Brogum-gebouw voor de laatste maal leeg. „Officiële woorden" De band speelde drie nummers en kondigde toen voorzitter de heer H. Ar ma aan, die zei het „niet zo pret tig te.vinden dat het gebouw volgen de week tegen de vlakte gaat". Hij deed een oproep aan de soos-leden om de ploeg uil te breiden die zich ian de opbouw van de Brogum-Boer- derij heeft gezet. „We liggen al drie weken voor op het schema en als dat zo doorgaat, dan kunnen we er half oktober al in", zo onthulde de voorzitter, die namens liet bestuur beloofde te bezien of er mogelijkheden waren om tot die tijd nog evenementen te organiseren. Hij opende tenslotte het feest met do woorden: „Ik heb zelf zeseneen half jaar lang aangedrongen op dan sen in de zaal". Itoek'n' roll Nu kwam dat dansen er niet me teen van in het afgeladen Brogum en een van de bandleden riep aan vankelijk nog: „niet te hard klappen zeg, anders krijgen we kapsones en jullie eelt op je handen en dat zou zonde zijn". Maar allengs deinde de zaal steeds meer en werd de bijval groter. De groep had tenslotte, naast t.en aanzienlijk aantal „manco's", twee kwaliteiten: zij kon swin gen dót het een aard had en leverde ten uitermate geinige presentatie. Met Mokumse cross-talks" wer den standaardhits uit de rock'n'roll- ende jaren vijftig gebracht, van Pres- iey, the Coasters en the Marsha1" tot Del Shannon, Sam Cooke. Chuck (Vervolg pag. 3) Advertentie WELTEVREDEN w Tel. (01110) 2805 en BRUSSEL, 24-9. De Belgische re geringsformateur, Paul Vanden Boeynants, heeft vrijdag besloten tot een noodsprong. Nu vrijdagmid dag. opnieuw overleg te hebben met konnig Boudewijn heeft hij aan de zes partijen die deelnemen aan de huidige, demissionaire regering, een brief geschreven. Daarin stelt hij voor die huid'ge coalitie (van Vlaamse en Waalse christen-demo craten. Vlaamse en Waalse socialis ten), de Vlaamse Volksunie en de Brusselse taaipartij FDF, voorlopig als overgangsregering voort te zet ten. Advertentie inbouw - overbouw en onderdelen reparaties voor alle merken automo bielen Zierikzee Tel. 4951 7^\ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na hall zes Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda -ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Redakteur: M. J. Bii de Vaate Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman OcMman. Jarme- Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes (t/m 4 regels) f 4,60. wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen' zijn exclusief 4% B T W in dit nummer: Nog eens: pijlerbouw Scheldedam Maandag 26 inaui-l 1979 135ste jaargang Nr. 22478 WAARIN OPGENOMEN (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) RAWALPINDI. Het hooggerechts hof van Pakistan heeft zaterdag het „verzoek tot revisie" van hel dood vonnis. dat over oud-premier Zoclfi- kar Ali Bhoctto was uitgesproken, verworpen. ZIERIKZEE 22-3. In de gemeenteraadsvergadering van donderdag jl. werd heslolen en krediet voor lier- bestrating van de Krabstraat beschikbaar te stellen, maar, in tegenstelling tot het kollegevoorstel aan het begin van deze straat geen verkeersdrempel aan te leggen. Uit een onder de bewoners van de Kiabstraat en Haringvlietstraat ge l-ouden enquête bleek dat 26 vóór en 26 maal tegen het aanleggen van een woonerf was gestemd. Voor het tref fen van voorzieningen in de Krab straat, zonder evenwel in deze straat een woonerf in te richten, sprak zich een meerderheid uit van 23 personen terwijl er 11 tegen waren. Donderdag kwam het voorstel tot herbestrating en aanleg van een ver keersdrempel in de raad.De heer Van Velthoven (CDA) drong er bij de wet houder P.W. op aan bij de aanleg van de straat gebruik te maken van ge sorteerde granietkeien in plaats van ongesorteerde „kinderkopjes", zodat geen toestanden zoals op de Balie zullen on'staan. Twijfels De heer Sayers (PvdA) had nogal '.vat twijfels over de aanleg van de verkeersdrempel. Hij was van me ring dat er op de betreffende plaats toch al niet hard gereden kan wor den en achtte die drempel derhalve met nodig. Zijn voorstel de Krab straat te herbestraten zonder aanl'ég van die verkeersdrempel werd met algemene stemmen aangenomen. Verder besloot de raad een eenma lige subsidie van f 277,50 te verlenen aan de Damvereniging „Zierikzee" voor de aanschaf van twee klokken en een opbergkast. In verband hier mee vroeg de heer Sayers om een overzicht van de gedragsregels bü subsidieverlening in het verleden. Weihouder Den Boer zei dit liever in de toekomst te doen in het kader van het gehele welzijnsbeleid. Wel kreeg de heer Roskam (WD) de toe zegging dat op een rijtje gezet zal worden wat er thans aan subsidie verlening in Zierikzee plaatsvindt. Op voorstel van de heer Sayers en kele weken geleden, werd onderzocht in welke mate, de tarieven voor het beschikbaar stellen van gemeente begrotingen en van raadsvoorstellen en notulen verlaagd konden worden. LTit het onderzoek was gebleken dat do leges die voor o.a. een 'jaarabon nement op de raadsvoorstellen in rekening worden gebracht per ge- meene zeer uiteenlopen. Tarieven Aan de hand van de kosten ver bonden aan het produceren en ver zenden van de stukken kwam het kollege met het volgende voorstel: 1) voor gemeentebegroting met toe lichting f 50,-; 2 a.) voor notulen ge meen teraad per vergaderin f 5,-; b) idem per jaar f 30,-; 3) a. voor raads- agenda met voorstellen per vergade ring f 5.-; b) idem per jaar f 30,-. Verder werd voorgesteld voortaan een exemplaar van de raadsstukken gratis ter inzage te leggen in de open bare bibliotheek en in het stadhuis. De heren Roskam en Sayers spraken hun waardering uit over dit voorstel, terwijl 'de laatste er tevens voor pleitte, da de^ stukken op een vaste plaats, eventueel gemarkeerd met een bordje in de bibliotheek zullen worden neergelegd. Naar aanleiding van het besluit Ven deel van de jachthaven te ver pachten voor de periode 1-4-79 tot 1-4-1980 aan de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „De Maas", informeer, de de heer Roskam hoc het kwam dat de pachtsom zo laag was in ver gelijking met bijvoorbeeld Scharen- dijke of Brouwershaven. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester deelde mede dat er verschil wordt gemaakt in oude en nieuwe havens en dat slechts trend matige verhogingen mogelijk zijn. Bij de vaststelling van de 80e begrotings wijziging betreffende verhoging van de post „Contacten met gemeenten in het buitenland" vroeg de heer Sprengelmeijer of met de jumelage te allen tijde moet worden doorge gaan. Hij vond het een vrij, kostbare zaak worden. De voorzitter'wees er op dat het toch uniek genoemd kan worden dat een jumelage zo lang stand houdt en zoveel weerklank v.ndt zowel bij de jeugd als bij oude ren. Verder achtte hij het een bijdra ge aan de Europese gedachten. Heel- sober Bovendien wees hij op het feit dat Zierikzee zich altijd toch al heel so ber opstelt bij de ontvangst van de buitenlandse gasten. Mevrouw Gil den-Van Geeshergen noemde de kon takten tussen de jeugd en de moge lijkheid eens een bezoekje aan het buitenland te brengen in dit kader van zeer groot belang. De heer Ros kam wees erop dat de kontakten in de meeste gevallen langer duren dan één jaar. Tenslotte zei de burgemees- tei dat de vieringen na deze twee jubileumjaren relatief hopelijk wat goedkoper zullen worden. De raad besloot verder tot terug- l öop van een perceel grond op het industrieterrein van Auto Louis Goedbloed voor f 106.000. Deze prijs bestond uit de door Goedbloed des tijds betaalde koopsom f 86.125,-) de aoor Goedbloed betaalde rente we gens uitstel van betaling (f 1.596,-) door Goedbloed betaalde notariskos- ren (f 1.368,-) en door Goedbloed ge leden renteverliezen over koopsom (f16.911,-). (Vervolg pag. 4) NOORDWELI.F. XoorclweUe sloot als laatste zaterdag de rij van Stra- eesten af. De kop van de p aarden stoet hier in het centrum van het dorp, vóór de kerk. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's f Tracht te willen wat gij kunt l f en te kunnen wat gij moet. f Verwachting tot dinsdagavond: Opnieuw veel wind Eerst opklaringen, later meer be wolking gevolgd door regen; mini mumtemperaturen omstreeks 5 gra den; middagtempornturen rond 9 graden; vannacht tijdelijk minder wind, maar morgen opnieuw harde wind uit zuid tot zuidwesl. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. N.B. Voor de temperaturen gekil voor woensdag een margi van graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 27 maart Zon op 6.29, onder 19.04 Maan op 6.18, onder 18.23 Nieuwe maan: 28 maart (4.07) HOOG- EN LAACWATER Hoogwater Laagwater 27 maart 2.33 15.08 8.03 20.26 Springtij: 30 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT. 26-3. liet K.N.M.I. doelt mede: Depressies, die van de oceaan naar het Noordzeegebied trekken, zullen het komende etmaal het weer bij ons een wisselvallig karakter ge ven. Een depressie, die maandagoch tend boven Wales was aangekomen, trekt naar Denemarken lerwijl een volgende storing snel naderbij komt en vooral morgen zijn stempel op het weer bij ons zal drukken. Er zal veel wind zijn en perioden met regen. De temperaturen komen overdag op een iels lager niveau te liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1