Stellingen op vergaderingen kwekersvereniging „Algemeen Vissersbelang" Exposé voorzitter „Proeftuin^ over halve eeuw aktiviteit ONZE PUZZELRIIBRIEK STREEKNIEUWS VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te ELLEMEET Plattelandsvrouwen luisteren naar lezing over fanatieke sekten BRAND IN LANDBOUWSCHUUR AAN LAGEZOOM IN RENESSE De mo^selarij Fruitteelt in regio 5 BRUINISSE. In een kauscrie over de „Ekonomische aspekten van inves teringen in de mosselvisserij", gehouden op de jongste jaarvergadering van van de mosselkwekersvereniging „Algemeen Vissersbelang", werden door de heer drs. R. Rjjneveld een aantal stellingen naar voren gebracht) die niet alleen gelden voor het mosselbcdryf, maar die zeker ook voor andere be drijven opgaan. Investeren in een mosselbedrijf, mag niet alleen een kwestie zijn van een impulsieve opwelling, na één of meer goede jaren, maar het gaat om een toekomstverkenning, een beslis sing van vandaag die tot in de verre toekomst rendement moet gaan af werpen. Spreker zag voor de mos selvisserij vier faktoren waarmee rekening moet worden gehouden waarbij dan nog niet zijn gerekend allerlei technische en ekonomische zaken die direkte aandacht hebben, als het toekomstig getijverschil bij Yerseke de milieubelasting van het water van Oosterschelde en Wad denzee, de voordelen van de schaal vergroting, intensivering van de mossel kwekerij en nieuwe techni sche vindingen of biologische inzich ten. Ekonomische ontwikkeling De algemene ekonomische ontwik keling was de eerste faktor, waarmee naast de bovengenoemde, rekening moet worden gehouden. De mossel is een der goedkoopste, voedselproduk- ten en als zodanig neemt zij een gunstige positie in, bij een teruglo pende ekonomische konjunktuur. Wel raadde spreker zijn toehoorders aan meer afzetgebied te zoeken in West-Duitsland. Een tweede faktor die in het geding komt is de voor keur van de konsument. Voorbewerkte produkt Naast de blijvende afzet van ver se mosselen, die zijn trouwe afne mers zal blijven vinden, zag spreker echter nog een groot perspektief in het voorbewerkte en voorbereide produkt. Met b.v. gekookte mosselen kan men geheel nieuwe markten aansnijden, zoals het betere eethuis en de bistro. Met fantasie gekonser- veerde mosselen, aantrekkelijk ge presenteerd, hebben ongetwijfeld nog een toekomst, die stimulerend kan werken op de afzet. Dat zal ook wel nodig zjjn, want de derde stelling was de konkurren- tie van andere landen en hierover dient niet te licht te worden gedacht. Over de gehele wereld is men be zig, niet alleen in de West-Europese landen, maar vooral ook in de lan den in de gematigde of subtropische zones. Lage lonen en hoge arbeids- Waarschijnlijk is de puzzel van vorige week wat aan de moeliijke kant geweest, want bij de puzzelre- daktie kwamen beduidend minder inzendingen binnen dan normaal het geval is. Voor de liefhebbers volgt hieronder weer een nieuwe opgave, in de hoop dat deze iets eenvoudiger zal zijn. Eerste prijs: Mevr. J. C. Vasseur-Dale Beatrixstraafc 35 HAAMSTEDE Tweede prijs: Mevr. J. Haze-Timmerman Calandstraat 20 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. leidekker; 9. lover; 10. motor; 12. gaper; 14. rebel; 16. erker; 17. ben; 19. nobel; 21. roer; 22. tatok; 24. tule; 25. een; 26. por; 27. til; 29. sik; 30. Lt.; 31. alligator; 34. e.k.; 35. smak; 36. soos; 38. Delft; 39. rib; 41. peper; 42. o.i.; 43. hemel; 44. ra; 45. spook; 47. Ems; 48. medoc; 50. tele; 52. rune; 53. hs.; 55. nader hand; 58. ra; 59. TJlm; 61. pad; 62. ent; 63. pol; 64. laag; 66. menig; 68. roze; 69. parel; 71. lol; 72. melet; 73. galon; 75. gebit; 76. tijger; 78. pinas; 79. ke- gelklub. Vertikaal: 1. loper 2. ever; 3. Ier; 4. Dr.; 5. km; 6. kor; 7. eten; 8. ro bot; 9. laken; 11. rebus; 12. groet; 13. ver; 15. lelie; 16. erelid; 17. Bari; 18. nota; 20. lekker; 22. tolk; 23. kits; 26. plat; 28. loop; 31.amfioen; 32. glimmer; 33. roerend; 35 sloot; 37. spade; 39. ree; 40 bes; 45. schulp; 46. klap; 48. munt; 49. chalet; 51. Edam; 52. x-ang; 54. slaag; 56. edel; 57. heil; 58. rozet; 60. Marat; 63. po lis; 65. gelijk; 67. nor; 68. rebab; 70. loge; 72. menu; 74. neg; 75. gil; 77. re; 78. p.c. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. stellage waarop lijf straffelijk veroordeelden hun vonnis ondergaan; 6. in een piramideachtige spits uitlopende zuil; 12. geldelijke vergoeding voor verricht werk; 13. god der liefde (mythologie); 14. eerst komende (afk.); 16. opnieuw, nog eens; 18. knevel; 19. met de zijnen (afk. Latijn); 20. lijst der aanhangige rechtszaken; 22. biljet van f 25, (Bargoens); 24. ijzeren mondstuk dat men een paard tussen het gebit legt; 25. vierhandig dier; 27. smekend ver zoek; 28. vaartuig; 29. raadgeving; 30. lijn waarop geschreven wordt; 31. slip van een jas; 34. Italiaanse munt; 35. gewetenloos; 40. langwerpig stuk chocolade; 41. onvergelijkelijk, uniek; 42. nummer (afk.); 43. afkorting bij beurskoersen; 45. geen geluid ge vend; 47. toespraak; 50. persoon op wie een zaak steunt; 53. wild zwijn; 55. stad in Oost-Duitsland; 57. dier meta een slurfachtige snuit; 58. kik vorsachtig dier; 59. Europees geberg te; 60. bijbelse benaming voor azijn; 63. zwemvogel; 64. bijbelse persoons naam; 65. harssoort; 69. water door latende; 70. titel (afk.); 71. soort vloerkleed; 72. tienpotig schaaldier; 74. chemisch symbool; 75. deel van Indonesië; 76. vlechtwerk van me taaldraad; 78. met een springlading gevuld projektiel; 79. knaagdier. Vertikaal: 1. vrucht; 2. 100 liter (afk.); 3. algemene ouderdomswet (afk.); 4. plaats waar twee voorwer pen aan elkaar verbonden zijn; 5. smaad, schande; 7. muziekinstru ment; 8. drietenige struisvogel in Australië; 9. vod, oude lap; 10. titel (afk.); 11. herbergier; 15. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 17. muzieknoot; 18. sint (afk.); 19. drank; 21. slingerplant; 23. doek die men kleine kinderen om het lijf speldt vóór zij „zindelijk" zijn; 24. allereer ste deel van iets; 26. dichterbij; 27. bedlegerig; 32. zeer oud; 33. plaats in Overijssel; 36. opbrengst van be legd kapitaal; 37. schaakterm (afk.); 38. persoonlijk voornaamwoord; 39. teken in Spaanse woofden geplaatst boven de n om de nj-uitspraak; 44. prismatisch stuk gegoten ijzer, zoals het uit de hoogoven komt; 45. lus met lopende knoop; 46. met name (afk.); 47. regiment infanterie (afk.); 48. Amerikaanse gouden munt; 49. brandvrije ijzeren kast ter berging van geld, waardevolle papieren enz.; 50. bruine waterverf; 51. last- en trekdier; 52. vlaskam; 54. familielid; 56. appelsoort; 61. allerei; 62. witte rand langs brieven; 65. Hebreeuws muziekteken in psalmen; 66. Ned. Spoorwegen (afk.); 67. behorende tot de Kerk van Rome (afk.); 68. zonder haar (van de schedel); 71. duinvallei; 73. kuip waarin men zich baadt;,75. chemisch symbool; 77. de oudere (afk. Latijn). produktiviteit zijn kenmerkend voor deze streken en daarmee konkur- rentiebevorderend. Spanje Niet voor niets is Spanje al de grootste mosselproducent ter wereld en de vlot- en paalkultures zijn nog gemakkelijk uit te breiden en ze doen dat dan ook. Nederland zal het dan vooral moeten zoeken in de kwali teit, produktieverbetering blijft een dwingende eis. Als andere voorname faktoren ko men om de hoek kijken: pi'oduktie- beleid, prijsbeleid, promotiebeleid en distributiebeleid, waarbij niet in de eerste plaats moet worden geke ken naar een goede prijs in een be paald jaax\ De goede prijs moet ge maakt woi'den, door de genoemde faktoren op elkaar te laten inspelen. Kwaliteitsprodukt Vervolgens haakte spreker in op wat door ing. Westbroek was ge zegd over de vernieuwingen die mo gelijk en wenselijk zijn uit technisch opzicht, maar dan alleen als de af levering van een kwaliteitsprodukt gewaax-borgd is en blijft. De kwali teit van het produkt mag onder aan gebrachte verbetex-ingen niet lijden, maar dat geldt ook voor de andere bedrijfsechnische faktoren van het gehele bedx;ijf. Investeringsbeslissingen zijn maat werk, afgestemd op de aard van het eigen bedrijf en persoonl^ke om standigheden en inzichten. Persoonlijke omsandigheden i.v.m. de kontinuïteit van het bedrijf, de mogelijkheid van vergroting, de ge schatte toekomstige px-oduktiekapa- citeit, de fiscale faciliteiten van de invesering, de xüsiko's van het aan gaan van geldleningen en eventuele rendementen van tijdelijke beleg gingen buiten het-bedrijf. De heer Reineveld konstateerde dat in iedere bedrijfstak zgn. inves- teringsgolven voorkomen. Men gaat plotseling investeren en wat de één gaat doen gaat ook de ander doen. Wanneer niet met de faktox-en als boven geschetst rekening wordt ge houden, die stuk voor stuk moeten worden getaxeerd, dan moet men zich niet door de algemene tendens laten meeslepen. Wat men wél moet doen is een tijdige vernieuwing van vitale onderdelen en een aanpassing en aanwending van technische ver beteringen. Een investex-ing moet zgn. bèschikb'aai'heidsnut hebben en hiervan is sprake als de technische risiko's wor-den verkleind en het ekonomisch weerstandsvermogen op langere termijn wordt vex'groot. Status De status, waax'schijnlijk ih de mosselvisserij minder dan in de kleinzeevisserij mag nooit de door slag geven voor het laten bouwen van een nieuw schip, een nauwkeu rige berekening van de mogelijkhe den, een berekening waarbij men rekening moet houden met veel voetangels en klemmen die niet te zien c.q. te voorzien zijn, dient aan de beslissing een nieuw schip te bouwen vooraf te gaan. Over investering en daarvan is bü het bouwen van nieuwe schepen vaak sprake noemde spreker water naar de zee dragen, omdat de meeste bedrijven ook in de mossclsektor, een bepaalde kapaciteit hebben, die niet gemakkelijk kan worden overschre den. Investeringen gericht op de groei van het bedrijf hebben dan ook geen enkele zin. Alleen de grote bedx-ijven zullen dan ook tot nieuwbouw moeten ovei'gaan na met een deskundig ad ministratie- of accountantskantoor de zaak grondig te hebben doorge rekend. Wel geldt voor alle bedrij ven, tijdig vernieuwen en aanpassen, als de bedx-ijfsinkomsten dat toela ten. Bij de vx-aagstelling over dit on- dex-werp kwam men in hte bijzonder terug over wat door drs. Reineveld gezegd was over de toenemende konkurrentie in en van andere lan den. Is het nu wel vex-standig zo werd gevx'aagd om aan buitenlandse delegaties alle technische verbete ringen te tonen, de vismethoden en alle andex-e mogelijkheden haarfijn uit te leggen en hen dan ook nog de statistieken van de bedrijfsuitkom- sten te laten zien. Dex*gelijke delega- tcis worden In Den Haag en in de pjlaatselijke gemeente met allerlei egards, ontvangen, maar in andere landen gebeurt dat niet. BURGII Boomplantdag In Burgh en wel in Boeyesbosch werden door de schooljeugd dertig essen geplant langs dc noordzijde van de weg die door deze voormalige boomgaai'd loopt. Do leerlingen van de 6c klasse der chr. nat. basisschool „Onder de Wieken" o.l.v. het hoofd der school de heer S. Kartens kregen de eer om deze bomen te planten. Vooraf sprak de heer S. Roos namens de regionale Commissie Boomfeest dag Zeeland een welkomstwoord. Hij zei dat deze dag aandacht wil schenken aan het natuurgebeuren in zijn totaliteit en hoopte dat geen vernielzucht deze prachtige essen zal schaden. De kinderen kregen een boomschijfje en een liniaal aange boden. De eerste boom werd geplant door de jarige Marielle Verton, die dit gebeuren Samen mocht opknap pen met wethouder De Feiter. Mede aanwezig waren wethouder v. d. Aarsen, mej. A .C. Houtman en de adj.-direkteur Gemeentewerken de heer W. v. Meerten. De bomen wer den later door mensen van de Plant soenendienst vastgezet aan een flin ke paal om omwaaien te voorkomen. BROUWERSHAVEN Inbraak A. H. J. R. uit Erfstadt (D.) deed aangifte van diefstal van een kleu ren T.V. uit zijn tweede woning op het bungalowpark Meeuwenstein. De daders hadden zich via een luik in het dak toegang verschaft. OOSTERLAND Bouwaktiviteit Door het nog in dc Lange Dreef alhier gevestigde Bouw- en handels bedrijf firma Jan P. Boogert B.V., worden thans op het industrieterrein, ter hoogte van de Rjjksweg, twee te gen elkaar geplaatste bedrijfsgebou wen-bergplaatsen gebouwd, die sa men ongeveer 2500 m* groot zijn. Bovendien kan dit groeiend be drijf nog beschikken over 5000 m2 opslagruimte rond deze gebouwen. Verder heeft de heer Boogert een vlak in de nabijheid gelegen voor- malige witlofloods aan kunnen ko pen, die zal worden aangewend voor reparaties aan het wagenpark, etc. Er blijft dan nog grond over om een woonhuis op te bouwen voor de heer Boogert, die dan in de onmiddellijke nabijheid van zijn bedrijf kan ko men wonen. Het ziet er naar uit dat de genoerpde gebouwen met een veertien dagen wind- en waterdicht zullen kunnen zijn, zodat het niet lang meer zal duren of het bedrijf kan er naar toe overgebx-acht wor den. Dit zal een zeer goede verbete ring betekenen want in de Lange Dreef is dit bedi-ijf in feite uit zijn jasje gegroeid. Temeer nog omdat de Lange Dreef zich er niet voor leent, qua plaveisel en bx-eedte, voor.( het grote en zwax-e vervoer der vrachtwagens,' die elke dag meer malen hier door moeten passex-en, voor afvoer en aanvoer van beton, bouwmaterialen enz. Man bijt agent JOHANNESBURG22-3. „Ik geloof niet dat ik hem pijn heb gedaan, en bovendien smaakte hij vreselijk", ver klaarde de 26-jarige Michael Goodwin voor de rechtbank in Johannesburg. Michael be doelde hiermee de politieagent aan urie hij een beet had toe gebracht, nadat deze hem ar resteerde wegens dronken schap. Behalve een. slechte smaak in zijn mond, hield Mi chael aan dit avontuut een boete van 432 gulden over, wegens bedreiging en beledi ging van de politie f unktiona- ris. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ot zeventien, in bezit van (iets ol bromfiets, els Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan hel kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur lel privé: (01119) 660. Bijeenkomst in Ellemeet RENESSE, 21-3. Woensdagavond 21 maart werd in het Dorpshuis van Ellemeet een bijeenkomst gehouden door de Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Noordwelle e.o. De belangstelling voor deze avond was wat teleurstellend. BEIROET. Israëlische artillerie heeft twee Palestijnse vluchtelingen, kampen bij de Libanees-Israëlische grens beschoten. Volgens journalis ten in dat gebied waren daarbij vijf Palestijnen gewond. De materiële schade was groot. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Staatssecretaris Veder- Smit (volksgezondheid) overweegt, bepaalde geneesmiddelen - de zoge naamde drogisterij-artikelen - uit liet ziekenfondspakket te halen. Daartoe zou een lijst moeten worden opgesteld van farmaceutische berei dingen die niet ten laste van de zie kenfondsverzekering worden ver strekt. ROTTERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam heeft donderdagnacht besloten tot de vestiging van een pro- stitutiecentrum bjj het Poort-gebouw. Na een acht uur durende diskussic werd het voorstel van het PvdA- kolege met krappe meerderheid (24 voor, 19 tegen) aangenomen. Mevrouw Vervloet-Visser opende de avond. In het bijzonder verwel komde ze de nieuwe bestuursleden. Vervolgens droeg ze haar funktie van presidente over aan mevrouw R. M. Gilijamse-Meijers. Zij zelf vervult vanaf dit moment de funktie van vice-presidente. Na de koffiepauze hield mevrouw v. d. Loo uit Waalre een zeer inte ressante lezing over het onderwerp „Gevaarlijke betovering van de fa natieke sekten". Indringende methodes Mevrouw v. d. Loo hield een in- dx-ukwekkend betoog, waarin ze uit legde dat dergelijke sekten door mid del van vlugschriften proberen de aandacht (vooral van jongeren) te vestigen op de bijeenkomsten van de sekte. Doel van deze onschuldig lij kende bijeenkomsten is de deelne mers met uiterst indringende metho des een soort hersenspoeling te ge ven, waardoor het zelfstandig den ken, de eigen wil en het kritisch ver mogen wordt uitgeschakeld. Mevr. v. d. Loo, die een en ander zelf van zeer nabij heeft meege maakt, waarschuwde de aanwezigen met grote klem tegen de gevaren van dergelijke sekten. Na de tweede pauze vertoonde zij een film waarin o.m. beelden werden getoond van ouders die trachten hun kinderen uit de ban van zo'n sekte terug te winnen. Mevrouw Gilijamse-Meijers sloot de avond. Zij dankte de spreekster voor het aangrijpend verhaal en bood haar een geschenkenbon aan. Flitsen uit het buitenland RAWALPINDI/KABUL. Een groot deel van de bevolking van Afghani- s-tan is in opstand gekomen tegen het communistisch-gezinde bewind in Kabul. Afghaanse regeringstroe pen worden in meer daxi de helft van de 29 provincies gekonfronteerd met opstandelingen die steeds meer ter rein winnen in hun stx*even de rege ring van premier Nur Mohammed Taraki te verdrijven. RENESSE, 22-3. Donderdagmiddag omstreeks 16.10 uur, brak brand uit in de houten landbouwschuur van de familie G. de Vrieze aan de Lage- zoom en wel op een zoldertje waar op dat moment twee kinderen aan het spelen waren. Deze hebben vex-moedelijk, doox'dat zij met vuur speelden, de brand ver- oox-zaakt. Op het zoldertje lagen stro balen, waaxwan de kinderen een hut hadden gebouwd. Nadat deze stro balen in brand waren geraakt, vluch ten de kinderen van de zolder, waar na één van hen de 70-jarige J. C. W. de Vrieze waarschuwde. Deze alar meerde de bi'andweer en begon met een met het ontruimen van de schuur waai'in verschillende landbouwma chines en een wagen met pootgoed stonden. Hij werd daarbij geholpen door politie-agent C. v. d. Velde uit Renesse. Schuur behouden Toen de bx*andweer na zeer korte tijd arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit de noordwestgevel van de schuur. Het vuur verplaatste zich bovendien door stof en spinrag zeer snel langs de gehele bovenzijde van de schuur. De brandweer slaagde er toch in de schuur te behouden. Al leen hét bovenste gedeelte van de noordwestgevel ging verlox-en. Overigens ondervond de lagedruk- spuit uit Renesse wel hinder van het feit dat er geen brandput aanwezig was, zodat zij zich met water uit een sloot moest behelpen. BURGII/HAAMSTEDE, 21-3. Als in een eerste verslag gemeld (don- derdageditic) heeft de voorzitter nog eens uitvoerig stil gestaan bij het 50- jarig bestaan van dc „Proeftuin". Hij vervolgde zijn toespraak aldus: Velen van u herinnei'en zich het ver leden wel. Men is hiertoen begonnen met Oost-Indische kers, bloembol len, fruitteelt en rekreatie. Steeds als het getij verliep zette men de bakens; tex-echt. Nu zijn we aan dc x-ekreatie. Het zou m.i. een goede zaak zijn wanneer dc nu nog be staande fruitbcdrijven die daar voor in aanmei'king komen, en dat ook nog willen, een rekreatieve be stemming krijgen. Er is een gezegde „de geschiedenis herhaalt zich". Mocht blijken dat dit bewaarheid wordt, dan moet men weer maar be reid zjjn tcb cginncn met Oostindi- schc kers. bloembollen, fruit enz. Dat is dan voor dc volgende generatie. Wij bestaan inmiddels meer dan 50 jaar en wc kunnen gerust spre ken van een x-oerige, aktieve halve eeuw waarin veel is vcrandci'd. Muziekdag Ons 50-jarig beslaan hebben wc gemeend luister te moeten bijzetten door onze gemeente een muziekdag aan te bicden. Op een mooie 17c juni px'cscntccrde zich dc Rotterdamse Politieharmonie „Hermandad". Veel volk op de been en grote waarde ring. Onze bostuui'slcden en ere-le- den mochten op die dag uit handen van burgemeester Everwijn een ge meentevlaggetje ontvangen. Nog enkele opmerkingen. Dc lang durige afgelopen kwakkclwinter, heeft veel schade veroorzaakt, ook aan de fruitbomen door aanvreten van wild, zowel direkte als indirektc schade. Nederland zonder fruitteelt is on- denkbaai\ doch men kan nooit van andere landen ai'hankelijk zijn. On danks het feit dat de naaste toekomst er weinig hoopvol uitziet (vooral met het oog op de toetreding van Grie kenland, Spanje en Pox*tugal tot dc E.E.G.) is er m.i. plaats voor ccn ze ker kwantum kwaliteitsfruit. De fxuitteelt in onze gemeente zal nog Verder tex-uglopen, doch onze vere niging zal nog steeds zijn steentje bijdragen aan exkursies. studierei zen en px-ocftuincn. Een deel van dc tuin is ook ter beschikking gesteld van dc ruitei-sport". Hij besloot zijn hede met een karnavalesk gedicht over de vereniging. Jaarstukken De jaarstukken van de sekretaris- pcnningmescter werden akkoord verklaard. Wethouder dc Feiter bracht dc dank over van de gemeen te voor de aangeboden muziekdag in de zomer van 1978. Na dc pauze hield dc heer J. J. Blok. verhonden aan het Consulent- schap Z.W. Nederland een inleiding over ccn reis naar fi-uitgcbieden in zuid-Duitsland. Speciaal het Boden- see-gebied was het doel van deze exkux'sie. Aldaar is een modern fruit- gebied van 10.000 ha waarvan dc ap pels voor 90% op type IX zijn ge plant. De grond is duur en voor dc wijnbouw al oplopend tot f 200.000,- pcr ha. Duitsland kan slechts voor 30% in eigen behoefte voorzien. Dc afzet is coöperatief en deze methode brengt ca 20 cent per kg meer op dan hier. Nieuwe rassen o.a. Jona gold doen hel aldaar uitstekend. De heer Blok verduidelijkte een en on der met kleurendia's. Nast ccn dank woord mocht hij een drankje mee naar huis nemen. Na afloop bicven de aanwezigen nog een poos gezellig bijeen. Proeftuin Jaarverslag Uit het overzicht door dc sekreta- ris, de heer P, Adam over 50 jaar Proeftuin tekenden wc nog op dat uit het eerste bestuur, dc heer K. J. Dambruin praktisch elke vergade ring aanwezig is, jarenlang voorzit ter was en op deze avond mede aan wezig. In 1928 werd wijlen de heer A. Boutkan tuinbaas en op 2 mei 1932 begon de heer C. A. Harlog als hoofd der school met het lesgeven. Op 7 mei 1958 werd dc nieuwe Proef tuin aan de Hogezoom officiéél ge opend door Ir. A. A. v. d. Plassche. In juni 190 werden dc gebouwen ver kocht. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5