Gemeenteraad Westerschouwen akkoord met gedeeltelijke rekonstruktie Krayesteinweg Z.L.M.-voorzitter voert gesprek met minister Van der Stee ISRAËLISCH KABINET AKKOORD MET VERDRAG Olieopslagplaats uit oorlog De metaal- onder handelingen Us u L DE ZIERIKZEESCHE COURANT Geen klinkers, maar asfalt gordijnenshow TUINMAN Landbouw en bewindsman ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 maart 1979 135ste jaargang Nr. 22475 WAARIN OPGENOMEN (1797 1«89', REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Kokhanenvissers en mosselzaad HAAMSTEDE, 18-3. In de maandagavond gehouden raadsvergadering werd door de raad van Westerschou wen ingestemd met het voorstel van h. en w. om met de plannen van de provincie akkoord te gaan ten aan zien van de gedeeltelijke rekonstruktie van de Kraye steinweg, Dit betekent dat het betreffende wegdek zal worden uitgevoerd in as falt en niet in klinkers zoals de heer J. C. Hendrikse vorige jaar in één van de raadsvergaderingen had voor. gesteld en waarover toen de stem- staakten. De heer S. Roos (PvdA) lanceerde nog het voorstel, de mogelijkheid onder ogen te zien om de meerkos ten bij het gebruik van klinkers dooi de gemeente te laten dragen. Hij vond het niet demokraties dat men nu door G.S. voor het blok wordt ge steld, daar als de raad het anders wil dan de provincie de gemeente deze weg dan maar zelf in beheer moet nemen. Andere mogelijkheid? De heer J. v. d. Berge (R.U.) vindt do gang van zaken jammer en zou cok graag zien of er geen andere mogelijkheid aanwezig is. De heer H J. van Zuijlen (VVD) kan deze ziens wijze niet delen. Er heeft uitvoerig overleg plaats gehad, de maximum snelheid voor het betrokken gebied zal op 50 km. worden gesteld en het asfalt zal niet in een zwarte kleur worden uitgevoerd. Wethouder P. M. v. d. Aarsen zei dat de uitvoering in asfalt niet al te somber moet wor den ingezien daar de bovenlaag zal worden voorzien van parel-grint, wat zeker mooi zal zijn. De heer L. C. Hoogerhuis (CDA) was van mening, dat als de weg in klinkers zal worden uitgevoerd men dan niet alleen met de meerkosten komt te zitten, aangenomen dat de provincie hiermee akkoord zou gaan, daar men dan Ook met een veel zwaardere post voor onderhoud komt te zitten. Hij was van mening dat de weg zijn landschappelijk karakter zal be houden. Burgemeester H. P. Ever wijn had er zwaar hoofd in nu weer in kontakt te gaan treden met de provincie over de klinkerbestrating. De heer Roos vroeg zich af waarom de Hogeweg dan in klinkerbestra ting is uitgevoerd. Het voorstel van de heer Roos om te trachten de weg in klinkerbestrating te laten uitvoe ren werd verworpen met alleen de stemmen van de PvdA-fraktie voor en 7 tegen (de heer L. Tieleman was afwezig). Verder werd besloten op deze vergadering een beslissing te nemen over de wijze waarop de re konstruktie zal plaats vinden. Z.h.s. werd met algemene stemmen beslo ten akkoord te gaan met de plannen zo als deze door de provincie zijn voorgesteld. Verkoop grond Op voorstel van b en w. werd door de raad overgegaan tot het intrekken van de raadsbesluiten tot verkoop vérn-grond aan de heren C. W. Veer- hoek in het „Winkelcentrum" te Re- nesse en J. Schrier in het grondex- p.'oitatieplan Haamstede Zuid-West II. Goedkeuring werd door de raad verleend aan de verkoop van perce len bouwgrond in het bestemmings plan Haamstede Zuid-West II aan de heren T. van de Ketterij en G. Bil te Haamstede, W. F. G. J. van Zalm te Nieuwerkerk en G. H. Boekholt te Lelystad voor f 92,35 per c.a. Tot be stuurslid van de Stichting Dorpshuis Renesse werd in plaats van het af tredende bestuurslid de heer E. Hop benoemd de heer A. J. Padmos te Re- nesse. Besloten werd de grondexploitatie- begroting voor het plan NoordweJle vast te stellen voor de kavel 1 en 2 (vrijstaande bouw) op f 84.69 per c.a. kavel 3 (voor aaneengesloten bouw van 3 woningen) op f 67,81 per c.a. en voor de kavel 4 en 5 (voor aan eengesloten bouw van 4 woningen en voor de inmiddels gebouwde 4 v. oningwetwoningen) op f 48,06 per c.a. Daar een regelmatig terugkerend agendapunt op de raadsvergaderin gen van de afgelopen maanden, een voorstel tot intrekking van raads besluiten wegens verkoop van bouw grond aan de orde komen, stellen b en w voor, om, indien iemand van do gemeente grond wil kopen deze alvorens er een raadsvoorstel aan- handig gemaakt wordt f 500,waar borgsom in de gemeentekas zal moe ten storten. Deze waarborgsom zal later worden verrekend bij het pas seren van de notariële akte. De waarborgsom vervalt aan de gemeen te indien de kandidaatkoper van aan koop afziet nadat reeds een voorstel tot verkoop aan de raad is gedaan. Wel zal de waarborgsom aan de kandidaatkoper worden terug betaald als naar het oordeel van b en w dringende redenen een annulering van de overeenkomst noodzakelijk maken. De raad ging er mee akkoord deze aanvulling toe te passen vanaf 1 april 1979. De raad ging ook akkoord met de naamgeving Oranjehof voor het bin- nenterreintje in het „plan Delf. en Schieland" te Renesse en Zeehof voor het ontsluitingsweggetje aan de Jan van Renesseweg. De raad verleende verder kredieten van f 71.500 voor de aansluiting op de riolering van het restaurant De Schelphoek en (Vervolg pag. 3) Advertentie Het is nu een mooie gelegenheid uw gordijnen en vitrages uit te zoeken op onze U bent welkom bij: INTERIEURVERZORGING JERUZALEM, 19-3. Na een bij eenkomst van vijf uur heeft het Is raëlische kabinet maandag het vre desverdrag met Egypte, inklusief alle aanhangsels, goedgekeurd. Van betrouwbare zijde verluidt dat veertien ministers vóór stemden en twee tegen, namelijk minister van landbouw Sharon en minister van vervoer Landau. Het kabinet besloot zijn uit acht man bestaande defensieraad, premier Begin naar Washington te laten ver gezellen voor de ondertekenings plechtigheid, alsmede oud-premier Rabin, de leider van de arbeiders partij (oppositie) Peres en parle mentsvoorzitter Shamir. BOLZANO, 19-3 In de buurt van de Noord-Italiaanse stad Bolzano is een grote onderaardse opslagtank niet 200.000 liter dieselolie ontdekt, die hier tegen het eind van de Twee de Wereloorlog door de nazi's ach tergelaten moet zijn. De betonnen op slag werd ontdekt nadat omwonen den sporen van olie in riviertjes hadden gevonden. Bovendien bleken de wijngaarden in de buurt te lijden onder de olie die in de grond was gelekt. De dieselolie is volgens de autoriteiten nog bruikbaar. In Cairo en Jeruzalem zullen geen ondertekeningsplechtigheden worden gehouden, aldus de Israëlische radio. Hel' lag'aanvankelijk wel in de be doeling. UTRECHT, 19-3. De in de FME verenigde werkgevers in de staalin dustrie hebben, door de laatste CAO- vcorstellen van de industriebond CNV niet bespreekbaar te maken, een kans verloren laten gaan om aan een ernstige conflictsituatie te ont komen. Oe situatie in de metaalin dustrie laat conflicten nauwelijks toe, maar de halsstarrige houding van de werkgevers laat weinig ruimte voor oplossingen. JERUZALEM. De Duitse Bonds republiek heeft zich bereid tot eko- nomische hulp aan Israël en Egype, als deze landen een vredesverdrag sluiten, zo heeft de Israëlische rr.i- niser van financiën. Simchn Ehrlich. maandag gezegd in een radio-inter view. SCHOUWEN-DUIVELAND/GOES, 20-3. Heden-clins- dag heeft een gesprek plaats tussen minister A. P. J. M. M. van der Stee van landbouw en de voorzitter van het dagelijks bestuur van de Zuidelijke Landhouw- Maatscliappij, de heer A. J. G. Doeleman. BURGHSLUIS. Dit is het rampbootje, dat maandag door de reddingsboot President Jan Leis" de haven van Burghsluis werd binnengebracht. Met het scheepje verongelukten drie sportvissers op de Noordzee. Men zie voor aan vullende bijzonderheden van het drama, ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aanleiding is een schrijven van de Kring Schouwen-Duiveland van de ZLM, gedateerd 5 maart jl. (In onze editie van 8 maart werd de brief in tegraal afgedrukt). Het schrijven bevatte kritiek op de opstellinb van de minister tegenover de nieuwe prijsvoorstellen van de Europese Commissie, die - zo schreef de Kring - „in feite inkomensverla ging betekenen voor een grote groep Nederlanders". In dit verband werd ook gewag gemaakt van „de verpau pering van de boerenstand". De reakties van Van der Stee op deze prijsvoorstellen worden „beden kelijk" genoemd, de wijze waarop hij zich hierachter geplaatst zou hebben „zowel irriterend als provocerend". De minister wordt voorts aangera den een „echt" landbouwstandpunt te gaan innemen bij de Europese Commissie, omclat bij een ongewij zigd beleid „ook" de Kring Schou wen-Duiveland binnen de landbouw organisaties zal aandringen op het opzeggen van het vertrouwen in de minister. „Telen rstellenfr' Minister Van der Stee heeft de ZIERIKZEE. Zesde klasse-bezoek aan de L.H.N.O. (Huishoudschool „Prinses Juliana"); drie belangstel lende jeugdigen, waagden zich voor zichtig aan een natuurkunde-proef. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaal uil 12 pagina's t Een Europese man lijkt nog f meer op een Chinees, dan op een Europese vrouw. I Coudenhoven-Kalergi ZLM schriftelijk benaderd voor een (informeel) gesprek over deze kwes tie, dat zal plaatsvinden op zijn mi nisterie. In zijn brief zegt de minis ter „de reaktie (van de Kring) te leurstellend te vinden, omdat zijn voorlopige opstelling ten aanzien van de prijsvoorstellen kennelijk onvol ledig en ongenuanceerd zou zijn overgekomen". Positief De Kring Schouwen-Duiveland heeft in de persoon van sekreta- ris, de heer M. Hanse, inmiddels la ten weten „het een positieve zaak te achten, dat de minister in de laatste alinea van zijn schrijven meldt, dat gezien de „meerdere bezorgde reak ties uit het zuidwesten", hij het ini tiatief tot het gesprek heeft geno men". Verwachting tot woensdagavond: Meer bewolking' Toenemende bewolking en van het westen uit regen; minimumtempera turen omsti-eeks 2 graden, middag- temperaturen omstreeks 7 graden maar in Limburg enkele graden ho ger; vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperatuur: omstreeks 2 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans-op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 maart. Zon op 6.42, onder 18.54 Maan op 1.01, onder 10.14 22 maart. Zon op 6.40. onder 18.56 Maan op 3.01, onder 12.02 Laatste kwartier: 21 maart (12.45) Aanvang van de Lente: 21 maart 6.23. HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 maart 7.47 20.15 1.18 13.48 22 maart 8.48 21.23 2.24 14.59 Doodtij: 23 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Woensdag begint weliswaar de lente, maar aan de temperatuur zul len we het nog niet merken. Een de pressie, die dinsdagmorgen bij noord Schotland lag. trekt het komend et maal naar het oosten. Aan de wesi- flank van dit slechtweergcbied wordt met noordwesten wind vrij koude lucht aangevoerd. Hel overgangsgebied tussen deze vrij koude lucht en wat minder kou de. die dinsdag met zuidoosten wind naar ons land werd gevoerd, zal ons het komende etmaal passeren en eni ge tijd regen brengen. In de lucht die daarna wordt aangevoerd zijn enkele opklaringen maar ook een bui mogelijk. De temperatuur zal niet veel hoger worden dan ongeveer 6 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1