o V\ê\G\ê Definitief buurtbuskomité heeft nu het stuur officieel in handen Zilveren „twinning"- en „jumelage"-aktiviteiten in 1979 fr.V V% DE ZIERIKZEESCHE COURANT BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" Financiële meevaller Buurtbus op 2 april van start Politie vindt dode beschermde vogels Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse "-•ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W j3». fiièV Kllu t"V jrl mi llltfië^j w ''a Donderdag 15 maarl 1979 135ste jaargang Nr. 22472 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer: Bruitiisse krijgt seisoens-weekmarkt Een goed véfiótgtte ^tegen fetlelljk tarief r> Administratiekantoor 01113-1619 - 01677-354 ZIERIKZEE, 14-3. Op de komende raadsvergadering (donderdag 22 maart) komt een voorstel aan de orde t.b.v. internationale uitwisselingen te verhogen van f 10.000 in 1979 tot f 16.100. In een toelichting herinnert het kollege van b. en w. aan het 25-jarig jubileum van de „twinning" met de Engelse stad Hatfield, dat in 1978 werd gevierd. Dit jaar staat in het teken van het zilveren jubileum van de jumclage met St. Hilaire-du-IIar- couct. Wat Hatfield betreft zullen in 1978 genomen initiatieven in 1979 ten uit voer worden gelegd. Voetballers uit Hatfield zullen een bezoek aan Zie rikzee brengen. De organisatie is in handen van „Zierikzee" en „Mevo". De K.H. „Kunst en Eer", de drum band en het majorettenkorps „Rust Roest" zullen in september een be zoek brengen aan Hatfield. Ook zul- DEN HAAG, 14-3. Het ziet er naar uit dat het tekort op de betalings balans over 1978 lager zal uitkomen dan de prognose 3,5 miljard, van mi nister Andriessen van financiën. Een woordvoerder van het mini sterie van financiën deelde woens dag mee dat de meevaller ongeveer zal lifigen in de orde van grootte van één miljard gulden. len weer traditionele jeugduitwis selingen plaats vinden. Gemeentebestuur St. Hilaire Het gemeentebestuur van St. Hi laire heeft - in verband met het ju bileum - te kennen gegeven een uit nodiging voor een bezoek aan Zie rikzee zeer op prijs te stellen. In 1975 werd een grote deputatie uit Zierik zee gastvrij ontvangen in de Nor- mandische stad; Zierikzee is dus thans wel duidelijk aan de beurt. Eveneens zal de jaarlijkse jeugduit wisseling met St. Hilaire plaats vin den. Het thans met het oog op de vie ringsgebeurtenissen gevraagde extra krediet, heeft uiteraard een éénma lig karakter. Advertentie Niemeyer, pak 250 gram nu ZIERIKZEE, 13-3. Maandag 2 april gaat de buurtbus rijden. Uit de kernen Sirjansland, Ouwerkerk en Kcrkwerve hebben zicli vijfentwintig vrijwilligers aangemeld om als chauffeur op te treden. Door het voortvarend handelen van bet voorlopig buurtbusko mité kon het projekt in deze regio op zeer korte ter mijn tol stand komen. Dinsdagmiddag vond in het res taurant van de vervoersmaatschap pij Z.W.N. de „kommando-over- dracht" plaats van het voorlopig ko- mitè aan het definitieve buurtbus- l.omité, bestaande uit voorzitter me vrouw T. E. Kuin-de Haan (Ouwer kerk) en de leden J. C. Noordijke- Tichem (Kerkwerve), >1. A. Dorst- I'admos (Sirjansland) en M. de Rijke (Ouwerkerk). Als koördinator tussen het buurt buskomité en vervoersmaatschappij ZWN treedt de heer L. W. M. Colsen op. Tijdens een vergadering met de adspirant-chauffeurs dinsdagavond gaf de heer G. C. Schellinger, voor zitter van het zojuist afgetreden voorlopig komité een overzicht van de stand van zaken. Rijtest De vrijwilligers hebben inmiddels allen een rijtest afgelegd. Deze rij test werd afgenomen door de heer A. .Viergever (ZWN), die deze men sen ook nader zal instrueren op de te rijden buurtbusroute. De route en haltes zijn als volgt: Sirjansland (halte Dorpsstraat), Bredeweg, Rijks weg, Vissersweg, Ouwerkerk (halte Ring), Zwanenburgseweg, Rijksweg, Zierikzee station, Zierikzee centrum (halte Kraanplein), Ziekenhuis, Heu- velsweg, Kerkwerve (halte Ring) en Nieuwerkerke (Schutje) v.v. Op za terdagen, zondagen en feestdagen v.ordt door de buurtbus (voorlopig) geen dienst gereden. Dit aan maximaal acht personen, de chauffeur niet meegeteld, plaats biedende voertuig start 's morgens om 8.46 uur in Sirjansland. De laat ste rit vangt om 16.04 uur in Nieu werkerke (Schutje) aan en komt om 16.41 uur op het eindpunt in Sir jansland aan. De inwoners Sirjans land, Kerkwerve en Ouwerkerk zul len met een huis-aan-huis-versprei- ding van de dienstregeling nader van het buurtbusprojekt op de hoog te gesteld worden. De tarieven bedragen f 0,90 voor een enkele reis, voor kinderen van 4 t/m 9 jaar en bezitters van een 65 pas f 0,45. Er zijn geen retourbewij- zc*n verkrijgbaar. Wel kan men een 4-rittenkaart aanschaffen, de prijs aaarvan bedraagt f 2,75, voor kinde ren en bejaarden f 1,40. Buiten de "r.ebouwde kom kan men, langs de route die de buurtbus rijdt overal op Dinsdag arriveerde de buurtbtis bij de vervoersmaatschappij ZWN. Op maandag 2 april zal de bus officieel in gebruik worden genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) verzoek in- en uitstappen, behalve op de Rijksweg lussen de „Blauwe Keet" en Zierikzee. Onkostenvergoeding De ZWN gaat van alle chauffeurs een bemanningsregister aanleggen met daarin een aantal persoonlijke gegevens, Dinsdagavond werd beslo ten dat de vrijwilligers een onkos tenvergoeding van f 0,20 per km. krijgen voor de ritjes, die zij met eigen auto naar of van de stalling van de buurtbus moeten maken. Het totale jaarbedrag dat aan onkosten vergoeding aan vrijwilligers ver strekt mag worden bedraagt f 2000,-. De heer Schellinger deelde mede dat in de exploitatieberekening f 27.500,- voor totale kosten wordt begroot. Men gaat uit van een jaaropbrengst van f 7.500,-, De rijksbijdrage zal derhalve maxi maal f 20.000,- bedragen. De geschat te opbrengst van f 7.500,- komt neer op 12.560 reizigers per jaar. „Het bJyfi, natuurlijk nog wel even koffiedik kijken", aldus de heer Schellinger. De vrijwillige chauffeurs krijgen een handboek met aan wijzigingen en regels, waarop men terug kan vallen in diverse situaties. Eé keer per dag noet een telstaatje worden gemaakt van het aantal passagiers. Dit staatje moet worden afgeleverd bij het loket van het ZWN-kantoor. De telformu- lieren worden elke maand doorge stuurd naar de Rijksverkeersinspek- tie en het departement, waar men uiteraard zeer belangstellend is naar het verloop van het buurtbusprojekt op Schouwen-Duiveland. Stalling De buurtbus zal elke avond wor den gestald bij garage Remeeus in Ouwerkerk. Hier zal ook de weke lijkse schoonmaakbeurt van het voer tuig worden verricht, evenals kleine ieparaties. Bij garage Visser in Nieuwerkerk moet elke avond de de gasolie worden aangevuld. Als een chauffeurverhinderd is zijn dienst waar te nemen, zal hij of zij zelf voor een vervanger moeten zorgen. De \aak van het buurtbuskomité bestaat uit: 1) Zorgdragen dat de buurtbus vol gens het vaste tijdschema rijdt; 2) Kontakten onderhouden met de vrij willigers; 3) Kontakten onderhouden met de ZWN; 4) Toezien op het in vullen van de telstaatjes en 5) Het op verzoek van de vrijwilligers uit betalen van de onkostenvergoedin gen. Het ingebruik nemen van de buurt bus op maandag 2 april zal niet ge- SCHOUWEN-DUIVELAXD. Ge vaarlijk toordt het natte weer - na de strenge winter nog niet - maar de landbouioers vinden de hoeveelheid regenwater stilaan welletjes. Oud boerenspreekivoord is nog altijd: „Een droge maart, een nat april, dat gaat den boeren naar hun wil". Maar de natuur blijft de natuur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's 2 i' De wij-.c verwondert oer l' bet gewone, de uiel-wtj-c over hel ongetcone. J Emerson J i SINT MICHIELSGESTEL. 14-3. De rijkspolitie van Sint Michielsgestel heeft proces-verbaal opgemaakt te gen de bewoners van een band in die plaats in verband met mogelijke overtreding van de vogelwct. Bij een onderzoek trof de politie er een groot aantal dode, beschermde, vo gels aan, waaronder buizerds, rans uilen en meeuwen. Naar de herkomst van de wilde diersoorten steenmarter en das, waarvan elk één exemplaar werd aangetroffen, wordt een nader on derzoek ingesteld. Volgens de politie werden de dode beesten in voorraad gehouden om geprepareerd te worden. Alle aan getroffen dieren zijn in beslaggeno men. VEENENDAAL. De werknemers van de Vccnendaalse Stoomspinnerij en -Weverij (VSW) vinden dat hun bedrijf ten onrechte ten dode is op geschreven. na het faillissement dat vorige week over VSW werd uitge sproken. Advertentie Officiële woorden In het Vereniginsgebouw in Sir jansland zullen, onder het genot van een drankje, nog enkele officiële woorden worden gesproken. De heer Van Beveren zegde dinsdagavond toe aan dat borreluurtje niet aktief deel te zullen nemen, daar hij als chauffeur dienst zal doen tijdens de eerste echte buurtbus rit. Een filmploeg van de NOS-rubriek „Van gewest tot gewest" was dinsdag de gehele dag aktief met het maken van opnamen het buurtbusprojekt betreffende. Deze opnamen zullen waarschijnlijk op woensdag 4 april worden uitgezonden. - ruisloos gebeuren. Een feestelijke rit met vele genodigden zal aan de eers te echte rit (start om 12.46 uur) voor afgaan. Om vier minuten over elf zal de voorzitter van het buurtbus komité, mevrouw Kuin de muts van de haltepaal aan 't Schutje nemen en met de lege bus naar Kerkwerve ryden. Daar zullen de gasten zich bij het gezelschap voegen in een achter de buurtbus rijdende bus. Onder de ge nodigden bevinden zich het staten lid W. Don, die het eerste plaatsbe wijs zal kopen, de kolleges van b. en w. van Middenschouwen, Zierikzee en Duiveland, een afgevaardigde van het ministerie van verkeer en water staat, vertegenwoordigers van de Rijksverkeersinspektie en van de Kommissie vervoersvergunningen, de leden van het voorlopig en het defi nitieve buurtbuskomité en een aan tal vrijwilligers. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1