DRIE BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN HET „VOLKSTUINENKOMPLÈX NIEUWERKERK" GREVELINGSE AALVISSERS AAN HET WOORD OP DE VERGADERING TE BRUINISSE Krediet vörtr Hèlstèl c.v.-installatié in cöïttainerschoöl dozen luxe post drukkerij Het gesprek in Jeruzalem Plan „Rikusweel" komt pas over vijf jaar UITTOCHT NEDERLANDSE TOURISTEN OP JAARVERGADERING BRUSE V.V.V. 4 Gemeenteraad Duiveland Goede stekkenverdeling Flitsen NIEUWERKERK, 12-3. Tegen het ontwerp-bestcmmingsplan. „Volks tuinencomplex Nieuwerkerk", dat gedurende één maand ter visie heeR gelegen, zijn drie bezwaarschriften ingediend. Deze zullen aan de orde komen in de gemeenteraadsvergadering van de gemeente Duiveland op donderdag 15 maart. Gemeenteraad Bruinisse BRIJI1NISSE, 9-3. Ojt <Ie jojigsle raadsvergadering, on der voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman, zijn nog vesehillende zaken aan de orde gekomen. De raad ging akkoord met de lc wijziging verordening heffing leges ter sekretarie en met punt 8, ver koop grond aan L. Padmos voor bouw van een garage. By punt 9 vroegen b, en w. om krediet herstel c.v.-installatic containerschool. De heer Verspoor vroeg inlichtin gen waarop de voorzitter toegaf dat het wel aan enige zorgvuldigheid, heeft ontbroken, doch dat de buitens- gewone winterse weersomstandighe den wel meespelen en men hierop niet voldoende had gerekend. Ge vraagd krediet f 2.950, De raad stemde in met het voor stel om een bedrag van f 7.270, beschikbaar te stellen voor nieuwe c.v.-installatie gemeentewerkplaats. Met het voorbereidingsbesluit ge deelte Rijksstraatweg ging de raad akkoord, evenals met de regeling verzekering Jeugdbrandweer. Mee gedeeld werd dat op 21 april jeugd- brandweerwedstrijden worden ge houden. De raad ging verder akkoord met het voorstel een krediet a f 12.500 te voteren voor juridische bijstand. De heren Van den Bos en Meeuw- sen vonden dat het gevraagde geld voor de aanschaf kunstwerk nieuw gemeentehuis beter besteed kan kan worden aan verbetering van o.a. brandpaden. Na een uitvoerige dis- kussie namen b- en w. hun voorstel terug zodat geen kunstwerk zal wor den aangeschaft. Spijtig voor mevr. Ravenswaay-Deege uit Gorkum die twee ideeën had ingebracht namelijk een zevental plaquettes in bonds en het tweede ontwerp, een-levensgroot beeld voor het gemeentehuis. De raad vond het benodigde bedrag a l 20.000, geen verantwoorde uitgave. Met het voorbereidingsbesluit-ge deelte Dokter de Kockslraat kon de raad instemmen. Erfpachtsuitgifte Langedam aan Fa. Maaskant. De heer Schot vroeg of de situe ring wel gunstig is i.v.m. kalamitei- ten bij hoogwater. De voorzitter zei dat rekening is gehouden met aan- passïngswerken havenbevciliging. De hëer Meeuwsen vond het vreemd, dat het waterschap hiervoor wel toestemming geeft en voor het „Beursje" niet. De raad ging na deze opmerkingen akkoord met het voor stel. Geen moeite "had de raad met wijziging verordening ex artikel 18 van de Drank- en Horecawet. Agen dapunt 18 gaf aanleiding tot langdu rige en uitvoerige diskusssies. B. en w. vroegen een principe-uitspraak voor het openen van de mogelijkheid van woningbouw langs gedeelten aan de Dorpsweg. De heer Schot bleek ernstige bezwaren te hebben i.v.m. de passieve grondpolitiek wel ke het gemeentebestuur gaat voeren. De er aan verbonden konsekwenties t.a.v. aanleg riolering en andere voorzieningen, achtte hij een zaak, die goed onderzocht dient te worden in 2*elatie tot een aktieve grond poli tiek. Hij wees er ook op dat spekulatie uitgesloten dient te worden en ook betrok hij in zijn betoog de bewo ners verderop. Uitvoerig werd deze zaak door de voorzitter uiteengezet. B. en w. koos duidelijk voor een passieve grondpo litiek wat zij al jaren doet. Na de oorlog zijn alle percelen gratis aangesloten op de riolering en andere voorzieningen. Hef gaat er bij b. en w. uitsluitend, om, de mogelijk heid te scheppen tot woningbouw. Omdat er ernstig verschil van me ning bleef bestaan tussen b. en w. en de heer Schot, verzocht deze, de ver gadering te schorsen voor nader be raad. Hij vond dat hij op diverse vragen geen bevredigend antwoord had gekregen. De vergadering werd daarna geschorst. Na heropening zette de sekretaris De Groot alles nog eens op een rijtje waarbij het standpunt van b. en w. duidelijk uit een werd gezet. De heer Schot bleef echter op zijn standpunt staan en handhaafde zijn bezwaren waarop de voorzitter tot stemming .overging. Het voorstel van b. en w. werd aan genomen met de stem van de heer Schot tegen. Bouwexploitatie- overeenkomst De konsekwentie is dat indien een partikulier in dit gedeelte van de Dorpsweg dus wil bouwen, hij met de gemeente een bouwexploitatie- overeenkomst moet aangaan, waar bij dan als uitgangspunt zal gelden, dat voor elke vierkante meter van het bouwperceel een. bijdrage aan de 'gemeente is verschuldigd ter grootte van f 30,82 (exkl. b.t.w.). Het staat de grondeigenaar vrij te verkopen aan diegene die hij daarvoor in aan merking wil laten komen. Ingelast werd: bespreking plaat sen borden bewegwijzering voor vreemdelingen. De voorzitter van de middenstand zou graag een bord ge plaatst willen zien nabij de telefoon cel met daarop aanwijzingen betref fende voorzieningen zoals gemeente huis, postkantoor, VW-kantoor, de horecabedrijven, middenstandszaken en dergelijke. De heer Meeuwsen en Schot pleitten voor plaatsing aan het begin van de Dorpsweg, omdat naar hun mening de bezoekers die hier niet bekend zijn, bij de toegangsweg naar het dorp worden geïnformeerd. De raad besloot aldus. Een ander punt hield een verho ging in voor alle ambtenaren met voorbehoud dat, indien per 1-1-1980 de inwonersgrensvan 3000 niet wordt gehaald, zij tot terugbetaling verplicht zijn. D.e raad ging hiermee akkoord, inklusief de aanstelling van een klerk en het aantal vaklieden werd gewijzigd van 6 in 7, waartoe was besloten op de vergadering van 26-1 j.l. De diverse toeslagen werden verhoogd met 3Vi °/o afgerond in hele guldens. Het benodigde krediet was d.m.v. de begroting gevoteerd. Met de komptabilileit verklaarde de raad zich akkoord. Enkele zaken kwamen nog aan de orde bij de rondvraag, waarop de voorzitter toezegde deze te zullen onderzoeken. Hierna ging de raad in besloten zitting. BRUINISSE, 10-3. De vereniging van Grcvelingen-aalvisscrs vergaderde in hotel „Storm" te Bruinisse. Voorzitter de heer H. Schot kon in zyn .ope ningswoord o.m. welkom heten de heren J. Celen uit Vlissingcn en P. J. Schepers uit Bergen op Zoom, respektievelijk voorzitter van de Deltafede- ratie en de Vereniging van sportvissers, die eveneens, hun belangen hebben op het Grevclingenmeer, omdat voor hen de vangst van plat- en scliubvis is gereserveerd. Het bezwaar van de fam. Van Nieuwenhuyzen richt zich tegen de bestemming „Rekreatie Volkstuinen". Op het betreffende perceel staat na melijk een garage die hun eigendom is en die niet gemist kan worden voor de stalling van hun auto die noodzakelijk is bü de uitoefening van hun levensmiddelenbedryf. De heer M. Mol te Nieuwerkerk maakt bezwaar tegen, het ontwerp plan omdat het gemeentebestuur nooit kontakt met hem heeft opge nomen teneinde zijn wensen of be zwaren met betrekking tot de op ge noemd perceel te leggen bestemming te bespreken. Hij is van mening dat zijn belangen op generlei wijze wor den gediend met oe bestemming „Re kreatie _Volkstuinen". Tenslotte acht hij ook niet de noodzaak aanwezig deze bestemming op genoemd per ceel te leggen. Eigen landbouwbedrijf De heer W. G. C. Wüst te Nu- mansdorp is eigenaar van een ge deelte van de in het ontwerp-be- stemmingsplan liggende grond. Hij benut het perceel voor landbouw, veeteelt en opengrond tuinbouw. De heer Wüst maakt bezwaar tegen de bestemming „Rekreatie Volkstui nen", daar hij dan de grond niet meer voor eigen landbouwbedrijf ter beschikking zou hebben. Het kollege stelt de raad voor de ze drie bezwaarschriften ontvanke lijk te verklaren, aan het bezwaar schrift van de fam. Van Nieuwen huyzen tegemoet te komen door de bestemming „Rekreatie Volkstuinen van het betreffende perceel te wijzi gen in „erf". Ten aanzien van de bezwaarschrif ten van de heer Mol en de heer Wüst stellen b. en w. voor deze on gegrond te verklaren, omdat bij de totstandkoming van het plan de wettelijke procedure is gevolgd, ter wijl niet wordt aangetoond welke belangen niet worden gediend of welke schade kan worden geleden. Burgemeester Hekman deed deze mededelingen op de raadsvergade ring die verleden week werd gehou den. Tevens deelde hy mee dat het nog wel vier a vyf jaar kan duren eer het plan „Rikusvveel" van de grond komt. Verder dat op 6 april een hoorzitting met de bewoners zal worden gehouden over het struk- tuurplan bebouwde kom. Over de aula werd medegedeeld dat de nieuwe op een andere plaats komt; de bestaande zal dienst gaan doen als bergplaats. Voorts kan de raad voorstellen verwachten betref fende de reparatiehaven. De ver plaatsing van de kleuterschool is rond. Nog vóór het begin van het nieuwe schooljaar zal deze zijn uit gevoerd. Op de speelplaats van de voormalige chr. school zal parkeer-^ gelegenheid gerealiseerd worden, zo dra het noodgebouw daar is verwij derd. Achter deze werkzaamheden zal haast worden gezet. Over het verslag van de bewoners- kommissie Pr. Irenestraat en Pr. Beatrixstraat deelde de burgemees ter mee dat hy een bespreking had gevoerd met voorzitter J. de Koning van „Bru-Oost". Besloten werd dat b. en w. kontakt zullen houden. Ook werd een nieuwe informatie gids over het vissersdorp uitge bracht. In samenwerking met de VVV- Duivelond is voorts een kaart uitge geven met fietsroutes en wetens waardigheden over het desbetref fende gebied. Financieel gesproken is het niet zo uitermate goed gesteld met het VVV. De door de gemeente toegezegde garantiesubsidic zal zeer waarschijnlijk moeten worden aan gesproken. De begroting 1979 geeft ccn bedrag aan inkomsten en uitga ven te zien van f 20.800. Tijdens het huishoudelijk gedeelte werden alle aftredende bcstuursie- Tenslotte stelt men de raad voor het ontwerp-bestemmingsplan met bo vengenoemde wijziging vast te stel len. Sociaal-kulturele aktiviteiten Iru deze gemeenteraadsvergadering komt verder aan de orde een voor lopige opgave van alle instellingen en groepen, die sociaal-culturele ak tiviteiten uitvoeren en voor 1979 middels de gemeentebegroting voor subsidiëring in aanmerking komen. Deze opgave werd vastgesteld in verband met de rijksbijdrageregeling sociaal-culturele aktiviteiten. Het kollege is van mening dat door uitbreiding van de bebouwing de Laan der Wereldveteranen en de Ha- neweg in Ouwerkerk, alsmede een gedeelte van de Lageweg te Sirjans- land hun oorspronkelijk karakter als waterschapsweg hebben verloren. B. en w. zijn van mening dat hei aan beveling verdient eigendom, beheer en onderhoud van deze weggedeel ten bij de gemeente te laten berus ten. Zij stellen de raad voor aldus te besluiten. Verder wordt voorgesteld tot ver koop van een perceel grond in het bestemmingsplan Oosterland, even als tot verkoop van een strook grond aan de Muyeweg ie Nieuwerkerk. Het kollege stelt voor over te gaan tot ontbinding van de pachtovereen komst met de heer T. Tanis betref fende een strook grond ten noorden van de bestaande bebouwing langs de Weststraat in Nieuwerkerk. Dit in verband met het realiseren van vervangende grond voor de tién volkstuinen, die moeten verdwijnen tengevolge van het bestemmings plan Erling Steenstraat. Hét kollege stelt vpor mevrouw A. F. van de Zandè-Vleugels Schutter aan te wijzen als vertegenwoordig ster in het algemeen bestuur van de „Regeling Hulporganisatie Ambulan cevervoer Midden- en Noord-Zee land". Aan de orde komt verder de vaststelling van de bezoldigings ver- Met uiting van waardering voor het initiatief-raadsvoorstel van de gemeente Zierikzee, betreffende de huisvesting van vluchtelingen, werd toegezegd in de toekomst medewer king te zullen verlenen. Aangehouden werd de beslissing om de Stichting Landbouwmuseum Zuidwest Nederland (met betrekking tot het museum te Dreischor) voor lopig niet financieel te ondersteunen. Een verzoek om subsidie van de Stichting Zeeuws Biologisch Museum te Goes werd niet ingewilligd, om dat de mening overheerste dat de voorziening streekgebonden zal zijn. Het schrijven van de Vlieg veld - VMZ te Middelburg, over het voort bestaan daarvan, wordt voorgelegd aan de Vereniging van b., w. en s. Ingestemd werd met het ontwerp be zoldigingsregeling gemeentesekreta- ris. Het. besluit voor een kasgeldle ning van f 400.000,werd voor ken nisgeving aangenomen. Ingestemd werd met de wijziging gemeentelijke regeling metingen luchtverontreiniging in Zeeland. De raad besloot toe te treden als lid van de Raad van Europese Ge meenten en deelneming aan het der tiende congres. Een bezwaarschrift van P. Dekker to Goes werd ongegrond verklaard. den herbenoemd. De vakature die ontstond door de benoeming van de heer Ottens tot voorzitter werd op gevuld door de heer Chr. Bolijn. Vervolgens kreeg de heer De Regl van de Provinciale VVV het woord, die sprak over de sterk toenemende trek van vakantiegangers naar het buitenland .Hij achtte een taak voor dc VW's weggelegd waar het gaat om het ontplooien van aktiviteiten welke het verschil moeten verklei nen tussen naar het buitenland gaande Nederlanders en de ons land bezoekende toeristen. In dc provin cie zullen ccn aantal VW-kantoren worden voorzien van meër informa- tiemogelijkheden, gericht op buiten ordening 1978 met een aantal wijzi gingen. Tarieven „Dol-Fijn" De herziening van de tarieven van instruktiebad „Dol-Fijn" komt we derom aan de orde. Na ampele over wegingen is het kollege tot dc kon- klusie gekomen, dat handhaving van de leeftijdsgrens van 16 jaar mede in verband met de in de regio en in den lande geldende normen - voor de tarieven voor zwemlessen en vrij zwemmen noodzakelijk is. Ten aan zien van de abonnementen stelt het kollege voor ten aanzien van de abonnementen de leeftijdsgrens voor alle kategorieën op 18 jaar te stellen. B. en w. stellen voor tot over dracht aan hel Waterschap Schou- wen-Diiiveland van dé rioolzuive ringsinstallaties van Ouwerkerk, Oosterland en Nieuwerkerk. Het kollege stelt verder voor een krediet van f 90.000,te verlenen ten behoeve van uitbreiding van de begraafplaats ih Oosterland, evenals een krediet van f 51.000,ten be hoeve van personeelsuitbreiding. Advertentie (briefpapiér/enveloppen/ cards) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Bisschop Ernst van Breda vindt dat samenleving en kerk recht moeten doen aan de homofiele mens en dat de kerk aan homofielen een tehuis moet bieden. De bisschop zegt dit maandagavond voor de KRO-telcvisie in het programma „In gesprek inct de bisschop". AMSTERDAM. Er heeft' zich een duidelijke en belangrijke kentering voltrokken in de Amsterdamse he- roinewereld. De groep verslaafden in de hoofdstad breidt zich niet meer onrustbarend uit. De straathandel met zijn agressieve verkoopmethoden is verdwenen. BEVERWIJK. De eerste Malta- cardappelen worden begin april naar Nederland verzonden en na die eers ten zal de hele Maltezer aai'dappel- oogst 1979, geschat op tienduizend ton, hierheen komen. ROTTERDAM. Een ambtenaar van de gemeente Rotterdam heeft per ad vertentie aan muntenverzamelaars penningen van de gemeente Rotter dam aangeboden, die bij nader on derzoek de koffie- en theemunten \an de gemeentelijke automaten in de kantines bleken te zijn. DEN HAAG. Vertegenwoordigers van de provincie en gemeentelijke overheid van de drie noordelijke pro vincies en Noord-Holland zullen op 28 maart op het ministerie van bin nenlandse zaken in Den Haag gaan praten over de gevolgen van het winterweer voor de betrokken pro vincies. DEN HAAG. Ongeveer vijftig me dewerkers en voormalige medewer kers van het in Den Haag gelegen „Huize Angela" voor debiele kinde ren tussen de zes en 21 jaar hebben een zwartboek opgesteld over de wantoestanden, die er volgens hen in het tehuis heersen. ARNHEM. Een grote uitslaande brand heeft in het cash en carrybc- dryf „De Witte Prijzenhal" op bet Arnhemse industrieterrein voor on geveer acht miljoen gulden schade aangericht. landers. Naar deze zogenoemde „I- WV's" kunnen VVV's die in bepaal de gevallen niet over de gewenste hoeveelheid informatie beschikken, toeristen doorsturen. Op een vraag van dc heer C. Jumclct antwoordde spreker echter dat het nog wel ja ren kan duren voordat dergelijke kantoren bemand zijn. Verdere aktiviteiten die de S.F.B. ontplooide waren onder andere de „jikkeminnemarkt", een balletde monstratie. een politiehondendemon stratie en de koncerten van dc boe lenkapel. Het grootste evenement was wel de „Taptoe Bru". Er kon een groeiende belangstelling worden gekonstateerd, het aantal bezoekers overschreed de 15.000, alleen al voor wat betreft de zitplaatsen. Het mooie weer tijdens het evenement moet hier sterk toe hebben bijgedragen. De traditionele lampionnenoptocht besloot dc reeks festiviteiten. uit het buitenland NIEUW DELHI. Bij lawines in de Indiase deelstaat Ilimuchal Pradesh (in de Himalaya) zyu tenminste 232 mensen om het leven gekomen, zo heeft de premier van de deelstaat, Shanta Kumar, maandag meege deeld. Het getroffen gebied ligt 400 km ten noorden van Nieuw Delhi en 1Ü0 km ten zuiden van de grens met China. WEST BERLIJN. De 84-jarige Ru- dolf Hess, de voormalige plaatsver vanger van Adolf Hit Ier, is maandag uit een Brits militair ziekenhuis ont slagen en teruggebracht naar de voor oorlogsmisdadigers gereserveerde ge vangenis in de Berlijnse wijk Span- dau. NEW YORK. De vijf westerse lan den, die de aanzet hebben gegeven tot het huidige VN-plan voor een vreedzame onafhankelijksheidsproces voor Namibië, hebben maandag een nieuw voorstel gedaan om de impa- passe te doorbreken. BEIROET. De Libanese regering bekijkt op het ogenblik de mogelijk heden om voor half april ook circa 7Ü0 man Libanese troepen naar do VN-vredesmacht in Zuid-Libanon te sturen. JERUZALEM. De Israëlische poli tie heeft maandag bekendgemaakt dat zij een samenzwering heeft ont dekt die hierin had moeten bestaan dat brandende autobanden zouden worden gerold in de stoet auto's waarmee president Carter van de Verenigde Staten zou gaan naar het vliegveld Ben-Goerion bij zijn ver trek uit Israël. PARIJS. 17.000 Franse havenar beiders zijn maandag een 24-uurs- slaking begonnen. Hierdoor zijn de werkzaamheden voor de derde maal in een week ïn alle grote Franse ha vens met uitzondering van Le Havre, komen stil te liggen. LAATSTE NIEUWS JERUZALEM, 13-3. Dinsdag zijn bijzonderheden vernomen over dc bijeenkomst die de kommissie voor defensie en veiligheid maandag had niet president Carter. Volgens sommige afgevaardigden deed de Amerikaanse president zeer veel moeite om zyn gesprekspartners te overtuigen van „de goede trouw van president Sadat, een man van eer" en van diens dilemma: „Sadat is een man in het lchtledige, hij is geen vis en geen vogel. Hij heeft met de Arabische staten gebroken zonder een akkoord met Israël te bereiken". De president verklaarde ook dat de „Verenigde Staten niet eeuwig als loopjongen tussen Israël en Egypte zal kunnen fungeren. Ik heb presi dent Sadat gezegd dat wij niet zullen kunnen deelnemen aan een akkoord tussen twee partijen die weigeren met elkaar te spreken". Carter wekte algemeen geschater op toen hij zei dat „Sadat gelooft de de Verenigde Staten Israël in hun zak hebben". Hij voegde er aan toe het gevoel te hebben dat de Israëli's ook geloven dat de Verenigde Staten Egypte in hun zak hebben. Verder de heren De Bruin (Rijks politie te water), ing. Verheij en de heer Geleijnse (Rijkswaterstaat be heerder van het viswater), ing. Brouwer voorlichtingsambtenaar en visserij deskundige van de sectie Binnenvisserij van het ministerie van Landbouw en Visserij en de heer V. Laban van de Palingvissers- organisatie Zuid-West-Nederland. De heer Schot begon zyn jaarredc met dc tegenvallende vangsten; een goed begonnen voorjaar ging aan een tegenvallend verder seizoen vooraf. Hij was dankbaar voor de goede samenwerking van de onderschei den vissers, evenals voor de samen werking met de sportvisserij. Niet altijd wordt voor de beroepsvissers voldoende begrip opgebracht, als di verse instanties vergaderen over het Grcvelingcnbckkcn en de daarmee samengaande problemen van re kreatie en milieubescherming. Maar dat in onderling overleg, dc ver schillende stokken in het 11.000 ha grote Grevclingenmeer konden wor den verdeeld met onderling begrip Voor eikaars belangen mag mis schien wel uniek helen in Neder land. Spuiregicm Een probleem waarmee de bc- roepsaalvisserij in de Grevclingen wordt gekonftonteerd is het spui regicm (het doorlaten van zout water door de opening in dc Brou- wersdom, het aflaten van water uit het Grevclingenmeer door de sluis te Bruinisse). Gelukkig kan ook hier worden gesproken van een goede samenwerking met de mensen, die dit spuiregiem regelen. Kcnnelyk ging er op milieugebied iets mis, toen na de opening op 3 juli 1978 moest worden gekonstateerd dat in de diepere gedeelten van de Gre vclingen stprfte optrad onder de schelpdiercnpopulatic. Op 5 juli werd het doorlaatwcrk in de Brouwersdam tijdelijk weer gesloten. Stroperijen en vernieling van net ten en fuiken kan ook in dc Greve- lingen niet worden voorkomen, maar hel is dank zij het toezicht van dc politie te water veel minder erg dan in andere visgebieden in ons land. Bedenkingen had dc heer Schot tegen do surfplankenzeilerij; onge lukken kunnen in de toekomst moei lijk uit blijven. Hij vroeg zich af, wat de betreffende instanties van plan zijn nu het zoutgehalte van de Grcvelingcn op hel gewenste peil schijnt lc zijn, een vraag waarop hij later van de heer Verhcy antwoord kreeg. Stroomsnelheid Om meer inzicht te krijgen over hel gedrag van diverse vissoorten binnen en buiten dc Grevclingen met betrekking tot de inlaat, zou herhaling van proeven met diverse stroomsnclheden bij dc sluiswerken aanbeveling verdienen. Gebleken is dat de platvis over de eb. dus als cr water wordt uitgelaten niet weg wil (een vis zwemt zoals bekend tegen de stroom in). Een partij harders kon ontsnappen naar de Noordzee, toen de stroomsnelheid in de Brou- wersdamopening gereduceerd was. Binnenkort zal een partytje zaai- qesters uil de Gr.evelingen, onder toe zicht yan het RIYO, uit het Dykwater naar dc Yersekse Bank worden over gebracht. Deze driejarige oesters zullen als moederoesters moeten gaan funge ren in de Oosterschelde. Door de on dervinding geleerd (alle buitenlands baaigoed vroor dood) is er misschien wel positieve medewerking te ver wachten van de bekende oesterkwe- kersklub om de Zeeuwse oester wer kelijk een kans te geven zich weer in Zeeland te ontwikkelen. Het be stuur had gemeend een afwijzend advies te moeten geven (in het be lang van de palingvisserij) wat be treft het wegvissen van jonge mos selen uit de Grevelingen. De paling Na een toelichting van de heer Verheij (Rijkswaterstaat) over de Spuiplannen, waarmee dc paling vissers zich konden verenigen, gaf ing. Brouwer een toelichting op de groei, de trek, en het geslacht van de paling in diverse groeisladia. De heer P. Bout vertoonde een door hemzelf vervaardigde film van zijn eigen beroep op dc Grevelingen aalvisserij» door de genodigden bij zonder gewaardeerd. Enkele aanvullende vakken wer den in het pakket visscrijgrondcn ingedeeld en om een betere werk wijze te garanderen aan daarvoor in aanmerking komenden toegewe zen, door het trekken van nummers uit handen van neutrale personen van dc Delta federatie. De kas sloot met een tekort van f 1368.14. onder de uitgaven kwam een post van f 40.750 voor wegens aankoop van glasaal. Dc hoer Joh. de Koning word als bestuurslid herkozen. Raadsvergadering Bruinisse BRUINISSE, 9-3. De zeer uitgebreide beschouwingen door de raadsleden van Bruinisse op de begroting, heeft het kollege van b. en w. tot het besluit gebracht volgend jaar met de beantwoording daarvan tenminste één dag te wachten. B. en w. vinden het ondoenlyk direkt te antwoorden en daarby volledig te zyn. BRUINISSE, 6-3. In 197S is de VVV-Brainisse begonnen niet het ver huren van bungalows en bemiddeling daarbij, zo las de heer L. Ottens uit het jaarvcrlag van zijn vereniging tijdens de dinsdagavond gehouden ledenvergadering in De Sloofpoider.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4