Groen (statuair) licht voor bouw van een nieuw eigen kantoor Goede vooruitzichten op bouw van nieuwe technische school 4^6 Vrede in de Jemens? Kritiek van Kok op E.E.G. C.N.V. wil nog wel hervatting metaal-overleg Vrouwen demonstreren Pakistan breekt v(»«r rechten in Iran met Cenvo DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Renesse Vooruit" wordt „V.V.V. Renesse" Definitief schetsplan vastgesteld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsilug 13 maart 1979 135ste jaargang Nr. 22471 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24.95, per jaar 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Aalvissers bespraken hun problemen RENESSE, 12-3. Tijdens de algemene voorjaarsver gadering van de plaatselijke VVV „Renesse Vooruit'", die maandagavond in liet „Wapen van Zeeland" werd gehouden werden nieuwe statuten vastgesteld. Een koncept hiervoor was aan de hand van een koncept van de ANVV door de heren J. VV. de Jonge en D. v. d. Hoeven opgesteld. De heer De Jonge lichtte een en ander toe, Iljj stelde dat het bestuur, mede op ad vies van de ANVV. had besloten tot verandering van de statuten over te gaan. De oude statuten met wette lijke bepalir.gen waren te onover zichtelijk geworden, vooral ook voor de leden. BEIROET-B AGD AD-WASHING TON, 12-3. De leiders van Noord- en Zuid-Jemen hebben zich bereid ver klaard tot een ontmoeting op neu traal gebied om te pogen een eind te maken aan hun grensconflict. Vol gens het Iraakse persbureau dat dit meldde, zullen president Ali Abdoel- lah Saleh van Noord-Jemen en zijn collega Abdel Fattach Ismail van Zuid-Jemen op 28 maart een topcon ferentie houden in Koeweit. DELFT, 12-3. FNV-voorzitter Kok heeft ernstige kritiek op de manier waarop de EEG zich tot nu toe heeft ontwikkeld. De bevolking is in belangrijke mate van de EEG vervreemd. Dat komt door de gebrekkige institutionele strukturen, de ondoorzichtige en weinig demokratische besluitvorming en het ontbreken van een wezenlijke koördinatie van het sociaal-ekono- misch beleid. Aldus Kok maandag op een studium generale over Europese samenwerking in Delft. UTRECHT. 12-3. Dc Industriebond CNV wil een ernstige poging wagen hel overleg tussen alle partijen over de cao-grootmetaal te hervatten. Dit is maandagmiddag door voorzitter L. Ester in Utrecht bekend gemaakt. Hef C.N.V. wil de onderhande lingen openen op basis van een aan tal voorwaarden. Zo wil de christe lijke vakbond een vervroegde uit treding vanaf zestig iaar in dc pe riode van 1979 tot 1983 realiseren. Wat betreft de verkorting van de werktijd vindt de industriebond dat in 1981 een wekelijkse werktijd van 39 uur /.ou moeten zijn verwezen lijkt. Volgend jaar zou in nader overleg tussen dc partijen moeten worden bezien wanneer verdergaan de verkorting van de werktijd mo gelijk is. De industriebond meent dal dc voorstellen de basis kunnen zijn voor hervatting van de onder handelingen om te komen tot hel afsluiten van een c.a.o. voor de me taalindustrie. Artikel voor artikel werd het con cept doorgenomen en met slechts hier en daar een kleine verandering, om alles zo duidelijk mogelijk te maken, werden de nieuwe statuten vastgesteld. De meest in het oog lopende ver andering is die van de naam. De vereniging heet nu niet langer V.V.V. „Renesse Vooruit", maar een voudig V.V.V. Renesse. De statuten zijn zo opgesteld dat het bestuur over voldoende armslag beschikt om bepaalde beslissingen te kunnen ne men om de vereniging goed te kun nen besturen, zonder overigens aan de bevoegdheden van de ledenver gadering te tornen. Nu de nieuwe statuten zjjn aange nomen kon men overgaan tol dc aan koop van grond voor het nieuw te houwen V.V.V.-kantoor. 100 ms grond gelegen tegenover postkantoor en Rabobank, zal tegen een prys van 140 gulden de m- van de gemeente worden gekocht. Het verzoek van het gemeentebe stuur, om tegen het nieuwe kantoor aan een openbaar toiletgebouw te mogen bouwen, is door het bestuur gehonoreerd. Samen met de teke ningen voor de toiletten zal ook de tekening voor het V.V.V. kantoor op het gemeentehuis gratis worden vervaardigd. Bouwkosten De bouwkosten zullen worden be taald door middel van een lening bij de Rabobank van maximaal f 70.000, uit de reserve en uit een renteloze lening bij leden en begunstigers van de V.V.V. Was tijdens de najaars vergadering voor f 35.000 aan rente loze lening toegezegd, nu is ^it be drag opgelopen tot f 43.050. De exacte kosten van de bouw zijn op dit moment nog niet te noemen. Na tuurlijk zal er naar worden ge streefd de kosten zo laag mogelijk te houden. Men hoopt zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen, maar dal zal toch in elk geval niel voor de bouwvakvakantie zijn. Deze zomer zal het V.V.V. kantoor dus nog ge vestigd zijn in het voormalig ge meentehuis aan de Kromme Rekc. TEL AVIV. Israëlische soldaten hebben maandag het vuur geopend op een menigte Arabische studenten die op dc weslelyke Jordaan-ocver demonstreerden tegen een vredes verdrag tussen Israël en Egypte. Van de demonstranten raakten er drie gewond, van wie één ernstig, aldus een militaire woordvoerder. FRANKFORT. De Westduitse po litie heeft vijf mensen gearresteerd op verdenking van diefstal van ruim vijf miljoen gulden uit een vliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Luft hansa, zo is maandag meegedeeld. Drie van de arrestanten zijn werkne mers van Lufthansa. ISLAMABAD, 12-3. Pakistan heeft maandag zijn lidmaatschap van de Centrale Verdragsorganisatie (CEN VO) opgezegd. Het bondgenootschap is niet langer relevant voor de vei ligheidsbelangen van Pakistan, zo meente de Pakistaanse regering. De CENVO is een militair bondgenoot- schap van Engeland, Turkije en Iran, waaraan de Verenigde Staten ook deelnemen zonder formeel lid te zijn. TEHERAN; 12-3. Voor de vijfde achtereenvolgende dag hebben circa 20.000 vrouwen in Teheran gedemon streerd tegen een verplicht stellen van het dragen van de sluier. Zij kregen daarbij ook steun van vrou wen uit de provincies. NAIROBI. De regeringstroepen van president Idi Amin van Oeganda die een tegen-offensief waren be gonnen tegen de door Tanzania ge steunde opstandelingen, zijn door hun tegenstanders omsingeld en zo van de hoofdstad Kampala afgesne den. De demonstranten uitten hun woe de op de staatstelevisie die de uil zending van de vro.uwenmarsenvan vorige week had gecensureerd.- De Amerikaanse feministische leidster Millet voegde zich bij de vrouwen. De 45-jarige schrijfster en voorvechtster van burgerrechten zei dat de rechten van de vrouw die door Chomeini bij het begin van de revo lutie gewaarborgd waren, nu be dreigd worden door wat hij zegt en doet. Millet zei dat zij was uilgeno digd zich aan te sluiten bij de strijd van de Iraanse vrouwen. Ook uit Tabriz in het westen van het land en uit de zuidelijke stad Abadan werden demonstraties van vrouwen gemeld. RENESSE. Renesse is nog maar net óntwakt uil de winterslaap en het is er rust en nog eens rust. Maar dal val spoedig veranderen, als de Paus- zon al hoger aan de hemel staat, als inleiding op een (warm?) seizoen. (Foto; Zierikzéesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Reputatie wordt vaak verkre gen zonder verdienste en ver loren zonder schuld. Fuller ZIERIKZEE, 12-3. „Als men niel tol de konklusie ge komen was dat het liier een noodgeval betreft, had het nog wel vijf a zes jaar geduurd voordat met de houw van een nieuwe LTS zou worden begonnen". Dat zei de heer mr G. E. K. A. Roskott, voorzitter van de vereniging Technische School voor Schouwcn- Duiveland maandagavond tijdens dc algemene ledenvergadering. Het definitieve schetsplan voor de bouw van de nieuwe technische school werd in januari vastgesteld en vervolgens docr de Rijksgebou wendienst doorgestuurd aan hel ministerie, voorzien van een lijst op merkingen. Positieve signalen Een schriftelijke bevestiging van goedkeuring heeft de vereniging nog niet ontvangen, maar volgens de mededeling van de heer Roskott wijzen de ontvangen s:gnalen erop dat in 1980 met de bouw kan wor den begonnen. Direkteur van de L.T.S. de heer F. G. Scherjon liet verder weten deze weck een zeer positief telefoontje te hebben ont vangen, dat de hoop rechtvaardigt, dat het schetsplan geen ingrijpende veranderingen meer behoeft te on dergaan. Het heeft lang geduurd voor dat definitieve schetsplan op tafel lag, vaak moesten wijzigingen worden aangebracht. Dc heer Scherjon zegt met het plan, zoals het er thans uit ziet, niet ongelukkig te zijn. „Wc zouden behoorlijk tevreden zijn als we dit gerealiseerd zouden krijgen", aldus dc L.T.S.-direkteur. De nieuw te bouwen technische school, begrensd door Haringvliet- straat en Laan v. St. Hilaire, wordt een zogenaamde „Hallenschool". met centrale hal en diverse vleugels. De totale oppervlakle gaat ongeveer 1 ha bebouwd bestrijken. In dc entreehal wordt een ontmoe- t ngsruimte en een garderobe ge- kreëerd. Links van de centrale hal komen in twee lagen de theorielo kalen. Aula Rechtdoor vanuit de hal komt men in de aula, een ruimte van 20x 20 m met podium en toneelakkom- modatie. Daarnaast zijn twee gym nastieklokalen ingetekend met twee maal 23 douches. Deze gymnastiek lokalen krijgen een aparte ingang, daar deze akkommodatie aan derden verhuurd zal moeten worden tijdens dc avonduren. Tussen de centrale hal en de praktijkvleugel zal dc mediatheek gerealiseerd worden evenals de ruimten voor administratie, direklie, arts en assistente. In dc praktykvlcugcl aan dc zijde van dc Laan van St. Hilaire worden dc elektronische vakken, dc mecha nische vakken en dc bouwhock on- dci gebracht. De tekening voorziet verder in een zogenaamd „Lichthof", een binnenplaats. Links 'daarvan moeten de lokalen voor motorvoertuigentechniek wor den gebouwd. Opmerkelijk is de af- dejing konsumptieve techniek met daarbij een afzonderlijk restaurant om in de toekomst het aksent meer op de horeca te kunnen leggen in dit vakkenpakket. Als in 1980 met de bouw zal worden begonnen, zal het ongeveer anderhalf jaar gaan duren, voordat de nieuwe school in gebruik kan worden genomen. Geeii dubbele beglazing De nieuw te bouwen school zal wel worden geïsoleerd, maar voor dubbele beglazing bleek het budget niet toereikend. Een punt w.aarover nog geen over eenstemming is bereikt is de bodem afsluiting. De heer Roskott wees erop dat een flinke kruipruimte on der de school belangrijk is in ver band met dc aanleg van kabels e.d. Of die kruipruimte door een goede bodemafsluiting ook werkelijk ge realiseerd zal worden is echter nog zeer de vraag. Het huishoudelijke gedeelte van de algemene ledenvergadering werd maandagavond zeer vlot afgewerkt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Roskott en H. J. Doeleman herkozen. Als nieuw lid van de kas- kommissie werd benoemd de heer P. E. J. Bleijenberg. Het financieel overzicht over 1978 s'vot met een nadelig saldo van f 34.430,03. Dc heer Ir. J. L. van Slo ten adviseerde namens de kaskontro- lckommissic akkoord te gaan met de rekening en verantwoording 1978 en de begroting 1979. Voorfroiit van de nieuw te bouwen Technische School. Verwachting tot woensdagavond: Tijdelijk regen Vannacht regen en weinig wind: morgen overdag enkele opklaringen en tot matig toenemende noorden wind; temperaturen van 3 lot onge veer 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tol 7. Min.-temperaturen: omstreeks 0 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 14 maart. Zon op 6.58. onder 18.41 Maan op 19.29, onder 7.1(5 15 maart. Zon op 6.56, onder 18.43 Maan op 20.34, onder 7.39 Volle maan: 13 maart (22.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwaler 14 maart 3.52 16.17 9.32 21.36 15 maart 4.24 16.49 10.03 '22.06 Springtij: 16 maart

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1