Raad Bruinisse diskussieert over winkels open op zondag L.R.V. „De Schouwse Ruiters vierde veertig-jarig jubileum FOUT BIJ VOEDING: VIER BABY'S OVERLEDEN Tweespalt in de Chinese regering; container antiek worden aangevoerd DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vier voor, drie tegen GELD NODIG Een feestelijk gebeuren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 maart 1979 135ste jaargang: Nr. 22470 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda" Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar f 95,15. Losse ^ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W IN DIT NUMMER: Renovatie bejaardenhuizen Bruinisse BRUINISSE, 12-3. De nieuwe verordening Winkel sluitingswet in Bruinisse, die voorziet in de open stelling van winkels op zondag, werd door de raad niet vier tegen drie stemmen aangenomen. Aan deze stem ming ging een uitgebreide diskussic vooraf. De heer Van den Bos (SGP) hield een uitvoerig pleidooi tegen deze openstelling op zondag, waarbij hij feitenmateriaal aandroeg betreffende de godsdienstige en/of historisch ge groeide levensovertuiging van de bevolking. Uit zijn onderzoek1 ngen bleek dat 95 procent van de bevolking voor de zondagsrust is. Verder wees hij op een onderzoek van 1974, waaruit naar voren Kwum ttal tie meerder heid van de plaatselijke midden stand tegen deze openstelling is. Van de 35 ondervraagde winkeliers, bleken er slechts 3 bereid hun win kel op zondag open te stellen. De heer Van de Bos zei het met de voorzitter van de middenstandsver eniging, de heer Littooy eens te zijn, dat openstelling van winkels op zondag, slechts een verlegging van de koopmogelijkheid zou bete kenen. Enkele uren De heer Littooy had destijds be pleit, indien openstelling op zondag zou plaatsvinden, dit slechts voor enkele uren zou zijn en dan alleen nog maar de zogenaamde foodwiiv- kels. Ook de afdeling van het K.N.O.V. bleek niet enthousiast over deze maatregel. De SGP-woordvoerder wees er verder op dat de dagjesmensen op rekreatiecentrum Aquadelta by lie horeca terecht kunnen om iets te nuttigen. Naar zijn zeggen, hebben ook de inwoners van de Plantage geen behoefte aan openstelling. „On ze moderne voorzieningen zoals koelkasten en diepvriezers maken dat het totaal niet nodig is op zondag te kopen", aldus de heer Van de Bos. Hij liet weten, dat zijn fraktie geen moeite had tegen het voorstel te stemmen, daar het indruiste tegen de geaardheid van de bevolking en bovenal tegen Gods Woord. De heer Meeuv/sen (CDA) zei ook op grond van principiële bezwaren tegen het voorstel te moeten stem men. Verder wees hij op de sociale problemen van bijvoorbeeld part time-krachten. De heer Bal (PvdA) voerde later aan, dat werken op zondag, gekom- penseerd wordt met vrije uren of dagen doordeweeks. ZIERIKZEE. Hengelaars aan het „werk" aan hei Stelletje waar een belangrijke viswedstrijd plaatsvond. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Puur busines De heer Schot (CDA) vond dat het puur business betrof, hetgeen niet Itiid mag nre val eren. Ook hij wees op de sociale konsekwenties voor de werknemers. Verder stelde de heer Schot, dat ook gelet op de situatie tekening, de dorpskern erbij wordt betrokken. 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiuincieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat "28 Telefoon (01113) 1619 Raadsvoorzitter, burgemeester T. C. Hekman gaf toe dat er inder daad princiële bezwaren bestaan. Hij wees er echter op dat b. en w. voor keiharde feiten staan tengevol ge van reeds eerder gedane toezeg gingen aan Wilma, geen beperkende maatregelen te zullen treffen waar door deze projektontwikkelaar ern stig zou worden gedupeerd. „Deze toezegging is nou eenmaal gedaan en het eindeloos procederen gaat de gemeente zeer veel geld kos ten. Het heeft nu al f'9.000,aan ju ridische bijstand gekost en we zijn er nog niet uit", aldus de voorzitter. Een kompromis 'werd bereikt in een nieuwe verordening van de Winkel sluitingswet. De voorzitter zej er principieel ook niet voor te zijn maar dat de konsekwenties aanvaard moeten worden, waarmee ook wethouder Van der Velde instemde. Deze stel de, dat toen de raad overwegend rechts was, men ingestemd heeft met de gang van zaken, zoals die zich nu manifesteert. Niet verplicht De heer Schot antwoordde hierop, dat hij als nieuw raadslid zich hier aan niet gebonden achtte. De heer Verspoor (alg. belang) merkte op dat niemand verplicht wordt tot kopen op zondag, maar daarin vrij is. Wethouder Van der Velde zei nog maals dat de raad in 1973 achter de plannen van Wilma stond en hij het daarom als een morele plicht zag. de gedane toezeggingen na te komen. Tenslotte werd de nieuwe verorde ning Winkelsluitingswet met vier te gen drie stemmen aangenomen. EMMELOORD, 10-3. In het Dokter J. H. Jansenziekenhuis in Emmel- oord zijn gedurende de laatste twee weken vier kinderen overleden door heen fout bij de bereiding van baby voeding in de couveuse-afdeling. Dit he<?ft een woordvoerder van net mi nisterie van volksgezondheid zater dag bevestigd. BROUWERSHAVEN, 9-3. Met de huldiging van de leden „van het eerste uur" en een geslaagde toneel avond, heeft de L.R. „De Schouwse Ruiters" vrijdag avond in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven het 40-jarig jubileum gevierd. Het stemde de voorzitter, de heer A. Hanse, bijzonder tot dankbaar heid dat, behalve de vele donateurs en genodigden, ook oud-leden gevolg hadden gegeven aan de oproep deze feestavond by te wonen. In het bij zonder werden verwelkomd wethou der P. de Moor namens het gemeen tebestuur en de vertegenwoordigers van diverse rijverenigingen uit de regio. De heer Hanse deelde mede dat n. a.v. dit jubileumjaar op 28 juli a.s. een jubileum concours-hippique ge organiseerd zal worden. Hierna werden de leden, de op richters dus uit de jaren 1938-1939, op het podium genodigd, om met een persoonlijk toespraakje en anecdotes te worden gehuldigd d.m.v. een de koratie, die door de huidige bestuurs leden werden opgespeld. Funkties en kwaliteiten De heer Hanse schetste bij ieder afzonderlijk hun bestuursfunkties en kwaliteiten in de afgelopen jaren. Tot de gedekoreerden behoorden de heer J. Brouwer, de heer en mevr. Koopman-Klompe, mevrouw Geluk- Delst, de heeer Ten Haaf, de heer Steendijk, de heer Van Oeveren, de heer Vis, de heer Stols, de heer Klompe en mevrouw Klompe-Van Gorsel. De heer Klompe was in het bestuur begonnen als sekretaris (12 jaar), daarna van 1954 tot 1978 voor zitter (24 jaar). Tot zijn voorganger merkte de heer Hanse op dat in deze lange periode vele aktiviteiten zijn ontplooid. „Ook de veranderingen in de sport zijn door u meegemaakt, b.v. van het ge- bruikspaard in de landbouw tot het paard dat we speciaal voor de lief hebberij houden". (Vervolg pog. 21 De directie van het ziekenhuis heeft de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid op 8 maart in kennis gesteld van het overlijden van de kinderen, ten gevolge van toen onduidelijke oorzaken. De inspecteur heeft onmiddellijk een onderzoek in gesteld en de officier van justitie op de hoogte gebracht. Aan het onder zoek wei'd deelgenomen door de in specteur voor de geneesmiddelen, het vergiftigingsinformatiecentrum van het Rijksinstituut voor de Volksge zondheid en het Rijksinstituut voor geneesmiddelenonderzoek In Leiden. Zaterdag bleek dat de oorzaak van het overlijden van de kinderen een fout is bij de bereiding van baby voeding in de couveuse-afdeling. NAIROBI. De Oegandese rebellen die tegen president Idi Amin van Oeganda vechten, hebben hun eerste nederlaag geleden. Na een gevecht met regeringstroepen op de weg naai de hoofdstad Kampala, hebben zij zich moeten terugtrekken, zo verluidt uit kringen van Oegandese ballingen in Nairobi. BANGKOK, Thailand ,10-3. Viet nam heeft zaterdag verklaard «lat de Chinese inval in dit land heeft ge leid tot tweespalt in de regering in Peking en het voorspelt dat het Chi nese volk zijn regering omver zal werpen. Ook zinspeelde het sterk op Russisch militair ingrijpen. Radio Hanoi berichtte dat in Chi na een „piratenzender" aan het werk is die de inval in Vietnam veroor deelt. Ook zouden in Peking muur kranten zijn verschenen met kritiek op de militaire expeditie van 100.000 man. Advertentie Dinsdag 13 maart 1979 zal een in het hervormd verenigingsgebouw, 't Vrije 2, Zierikzee. De verkoop zal geschieden direkt vanuit de container om 12.00 uur 's middags. Zorgt u dat u er bij tijd bij bent, want er wordt niet gewacht. Eventueel overgebleven goederen zullen onder de hamer komen om 17.00 uur, eventueel voortzetting om 19.00 uur. SCHARENDIJKE. Ook Scharendij- ke schaarde (daar is het Scharen- dijke voor) in de rij van Schoitvr.e plaatsen, dat het Strniccst vierde. Mens en dier gaven fleur aa i he: gebeuren. Men zie ook elderin dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil pagina's Tijd is geld, maar het meeste geld wordt vergooid om de tijd te verdrijven. Verwachting tot dinsdagavond: Buien Opklaringen, afgewisseld dooi hui- en; krachtige, aan do kust nu en tïr.n harde wind uit west tot noord minimumtemperaturen rond 2 Tra den: middagtemperaturen ongever 6 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaluur: omstreek- 1 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 6 vr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 13 maart. Zon op 7.01 onder 13.39 Maan op 18.24, onder 6 52 Volle maan: 13 maart (22.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 maart 3.19 15.45 9.03 21.09 Springtij: 16 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 12-3. Het K.N.M.I. deelt mede: De voorste begrenzing van zachte en vochtige oceaanlucht trekt vandaag met regen over ons land. In Groningen en Friesland geeft het binnendringen van de zachte lucht in de ochtend aanleiding tot natte sneeuw. In de zachte lucht lo pen de middagtempor:.u.rcn op tot om en nabij de zeven grade,. De wind neemt getcidcl'jk verder toe en wordt aan de kust hord. In de loop van de avond wordl de zachte lucht weer verdrongen door koudere en drogere lucht en gaat het opkla ren. Dit wisselvallige weertype zal de komende dagen aanhouden. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1