LO m TASSENZAAK VAN .ETOILE' ONDERGING VERJONGINGSKUUR DE JONG S KADOSHOP WEER GEOPEND THYTOSOL A.N.B.O.-aïdeling Nieuwerkerk hield voorjaarsvergadering 4 Zierikzeese middenstand ,Stop Eigen Risiko' DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEE, 8-5. „Eloile", speciaalzaak in lassen aan de Dam, heeft in één «eek tijd een (complete verjon- gingskniir ondergaan. monieel weer „geruisloos" open, maar wel stonden er voor deze gele genheid bonbons en zoutjes klaar om de klanten te laten „meeproe- ven" van de nieuwe sl'eer. DEN HAAG, 8-3. Als de regering het eigen risico van vijf gulden per dag bij ziekenhuisopname van zie kenfondspatiënten handhaaft, zijn er acties te verwachten van de initia tiefgroep „stop het eigen risico". Dat zei Bert van Raalte, de voorzitter van de groep, donderdag bij de over handiging van meer dan 100.000 handtekeningen aan staatssecretaris mevrouw Veder-Smit van volksge zondheid en milieuhygiëne. De ini tiatiefgroep heeft al juridisch advies ingewonnen over mogelijkheden om betaling te weigeren. Het vernieuwde „open" interieur in de tassenzaak van Helma en Hans Koopman. Werd er voorheen nog „ouder wets" over de toonbank bediend, sinds donderdagochtend kunnen de klanten zelf bun keuze maken uit de talloze soorten tassen, die over zichtelijk op rekken staan uitgestald. Er werd veel meer ruimte gecre- eerd, eenvoudigweg door de etalage te verkleinen en een grote, logge toonbank uit de verkoopruimte te verwijderen. Daardoor kon een geheel nieuwe indeling verkregen worden en valt de barrière weg tussen verkoper en klant. De open stelling tussen de étalage en de verkoopruimte maakt bovendien, dat er ook van de straat af een grotere uitnodiging tot bin nenkijken wordt afgedwongen. De eigenaars van de zaak, Helma Per „Van Oeveren" touringcar naar: 10 dagen ZWARTE WOUD (standplaats Altensteig) vertrek 26 juni 1979 (55+ reis) réissom. volledig verzorgd, 635,-. 10 dagen omgeving WENEN (standplaats Gablitz) vertrek 28 september 1979 rèlssom. volledig verzorgd, 805,-. Deze reis wordt georganiseerd in samenwerking met de Ned. Ver: van Huisvrouwen, Haamstede. Voor nadere inlichtingen en opgave: Reisburo Van Oeveren passage 'telefoon (01110) 5Q36 tourlngcarbedrijf Van Oeveren telefoon (01110) 2319 z.ierikzee en Hans Koopman, hebben deze nieuwe opzet zelf uitgedacht en ook zelf de handen uit de mouwen ge stoken bij hét schilderen en timme ren van het interieur. Veel hulp on dervonden zij van de ouders van Helma, de heer en mevrouw Leng- keek, de vorige eigenaars van „Etoile". Efficiënt Bovendien zijn de veranderingen zeer efficiënt gebeurd. Van oude materialen werd bijvoorbeeld mid denin de zaak een stelling gemaakt voor kado.-artikelen, waardoor die wat meer in het oog vallen. Boven dien is een aparte hoek ingeruimd voor schoenen, die passend bij tas sen zijn uitgezocht. H'st inkopen van ai die tassen, een veelzijdige kollektie, doen Helma en Hans trouwens ook. zelf. Zij gaan er voor naar Parijs en Italië, en naar <Je beurs in Utrecht. Bovendien krij gen zij vaak tips van een broer van Helma. die een importbedrijf in tas sen in Engeland beheert. „Geruisloos" De deur. van het „verjongde" pand ging donderdagochtend zónder cere - PRAAG., In de hoofdstad van .Tsjechóslowakije gaat een pamflet .van hand tot hand waarinartikelen zijjv opgenomen óver' internationale zaken, zoals een stuk over paus Jo hannes Paulüs II en vooraanstaande Sowjè.t-dissidentQn. KOEWEIT. De Verenigde Arabi sche .Emiraten hebben besloten hun Zeshonderd' mail sterke ^contingent van de Arabische vredesmacht in'"Li banon- terug' te. trékken.T.Het- Koe weitse dagblad ,;AI Ariba" heeft dit heden-vrijdag gemeld.- - - Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER ZIERIKZEE. 0-3. Donderdagmid dag opende de geheel vernieuwde winkel van de heer A. S. de Jong op de hoek Poststraat/Korte St. Jan straat zyn deuren voor het publiek. De naam van deze reeds vijftig- jaar bestaande zaak zal voortaan luiden: „De Jong's Kadoshop". De verbouwing, die vijf weken heeft geduurd, leidde tot een interi eursvernieuwing, waarin het aksent duidelijk is gelegd op ruimte, licht en overzichtelijkheid. Het assorti ment Wordt tentoongesteld .op fris- ogende houten stellages en bordjes aan. de wand verwijzen de klant naar de diverse afdelingen. Met een folderaktie gaf de heer De Jong bekendheid aan. deze bedrijfs- vernieuwing. Een aktie, die hij nog meerdere malen zal herhalen om er, zoals hij zegt, op té wijzen dat er een scherp prijzenbeleid wordt gevoerd. Speelgoedwinkel De ideecn voor de inrichting van De Jong's Kadoshop komen uit in terne kring. Het resultaat van de werkzaamheden werd woensdag avond tijdens een open huis getoond aan vrienden, bekenden en relaties. De speelgoedwinkel van de heer De Jong in de Korte St. Janstraat ondergaat ook een opkrtapbeurt, die over ongeveer twee weken kan wor den afgerond. (Foto. Zierikzeesche Nieuwsbode). luwWIfSSi Flit sen" uit het buitenhuid ROME. Bij Como aan de Zwit sers-Italiaanse grens zijn de 40-ja- rige Rolando Perugini en de 41-ja- rige Tonino Mazzücchitti uit Rome aangehouden omdat bij hen onge veer 100.000 gulden van het. losgeld van de Nederlandse industrieel M. Caransa was gevonden. CAIRO. Het eerste gesprek tussen president Carter van de Verenigde Staten en zijn Egyptische ambtge noot Sadat heeft donderdagavond in Cairo nog niet veel resultaat gehad. ROME. In de nacht van donder dag op vrijdag hebben drie mannen in Rome de christendemocratische politicus J2milio Francesco Falco ont voerd. Falco heefl nog tevergeefs ge probeerd door middel van de tele foon in zijn auto de politie te waar schuwen. BRUSSEL. De politieke situatie in België is donderdagavond volstrekt uitzichtloos geworden. Regeringsfor mateur Paul Vanden Boeynants is na melijk op zijn beurt niet geslaagd in het vormen van een regering en is dat koning Boudewijn van België gaan melden. SANTIAGO, Chili. Een golf van gewapende akties van uiterst-links verontrust de Chileense autoriteiten, zo wordt uit de Chileense hoofdstad gemeld. NEW YORK. Op verzoek van Jor danië, inzake de voortgang van Is raëlische vestiging in bezette Arabi sche gebieden, is de Veiligheidsraad - donderdagavond bijeen geweest. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van defensie heel't het donderdag „te vroeg" genoemd om te zeggen of het zenden van het vlieg- dekschip „Constellation" naar de Arabische wateren een voorbode be tekent van een permanente Ameri kaanse vloot in deze omgeving. Stroomstoring Heden (vrijdagjmorgen kwam de gehele provincie Zeeland van 10.20 tot 10.30 uur zonder stroom te zitten tengevolge van een schakelfout bg het op elkaar inregelen van de di verse elektriciteitscentrales in Zee land. De zogenaamde 150.000 volt-lijn, die Zeeland met de rest van Neder land verbindt, werd enkele weken geleden wegens werkzaamheden aan een andere hoogspanningslijn, naar beneden gehaald en met een tunnel van nylonnetten beschermd. Tijdens de storm in de afgelopen nacht is één der netten losgeraakt en op deze 150.000 volt-kabel geval len, die toen nog maar voor de helft in gebruik was. Om dit euvel te verhelpen moest de koppelverbinding met Nederland vanmorgen even geheel uitgescha keld worden, zodat de provinciale centrales zelf voor de stroomvoor ziening moesten zorgdragen. Bij het inregelen op elkaar van deze centra les werd een schakelfoutje gemaakt, met het bovengenoemde-'gevolg. NIEUWERKERK HAAMSTEDE Zangavond In „Duinoord" Dinsdag j.l. bezocht de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Een Naam is onze Hope" te Nieuwerkerk het rusthuis „Duinoord" te Haamstede en verzorgde daar een zangavond onder leiding van de dirigent, de heer P. H. Wessels te Middelharnis. De koorleden vertrokken per auto uit Nieuwerkerk en werden te Haamstede welkom geheten door de direktie van het rusthuis. In de re- kreatiezaal waren de meeste „Duin- oorders" bijeengekomen. Het waren in hoofdzaak bekende, hoewel apart bewerkte liederen, die de aanwezi gen zeer aanspraken. Na de eerste helft van het reper- toir werd ieder op koffie, thee en koek getrakteerd, en ondertussen werden bekenden opgezocht, handen geschud en gezellige gesprekken aangeknoopt. Dat het optreden werd gewaar deerd, bleek wel uit het spontaan applaus der aanwezigen. Vooral het Shouwse volkslied ging er in als koek. Hierna werd de andere helft afgewerkt. Aan het einde hiervan kwam nog een verrassing: n.l. sa menzang, te beginnen met: „Daar ruist langs de wolken" en meerdere bekende verzen, die de meesten als kind al geleerd hadden. Zowel de rusthuisbewoners als de koorleden „zongen als lijsters", en het genoe gen straalde van de gezichten. De heer Kort, direkteur van het rusthuis, die uit Gi-oningen afkom stig is, gaf samen met de koorvoor zitter nog een nummertje weg van het Groningse volkslied, waarna hij allen dankte voor hun komst en de geboden zang. „We hebben er erg van genoten cn hopen, dat we u nog vaak mogen weerzien". Advertentie Lust mn heren BELGRADO, t-3. De bevol king in de Joegoslavische bergen bij het dorp Kotor Varos heeft in toenemende mate last van beren. Het pers bureau Tanjug meldt donder dag dat. de beschermde beren het afgelopen jaar 150 stuks vee hebben gedood en opge geten. Experts zeggen dat de beren zich de laatste tijd sterk heb ben vermeerderd en het vee bij gebrek aan plantaardig voedsel aanvallen. tegen uievlieg en kroef NIEUWERKERK. G-3. Mede in aanwezigheid van enkele Ooster- landse leden, vergaderde de ANBO- afdeling; een vergadering krachtens na de fusie opgestelde regels. Bg het begin werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen, ter herden king van de in 1978 overledenen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter over de mogelijke „eigen TEL AVIV. Volgens het Israëlische blad Jerusalem Post sturen de Ver enigde Staten op ongekende schaal wapens naar de Arabische Republiek (Noord) Jemen. Dagelijks vliegen tientallen Amerikaanse transport vliegtuigen met aanzienlijke hoeveel heden moderne wapens naar dat land. bijdrage" in de gezondheidszorg, waar tegen men in ANBO-kringen gekant is. Het uitgebreide jaarver slag verkreeg de goedkeuring van de vergadering en de dank van de voorzitter. Ondertoon van het ver slag was: oproep tot solidariteit en de verdere; uitbouw van het leden tal. De afdeling telde op 31 decem ber 1978: 206 leden; inmiddels is dit aantal met tien toegenomen. De kas- kommissie bracht een positief rap port uit over het financieel verslag waarna de penningmeester werd ge dechargeerd. Er bleek een batig sal do in kas. Het komend tienjarig be staan van de afdeling zal feestelijk, met eigen krachten, worden gevierd. De provinciale landdag zal gehouden worden op 17 mei in de veiling hal len te Kapelle. Aan een georganiseerd bezoek kan/zal een reisje worden vastge knoopt. Twee nieuwe bestuursleden werden gekozen; de sekretaris werd herkozen. Ook deze week was de belangstel ling voor de puzzel geweldig. Dage lijks werden vele oplossingen, van enthousiaste puzzelaars, bij de re- daktie binnen gebracht. Voor de vele liefhebbers volgt hieronder weer een nieuwe opgave. Eerste prijs: De heer A. Heule Dokter de Kockstraat 48 Bruinisse Tweede prijs: Mevr. S. J. Klink-Folmer D'Aillystraat 34 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. hutspot; 'fi. canasta; 12. taan; '13. laag; 14. L.P.; 16. kans; 18. spar;t 19. L.S.; 20. lel; 22. rendier; 24. mei; 25. Aden; 27. to ren; 28. Goes; 29. nader; 31. rog: 32. kiont; 33. daarop; 35. waarde; 36. el; 37. omliggend; 40. en; 42. aan; 43. eed; 45. front; 46. rebus 48. tel; 50. wal; 52. as; 54. wielewaal; 57. e.a.; 58. nadeel; 60. lauwer; 62. tronk; 63. bah; 65. riant; 66. Eros; 67. renet; 69. kade; 70. laf; 71. verdrag; 73. rel; 74. os; 75. tong; 76. tres; 78. R.I.; 79. koet; 80. reus; 82. poorter; 83. bal ling. VERTIKAAL: 1. hollander; 2. t.t., 3. sak; 4. paar; 5. onnet; 7. Alpen; 3. naar; 9. aar; 10. s.g.; 11. assistent; 15. pedaal; 17. snor; 18. Sieg; 19. Leende 21. Leda;; 23. droog; 24. moor; 2ö. nero; 28. glad; 30. romantiek; 32. kandelaar; 34. plateel; 35. weeraal: 38. in; 39. ge; .41. arm; 44. lui; 47. kantelloop; 49. 11.; 50. ww; 51. mar teling; 53. sarras; 54. wens; 55. eland 56. Luik; 57. eender; 59. doof; 61. waar; 63. berg; 64. hert; 67. rente; 68. tarr.a; 71. voet; 72. geel 75. tor; sul; 79. k.o.; 81. si. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 2. hoog gelegen vertrek; 12. aardrijkskundige aan duiding (afk.); 14. makker; 15. de ge zamenlijke'edelen; 16. geheel de uwe (afk. Latijn); 17. zeehond; 19. stof; 21. in korte tijd; 22. tot lange stren gen in elkaar gedraaid hennep- of ander garen; 24. aaneensluitende reeks; 25. een vrij geringe warmte graad bezittend; 26. onvergelijkelijk, enig in zijn soort; 28. zeevis: 29. strafvaartuig in vroegere jaren; 30. nauwsluitend; 32. de gezamenlijke bewoners v.e. staat; 33. schaakterm (afk.); 35. slecht en slordig werk; 33. per adres (afk.); 38. boom; 41. stad in Frankrijk; 42. kerkelijke straf; 43. knevel; 45. stoomschip (afk.); 46. voorzetsel; 47.. dichtbehaarde huid van sommige roofdieren; 48. room kleurig; 49. kleur; 50. drank; 51. mu zieknoot; 53. chemisch symbool; 54. Italiaanse munt; 56. afgesloten loop-4 plaats voor kippen aan het hok; 57. stel vaatwerk voor het gebruik bij maaltijden; 60. kloosterzuster; 61. bijwoord; 62. volksnaam voor de wilde kamperfoelie; 64. 1.000 gram (afk.); 65. stad in Zwitserland; 66. in borst, karakter; 68. ten eerste (La tijn); 70. Ned. luchtvaartmaatschap pij (afk.); 72. overdekt onderaards kanaal voor de afvoer van water; 74. vlotgrassoort; 75. met een dun laag je goud of zilver overdekt metaal; 77. rivier in Wéstfalen; 78. bloei wij ze; 79. landschap van met rendier mos begroeide vlakten; 81. uitwas op de kop der hoenders; 82. namelijk (afk.); 83. schoonsteenzwart; 84. plaatselijke hoornachtige verdikking van de opperhuid; 86. voorzetsel; 87. plant met paarse bloemen. VERTIKAAL: 1. Europeaan; 3. voorzetsel; 4. jong v.e. schaap; o. steekvlieg; 6. vocht dat zich bij ont stekingen afscheidt"; 7. niet overvloe dig; 8. afscheidsgroet; 9. honing drank; 10. oude lengte-eenheid; ll. vreemde taal; 13. geldelijke vergoe ding voor verricht werk; 16. sport v.e. ladder; 18. lichaamsdeel; 20. het uitslijten van land door de werking van wind enz.; 21. stoot wapen; 28. arbeid; 25. hoofdbestaandeel der metselspecie; 27. rank vaartuigje; 29. zangvogel; 31. fijn. wit .half door schijnend aardewerk; 32. republiek aan de noordkust van Zuid-Amerika 34. schrandere hond; 36. schoenmu- kerspriem; 37. onbepaald voor naamwoord; 38. soort houtzaagmo len; 40. veldgewas; 42. vrouwelijk i*oofdier; 44. klein hert met een kort gewei; 47. onwrikbaar, onbeweeglijk; 50. opstapplank opzij oi' bij de in gang v.e. voertuig; 52. één der leden v. e, wet (afk.); 53. dunne balk on der een vloer of zoldering; 55. Euro peaan; 57. staketsel van bamboe voor de visvangst; 58. jong v.e. paard; 59. zijrivier van de Moezel; 62. klipgeit; 63. telwoord; 65. licht al- koholische drank; 67. stuk geweven stof; 69. vreemde munt; 70. waarde loos gepraat; 71. mythologisch tove naarster. die Jason hielp het Gulden Vlies le bemachtigen; 73. sultanaat in Z.O.-Arabië; 75. groot rond zit kussen; 76. boordsel of oplegsel van gevlochten goud- en zilverdraad; 79. insekt; 80. zangstem; 83. muziek noot; 85. voorzetsel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4