Rode Kruis afdeling Westhoek krijgt nieuwe ambulanceauto Praten over de professionele perikelen na huishond-agenda Metaal-c.a.o. schijnt te komen Herstel wegen gaat veel tijd vergen Makelaars moeten zelf advertenties betalen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eind 1979 of begin 1980 Visserij vereniging „Helpt Elkander' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 februari 1979 135ste jaargang Nr. 22463 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 7 95,15. Losse emmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Namen van schepen voor Smalslad-scholen HAAMSTEDE, 26-2. Eind 1979 of begin 1980 zal de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis, in het bezit komen van een nieuwe ambulance- auto. Dit deelde de presidente, mevrouw A. C. Houtman, mede op de maan dagavond gehouden jaarvergadering van de afdeling, in de voormalige Deatrixschool te Haamstede. De pre sidente deelde de vergadering mee dat er heel wat komt kijken om dit te kunnen realiseren. Dank bracht zij aan de milde gevers, die onbekend wensen te blijven, die o.m. een bij drage hieraan hebben gegeven met een legaat van f 5.000,en nog een aantal bedragen. Dank zij de vele aktieve mede- werkers(sters) heeft men in het af gelopen jaar weer veel kunnen doen. Door de ambulance, welke te Re- nesse is gestationeerd, werden in '78 228 ritten gemaakt, waarbij een af stand van 12.604 km werd afgelegd. UTRECHT. De totstandkoming van de bouw-cao heeft voor het CNV bevestigd dat het best mogelijk is een arbeidsovereenkomst zonder al te veel moeilijkheden af te sluiten. Voorwaarde is volgens de christelij ke vakccmraic gaan van een nullijn en dat de on derhandelingen zich moeten toespit sen op de werkgelegenheidsproble- matiek. ZOETERMEER. 26-2. De partijen bij de cao voor de metaalindustrie hebben maandag in de raad van overleg in deze industrietak een ba sis gevonden, waarmee de onderhan delingen over de nieuwe metaal-cao begonnen kunnen worden. Die on derhandelingen zullen op donderdag 8 en vrijdag 9 maart worden gehou den. Aldus is maandag in Zoeter- meer meegedeeld op een persbijeen komst na afloop van het overleg. Het ziet er naar uit dat maandag over en weer voorstellen gedaan worden. Dit is voor de R.O.M. aan leiding geweest de gesprekken voort te zetten. ZIERIKZEE. Tijdens de voorjaars vergadering van de Bedrijfs- en Zo meravondvoetbal werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van deze kompetitie. Het bestuurslid van de afdeling Zeeland K.N.V.B., de heer J. Volkeri overhandigt de vertegen woordiger van het team Zierikzec- veteranen de beker voor de eerste prijs. Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De Rode Kruis-post aan de Stoofweg tussen Noordwelle en Serooskerke, bij de heer P. Hanse, zal dezer dagen worden verplaatst naar de kruising Serooskerkseweg-Stoofweg, bij de heer J. C. Hanse. Wandeltocht Plet ligt in het voornemen om op de zaterdag vóór Pasen weer een Rode Kruis-wandeltocht te organi seren. Mevrouw Houtman deed een beroep op de vei'enigfngen die in de komende zomer evenementen gaan organiseren en daarbij de hulp van het Rode Kruis nodig hebben, hier voor tijdig een aanvraag in te dienen bij de sekretaris van de kolonne, de heer J. Tuinman. Dank bracht zy aan allen die zich in het afgelopen jaar op een breed terrein voor het Rode Kruis-werk van de afdeling hebben ingezet. N.a.v. een vraag uit de vergadering deelde de kring-sekretaris, de heer J. J. Marteijn, mee dat het Rode Kruis in principe niet afwyzend staat te genover de toepassing van reanima tie van het hart via massage en >vinnd-Qp-mond-beademing. Bij de artsen zijn de meningen hierover nog verdeeld, reden waar door het Rode Kruis een nog wat af wachtende houding aanneemt. Nadat namens de financiële kom missie door de heer A. van 't Hoofd verslag was uitgebracht, waarbij hij adviseerde tot goedkeuring over te gaan, werd het financieel jaarverslag van de penningmeester, jhr. F. T. Laman Trip, onveranderd goedge keurd, onder dankzegging van de presidente voor het stipte beheer. Bloeddonors Door 44 personen werd in het af gelopen jaar bloed afgestaan. Een; aantal aanwezigen hiervan, weid de daarbij behorende insignes enj brochettes uitgereikt. Door geen der aanwezigen werd bezwaar gemaakt tegen het wijzigen van de afdelingsstatuten i.v.m. ver nieuwing boek 2 van het Burgerlijk Wetboek. DEN HAAG, 26-2. Het herstel van de vorstschade aan wegen zal maan den werk vergen, zo heeft minister Tuynman (verkeer) de Tweede Ka mer laten weten. In antwoord op vragen van de CDA-kamerleden Van Zeil, Schakel en Cornelissen zet de bewindsman ^uiteen, dat waar mogelijk de schade herstel is thans, ondermeer met het oog op de weersomstandigheden niet goed te verwezenlijken. De definitie ve herstelwerkzaamheden zullen zo mogelijk nog voor de zomervakantie doch naar verwachting zeker voor de volgende winter plaatsvinden. Die herstelwerkzaamheden worden waar mogelijk gekombineerd met de nor male onderhoudswerkzaamheden. DEN HAAG, 26-2. Minister Van Aardenne van economische zaken en zijn ambtgenoten van landbouw en cir v au voltestTOlTSVCStlng en ruimtelijke ordening hebben na langdurig overleg met de makelaars organisaties en de consumentenorga nisaties een nieuwe prijzenbeseliik- king voor de makelaars in onroerend goed vastgesteld, waarbij is bepaald dat de makelaars een gedeelte van de advertentiekosten voortaan voor eigen rekening moeten nemen. In samenhang daarmee hebben de mi nisters een geringe vèrhoging van de makelaarscourtage toegestaan, na melijk van 1,23 procent near 1,25 procent voor koopsommen tussen 80.000 en 250.000 gulden voor hogere koopsommen geldt een overeenkom stige aanpassing. De Nederlandse Bond van Make laars (N.M.B.j zegt in een reaktie de ze beschikking onaanvaardbaar te vinden. dat die mogelijk blijft, al zal er fik se schade optreden dicht bij de dam, waar veel gaat veranderen. Hier ge legen percelen worden waardeloos. Mogelijk dat op andere plaatsen weer goede percelen worden gevon den. De Bruse vissers willen ook op de Oosterschelde, als ruil voor ver loren gaande gronden in het Volke rak. ZIERKEE, 23-2. Op de jongste jaarvergadering van de Visersvereniging „Helpt Elkander", gehouden in ,De Zeuwsche Herberghe", onder voorzitterschap van de hee B. W. Schot, bracht de sekretaris, de heer C. M. Schotjiet jaarverslag uit. In de erslagperiode werden drie leden- eivijf bestuursvergaderingen gehoudci Eén schip van de vloot werd veiocht aan de inosselhandel; één schi kreeg een nieuwe motor plus de nodige nautische apparatuur. Met twee leden groeide het ledental tot 48. Na alle Oosterschelde-gewoel werd het verslagjaar rustig. De zaadvisse rij op het Friese, zowel als op het Groninger Wad was overvloedig. Het zaadvissen in de Zeeuwse wateren 'evenwel niet succesvol. Het vissen op het Friese Wad in het najaar weer wel goed. Bijzonder lastig en nadelig was een invasie .van zeester ren. Er was sprake van hoge prijzen, maar een laag visgewicht. In het al gemeen was 1978 een goed jaar. De palingvangst was gering. Bestuursverkiezing De penningmeester de heer J. Kouijzer bracht het financieel ver slag uit. De kas sluit met een batig saldo Van f 9252,67. Na uitgebracht rapport van de kaskommissie bij monde van de heer R. Schot, werd de penningmeester onder dankzeg ging gedechargeerd. Bij de bestuursverkiezing werd de zittende voorzitter, de heer B. W. Schot herkozen. Ook de penning meester de heer J. Kouijzer werd herkozen. In plaats van het be stuurslid, de heer C. J. Schot W.K - zn. werd diens zoon gekozen, de heer W. Schot. De heer R. Schot werd gekozen in de kaskommissie. Als nieuw lid werd toegelaten de heer H. Bodbijl. Cijfers ■s De voorzitter gaf hierop cijfers over de mosselleveringen, voor de periode juli 1978 tot februari 1979. Voor Zeeland waren dit (een topper) 3.700.000 tonnen, waarvan plm. 590.000 tonnen van de Waddenzee; totaal plm. 960.000 tonnen, waarvan 940.000 tonnen werden afgenomen door de handel en plm. 17.000 tonnen in het Mosselfonds terecht kwamen. Frankrijk nam wat minder af (148.000); hel binnenland was goed voor 75.000 en 66.000 gingen naar de inleggerijen. De gemiddelde prijs was f 37,a f 38. Ooslersehehle Over de toekomstige teelt in de Oosterschelde. meende de voorzitter De voorzitter wees er op dat er nog geen verkaveling is en in dit ka der zullen de Bruse problemen moe ten worden opgelost. Hij herinnerde aan de (Bruse) gang van zaken, na sluiting van de Grevelingen. Alles hangt ervan af, wat toekomstig in de Oosterschelde voorradig is, m.a.w. te verdelen is. De aanleg van een wachtlijst is no dig. Waddenzee Zeeland dient ook mee te praten over de gang van zaken in de Wad denzee; prijsverschillen zijn er. De Waddenzee-mosselen doen een ho gere prijs dan de Zeeuwse. Op vrij dag 2 maart zal een reis worden ge maakt naar de Deltawerken. Besloten werd „iets te doen" bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de vereniging in 1980. Weinig waardering had men voor de prys van een portie mosselen op de Toeristendagen (f 5,50). Als de vereniging dat in eigen hand zou houden, kon het veel goed koper. De voorzitter herinnerde er aan, dat het Produktschap de Zie- rikzeese VVV altijd f 500 subsidie geeft voor de mossel-„act". Nieuwe Haven Tot slot hield burgemeester Th. H. de Meester een betoog over de Nieu we Haven, die problemen heeft met het afmeren van schepen (jachten). Eerst moet de Zuidhavenpoort ver nieuwd, een projekt dat f 416 mil joen gaat kosten; daarna de kade muren. Prijs: f 15.000 per strekkende meter. De provincie verleent geen subsidie voor de kademuren. Ruimte in de haven kan geschapen door een overloop naar „De Val" van jacht- jes, maar dit alles wacht op de Stuurgroep Oosterschelde. Het blijkt allemaal moeilijk, volgens de heer De Meester, „want we kunnen nu eenmaal geen ketting over de haven spannen". Na ófloop vertoonde de heer P. Meerman, van de fa. Weltevreden, enkele Zierikzee-films. HAAMSTEDE/BURGH. Tijdens het eersteStrarijden kwam het in de Westhoek weer tot het beenspoelen der paarden; uiteraard een fris kar weitje na de lange stalperiode. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een gesloten, ongebuide brand kast, doetmeer verwachten dan een openstaande lege. Schönthnn Verwachting tot woensdagavond: Wisselvallig- Eerst regen of natte sneeuw, morgen later op de dag van het westen uit enkele opklaringen; minimumtempe raturen om het vriespunt en middag dagtemperaturen circa 3 graden; krachtige, aan de kust harde zuid westen wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperatuur: omstreeks 3 gr. Max.-temperaluur omstreek.- 6 .r. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een gheeel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 28 febr. Zon op 7.30, onder 18.16 Maan op 8.22, onder 20.53 1 maart. Zon op 7.28, onder 18 18 Maan op 8.51. onder 22.10 Eerste kwartier: 5 maart (17.33) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 febr. 4.22 16.56 9.57 22.09 1 maart 5.06 17.34 10.44 22.48 Springtij: 28 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-2. Het K.N.M.I. meldt: In de nacht van maandag op dins dag daalde de temperatuur in het oosten en zuidoosten van ons land nog tot 3 graden onder het vries punt. Het ziet er naar uit dat dit de komende nachten niet meer het ge val zal zijn. Een aktieve depressie nabij IJsland koerst naar het oosten. Aan de zuidflank van dit lagedink- gebied staat een sterke westelijke stroming die zich hel komende et maal ook tot ons land zal uitbreiden. Een regengebied dat in deze stro ming meetrekt zal ons woensdag passeren. Achter het regengebied stroomt dan lucht binnen waarin naast opklaringen ook enkele buien mogelijk zijn. Omdat er meer wind komt, worden de mistkansen klei-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1