BALK EN SPLINTER I *Sport ew wedótryden^, j Jacolies van Gastel blinkt uit bij Utrechtse indoorwedstrijden Ruitervereniging „Renesse" hield strobalenwedstrijd Nederland verloor van Italië: 3-0 Zeeuwse crosskompetitie in Wilhelminadorp afgesloten All Ready All kampioen van vierde klasse C adspiranten 5 TOTO EN LOTTO Wedstrijdprogramma I I inilllllllllllllllllllllllllllllllllllliaiMlllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIMMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIJIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIHIIIliTl ATLETIEK Jacomien Zevenbergen won met .haar -paard de eerste prijs. Waarschijnlijk gestimuleerd door de pas verworven titel „Zierikzees Sportmeisje 1978" liet het Delta Sport-atleetje Jacolies van Gastel danig van zich spreken by de te l'trecht gehouden indoorwedstrijden. Jacolies voegde met 4 eerste plaatsen weer vier gouden medailles aan haar verzameling toe. De door haar geleverde prestaties betekenden ook persoonlijke en klub- rekords. Ze tilde de beste hoogspring prestatie naar de ïespektable hoogte van 1.57 nn., één cm. hoger dan haar eigen lichaamslengte. De 4.90 m. bij het verspringen was zij eveneens van grote klasse. Ook uitstekend was haar tijd op de 600 m., 1.53.5 min zeker gelet op het feit dat de baan zonder verhoogde bochten in sport hal „de Verling" slechts 126 m. lang was. Erg goed tenslotte was haar winnende tijd op de 50 m. horden, fv sec. rond. Het Zeeuws damesrekord staat met 8.1 sec. op naam van Ella Deurloo, met dit "verschil dat de hor den bij de dames 7 cm hoger zijn. De extra aandacht van trainer An- thon de Bruijn voor het hordenlopen bleek ook uit de goede verrichtingen van de overige Delta Sporters die in Utrecht aanwezig waren. Andere deelneemsters Janneke v. d. Linde, eveneens C- meisje, liep 10.5 sec. op de 50 m. hor den, en sprong daarnaast 4.08 m. ver Door deze wedstrijd in winst om té zetten is All Ready All erin ge slaagd beslag te leggen op het kam pioenschap van de 4ie klasse C bij de adspiranten. Al in de le minuut wist Leon Kloet uit een doorloopbal All Ready voorsprong te geven (0-1). Astrid van Velthoven zorgde er hierna voor dat All Ready met een 2-0 voor sprong kon gaan wisselen. Na de vakverwisseling werd het door Mar- °n 1.40 m. hoog. Met deze prestatie werd ze derde. Mariette van Veeren, ook C-meisje, liep het hordennum mer in 10.1 sec. en sprong 1.30 m. hoog. Sarina van Beveren liep 10.4 sec. en sprong 3.84 m ver. Ook Cora den Boer liep 10.4 sec. op de horden, sprong zelfs 4.20 m ver en liep de 600 m in de goede tijd van 2.01 min., wat haar een achtste plaats ople verde. Drie Delta Sport D-meisjes deden het als volgt: Frederike van Veeren 10.6 sec. op de 50 m horden, 1.20 m hoog en 2.15 min. op de 600 m. Danielle van Veeren sprong 1.00 m. hoog en Annnemieke Goedhart 1.15 m., terwijl ze daarnaast 3.73 m. ver sprong en de horden in 11.7 sec. deed. De drie oudsten van de Delta Sporters kregen ook prima resulta ten achter hun naam. Cor de Jonge, B-jongens, liep de 50 m. horden in 7.8 sec. waarmee hij in de finale een prachtige 2e plaats veroverde. Hij werd 6e bij het ver springen met 5.16 m. en op de 800 m. 4e in 2.19.3 min. B-meisje Inge den Boer liep de 50 m. in 7.2 sec., maar omdat ze in een snelle serie zat, haalde ze de finale niet. Ze sprong ook nog 4.26 m ver en 1.35 m hoog. Michaela Jongschaap haalde met 7.3 sec. op de 50 m wel de fi nale, waarin de vijfde werd. Met 4.75 m ver werd ze derde en met 1.45 m hoog vierde. jolein Kort 0-3, met welke stand de le helft werd afgesleten. Na de rust scootde Brouwersha ven uit een strafworp tegen (1-3). Direkt hierna wist Astrid van Veld hoven weer de korf te doorboren (1-4), waarna Brouwershaven uit een strafworp de achterstand nog tot 2-4 wist te reduceren. Het kampioensteam van All Ready A II. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VOETBAL DFS-Veere 4-2 Op het goed bespeelbare terrein aan de Jonge Jan Boeyesweg speelde DFS zaterdagmiddag een oefenwed strijd tegen het in de 4e klas KNVB van het zaterdagvoetbal uitkomende Veere. Beide elftallen maakten er een aantrekkelijke wedstrijd van, welke verdiend door de afdeling le klussers werd gewonnen. Toon Rijnberg gaf de thuisklub in de le helft voor sprong (1-0) waarna Veere er in slaagde de stand in evenwicht te brengen (ruststand 1-1). Na de her vatting wist Dick de Glopper de oranjehemden weer voorsprong te geven (2-1). Wim Boogerd voegde hier nog twee treffers aan toe, terwijl Veere neg eenmaal de uitstekende doelman van het B-elftal Sjaa'k van Rees wist te passeren (4-2). Brouwershaven-Kloetinge 1-8 Op het goed bespeelbare oude sportterrein van Brouwershaven bleek zaterdagmiddag de afdeling le klassers niet opgewassen tegen het in de 3e klas van de KNVB uit komende Kloetinge. Door doelpunten van Van Belzen, Slabbekoorn en Pannekoek hadden de bezoekers bij het ingaan van de rust reeds een 3-0 voorsprong. Na rust bracht Van den Houtten een hattrick op zijn naam, terwijl verder nog Verschure en Christiaan- se wisten te scoren. Bokelaar redde voor de thuisklub de eer (1-8). Het Nederlands voetbalelftal, zon der «aanvoerder Ruud Krol, Johan Neeskens, Rob Rensenbrink, Ruud Geels en Haan, heeft zaterdagmid dag in het San Siro-stadion te Mi laan kansloos van Italië verloren. Naast het niet beschikbaar zijn van bovengenoemde spelers speelde de gedwongen winterpauze de Ne derlanders ernstig parten. De Italia nen, vooral aanvallend veel sneller, sloegen in de eerste 45 minuten hun slag. In de 8e minuut opende Bettega de score (1-0), in de 19e minuut ver hoogde Rossi uit een aanvechtbare strafschop de voorsprong tot 2-0, waarna in de 43e minuut Tardelli de eindstand op 3-0 bepaalde. De ont moeting werd door 55280 toeschou wers bijgewoond. Toto DEN HAAG,25-2. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, die voorko komen op.het formulier van Sport- toto 8j zijn: Italië-Nederland X Heracles-Heerenveen X Graafschap-Dordrecht X SVV-Excelsior X Amersfoort-Gron. X Veendam-Wageningen X Willem II-Vlaardingen X Cambuur-Telstar X Amsterdam-Helmond X Derby County-Liverp. X Manch. U.-Aston Villa X Nott. For.-Bristol City X W. Bromw. A.-Leeds U. X Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 1, 1, 1, 3, 2, 3, 1, 1, 1, 2, 3, 1, 2. Aantal deelnemers: 120.650. Ii^leg f 381.008. Prijzenbedrag f 180.978,80. Eerste prijs f 72.391,52; tweede prijs f 45.244,70; derde prijs f 63.342,58. Lotto Lotto nummer 8: De winnende ge tallen zijn: 1, 10, 18, 23, 24, 35; re servegetal 8. Aantal deelnemers: 821.351. Inleg: f 3.525.289 met een prijzenbedrag van f 1.674.512,51. Eerste prijs f 586.079,38; tweede prijs f 167.451,25; derde prijs f 251.176.88; vierde prijs f 334.902,50; vijfde prijs f 334.902,50. ZAALVOETBAL In de eerste klasse zal fskol Boys 1 liet als kampioen van de eerste klas se opnemen tegen FC Groendal. Een wedstrijd, die waarschijnlijk winst voor eerstgenoemde zal betekenen (19.40 uur). Toren Boys krijgt het heel moei lijk tegen Country Club 1 (tweede plaats) om 20.20 uur. Mevo 1 heeft de kans om de wedstrijd tegen FC Kerkwerve (21.00 uur) in winst om te zetten en Stella Boys 1 speelt om 21.40 uur tegen SKNWK. In de tweede klasse speelt lijst aanvoerder Country Club tegen Rog geband en opent daarmee de avond (19.00 uur). Stella Boys 2 speelt te gen Mevo 2 en sluit daarmee de avond (22.00 uur). HENGELSPORT Zeehengelwedstrijd Zaterdag 3 maart a.s. organiseert „de Zeenaald" uit Rockanje een zee hengelwedstrijd welke meetelt voor het Delta Kampioenschap. De deelnemers van de H.S.V. Oos- terschelde vertrekken te 10.45 uur vanaf de Balie. TAFELTENNIS Kerkwerve wint van Goes Het derde seniorenteam van Kerkwerve speelde vrijdagavond een uitwedstrijd tegen Goes 4. De verwachting was een gelijkopgaande strijd. Kerkwerve bleek echter dui delijk de sterkste. Piet Degenaar, Jaap Huigens en Jan van Urk wonnen alle drie hun perste set. Zodat het dubbel startte met een komfortabele voorsprong van 3-0 voor de Kerkwervenaren. Het dubbel werd door Goes ge wonnen (8-21, 21-15 en 21-18). Daar van werden nog vier sets door Kerkwerve gewonnen, waardoor dit team uiteindelijk een ruime 7-3 overwinning behaalde. Vooral Jan van Urk speelde sterk, hij won al zijn sets. Voor de volgende wedstrijd thuis tegen Marathon is Kerkwerve de grootste kanshebber. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFT. Premier Van Agt is uit genodigd voor een deel mee te fiet sen in een demonstratieve fietstocht in het kader van de landelijke aktie tegen de onderwijsbezuinigingen van het kabinet. DEN HAAG. Met een vrije week in hel vooruitzicht, de zgn. crocus- vakantie, zijn vrijdag tal van Ne derlanders afgereisd naar buiten landse bestemmingen. Uit Den Haag zijn vijf treinen vertrokken, die als „Berglandexpres" bijna 3400 Neder landers naar Zwitserse en Oosten rijkse wintersportbestemmingen brachten. t mu—bw—m DEN HAAG. De Vereniging Be langengroep Auto- en motorrijscho len Nederland (BAN) heeft vrijdag in een brief aan minister Tuijnman van verkeer en waterstaat en Van Aardenne van ekonomische zaken gevraagd de maximum lesprijs op korte termijn drastisch te verhogen. RIJSWIJK. Volgens Konsumenten Kontakt willen de oliemaatschappijen de prijs van benzine met vier cent verhogen. Het huidige systeem van prijsberekening, dat volgens K K een dergelijke verhoging niet toelaat, wil len de maatschappijen daarom ver anderen, aldus het Kontakt vrijdag. 's Avonds, na het diner, keert Eef- je Boode terug naar het zusterhuis, dat vlak naast het ziekenhuiskom- plex is gelegen en waar ze een ap partement heeft. Er ligt post voor Raar. Aan het handschrift ziet ze onmiddellijk van wie de brief komt. Ze scheurt de envelop open en leest. Daarna gaat ze zitten om na te den ken. In het ziekenhuis doen ze net weer als vroeger: vormelijk en het is vorige week al een keer gebeurd, dat hij haar een kat gaf. Ze werd er rood van, maar begreep, dat dit een onderdeel was van de camouflage poging. Nee, in het ziekenhuis of in de onmiddellijke omgeving niet meer met elkaar praten. De oude af- stancj tussen de arts en de zuster is er weer. Haar kollego's hebben ver wonderd gekeken, toen bekend werd, dat dokter Varssen haar een standje had gegeven. Terwijl ieder een dacht, dat ze samen een verhou ding hadden. Eigenaardigje zou er haast op zweren. De romance, die ze enige tijd heeft met een arts, die heel wat jaren ouder is en die af en toe in het zie kenhuis invalt voor kollega's die met vakantie zijn in deze weken, begon in het oog te lopen. Ze heeft al zeer bedekt een waarschuwing gekregen van hoofdzuster Prinse laar. Nee, ze heeft zijn naam niet genoemd, zelfs niet gezinspeeld op Bram Varssen. Maar op zeer diplo matieke wijze heeft ze naar voren gebracht, dat in dergelijke gevallen de vrouw altijd de verliezende par tij is. Maar wat kan ze er aan doen? Ze is gek op Bram en weet: hij op haar. Nu vraagt ze zich af: heb ik me helemaal laten inpalmen? Maar ik wilde het toch zelf? Of niet? Ik weet 't niet meer. Kwam het door zijn overwicht? Haar aangeboren respekt voor alles, wat arts of dok ter of chirurg is, deed haar opzien naar de knappe Bram. Die in de stad RENESSE, 24-2. Zaterdagmiddag hield de ruitervereniging „Renesse" een zgn. strobalenwedstrijd in de binnenbak van „manege Grol" aan de Stoofweg. Voor deze onderlinge wedstrijd waaraan 15 pony's en 8 paarden deelnamen was een par koers uitgezet. Op dit parkoers wa ren op verschillende plaatsen stro balen geplaatst. Het springen over de strobalen le verde punten op en het was de be doeling dat men in twee minuten zo veel mogelijk punten vergaarde, waarbij een bepaalde hindernis hoogstens tweemaal mocht worden genomen. Deze wedstrijd was een idee van rij-instrukteur A. S. v. Rie- sen, die ook de algehele leiding had. ROERMOND. De politiekorpsen van Roermond en Venlo hebben twee mannen aangehouden, die ver dacht worden van diefstal van in to taal 33 kostbare duiven. Bij elkaar zijn de vogels circa anderhalve ton waard. DEN HAAG. De VVD-kamerleden Blaauw en Keja vinden dat ook de marine-opleiding tot vlieger van helikopters opengesteld kan worden voor vrouwen. Onlangs werd be kendgemaakt dat vrouwen kunnen solliciteren voor de vliegopleiding ten behoeve van de lange afstand- marine-patrouillevliegtuigen. ook een praktijk heeft. Samen met zijn vrouw, want hij is enkele jaren geleden getrouwd met een vrouwe lijke kollega, die in hoofdzaak jeug dige patiëntjes helpt. Samen hebben ze 's morgens spreekuur, ieder in zijn of haar eigen kamer, maar mei een verbindingsdeur. Soms vragen ze elkaar wel eens advies! je komt tenslotte altijd voor zekere proble- te staan en twee artsen weten meer dan één. Voor het oog van de wereld is het een ideaal huwelijk, maar Eefje weet wel beter. In huize Vars sen is de vrouw heerseres. Bram vond het aanvankelijk amusant, toen een beetje irriterend en daarna ontstopden de ruzies. Greet Vai'ssen bepaalde de dienstverdeling in de weekeinden, besliste over eventuele uitjes, waarheen ze zouden gaan in de vakanties en wanneer kort om: Greet domineerde in ieder op zicht. Ook op sexueel gebied, want sexuele omgang vond ze een nood zakelijk kwaad. Iets wat de warm bloedige Bram in het geheel niet kon onderschrijven, laat staan waar deren. Instinctmatig zocht hij een uitweg en meende die gevonden te hebben bij zuster Boode. De eerste keer. dat ze samen ergens heen gingen in zijn grote wagen, luisterde ze en begreep intuïtief, dat deze man ergens iets tekort kwam. Bovendien voelde ze zich gevleid, omdat de knappe dok ter Varssen uit al de zusters, waar bij heel wat. die een stuk knapper waren dan Eefje Boode, toch haar had uitgezocht. „Je hebt iets in je, dat me intrigeert," zei hij op een keer. „Net of er een onzichtbaar kontakt tussen ons bestaat. Ik word als het ware naar je toegetrokken." Ik heb dat eveneens, ervoer de in dit opzicht totaal onervaren Eefje. En liet zich kussen, als ze geheel entre nous waren. Ergens een eind buiten de stad in zijn auto. Of als ze (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Niet vlekkeloos Omdat men mede door het slechte weer zeer weinig in springen had kunnen trainen verliep voor ver schillende ruiters de rit niet geheel vlekkeloos. Bij de pony's werd An- gelique Moerland van haar paard gewiorpen en liep hierb'ij een ge kneusde arm op. Maar er waren toch een aantal kombinaties die uitste kend op dreef waren en veel pun ten in de wacht sleepten. Zo eindig de bij die pony's drie ruiters gelijk (400 pnt.) zodat een barrage volgde. Hierbij mocht maar een minuut worden gereden. Jasper Ouwenbroek werd hierbij eerste met 360 punten, gevold door Hilene Tanis 340 punten en Robby v. Gelderen 210 punten. Bij de paarden won Jacomien Ze venbergen (400 p.). Voor de tweede en derde plaats volgde ook een bar rage wat zowel Inge van Maarten als Annette Ouwenbroek behaalde 380 punten. In deze barrage behaal de Inge van Meerten in een minuut maar liefst 360 punten terwijl An nette Ouwenbroek door een val van haar paard niet verder kwam dan 180 punten. Vierde werd hierna Marijke Beye (300 punten). Na ieder onderdeel werden de prijzen, in de vorm van rozetten, door de heer A. v. Heyningen uitge reikt. Uiteindelijk gaven de winnen de paarden nog een toegift, wat met een. het einde betekende van deze uitstekend georganiseerde wedstrijd. 9 Door G. FORTIUS over eenzame paadjes hand in hand wandelden. Als ze in zijn armen lag en hij haar voorzichtig beroerdé en kuste, voelde ze zich gelukkig en wenste wel, dat er geen eind aan zou komen. Of als ze samen dansten en ze dicht tegen hem aan lag, met haar hoofd aan zijn schouder. Of in de bioscoop, als ze zijn hand op haar knie voelde of zijn arm om haar schouders. Dat dansenze was er helemaal niet bedreven in, want wat ze geleerd had op het terrein van de danskunst, had ze met kollega's ge oefend in de vrije uren. Vader was als leraar aan een christelijke mid delbare school, helemaal geen voor stander van dansen, hoewel... hij zal het nu niet meer kategorisch veroordelen. Tanja houdt er nauwe lijks van, maar Lisct kan het ook al aardig. Goed, die bioscoop en het dansen en de ritjes in zijn wagen waren allemaal heerlijke perioden in haar leven. Al voorvoelde ze, dat hij op de duur waarschijnlijk meer zou eisen. Zijn zoekende handen spraken in dit opzicht boekdelen. En daarvoor deinsde ze nog terug. Ten slotte is hij een getrouwde man. Het kon niet anders, of in het zie kenhuis begonnen er geruchten rond te gaan, dat zuster Boode een ver houding heeft aangeknoopt met dokter Varssen. de invaller. Zodat hoofdzuster Prinselaar zich geroe pen gevoelde op zeer diplomatieke wijze de zuster te waarschuwen. Dat gaf Eefje door, toen ze op een avond wat rondreden. „We doen weer net als vroeger; jij bent de dokter, ik de zuster. Geef me maar eens een uitbrander... dan gaat het misscbién over. En als je een af spraak wilt maken, moet je me voortaan schrijven. Niet naar huis natuurlijk, maar naar mijn kamer in het. zusterhuis. Zonder afzender te vermelden." (wordt vervolgd) Te Wilhelminadorp werd zaterdag middag met de door AV'56 georga niseerde wedstryden de Zeeuwse crosskompetitie afgesloten. De resul taten van de leden van Delta Sport waren: meisjes pupiUen B, 600 m. Mascha Geleijnse (5e) 3.08 min. Meisjes pupilen A. 600 m: Jeska Doeswijk (4e) 2.54 min.; Nini Schot (13e) 3.25 min.; Martine Vis (15e) 3.45 min. Meisjes D. 600 m: Margreet den Boer (7e) 2.40 min.; Jeantine Geleijn se (17e) 2.53 min. Jongens D, 1000 m: Ronald Lege- mate (18e) 4.09 min.: Paul de Bruijn (27e) 4.20 min. Meisjes C, 1000 m: Marjoleiri"HaT'- tog 4.04 min. Senioren, 10.000 m: 1. Johan An- theunisse, Marathon, 34.45.4 min.; "2. Peter Havermand, Zeeland Sport, 35.02.6 min,; 3. Kees van Dalen, AV '56, 35.22.2 min.; 8. Simon Blom 36.55; 15. Kees Verkerk 37.50 min.; 20. Herman Padmos 38.15 min.-; 36. Hans van Elzelingen, 41.02 min.; 46. Wim Schot 43.45 min. Prijsuitreiking Na afloop van deze wedstrijden werden door de voorzitter van de Afdeling Zeeland van de KNAU, de heer J. Gijsbertse de prijzen voor de totaaluitslagen van de crosskompeti tie uitgereikt. Van Delta Sport viel alleen Jaco lies van Gastel in de prijzen met een 2e plaats bij de meisjes A-pupillen en Simon Blom die bij de heren op de 4e plaats in het totaal klasse ment eindigde. In de verenigingsklassementen be haalde Delta Sport alleen in de meisjes pupillen groep een plaats bij de eerste drie. De Delta Sport heren eindigden na Marthon, AV'56 en Dynamo'70 op de vierde plaats. Twaalfde prestatieloop van Dynamo '70 De atletiekafdeling van het Mid delburgse Dynamo '70 organiseert voor zaterdag 3 maart haar jaarlijkse prestatieloop in het duingebied, van Oranjezon. Start en finish zijn op het terrein „De drie hoogten" aan de Duinweg te Oostkapelle. Om 14.00 uur start een jeugdpres- tatieloop over vier kilometer, om vijf over drie start de jeugdspeur- tocht. De grote prestatieloop over 5, 10 of 15 km (start 15.00 uur) is al weer de twaalfde die gehouden wordt. Iedereen die de speurtocht volbrengt of een loop binnen de ge stelde tijd aflegt, ontvangt een her inneringsmedaille. De fraaie Dyna- mo'70-standaard is voor scholen of groepen met meer dan 25 voorin schrijvingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5