Twintig sollicitaties voor de vervulling van burgemeesters- vakature gemeente Duiveland BSatéAjaml of-Babi Ontwikkeling van wintertarwe (vorstschade) moet afgewacht Usui Duizenden cholera-slachtoffers rond het Veerse Meer ORGELS, PIANO'S enz. Orgels v.a. 595- VERSPUY ZN IJzel in V.S. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Dertien uit C.D.A.-kringen Vergadering „Ons Genoegen' BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 februari 1979 135ste jaargang Nr. 22460 WAARIN OPGENOMEN (1797 D'.fH' REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse mmmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: „GrOte UVOndR.S.G. ,,Pï*o/. ZoCllUllV NIEUWERKERK, 21-2. Er hebben zich twintig solli citanten gemeld voor de vervulling van de burgemees- tersvakature van de gemeente Duiveland, die per 1 augustus zal ontstaan wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van de huidige burgemeester J. D. de Ivam. Deze twintig sollicitaties zijn als volgt samengesteld: dertien uit CDA- kringen, twee van de VVD, één van de PvdA, één van de SGP, één van D'66, terwijl door twee sollicitanten geen politieke richting is opgegeven. Onder deze retlektanten bevinden zich geen vrouwen. Deze mededeling deed Zeeland's kommissaris dr. C. Boertien woens dagavond tijdens de gemeenteraads vergadering onder voorzitterschap van wethouder A. L. Bakker. De ge meenteraad werd bij deze bijeen komst in de gelegenheid gesteld een zogenaamde „profielschets" voor de nieuw te benoemen burgemeester op te stellen. Niet gelijkluidend Het was de vier frakties in het hieraan voorafgaande vooroverleg niet gelukt tot de samenstelling van een gelijkluidend wensenpakket te komen. De vier frakties kwamen woensdagavond derhalve alle met een eigen profielschets. Na het aan horen van de diverse meningen, kwam kommissaris Boertien in eer ste instantie tot de konklusie, dat alle pai-tijen een burgemeester van niet ouder dan 45 jaar wensen, die zijn ervaring in de bestuurlijke sek- tor heeft opgedaan. Verder bleek men vrijwel eensgezind over het feit dat de groei van de rekreatie zich in een afbouwperiode bevindt. „Het blijft voor mij een moeilijke beslissing nu er vier verschillende meningen voor mij liggen", aldus de kommissaris. Hy wees erop dat bij meer eensgezindheid in de profiel schets, de kans dat er naar geluis terd wordt, veel groter is. De SGP-fraktie liet bij mond'e van de heer M. Stouten weten, dat kij kend naar de politieke verhoudingen en de samenstelling van het kollege van b. en w. het voor haar heel dui delijk is, dat de politieke kleur van de nieuwe burgemeester staatkun dig gereformeerd dient te zijn. De voorkeur gaat uit naar iemand die belijdend lid is va<n de Gereformeer de Gemeente, Gereformeerde Ge meente in Ned. of Oud-Gerefor meerde Gemeente, daar deze kerk genootschappen de grootste zijn van de zogenaamde „gereformeerde ge zindte" in Duiveland. Achterstand De heer J. C. Hill'cbrand pleitte namens zijn fraktie voor een PvdA- burgemeester uit protestants chris telijke richting. Hij wees in dit ver band ook op de landelijke achter stand van PvdA-burgemeesters. De PvdA-fraktie sprak verder bij ge lijkwaardigheid van kandidaten de voorkeur uit voor een vrouw. Een wens, waaraan - zoals dus latei- bleek uit de mededeling van dr. Boertien - geen gehoor kan worden gegeven, wegens het ontbreken van vrouwelijke sollicitanten. De fraktie pleitte voor de volgen de karaktereigenschappen en kwali teiten: integriteit, openheid,, het leg gen van sociale kontakten, aan spreekbaarheid, anti-autoritaire hou ding, koördinerend en leidinggeven. De PvdA is van mening dat de toekomstige burgemeester positief rnoet staan ten aanzien van inspraak procedures, hoorzittingen en open heid. Tevens moet hij bekend zijn met de problematiek van de kleinere kernen, met name met leefbaarheid, welzijn en onderwijs. Tenslotte acht de fraktie het wenselijk dat de bur gemeester het programma, overeen gekomen in het kollege kan onder schrijven. Boven fle partijen Mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleu- gels Schutter liet namens de VVD- fraktie weten het boven de partijen slaan van de burgemeester één van de eerste schetslijnen te vinden. Een grondige kennis van de rechtsweten schappen, ook buiten gemeenterecht, acht deze fraktie bijzonder wenselijk. Gezien de samenstelling van de ge meente-bevolking vindt de VVD, dat de burgemeester zich moet kunnen verplaatsen in het leefpatroon ten» plattelande. Kennis, minstens interesse voor de Zeeuwse taal en de geschiedenis van Zeeland, in het bijzonder van deze regio wordt door de fraktie van groot belang geacht. Belangrijke schetslij nen noemde de VVD verder: inne- trend, representatief, links-konfes- cioneel denkend, zich gemakkelijk bewegend in verschillende groeperin gen en denkwijzen. Verder pleitte de fraktie voor een jonge, enthousiaste burgemeester met een ruim inkasseringsvermogen ge grond in een gezonde sprankelende humor. Door de uitspraak van zowel de PvdA als de VVD konkludeerde de CDA-fraktie, bij monde van de heer J. v. d. Maas, met de voorkeur voor een te benoemen CDA-burge- meester op de goede lijn te zitten. „De VVD namelijk heeft gesproken over een links-konfessioneel persoon. De PvdA sprak over een kerkelijk meelevend lid. Door kombinatie van deze beide gedachten ligt een geza- melijk standpunt voor de benoeming v< or een persoon uit CDA-kring", al dus de heer Van der Maas. (Vervolg pag. 4) Vogelsterfte in Zeeland Advertentie 3 stokjes in pikante saus I MIDDELBURG, 21-2. In de eerste zes weken van dit jaar zyn rond het Veersemeer in Zeeland tussen de twee- en drieduizend dode vogels gevonden, die voor het merendeel waren gestorven aan vogelcholera. Volgens de bioloog W. Möllee van de milieudienst van provinciale wa terstaat vallen de meeste slachtof fers onder de meerkoeten, grote mantelmeeuwen en de kleine zwa nen. Deze komen in groten getale voor rond het Veersemeer, waar op het ogenblik ongeveer veertigduizend vogels (verdeeld over meer dan vijf tig soorten) bivakkeren. DEN HAAG. De PTT zal op 13 maart een bijzondere postzegel van 55 cent uitgeven ter gelegenheid van de 70e verjaardag van koningin Ju liana. ITet formaat van deze zegel is groter dan gebruikelijk Advertentie Speciaal voor Schouwen- Duiveland Ook UW instrument staat voor weinig geld bij Verspuy. Ik nodig u uit eens te komen kijken. Neem even de moeite, het kan u zeer waardevol zijn. Ook huurorgels vanaf ongeveer 25,— p.m. Keuze over 5 zaken: 300 stuks Gitaren van 198,— voor 145,- Verder citers - blokfluiten - mondorgels - bladmuziek enz. Kortom de muziekzaak voor de eilanden. HARTELIJK WELKOM WESTDIJK 53 (bij de molen en bushalte) SOMMELSDIJK-MIDDELHARNIS. telefoon (01870) 4776 Ook in Tholen, Barendrechl en Zwijndrecht (2 vestigingen) Vrijdagavond geopend (of 20.30 uur. SEROOSKERIvE, 21-2. „De schade als gevolg van de winter lijkt lot nu toe beperkt te blijven". Dat zei de voorzitter van de Landbouwvereniging „Ons Genoe gen", op de in bet Dorpsbuis te Serooskerke gehouden jaarvergadering van de vereniging. De reakties uit de kringen van de landbouw zijn nogal verhit en wij rekenen erop dat deze de E.G. koude in een niet al te schrale lente zal doen omslaan en dat de zomer niet al te heet wordt. Dagprijzen Hoewel de winter hier niet zo erg is ais in het noorden van het land, ziet men toch uit naar wat zachter weer. Door de langdurige vorstpe riode is er nog veel werk om en op de boerderij blijven liggen, met als gevolg dat het straks zal moeten ge beuren als er ook weer volop werk op het land is te doen. Plaatselijk is er wellicht wal schade aan de wintertarwe door piasvorming, terwijl de ondergrond nog bevroren was. Afgewacht moet nog worden hoe dit zich straks bij de dooi gaat ontwikkelen. Ook zul len hier en daar, volgens de voor zitter, wel wat aardappels bevroren zijn. Om het geheel te kunnen over zien is het momenteel nog wat te vroeg. Hongerig wihi In de boomgaarden is op verschil lende plaatsen nogal danig huisge houden door hongerig wild. dat veel schade heeft veroorzaakt. De definitieve aanwijzing van een gedeelte van de Westhoek van .Schouwen tot beschermd natuurge bied is een feil geworden. „Merkwaardig en in feite onver teerbaar is hierbij, dat degenen die uiteindelijk in de definitieve aanwij zing zijn gebleven na meer dan een jaar van onzekerheid over verdere bedrijfsvoering en financiële gevol gen nog steeds niet welen waar zij aan toe zijn." „Niet alleen de winter is koud. maar ook in E.G.-verband laat men ons in de kou staan met de nieuwe prijsvoorstellen van nul procent ver hogingen voor melk. een heffings verhoging die in feite een prijsverla- laging is", zei de heer Steur. Suikerbieten Ook voor de suikerbieten is er een verlaging van het B-kwantum, van 27 Vfe n naar 20 "n van het A-kwan tum. wat bij gelijkblijvende opper vlakte en opbrengst automatisch meer C-suiker geeft. De dagprijzen van haast alle te verhandelen landbouwprodukten zijn matig tot zeer laag. Bij al deze niet al te opgewekte zaken lijkt me het beste advies: Ga zoveel mogelijk volgens eigen ge dachten te werk. Hecht niet te veel waarde aan mooie beloften of boze dreigementen, haten we met zo wei nig mogelijk kosten een goed pro- dukt telen daar dit nog steeds de beste remedie is om iels voor je zelf over te houden." Advertentie Een goed verzorgde legen redelijk tarief Administratiekantoor 01113-1619 - 01677-354 Het damesteam van de handbalver eniging Delta Sport kreeg maandag middag 19 februari in de trouwzaal van liet stadhuis de sportbeker voor teams uitgereikt door burgemeester Th. H. de Meester. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Volgens Möllee is het aantal slacht offers van de vogelcholera moeilijk te peilen omdat veel dode dieren aoor verzamelaars worden meegeno men voor amateur-onderzoek. Vogelcholera is een pluimveeziek te en als zodanig niet gevaarlijk voor de mens. WASHINGTON, 21-2. Aan de Amerikaanse oostkust, waar nog een' iiink pak sneeuw ligt, is woensdag ijzel gevallen waardoor opnieuw een verkeerschaos ontstond. Het open baar vervoer in Washington lag uren stil terwijl in Baltimore honderden mensen werden aangehouden die achtergelaten auto's beroofden. Wie zichzelf niet beveelt blijft altijd een knecht. Erasmus Verwachting tot vrijdagavond: Kans op ijzel Af en toe regen, sneeuw of ijzel, kans op mist; minimumtemperatu ren van omstreeks 0 graden aan zee tot circa min 3 graden elders; mid- dagtempèraturen ongeveer plus 2 graden; zwakke wind tussen west en noord. Voor zaterdag: Aantal uren ..on: t> tot 3. Min.-lempcrnUuir: om-trceW 2 rr. Max.-tempci i'tuur: omstreeks 3 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een 'geheel droog etmaal 70 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 febr. Zon op 7.40, onder 18.07 Maan op 5.10, onder 14.16 Nieuwe maan: 26 febr. (17.45) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 febr. 12.11 5.31 18.06 Doodtij: 22 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-2. Het K.N.M.I. deelt mede: In het afgelopen etmaal is de luchtdruk ten westen van Portugal en de Golf van Biscaje flink geste gen, terwijl een gebied met hoge ba rometerstanden boven Rusland in kracht is afgenomen. Rond het hogo- drukgebied boven het oostelijk deel van de oceaan is zachtere lucht naar de Britse eilanden gestroomd. Het binnendringen van deze lucht ver oorzaakte vooral in Engeland op veel regen. Verwacht wordt dat deze ncerslagzóne in de nacht van don^ derdag op vrijdag boven ons land zal liggen en daarbij enige regen of ijzel zal brengen. Vrijdag overdag zal het overwe gend droog zijn. met van het noord westen uit enkele opklaringen. Dc komende nacht zakt de temperatuur tot om het vriespunt. Een zwakke tot matige wind uit west tot noord west zal ons in de middag lichte dooi brengen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1