tik Siberische toestanden ontwikkelden zich in noorden van het land poplalOOO Toiletpapier mSÊÊ V\ê „Vrijwillige brandweer zo lang mogelijk onder gemeente" Abortus-ontwerp weer uitgesteld MEUBELRAMA MEUBELRAMA B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zeeland kwam er nog goed van af Milit pak 4 rol, 1000 vel 4-83 Burgemeester Th. H. de Meester BOEKHOUDING "NOORD-ZEELAND" VOOR DE ZEKERHEID ü$ul ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 februari 1979 135ste jaargang Nr. 22456 WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse mmmers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Reeën brengen schade toe in Duiveland op uit getrokken orn te proberen de weg weer enigszins schoon te maken. MIDDELBURG, 14-2. Zeeland beeft woensdag minder last gehad van sneeuw en ijzel dan de andere provin cies in ons land, maar door gladheid deden zich locli verscheidene slippartijen voor, waaruit hoofdzakelijk materiële schade ontstond. aire luilp Hot streekvervoer kon overdag doorgang vinden, zij het met veel vertraging. Veel erger was de toe stand elders in het land, met name in het noorden des lands. Het bar slechte weer heeft woens dag het openbare leven in grote de len van Nederland volkomen lam gelegd. Behalve dat de hoofd- en de sekundaire wegen rond het woens dagmiddaguur op veel plaatsen bijna niet begaanbaar waren, was er ook praktisch geen telefoonverkeer mo gelijk. Verkeerssituatie Het A.N.P. in Den Haag heeft de hele ochtend de grootste moeite ge had zich telefonisch op de hoogte te stellen van de algemene verkeerssi tuatie in het land. Een werkelijk goed beeld was nauwelijks te krij gen. In Friesland en Groningen was een groot aantal $orpen volkomen ge ïsoleerd. Talrijke automobilisten bleven in de (Stuifsneeuw steken. Onder meer op de weg tussen Leeuwarden en Grouw naar Heeren- veen. Een convooi van de vliegbasis Leeuwarden is er woensdagmiddag Ook tussen Assen en de punt pro beerden dertig militairen van cle 42- ste Afdeling Veldartillerie uit Assen om ingesneeuwde auto's te bevrijden plus twee sneeuwschuivers van rijks waterstaat, dip eveneens waren vast gelopen. De militairen werden ver voerd met twee drie'tonners. Ook op de rijksweg tussen Beilen en Assen zijn militairen aan het werk. Te voet DEN HAAG. De provincies Noord- Holland, Groningen, Friesland en Drenthe hadden het meest te lijden van het weer. De verkeerswegen stonden daar vol met files en verla ten auto's, omdat de automobilisten hun wagen niet meer aan de gang konden krijgen en te voet verder of weer naar huis zijn gegaan. De We genwacht verleende geen materiële hulp meer, maar deed - zoals in bij voorbeeld het Friese Joure - alleen nog aan persoonlijke hulp met Land rovers. A WOERDEN. De CAO-onderliande- lingen in de bouw (280.000 werkne mers) zijn woensdag opnieuw afge broken. Volgens een woordvoerster van de vakbonden zijn werkgevers en werknemers het op geen enkel be langrijk punt eens geworden. DEN HAAG, 14-2. De indiening van het wetsontwerp van het kabi net over de abortus is opnieuw een week uitgesteld. Dit blijkt uit een brief van pre mier Van Agt, die kamervoorzitter ^.Vondeling heeft .voorgelezen bij het begin van de vergadering woensdag middag. - Dat was kort na één uur. In ver band met de weersomstandigheden was het begin van de vergadering enkele uren uitgesteld. Bij de afhandeling ter inzend.ng is binnen de ministerraad nog een kwestie gerezen van zodanig belang, dat de raad zich daarover alsnog zal hebben uit te spreken," 7.0 motiveer de premier Van Agt het hernieuw de uitstel van de indiening van hei wetsontwerp. ZIERIKZEE. De vervoersmaatschap pij Zuid-West-Nederland wist woensdag, ondanks de barre weers omstandigheden, statid te houden. Er behoefden geen ritten te worden afgelast. Wel werd er gereden met vertragingen van 10 a 15 minuien. In overleg met de ZWN werd op de middelbare scholen besloten de leerlingen om half twaalf vrijaf te geven om hen de gelegenheid te ge ven zonder al te grote moeilijkheden thuis te komen. Zij, die op het open bare vervoer waren aangewezen, verdrongen zich bij de haltes om zo snel mogelijk in de bus beschutting tegen de sneeuwstorm te vinden. Ter ere van Valentijnsdag (14 februa ri) heerste er al een beetje lente in die bussen. De passagiers kregen rozen aangeboden, terwijl de chauf feurs een bos tulpen in ontvangst mochten nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 13-2. „Voorshands verklaar ik tot de genen te behoren die er voor zullen vechten dat de vrijwillige brandweer zo veel en zo lang mogelijk zal ressorteren onder het gemeentelijk bestuur, zowel wat betreft personeel en materieel als operationeel: Deze woorden sprak burgemeester Th. H. de Meester dinsdagavond in de brandweerkazerne tijdens de hul diging van drie jubilarissen, de he ren J. Quant (brandweerkoniman- dant), L. Quant (brandwacht le klas) en J. Hagestein (brandmeester). De burgemeester maakte van de gelegenheid gebruik even in te gaan op de regionalisatie van de vrijwil lige brandweer. Hij deed dit aan de hand van een artikel in het blad van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, geschreven door een be vriende kollega. Volgende stap De heer De Meester wilde duide lijk stellen geen aanval op de brand weerregionalisatie te doen, maar wel gi;ote bedenkingen te hebben legen de volgende stap, de „provincialisa- tie", zoals de burgemeester het uit drukte. Hij liet er geen twijfel over bestaan geen voorstander te zijn van de maatregelen, die in verband met de wetsontwerpen Reorganisatie Binnenlands bestuur verwacht kun nen worden. De burgemeester citeerde de in houd van de artikelen 222 en 127 van de gemeentewet, die inhouden dat de burgemeester het opperbevel van de vrijwillige brandweer voert en dat het gemeentebestuur de taak heeft een vrijwillige brandweer op te richten en in stand te houden. Indien het bovengenoemde wets-r ontwerp van kracht zou worden, zou dit een overdracht inzake organisa tie en beheer van de vrijwillige brandweer naar de provincie ten ge volge hebben. „Een rigoreuze in greep, die naar onze mening niet wordt geargumenteerd of gebaseerd is op negatieve ervaringen. Vrijwel alle gemeenten nemen deze taak bij zonder gewetensvol op", aldus de heer De Meester. Om praktische -=~r- redenen Verder wees hij erop, dat in het nieuwe artikel 222 wordt gesteld, dat om praktische redenen een uilzon dering dient fe worden gemaakt ten aanzien van het opperbevel, dat dan toch door de burgemeester gevoerd zou moeten worden. De heer De Meester stelde: „Het gemeentebe stuur heeft dus dan geen taak meer ten aanzien van personeel en mate rieel, maar om praktische redenen moet wel de burgemeester weer op draven". Hij was van mening dat bij de tot nu toe tot stand gekomen ge meenschappelijke regelingen de plaatselijke korpsen tenminste in stand bleven en die lokale korpsen zelfs een extra dimensie kregen dooi de samenwerking. Ook ten aanzien van de brandpre ventie, een taak, die ook door de provincie uitgeoefend zou gaan wor den, had de burgemeester enige be denkingen. De heer De Meester zei echter met dit probleem geen scha duw over de feestelyke avond te willen werpen en ging hierna over tot de huldiging van de drie jubila rissen. Later op de avond kwam brand- weerkommandant de heer J. Quant ook nog even terug op de regionali satie van de vrijwillige brandweer. „We zien die regionalisatie als een appel waar we nogal huiverig voor zijn, omdat we verwachten, dat die appel ontzettend zuur zal zijn, maar ik vrees dat we wel door zullen moeten bijten", aldus de komman- dant. Hij sprak de hoop uit dat de sfeer en het vertrouwen onderling in elk geval gehandhaafd zal blijven. Advertentie Een goed verzorgd!» tegen redelijk tarief Adm Ipfstratle kantoor 01113-1619 01677,354 Advertentie iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiui INTERIEURVERZORGING Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - (01114) 1268 5 E Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - (01878) 1280 E Ttiiiiittiitiiiiiiiiiiiiitiititttiiiitiiiiiitiiitttiiiiitifiiiiitiiitittifittiiiiiiiiiitiiiiiiiiiititiiiffi - - -i-j.i ..i -.liiiM*É SCHOVWEN-DVIVELAND. Zeeland Schouwen-Duivelandkreeg het dan niet extra zwaar te verduren door de winter, maar hier en daar trad toch een „Gronings" effekt op, zoals woensdagmiddag op de weg bij Serooskerke, waar de storm val kreeg op de sneeuw en menig auto mobilist zich klem reed in de stuif- hopen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De mening die men over een mens heeft, hangt vaak af van hetgeen „men zegt". Ossip - Lourié Verwachting tot vrijdagavond: Aanhoudende vorst Veel bewolking, maar met afnemen de kans op sneeuw: matige lot stren ge vorst met minimumtemperaturen ongeveer min 10 graden en middag- temperaturen omstreeks min 5 gra den; vrij krachtige, aan zee harde wind uit noordoost tot oost. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperatuur: van 7 tot 15 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel drong etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 febr. Zon op 7.55, onder 17.55 Maan op 22.42, onder 9.34 Laatste kwartier: 20 febr. (2.17) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 16 febr. 5.47 18.08 11.29 23.28 Doodtij: 22 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-2. Het K.N.M.I. doolt mede: De koude lucht, die woensdag ons land overspoelde is nu doorge drongen tot aan de Pyreneeën. Van daar loopt de vorstgrens weer naar het Alpengebied en zuid-Polen. De scheidingslijn tussen de koude lucht uit het noorden en de minder koude lucht in het zuiden veroorzaakte vandaag nog steeds een brede zone met sneeuw boven midden- en noord-Duitsland en onze omgev ng. Een hogedrukgebied boven midden Skandinavië breidt haar invloed nog naar het zuidoosten uit, terwijl de luchtdruk laag blijft in het Middel- landsezee-gebied. Tussen beide sy stemen blijft een oostelijke stroming koude lucht aanvoeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1