t Chomeini vraagt de bevolking wapens in te leveren Nederlanders in Iran Begin: „terug naar de middeleeuwen Om c.a.o. voor de bouw NUT EN UITSPANNING" BLIJKT „JONG" KORPS AKTIE: „WIJ WILLEN MEER PERSONEEL RONDOM HET BED" Toestand in Iran Russen in Zeeuws-Vlaanderen Zorgen rond open school STREEKNIEUWS Toestand in ziekenhuizen AGENDA AUTO TEHERAN, 12-2. De ayatollah Chomeini heeft maan dag, kort nadat zijn aanhangers in Teheran de totale overwinning hadden behaald, tie bvolking met klein opgeroepen de wapens in te leveren. TEHERAN. Ex-premier Sjapocr Bachtiar is maandag gearresteerd, zo heefy een woordvoerder van Cho meini meegedeeld. Ook de bevelheb ber van de speciale troepen, gene raal Chosro Dad, is „ergens in Te heran" gearresteerd. DEN HAAG, 12-2. „Je kunt de straat wel op, maar het is niet al te veilig", aldus een woordvoerder van de Nederlandse ambassade in Teheran, in een telefonisch gesprek met het A.N.P. Het is niet eenvoudig om in Tehe ran aan voedsel te komen. De mees te winkels zijn gesloten. Af en toe is er een klein winkeltje open, waar wat levensmiddelen te koop zyn. „We leven op onze voorraden, want" - aldus de woordvoerder - „we kon den het natuurlijk wel zien aanko men en hebben het een en ander in geslagen." JERUZALEM, TEL AVIV, 12-2. Premier Begin van Israël heeft maan dag verklaard dat de gebeurtenissen in Iran de indruk wekten van een terugkeer naar de middeleeuwen. Een fanatisme, waarvan de dach ten dative het ai ver achter ons had den, duikt op, verovert massa's men sen en veroorzaakt een verschrikke lijk bloedvergieten en haat. De vrije wereld wordt kleiner, aldus Begin, en daarom moeten vrije mannen en vrouwen de vrijheid, die de kern vormt van ons leven, verdedigen. Ik geloof zei de premier, dat de VS en alle andere vrije staten, de rol die Israël in dit gebied tijdens de pe riode van onrust heeft gespeeld en in de toekomst kan spelen - een krach tige stabiele bondgenoot van de vrije wereld - beter begrijpen. UTRECHT. 12-2. De werkgevers in de bouw hebben genoeg geld om de vakbondseisen voor de nieuwe cao in te willigen. De Federatie Bouw- en Houtbonden zal daarom woensdag bij de volgende onderhandelingsron de weer hetzelfde eisenpakket indie nen, dat de werkgevers tot dusverre bijna geheel van de hand hebben ge wezen. Dit heeft de federatieraad van de Federatie Bouw- en Hout bonden maandag in Utrecht beslo ten. SLUISKIL, 12-2. Een Russische delegatie onder leiding van de mi nister van lichte industrie die sinds begin vorige week een bezoek aan ons land brengt, heeft zich maandag in Zeeuws-Vlaanderen georiënteerd over de mogelijkheden van de vlas teelt en de verwerking daarvan. De zeven man sterke delegatie, waar onder leden van het Moskous vlas fiber research instituut en twee di recteuren van grote boerderijen al daar. werkt aan een verbeterings plan van de vlasteelt in do Sovjet unie. Verder: openbare en persoonlijke eigendommen te ontzien en de mili tairen en de politie met rust te laten. Volgens de eerste berichten zouden al veel wapens, vaak in handen van tieners, worden ingeleverd. Voordat de 78-jarige sjl'itische lei der via de radio zijn hartstochtelijke oproep tot herstel van de orde deed, waren twee belangrijke centra, die beschouwd kunnen worden als sym bolen van het regime van de sjah, zonder bloedvergieten in handen van de islamitische „revolutionairen" ge vallen. Dal waren het Niavaran-pa- leis van de „met vakantie vertrok ken" vorst en het hoofdkwartier van de keizerlijke garde in de Lavizan- kazerne. Elitetroepen In de loop van de ochtend hadden eenheden van deze elitetroepen bij de ochtendparade nog hun trouw aan de sjah bevestigd en verzekerd dat' zij hun leven voor hem over hadden. Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. Het Europese publiek is niet bijzonder geïnteresseerd in de Europese verkiezingen die dit jaar in juni gehouden zullen worden. Dat blijkt uit de uitslag van een opinie peiling die de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de E.G., gehouden heeft en waarvan de uit slag maandag in Brussel bekend is gemaakt. WASHINGTON. Israël en Egypte zullen op 21 februari hun vredesbe sprekingen hervatten in Camp Da vid, het presidentiële buitenverblijf in Maryland. De Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Cyrus Vance, zal gastheer zijn voor dit overleg, dat plaatsvindt op minis tersniveau. TEHERAN. De voorlopige genera le staf van de revolutionaire rege ring van Iran heeft dinsdag over de radio laten bekendmaken dat alle buitenlanders in Iran zich be schermd kunnen weten. KOEWEIT. Koningin Elizabeth van Engeland is maandag aangeko men in Koeweit, voor een bezoek aan Perzische-Golfstaten dat haar ook zal voeren naar Bachrein, Oatar, Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabi sche Emiraten en Oman. N'DJAMENA, Tsjaad. Soldaten trouw aan president Felix Malloem van Tsjaad lijken een staatsgreep poging van premier Hissene Habre te hebben verijdeld na vuurgevech ten die maandag in N'Djamena uren lang duurden. TEL AVIV. Amerika's minister van buitenlandse zaken Harold Brown is dinsdag aan het hoofd van een 27 man sterke delegatie in Israël aangekomen voor een bezoek dat tot vrijdag zal duren. GRONINGEN, 12-2. De 11 werk groepen open school in Nederland hebben de leden van de vaste Twee de Kamercommissie van onderwijs laten weten dat het terugdraaien van de begroting van de Stichting Proef- projekten Open School door de re gering een vorm van onbehoorlijk bestuur is. Die brief is dit weekend verstVurd nadat de werkgroepen af gelopen vrijdag in Utrecht bijeen waren gekomen om over de bezui nigingsbepalingen te praten. Tijdens die besprekingen bleek ook dat de laatste bezuinigingen zonder enig vooroverleg met betrokkenen van de openschool-projecten zijn voorge steld. Het amendement van mevrouw Ginjaar kwam bij de open schooi als een volstrekte verrassing. Precies om 12.00 uur in de middag trok een legertje slecht uitgër.uste opstandelingen de kazerne binnen, waar de duizenden gardisten zich zonder slag of stoot aan hen over gaven. Op dezelfde manier werd het Niavaran-paleis, de wintel-residentie van dc sjah, ingenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HETEREN. Een brand heeft maan dagmorgen het agrarisch centrum, een bedrijf voor agrarische appara ten, in het Gelderse Randwijk (ge meente Heteren) verwoest. DEN HAAG. De Iraanse ambassa deur in Nederland, Ahmad Eghbal, heeft zich loyaal verklaard met de nieuwe regering in Iran van de Aya tollah Chomeiny. Hij heeft dit des gevraagd tegenover het ANP mee gedeeld. SCHIPHOL. De tentoonstelling van Nederlandse industriële produkten, dc Holland-Expo, waarmee een gro te Ferryboot de afgelopen drie we ken zeven havensteden in Arabi sche golfstaten heeft bezocht, is een g»-oot succes geworden. STADSKANAAL. Twee medewer kers van de Dienst Gemeentewerken in Stadskanaal hebben bekend van af de oliecrisis in 1973 tot nu enkele duizenden liters benzine van de ge meente te hebben gestolen. ROTTERDAM. De eerste paal voor een croscentrum in Rotterdam kan misschien nog dit jaar de grond in. Er zijn nog wel wat „leeuwen en be ren" op de weg, zegt de Rotterdamse wethouder W. J. van der Have (wijk- aangelegenheden), maar de gemeen te rekent erop dat de beroepsproce dures die nu bij de Raad van State lopen, niet veel vertraging zullen op leveren. AMSTERDAM. De aktie die het medisch komi'té Angola het afgelo pen najaar heeft gevoerd voor de bouw van een ziekenhuis in Tanzania heeft tot dusver 200.000 gulden op gebracht. Het komité streeft naar een bedrag van drie tón. EMMEN. Het parlement dient het abortuswetsontwerp snel te behan delen. Alleen op die manier kan worden voorkomen dat de funda mentele keus voor een wettelijke re geling als nu voorgesteld weer on dergesneeuwd raakt in onontwar bare alternatieven. UTRECHT. Het treinverkeer op het enkelsporige dieselbaanvak tus sen Goor en Delden (lijn Zutphen- Hengelo) is maandag tussen drie en zes uur gestremd geweest door een botsing tussen een traktor en een trein op een overweg. De trein was zo beschadigd dat hij moest worden weggesleept. DEN HAAG. Minister De Koning van ontwikkelingssamenwerking gaat zaterdag 8 april naar Suriname voor besprekingen over het ontwikke lingsbeleid van het voormalig ko- ninkrijksdeel en Nederland. Dit heeft een woordvoerder van ontwik kelingssamenwerking maandag mee gedeeld. ASSEN. Bij een brand in een var kensstal maandag in Ter Apelku- naal in de gemeente Vlagtwedde (Gr.), zijn tien varkens omgekomen. Honderd andere varkens moesten in het slachthuis in Emmen worden af gemaakt. DEN BOSCH. De politie van Den Bosch heeft bekend gemaakt dat zij de identiteit heeft kunnen achterha len van de dode vrouw, die dinsdag middag door spelende jongens werd gevonden in een leeg huis in Den Bosch. Het is de 24-jarige Coby van Berio uit Echt (L), die sinds 2 januari van dit jaar werd vermist. Open school In het aan de Lynbaan le Goes gelegen Vormingscentrum, sprak maandagavond voor een groot aan tal leden van de „Open School" - Zeeland, de heer M. J. By de Vaate le Zierikzce, die het onderwerp: „De krant" behandelde. Na een kort historisch overzicht, kwam het onderwerp op hel thema: „krant en gezin" en werd gepoogd antwoord te geven op dc vraag: wat doen de verschillende leden van hel gezin met de krant? Belangrijk voor dit publiek was hel antwoord op de vragen: waar het nieuws vandaan komt en hoe in het algemeen op een kranteredaktie wordt gewerkt. Ook het technisch procédé kwarrr ter sprake; vroeger alleen „lood", thans steeds meer het krantenmaken niet de fotozetmachines. Vragen Hoezeer het onderwerp de belang stelling liad, bleek uit een werkelijk zeer groot aantal relevante vragen, die uit het „publiek" kwamen, zodat een heel lange diskussie gelegenheid bood allerlei facetten van het ver schijnsel krant nader te bespreken. Duidelijk was wel dot aan de re latie krant-publiek nog heel wat ge sleuteld moet worden. Doorgaans- begrijpt „men" bepaalde zaken die bij een krant spelen en sommige re- auktionele overwegingen gewoon weg niet. Een grote aversie bleek te bestaan tegen sensatiejagerij en ook dc vaak onfrisse praktijken van een de laatste jaren gegroeid sortiment boulevard-achtige blaadjes werden op de korrel genomen. Laat. al sloot de diskussieleider de bijeenkomst, onder dank voor het gebodene. 9? ZONNEMAIRE. Zaterdag werd in het dorpshuis de algemene jaarverga dering gehouden van de harmonie- vereniging „Nut en Uitspanning", waar voorzitter J. Stoel een aantal wensen ter tafel bracht. Zo zou hy graag zien, dat het ge bouw dit jaar verbeterd zal worden cn dat er een grotere tent zal ko men. Verlangens wat betreft het in strumentarium worden dit jaar ze ker verwezenlykt, want er werd be sloten over te gaan tot aanschaf van nieuwe konsert-bekkens, een wood- blok, een koebel en een drumkruk. In zijn welkomstwoord heette de voorzitter in het bijzonder welkom dirigent E. A. de Looff en echtgeno te en de instrukteur van de drum band, die zich onder de talrijke be langstellenden bevonden. In zijn jaaroverzicht noemde de heer Stoel als hoogtepunt van de 24 optredens de première in Theater Zuidplein te Rotterdam. Voorts waren er onder meer de uitvoering met eigen toneel en het zeer geslaagde solislcncon- oours. UTRECHT. 12-2. Leden van de aktiegrocp „COZ, wy willen meer per soneel rondom het bed", hebben maandag in Utrecht voor het kantoor van hel Centraal Orgaan Zickenhuistaricvcn (COZ). gedemonstreerd voor een drastische uitbreiding van het verplegend personeel in ziekenhuizen. Het COZ vergaderde maandag over het voorstel van de Nationale Ziekenhuisraad (dc werkgevers) om de normen voor de personeelsbezet ting in ziekenhuizen met ongeveer dertig procent te verruimen. Daar is volgens insiders waarschijnlijk ze venhonderd miljoen gulden mee ge moeid. De NZR heeft al herhaalde lijk laten weten dat de kwaliteit van de gezondheidszorg momenteel in feite al aangetast is door nijpend personeelsgebrek in de ziekenhuizen. Niets konkreets Urenlang beraad in het COZ - waar behalve de NZR bijvoorbeeld ook de ziekenfondsen in zijn vertegenwoor digd - leverde maandag echter niets konkreets op. Na afloop werd in een gezamenlijk kommuniqué alleen mee gedeeld dat de eventuele aanpassing van de richtlijnen voor de verple gingsdienst grondig is besproken en dat de kwestie, na een verdere voor bereiding, in maart opnieuw binnen het COZ aan de orde komt. Van de kant van hel COZ was men maandag niet bereid een nadere toe lichting op het kommuniqué to ge ven. Men zei alleen dat dc vergade ring in een goede sfeer was verlo pen. Met de concoursen voor het gehele korps had „Nut en Uitspanning" dit jaar geen geluk. De eerste keer moest worden afgezegd wegens ziek te van dirigent De Looff en een paar weken geleden hield de ijzel het korps tegen. De penningmeester was verheugd te kunnen melden, dat de eindjes dit jaar aan elkaar konden worden ge knoopt. Hoewel er dit jaar voor f 10.000 aan uniformen en instru menten werd geïnvesteerd, bleken de inkomsten door de vele optredens de bijdrage van het Anjerfonds Zee land en niet in het minst de royale gemeentesubsidie, voldoende le zijn. De kas werd in orde bevonden door de heren C. J. de Munnik en R. van Almkerk. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren C. van Nieuwen- huyze en R. de Munnik, die beiden met grote meerderheid werden her kozen. Zestig leden Het jaarverslag werd in verkorte vorm voorgelezen, maar ligt in zijn geheel ter inzage in de lekluurbak aan het prikbord. Voorzitter Stoel had trouwens nog enige wensen. Hij zou graag zien, dat alle leden meedoen aan het volgend solistenconcours en dat de leden stiller zijn op de repetities. Ook zul cv vóór dc pauze niet mogen worden gerookt. Tevreden was hij over het ledental van 60, van wie per 1 ja nuari 1979 de gemiddelde leeftijd 23% jaar bedroeg. Daarop aanslui tend kwam een voorstel uit dc rond vraag om, gezien de gemiddelde jeugdige leeftijd van het korps, een jeugdbestuurslid aan het gewone bestuur toe te voegen. Tenslotte bedankte dc voorzitter de heren De Looff Rievers en Duin- houwer voor het leiden van de di verse onderdelen van het korps en alle leden die leerlingen opleiden; de bode voor zijn goede werk en de fa milie Geelhoed voor de altijd goede ontvangst. Na de vergadering werden een paar spelletjes bingo gespeeld wat platen gedraaid en een gezellig dansje gemaakt. Iedere vrijdag Zomicmairc Dorpshuis, algemene soos voor oude ren, 14.00 uur. Dinsdag 13 februari Zierikzee Huis van Nassau, Jonge Agrariërs ZLM, 19.30 uur. ,,De Witte Raaf" Zierikzee, Vrouwen café, 20.00 uur. OosterlanU Algemene ledenvergadering Coöp. Weegbrugvereniging, 19.30 uur. Café „De Pleisterplaats", ledenver gadering „Even Builen", 19.30 uur. ZIERIKZEE Vergunning vervangende nieuwbouw rusthuis Heden (dinsdag) kreeg de sekreta- ris van het bestuur van rusthuis Irene/Ons Huis van ministeriële zij de de telefonische toezegging voor vervangende nieuwbouw van dit be jaardentehuis. Enige tyd geleden werd de huidige akkommódatie door de bevoegde inspektïe als onvol doende beschouwd gezien de eisen des tyds. De voorzitter van het be stuur de heer A. Vermaat kon des gevraagd nog geen nader kommen- taar geven op de telefonische toe zegging voor de nieuwbouw, gezien het prille stadium, waarin deze zaak verkeert. Onderling solistenconcours Donderdagavond 15 februari houdt de Kon. Harmonie Kunst en Eer een onderling solistenconcours in het re petitielokaal in de Nieuwe Boogerd- straat. Belangstellende muzieklief hebbers zijn van harte welkom. Woensdag 14 februari Renessc Bowlingavond, 2Ü.UU uur, Bond van op Zichzelfstaanden. Kerkwervc Ver.-gebouw: Algemene vergadering Oranjekomitee; 20.00 uur. Ouwcrkcrk Dorpshuis: Filmavond Z.L.M./N.B.v. P.; 19.30 uur. Bruinissc Herv. Verenigingsgebouw, bejaar- jaardensoos, 14.30 uur. Dorpshuis, L.B.V. „Landbouwbe lang", 20.00 uur. Miicdclburg Provinciehuis, vergadering kom missie onderwijs, 16.00 uur. Donderdag 15 februari Zierikzce Huis van Nassau, Algemene leden vergadering ZLM (kring), 14.00 uur. Repetitielokaal Nieuwe Boogerd- straat, 19.30 uur onderling solisten concours „Kunst en Eer". Hotel Van Oppen. Avond „Christenen in de Sowjet-Unie"; 19.30 uur. „De Lichtboei". Vergaderltursus Stichting Jeugd. 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur, Klaver- jaswedstrijden. Dreischor „De Drie Schapen": Jaarvergadering „Crescendo"; 19.30 uur. Oosterland c.'osterhof, bejaardenavond, 19.30 uur. Bruinissc Ned. Herv. Verenigingsgebouw, ver gadering NCVB, 19.45 uur. Zaal Dokter de Kokstraat 17, Peu terzaal „De Kinkels", 20.00 uur. Kortgenc De Korenbeurs, algemene ledenver gadering Nederlandse Fruittelers Organisatie afdeling^Noord-Zeeland, 19.30 uur. Vrijdag 16 februari Zierikzee O.l.s. „Binnen de Veste"; Grote Ba zar met Peter Blanker (van „Holle Bolle Boom"); 16.30-18.00 uur en 19.00-21.00 uur. Hotel Van Oppen, Stad en Lande, lezing J. J. Doeswijk, 20.00 uur. Concertzaal„Ziejook"-voorstelling „Deep End" (met Jane Asher); 20.00 uur. „Huis van Nassau": Jaarvergadering H.S.V. „Oosterschelde"20.00 uur. Haamstede Klubhuis Duinwegje, 20.30 uur, Ten- nisklub. Burgh Café-bar „De Westhoek": Voorjaars vergadering H.S.V. „De Krabbe"; 20.00 uur. Renessc „Het wapen van Zeeland": Leden vergadering „L. ct E."; 20.00 uur. Kcrkwerve Verenigingsgebouw: Bejaardenmid- dag; 14.00 uur. Bazar Hervormde kerk; 19.00 uur. Dreischor Dorpshuis. „Nut en Genoegen". 20.00 uur. Bruinissc „T Durps'uus", uitvoering muziek vereniging „Nu met Hope" én mu ziekvereniging „Oefening en Uil spanning". 20.00 uur. Zaterdag 17 februari Zierikzee Concertzaal, Zeeuwse Middag, Alge mene Bond voor Ouderen, 14.00 uur. Lutherse kerk; Concert Afd. Muziek school, 20.00 uur. Renessc Trefpunt, verkoop Welfare-artikelen tijdens Strao-fcest, vanaf 13.30 uur. Tholcn Grote Kerk. Orgelconcert, 19.30 uur. Maandag 19 februari Zierikzce Hotel Van Oppen, VVV-vergadering 20.00 uur. „Huis van Nassau": Afdeling Phila- lelica"; 20.00 uur. Haamstede Kombi-school, 19.45 uur, ouderavond C.N.S. „Onder de Wieken". Scrooskcrkc Dorpshuis, 19.30 uur. vergadering landbouwvereniging „Ons Voordeel" Vanaf 19 februari iedere maandagmiddag Nieuwcrkcrk „Ons Dorpshuis", bejaardengymna- sliek. 14.00-1500 uur. Dinsdag 20 februari Haamstede Geref. kerk: Jaarvergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen; 14.00 uur. Hervormde kerk, zendingsavond, 19.30 uur. Kerkwcrve Ver.-gebouw: Bejaardensoos; 14.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn: Aid. Plattelands- vrouwenbond; 20.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis, knutselavond NBvP, 20,00 uur. Duivcland Gemeentehuis, gemeenteraadsverga dering; 20,00 uur. Woensdag 21 februari Zierikzce Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Huis van Nassau, 19.30 uur, fraklie vergadering PvdA. Middelburg Dam 31, vergadering Zeeuwse Jeugd raad, 19.30 uur. Donderdag 22 februari Zierikzee Havenplein 24, Rechtswinkel, 19.00- 20.00 uur. „De Lichtboei". Vergaderkursus Stichting Jeugd. 20.00 uur. Raadszaal stadhuis, 20.00 uur, verga dering gemeenteraad. Nicuwerkerk Ons Dorpshuis, Verkeerscursus, 20.00 uur. Vrijdag 23 februari Zierikzee „Zeeuwsche Herberghe". Vissersvei*- eniging „Helpt Elkander", 20.00 uur. Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 20.00 uur Carnavalsavond Disco „Sound Dilebo". Concertzaal, 20.00 uur, Z.V.U., Ka- baret Ivo de Wijs „Formule 2". (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669, (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Die meneer was niet zo dwaas - of wat is dwaas, je moet maar moe ten - om zijn auto zo maar in die sneeuw, ijzel, hagel en bevroren re gen ie laten staan, of in wat anders dat deze winter allemaal voor mens dier en vervoermiddel in vororaad bleek te hebben. Nee, de auto stond doorgaans netjes in de garage en die man behoeft niet benijd te worden, maar hij is wel een geluksvogel. Eerst als het beslist niet anders kon, haalde hij zijn vervoermiddel er uit en deed een stadsrondje of misschien wel verder, daar wil ik van af zijnNu, die ene keer ivas hei buiten niet eens zó buitensporig koud. Hij parkeerde zijn wagen voor een pand, dat hij moest bezoeken, had een boodschap van een kwar tier, kwam weer naar buiten, spoed de zich naar zijn vehikel, haalde het sleuteltje te voorschijn, maar het portier deed niets. Dal zat als met gewapend beton vast geklonken aan de earosserie. De man vond dit vreemd, maar hij had (garage) weinig ervaring met toegevroren portiers en begon - na diep te hebben geademd - zijn kost bare warmte prijs te geven aan de auto, mei een langgerekt blazen. Een soort mond-op auto-beademing, die men wel meer heeft gezien de laatste weken. Maar het portier deed niets: ge lukkig kwam. er een hem redelijk bekend voorkomende, man voorbij, die - o wonder - een klein ontdooi- spuitbusje bij zich had en clat mocht hij gebruiken. De man spoot welig in het slot, zich even niet bekomme rend om de ozonlaag rond de aarde, die steeds dunner blijkt le worden door al dat gespuit. Maar een kat in het nauw maakt rare sprongen. Zeg maar, dat hel busje leeg ge spoten werd, maar hel portier bleef dicht. Een beetje paniekerig heeft de man toen nog gepoogd het koffer deksel van dc auto le openen, maar dat was meer een zinloos manuaal. Met de adcmrestanlen hem nog gelaten, zuchtte hij diep: „nou, daar snap ik niets van" Een andere man, die toen kwam aanlopen snapte er ook niets van en wilde wel eens antwoord op de vraag: „wat ril v feitelijk aan mijn auto te morrelen?" De vergeefse portieropener moet vreemd hebben opgekeken cn toen wat opzij. Daar stond zijn eigen wa gen, precies, maar dan ook precies eender, eender merk, eendere kleur, enfin zo iels bestaal. Alleen dus mei het verschil, dat „zijn" portieren niet een hele nacht cn dag in de vrieskou hadden gestaan en bij de eerste draai van het sleuteltje ge ruisloos open gingen. Tevoren had hij nop wel: „o par don" gemompeld tegen zijn rivaal, die feitelijk geen rivaal was. alleen een mens met dezelfde (auto) smaak. SCH1KRF.I LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 2