BALK EN SPLINTER Bruse Boys speelde oefenwedstrijd tegen eredivisieklub NAC Skol Boys I waarschijnlijk kampioen ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STUKKEN luffi I. ,i i ti!t3,^6<UA»* Op een goed bespeelbaar terrein speelde Bruse Boys zaterdagmiddag een oefenwedstrijd. tegen het Bredase NAC. Zoals verwacht mocht worden vormden de profs een beter geheel en hadden zü gedurende de gehele wedstryd een sterk veldoverwicht. Verdedigend kwamen de Boys evenwel voortreffelijk voor de dag en slechts zelden slaagden de Bra banders erin de verdediging weg te spelen. Doelman Rinus Quist viel op met een aantal fraaie reddingen. On danks de ijzige kou waren er nog rond de 100 toeschouwers die het spel op de grasmat volgden. Al in de 4e minuut kon de Bredase ploeg door Tom Sprangers de score openen (0-1). Knap verdedigen In de 20e min. was het weer Spran gers die met een schot van net bui len het strafschopgebied doelman Quist wist te verschalken (0-2). Bru se Boys bleef zich hierna knap ver dedigen waarbij het toch niet kon voorkomen dat Hans Neeskens de ruststand op 0-3 bepaalde. Al direkt na de x'ust kopte Jozep Mohorovic, de beste man op het veld, de voorsprong naar 0-4. Halverwege de 2e helft ging de konditie een woordje meespreken. Bi'usc Boys kreeg het hierbij wel moeilyk, maar daar de NAC-spelers veel te individueel speelden bleef de schade voor de thuisklub toch be perkt. In de 25e min. kreeg NAC een strafschop te nemen toen Martin Vreyssen in het strafschopgebied ten val kwam. Vreyssen nam zelf die strafschop die hij op de paal schoot, de bal kwam hierna voor de voeten van ZAALVOETBAL Abusievelijk werd in ons nummer van vrijdag jl. een beschouwing ge geven over een zaalvoetbalprogram ma dat al enige weken geleden was afgewerkt, waarvoor onze exkuses. Dat door de belangstellenden voor het zaalvoetbal een en ander nauw keurig in onze krant wordt gevolgd, moge blijken uit de talrijke reakties welke wij hierover mochten ontvan gen. In werkelijkheid werd er in de afgelopen week een heel wat belang rijker programma afgewerkt dan werd vermeld. De beslissing voor de kampioenstitel is in de le klasse zo goed als gevallen. Er zullen wel bijzonder rare din gen moeten gebeuren wil Skol Boys de titel nog ontgaan. Ondanks het feit dat het door in vallers nogal gehandicapte MEVO de koplopers uitstekend partij gaf, in de .eerste 30 minuten wisten zij met sukses een 1-0 voorsprong te verde digen, wist Skol Boys uiteindelijk toch met 3-1 aan het langste eind te trekken. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Skol Boys aan een winstpuntje genoeg voor de titel. Stella Boys kwam tot een verras sende prestatie tegen Country Club. Na een spannende strijd wisten zij met een 4-3 zege de winst binnen te halen, waarmee het haar positie op de ranglijst veilig stelde en Country Club definitief uitschakelde voor de titel. Rode lantaarndrager ZZ'72 schoot tegen Toren Boys geweldig uit haar slof (6-0). Met nog één wedstrijd, te gen Vertig, voor de boeg ziet het er naar uit dat ZZ'72 de dans toch niet meer zal kunnen ontspringen. SKNWK bleef in de zorgen voor de dreigende degradatie daar de Nieu- werkerkers in de ontmoeting tegen Vertig net iets tekort schoten (2-1). Skol Boys Country Club MEVO RAP'73 Vertig FC Kerkwerve Stella Boys FC Groendal SKNWK Toren Boys ZZ'72 18 14 19 11 18 11 19 8 19 8 18 18 19 18 19 19 2 62- 3 69- 3 52- 7 51- 7 59- 8 54- 8 47- 11 46- 4 10 34- 6 10 46- 3 12 36- ■19 30 ■44 27 ■33 26 •47 20 ■61 20 •47 17 ■55 15 •56 14 ■59 12 ■70 12 65 11 In de 2e klasse zorgde het Ouwer- kerkse SVOWK voor een verrassen de presentatie door de ontmoeting tegen lijstaanvoerder Country Club II winnend met 5-3 af te sluiten. Die Gouwe klom één plaatsje op de ranglijst met een 3-2 zege op de reserves van Skol Boys. Country Club II 12 10 0 2 45-24 20 Dreischor 12 8 2 2 31-22 18 RAP'73 II 12 8 1 3 35-23 17 SVOWK 12 7 3 2 34-27 17 MEVO II 12 7 1 4 36-22 15 Brogum 12 5 3 4 30-22 13 Skol Boys II 12 5 1 6 25-25 11 ZZ'72 II 12 3 3 6 29-33 9 Die Gouwe 12 2 5 5 17-25 9 Roggeband 12 2 4 6 22-35 8 Renesse 12 2 2 8 30-54 6 Stella Bo3's II 12 0 1 11 12-36 1 Doelman Quist van Bruse Boys brengt redding bij een aanval van NAC. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) Mohorovic die Vreyssen in staat stelde om toch te scoren (0-5). Tien min. voor tijd bepaalde Kees Storm de eindstand op 6-0. Door de publiciteit welke de NC- RV-sportshow zaterdagmiddag aan de wedstrijd gaf, kreeg men bij Bru se Boys direkt een aantal telefoon tjes te verwerken van klubs die in de komende dagen ook graag een wedstrijd te Bruinisse willen komen spelen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 230 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 2700-3750; werkpaarden f 1525-2550; oude paarden f 1350- 2350; 3-jarige paarden f 1325-2125; 2-jarige paarden f 1125-1900; hitten f 725-1225; veulens f 575-1200; pony's f 275-675. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,75-5,90; jon ge slachtpaarden f 5,10-6, Handtekeningenaktie Stop het eigen risico uitgesteld De handtekeningenaktie die de P. S.P. Schouwen-Duiveland, in samen werking met leden van de P.v.d.A. en de Algemene Bond voor Ouderen, vrijdag in een ingezonden brief aan kondigden, is voorlopig uitgesteld. Premier Van Agt liet vrijdag na het kabinetsberaad voorzichtig door schemeren dat de maatregelen met betrekking tot de f 6,eigen risiko wellicht zouden worden ingetrokken. In de kranten verschenen daarop be- richten in de trant van „f 5,eigen risiko van de baan" e.d. De onduidelijkheid over de plan nen van het kabinet die er nu is ont staan, was aanleiding voorlopig een afwachtende houding aan te nemen. Drie van de vier eisen van de aktie blijven echter gehandhaafd, nl.: géén eigen risiko in het ziekenfonds; géén uitbreiding van het systeem van bij betalingen; géén aantasting van het verstrekkingenpakket. Mocht het kabinet alsnog de plan nen willen doorzetten of met een an der plan komen, dan zal er alsnog een handtekeningenaktie op touw worden gezet. STOP HET EIGEN RISIKO Maarstraat 1, Zierikzee. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 13 FEBRUARI NED. 1: De uitzending begint met een aflevering van Fred Basset, de eigenwijze hond. In de Kinderkrant de volgende onderdelen: een filmpje rond de arme Mary Jones uit Wales, Dunne Drik en Dikke Doris en Oom Wims rubriek. In liet kader van EO-Melterdaad volgt de dokumen- taire Het kind van de rekening over de Zuidoost-Aziatische vluchtelin gen, die nog steeds in grote getale op zee ronddobberen. In Ars Musica speelt Feike Asma de zesde orgel- sonate, Vater unser im Himmelreich, gevolgd door Tijdsein, waarin een Tijdsein, waarin een reportage over Noorwegen en haar bewoners en weer een kort filmpje in de serie Voor het leven. Dominee Glashou wer spreekt in Tenslotte het na woord uit, waarna de NOS de uit zending voortzet met Den Haag Vandaag, De Fabeltjeskrant voor de groten en 58 miljoen Nederlanders en de textielnijverheid. Van een ka rige huisnijverheid produktie groei de de textielindustrie uit tot een be langrijk middel van bestaan, waar van vooral Leiden ooit de vruchten heeft kunnen plukken. NED. 2: Om te beginnen Bar.pupa- pa en zijn gezin gevolgd door een avontuur van het Italiaanse poppen- jongetje Pinokkio, die Gepetto met geen mogelijkheid meer kan vinden, nu de vos en de kater de oude man de verkeerde weg hebben gewezen. Vervolgens Koning Klant de konsu- mentenrubriek met vraaggesprek ken reportages en onderzoeken, ge volgd door de zevende aflevering van de Onedin Line. Wanneer James terugkeert uit Afrika krijgt hij van Letty, die onmogelijk nog langer voor zich kan houden te horen dat ze in verwachting is. James is ra zend en Baines probeert hem ie troosten met de gedachte dat het best een zoon zou kunnen zijn. Charlotte blijkt in dezelfde jjositie te verkeren. Het tweede televisiespel in de vierdelige serie ons goed recht, is getiteld Met vakantie, waarin Frederik de Groot een van de hoofdrollen vertolkt. Het stuk handelt over het gezin Kempers, dat heerlijk ontspannen op vakantie is in een bosrijke omgeving. De rust wordt wreed, verstoord door een pistoolschol en het daarmee korres- ponderende misdrijf. De vader van het gezin, Bert Kempers, raakt in een dilemma: moet hij naar de po litie stappen of zal hij maar beter niets riskeren en doen alsof hij niets van een misdrijf afweet? VA- RA-visie besluit de uitzending. DINSDAG 13 FEBRUARI NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 14.00 Schooltelevisie; 18.30 Sesam straat; 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Fred Basset; 19.10 Kinder krant; 19.35 Het kind van de reke ning; 20.35 Ars Musica; 20.50 Tijd sein; 21.25 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Fa beltjeskrant voor de groten; 22.20 58 miljoen Nederlanders en de textiel- nijverheid; 23.05 Nieuws. NED. 2: 18.25 Teleac; 18.55 Nieuws; 18.59 Barbapapa; 19.05 Pi nokkio; 19.27 Koning Klant; 20.00 Journaal; 20.27 Onedin lijn; 21.17 Ons goed recht; 22.27 VARA-visie; 23.22 Nieuws. SCHEEPVAART Alnati, 9-2 te Rio de Janeiro. Amersfoort, 9-2 to Santo Domingo verwacht. Mercurius, 10-2 te Rotterdam. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen le Ridderkerk: W. L, van der Geer, Heukelum; te Erme- lo: W. Schaap, Oudcga (Wymbrit- seradeel); te Brandwijk: J. A. H. Jongkind, kand., Langerak Aangenomen naar Amsterdam- Sloten (nieuwe 2e predikantsplaats) (toez.): dr. J. van Slageren, Amster dam-Bijlmermeer. Bedankt voor H. I. Ambacht: M. - Ru'ster, Kampen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Meppel: A. Klomp maker, Bunde (West-Duitsland). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zevenbergen: P. de Jong, kand., Utrecht. Bedankt voor Dalfsen: C. J. Sme- lik, Enschede-Zuidwest. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Goudswaard en te Hilversum: P. Honkoop, Kampen; te Almelo: A. Hofman, Scheveningen. Bedankt voor Hoogeveen: J. Baaijens, Rotterdam; voor Bodegra ven: R. Boogaard, Leiden. Beroepen le Melissant: A. Hooger- land, Krabbendijke. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen te Kampen: E. Zwarte- veen, Velp; le Kampen (voor de missionaire dienst in Natal Zuid- Afrika): B. Wielenga, Eek en Wiel. ONDERWIJS Examens machineschrijven Op de te Roosendaal gehouden exa mens machineschrijven slaagden on derstaande kandidaten voor hun di ploma: Mej. J. J. v. d. Weele, mevr. W. J. Obbink met lof, dhr. H. M. de Jonge, allen Brouwershaven. De dames D. Bal-v. d. Kleijn met lof, M. van Ègmond, M. van Gilst, P. de Groot, A. W. Hoogerwerff, J. C. de Jonge, J. H. de Koning, P. Kostense, A. Padmos, R. de Ronde, J. de Rui ter, Y. v. d. Spek en de heren R. Bal, W. v. d. Berg, H. Kik (met snelheid), L. Kastelein, M. de Ronde, J. Dou- wes, allen Bruinisse. Mej. A. Roskamp, Burgh. Mej. M. Beuzenberg, mej. M. Schouwenaar, Dreischor. Dhr. T. op den Brouw, Ellemeet. Mevr. Kruit met lof, mej. P. van Voorst van Beest, dhr. I. van Voorst van Beest, mevr. Heskes, mej. C. de Jonge, mej. J. Nelisse, allen Haam stede. Dhr. A. Hagesteijn, mej. H. v. d. Bosse, dhr. G. Brouwer, dhr. D. Quartel met lof, Kerkwerve. Mej. M. Rijnberg, mej. E. Groot, dhr. M. v. d. Sluis, mej. J. de Bruine, mej. Visser, allen Nieuwerkerk. Mej. R. Hanse, Noordwelle. Mej. K. v. d. Velde, Noordgouwe. De kandidaten werden opgeleid door Typeschool Koetsdijk uit Oudenbosch. Hoofdstuk 1 De nieuwe buren Het huis stond een half jaar leeg; om precies te zijn: zes maanden en vier dagen. Want op de 30ste decem ber van het vorige jaar was de fa milie Van 't Veuren vertrokken. Omdat de man die een funktic had bij de PTT promotie maakte en in het westen een nieuwe, uiteraard hogere baan zou krijgen. Nu wees de kalender 3 juli. Tegen tienen kwam er een gewo ne vrachtauto, die voor/ het huis stopte. Behalve de chauffeur, een boom van een vent, stapten er een man en een vrouw uit. Mevrouw Boode, die met dochter Tanja ver stolen voor het raam stond te kij ken, zei: ,,0, ik heb 't al gezien." Misprijzend haar lippen opeen klemmend. Want de man, vast nog geen dertig jaar, had lange, onver zorgde haren en een dito baard en snor. Hij was gekleed in de traditio- De Zivarte Piraat 79. Bij het betreden van de burcht bedenkt Eric dat Rorek wel eens lont zou kunnen rui ken, als hij Svein weer ziet. Voor hij de burchtzaal bereikt snauwt hij de gevangenen toe. Ongemerkt geeft hij Svein daarbij een te ken en de lange Sakser knipoogt begrijpend. Het gegons van stemmen verstomd als Eric trots en uitdagend binnentreedt. In een oog wenk overziet hij de toestand. De gehele be manning van Voron's Drakar is aanwezig. Waarschijnlijk i: dit mot de krijger; ale ónder Rorck's bevel staan de enige krijgsmacht die dc schurken op de been kunnen brengen. Langzaam treden Voron en Rorek op de Zwarte Piraat toe. „Je bent dus gekomen", gromde Voron. „Het einde van je heerschappij. Reken niet op je mannen buiten, die zullen er wel net zo over denken als wij hier. als ik ze vertel, dal de Zwarte niemand anders is, dan de zoon van Eric dc Noorman". ..Je vergist je," klinkt Eric's stem hard aU staal. Hij rukt het masker af en de mannen dcinsen achteruit, als ze zien wie daar in hun midden staat. Voron is totaal zijn zelfverze kerdheid kwijt. Lijkbleek staart hij als een vis op het droge naar adem tc happen, en deze algemene verwarring is juist wat Eric beoog de.. ..Svein. sla er op" brult Eric achterom. Dan springt hij katachtig op Voron loc Boeken en brochures Sociale zekerheid Voor de 38-ste maal geeft dc Vereniging van Raden van Arbeid „De Kleine Gids" uit. Deze bevat volop informatie van praktische aard over vrijwel alles wat met so ciale verzekering te maken heeft Dat gaat van ziektewet tot R.W.W.- uilkeringen, van de Ziekenfondswet tot W.W. Ook vindt men in de uit gave hoofdstukjes over internatio nale zekerheid, het instellen van een beroep en de terugvordering en ver rekening van uitkeringen. Men treft bovendien een duidelijk schema aan dat de sociale verzeke ringswetten en de daarbij behorende uitvoeringsorganen laat zien, bene vens een samenvattend overzicht van de sinds 1 januari van dit jaar geldende premies en uitkeringsbe dragen. Geheel in de volledigheid van informatie past een adressen lijst van bij sociale verzekering be trokken instanties. Het ruim tachtig pagina's tellen de en overzichtelijk samengestelde boekje is (voor f 1,te verkrijgen bij elke Raad van Arbeid. Ons nieuwe feuilleton Aan een Havo in een pro vinciestadje is een nieuwe wiskundeleraar benoemd: een moderne jongeman, ook in uiterlijk: lang haar, baard, spijkerpak en zo voort. Het le rarenkorps is aan het ver grijzen en daarom, heeft men deze man benoemd. Op de ontmoetingsochtend, twee da gen voor de school na de va kantie zal aan/vangen, wordt de nieuwe wiskundeleraar voorgesteld, maar dat valt bij vele kollega's niet in goeie aarde. Eén leraar wil de nieu weling niet als kollega aan vaarden en neemt op staande voet ontslag: een ander geeft te kennen, dat hij gaat solli citeren. Jan Boode, leraar Frans is een der opponenten. Hij is erdoor in een slecht hu meur en als er dan ook nog huiselijke problemen ontstaan ziet hij enkel de splinters in de ogen van anderen, maar niet de balk in zijn eigen oog. „Balk en Splinter" is zo doende zinnebeeldig door dit hele verhaal heen. Want Jan Boode krijgt nog heel wat te verwerken voor hij eindelijk zo ver komt, dat hij de hand der verzoening toesteekt aan zijn kollegaleraar wiskunde. De naam van de schrijver van ons nieuwe feuilleton is waarborg voor een spannend en veelzijdig verhaal. En om dat hij zelf uit de onderwijs wereld komt, kan hij als des kundige meepraten over de in zijn verhaal geschetste moei lijkheden. Misschien u zelf ook, maar dat dient u dan te ontdekken in ons nieuwe feuilleton waarmee we van daag een begin maken. We voorspellen u veel leesgenot! DE RED AKTIE nele dracht van zoveel jongeren: een verkreukelde spijkerbroek met bij behorend jasje, dat allesbehalve schoon was. Onder het jasje een col trui van onbestemde ldeur. Aan zijn voeten een soort sandalen, waaruit helgele sokken zichtbaar waren. De vrouw was zo mogelijk een kopie van haar man, met dit verschil, dat ze een bandje om haar voorhoofd droeg, waardoor de eveneens lange haren enigszins op hun plaats ble ven. Voorts droeg ze een zwart truitje met licht uitgesneden hals. Maar voor het overige eveneens een spijkerbroek. Tenslotte haalde de man een klein hondje uit de cabine. De vrouw zei wat tegen het dier en dat trippelde rond, heftig keffend om tenslotte tegen de heg zijn poot op te lichten voor een overbekende handeling van een reu. Terwijl de man het erf van het lege huis be trad, werd hij, opnieuw heftig kef fend, door het hondje vergezeld. De vrouw volgde met een grote doos in haar handen, waarmee ze voorzich tig manoeuvreerde. „Zitten zeker kamerplanten in," veronderstelde de dochter, maar de moeder zei: „Zulk soort mensen heeft geen planten." Tanja lachte even. „Maar mam, hoe weet je dat nou? Je beweert iets. waarvoor je geen enkel bewijs kunt aanvoeren." De vrouw snoof even, maar gaf verder geen ant woord. Intussen was de chauffeur begon nen met het uitladen van dc eigen dommen van dc nieuwe bewoners. Moeder en dochter in dc woning ernaast stonden nog altijd verstolen voor het raam, wellicht met enige verbazing 1c kijken naar datgene, wat ongetwijfeld het meubilair moest voorstellen: het ene stuk nog bizarder dan het andere: een lange rieten ligstoel met zulke korte po len, dat men ze net zo goed weg had kunnen laten. Twee grote, bontbe schilderde poeven. die bij nader be kijken waarschijnlijk moderne fau teuils of iets dergelijks moesten verbeelden. Twee ijzeren ledikanten zonder spiralen, maar met planken vormden wellicht hei nachtverblijf van het tweetal. Voorts verscheide ne ondefinieerbare voorwerpen, zo als eerl monstergrote dobbelsteen, waarop een lamp zonder kap was gemonteerd: een blijkbaar zelf ver vaardigde kast mcl laden, die om cn om schuin naar links of rechts uit geschoven konden worden. En plotseling was daar liet schil- deiij De verhuizer had het even Door G. FORTIUS tegen de heg geplaatst, maar de bei de vrouwen voor het raam konden de afbeelding zien. ,,'t Kunnen wel kommunisten zijn," merkte dc oud ste der twee vrouwen huiverig op. „Het lijkt Mao Tse Toen wel." De dochter schoot in een lach. „Nee, die ziet er wel wat anders uit. 't Lijkt, me meer een van zijn voorvaderen tc zijn. Kijk zelf maar eens goedheeft, 't niet wat weg van onze nieuwe buurman?" Maar lang bleef er geen gelegenheid meer om zich er nader over le oriënteren, want de buurman zelf nam het schilderij op en ging ermee het huis binnen. Intussen rende het hondje al kef fend van buiten naar binnen cn van binnen weer naar het erf. Telkens happend naar de verhuizer, als hij weer met een of ander voorwerp uit de auto kwam. Tot het de man mis schien begon te vervelen, want op een gegeven moment keek hij vluchtig naar het huis, waarin zich op dit moment beide nieuwe bewo ners bevonden en gaf toen do hond eon schop, zodat deze een eind ver der rondtolde. Het keffen maakte even plaats voor een luid gejank, hetgeen een verbluffende uitwer king scheen te hebben, want in een mum van tijd was het echtpaar-spij kerbroek naar buiten gerend. Dc vrouw nam liet hondje in dc armen, suste het en ging cr mee naar bin nen. De man keek wat rond. ook naar het huis van dc buren, of die mogelijk dc oorzaak waren geweest van het hondegejank en zag zo doende niet dc grijns van dc ro buuste chauffeur. Misschien had hij niet veel op mcl zijn klanten van deze dag. Binnen twee uur was de auto leeg cn reed dc verhuizer weg. Dc akli- viteiten van de nieuwe buren ver plaatsten zich nu naar dc achterzij de van de woning. Want daar werd nu het keffen van 't hondje gehoord, duidelijk cn irriterend. Mevrouw Boode cn haar dochter zagen tussen do struiken door de lange rieten ligstoel staan. Deze was nu bekleed met enkele fel gekleurde kussens. En daarop lag de man: naakt op een slipje na. Met een zonnebril op zijn hoofd. Van dc vrouw was niets te zien. Het hondje rende heen cn weer, sprong op de zonnende man en cr weer af, maar het deerde hem niet, want hij reageerde cr tenmin ste helemaal niet op. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 5