DR. IR. H. A. FRANKEN BENOEMD TOT OFFICIER IN ORDE VAN ORANJE NASSAU Voorlichtingsbijeenkomsten in gemeente Middenschouwen Drs. H. Eversdijk voor C.D.A. Schouwen-Duiveland VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te OUWERKERK Burgemeester Bruinisse over aanpassingswerken haven VLEESCHMEESTER DE KROES NU OOK IN DE ZIERIKZEESE PASSAGE Aan vooravond van verjaardag STREEKNIEUWS Onderdeel van grote maatschappij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 februari 1979 Nr. 22454 REX ESSE, 9-2. In zijn woning aan cle Jan van Renesseweg te Renes- se werd vrijdagmiddag de oud-direkteur van cle Rotterdamse Melkin richting-Verenigde Zuivclbereiders te Rotterdam dr. ir. H. A. Franken door burgemeester II. P. Everwijn van Westerschouwen de versierselen opgespeld behorende bij de benoeming tot officier in de Orde van Oran je Nassau. Eerste in Scharendijke SCI1AIU5N DUKE, 8-2. Donder dagavond werd door het gemeente bestuur van Middenschouwen in De Putmeet te Scharendijke een voor lichtingsbijeenkomst gehouden. De belangstelling 20 belangstellen den) viel wat tegen. Loco-burgemeester I. C. Padmos zei, dat aan de voorlichtingsbijeen komsten op 14 februari te Ellemeet en op 28 februari te Kerkwerve nog wat meer publiciteit gegeven zal worden. Wethouder C. J. van Burg gaf een korte uiteenzetting over de konse- kwenties van de Nota Bewoningspa- troon voor de gemeente, de samen levingsopbouw en de plannen voor een nieuw sportvelftenkomplex te Scharendijke. Toelichting Loco-burgemeester Padmos gaf een toelichting >op de bestemmings plannen „Putmeet II", „kom Scha rendijke" en „Elkerzeeseweg-Carl- straal". Hij gaf het advies om alvo rens formele bezwaarschriften in te dienen tegen bestemmingsplannen, eerst ten gemeentehuize te komen praten om te zien of een oplossing gevonden kan worden. Wethouder L. C. Hart gaf aan de hand van de Zeeuwse Diskussienota over de rekreatie, de Struktuur- schets „Kuststrook Scharendijke" en het plan „De Bout" een toelichting over de mogelijkheden voor de re kreatie. Spreker wees hierbij ook op de ekonomische betekenis van de rekreatie, nu de werkgelegenheid in andere sektoren verminderd is. Vragen Door de aanwezigen werden vra gen gesteld over realisering van het sportveldenkomplex, het aanleggen van een ijsbaan, snelheidsbeperking voor het verkeer over de ijsbaan, inspraak bij groenvoorzieningen in Putmeet II en weren van loslopende honden op de stranden. „Grondslag- en politiek handelen" Naast de echtgenote van de heer ranken die zaterdag zijn 70ste ver jaardag vierde, waren hierbij aan wezig de voorzitter van de Raad van Arbeid te Rotterdam de heer E. G. IV. v. d. Spek en de sekretaris hier van de heer IV. Lunstroot. Gedurende 30-jaar maakte de heer Franken deel uit van het kollege van de Raad van Arbeid te Rotterdam. De heer Franken werd geboren op Java, waar zijn vader in de suiker zat. Zijn vader was afkomstig van Noordwelle waar diens vader een bakkerij had. Na het overlijden van zijn moeder bleef de vader in Indië en gingen de drie kinderen naar een rante te Renesse. Hij doorliep de HBS te Zierikzee, waaraan hij nog steeds aangename herinneringen heeft, waar bij in 1926 afstudeerde. Naar Delft Van de Zierikzeese HBS ging hij naar de technische hogeschool te Delft waar hij in 1932 afstudeerde. In 1934 promoveerde hij op een proef schrift over „afleiding van suiker". Lag het oorsprokelijk in zijn bedoe ling om naar Indië te gaan, dit ging uiteindelijk toch niet door. Regel matig bleef de heer Franken nog Re- nesse bezoeken, waar hij kennis kreeg aan zijn vrouw die te Haam stede gedurende de vakantie maan den in hotel Bom logeerde. Zijn schoonvader was direkteur van de Verenigde Zuivelbereiders te Rotter dam en mede hierdoor kwam hij hier ook terecht in 1934. In 1936 werd hij benoemd tot ad- junkt-direkteur van de RMI/VZ en in BRUINISSE, 10-2. Hoe belangrijk de aanpassingswerken aan de haven van Bruinisse voor de totale ge meenschap zijn, werd door burge meester T. C. Hekman vertolkt met de woorden: alles staat of valt met de voorbereiding en uitvoering van de plannen met de haven van Brui nisse". „De haven is van vitaal belang voor de gemeenschap van Bruinisse en heeft om deze reden dan ook dë hoogste prioriteit. Met de grootst mogelijke voortvarendheid wordt er gewerkt aan de voorbereiding in nauw overleg en samenwerking met Rijkswaterstaat en de buitendijks gevestigde bedrijven. De problema tiek is echter zo ingewikkeld en veelzijdig, dat het de grootst moge lijke zorgvuldigdheid vereist en het is begrijpelijk, dat dit de nodige tijd vergt." 1936 werd hij benoemd tot direkteur van het concern belast met de sek- tor van het melkbedryf, een funktie welke hij tot aan zijn pensionering in 1974 vervulde. Hiernaast maakt mr. Franken van af 1965 tot aan zijn pensionering deel uit van de raad van bestqur van de CMC-Melkunie. Kommissaris is 1 ij thans nog van de N.V. Menaba meelfabrieken in Rotterdam en had hij zitting in de EEG-kommissie voor konsumptie-ijs. Rotary Rotterdam Mede oprichter is hij verder van Rotary Rotterdam-Zuid. Burgemees- ster H. P. Everwijn wees er m een korte toespraak op dat met de be noeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau de grote waardering voor het vele en belangrijke van dr. P ranken tot uiting wordt gebracht. Diefstal landbouwprodukten De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft beslo ten de aandacht van de Veldpolitie te vragen voor het steeds toenemend aantal klachten over diefstal van landbouwprodukten, tijdens de oogstperiode. MIDDELBURG Expositie Van 17 februari tot 9 maart expo- Andere zaken Bij de algemene beschouwing op de begroting 1979 door de diverse raadsfrakties is gebleken, dat er aangedrongen wordt op nog andere zaken welke zeker ook van groot belang zijn voor de gemeenschap van de Bruse bevolking. B. en w. zijn druk bezig aan de voorbereiding van diverse plannen. Tot die plannen behoort ook Bru- Oost. Het is begrijpelijk dat de be woners graag wat meer zouden wil len weten omtrent wat hun te wach ten staat i.v.m. renovatie of amova- tie van de huizen in deze wijk. Om streeks half maart zal een hoorzit ting met de bewoners worden ge houden over het struktuurplan voor de kom van Bruinisse. Hierover zijn nog nadere mededelingen te ver wachten. Burgemeester H. P. Ev/erwïjn speldt de heer Franken de versierselen op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Franken zichtbaar ontroerd zei, erg verrast en bijzonder dank baar te zijn voor deze hoge onder scheiding. seren in het Zeeuws Kunstenaars centrum: Wim Bettenhausen, Sipke Huismans. Dies de Jonge oorspron kelijk van Schouwen-Duiveland), Henk de Looper, Benno Randolfi, Ad Timmermans en Leo van Vugt. ZIERIKZEE „Open dag" Prinses Juliana school Woensdagmiddag 14 februari is er in de school voor L.H.N.O. en M.H.N.O. „Prinses Juliana" te Zie rikzee een „open dag" voor de leer lingen van het basisonderwijs, die denken het volgend jaar deze tak van het voortgezet onderwijs te zul len gaan volgen. Zij worden verge zeld door de hoofden van scholen, ouderkommissie en ouders. Op deze middag zal een lespro gramma worden aangeboden met de bedoeling de a.s. leerlingen kennis te laten maken met de school, de leerkrachten en de vakken waarin ze les zullen gaan krijgen. Aanrijding Vrijdag 9 februari deed mevr. V. uit Zierikzee om 11.20 uur aangifte van het feit dat zij op de Oude Ha ven tegen een witte Simca was aan gereden. De eigenaar kan via de po litie met haar in kontakt treden. Vermissing Vrijdag 9 februari miste van S.-Th. tijdens werkzaamheden in een hoi'eca-bedrijf haar portemon nee met f 25,Verder miste zij fietssleutels en een betaalpas. Parkeerplaats Zaterdag 10 februari parkeerde A. S. uit Renesse zijn auto op een par keerplaats. L. A. H. uit Kerkwerve plaatste zijn auto achter S. S. wilde eruit, maar zat zowel voor als achter ingesloten. S. reed toch achteruit, waarbij de bumper van de auto van H. verbogen werd. Gladheid Zondag 11 februari reden om 22.00 uur twee auto's achter elkaar op de Zeelandbrug, bestuurd door L. B. uit Zierikzee en L. v. d. B. uit Zie rikzee. L. B. raakte door de gladheid in een slip. V. d. B. probeerde B. te ontwijken en klapte tegen de vang rail. De auto van v. d. B. liep scha de op. Afd. „Philatelica" Op maandag 19 februari wordt in het „Huis van Nassau" een bijeen komst gehouden van de afd. Schou wen-Duiveland van „Philatelica". RENESSE Prima uitvoering „Luctor et Emergo" Zaterdagavond verzorgde het fan farekorps „Luctor et Ecmergo" uit Renesse in het dorpshuis van Renesse zyn tweede uitvoering. Evenals een week eerder was de zaal prima be zet. De avond was nu ook voor nict- clonateurs toegankelijk en onder het publiek was een groot aantal jeug- d'gen. Deze wisten, evenals de oude ren aanwezigen, het programma zeer te waarderen. Het programma, dat uitstekend verliep, was precies gelijk aan de hield ook weer zijn openingspraat- eerste uitvoering. Voorzitter Kouman je, waarin hij een en ander vertelde over het wel en wee van de vereni- g'ng. Hij vertelde verder, dat het hem de vorige week was ontschoten om te vermelden dat het voor de di rekteur, de lieer J. H. Blorn, zijn 20ste uitvoering met „Luctor et Emergo" was. Het muziekprogramma werd be sloten met het bekende en populaire „Down by the riverside", dat een zeer langdurig en enthousiast applaus te weeg bracht. Na de pauze amu seerde de toneelvereniging „Op Drift" hel publiek bijzonder met de klucht „De Lellebellen". De gezellige avond eindigde met een geanimeerd bal met muziek van „After Eight". Programma eerste slrêfeest Zaterdag 17 februari wordt het jaarlijkse strafeest gehouden, geor- niseerd door de strakommissie, die is gevormd uit de evenementenkom missie van de V.V.V. „Renesse Voor uit". Het programma begint die dag met een keuring van versierde paar den en ponies op het dorpsplein, waarvoor 6 prijzen beschikbaar zijn. Daarna maken ervaren ruiters een tocht naar Burgh-Haamstede. De ponies maken eerst een rondrit door Renesse, waarna zij „Luctor et Emergo" bij het Dorpshuis ontmoe ten. Gezamenlijk vertrekt de groep dan naar de Laone, waar een stoe lendans zal worden gehouden. Pony's paarden en „Lurtor et Emergo" ver zamelen zich tenslotte bij de Kabbe- laarsbank om koers te zetten naar do dorpskern, waar bij het voormali ge gemeentehuis aan de Kromme Re- ke de presentatie aan het gemeente bestuur zal geschieden. Het folkloristisch evenement wordt geëindigd met een rit naar het strand voor de gevorderde ruiters. Daar vindt dan het essentieel gebeuren van het strafeest plaats: het voeten- wassen van de paarden. Ruiterevenementen Het bestuur van de ruitervereni- ging Renesse heeft voor de komende week weer enkele leuke evenemen ten voor de leden in petto. In de eerste plaats heeft men de strakom missie toegezegd, dat men op 17 fe bruari zal meedoen aan de stravie- ring. Een week later, op 24 februari, zal een originele Schouwse Strobalen- springwedstrijd worden georgani seerd. Voor zaterdag" 3 maart zijn de destijds uitgestelde dressuurwed- strijden om de Nieuwjaars Trofee gepland. En op diezelfde zaterdag avond zal in „Het Jagershuis" te Renesse een karnavalsavond worden gehouden met medewerking van de dertien man sterke karnavalsband „De Laetste Asem". Zaterdag 10 maart organiseert men een dagtrip naar de wereldten toonstelling Equitana '79 te Essen. Ledenvergadering Luctor et Emergo Vrijdagavond 16 februari houdt het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse in „Het wapen van Zeeland" de jaarvergadering. De vergadering zal worden geopend door de voor zitter, de heer J. A. Kouman. Na no tulen en jaarverslag zullen de jubi larissen worden gehuldigd. Na de pauze zal de bestuursverkie- Dit slagersbedrijf is een onderdeel van de houdensmaatschappij De Vleeschmeesters B.V. Die maatschappij ontstond onge veer tien jaar geleden uit de samen smelting van vijf slagersbedrijven, die als Vleeschmeesters besloten ver der te gaan, omdat Ger de Kroes, Koos de Kroes, Jan de Boer, Kruyer en Teekens besloten hun vakkennis te bundelen. Tenslotte, zo was de re- oenering, weten vijf meer dan een. De fraaie vestiging van Vleesch- meester De Kroes in Zierikzee. ZIERIKZEE, 9-2. Het CDA acht zich niet bevoegd om te vragen naar de persoonlijke geloofsovertuiging en geloofsbelevenis van zijn leden. Dat zei drs. H. Eversdyk, CDA-IitI van de Tweede Kamer en lid van de CDA-kommissie „Grondslag en poli tiek handelen" vrijdag tijdens een vergadering van het CDA Schou wen-Duiveland in Zierikzee. zing aan de orde komen. Aftredend en herkiesbaar is de heer C. Dorre man. Voor benoeming tot nieuw lid komen in aanmerking: mevr. R. v. d. Roest-Zwarter en de heren C. Groen- leer, E. van Toledo, Joop de Feiter, Harry Kostense, Hans de Feiter en Joop Wandel. BRUINISSE Gladheid Zondag 11 februari meldde van P. om 21.00 uur dat een auto, bestuurd door M. de K., tegen zijn" auto in de Burg. Hagelaan was aangereden. Beide auto's raakten beschadigd. Oorzaak van de aanrijding: plotse ling optredende gladheid. Daaruit is een van de grootste am bachtelijke slagersbedrijven van Ne derland gegroeid, met 450 zaken, welk aantal op het ogenblik weke lijks met twee wordt vergroot. Voordelen Dat heeft een aantal voordelen, zo als het gezamenlijk inkopen tegen lagere prijzen. In eigen slachterijen in binnen- en buitenland tot in Ier land toe, wordt het vee geslacht, mei de hoogste kwaliteitsnormen gekeurd en met een grote kontrole op smaak Genoemde uitspraak deed de heer Eversdijk namens de kommissie. Als zijn persoonlijke overtuiging sprak hij uit dat de geloofsovertuiging bij de kandidaatstelling - naast andere faktoren als persoonlijk gedrag, ken nis, politieke scholing enz. - een voorname rol zal blijven spelen. Bindend De kommissie acht het belangrijk ste bindende element waaronder het CDA tot een samenhangende politie ke partij wordt gevormd, de politie ke overtuiging, die als antwoord op de grondslag van het politieke leven tot stand komt. Politiek en kerk Wat het onderwerp kerk en poli tiek betreft, merkte de heer Evers dijk op, dat het CDA de politiek niet over de kerk wil laten heersen. „Aan de andere kant waardeert het CDA de niet aflatende bijdrage van de kerken in de gewetensvorming van de burgers, hun bekommernissen omtrent het lot van onze samenle ving en hun aansporing tot politieke participatie. Een zwijgende kerk, zoals in sommige linkse en rechtse diktaturen voorkomt, zou fout zijn", aldus de heer Eversdijk. en presentatie. Het assortiment be vat alle denkbare soorten vlees en bijprodukten. Bekend Vleeschmeester Koos de Kroes is van oudsher de bekende slagersnaam in het zuiden van het land. Deze or ganisatie breidt voortdurend uit en in Zierikzee is nu ook de eerste ves tiging geopend. Vleeschmeester Koos de Kroes pre senteert zich in Zierikzee als am- oachtelijk slager aan het publiek, In het filiaal aan de Appelmarkt staat als chef de heer C. J. Roeten, eer. oude rot in het vak. De heer Roeten heeft ervaring in bedrijven in de grote stad, is 42 jaar, getrouwd en heeft twee kinderen. Advertentie m m Wij zc/eken een stevige knaap van een jaar of j zevenfien, in bezit van fiets of bromfieis, als a Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer J Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, M Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur fel privé: (01119) 660. ZIERIKZEE, 9-2. In tie Zierikzeese Passage „Concor dia" heeft zich onlangs Vleesmeester De Kroes uit Maassluis gevestigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 3