Zaadnoordijk opende bedrijf aan jachthaven Scharendijke C.J.V. viert het 89ste jaarfeest met een gevarieerd programma Ziekenfondsen en huisartsen Weer glad in Nederland MEUBELRAMA u a c "fhic-l'. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Service en verkoop Opening door oud- burgemeester JACHTWïri ZftftDHOOROUK SCHAREND <ti' GELD NODIG Leiding gevende mensen nodig Interieur Verzorging MEUBELRAMA B.V. Aj- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 februari 1979 135ste jaargang Nr. 22454 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15.. Losse -ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 rege(s) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Jeugd op wedstrijdschaats te Oosterland SCHARENDIJKE, 9-2. Vrijdagmiddag werd bel ser vice- en verkoopbedrijf van de Jachtwerf Zaadnoordijk aan de jachthaven te Scharendijke, officieel geopend, in aanwezigheid van talrijke genodigden. Hans Zaadnoordijk, eigenaar van bet bedrijf, zette uiteen dat het be dt ijl" met zijn voornaamste vestiging (fabrikage-afdeling in Heerenveen en een steunpunt in Uitgeest, pers- UTRECHT, 10-2. Na, met een aan tal langdurige onderbrekingen, ruim twintig jaar onderhandelen, hebben de ziekenfondsen en de huisartsen overeenstemming bereikt over een modelkontrakt dat de rechten en de plichten regelt van de betrokken medewerkers (artsen) en de fondsen. Dit kontrakt, dat nog moet worden goedgekeurd door de diverse achter bannen en dat dan ook nog het fiat van de Ziekenfondsraad moet krij gen, zal ook als voorbeeld dienen voor soortgelijke regelingen met spe cialisten, tandartsen en apothekers, met wie ook onderhandelingen gaan de zyn. pektieven zag in het Zuidwesten van Nederland en in het bijzonder aan de Grevelingen. De heer E. Baerends, oud-burge meester van Middenschouwen en thans burgemeester van Tholen had tot taak de opening te verrichten. Hij lichtte toe wel even moeite ge had te hebben met de opening, maar gelet op het feit, 'dat het verzoek hiertoe hem reeds zes maanden ge leden was gedaan en mede gelet op het feit, dat de loco-burgemeester van Middenschouwen hierin had bewilligd, zei hij toch gaarne aan het verzoek te voldoen. Kompromis Spreker wees er op, dat bij het bedrijfsgebouw een kompromis ge vonden is tussen optimale bedrijf s- ekonomische kriteria en de eisen, die gesteld werden aan de land schappelijke inpassing. Dit symboli seert zich als het ware in de bouw van twee boottypes, die eveneens de naam „Compromis" dragen. De heer Baerends vond vooral het punt van de werkgelegenheid door de vesti ging van Zaadnoordijk belangrijk. Door het omhoogtrekken van een spiskin, die een zeil met de naam van de jachtwerf vertoonde, werd de of ficiële opening een feit. De bedrijfsleider de heer R. Hilienkman, dankte zijn medewer kers voor de spontane inzet voor het tijdig in gereedheid brengen van het gebouw. Khibliuis Het gebouw omvat een ruime mo gelijkheid voor winterberging, een reparatieafdeling, een nautic-shop en showruimte. Óp de eerste verdie ping bevindt zich de woning van de bedrijfsleider en wordt het klub/ kantinegedeelte voor de watersport vereniging Scharendijke in gereed heid gebracht. De genodigden kregen naast an dere geneugten scheepbeschuit met muisjes aangeboden. Door het bedrijf Zaadnoordyk was \crzocht, dat degenen, die een atten tie wilden geven by de opening dit zouden doen door het storten van een bijdrage voor de Kon. Zuid-Hol landse My tot Redding van Schip breukelingen. Inspëkteuv De Jong van deze maatschappij zegde voor dit gebaar hartelijk dank. Zaterdagmiddag werd een „open dag" gehouden, waarby de belang stellenden het bedrijf konden bezich tigen. Bovendien werden demonstra- Advertentie "s Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Einancieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEE, 9-2. ,De jeugd is enthousiast genoeg. Ik geloof dat het juist vaak de ouderen zijn die te belab berd zijn iets te ondernemen. Wij moeten tenminste zeer veel moeite doen 0111 mensen te vinden die leiding aan jongeren willen gevgn". De leden van de C.J.V. groepen Jon ge Kracht II en Excelsior tijdens de uitbeelding van cle vragen voor cle quiz. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aan het woord de heer B. D. Schot vrijdagavond in de Concertzaal ty- dens zyn welkomsttoespraak van het 89ste Jaarfeest van de Christelyke Jongeren Vereniging (C.J.V.). Deze avond droeg het thema „Inspelen op de toekomst". De C.J.V.-voorzitter maakte van de gelegenheid gebruik een beroep te doen op het talrijke publiek eens een funktie als C.J.V.-leider te overwegen. Verder wees de heer Schot erop, dal er ook nog heel wat mensen voor diverse hand- en span diensten nodig zijn. De voorzitter zei dat het doel van de C.J.V. is te trachten jonge men sen een stukje vorming mee te ge ven. Dit wordt gedaan door in groe pen te spelen en te leren praten en samen met elkaar een stukje geloof te beleven. Ook aan dienstverlening wordt door de C.J.V. aandacht ge schonken, vanuit het Evangelie wordt getracht wat te doen voor de naasten. Oliebol lenaktie Tot slot deelde de heer Schot me de, dat ter ondersteuning van de kas, aanstaande zaterdag een olie- bollenaktie zal worden "gehouden. Zowel de junioren als de senioren van de C.J.V. hebben hun schouders onder dit 89ste Jaarfeest gezet en wisten het publiek een vrolijke avond te bezorgen. Voor de pauze kwamen de junioren aan de beurt met een spel over Jan Klaasen en Katrijn, die in het C.J.V.-kamp in Renesse gingen kamperen. Bij de jongensgroep bleken enkele uitstekende play-back-zangers te zitten. Zy brachten „Toppers van toen" van Robbert Paul ten gehore en als hoogtepunt de nieuwe karna- valskrakcr „Heidi". De groep Jonge Kracht III presenteerde zich met een vrolijke Polka en een Israëlische dans. De Dikvoormekaarshow was ook van de partij. Ome Joop en zijn kornuiten bleken plotseling op de maan te zijn gestrand. Het mocht verwacht worden dat de tophit Y.M.C.A. - d.i. de interna tionale organisatie van de C.J.V. - ook ten gehore zou worden gebracht. Het suksesvolle lied werd vrijdag avond omlijst met een vrolijk ballet. Het programma voor de pauze werd afgerond met een quiz, waar bij het publiek letterlijk on figuur lijk op zijn tellen moest passen. Kabaret Tijdens de pauze werd een zeer geslaagde verloting gehouden, die het fraaie bedrag van f 1.613,05 op bracht. Hierna was het de beurt aan Jonge Kracht IV met een aantal ka- baretstukjes. Zij hadden hiervoor de Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Alleen de aanleidingen tot grote veranderingen zijn ver- (i schillend; de oorzaken zijn (i altijd dezelfde. i Montesquieu De heer E. Baerends, oud-buigemeester van Middenschouwen, feliciteert de heer Zaadnoordijk met net nieuwe service- en verkoopbedrijf in Scharen- (trfke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ties gegeven door de brandweer van Scharendijke en eerder genoemde i eddingsmaatschappij. teksten van enkele professionele ka- baretiers geleend. Heel origineel was het optreden van de Seniorenklub „Samen Ver der". Zy' zetten een Zierikzeese ge meenteraadsvergadering op de plan ken met daarin zeer ludieke - en zeer herkenbare - figuren. De agenda punten waren alleszins de moeite waard en op de publieke tribune be vonden zich dan ook enkele enthou siaste burgers. Eric Holm bracht met verve een mini-one-manshow, getiteld „Met wie spreek ik Hoogtepunt van de avond was de opvoering van het toneelstuk „Een beeld van een man". Deze klucht staat al heel lang hoog genoteerd op de lijst van suksesvolle amateurto- neelstukken. Enkele jaren geleden waagde een groepje mensen van muziekvereniging „Nieuw-Leven" uit Ouwerkerk zich er aan en vorig jaar werd dit stuk op de planken gezet in Dreisclior door leden van de muziekvereniging „Crescendo". Toneeltalent Vrijdagavond stond de C.J.V. borg voor een uitstekende opvoering. Na een wat aarzelend en niet zo goed verstaanbaar begin, ging het alle maal steeds beter lopen. Zonder de andere spelers o<>k maar iets te kort te willen doen. verdient het spel van Marianne Vermeule een aparte vermelding. Zij steeg meters uit boven het ge middelde niveau van amateurtoneel in haar rol van Josefien. Extra moeilijkheid voor haar was ook, dat haar tegenspeler - „het beeld van een man" - uitstekend geschikt bleek voor zijn rol, maar wel wat tekstvaster had mogen zijn. Na afloop mochten de akteurs en aktriccs een fraaie roos en een har- tclyk applaus in ontvangst nemen. Dit 89ste jaarfeest werd afgerond met de dagsluiting door alle leden van Jonge Kracht IV. Verwachting tot dinsdagavond: Kwakkelweer Veel bewolking met Ten noorden van de grote rivieren af en toe sneeuw of ijzel, elders nu en dan regen; mi nimumtemperaturen van ongeveer 2 graden in Zeeland tot circa min 2 graden in Groningen, middagtempe- raturen van om het vriespunt in het noorden tot omstreeks 4 graden in de zuidelijke provincies; matige, in het noorden krachtige wind tussen oost en zuid. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min -temperaturen omstreeks 1 gr. Ma w-temperaturen omstreeks 4-3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor wdensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 febr. Zon op 8.01, onder 17.49 Maan op 19.29, onder 8.24 Laatste kwartier: 20 febr. (2.17) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 febr. 4.17 16 44 10.00 22.06 Springtij: 14 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-2. Het K N.M.Ï. deelt mede: Het weer in ons land wordt bepaald door oceaandepressies, die via de Golf van Biscaje naar noord- Frankrijk koersen en daarbij gelei delijk minder aktief worden. Deze gebieden met slecht weer stuwen zachtere lucht via Frankrijk en Bel gië naar ons land. Een hogedrukge- bied tussen Groenland en noord- Noorwegen voert op haar oostflank koude lucht zuidwaarts. De over gangszone tussende koude lucht in het noorden en de zachtere lucht in het zuiden, bereikte zondagmiddag België. Maandagochtend was deze zone gevorderd tot de lijn Zand- voort-Utrecht-Arnhem. Het binnen dringen ervan ging gepaard met ijzel en sneeuw, die later in het zuiden in regen overging. Verwacht wordt dat de zóne met bewolking en neerslag zich ook dins dag nog dichterbij of over het noor den van Nederland zal bevinden. Het blijft dan ook kwakkelweer, met in de nacht temperaturen om het vries punt en lichte dooi overdag. DRIEBERGEN. 12-2. Sneeuw e;: ijzel heeft maandagochtend hel e; keer in Nederland vonr grew- pro blemen gcslcld. Bi: vei ).- r.« «•fi- trale van dc rijkspolitie in DrVbvr- gen kwamen aan dc „lopende i>. meldingen van kie ne ongeval'.en binnen, waarbij enkele mensen licht gewond raakten. De verkeerspolitie in Driebergen verwacht dat in de loop van de dag de situatie nog zal verslechte ren. de zaak met die geweldige service Rijksweg 26 - Nieuwerkerk (Z.) - Telefoon (01114) 1268 Massamarkt Ouddorp (Z.H.) - Telefoon (01878 1280 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1