cz (ci Ouwerkerk wil meer inspraak en een overkoepelend orgaan W Eurobus trok in Zierikzee een matige belangstelling GROTE VERKOOP Hst- DE ZIERIKZEESCHE COURANT BOVA6 SCHADE! BEDRUF Marijnen wasautomaten AUTOMOBIELBEDRIJF ISTA 00STERLAND In kader Europese verkiezingen LANDORAAF B.V. - ROTTERDAM Kennismakingsavond met opbouwwerker ■iqut ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE «Ml? £*K<k Sfl Vrijdag 9 februari 1979 135ste jaargang Nr. 22453 WAARIN OPGENOMEN f1797 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 24,95, per jaar 95,15. Losse "ummers 55 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 36 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,60. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. in dit nummer: Duivelcind krijgt financiële kommissie „Ik zie de Europese samenwerking als noodzaak. De staten zijn al zo nauw aan elkaar verbonden, dat bet nauwelijks nog anders kan. De Ita- lanen eten onze aardappelen en wy eten hun tomaten, om maar een klein voorbeeldje te noemen". OUWERKERK, 8-2. Een taakuitbreiding van de Stich ting Ontwikkeling Ouwerkerk, zodat in de nabije toekomst een overkoepelend orgaan voor alle vereni gingen op het dorp ontstaat en meer inspraakmoge lijkheden voor de inwoners bij bestuurlijke zaken. Deze twee - op Ouwerkerk reeds lang levende wensen kwamen don derdagavond uiteraard aan de orde tydens de kennismakingsavond met opbouwwerker de heer Dick Does- wijk. Voor deze bijeenkomst, waarbij bet voltallig gemeentebestuur was vertegenwoordigd, bestond slechts een matige belangstelling. Ondanks de niet grote opkomst van de dorpsbewoners wist men echter tot een zeer levendige dis- kussie te komen en werd getracht wat meer licht te krijgen in de werkwijze van de Stichting Samen levingsopbouw Schouwen-Duive- land. Aan de heer Doeswijk was de laak de op hem afgevuurde vragen te beantwoorden. Hechte gemeenschap Do voorzitter van de Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk, de heer M. K. Romeijn sprak in zijn ope ningswoord over Ouwerkerk als een hechte gemeenschap, een tolerant dorp met een aktief verenigingsle ven. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit aan het adres van 't gemeentebe stuur voor het ontwikkelen van be stemmingsplannen, waardoor wo ningbouw in deze kern mogelijk was geworden. „Dit had nieuwe inwo ners tot gevolg, die zich ook voor die gemeenschap Ouwerkerk willen inzetten", aldus de voorzitter. Positieve zaken noemde hy het ini tiatief van de dorpskrant het „Aolle- faertje" en het feit dat van het Dorpshuis de laatste jaren een veel intensiever gebruik wordt gemaakt. Tot slot wees hy erop dat dc opbouw werker niet gezien moet worden als i en Sinterklaas, die een grote uitde ling houdt. „De heer Doeswyk kan wel richtlynen aangeven en hulp bieden, hetgeen de gemeenschap Ouwerkerk ten goede kan komen". Hierna was het de beurt aan de heer Doeswijk uit een te zetten hoe men de weg kan vinden naar die Stichting Samenlevingsopbouw .en hoe het door deze Stichting opge stelde beleidsplan er thans uitziet. Hij wees erop dal opbouwwerk er is om een zogenaamd „plan de aktie" op te stellen. Het initiatief moet vanuit de bevolking komen, bij het uitbouwen van dit initiatief kan de opbouwer de juiste richtlijnen aan geven en dc nodige kontakten tot. stand brengen. De heer Doeswijk stipte verder enkele praktische za ken aan zoals de realisering van een gemeenschapshuis in Noordwelle, de instelling van een Kulturcle Raad. waartoe thans een werkgroep in het leven geroepen is en he! nieuw te ven inblazen van het Overkoepelend Orgaan Bejaardenwerk. (Vervolg pag. 3) Advertentie WELTEVREDEN Tel. (01110) 2805 Gewoon erg goed Advertentie Off. dealer van LAND- en RANGE ROVER voor geheel Zeeland. Oil. dealer van ROVER AUSTIN - MOR RIS - TRIUMPH voor Schouwen-Duiveland TEL. (01114) 1495 ZIERIKZEE, 8-2. ..Juni 1979: Startschot voor een demokratischer Europa" en „Europa's toekomst is al begonnen." Twee - opgetogen - slogans die de Eurobus met zich meevoert op zyn tocht langs 75 Nederlandse gemeenten. Zierikzee was de achtste plaats die het 15 meter lange gevaarte aandeed; ruim tien uur stond hy donderdag aan het Havenpark. De tournee van de Eurobus is be doeld om de kiezers zo uitvoerig mogelijk in te lichten over het be lang van de Europese Verkiezingen, die in Nederland op 7 juni worden gehouden. De in totaal drie maan den durende kampagne van deze rijdende „Europese Expositie" is een projekt van de Voorlichtingsdienst Europees Parlement, dat gereali seerd werd in samenwerking met het Nationaal Comité en de Raad der Europese Gemeenten. Op 31 januari gaf dr. C. Berkhouwer, vice-voorzit ter van het Europees Parlement, op het Binnenhof het startsein voor de voorlichtingstournce. Voorlichtingspanelen De bus is ingericht met „voorlich tingspanelen", hoofdzakelijk gevuld met teksten die hef belang om te gaan stemmen onderstrepen, uitleg gen hoe de verkiezingen in zijn werk gaan, hoe het parlement gaat Advertentie funktioneren en welke zaken het kun en mag regelen. Elk paneel bevat de tekst van zo'n onderwerp, onder intrigerende kop pen als „Uw stem voor meer demo- kratïsche kontrole", „Uw stem voor medezeggenschap over de EG-wetge- ving", „Door uw stem meer greep op de begroting" etc. Een en ander is verlucht met fo to's. Bij de informatiestand is een Videohoek ingericht. Bezoek kollege Donderdagochtend rond een uur of elf betraden burgemeester Th. H. de Meester, wethouders W. den Boer en L. J. van Gastel alsmede ge- meentësekretaris A. G. Izebout en -voorlichter G. Villerius de bus om op informele wijze het fenomeen in ogenschouw te nemen. Dat de Zierikzeese vroede vaderen de komst van de Eurobus belangrijk vondëïi bleek al uit hun komst; Des gevraagd bracht de heer De Meester dat ook nog onder woorden. HAAMSTEDE. Alweer een lentebode. Rij fokbedrijf De Haan in Haamstede, waar een kudde Zeeuwse melkschapen nog steeds een bezienswaardigheid vormt, werden de eerste lammeren geboren: twee rammetjes van dit oude ras. Altijd weer vertederend. Volgens verzorger, de heer J. Poldervaart, maakt het kroost het prima. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) over Europese verkiezingen en ju- melage-gemeenten een motie in- d.ende voor subsidiëring van propa- ganda-aktiviteiten zoals de Eurobus en die momenteel de nodige aandacht krijgt van binnenlandse zaken - maakte zich dan ook enigszins be- aorgd over de toegankelijkheid van de bus. De entree was vanaf de marktzijde namelijk niet zichtbaar en viel überhaupt (enigszins) in het niet bij de trap van een bankgebouw en een bossage. Daar kwam echter snel verande ring in. Binnen een kwartier werd dc bus onder politiebegeleiding her plaatst en had Gemeentewerken dranghekken klaar om de „instap" veiliger te maken. Verwachting tot zaterdagavond: Regen en ijzel Wolkenvelden en vannacht ten zui den van de grole rivieren mogelijk regen en ijzel; minimumfvmpeimu ren van ongeveer --8 grade n in Gro ningen tot nul graden in Zeeland: middagtemperaturen enkele graden boven nul. Matige oosten w'nd, maar vannacht weinig wind. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 lol f). Min.-temperaluur: omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur: omstreek- l gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temporaluren geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 8.00, onder 17.43 Maan op 16.24, onder 6.57 11 febr. Zon op 8.05, onder 17.45 Maan op 17.24, onder 7.30 12 febr. Zon op 8.03, onder 17.47 Maan op 18.26, onder 7.58 Volle maan: 12 febr. (3.39) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 10 febr. 2.29 14.55 8.26 20.32 11 febr. 3.11 15.33 9.00 21.04 12 febr. 3.46 16.08 9.30 21.37 Springtij: 14 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Afgelopen nacht liepen de laagste temperaturen in ons land nogal uiteen. In de provincies Fries land. Groningen en Drenthe kwam matige vorst voor. Op het vliegveld Eeldc bij Groningen werd hel tien graden onder nul. Op de Waddenei landen vroor het nauwelijks cn in Vlissingen bleef de temperatuur bo ven nul. In de nacht van vrijdag op zater dag zullen de temperaturen minder sterk variëren. Er moet wel op lichte vorst worden gerekend. De bewol king die in de loop van vrijdag van uit het zuiden opkwam zal zaterdag verder toenemen, maar de kans op neerslag is niet zo erg groot. UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN aan alle merken automobielen Auto Louis Goedbloed Noordwelle Telefoon (01116) 1245 Voor de verkiezingen, die ons weef een stapje dichter bij die samen werking brengen, behoort een grote opkomst te zijn. Een klein percen tage is tenslotte altijd ongunstig, omdat de uitslag dan niet represen- taief is. Er mag geen kans zijn dat je een vertekend beeld krijgt." Herplaatsing De burgemeester - die overigens tijdens een in november te Scheve- ningen gehouden studiekonferentiè De heer De Meester zegde toe, la ter op de dag nogmaals langs te ko men, om te zien of de nieuwe po sitie voldeed. De dames Wilderom en Rienstra, die de bus op het Zeeuwse trajekt „bemannen", vertelden tot nu toe een behoorlijke belangstelling voor de expositie te hebben ondervonden. Voor de jeugd vonden zij de opzet wat te moeilijk, omdat er „veel woor den en weinig plaatjes zijn". Jeugdi ge bezoekers kregen niettemin sti- ckeres mee en informatiemateriaal, waarbij hen op het hart werd ge drukt dat ook aan de ouders te la ten lezen en onderwijzers en leraren te vragen er aandacht in de les aan te laten besteden. Scholieren „Het leukste publiek zijn eigenlijk de scholieren", zo merkte mevrouw M. S. Wilderom op. „Ze komen met pittige vragen, zijn kritisch; voor hen oegint het tenslotte nu ailemaal. We drukken ze wel op het hart hoe dan ook te gaan stemmen, omdat ér niet over hun hoofdén beslist hoeft te worden. Het is overigens een leuk onderwerp voor een scriptie en van daar komen er ook nog weleens-wat om informatiemateriaal". Donderdagavond waren de dames echter wat minder enthousiast. On danks de, vanwege de markt en de koopavond verwachte extra toeloop moesten zij, konkluderen dat het be zoek „zeer matig" geweest was. Zij zelf, noch de gemeente, konden hier een verklaring voor vindén. De vroede vaderen werden in de Eurobus ontvangen door de twee in- formatrices. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's op 12 en 13 februari in het dorpshuis Zeeanemoonweg 1 - RENESSE van dames-, heren- en kinderkleding door Angst- voor., de. toèkomst. kan erger zijn dan het ongeluk van heden. Quintilianus

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 1