Voorzitter verheugd over steun inzake Rode Kruisziekenhuis Isolatiebedrijf „Thermecon vierde het twintig-jarig bestaan Familie-avond in Tonnenmagazijn te Brouwershaven Gratis zeereis aangeboden door commissarissen van Slavenkas te Zierikzee Isftlatiplipdriif ..Thermecon" Krediet gevraagd voor dubbele beglazing achterzijde raadhuis Maker van nieuw, sensationeel muziekinstrument in Zierikzee Gemeenteraad Bruinisse INGEZONDEN STUKKEN „En daar gaan wij over vergaderen" 4 Christelijke Plattelandsorganisaties RENESSE, 2-2. Vrijdagavond vier de het Zierikzeese isolatiebedrijf „Thermecon" het 20-jarig bestaan in restaurant „Lc Rabot" te Rcncsse met een etentje en een bowlingavond. Tevens werden op deze avond drie medewerkers vanwege hun lange diensttijd in het bedrijf door de di- rekteur de heer H. C. Jukkenckke in het zonnetje gezet. Het bedrijf, gehuisvest aan de En gelse Kade, werd op 9 januari 1958 opgericht en maakte sindsdien een gestadige groei door. Men heeft mo menteel 35 mensen in dienst en ope reert met een aantal samenwerken de bedrijven in geheel Nederland. Hierbij heeft het Zierikzeese be drijf zich voornamelijk gespeciali seerd in spouwmuurisolatie en dit vooral in bestaande panden. Men heeft momenteel een goed gevulde orderportefeuille en mede in ver band met het nationale isolatieplan behoort een verbreding en uitbrei ding van het- pakket zeker tot" de mogelijkheden. Personeelsbestand Direktéur Jukkenekke verwachtte dan ook dat er in de naaste toe komst zeker een uitbreiding van vooral het uitvoerende personeels bestand zal komen. Dit personeel zal men deels in Zierikzee en deels ei- buiten zoeken. Na het gezellige etentje sprak di- rekteur Jukkenekke zijn drie perso- neelsleden toe en prees hen voor dc wijze, waarop zij zich al die jaren voor het bedrijf hadden ingezet. Hij overhandigde hen allen een kado. Na deze korte huldiging begaf men zich naar de bowlingzaal, waar men zich nog geruime tijd sportief ver maakte. Tesamen met het (al een jaar ge leden voorgenomen) binnenschildër- werk en bekleding van de tegéllam- bnsering in de hal met een houten lambri, is een totaalbedrag gemoeid van f 19.000,- hetwelk de aanvanke lijke raming was voor enkel de be glazing. Voor alleen al het schilder werk was in de „primitieve gemeen tebegroting" voor 1978 f 12:000 uit getrokken. Grontlspekuiatie Het instellen van een rechtsveror- dening bij de arrondissementsrecht bank te Rotterdam wegens overtre ding van de anti-spekulatiebepalihg uit de algemene verkoopvoorwaarden voor grondverkoop wordt de raad ter goedkeuring m overweging gege ven, nu een inwoner van Hellevoet- sluis (de heer M. Z.). zich hieraan schuldig zou hebben gemaakt. Het kollege stelt zich voor het betalen van een boete te eisen dié een drie voud is van de som die de Hellevoet- sluizenaar destijds eigenaar van een perceel Duivelandse grond maakte, te weten f 72.699,-; met zijn manipu latie maake hij binnen één dag een winst van bijna f 40.000,-. Begraafplaats Voor de uitbreiding van de be graafplaats op Oosterland, waarmee mogelijk dit jaar al een begin zal worden gemaakt, koopt de gemeente na goedkeuring een stuk grond van 425 ca. voor de prijs van f 2.337,50. 'iwee percelen van respektievelijk ongeveer 570 ca. en 823 ca,, gelegen in het bestemmingsplan Sirjansland, zullen na goedkeuring worden ver kocht aan partikulieren. Tenslotte staan nog op de agenda: een wijziging van de lozingsverorde- ning voor de riolering, het behande len van een bezwaarschrift tegen een bouwaanvraag, een verrekening van (Ingezonden) In verband met het feit dat dc Sla- venkas voor dc vijfde maal als spon sor zal optreden voor een Zierikzccs' meisje of jongen tussen 16 en 26 jaar, zal by uitzondering in 1979 een twee tal in dc gelegenheid gesteld worden een zeereis te maken met de gaffel- schoener ..Eendracht". Voor dit bui tenkansje komen voor deze keer dus twee Zierikzeese meisjes of jongens in aanmerking. Wat wordt daarbij gevraagd? In liet algemeen minimaal wel enige be langstelling voor het zeilen. Vervol gens dat na afloop van dc zeereis ccö verslag van dc zeiltocht wordt Inge leverd hij de sekretaris van de Sla- venkas. de heer C. van Bcvcrcn, abortus wilde hij kwijt dat hij niet gevraagd heeft de desbetreffende wet te bekrachtigen maar om adhe sie te betuigen aan de motie van Rijsscn. Gelet op de aanstonds gerpnovcer- dc woningen aan de Pr. Wilhelmi- nalaan en het- gereed kopi en van de 32 zorffwonjngpn is het aanwenden van dp grond fJeursstr^at/hpcH Kerkstraat voor 1 en 2 persoons huishoudens niet juist. grondkosteh,één wijziging van 'de zwémbiidtarievên en het vaststellen van de derde wijziging gemeentebe groting 1979. De Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland organiseert, een kursus vqor jeugdleiding en bestuursleden van klubs, sozën, verenigingen. Vergaderen is voor de meeste men sen geèn alledaagse bezigheid. Laat staaneen vergadering leiden. En toch hangt er zoveel af van het goed leiden'van een bijeenkomst, dat hét belangrijk genoeg is om je in het Hoe en Wat te verdiepen. Een slecht geleide vergadering of bijeenkomst is voor iedereen een kwelling. Zoals voor zoveel zaken is ook hier een goede voorbereiding het Halve wérk. Waar moéten wij bij de voorberei ding zoal aan denken?? Hoe verga der je met je ciubledcn? je leiding? je bestuur? v In twee trainingsavonden komen naar voren: organisatie vormen; taakverdêlïng; gesprekstechnieken De kursus wordt, gehouden op don derdag 15 en donderdag 22 februari 1979 van 20.00 uur tot 22.00 uur in hél kliibhuis de Lichtboei in Zierik zee, Poststraat 37. Leiding, Gabri de dc Groot, jeugdwerkleider en Kees Kuyper. Opgeven zo spoedig mógelijk bij de Stichting Jeugd, Maarstraat 12, 4301 HA Zierikzee. Tel. '01110-3566. Gabri de Groot Weststraat 38, Zierikzee (tel. 01110- 2590). Gaarne ontvangen komniissarisscn van dc Slavcnkas een schriftelijke aanmelding, waarop naam. adres, leeftijd met opleiding cn'of werk kring en eventueel telefoonnummer z\jn vermeld, in te leveren b\i de sekretaris van dc Slavenkas. Dc slui- tingstermyn voor dc opgaven is ge steld op 24 februari 1979. De even tuele gegadigden worden by loting aangewezen, welke door de burge meester van Zierikzee zal worden verricht. Vorig jaar was Cor van 't Veer. Dc Crancstraat 54 tc Zierik zee. dc gelukkige winnaar. Jongelui, dus nu aanmelden maari KOMMISSARIMSEN SLAVENKAS. BROUWERSHAVEN. 2-2. Dc Christelijke Boeren- en Tuinders Bond hield vrijdagavond 2 februari, gezamenlijk met de Christelijke Plat- telandsvrouvvcnbond en (Ie Christe lijke Plattelahds Jongeren een fami lieavond in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Nadat mevrouw S. van de Panne, presidente van de C.P.B. de bijeen komst hacj geopend niet een wel komstwoord, werd door alle aanwe zigen genoten van een koffiemaal tijd. Na het nuttigen hiervan, sprak de heer W. den Boer, voorzitter yan de C.B.T.B. nog enige woorden. Hierna bracht het zangkoortje van de vrouwenafdeling, twee géestelij- kë liederen ten gehore. Toneelstuk Zoals gebruikelijk verzorgde ook dit jaar de C.P.J. weer een toneel stuk, dit jaar werd het het blijspel „Operatie 65-f' van de schrijver Max Andreas op de planken ge bracht. Het stuk handelde over de akt.ies van Opa Tinus van Someren (Johan Bolijn) om een nieuwe be jaardensociëteit te krijgen. Hij werd daarbij gesteund door zijn verloofde Katrien Engel (Anke Oosse) en grootpapa Gerrit Dorpmans (Wim Oosse). Het eerste bedrijf was gesi- De Amerikaan in kwestie heet Emmett Chapman en zijn „stick" is - zb' kan men dat wel zeggen - een snaarinstrument dat als een toetsen- ihstrumenl wordt bespeeld. Dé bespeler heeft twee handen vrij voor zijns spel op de tien snaren, waarbij met eèn of meerdere vingers legelij k'ertijd (akkoorden) worden aange-"tikt" in plaats van aange slagen. De snaartrilling wordt elek trisch versterkt, omdat het akoes tisch geluid te zwak is. Dc „Chap- man-stick" (zoals de „uitvinder" hem zelf noemt wordt dan ook vaak „(-Electric) Touchboard Stick" ge noemd. Vertaald zou dat zoiets kun nen worden als de „elektrische aan- tikpl'ank". Konstruktie De konstruktie van het instru ment, dat door middel van een schouderband diagonaal voor het li chaam wordt gehouden, komt neer op eèn samenvoeging van twee aparte toetsen (halzen) met elk 5 snaren en 26 frets. Elke hals heeft een apart elektrisch element dat op een aparte versterker wordt aange sloten. Hiermee ontstaat meteen een stereo-effekt, wat de dubbele funk- tie van het instrument des te beter Iaat uitkomen. Er is namelijk een „mclodic-gc- declte" (in kwarten gestemd) en een „basgedcclte" (in kwinten). Dc be speler kan zich zodoende begeleiden tcrw(jl hy soleert en zich tevens van een basparty voorzien. Het melodicgedeclte begint met dc hoogste snaar, bij het basgedeelte is dat net andersom (cellostemming). Doordat dc laagste snaren in het midden zitten, maken dc handen te gengestelde bewegingen en komen zij elkaar ook niet in de weg. Het vmgcrzcttmgspÊtroon is uitermate overzichtelijk. Verbreiding Van de „Stick", hebben al 350 exemplaren hun weg naar musici gevonden. Alphonso Johnson ge bruikt er oen om te komponeren; rockmusicus Ton Rundgrcn heeft hem al gebruikt bij plaatopnamen. In Nederland, waar het instru ment zojuist is geïntroduceerd op dc in de jaarbeurs gehouden Beurs Mu ziek '79. zijn er in ieder geval al 70 verkocht. Deze ..piano-gituur". waaraan Chapman (42) als geschoold gitarist en accordconspelcr ruim tien jaar heeft gewerkt en twee keer zo lang research voor heeft gepleegd, is ge maakt van een soort Braziliaans hardhout en kost bijna drieduizend gulden. tueerd in de huiskamer van Karei zijn vrouw Willie (Sari Tanis). Door bepaalde handelingen van Opa werd Karei door een inspekleur van politie (Jan de Vlieger) gearresteerd. Nadat de minister eindelijk de toe zegging had gedaan dat de sociëteit er zou komen dreigt een journaliste (Anja Duinhouwer) de zaak te be derven. Karin Mom speelde de rol van een medewerkster van sociale zaken. Maar zoals gebruikelijk kwam ook in dit blijspel alles op z'ri pootjes terecht. Souffleuse De tekst van het toneelstuk zat er bij de spelers goed in, maar als een van de „akteurs" per ongeluk de tekst kwijl was, werd dit goed opge vangen door souffleuse José Padmos Opvallend bij deze opvoering waren de goed verzorgde dekors. Het zang koortje verzorgde tussen de bedrij ven door en na afloop van de. voor stelling de zang. De avond werd door de heer W. den Boer afgesloten. Een scene uit het blijspel „Operatie 65" - dat door enkele leden van de O.P.J. op de familie-avond in het Tonnenmagazijn op de planken werd gebracht. (Folo: Wim Oosse) Donderdagavond komt Emmett Chapman, die bezig is aan ecu rond reis over de wereld, zijn instrument in Zierikzee presenteren en demon streren. Hij zal vergezeld zijn van de in ternationaal succesvolle accordeo nist Mat Mathews een Nederlandse Amerikaan die met talrijke cory feeën uit de jazz-wereld (Coltrane. Quincy Jones. Bacharaeh en. ook. Aznavour) heeft gespeeld en diverse malen is onderscheiden. De twee min of meer aan elkaar verwante musici zullen op genoemde datum optreden in het Huis van Nassau. Wellicht dat S'chouwcn-Dui- veland na deze donderdagavond zijn eerste „stick-isten" krijgt. Mat Mathews bespeelt hetzelfde in strument als U'aar Chapman op be gon. Mathews bouwde zijn eigen eigen st\jl uit tot een van wereldfor maat. Chapman ontwikkelde zijn eigen, nieuwe instrument en ver overt er momenteel de wereld mee. Heiden zijn donderdagavond te zien en te horen in Zierikzee. UircKteur Jukken ikke Itijdens zijn korte toespraak. (Foto: Zicrikzeeschc Nieuwsbode) BRUINISSE, 2-2. Op de jongste raadsvergadering van Bruinisse, onder voorzitterschap van burgemeester T. U. Hekman, bleek dat bet kollege verheugd is over de steun inzake bet Rode ki'iiis Ziekenhuis. thans geen gedaan. mededelingen worden Het tekort over 1978 zal niet mis te verstaan zyn. Hy qnderstrcepte de noodzaak tot samenwerking c.q. sa mengaan met Goes, zonder dat het regionale ziekenhuis zyn identiteit verliest. Het is zeker jammer dal enkele plaatselijke middenstanders' hun za ken moeten sluiten. Het is echter niet juist, te veronderstellen dat de overheid het koopgedrag kan beïn vloeden: Het overleggen van. een beslui ten- lijstje van b. en w. is bezwaarlijk; b. en w. hebben een eigen verant woordelijkheidheid. Daarnaast ko men er vaak persoonlijke zaken aan de orde. Indien van de mogelijkheid tot het vragen van inlichtingen ge bruik wordt gemaakt behoeft geen leemte te ontstaan. De kritiek op de voortgang van bepaalde werkzaamheden is niet ge heel terecht. De onlangs opgestelde werklijst getuigt ervan, dat veel on derhanden is. Met voortvarendheid wordt gc- i werkt aan de oplossing van dc pro blemen rond de vissers- en indu striehaven. De indruk bestaat, dat de rijksoverheid wat meer begrip voor dc Bruinisser situatie heeft. Van een tweede jachthaven kan pas sprake zijn na een gunstige be slissing van de kroon. In 1973 heeft de Wilina hiervoor optie gekregen, doch bij de totstandbrenging zijn niet alleen de Wilma en de gemeen te maar evenzo de provincie, c.r.m. en het Grevelingenschap betrokken. Burgemeester en wethouders blij ven bij hun mening dat de.abortus problematiek een zaak is van de rijksoverheid. Dit standpunt is trouwens in een eerder stadium door de raad aanvaard. Vooralsnog is voorgesteld het ver zoek van de Werkgroep V.O.S.-kur- sussen voor advies in handen te stellen van de plaatselijke V.A.C. Al in de vergadering van 24 fe bruari is negatief besloten op een aanvraag.om subsidie van de Ned. Stichting Geluidshinder. Verkeersveilig kruispunt Het onderzoek naar een verkeers veilig kruispunt Hageweg/Jachtha- venweg/Groeneweg is gaande. B. en w. vinden het niet juist eventueel op te nemen Vietnamese vluchtelingen te huisvesten in een buiten gebruik gesteld schoolgebouw. Overigens worden dc initiatieven van Zierikzee voor dc regio voorlo pig voldoende geieht. Eén of twee persoonshuishoudens hebben recht op huisvesting. Indien men meer informatie over bepaalde bestemmingsplannen wenst kan men kontakt opnemen met de afdeling ruimtelijke orde ning van de gémeèntesekretarie. •Ër is een kommissie sportzaken die haar behoren funktioneert. De totstandkoming van een zoet watervoorziening is een rijksaange legenheid. Er dient een behoorlijke afweging van .de belangen van land bouw en 'visserij plaats te vinden. De'kritiek op do Ver. Milieuhygië-J ne Zeeland is waak terecht. Toch' streven zij een belangrijk doel na. Aangaande het struktuurplanl voor ^de bebouwde kom zal een standpunt worden bepaald nadat del burgerijheeft ingesproken. Er nu op ingaan is voorbarig. Eerst nadat de parkeerakkommo- datie-voor musea en bibliotheek, is gerealiseerd, kan worden bezien of en i'n hoeverre .Automobielbedrijf Bal aan parkeergelegenheid kan worden, geholpen. De toegankelijkheid van het Gre- veiingenstrand voor caravans is'op- niéuw in studie. Hierover kunnen Reparutieliaven Na de beantwoording van de be schouwingen op de begroting 1979, werd het woord gegeven aan de heer Van den Bos. Deze meende dat de reparatiehaven binnen korte tijd dient te worden uitgebaggerd. De heer Van der Velde achtte dit niet mogelijk gezien de staat waarin de glooiing verkeert. De problematiek is onderkend en in studie bij de on langs daarvoor geformeerde kom missie. De bedrijven weten hiervan. De voorzitter, hierin bijgestaan door de heer Van der Velde, zegde toe dat in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1980 wederom de gebrui kelijke bede zal worden opgenomen. Er is sprake van een misverstand- De heer Bal uitte kritiek op de wijze waarop de heer Schot de „re geringspartijen" heeft benaderd in zijn beschouwingen. Hij zei dit niet op prijs te stellen. De voorzitter verduidelijkte dat een aantal hoorzittingen t.b.v. an dere objekten het. kollege heeft döen besluiten de hoorzitting van de struktuumota in maart i.p.v. februa ri te houden. De heer Meeuwsen stelde dat de wijziging bij de vaststelling van het bestemmingsplan „Bedrijfsterrein" door Algemeen Belang is oridér steund. Hij pleitte overigens voor aansluiting van zijn pand op de rio lering. I Abortus De heer Schot nodigde het kollege luit in een later stadium op 'de wen sen verlangens en opmerkingen van de raad in te gaan. Aangaande de Hij pleitte ervoor het dorp uit het Rekreatieplan vandaan beter toe gankelijk te maken. Het funktio- neren vaa de advieskommissie sport zaken is.aan de orde gesteld naar aanleiding van de bestuurswisseling bij Bruse Boys en de geringe aktivi- teit van de ijsvereniging. De voorzitter merkte nog op dat dc middenstanders eveneens een taak hebben bij de beïnvloeding van het koopgedrag. Tevens achtte hij het huisvesten van onvolledige gezinnen in de be jaardenwoningen in de Pr. Marijke- straat niet mogelijk omdat dit spe cifieke bejaardenwoningen zijn, met rijkssteun tot stand gebracht. Buitendijkse ljedfijven De gegevens die betrekking heb ben op de schadeclaims van de bui tendijks gevestigde bedrijven zijn inmiddels naar Rijkswaterstaat en de Tweede Kamer gezonden. De heer Schot zei de gevraagde gege vens nimmer te hebben, ontvangen. Hierna werden dé algeméne be schouwingen afgesloten én ging dé raad over tot de (hoofdsiuksgewijze) behandeling van de begroting. Betreffende de begroting werden geen openbare inlichtingen verstrekt. Nadat enkele zaken in bespreking en ter diskussie waren gesteld wel ke echter ovér het algémeen niet bijzonder vermeldenswaard zijn, werd de begroting zonder hoofdelijke stemming door de raad vastgesteld, met eerste wijziging voor het dienst jaar 1979, onverminderd de omstan digheid, dat bepaalde leden op. en kele posten hebben tegengestemd. Hierna sloot dé voorzitter de ver gadering en ging' óver in bes-loten zitting. Gemeenteraad Duiveland DUIVELAND, 5-2. Uit dc „stukken" voor dc voor woensdag a.s. uitge schreven raadsvergadering, blykt aanvullend dat een gevraagd krediet gèldt het voorzien van de benedenvertrekken aan de achterkant van het ge meentehuis van dubbele beglazing. Demonstratie in „Huis van Nassau" ZIERIKZEE, 5-2. Als de voortekenen niet bedriegen lieeft liet oord „stick" spoedig zijn eenduidigheid verloren. Dan kan het niet enkel meer ech met canabis gevulde sigaret betreffen, maar ook een -geheel nieuw - muziekinstrument, ontwikkeld door een Amerikaanse musicus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1979 | | pagina 4